Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

OTELLER


4* OTELLER /

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

İSTANBUL-BELGRADTÜRK HAVA YOLLARI TK108108:20 08:05
ÜSKÜP-İSTANBUL TÜRK HAVA YOLLARI TK1006 20:45 00:20(+1)

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul/Belgrad, Üsküp/İstanbul hattında ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yukarıda belirtilen oteller veya benzerlerinde Belgrad'da 1 gece, Saraybosna’da 1 gece, Trebinje'de 1 gece, İşkodra'da 1 gece,  Ohrid bölgesinde 2 gece, Üsküp’te 1 gece olmak üzere toplamda 7 gece oda kahvaltı konaklama (İşkodra ve Trebinje konaklamaları müsaitlik durumuna göre Ulcinj, Bar, Petrovac, Sutomore, Budva, Kotor, Herceg Novi, Podgorica ve Mostar gibi şehirlere alınabilir.)
 • Programda dahil olduğu belirtilen turlar
 • Programda belirtilen şehirler arası otobüs transferleri
 • Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
 • Prontotour profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları, havalimanı hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %15 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.).
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

GENEL UYARILAR & NOTLAR
 

 • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
 • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 • Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
 • Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
 • Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
 • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.  Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir.  Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
 • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
 • Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
 • Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
 • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.
Alternatifler yükleniyor

1.Gün İstanbul-Belgrad

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Prontotour kontuarında saat 05:45'de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'na ait TK1081 tarifeli seferi ile saat 08:20'de Belgrad'a uçuş. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından saat 08:05'de Belgrad'a varış. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından alanda bizi bekleyen otobüsümüz ile Belgrad'ın merkezine doğru yola çıkıyoruz. Otobüsümüzle yapacağımız kısa turda; kentin günlük yaşamını, önemli binaları ve şehrin ortasında bilinçli bir şekilde bırakıldığı iddia edilen ve NATO tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını görüyoruz. Turumuzun devamında otobüsümüzden inerek yapacağımız yürüyüş turunda da; Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerlerdir. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Burada rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilir, caddedeki şık kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Zemun-Tito'nun Mezarı-Yugoslavya Tarih Müzesi turuna katılabilirler. Bu turumuz sırasında ilk olarak Zemun’a gidiyoruz. Burada yapacağımız panoramik tur sırasında kenti tanıyacaksınız. Ardından 13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren, 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen eski Yugoslavya Devlet Başkanı Josip Broz Tito’ nun evini mezarını ziyaret ediyoruz. Ziyaret edeceğimiz Yugoslav Tarih Müzesi ile eski Yugoslavya'da zaman yolculuğuna çıkacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.Gün Belgrad-Saraybosna

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Bosna-Hersek'e doğru yola çıkıyoruz. Öğleden sonra varacağımız Saraybosna'da şehrin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önünde otobüsümüzden inip yürüyerek yapacağımız şehir turuna başlıyoruz. Merkez kütüphane, hikayesini dinlediğinizde çok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başçarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camisi ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2.Dünya savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtı'nda sona erecek. Turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanın ardından toplanma ve otelimize hareket. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Boşnak Gecesi turuna katılabilirler. Saraybosna'nın otantik restoranlarından birinde yerel müzikler ve folklör eşliğinde alacağımız akşam yemeğimiz ile unutulmaz bir gece yaşayacağız. Gecenin sonunda otelimize hareket. Geceleme otelimizde.Geceleme otelimizde.

3.Gün Saraybosna-Mostar-Poçitel-Trebinje

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, özel otobüsümüzle Mostar'a doğru hareket ediyoruz. Mostar'a varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Mostar eski şehrinin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Turumuzun sonunda kişisel keşif ve ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Mostar ziyaretimizin ardından Poçitel'e doğru yola çıkıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu döneminde sınır karakolu köyü olarak çok stratejik bir öneme sahip olan Poçitel'de tarihi dokusunu halen korumuş binalar ve sokaklar arasında geçmişe yolculuk yapacaksınız. Burada verilecek serbest zamanın ardından Trebinje'ye ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün Trebinje-Kotor-Budva-İşkodra

Sabah uayndırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Karadağ'a doğru yola çıkıyoruz. Güzel manzaralara sahip bir yolculuğun ardından varacağımız Kotor eski şehrindeki turumuz sırasında; St.Trifon Katedrali, Oruzja Meydanı, saat kulesi, St.Luke ve St. Nikola Kiliseleri, St.Mary Kilisesi'nin kapısında yer alan rölyefler görülecek eserlerdir. Turumuzun bitiminde Kotor'da verilecek serbest zamanın ardından rehberimizin bildirdiği saatte toplanma ve çok hareketli gece hayatıyla tüm dünyadan turistlerin akınına uğrayan Budva'ya hareket.. Surlarla çevrili Budva eski şehrinde verilecek serbest zamanda, taş binaların arasındaki dar sokaklarda geçmişe doğru yolculuğa çıkacaksınız. Budva'daki turumuzun bitiminde İşkodra'ya hareket. Yolumuzun üzerinde bir zamanlar balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve günümüzde Singapurlu bir otel zincirine kiralanması ile turizme kazandırılmış olan muhteşem St.Stefan'ı görebileceğimiz ve fotoğraflayabileceğimiz bir noktada mola vereceğiz. Molamızın ardından İşkodra'ya ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5.Gün İşkodra-Tiran-Ohrid

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Arnavutluk'un başkenti Tiran'a doğru yola çıkacağız. Arnavutluk sınır geçişimizi takiben, eşsiz doğa manzaralı yollardan Arnavutluk'un başkenti Tiran'a ulaşıyoruz. Yaklaşık 500 yıl Osmanli idaresinde kalmış şehirde; Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Opera Binası panoramik olarak görülecek yerlerdir. Turumuzun ardından Makedonya sınır geçişimizi takiben Ohrid'e hareket. Ohrid'e varışımızda otobüsümüzden inerek, yürüyerek yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kent olan Ohrid'de günümüzde hala konserlerde ve festivallerde kullanılan Ayasofya Kilisesi, Roma döneminden kalma amfitiyatro, Osmanlı döneminden kalma Halveti Tekkesi, Safranbolu evlerini anımsatan eski yapılar ve Çınar Meydanı gibi yerler görülecektir. Şehir turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanda Ohrid İncisi ve diğer hediyelik eşyalardan alma şansına sahip olacaksınız. Rehberimizin bildirdiği saatte toplanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

6.Gün Ohrid (St.Naum-Resne-Manastır)

Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tam günlük öğle yemekli St.Naum-Resne-Manastır turuna katılabilirler. Turumuza katılan misafirlerimizle otelimizden hareketle, Ohrid Gölü'nün eşsiz manzaraları eşliğinde ilk olarak St.Naum'a ulaşıyoruz. Ohrid Gölü'nün kıyısında ve buradan göle ulaşan Kara Drim Nehri'nin kenarına kurulan manastır 16.yy'da inşa edilmiştir. Suyunun temizliğine inanamayacağınız göletteki sandal gezimizin ardından kişisel ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Rehberimizin bildirdiği saatte toplanıyor ve Manastır'a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve elma bahçeleriyle ünlü Resne'de,  İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk-Yunan Savaşı'ndaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resneli Niyazi’nin Sarayını bahçesinden görüyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında ulaşacağımız Manastır'da otobüsümüzden inerek panoramik turumuza başlıyoruz. Günümüzdeki ismi Bitola olan şehirde ilk olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitim gördüğü ve bugün şehir müzesi olarak kullanılan Askeri İdadi'yi ziyaret ediyoruz. Atatürk'ün eğitim gördüğü sınıf bugün 'Atatürk Anı Odası' olarak düzenlenmiştir. Ayrıca binada etnografya müzesi de bulunmaktadır. Manastır kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısı, Osmanlı döneminden kalma Bedesten, İshak Camii, Yeni Cami gibi eserleri görüyoruz. Manastır kentinin kalbi konumundaki, günlük hayatın aktığı, kafe, restoran ve şık binalarıyla şehrin gözbebeği Şirok Sokak gezimiz sırasında Atatürk'ün hayatından ilginç bir olaya da şahit olacağız. Bu turumuzda öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zamanda da kişisel keşiflere çıkabilir, şehirdeki kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Turumuzun bitiminde toplanma ve Ohrid'e hareket. Varışımızın ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Makedon Gecesi programımıza katılabilirler. Yerel lezzetlerin tadına Makedon müzikleri eşliğinde bakıyor ve bize hiç de yabancı gelmeyecek şarkılar eşliğinde unutulmaz bir Balkan Gecesi yaşıyoruz. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

7.Gün Ohrid-Kalkandelen-Üsküp (Matka-Vodno)

Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Ohrid'den ayrılıyor ve başkent Üsküp'e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde uğrayacağımız Kalkandelen‘de bir mimari eser olan Alaca Cami’yi ziyaret ediyoruz. Kalkandelen turumuzun ardından varacağımız Üsküp'te yapılacak şehir turunda ilk göreceğimiz yer Üsküp Kalesi ve kaleden şehrin manzarası olacak. Turumuzun devamında Yahya Paşa Camii, Mustafa Paşa Camii, Kapan Han, Davut Paşa Hamamı görülecektir. Eski Üsküp'ün hala yaşandığı Türk Çarşısı'nda kendinizi Türkiye'de gibi hissedeceksiniz. Şehri ikiye bölen Vardar Nehri üzerinde yapımı 1469 yılında tamamlanan Taş Köprü ya da bilinen diğer adıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinden yeni Üsküp'e doğru turumuza devam ediyoruz. Makedonların en büyük kahraman olarak kabul ettikleri İskender Bey Heykeli bizi Makedonya Meydanı'nda karşılayacak. Rahibe Teresa Anı Evini de panoramik olarak göreceğimiz yürüyüş turumuz Üsküp'ün simgelerinden eski tren garında son bulacak. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zamanda alışveriş yapabilir, Üsküp'ün kafelerinin tadını çıkarabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Matka Kanyonu-Vodno Dağı turuna katılabilirler. Matka Ulusal Parkı ve Vodno Dağı turumuzda, öncelikle pitoresk doğa manzarası eşliğinde keyifli bir yürüyüş sonrasında teknelerimize binerek yaklaşık 1 saat sürecek bir gezi gerçekleştireceğiz. Bu turda gerek Matka Dağı’nın yemyeşil doğası gerekse Balkanlar’ın girilebilen en derin mağarasının enfes görüntüleri adeta nefesinizi kesecek. Tekne gezimizin bitimi ile birlikte kısa bir yolculuğun ardından teleferikle Üsküp manzarasının en iyi izlendiği Vodno Dağı'na çıkıyoruz. St.Pantelejmon Manastırı'nı ziyaret edeceğimiz bölgede, ülkede farklı dinlere mensup Makedonlar arasında tartışmalara yol açan dünyanın en büyük haçlarından biri bulunmaktadır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

8.Gün Üsküp(Prizren)-İstanbul

Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından havalimanı transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Prizren (Kosova) turuna katılabilirler. Bu turumuzda dünyanın en genç devletlerinden biri olan Kosova'nın güzel kenti Prizren'e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yürüyerek yapacağımız turda Osmanlı İmparatorluğu döneminde 37 cami inşa edilen bu şirin kenti tanımaya başlıyoruz. Turumuzda göreceğimiz ilk eser, süslemeleriyle ünlü Sinan Paşa Camii'dir. Türkiye Cumhuriyeti tarafından geçtiğimiz yıllarda restore edilen Gazi Mehmet Paşa Hamamı, içindeki çeşmeden ötürü bu ismi alan meydan Şadırvan, Taş Köprü ve Osmanlı'nın 1455'te şehri ele geçirdikten hemen sonra inşa ettikleri ilk eser olan Namazgah şehirde görülecek diğer yerlerdir. Turumuzun ardından alışveriş ve kişisel ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde Üsküp'e hareket ve havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1006 tarifeli seferiyle saat 20:45'de İstanbul'a hareket. Saat 00:20'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

özkan Şaner 22/03/2019 14:32:17

16-20 arasi yapmis oldugumuz Saraybosna-Belgrad turumuzda rehberimiz olan Namik Beyin gosterdigi gayretleri,iyi niyetli yaklasimlari ve bilgileriyle turumuzu keyifli bir sekilde bitirmemize sebep oldugundan dolayi tesekkur ederiz......1/1

Emel GÜNER KARAMAN 18/03/2019 17:33:31

09-14 Mart tarihleri arasında ki Balkan başkentleri turuna eşimle beraber katıldık. Herzaman ki gibi Pronto turu tercih ettiğimiz için yine çok güzel bir tatil geçirdik. Tabi ki bunda Rehberimiz Barış Ünal 'ın da bilgisi ve tecrübesinin payı büyük. Bu turumuzu da unutulmaz kılan tüm pronto tur ekibine teşekkür ederiz....1/1

Levent Tuğcu 25/02/2019 18:47:42

22-24 şubat 'ta belgrad a gittik. Mükemmel bir gezi oldu ve çok memnun kaldık. Rehberimiz Dragana ya ayrıca teşekkür etmek isterim . Bizimle çok ilgilendi her konuda yardımcı oldu . Gezdiğimiz yerler hakkında bilgisi mükemmeldi ve en ince detayına kadar anlattı. En kısa sürede prontotour ile yine bir gezi planlayacagim....1/1

Oğuzhan Durmaz 14/01/2019 14:25:34

11 Ocak-13 Ocak tarihleri arasında Belgrad turuna katıldık. Rehberimiz Dragana (canan) hanım ilgisi ve bilgisi ile gerçekten süperdi. Otelmiz merkezi ve çok güzeldi. Pronto tur ile bir çok kez tura katıldık hepsindende memnun döndük. Teşekkürler Pronto tur...1/1

Şevki kızılay 13/12/2018 17:20:41

Eylül ayında büyük Balkan turuna eşimle katıldım rehberimiz Namık bey gibi Harika mükemmel birini tanımaktan ayrıca çok mutluluk duydum tur zaten çok güzeldi...1/1

funda özen 21/11/2018 12:24:00

Merhaba,Balkan üçgeni turuna 15-19 Kasım 2018 tarihlerinde katıldım. Çok keyifli bir gezi oldu benim için. Rehberimiz Ahmet Özgür başta olmak üzere ve tur kaptanlarımıza yürekten çok çok teşekkür ediyorum. Prontotour 'a da ayrıca teşekkürlerimi iletmek isterim. Başka gezilerde yine birlikte oluruz umarım.Sevgilerimle, Funda Özen...1/1

Hasan Sevinç 20/11/2018 13:36:28

16 Kasım 2018 Belgrad turuna FIRSATOTEL aracılığı ile katıldık.Prontotur ve Fırsatotel'e çok teşekkür ederiz.Tatil ve özellikle otel (Holiay inn Belgrad) mükemmeldi....1/1

Serkan Dayantürk 16/11/2018 16:18:45

prontoturun saraybosna turuna iremtur aracılığıyla aldık. Bosna girişinde turda yer alan ziyaretçilerden dolayı sıkıntı yaşadık, tur un bir suçu olmamasına rağmen hem kahve hemde ekstra tur indirimi yaparak hemde tur programına uyarak telafi edildi. Tur geneli olarak rehberimiz Orçun bey tam tamamına dört dörtlük bir tur olmasını sağladı. Bosna toprakları gidilmesi gereken bir yer, düşünenlere tavsiye ederim...1/1...1/1

Uygarakgun 07/11/2018 19:23:33

Geçen sene 19-22ağustos tarihleri arasındaki Budva turuna katıldım çok kaliteli ve güzel bir tur oldu rehberiniz ERCAN ELEZ beye çok teşekkürler ederim gerçekten çok profesyonel işinin uzmanı bir rehberdi herşey süperdi...1/1

Başar Doğan 29/10/2018 18:26:23

27_29 Ekim 2018 tarihli turdan dönüyoruz. Tur rehberimiz Orçun Bey' in tarih bilgisi, tur tecrubesi, anlayışı, pratikliği sayesinde harika bir tur geçirdik. Önceki İtalya turlarımızdan Göksel Bey' i aratmadı. Pronto tur kalitesi de işin içine girince başka söze gerek yok. Emeği geçen herkese teşekkürler....1/1

Pınar Doğan 29/10/2018 18:24:03

Hep merak ettiğim balkan topraklarında o kadar güzel bilgi ve deneyim yaşadım ki bunu ORÇUN bey e borçluyuz..Orçun bey harikasınız ve sizin rehberliğinizde gezmek büyük bir ayrıcalık sağolun varolun🤗...1/1

Sevgi Çelikkan 29/09/2018 20:30:25

21.08.2018 tarihinde 3 günlük saray bosna turuna katıldım.Hep görmeyi istediğim saraybosna rehberimiz orçun bey'in samimiyeti ve güleryüzüyle keyifli geçti.Teşekkürler pronto tur tercihimde hayal kırıklığına uğratmadığınız için.....1/1

Fazlı Bayram 19/09/2018 17:26:45

08-12/09/2018 tarihlerinde Saraybosna-Belgrad turuna katıldım. Gerçekten tur organizasyonundan memnun oldum. Bilhassa tur rehberimiz Sayın Barış Ünal Bey'e çok teşekkür ediyorum. Hem bilgisi, hem ilgisi, hemde samimiyetiyle bizleri fevkalâde memnun etti. Yurt dışı turuna katılmak isteyenlere pronto turu tavsiye ediyorum....1/1

Nisa Nur YAĞCI 14/09/2018 11:58:01

Merhabalar annemle saraybosna ve Belgrad turuna 08.09.2018 / 12.08.2018 tarihinde katıldım Rehberimiz Barış bey inanın Tarih öğretmeninden daha keyifli anlattı ben lise öğrencisiyim kültür turundan sıkılaçağımı düşünmüştüm fakat nezaketi sabrı ve güler yüzü için Barış beye teşekkürlerimi sunuyorum Bu arada mutlaka mostar poçitel ve novisad turununa katılın ve atlamayın üçretinin hallını fazlasıyla alıyorsunuz...1/1

GYULNYUR REZDZH CHELIK 14/09/2018 11:42:40

08.09.2018 / 12.08.2018 tarihinde 5 kız arkadaşımla Saraybosna Belgrad turuna katıldım tarihi dokusu ile Belgradın avrupayi havası Rehberimiz Barış beyin anlatımıyla çok harika geçti Şunu belirtmeliy ki Mutlaka Novi sad Karlaıfça Fashion park turu extra fakat katılmalısını tekrar ilginize teşekkürler......1/1

Havva SULU 14/09/2018 11:33:50

08.09.2018/12.08.2018 tarihinde saraybosna /Belgrad turuna katıldım Rehberimiz Barış beyin inanılmaz bilgisi Mostarın tarihiyle birleşince çok keyifli bir tatil geçirdik Pronto tur ve kendisine çok teşekkür ediyorum.....1/1

Yeliz YAĞCI SARAYBOSNA BELGRAD TURU 14/09/2018 11:19:20

08.09.2018 / 12.08.2018 tarihleri arasında saraybosna Belgrad turuna katıldım Rehberimiz Barış bey 'le inanılmaz güzel geçti kendisine tecrübesi sabrı ve bilgissi için çok teşekkürlerim ediyorum ve Katılmak isteyenlere diyorum ki Kesinlikle extra olan Novi sad Karlofça Fashion park turuna mutlka katılmalarını öneriyorumm......1/1

ahmet inal çadırcı 02/09/2018 18:22:06

18,08,2018 - 23,08,2018 tarihleri arasında Pronto Tur ile yaptığımız Romanya - Bulgaristan ( özel otobüs ) turundan her yönden çok memnun kaldık. Özellikle Sayın Ülker Paşaoğlu'nun tur liderliğini ve rehberliğini çok takdir ettik. Yaşımız gereği 40-50 yıldır seyahat ediyoruz, böyle ilgili , bilgili, alçak gönüllü ve her sorunu çözmeye elinden gelen gayreti gösteren bir rehbere - Ülker Paşaoğlu hanıma - sonsuz teşekkürlerimizle........1/1

Sinan Kuleli 30/08/2018 01:14:02

20-25 Ağustos 2018 Tarihinde Balkan Başkentleri turuna katıldık. Öncelikle Rehberimiz Halit Çökmez'e çok teşekkürlerimizi iletmenizi rica ediyorum, sıcak yaklaşımı, enerjisi ve engin tarih bilgisiyle hem öğrendik hem gezdik. Bir sonraki turda yeniden görüşmek dileğiyle...1/1

Esmanur Pekcan 29/08/2018 16:43:56

18-23 ağustos tarihlerinde Balkan başkentleri turuna katıldım.Tur programı çok güzel ayarlanmıştı.Tur rehberimiz yol boyunca bizi gezeceğimiz yerler hakkında bilgilendirdi.Özellikle tur rehberimiz Birgül hanıma bize her türlü konuda yardımcı olduğu için teşekkür ederim.Rehberimiz sayesinde gezdiğimiz yerler anlamlı ve zevkli hale geldi.....1/1

Mustafa Ünsal 28/08/2018 09:49:07

20-24 Ağustos tarihleri arası Balkan Üçgeni gezisine katıldım.Geri süresince bize rehberlik eden Damir beye ve iki kaptanımıza teşekkürlerimi iletmenizi talep ediyorum.PRONTO TOUR u her zaman tercih edeceğimi ve de önereceğimi bildirmek isterim.İyi çalışmalar....1/1

aynur yalım 25/08/2018 13:46:29

18-23 Agustos Romanya Bulgaristan turuna katıldık.muhtesem bir turdu.Çok memnun kaldık.Tur rehberimiz ÜLKER PAŞAOGLU çok başarılıydı..Herkesle ilgilenmesi sorumlulugunu layıkıyla yerine getirmesi tarihi bilgisi güzel anlatımıyla bizi memnun etti.Kendisine çok teşekkür ediyoruz...1/1

Feyzan tapu 20/08/2018 21:21:10

18 agustos 2018 ekspres balkan turundayız iyi ki pronto turdan balkan turuna cikmısiz rehberimiz türkan hm cok tatlı çok ilgili iyi ki bizimle bundan sonra asla başka tur firmasi aramam kesinlikle pronto ve mümkünse türkan hanimla😊😊😊...1/1

Ahmet ANAK 26/07/2018 23:47:47

Herkese selam; geçen sene Kurban Bayramı'nda aynı rotayı içeren bu tura katıldım. Gerek Belgrad, gerekse de Saray Bosna kendine münasır iki şehir. Belgrad'da tarihi, özel dokuyu görüp hissedebiliyorsunuz. Saray Bosna ise manevi hislerinizin tepe yaptığı bir yer. Şehirde dolaşırken kendinizi sanki oraya aitmiş gibi yakın hissediyorsunuz. Heleki savaşın yıkıntıları ve rehberinizin anlatacağı gerçek hikayeler sizi derinden etkiliyor. Ben bu duyguları fazlasıyla yaşadım. Rehberimiz Sn. Birgül Çay hanımefendi hem turumuzu daha renkli hem de daha anlamlı hale getirdi desem hiç de yanılmış olmam. Mutlaka görülmesi gerekli diyorum, iyi eğlenceler....1/1

Banu İnan 23/07/2018 13:59:41

19/22 temmuz Saraybosna turunuza katıldım.PRONTO TUR yine bizi yanıltmadı.Transfer aracımız,otelimiz çok iyiydi.Özellikle rehberimiz ORÇUN bey’e bize o ruhu yaşatan güzel anlatımları,hoşgörüsü ve nezaketi için çok tşk ediyorum.Saraybosna yerel rehberimiz Mika hn ve Mostar rehberimiz hanımefendiyede sonsuz tşkler...1/1

FİKRİ KARAMAN 20/07/2018 09:04:56

Mehmet Yürük Bey'in tavsiyesiyle ailece 15-19 Temmuz 2018 tarihli Balkan Üçgeni Turu'nuza katıldık. Tur gayet güzel geçti. Yunanistan, Makedonya ve Bulgaristan'da çokça bilgi sahibi oldum. Tur rehberi Ahmet Özgür Bey, işinin ehli birisi. Verdiği bilgiler doyurucu idi. Üç gün boyunca bıkmadan usanmadan saatlerce anlattı. Tarih öğretmeni olmam ve anlattıklarını az çok bilmem, derslerde benzer şeyleri benim de anlatmam sebebiyle anlattığı bilgilerin doğruluğunu ifade etmem lazım. Ahmet Bey'in hal hatır sorması, herkesle birebir ilgilenmesi de güzeldi. Şoförler de uyumlu, sessiz, sakin arkadaşlardı. Umut Beye de teşekkür ederim. İnşallah başka bir turunuzda görüşmek üzere selamlar....1/1

Bilge Gençtürk 19/07/2018 18:40:30

15 temmuz çıkışlı balkan üçgeni turuna arkadaşımla katıldım. Eğlenceli ve dolu dolu 4 gün geçirdik.Rehberimiz Ahmet Bey'in bölge hakkında detaylı ve samimi bilgilendirmelerini sıkılmadan keyifle dinledik.Kendisine ve pronto tura her şey için teşekkür ederiz....1/1

cagatay umut 12/07/2018 14:19:10

07-10 temmuzda katıldığımız Budva turu gerek rehberlik hizmeti gerekse konaklama ve transferler olsun oldukca basarılıydı pronto turlarda herzaman tercih ettigimiz bir acenta idi yine yanılmadık seyahatimizi basladigimiz andan itibaren olumsuz hicbirseyle karsilasmadık indigimiz andan itibaren herturlu soru ve sorunumuzla bizzat alakadar olan rehberimiz ERCAN ELEZ beye sahsım ve tura beraber katıldıgım arkadaslarim adina cok tesekkur ederim, gezdigimiz gordugumuz heryerle ilgili herturlu bilgiyi daha biz sormadan aktardı gerek cografi gerek ekonomik gerekse sosyal hayat konusunda vermis oldugu bilgiler cok faydaliydi gezdigimiz sehir ve lokasyonu cok daha iyi tanımamızı sagladı serbest zamanlarimizi daha keyifli gecirmemiz konusunda yonlendirme ve telkinleriyle vaktimizi en guzel ve verimli sekilde gecirmemizi sagladı isini ve insanlari sevdigi ve herkese karsı olan birebir cözüm cabasını takdir ediyorum ve hem Ercan beye hemde pronto tura cok tesekkur ediyorum...1/1

Işık Kulaksız 25/06/2018 11:26:50

13-17 Haziran tarihleri arasında eşim ve 6 arkadaşımla birlikte kısa balkan turunuza katıldık. Herşeyin kusursuz olmasını sağlayan Pronto tura, rehberimiz Halit Çökmez ve kaptanlarımıza sonsuz teşekkürler....1/1

Meryem Korutürk 24/06/2018 14:06:00

Bayramda Balkan Üçgeni turunuza annemle birlikte katıldım. Tüm verilen hizmetlerden çok memnun kaldık. Özellikle rehberiniz Halit Çökmez işini seven, bilgili ve çok sıcakkanlı bir rehber. Kendisine ve Pronto Tura bu güzel seyahat için çok teşekkür ederim....1/1

Elçin Tümene 23/06/2018 08:53:20

13-17 Haziran tarihleri arasındaki Balkan Üçgeni turunuza annemle birlikte katıldık. Program biraz sıkıştırılmış ve yoğun olmasına rağmen tur rehberimiz ve şoförlerimizin profesyonelliği sayesinde çok zaman kaybetmeden, keyifli bir tur geçirdik. Özellikle rehberimiz Halit Çökmez Bey’e bölgeyi bize ziyadesiyle tanıttığı ve bölge hakkında çok ekstra bilgiler verdiği için çok teşekkür ederim. Bir sonraki turumuz yine Pronto Tur’la olacak....1/1

Ahmet Recai Kutbay 21/06/2018 11:55:11

16-20 Haziran tarihlerindeki Arnavutluk turunuza katıldık . Bilmediğimiz bir coğrafyanın altını üstüne getirdik. Program ve oteller doyurucuydu . Ama en önemlisi rehberimiz Selim Kahvecioğlu'nun engin bilgisi ve tur içindeki çabaları idi . Kendisine sonsuz teşekkürü borç biliriz . Turda emeği geçen herkese de ayrıca teşekkürlerimizi sunarız . Selim Bey'in turlarından haber almak ve O'nu çok daha sık görmek dileğiyle sevgiler . Ahmet Recai Kutbay...1/1

Yaşar Yaver 06/06/2018 16:37:11

2-13 Mayıs tarihleri arası Büyük Balkan turuna eşimle katıldım. Çok neşeli ve eğlenceli bir zaman geçirdik. Tur katılımcıları hoş ve uyumlu kişilerdi. Rehberimiz Namık bey çok bilgili ve ilgili bir kişiydi. Kaptanımız Hamza bey ise çok dikkatli ve usta bir şoför olarak rahat bir yolculuk yapmamızı sağladı. Her iki arkadaşımıza da teşekkür ediyorum. Bir sonraki turumuzda Pronto'da buluşmak ümidiyle.....1/1

Hacer Büyükkalkan 02/05/2018 22:03:53

26 Nisan 1 mayıs 2018 tarihli Bulgaristan Romanya turuna Değirmendereden 15 arkadaş katıldık çok mennun kaldık.Rehberimiz Namık Tosuna kaptanlarımız Hamza ve Birol beye Kocaeli pronto turda bize yardımcı olan Embiya Tumluya arkadaşlarım ve şahsım adına çok teşekkür ederiz...1/1

YAHYA NECİP GÜVEN 01/05/2018 17:06:46

6-8 NİSAN 2018 tarihlerinde Belgrad turuna ailecek katıldık. Teşekkürler Prontotour . Teşekkürler rehberimiz Dragana Hanım....1/1

HALİME AKTAŞ 14/04/2018 13:41:28

merhabalar ; 23-25 Mart tarihleri arasında turunuz ile Belgrat turuna gittik rehberimiz Dragana hanım tarih bilgisi coğrafya bilgisi ilgi ve alakasından çok memnun kaldık .otelimiz temiz ve güzeldi herkese tavsiye ederiz fakat kış gününde değil mayıs ve ekim ayıymış zamanları o tarihlerde gitmenizi öneririz.Kısmetse sizin ile Ekim ayında üsküp turunda görüşmek üzere prontotour ailesi :)...1/1

Dilek Hüseyin aras 18/03/2018 23:01:07

16-18 mart Saraybosna turuna katıldık. Pronto turla ilk turumuz. Seyahat boyunca bize güzel memleketini tanıtan oradaki ruhu hissetmemizi sağlayan güzel rehberimiz Mika hanıma sonsuz teşekkürler. Herkese tavsiye ediyoruz....1/1

EBRU YILDIRIM BEKİŞ 15/02/2018 14:34:12

09-11 şubat arasında belgrad turuna katıldık. rehberimizin adı sanırım dragana idi. biz ona sevgi hanım diyorduk. genel hatları ile çok çok memnun kaldık. döner dönmez bi arkadaşımıza hemen öneride bulunduk. onuda belgrada gönderdik. kesinlikle tavsiye ederiz....1/1

GÜRAY 14/02/2018 09:51:58

9/11 şubat Saraybosna turuna katıldık çok memnun kaldık özellikle rehber Enis Culjevic'e teşekkür ederiz....1/1

Esra Küçükibrahimoğlu 01/02/2018 16:14:53

28-31 Ocak 2018 tarihleri arasında Saraybosna turuna katıldık. Hem Osmanlı tebası toprakları hem Bosna savaşını yaşadık. Tam bir kültür turu oldu. Seyahatimiz boyunca bizden ilgisini esirmeyen ve tarihi dokuyu çok güzel anlatan Operatörümüz Orçun Bey oldukça tecrübeliydi. Bindiğimiz otobüs, kaldığımız otel de gayet yeterliydi ve iyiydi. Herkese tavsiye ediyoruz....1/1

Müjgan Hüsmüllü 05/01/2018 13:40:04

29.12.2017 - 01.01.2018 tarihleri arasında Üsküp Ohrid Yılbaşı turuna katıldık. Prontotour ile 3.seyahatim yine şaşırtmadı beni. Rehberimiz Barış Bey'in sayesinde çok keyifli bir tur geçirdik.Kaldığımız oteller ve gittiğimiz ekstra turların hepsi çok güzeldi.Tekrar teşekkür eder bir dahaki turda görüşmek üzere diliyorum.Sevgiler...1/1

Ercan ERCAN 25/12/2017 11:28:29

22-24 Aralık arası gittik hava soğuk olmasına çok sıkıntı çekmeden dolaştık. Rehberimiz Dragana (Canan) OBRENIC sayesinde çok keyifli bir gezi geçirdik. Otel kalitesi biraz düşük olsa da tatilin keyfini kaçırmıyor. Belgrad'ın turizm konusunda daha çok yol alması lazım ama kesinlikle gidin gezin 2 gece 3 gün rahatlıkla yeter. Teşekkürler Pronto Tur....1/1

Nurten Meriç 24/11/2017 00:06:35

12-19 Kasım 2017 tarihleri arasında iki arkadaşımla katıldığım Balkan Panaroması turundan son derece hoşnut kaldık. Rehberimiz Namık Bey'in sağlam organizasyonu ve nazik, saygılı, sabırlı tutumu,ayrıca kaldığımız otellerin rahatlığı; Pronto tur seçimimizin doğru bir karar olduğunu bana ve arkadaşlarıma bir kez daha gösterdi..Teşekkürler.....1/1

Önder akgüç 10/11/2017 11:57:23

2-6 kasım tarihleri arasında ailemle çıktığımız Balkan üçgeni turundan gayet memnun kaldık gördüğümüz ata toprakları bizi oldukça memnun etti Üsküp ve Ohrid de kaldığımız oteller yeteri derecede güzeldi. Özellikle belirtmeliyim rehberimiz ahmet bey işini severek yapan tarihi bilgisi derin çok başarılı bir rehber kendisine buradan ailem adına teşekkürlerimi sunarım herkese tavsiye edeceğim bir tur sevgiler....1/1

Mehmet KUTUPOĞLU 09/11/2017 20:19:45

2017 yılbaşı programı için Bulgaristan-Romanya turuna katıldım. Rehberimiz ÜLKER Hanım bitmek bilmeyen enerjisiyle, geziden keyif almamız için extra çaba sarfetti. Ayrıca gezdiğimiz yerlerin ve zaman kısıtlamasından mütevellit gezemediğimiz yerlerin tarihini , yaşanmış hikayelerini keyifle ve heyecanla anlattı. Şoför arkadaşlarda oldukça deneyimliydi. Buzlanmış yollarda emniyetle seyehat etmemizi sağladı. Büyük keyif aldığım bu gezi için Pronto tour' a, rehberimiz Ülker Hanım'a ve şoför arkadaşımıza çok teşekkür ederim.Herkese tavsiye ediyorum......1/1

Naci Dinlenç 02/10/2017 09:49:50

Sayın yetkili, 22-30 eylül 2017 tarihlerinde şirketinizle balkan turuna katıldım.Seyahat hakkında fikirlerimi anketinizde belirttim.Ancak tur rehberimiz Ahmet Özgür hakkında çok müsbet izlenime sahip olduğumu belirtmek için bu yazıyı yazmak benim için görev oldu.Güler yüzü,sabırlı davranışı ve bölge coğrafyası ve tarihi hakkında geniş bilgisi ile bize tatmin edici izahatta bulundu.Bu bakımdan firma olarak şanslı olduğunuzu düşünüyorum.Sadece hotel Butua yı proğramdan çıkarmanızı sizin menfeatınızın gereği olduğunuzu bildirmek isterim. Naci Dinlenç...1/1

Özcan KAYA 02/10/2017 00:19:47

22/09-30/09 2017 tarihleri arasında arkadaşımla beraber katıldığım Balkan Yarımadası turundan genel anlamıyla memnun kalmış bulunmaktayım.Bireysel olarak dünyanın çeşitli ülkelerini gezen birisi olarak balkan coğrafyasına olan ilgim dolasıyla çıktığım tur yolculuğunu ilk kez deneyimlemiş oldum.Coğrafyaya ve tarihi olaylara olan hakimiyeti ve zaman yönetimi için rehberimiz Ahmet Özgür bey'e teşekkürlerimi iletir,turda tanıştığım yaklaşık 35 kişilik grupda yer alan değerli tüm büyüklerime saygılarımı sunarım.Otobüs içersinde interaktif uygulamalara ve akıllı ekranlara 8/9 günlük uzun otobüs yolculuklarında ihtiyaç duyulabileceğini,prizlerin otobüs içersinde genele yayılmasının faydalı olabileceğini,iki tek kişilik yataklı odalarda standardı aynı iki yatağın ve belki fiyata bir miktar yansıtmak suretiyle önemli lokasyonlarda şehir merkezi otellerinin tercih edilmesinin memnuniyeti arttırabileceğini bir not olarak paylaşmak isterim.Teşekkürler Prontotour...1/1

Busenaz Akyüz 25/09/2017 15:58:02

Merhaba 13-17 eylül tarihlerinde Saraybosna-Belgrad turunuza katıldım. Öncelikle rehberimiz Barış Bey olmak üzere turun bütününden çok memnun kaldım. Gerek kaldığımız oteller, gerek gezi planımız, gerekse otobüs kaptanımız ve yolculuğumuz olsun asla bir sorun yaşamadım ve geçirdiğim 5 günden zevk alarak çok güzel anılar biriktirdim. Rehberimiz Barış Bey'in samimiyeti, ilgisi ve tabiki bilgisi gezdiğim şehirlere hayranlık duymamı sağladı. Ne kadar profesyonel ve müşteri memnuniyetini önemseyen bir şirket olduğunuzu bizzat deneyimlemiş oldum. İleriki zamanlarda tur düşünürsem mutlaka Pronto tour u tercih edeceğim. Mümkün olursa Barış Bey'in olduğu turlar önceliğim olacaktır tabiki. Herşey için teşekkürler....1/1

Çiğdem Bükçü 19/09/2017 17:48:19

13_17 Eylül tarihleri arasında üç kişilik ailemle Saraybosna Belgrat turuna katıldık Pronto turun bize sagladıgı hizmetlerden cok memnun kaidık özellikle rehberimiz Barış bey birbirini tanımayan 35 kişiden birkac saat içinde 35 kişilik bir aile yarattı gerek bilgisi gerek koruma ve kollaması ile keyıflı bir tatil geçırmemızı sagladı sıze ve sizin nezdınızde Bariş bey e kendim ve ailem adına tesekkur ederim...1/1

Mehmet Sadık Uğur Bilici 15/09/2017 16:46:03

Sayın Yetkili, Firmanızca düzenlenen 07.07.2017-16.07.2017 tarihleri arasındaki Balkan Turuna ben, eşim ve 2 kardeşim ile birlikte katıldık. Turumuzla ilgili hiçbir sorun yaşamadan ve çok güzel anılar biriktirerek ülkemize döndük. Konaklama yaptığımız yerler açısından değerlendirdiğimizde, Saraybosna'da kaldığımız Hollywood Hotel dışındakiler gerek konfor gerekse yemek kalitesi açısından çok iyiydi. Tur programında hiçbir aksama olmadan görülmesi gereken yerleri gezdik ve çok beğendik. Özellikle belirtmem gerekir ki, bu turun bizim açımızdan sorunsuz ve hatırlanabilir olmasındaki en büyük pay, tur rehberimiz Namık Doğan TOSUN beye aittir. Rehberimiz Namık beyin organizasyon kabiliyeti, bilgi ve tecrübesi, katılımcılara karşı anlayışlı ve saygılı yaklaşımı sayesinde huzurlu, neşeli ve sıkıntısız bir şekilde Balkanlarda 10 gün geçirdik. Firmanıza ve Tur Rehberimiz Namık Doğan TOSUN beye teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum....1/1

Aytuğ Güllülü 10/09/2017 23:06:06

Kurban Bayramı tatilinden faydalanarak kızımla Balkan Expresi turuna katıldık. Her ne kadar zor bir tur olsa da ben ve kızım verilen hizmetten çok memnun kaldık. Turumuzun güzel geçmesindeki en önemli faktör rehberimiz HALİT ÇÖKMEZ'di. Kendisi gerek bilgisi gerek tecrübesi ve güler yüzüyle çok keyifli bir tur geçirmemizi sağladı. Pronto Tour'a ve kendisine sonsuz teşekkürler...1/1

Merve Gizem Genç 06/09/2017 17:24:14

Bayram tatilinde Genç ailesi olarak 4 kişi Balkan Expresi turunuza katıldık. Pronto turun bize sunmuş olduğu hizmetten çok memnun kaldık. Özellikle rehberimiz Halit ÇÖKMEZ'e sonsuz teşekkürler. Turumuzun umduğumuzdan daha keyifli ve sorunsuz geçmesini sağladı....1/1

Hatice Arıkan 06/09/2017 11:51:17

Kurban Bayramında Saraybosna- Belgrad turuna katıldık. Rehberimiz Birgül Hanım sayesinde eşsiz güzellikler gördük. Kendisine güleryüzü, ilgisi ve anlayışından dolayı sonsuz teşekkürler. Gezi boyunca herkesin sıkıntısına koştu, sorularını güleryüzle cevapladı. Umarım nice gezilerde kendisiyle ve özellikle turda kazandığım müthiş dostlarımla birlikte olabiliriz....1/1

Deniz Turhan 05/09/2017 14:36:51

Merhaba , Adım Deniz Turhan. Eşimle firmanızın düzenlemiş olduğu 01.09.2017-04.09.2017 tarihli ohri-üsküp turuna katılmış bulunmaktayım. Öncelikle genel anlamda düzenlemiş olduğunuz turdan,ulaşım ve konaklamadan memnun kaldığımı belirtmek isterim. Tur esnasında yaşadığımız tek olumsuzluk tura katılan ve kendini bilmeyen bir kaç kişinin özellikle rehberimiz olan Ammar Bey'e karşı hoş olmayan,anlamsız ve terbiyesiz davranışları olmuştur. Bugüne kadar defalarca yurt dışına çıkmış ve turlara katılmış bir insan olarak şunu ifade etmek isterim ki, gezdiğimiz yerlerin kültürünü,tarihini bu derece bilen,bu kadar detaylı ve özverili anlatan,herkese olabildiğince sıcak davranan, insanlardan gelen her talebe karşılık vermeye çalışan,bir rehberden çok bir yol-tatil arkadaşı duygusunu yaşatan bir rehber daha tanımadım. Kendisinin bize yaşattığı o güzel duyguları ve oluşturuğu güzel hatıraları,dostluğu ve sıcaklığı için teşekkür ederim. Saygılarımla....1/1

Evrim Yılmaz 05/09/2017 14:27:37

Merhaba, 1-4 Eylül tarihleri arasında firmanız tarafından düzenlenen Ohri, Üsküp turuna eşimle birlikte katıldık. Öncelikle geziyi organize eden Burcu Bıyıklı hanıma ilgii ,alaka ve takibinden dolayı çok teşekkür ederim. İlk defa tur ile seyahat eden biri olarak gezi öncesi tedirginliklerim vardı.Gezi boyunca rehberimiz Ammar Bey’in enerjisinden ,bilgi donanımından ve aktarma biçiminden ,elinden gelenin fazlasını göstererek 45 kişilik grupta(her yaştan ve profilden farklı insan vardı)herkesi memnun etme çabasından,tarih ve coğrafya bilgisinden, İçtenliğinden ve sıcak kanlılığından çokkkkk memnun kaldığımızı belirtmek isterim. Umarım memnuniyet mailim iki çalışanınıza da iletilir. Başka turlarda görüşmek üzere Teşekkürler...1/1

Muttalip Hakan Danışman 04/09/2017 09:53:50

27 ağustos 3 Eylül tarihleri arasında Balkan expresi gezinize katıldım Tur rehberimiz Halit Çökmez idi hakikaten son derece profesyonel bir rehber, geziyi çok güzel idare etti. ilk andan son dakikaya kadar herşey çok güzeldi 44 farklı kişiliğe sahip insanı çok iyi idare etti, nefis bir gezi idi...1/1

Erhan 25/08/2017 00:14:22

19-30-07-2017 büyük balkan turunda rehberimiz NAMIK TOSUN bey ile her yere giderim .takılın peşine mesleğinde zirve yapmış ,işinin piri çok ,tşkler ..ayrıca kaptanlarımız GÖKSEL VE MESUT beylerde aynı şekilde .....1/1

Lemis-Orhan Saran 23/08/2017 14:00:22

15-20 ağustos Bulgaristan_Romanya gezisine eşimle bırlıkte katıldık.Rehberimiz Ülker hanım ve şöförümüz Hamza beyin deneyimli organıze ve sabırlı davranışları gurubun rahatlıkla keyifli bir şekilde tatil yapmasını sağlamıştır. Kendilerine cok teşekkür ederiz.Kuzey Transilvanya gezisinde haber vermenizi dileriz..Prontoya böyle elemanlar istihdam ettiği için ayrıca teşekkürler....1/1

Erdoğan Gökay 23/08/2017 09:03:34

Eşim Sündüz Gökay ile birlikte "15-20 Ağustos 2017 tarihleri arasında Romanya-Bulgaristan" turuna katıldım. Rehberimiz Ülker Paşaoğlu ve sürücümüz Hamza bey idi. Öncelikle tur rehberimiz ve sürücümüze bize son derece iyi hizmet verdikleri için teşekkür ediyorum. Rehberimiz konusunda son derece deneyimli ve bilgili aynı zamanda güleryüzlü hepsinden önemlisi son derece sabırlı bir hanımefendi. Kendisine teşekkür ve şükranlarımızı sunuyorum. Sürücümüz Hamza bey de uzun otobüs yolculuğumuzda bizi hiçbir riske sokmadan ve yormadan son derece sakin ve konforlu bir gezi yapmamızı sağladığı için ona da şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Böyle kaliteli personeli bizim hizmetimize verdiğiniz için tur organizasyonunu yapanlara da teşekkür ediyorum.Gezi programınız içerisinde doğa harikası Veliko Tarnova kentine panoramik gezi yerine kenti, kaesini ve vadiyi konukların verilecek ilave serbest zaman içerisinde kendilerinin ( verilen serbest zaman hem gezmeye hemde yemek yemeye yetmediğinden )gezmesine yetecek şekilde zaman ayrılmasının daha yararlı olacağını düşünüyorum. Gezi programında yer alan "Drakula Şatosu"nun hiçbir özelliği olmadığından sadece panoramik olarak gösterilmesinin daha yararlı olacağını düşünüyorum. Başarı dileklerimle saygılar.ERDOĞAN GÖKAY...1/1

Ali-Nurten YILDIZ 17/08/2017 12:47:57

19-30 Temmuz 2017 tarihinde katıldığım büyük balkan turunu en güzel şekilde geçirmemizi sağlayan mesleğininin zirvesindeki Namık TOSUN bey ve şoförlerimiz Göksel ve Mesut beylere çok teşekkür ederiz. Saygılar....1/1

Elgin AYAS 14/08/2017 15:08:57

10 -14 Ağustos tarihleri arasında Balkan Üçgeni turuna katıldık.Rehberimiz İsmet bey şimdiye kadar karşılaştığımız en iyi rehberlerdendi.Alanına çok hakim,insan ilişkileri muhteşem,espirili,tarih bilgisi çok iyiydi.Çok iyi ağırladı biz misafirlerini.Yanımızda çocuklarımız vardı.Çocuklaramıza hem abi ,hem baba ,hemde arkadaş oldu.Gezimizin iyi geçmesinde çok emeği vardır.Kaptanlarımızada teşekkür etmek isteriz.Onlarda bizi sağsalim evimize getirdiler.Pronto turla çok geziye katıldık.Bu gittiğimiz en güzel geziydi. İsmet bey ve kaptanlarımızla Balkan Üçgenini tavsiye ediyoruz.Teşekkürler....1/1

Selinay 10/08/2017 17:02:57

31 temmuz çıkışlı Balkan üçgeni turuna katıldım tür boyunca cok guzel ve eglenceli vakit gecirdim Rehberimiz ahmet bey ve prontotur ailesine Teşekkürler......1/1

Serbay 04/08/2017 15:04:25

Her güzel şeyin yoruculuğu olur elbet, bu üçgen gitmeye gerçekten değer özellikle Ohrid ve Aziz Naum ayrı bir güzel tabi Selanik, Kavala, Tetova, Üsküp'te hoş. 31 Temmuz / 3 Ağustos arasındaki turda Ahmet Özgür hocamıza ve sevgili şoför arkadaşlarımıza ayrıca teşekkür ederiz....1/1

Erdoğan Şener 03/08/2017 20:49:35

27 Temmuz çıkışlı katıldığımız Makedonya turunuzda tüm gayretiyle bizlere yardım eden rehberiniz Halit Çökmez sayesinde çok güzel bir tatil yaptık. Kendisine ve sizlere çok teşekkürler....1/1

Aysun Pişkin 03/08/2017 20:43:28

27-30 Temmuz tarihleri arasında Üsküp-Ohrid turunuza eşimle birlikte katıldık. Pronto Turun bize sağlamış olduğu imkanlardan çok memnun kaldık. Özellikle rehberimiz HALİT ÇÖKMEZ'e bize göstermiş olduğu ilgi ve nezaketten dolayı çok teşekkür ederim. Kendisi bölgeye çok hakim ve yaptığı işin hakkını veren çok başarılı ve özverili bir rehber. Pronto tura tekrar teşekkürlerimi iletirim. Özellikle Rehber Halit Çökmez'in bulunacağı bir tura katılmak isteriz...1/1

Bülent ayla cintav 30/07/2017 19:52:55

Özellikle rehberimiz namık Tosun bey ve şoförlerimiz göksel ve mesut beyler sayesinde iyi bir turdu namık bey bukonuda 5 yıldızlı bir rehber kendisine canı gönülden teşekkür ediyorum...1/1

Esin İncioğlu 27/07/2017 18:59:45

16-23 Temmuz Balkan Expresi turumuzdan çok memnun kaldık. Rehberimiz Türkan Sancaklı Hanım ın engin bilgileri ve destekleriyle Balkanları yaşadık. Türkan Hanım ın olduğu heryere varız....1/1

Sergül Bayrak 24/07/2017 18:27:42

18-23 Temmuz arası Romanya -Bulgaristan turuna katıldık.Çok memnun kaldık.Özellikle rehberimiz Ülker hanıma çok teşekkür ederiz.Yıllardır turlarınıza katılırız gördüğümüz en iyi rehberdi. Çok teşekkürler...1/1

Sevda Öztürk 23/07/2017 23:35:08

18-23 Temmuz arasında katıldığımız Romanya-Bulgaristan turundan oldukça memnun kaldık. Romanya beklediğimden çok daha güzeldi ama en çok Brasova bayıldık. Özellikle rehberimiz Ülker Hanıma çok teşekkür ederiz. Kaldığımız otellerden de ayrıca memnun kaldık. Herşey için teşekkürler....1/1

İlknur KIZILİĞNE 17/07/2017 01:07:40

07_15 Temmuz 2017 tarihleri arasında ilk defa pronto tour ile katılmış olduğum bu balkan yarım adası turunu güzel ve anlamlı kılan başta rehberimiz Ahmet Özgür beye, kaptanlarımıza ve birbiri ile uyumlu bir ekip oluşturduğumuz 42 kişilik tur arkadaslarımıza her şey için çok teşekkür ederiz. Balkanlar turuna gitmek ilk basta çok cazip gelmemişti bana. Ama gidip gördüğümde tün düşüncem değişti. İyi ki gitmişim dediğim bir tur oldu. Otobüslü bir tur olmasına rağmen hersey çok keyifliydi.. Sizlere de özellikle bu destinasyonu tavsiye ediyorum. Tekrar hersey için tesekkürler Pronto Tur ailesi.....1/1

Demet 06/07/2017 18:58:33

30 Haziran-3 Temmuz 2017 tarihleri arası katıldığımız 4 gün Belgrad şehir turumuz rehberimiz Sinan Barış beyin tavsiyeleriyle bir gurme turuna dönüştü. Sayesinde harika yeni lezzetler keşfettik ve tur boyunca her konuda yardımını bizlerden esirgemeyen çok kibar bir insandı. Bu seyehat sayesinde yeni arkadaşlar da edindik. ProntoTour'a bu organizasyon için teşekkür ederiz.

Y.YILDIRIM 06/07/2017 16:59:45

02-06.07.2017 tarihleri arasında katıldığımız Balkan Üçgeni turundan memnun kaldık(Ohrid'de kaldığımız otel hariç).Başta rehberimiz Ahmet Özgür olmak üzere, tüm ekibe teşekkür ederiz. Rehberimiz bilgilendirici ve tanıtıcı konuşmaları oldukça faydalıydı.Öneri olarak da, bir gece (Sofya gibi) daha konaklama arttırılabilir mi? Otobüsteki 2. günden sonra başlayan su sorunu çözülebilir mi? Sonuç itibariyle tekrar teşekkürler...Tavsiye ederim.

Mustafa 06/07/2017 00:18:32

24 haziran 2017 tarihinde yapılan "Balkan Ekspresi" turunda,bu etkinliğimizin çok hoş bir şekilde geçmesinde büyük katkısı olan seyahat rehberimiz "Barış Bey"e ziyadesiyle teşekkür ederim. Hem şehirlerin tarihi,coğrafyası,sosyo-ekonomik yapısı ile anlattığı malumatların yanında, gidilen şehirlerde "Nelere dikkat etmek gerekir;nerede ne yenilir,neler satın alınır?" babında verdiği bilgiler çok faydalıydı.Barış Bey'e her şey için çok çok teşekkür ederim.Bir daha ki seyahatlerimde Prontotour'u seçmemde Barış Ünal Bey'in etkisi büyüktür.Bu arada tur öncesi süreçlerde her soruma bekletmeden ve tatmin edici cevaplar veren "Yurtdışı Turlar Satış Temsilcisi Serap Özcan Karapınar Hanım'a ayrıca teşekkür ederim.Başka bir seyahatte tekrar görüşmek üzere Prontotour Ailesi😊...

Esra Koç 04/07/2017 16:30:25

23-27 Haziran arası Balkan Başkentleri turuna 3 arkadaş olarak katıldık. Rehberimiz Halit Çökmez'in engin tecrübesine ve bilgisine dayanarak gerçekleşen turdan oldukça memnun kaldık. Konaklama ve gezilerde herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Bizim için beklentimizin üstünde bir gezi oldu. Bunun için önce rehberimiz Halit beye sonra Pronto Tur'a teşekkür ederiz.

ZEHRA AKIN 30/06/2017 10:09:18

22-28 Haziran 2017de Romanya-Bulgaristan turuna katıldık.Her şey çok güzel geçti.Rehberimiz Ülker hanıma çok çok teşekkür ederiz.Gezdiğimiz yerlerin hem tarihini hem de şimdiki durumu dahil olmak üzere bilğiler verdi.Donanımlı,becerikli,yardımsever ve güleryüzlü Ülker hanım sayesinde güzel bir tur geçirdik.Kaptanlarımızla da rahat ve konforlu bir yolculuk yaptık,onlara da teşekkür ederiz.

Yılmaz Tanrısever 01/06/2017 00:32:52

12-20 Mayıs tarihleri arasında eşimle birlikte katıldığımız Balkan turundan memnun ve güzel hatıralar ile dönmemize vesile olan bölgenin tarih ve kültürüne hakim olduğu kadar anlatım ifade kabiliyeti de üst düzeyde olan tur rehberimiz Halit Çökmez'e güvenli seyahat etmemizi sağlayan kaptanımız Cemal Bey'e ve özellikle konaklama konusunda birkaç aksaklık dışında bize sıkıntı yaşatmayan Pronto Toura teşekkürler.

Yüksel- Enver Erdal 28/05/2017 19:49:15

16-21 Mayıs Bulgaristan-Romanya gezisine katıldık.Gezimiz çok güzel geçti.Rehberimiz Ülker Paşaoğlu'na kültürel ve diğer konulardaki profesyonel hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz. Pronto ile tekrar başka seyahat tercihimizdir. Teşekkürler. Yüksel-Enver Erdal

sema fadıloğlu 26/05/2017 21:49:03

16-21 mayıs tarihinde katıldığım bulgaristan-romanya turu beklentimin üstünde idi-ne kadar okuyarak gittimsede rehberimiz ülker hanımın bize anlattıkları bilgiler -bazı konularda verdiği istatistikler ve tarih bilgisi -o anlattıkca bilgi birikimini hayranlıkla dinledim-bize güzel 5 gün geçirtdiğiniz için ve yardımlarınız ve anlayışınız için teşekkürler-otobüsünüz daha ayrıntılı olabilirdi-ama rehberimizin masalımsı anlatımları ile bunun farkına varamadık-turu güzel kılan rehberimizdi...yeniden teşekkürler...

İbrahim Derbeder 26/05/2017 15:48:52

Eşimle katıldığımız Büyük Balkan turundan çok memnun kaldık. Bunda payı olan Pronto Tour çalışanlarına, özellikle rehberimiz HALİT ÇÖKMEZ'e çok teşekkür ederiz. Bölgeye hakim anlatımı ve güleryüzüyle çok güzel bir tur geçirmemizi sağladı. Kendisinin katılacağı turlardan haberdar olmak isteriz.

Fethiye Kandemir 26/05/2017 14:44:55

Eşim ve arkadaşlarımla 12-20 Mayıs tarihleri arasında katıldığım 1 haftalık otobüslü balkan turunda bizlerden ilgisini ve bilgisini esirgemeyen rehberiniz Halit ÇÖKMEZ'e sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Ayrıca kendisiyle Orta Avrupa ve Benelux turlarına katılmak isteriz. Tüm Pronto Tour çalışanlarına sevgiler

Mehmet Karaduman 26/05/2017 00:25:39

12-20 Mayıs tarihleri arasında Büyük Balkan turunuza eşimle birlikte katıldık. Gerek rehberimiz Halit Çökmez, gerekse kaptanımız Cemal Bey bizlere çok iyi ve saygılı yaklaştılar. Özellikle rehberimiz Halit Bey hem sunumu, hem bilgisi hem de yaklaşımıyla bizlerin çok güzel bir tur geçirmesini sağladı. Kendisiyle bir sonraki turlarda birlikte gezmeyi çok isteriz. Pronto Tura da bizlere sağladığı imkanlardan dolayı çok teşekkür ederim.

Ayşe Sensalıver 26/05/2017 00:20:28

12-20 Mayıs tarihleri arasında katıldığımız Balkan Yarımadası turunda çok keyifli zaman geçirdik. Özellikle Rehberimiz HALİT ÇÖKMEZ işinde mükemmeliyetçi ve bölgeye çok hakim bir rehber. Kendisine ve Pronto Tur'a teşekkür ederim.

ZÜBEYDE TÜLAY SEVERCAN 25/05/2017 11:40:20

Merhabalar prontotour ailesi, 16-21 Mayıs Romanya Bulgaristan turunuza katıldım.Öncelikle hazırlamış olduğunuz tur proğramına ve devamında tecrübeli deneyimli ve bilgili persolleriniz için teşekkür ederim. Özellikle rehberimiz Ülker hanımın sıcakkanlılığı,samimi davranışları,güleryüzlülüğü ve bilgi aktarımı harikaydı.Ülker hanım rehberliğinde başka turlarda görüşmek dileğiyle..,Teşekkürler ÜLKER PAŞAOĞLU ve KAPTANLARIMIZ....

Melek Gülsen Karaca 24/05/2017 21:14:43

Biz 14 arkadaş 16-21 Mayıs Bulgaristan Romanya turuna katıldık.Gezimiz inanılmaz güzel geçti.Özellikle rehberimiz Ülker kızımıza sonsuz teşekkürler.Yaş ortalamamız orta seviyede olmasına rağmen herkesle gayet güzel ilgilendi.Güzel espirilerle bizleri mutlu etti.Başka turlarsalar rehberimizle berabere olmayı diliyoruz.Zaman zaman diğer otobüsün Yolcuları ile birlikte olmamıza rağmen çok güzel anlatımlar yaptı.Turumuz iki gün daha uzun olsaydı iyi olurdu.Otobüsler daha donanımlı olabilirdi.Turu başarılı yapan rehber ve kaptanlardır.Biz prontoyla daha öncede turlara katıldık.Mesela İsveç Norveç turunda rehberimiz iyi değildi.bukadar memnun olmamıştık.Rehberimize ve kaptanlara sonsuz teşekkürler 😊 👍👍🙏🙏

Aysel sevim 24/05/2017 19:53:11

Pronto turla 2 . Yurtdisi tatilimdi. İkisinde de cok memnun kaldim. Daha sonraki gezilerimde de prontoyu tercih edecegim. 16-22 mayis tarihlerinde gittigim romanya bulgaristan turu rehberimiz ÜLKER PASAOGLU cok mukemmel, donanimli ve cok kibar bir hanimefendiydi. Kendisine tekrar tesekkur ediyorum. Onumdeki donemlerde yapacagim balkan gezilerine de mutlaka kendisiyle cikmak isterim..

DİLBER DEMİRALP 24/05/2017 16:54:08

merhabalar biz 19 mayıs turuna katıldık bizimle ÜLKER PAŞAOĞLU ilgilendi kendisi her konuda bilgili alakadar ve sıcaktı hatta diğer otobüsün şöferine bile her konuda yardım etti memnun kaldığjm bu turu ÜLKER hanımla birlilte olacak arkdaşlarıma önerdim ..kendisine çok teşekkür ederiz bize çok güzel bir tur yaşattı

İhsan-Hacer KUTLU 24/05/2017 15:19:51

16-21Mayıs 2017 Romanya-Bulgaristan turuna eşimle birlikte katıldık. Çok güzel bir program hazırlanmış. Bu programı tur operatörümüz Ülker hanım daha da renklendirdi. Pronto turla ilk seyehatimiz. Biz eşimle Avrupa'nın büyük bir kısmını gezdik. İlk defa böyle işini çok seven çok bilgili en ufak detayına kadar anlatan bir operatörle karşılaştık. Seyehatteki herkesle ayrı ayrı ilgilendi her masanın yemek siparişi ve diğer sorularına cevap verdi.Böyle bir operatörle karşılaşmak ve Pronto Tour'la gezmek bize zevk verdi. Bu vesile ile Pronto Tour'a ve Ülker hanım'a çok teşekkür ederiz.

GÖNÜLÇAKMAK 24/05/2017 14:29:02

16-21 mayıs tarihlerinde Bulgaristan Romanya turuna katıldık. Tur Rehberimiz Ülker hanım sayesinde gezimiz harikulade geçti. Son derece bilgili, ilgili ve her soruna çözüm üreten bir rehberdi. Hem eğlendik, hem bilgilendik 5 gün boyunca harika saatler geçirdik. Pronto tura özellikle Ülker hanıma çok teşekkürler. Bu turu yapacak herkese Ülker Hanım'ın rehberliğinde gezmelerini tavsiye ederim.

FADİLE ÖZEN 24/05/2017 14:16:16

16. 05. 2017 - 21.05.2017 TARİHLERİ ARASINDA YAPILAN ROMANYA BULGARİSTAN TURUNA KATILDIM. ÖNCESİNDE ÇOK İSTEKLİ OLMAMAMA RAĞMEN ARKADAŞLARIMIN ÇOK ISRARI İLE KABUL ETTİM ,AMA İNANILMAZ GÜZEL BİR TUR GEÇİRDİK,VE BU TURDA ÖNCELİKLE TUR REHBERİMİZ ÜLKER PAŞAOĞLU HANIMEFENDİ'YE BİZE GÖSTERMİŞ OLDUĞU YAKIN İLGİ,SAMİMİYET,VE ÇOK DONANIMLI OLMASI SEBEBİYLE ,BİLGİ BİRİKİMİNİ YAŞANMIŞLIKLARI İLE BİRLİKTE BİZLERİ SIKMADAN ANLATIMLARINDAN VE PAYLAŞIMLARINDAN DOLAYI ONA SONSUZ TEŞEKKÜRLER EDİYORUM, DAHA ÖNCEDE TECRÜBE ETMİŞ OLDUĞUM PRONTO TURLA YURT DIŞI GEZİLERİME DEVAM EDECEĞİM, BİR BAŞKA TURDA YİNE ÜLKER PAŞAOĞLU İLE KARŞILAŞMAK ÜMİDİYLE.. FADİLE ÖZEN..

Selvihan Akçay 23/05/2017 09:44:10

Prontotour ailesi olarak öncelikle sizlere teşekkür ederiz. 17-21 mayıs Belgrad Saraybosna turunuza katıldık. Rehberimiz Birgül Çay hanım samimiyeti,ilgisi ve güler yüzü için ayrıca teşekkür ederiz. Bizim için çok Güzel ve keyifli bir gezi oldu.

ERSAN OŞİNGEN 22/05/2017 17:43:16

Biz, altı kişi olarak , 17-21 Mayıs 2019 tarihli Belgrad- Saraybosna turunuza katıldık. Turdan gerçekten çok memnun kaldık. Gayet iyi bir şekilde organize olunmuştu. Özellikle rehberimiz Birgül Çay hanım tek kelime ile mükemmeldi. Her şeyin iyi gitmesi için çok çaba sarfetti. Bunda da başarılı oldu. Bize göre tur çok iyi geçti. Beklentilerimizi tam anlamıyla karşıladı diyebiliriz. Pronto tura ve Birgül hanıma çok teşekkürler.

Ramazan Apak 19/05/2017 08:52:27

BUGÜNE KADAR YURTDIŞI GEZİLERMİZİN TAMAMINI PRONTO TUR İLE GERÇEKLEŞTİRDİK, HER GEZİDEN EVİMİZE MEMNUN OLARAK DÖNDÜK. BU GEZİMİZİ AYRICALIKLI KILAN REHBERİMİZ SAYIN TÜRKAN SANCAKLI HANIMEFENDİDİR. BİLGİ BİRİKİMİNİ KARŞISINDAKİ İNSANLARA SIKMADAN VEREBİLEN BİR ÖZELLİĞE SAHİP OLMASI YANINDA, GRUP İDARESİNDE DE ÜSTÜN PERFORMANS GÖSTERMESİ AYRI BİR ÖZELLİĞİDİR. BU KADAR GÜZEL BİR İNSANLA GÜZEL BİR BİR GEZİ GEÇİRDİĞİMİZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ, İNŞALLAH BİR SONRAKİ GEZİMİZDE YİNE TÜRKAN HANIMLA BERABER OLMAK ÜMİDİYLE, TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ. İREM SERPİL RAMAZAN APAK

Hamdiye sadıkoğlu 13/05/2017 10:22:34

4-8 mayıs arası katıldığımız balkan üçgeni turundan çok memnun kaldım çok eğlenceli bir turdu bu turda rehberin ne kadar önemli olduğunu Halit Çökmez sayesinde anladım kendisine ilgisinden alakasından dolayı teşekkür ederim hepimizle bebekler gibi ilgilendi ayrıca kendi arabamızla seyahat ediyormuş gibi bize bu rahatlığı sağlayan kaptanlarımızada ayrı ayrı teşekkür ederim tekrar PRONTO TURLA gezmelere devam teşekkür ederim.

Hamdiye sadıkoğlu 12/05/2017 18:26:09

Balkan üçgeni turuna 4_8 mayıs arası katıldığımız Halit beyin rehberliğinde muhteşem bir 4 gün geçirdik şimdiye kadar yaptığımız gezilerden rehberin ne kadar önemli olduğunu Halit beyin sayesinde anladık çok teşekkür ederiz ilgisinden alakasından sabrından dolayı tekrar Halit bey eşliğinde turlara katılmak istiyoruz onu takipteyiz bu arada kendi aracımızla seyahat etmiş gibi bizi rahat ettiren kaptanlarımızada ayrı ayrı teşekkür ederiz.prontoya ve ekibinede sonsuz teşekkürler.

SELİN ASAN 12/05/2017 17:08:53

27 Nisan 1 Mayıs tarihleri arasında arkadaşımla katılmış olduğumuz "Güzel ve Masum" turu rehberimiz Halit Çökmez sayesinde son derece keyifli ve muhteşem geçti. Kısıtlı zamanımız olmasına rağmen gerek gezilerde gerek yolculuk boyunca anlatmış olduğu tarihi bilgiler sayesinde balkanları iyice tanımış olduk. Daha önce farklı firmalarda katılmış olduğumuz turları turdan saymıyor ve bize bu unutulmaz turu yaşatan Pronto Tur' a rehberimiz Halit Bey e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bundan sonraki tüm turlarımızda tek adres PRONTO TUR... Ve tabiki HALİT ÇÖKMEZ REHBERLİĞİNDE

Bahar-İlhan AKBOĞA 10/05/2017 11:49:03

4-8 mayıs arası katıldığımız balkan üçgeni turunda,öncelikle bizimle kısıtlı zaman diliminde dahi olsa candan ilgilenen rehberimiz sayın HALİT ÇÖKMEZe candan teşekkürler sunarız...akıllardan çıkmayacak tatta bir 4 gün yaşadık...pronto ile dünyayı keşfe devam diyoruz...

Sevda çağlar 09/05/2017 12:50:18

Eşimle birlikte Katılmış olduğum balkan turunda öncelikle tarihi bilgilerine ve bize pozitif bir gezi sağlayan başta Halit çökmez beye dikkatli yol şöförlerine çok Teşekkür ederiz Bizler için harika bir tatil oldu .Gittik Gezdik Gördük PRONTO TUR'a Sonsuz Tesekkurler

Adnan Ünal 08/05/2017 03:12:22

4-8 Mayıs tarihleri arasında katıldığımız Balkan Üçgeni turunuzda çok güzel vakit geçirdik. Bizlere eşlik eden rehberimiz Halit Çökmez güler yüzü, sabrı ve bölge hakimiyetiyle keyifli bir tur geçirmemizi sağladı. Kendisine, otobüs şoförlerimize ve Pronto Tura sonsuz teşekkürler ediyorum. Rehberimiz Halit Çökmez'le farklı bölgeleri tekrar gezmek isterim.

Esin tekeş 05/05/2017 09:38:14

26.04.2017-01.05.2017 tarihleri arasında güzel ve masum Balkan turuna katıldık.turun satış aşamasındaki anlık hizmeti ile Burcu aldemir hanıma ve rehberimiz Halit çökmez e mükemmel sunumu,bölgeye hakimiyetiyle güzel bir seyahat geçirmemizi sağladığı için teşekkür ederim .profesyonel bir rehberlik hizmeti aldık.halit beyin bölgede oluşturduğu sosyal ilişkileri sayesinde gittiğimiz her yerde çok güzel ağırlandık.yeni seyahatlerde prontoyla devam ....

Nezahat Çoban 03/05/2017 23:21:26

26/04-01/05/2017 Bulgaristan-Romanya turuna otobüsle çıktığımız için biraz endişeli idim.Ancak rehberimiz Ülker Paşaoğlu'nun tarih, çevre bilgisi, yaşamdan paylaşımlarıyla harika bir gezi oldu, çok teşekkürler.

Esin tekeş 02/05/2017 21:06:14

26 Nisan -01 Mayıs 2017 tarihli güzel ve masum turuna katıldık.öncelikle satış danışmanımız Burcu aldemir hanım ve devamında rehberimiz Halit Çökmez bey bölgesine hakim anlatımı ,güler yüzü ve her gittiğimiz yerde oluşturduğu sosyal çevresiyle,yabancı dil donanımıyla çok güzel bir 5 gün geçirmemizi sağladı.özellikle de Saraybosna konaklamamızda yarattığı farkla 5 yıldız konsept bir otelde ağırlandık.pronto tur nezdinde kendisine teşekkür ediyoruz.başka destinasyonlarda da birlikte olmayı diliyoruz .pronto turla yapmış olduğumuz bu 3.seyahatte de pişman olmadık .teşekkürler pronto tur.

Sevilay Bayboğan 30/04/2017 22:39:35

26 Nisan - 1 Mayıs 2017 Güzel ve Masum turunda Rehberimiz Halit Çökmez mükemmel sunumu, bölgeye hakimiyeti, her daim güler yüzüyle, bölgedeki kişisel ilişkilerinin olumlu dönüşüyle bize muhteşem bir seyahat yaşattı. Unutulmaz günler geçirmemizi sağladı. Pronto tur nezdinde kendisine teşekkür ediyor, başka destinasyonlarda buluşmayı diliyoruz. Teşekkürler pronto tur.

İlknur Özer 27/04/2017 10:19:56

20-24 Nisan 2017 tarihinde Balkan Üçgeni turunda emeği geçen kaptanlarımıza ve rehberimiz Tuncer Akayoğlu'na çok teşekkür ediyorum. Tuncer Bey'in yöre hakkında detaylı ve samimi bilgilendirmeleri sayesinde bu kısa turdan çok şey öğrenerek döndük. Kendisi büyük bir sabırla bütün sorularımızı yanıtladı. Teşekkürler Tuncer Bey... Bu arada Ohrid oteli'in (Cingo Hotel) Pronto kalitesine yakışmadığını belirtmek isterim. Kolaylıklar dilerim.

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

ÖDEME SEÇENEKLERİ

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?