Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Bir Ada, Tam Tatil; Kos (Ankara Çıkışlı Yurtdışı Turlar)

7+ Kişi
19/04/2019 - 22/04/2019
3 Gece - 4 Gün
2* HOTEL
Kişi Başı Ek%45 İndirim İmkanı
1,999 TL
1,099 TL
1,099 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

Kos Adası 2* Olympia Hotel vb. 3 gece 4 gün konaklama (3 kahvaltı) Otobüs ile Ankara -Feribot ile Bodrum - Kos - Bodrum-Otobüs ile Ankara arası ulaşım ** Kos gezisi dahildir !!! ** 23 Nisan Özel Program
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
1,999 TL 1099.45 TL
İlave Yatak
1,999 TL
Tek Kişi
2,599 TL 1429.45 TL
Çocuk
(0 - 2 Yaş) 139 TL
(2 - 12 Yaş) 1,599 TL

OTELLER


Olympia Hotel / Kos

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

AnkaraHareketli Otobüs+Feribot

* Ankara/Bodrum/Ankara arası özel araçlarımızla transfer
* Araç içi ikramlar
* Bodrum/Kos Adası/Bodrum feribot bileti
* Liman vergileri
* Yukarıda belirtilen oteller veya benzerlerinde 3 gece Kos Adasında seçiminize göre oda-kahvaltı ya da herşey dahil konaklama
* Şehir konaklama vergileri
* Programda dahil olduğu belirtilen panoramik Kos turu
* Feribot Limanı/otel/feribot limanı transferleri
* Mesleki Sorumluluk Sigortası
* Türkçe Tur Lideri Hizmetleri
* Fiyatlarımıza KDV Dahildir

 • Yunanistan vize ücreti ve vize hizmet bedeli  120 EURO(Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.) www.prontotour.com/Others/Visa.aspx
 • Veya Yunanistan Sınır Vizesi (65 Euro-Sınır Vizesi için gerekli şartları ve belgeleri ofislerimizden öğrenebilirsiniz)
 • Otel ekstraları ( telefon , minibar vb. )
 • Ekstra turlar
 • Yemeklerdeki içecekler
 • Koşulsuz İptal ve Seyahat Güvence Paketi (KOŞULSUZ İPTAL GÜVENCE: Tur kalkışından 7 gün öncesine kadar herhangi bir sebep belirtmeksizin turun iptalini isteyebilir ve ödediğiniz paket ücretini kesintisiz iade alabilirsiniz. Turun kalmasına 7 Günden az-96 saatten çok zaman kala yine herhangi bir sebep belirtmeksizin turun iptalini isteyebilir ve ödediğiniz paket ücretini %35 muafiyet kesintisi olmak üzere %65’ini geri alabilirsiniz. SEYAHAT GÜVENCE: Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %15 oranındadır. Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.. Alınmış vize hizmeti ve sigorta bedeli iade kapsamında değildir.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

GENEL UYARILAR & NOTLAR

 • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
 • Rehberimiz turlarımızın içeriğine bağlı kalmak şartıyla, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerde de geçerlidir.
 • Panoramik şehir turları müze ve ören yerlerinin girişlerini içermemektedir. Şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı bir turdur.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak +  ekstra yatak)3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçüktür.
 • Triple odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitliğe göre 3 kişilik oda rezervasyonu yapılmaktadır. Triple odalar ek yatak nedeniyle diğer odalardan daha küçükmüş gibi görünebilir.
 • Çocuk indirimi 2 yetişkinle aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 – 15:00 arasındadır.Çıkış saatleri 10:00 dır.
 • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkede ki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklik göstermektedir.
 • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşu kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotura bildirilmelidir.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir.Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa,bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir.Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; Pronto turun sorumluluğunda değildir.
 • Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri misafirden tahsil edilir.
 • Pronto Tour vize alımlarında konsolosluk ve misafirlerimiz arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya ret vermesi Prontotur’un sorumluluğunda değildir.
 • Programlarımızda belirtilen vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında belirtilmiştir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklarından kontrol edebilirler.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir.6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden misafirlerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz?) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Satın almış olduğunuz programın grup biletinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızda ki her uçuş mil garantisi vermez.
 • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Pronto Tour Havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumdadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Pronto Tour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları vb. durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve onlin
Alternatifler yükleniyor

1.GÜN Ankara-Bodrum

Önceden bildireceğimiz saat ve kalkış noktalarından gece saatlerinde Ankara’dan hareket ediyoruz. 
Yaklaşık 725 km ve 12 saat sürecek yolculukla Bodrum Feribot Limanına gidiyoruz. Geceniz otobüste geçiyor.

 

2.GÜN Bodrum-Kos

Saat 08:00 Bodrum Limanı’na varış. Bilet, pasaport ve bavul işlemlerinin ardından,
Saat 09:00 Kos Adası için feribotumuz hareket ediyor. Yaklaşık yarım saat sürecek yolculuğun ardından,
Saat 09:30 Adaya varış. Pasaport ve bavul işlemlerinin ardından, tur liderimiz ile buluşma. Sonrasında, yılda bir milyondan fazla turisti ağırlayan; plajları, koyları, muhteşem denizi, her bütçe ve tercihe uygun otelleri, çok hareketli gece hayatı, otantik köyleri, adanın hemen her yerine serpiştirilmiş gibi duran yel değirmenleri, alışveriş imkanları, tarihi ve kültürel hazineleri ve geleneksel Yunan mutfağının en güzel örneklerini sunan sayısız tavernaları ile muhteşem bir tatil beldesi olan Kos gezimiz için limandan hareket ediyoruz. . Bodrum’un hemen karşısında bulunan, ancak Bodrum’a oranla çok daha bakir ve özgün kalabilmiş Kos, tıbbın babası Hipokrat’ın doğum yeridir. Bu güzel ve şirin Ege Adasında yapacağımız panoramik gezimizde, Hipokrat’ın gölgesinde öğrencilerine ders verdiğine inanılan binlerce yaşındaki Hipoktrates Ağacı, tarih boyunca adayı saldırılara karşı korumuş Şövalyeler Kalesi, Palmiye Bulvarı, İtalyanların işgal ettikleri dönemde adaya kazandırdıkları Polis Karakolu, Venedikliler döneminde burjuvaların yaptırdıkları ve ‘’palazzine’’ adı verdikleri malikaneler, içinde Hipokrates’in heykeli de bulunan  Arkeoloji Müzesi, adaya yayılmış Yel Değirmenleri, Roma döneminden kalma Agora, hayvan kabartmaları ile eşsiz Casa Romana, hareketli Liman Bölgesi, her daim hareketli Hippocrates Caddesi, adanın kalbi sayılan Eleftheria Meydanı, Platanos Meydanı ve burada bulunan Tarihi Türk Çarşısı , Aghia Anna Kilisesi, Osmanlı döneminden kalma Defterdar Camii ve Loziya görülecek yerler arasındadır.Gezimizin ardından, öğle yemeği ve alışverişleriniz için serbest zaman. Ardından, otelimize transfer, odalara yerleşme ve dinlenebilmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, tur liderlerimiz tarafından düzenlenecek birbirinden farklı ve keyifli ekstra turlara katılabilirler. Geceleme otelimizde.

3.GÜN Kos

Kahvaltı otelimizde. Gününüz çeşitli aktiviteler için serbest. Dileyen misafirlerimiz, tur liderlerimiz tarafından düzenlenecek birbirinden farklı ve keyifli ekstra turlara katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

4.GÜN Kos

Kahvaltı otelimizde. Gününüz çeşitli aktiviteler için serbest. Dileyen misafirlerimiz, tur liderlerimiz tarafından düzenlenecek birbirinden farklı ve keyifli ekstra turlara katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

5.GÜN Kos-Bodrum-Ankara

Kahvaltı otelimizde. Gününüz çeşitli aktiviteler için serbest. Dileyen misafirlerimiz, tur liderlerimiz tarafından düzenlenecek birbirinden farklı ve keyifli ekstra turlara katılabilirler.
Saat 12:00 Odaların boşaltılması varsa ekstraların ödenmesi.
Saat 15:30 Limana transfer. Bilet, pasaport ve bavul işlemlerinin ardından,
Saat 17:00 Bodrum için feribotumuz hareket ediyor. Yaklaşık yarım saat sürecek yolculuğun ardından,
Saat 17:30 Bodrum'a varış ve özel otobüsümüze biniş. Bodrum merkezde yemek için serbest zaman. Ardından, Ankara'ya hareket ediyoruz.

Yaklaşık 725 km ve 12 saat sürecek yolculukta geceniz otobüste geçiyor.

6.GÜN Ankara

Ankara'ya varışla birlikte, misafirlerimizi önceden belirlenen noktalarda bırakıyoruz. Hizmetlerimizin sonu.


 

*** Ekstra tur ödemelerini seyahat sırasında kredi kartınız ile de yapabilirsiniz.Tıklayınız***


Kos Adasi Extra turlar

Tam Günlük Öğle Yemekli Köyler Gezisi 
Günümüz, Kos’ta bulunan tek göle ve adanın en güzel sahillerinden birine sahip Tigaki’ye gidiyoruz. Bu güzel köyü doya gezdikten sonra (yaz mevsiminde yüzme molası verilecektir) Sonrasında, coğrafyası, geleneksel Rum evleri ve sakin hayatı ile ziyaretçisini kendine hayran bırakan Antimachia Köyünegidiyoruz. Burada, öncelikle öğle yemeği yerel lezzetler sunan tavernalardan birinde alıyoruz. Ardından, özellikle müzik, ve dansları ile ünlü Antimachia’da yapacağımız panoramik gezimizde; Venedik Kalesi,18. Yüzyıldan kalma Agis Paraskevi Kilisesi, 16. Yüzyıldan kalma Agios Nikolaos Kilisesi, hareketli Mastichari Limanıgörülecek yerler arasındadır. Sonrasında, özellikle Osmanlı Döneminde çok sayıda Türk’ün yaşadığı o zamanın Germe, şimdinin Plataniisimli köye gidiyoruz. Burada çınar meydanında, kahve ikramımızın ardından, köyü dolaşabilmeniz ve yerel halk ile sohbet edebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Ardından, antik dönemde Hipokrates’in ölümünden sonra yapılan, ve tedavi merkezi olarak kullanılan Askeplion’agideceğiz. Burada, o döneme ait tedavi yöntemlerini ve buranın sembolü olarak neden yılan seçildiğini öğreneceğiz. Sonrasında, Dikaion Dağ köyleri olan, taş evleri, geleneklerine sıkı sıkıya bağlı halkları, doğaları, kültürel mirasları ve tarihi binaları ile göz kamaştıran Asfediou, Asomatos ve Lagouidi Köylerinikeşfedeceğiz. Her biri hatıralarınızda yer edecek bu şirin köylerden sonra, dağdaki son durağımız Zia Köyü. Adalar manzaralı bu köy kuşkusuz ki Ege’nin en güzel gün batışı manzaralarına sahip. Köyü gezdikten sonra vereceğimiz serbest zamanda, köyde bulunan çeşitli dükkanlardan alışveriş yapabilir, manzaralı kafelerden birinde kahve keyfi yapabilirsiniz. 
Süre: 10 Saat
Dahil Hizmetler: Özel araç transferleri, Prontotour Türkçe Tur Lideri, programda belirtilen geziler, öğle yemeği (içecekler hariç)
Yanınızda Bulundurunuz: Şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, rahat kıyafet ve ayakkabılar, kilise ve manastır ziyaretleri için şal vb.
Fiyat Büyük: 65 Euro
Fiyat Çocuk 2-11,99 Yaş: 40 Euro
Bebek 0-1,99 Yaş: Ücretsiz

 

 

 

 

 

 

Akşam Yemekli Zia Gün Batımı ve Taverna Gecesi 
Ege’nin en güzel gün batımı manzaralarına sahip Zia, geleneklerine bağlı halkı, doğası ve kültürel özellikleri ile ilgi çekmektedir. Varışımızla birlikte, gün batımının sunduğu cömert manzaraları eşliğinde akşam yemeğimizi yerel lezzetlerden oluşan bir menü şeklinde alıyoruz. (Yunan soğuk mezeleri, ara sıcaklar, Yunan Salatası, seçiminize göre balık kuzu veya tavuk, tatlı ya da meyve, limitsiz bira, şarap, uzo ya da meşrubat, kahve ve su) Folkolorik danslar, bol bol sirtaki ve müzik gecenizin keyfini arttıracak. 
Süre: 5 Saat
Dahil Hizmetler: Otel/taverna/otel özel transferleri, Prontotour Türkçe Tur Lideri, programda belirtilen akşam yemeği ve içecekler
Fiyat Büyük: 55 Euro
Fiyat Çocuk 2-11,99 Yaş: 35 Euro
Bebek 0-1,99 Yaş: Ücretsiz

 

Akşam Yemekli Antimachia Taverna Gecesi 
Yunanlılar fırsat bulduklarında; müzikleri, dansları ve eğlenceli tavernaları ile Antimachia’ya stres atmaya giderler. Bizler de sizleri bu gezimizde böyle bir eğlenceye davet ediyoruz. Buzuki eşliğinde sirtaki ve diğer müzik ve danslar; lezizi yerel yemeklerden oluşan bir menü sizleri bekliyor. (Yunan soğuk mezeleri, ara sıcaklar, balık, tatlı, limitsiz bira, şarap, uzo ya da meşrubat, kahve ve su menümüze dahildir)
Süre: 5 Saat
Dahil Hizmetler: Otel/taverna/otel özel transferleri, Prontotour Türkçe Tur Lideri, programda belirtilen akşam yemeği ve içecekler
Fiyat Büyük: 55 Euro
Fiyat Çocuk 2-11,99 Yaş: 35 Euro
Bebek 0-1,99 Yaş: Ücretsiz

 

 

 

 

 

 

 

Tam Günlük Öğle Yemekli Adalar Tekne Turu
Gezimizde öncelikle, sadece 60 kişinin yaşadığı Pserimos Adası’nagiderek, berrak denizde yüzebilmeniz ve güneşlenebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Ardından, yine küçücük bir ada olan Plati’yegiderek yine yüzebilmeniz ve güneşlenebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Ardından, Yunan Salatası, cacık, tavuk ya da kuzu şiş ve meyveden oluşan öğle yemeğimiziteknede alıyoruz. Sonrasında teknemiz, Kalymnos Adası’nın merkezi Pothia’yadoğru yola çıkıyor. Her evin farklı bir renk olduğu ve her rengin başka bir anlam içerdiği rengarenk görüntüsü ile ziyaretçisini büyüleyen Kalymnos, sünger avcılığı ve işlemesi ile ünlüdür. Burada yapacağımız panoramik yürüyüş gezimizde adayı daha yakından tanıyacağız. Ardından, bir sünger işleme fabrikasında, süngerin denizden çıkarılışından işlenmesine kadar geçen süreçleri öğreneceğiz. Sonrasında vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz yüzebilir ve güneşlenebilir, ya da adayı kendi başınıza keşfedebilirsiniz. 
Süre: 10 Saat
Dahil Hizmetler: Otel/liman/otel transferleri, Prontotour Türkçe Tur Lideri, grubumuza özel tekne kirası, programda belirtilen geziler, teknede alacağımız öğle yemeği (limitli içecek dahil), kısıtlı sayıda şnorkel ekipmanı
Yanınızda Bulundurunuz: Şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, rahat kıyafet ve ayakkabılar,mayo ve havlu, şnorkel ekipmanı (teknede kısıtlı sayıda mevcuttur)
Fiyat Büyük: 50 Euro
Fiyat Çocuk 2-11,99 Yaş: 35 Euro
Bebek 0-1,99 Yaş: Ücretsiz

Aquatika Su Eğlence Parkı Tam Günlük Öğle Yemekli 
Yüzme alanları, Kamikaze, Tembel nehir, Serbest Düşüş Kaydırakları, Dalga Havuzu, HidroTüp 1400 gibi çok sayıda aktivitesi ile hem çocuklar, hem gençler hem de kendini genş hissedenler için idealdir, Aquatika. Gün boyu tüm eğlenceler, fast food öğle yemeği, kişibaşı 2 adet meşrubat, 1 adet kahve, 1 adet dondurma ve 1 adet su ve park giriş ücreti fiyata dahildir. 
Süre: 9 Saat
Dahil Hizmetler: Otel/park/otel transferleri, park giriş ücreti, öğle yemeği (fast food) 2 adet meşrubat, 1 adet su, 1 adet kahve, 1 adet dondurma
Yanınızda Bulundurunuz: Gözlük, şapka, güneş kremi, rahat kıyafetler ve rahat ayakkabı, mayo, havlu, terlik
Fiyat Büyük: 50 Euro
Fiyat Çocuk 2-11,99 Yaş: 45 Euro
Bebek 0-1,99 Yaş: Ücretsiz

 

 

4X4 Jeep Safari  
Terk edilmiş köyler, bakir koylar, küçük ve az bilinen köyler, doğal hayat, dağla ve vadiler, vadiler, tuz gölü, kale gibi kalabalıklardan uzak ve herkese nasip olmayan, dolu dolu bir gün yaşamak için bu gezimizi tavsiye ediyoruz. Gezimiz esnasında, eğer yaz mevsiminde isek en az 2 kez bakir koylar ve plajlarda yüzme molası vereceğiz. Öğle yemeğimizi, ziyaret edeceğimiz geleneksel köylerden birisinde alacağız. Jeepleri kendiniz kullanabilir, ya da şöförlü araç tercih edebilirsiniz. 
Süre: 9 Saat
Dahil Hizmetler: 4X4 Jeep kirası, yakıt, sigorta, çeşitli geziler, tur lideri, şarap tadımı ve atıştırmalıklar (araç kullanan kişiler için 1 kadehten fazla verilmez), öğle yemeği ve limitli alkollü/alkolsüz içecek, köyde kahve ikramı (araç kullananlar yemek esnasında 1 kadehten fazla alkol alamazlar), araç içinde kişi başı 1.5 litrelik su
Yanınızda Bulundurunuz: Gözlük, şapka, güneş kremi, rahat kıyafetler ve rahat ayakkabı, mayo, havlu, terlik, şnorkel ekipmanı
Araçta 2 Kişi Kişibaşı Fiyat Büyük: 175 Euro
Araçta 3 Kişi Kişibaşı Fiyat Büyük: 150 Euro
Araçta 4 Kişi Kişibaşı Fiyat Büyük: 125 Euro
Tur Liderimizin Kullandığı Araçta Yolcu Kişibaşı: 90 Euro
Fiyat Çocuk 2-11,99 Yaş: 50 Euro
Bebek 0-1,99 Yaş: 25 Euro (bebek koltuğu dahil) 

Bir Gün, 2 Plaj Tam Günlük Öğle Yemekli Batı Plajları Gezisi 

Günümüze, Kos’un merkezine 27 km mesafede bulunan Mastichari Plajıile başlıyoruz. Burası; bembeyaz kumları, ağaçları ve yakut renkli denizi ile Ege’nin en egzotik görünümlü plajlarından birisidir. Dileyenler için su sporları aktiviteleri de mevcuttur. Buranın tadını çıkarabilmeniz yeterince serbest zaman vereceğiz. Ardından, Kos merkezine 40 km mesafede bulunan, Kos’un en soğuk ancak en berrak denizine sahip Kefalos’agidiyoruz. Öncelikle, burada bulunan tavernalardan birinde soğuk meze, taze balık tava, salata, limitli bira, şarap ya da meşrubat, meyve, kahve ve sudan oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında, tertemiz denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. 
Süre: 10 Saat
Dahil Hizmetler: Özel araç transferleri, Prontotour Türkçe Tur Lideri, programda belirtilen geziler, öğle yemeği (limitli içecek dahil), varsa plaj giriş, şezlong ve şemsiye ücreti 
Yanınızda Bulundurunuz: Şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, rahat kıyafet ve ayakkabılar, havlu ve mayo, şnorkel ekipmanı
Fiyat Büyük: 60 Euro
Fiyat Çocuk 2-11,99 Yaş: 45 Euro
Bebek 0-1,99 Yaş: Ücretsiz

 

 

Bir Gün, 2 Plaj Tam Günlük Öğle Yemekli Güney Plajları Gezisi 

Günümüze, Kos’un merkezine 30 km mesafede bulunan Kardamena Plajıile başlıyoruz. Burası; 3 km’lik yumaşık kumuve kristal berraklığındaki tertemiz denizi ile ünlüdür. Bölgede bulunan tavernalardan birinde soğuk meze, taze balık tava, salata, limitli bira, şarap ya da meşrubat, meyve, kahve ve sudan oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında, tertemiz denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında, Kos’un merkezine 12 km mesafede bulunan Thermes Plajına gidiyoruz. Dağlardan gelen ve denizin içinde kaynayan şifalı sıcak suları, doğal kayalarla çevrili termal deniz havuzu, kum plajı ile ilgi görmektedir. Burada vereceğimiz serbest zamanda, sıcak ve şifalı suların tadını çıkarabilir, denize girip güneşlenebilirsiniz. 
Süre: 10 Saat
Dahil Hizmetler: Özel araç transferleri, Prontotour Türkçe Tur Lideri, programda belirtilen geziler, öğle yemeği (limitli içecek dahil), varsa plaj giriş, şezlong ve şemsiye ücreti 
Yanınızda Bulundurunuz: Şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, rahat kıyafet ve ayakkabılar, havlu ve mayo, şnorkel ekipmanı
Fiyat Büyük: 60 Euro
Fiyat Çocuk 2-11,99 Yaş: 45 Euro
Bebek 0-1,99 Yaş: Ücretsiz


Hiking (Dağ Köyleri ve Doğa Yürüyüş) Gezisi

Bu gezimizde öncelikle, Dikaion Dağ Köyleri olan, taş evleri, geleneklerine sıkı sıkıya bağlı halkları, doğaları, kültürel mirasları ve tarihi binaları ile göz kamaştıran Asfediou, Asomatos ve Lagouidi Köylerine pedal çevireceğiz.Her biri hatıralarınızda yer edecek bu şirin köylerden sonra, dağdaki son durağımız Zia Köyü. Adalar manzaralı bu köy kuşkusuz ki Ege’nin en güzel gün batışı manzaralarına sahip. Köyü gezdikten sonra vereceğimiz serbest zamanda, köyde bulunan çeşitli dükkanlardan alışveriş yapabilir, manzaralı kafelerden birinde kahve keyfi yapabilirsiniz. Öğle yemeği gezimize dahildir. Mevsimin uygun olması durumunda, yakın ve bakir koylardan birisinde yüzme molası verilecektir.
Süre: 8 Saat
Dahil Hizmetler: Yürüyüş başlama ve bitim noktası özel transferleri, Yerel hiking&trekking rehberi, Türkçe Tur Lideri (min 8 kişiye ulaşılması durumunda), öğle yemeği, kişibaşı 1.5 lt su, kahve ikramı, öğle yemeği, yemekte limitli alkollü/alkolsüz içecekler, doğal ürünlerle yapılmış enerji barı, varsa plaj giriş ücreti, ilk yardım kiti
Yanınızda Bulundurunuz: Gözlük, şapka, güneş kremi, yürüyüş kıyafeti ve ayakkabısı, mayo, havlu, terlik, şnorkel ekipmanı
Fiyat Büyük: 150 Euro

 

 

 

12 Adalar Gezilerimiz
Kos tatiliniz esnasında, tur liderlerimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecekRodos, Simi, Kasos, Patmos, Karpathos gibi adalara günübirlik gezilere katılabilirsiniz. 2019, tekne ve feribot tarifeleri belli olduktan sonra bu gezilerin detaylarını web sitemizde bulabilir ya da tatiliniz esnasında tur liderlerimizden alabilirsiniz. 

 

Psalidi Kuş Cenneti Bisiklet Gezisi
Doğa ile başbaşa olabileceğiniz bu gezimizde, keyifli bir gün sizleri bekliyor. Kuş Cenneti, mevsim şartları müsaitse en az bir koy ve/veya plajda denize girme, otantik bir Kos Adası köyü gezisi ve burada öğle yemeği sizleri bekliyor. 

Therma (Termal) Bisiklet Gezisi
Kos’un merkezine 12 km mesafede bulunan Thermes Plajına pedal çeviriyoruz. Dağlardan gelen ve denizin içinde kaynayan şifalı sıcak suları, doğal kayalarla çevrili termal deniz havuzu, kum plajı ile ilgi görmektedir. Burada vereceğimiz serbest zamanda, sıcak ve şifalı suların tadını çıkarabilir, ya da mevsim şartları müsaitse denize girip güneşlenebilirsiniz. Öğle yemeğimiz ve geri dönüş yolunda otantik bir köy gezisi gezimize dahildir. 

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Şafak Hüseyin Artut 28/01/2019 16:00:18

21 Ocak tarihinde başlayıp 28 Ocak 2019 tarihinde biten Viyana-Macaristan-Çekya turuna eşimle birlikte katıldık. Tek kelime ile muhteşemdi herşey. Başta tur rehberimiz değerli kardeşim Murat Koç olmak üzere Prontotour 'a sonsuz sevgiler.......1/1

Aysun hatice akça karpuzoğlu 27/08/2018 17:39:51

Ankara çıkışlı orta avrupa kurban bayramı turuna eşimle katıldık, genel anlamda grubun sinerjisi iyiyidi ama otobüste çok fazla vakit geçirdik bence turun bu noktadaki planlaması hatalı olmuş. Viyanaya inip budapeşteye gittik viyanaya en son tekrar döndük. Aynı yolu 2 defa katettik. Ayrıca viyana ve budapeştedeki oteller iyi iken pragdaki otel çok kötüydü, pek çok açık kapalı turlara katılmış biri olarak ,herşeye rağmen tur rehberimiz emre yaka beyefendinin bilgisi ,efendiliği ve ilgisi turun olumsuzluklarını gölgeledi. Otobüs şoförümüz tamaş bey de samimi ve sempatikti. Rehberimize teşekkür eder, yukarıda belirtilen negatif yönlerin giderilmesi hususunu dikkate almanızı dileriz......1/1

Selim Karpuzoglu 27/08/2018 15:00:14

20 ağustosta budapeşte ile başlayan turumuz, prag ile devam etti ve viyana ile sona erdi. Oteller prag haricinde iyiydi. Pronto tur pragda keşke daha iyi bir otel seçseydi daha memnun olurduk. Ama asıl önemlisi, turun tartışmasız sevilen ismi rehberimiz Emre Yaka idi. Tur boyunca hepimize bilgisiyle, beyefendiliğiyle, ilgisiyle dört dörtlük rehberlik etti. Kendisine çok teşekkür ediyorum....1/1

Ziya Dağüstün 24/08/2017 12:54:02

14 ağustos Viyana, Prag, Budapeşte turuna eşimle birlikte katıldık. Gurup uyumluydu. Otobüsümüz güzeldi. Kaptanımız tecrübeli ve beyefendiydi. Rehberimiz Emre Yaka mükemmel bir insan. Olağanüstü bir bilgi birikimi var. Kendisine hayran kaldık. Küçük bir önerim olacak. Otobüste her gün yer değiştirmek hoş olmuyor. Turu satarken otobüs yer numaralarını da belirlerseniz daha iyi olur kanaatindeyim. Ankara kalkışlı başka turlarınıza da katılmak isterim. Bu güzel tur için Pronto'ya teşekkür ederim....1/1

ÖDEME SEÇENEKLERİ

BBDK yönetmeliğine göre seyahat sektörü harcamalarında 6'dan fazla taksit yapılması yasa dışıdır.
MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?