Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Bologna (Kızıl Şehir) Turu (İtalya Turları)

7+ Kişi
14/02/2019 - 17/02/2019
3 Gece - 4 Gün
Kişi Başı  %16 İndirimli
449 EUR
379 EUR
2,331 TL
Şimdi alın, kişi başı 402 TL kazançlı çıkın
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

**PROMOSYON SEVGİLİLER GÜNÜ... Bologna (3 Gece 3* Hotel vb.) Toplam 3 Gece (3 Kahvaltı) Türk Hava Yolları, Atatürk Havalimanı, Bologna gidiş - dönüş **PROMOSYON turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
379 EUR
İlave Yatak
379 EUR
Tek Kişi
449 EUR
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 359 EUR

OTELLER


HOTEL

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

TÜRK HAVA YOLLARI
TK1321 İSTANBUL-BOLOGNA09:30-10:15
TK1326BOLOGNA-İSTANBUL 18:35-23:05

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Bologna - İstanbul gidiş - dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • Bologna'da 3 gece 3* otelde toplam 3 gece oda-kahvaltı (3 continental kahvaltı) dahil konaklama
 • Havaalanı - Otel - Havaalanı ve şehirler arası tüm transferler
 • Panoramik Bologna şehir turları
 • Prontotour Türkçe Tur Liderliği Hizmeti
 • Havalimanı güvenlik ve yer hizmeti vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Konaklama vergileri
 • K.D.V dahildir

 • İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli  120 EURO(Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Ekstra turlar, ören yerleri giriş ücretleri (Ekstra turların günü değişebilir.)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet.
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

GENEL UYARILAR & NOTLAR

 • PROMOSYON Turlarda misafir tarafından iptal & değişiklik yapılamaz.
 • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
 • Rehberimiz turlarımızın içeriğine bağlı kalmak şartıyla, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerde de geçerlidir.
 • Panoramik şehir turları müze ve ören yerlerinin girişlerini içermemektedir. Şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı bir turdur.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak +  ekstra yatak)3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçüktür.
 • Triple odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitliğe göre 3 kişilik oda rezervasyonu yapılmaktadır. Triple odalar ek yatak nedeniyle diğer odalardan daha küçükmüş gibi görünebilir.
 • Çocuk indirimi 2 yetişkinle aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 – 15:00 arasındadır.Çıkış saatleri 10:00 dır.
 • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkede ki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklik göstermektedir.
 • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşu kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotura bildirilmelidir.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir.Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa,bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir.Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; Pronto turun sorumluluğunda değildir.
 • Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri misafirden tahsil edilir.
 • Pronto Tour vize alımlarında konsolosluk ve misafirlerimiz arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya ret vermesi Prontotur’un sorumluluğunda değildir.
 • Programlarımızda belirtilen vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında belirtilmiştir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklarından kontrol edebilirler.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir.6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden misafirlerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz?) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Satın almış olduğunuz programın grup biletinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızda ki her uçuş mil garantisi vermez.
 • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Pronto Tour Havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumdadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Pronto Tour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları vb. durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
Alternatifler yükleniyor

1.GÜN İSTANBUL - BOLOGNA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 07:00'de Prontotour yetkilileriyle buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1321 sefer sayılı uçuşu  ile 09:30'da Bologna'ya hareket. Yerel saate göre 10:15'de Bologna'ya varışımız sonrası havalimanında bekleyen özel aracımız ile şehir turu için hareket. Yapılacak olan panoramik şehir turumuzda, Piazza Maggiore Meydanı, Basilica Di San Petronio, Palazzo Del Podesta yönetim sarayı, Palazzo Comunale Belediye Binasi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

2.GÜN BOLOGNA - (RAVENNA - SAN MARINO)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Ravenna & San Marino Turu düzenlenecektir. UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ne kayıtlı birçok tarihi anıtın bulunduğu Ravenna'yı gezdikten sonra, rotamızı Avrupa'da vatikan gibi mikrodevletleri arasında yer alan San Marino'ya çeviriyoruz. Futbol takımı ile de ünlü olan San Marino'da yapılacak turda San Marino Meydanı, Stadyumu görülecek yerler arasındadır. Sonrası otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN BOLOGNA (PORTOFINO & SANTA MARGARITA LIGURE)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Portofino & Santa Margarita Ligure Turu düzenlenecektir. İtalya'nın kuzeybatısında bulunan Cenova ilinin bir balıkçı köyü olan Portofino ve sonrasında Tigullio Bölgesi’nde yer alan meşhur sahil kasabası Santa Margarita Ligure'yi geziyoruz. Keyifli bir günün ardından otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.GÜN BOLOGNA - (FERRARA ) - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olan Ferrara Turu yapılacaktır. Sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte Bologna Havalimanı'na hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1326 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:35'de İstanbul'a hareket. Yerel saate göre 23:05'de Atatürk Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu.

*** Ekstra tur ödemelerini seyahat sırasında kredi kartınız ile de yapabilirsiniz ***


RAVENNA & SAN MARINO TURU 90 EURO (02-12 YAŞ 50 EURO)

UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ne kayıtlı birçok tarihi anıtın bulunduğu Ravenna'yı gezdikten sonra, rotamızı Avrupa'da vatikan gibi mikrodevletler arasında yer alan San Marino'ya çeviriyoruz. Futbol takımı ile de ünlü olan San Marino'da yapılacak turda San Marino Meydanı, Stadyumu görülecek yerler arasındadır. 

Dahil olan Hizmetler: Ulaşım + Rehberlik Hizmeti

*** Ekstra tur ödemelerini seyahat sırasında kredi kartınız ile de yapabilirsiniz ***


PORTOFINO & SANTA MARGARITA 90 EURO (02-12 YAŞ 50 EURO)

İtalya'nın kuzeybatısında bulunan Portofino; Liguria yönetim bölgesine bağlı Cenova ilinde bir köydür. Levante Irmağı kıyısında, küçük Portofino Burnunun ucunda yer alır. Bir balıkçı köyü ve bir turizm merkezidir. Rengarenk evlerin çevrelediği bir limanı vardır. 18. yüzyıl işleme tarzında yapılan mekik dantelleriyle de tanınır. Sonrasında Tigullio Bölgesi’nde yer alan meşhur sahil kasabası Santa Margarita Ligure'yi geziyoruz.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Tekne Ücreti + Rehberlik Hizmeti

*** Ekstra tur ödemelerini seyahat sırasında kredi kartınız ile de yapabilirsiniz ***


FERRARA 40 EURO (02-12 YAŞ 30 EURO)

Ortaçağ – Rönesans şehri olan Ferrara’da Via Mazzini, Teatro Comunale di Ferrara, Opera binası ve 18. yy dan kalma Ferrara kalesi görülecek yer arasındadır.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik Hizmeti

*** Ekstra tur ödemelerini seyahat sırasında kredi kartınız ile de yapabilirsiniz ***


BOLOGNA EKSTRA TUR PAKETİ (200 EURO - 02-12 YAŞ 110 EURO)

RAVENNA & SAN MARINO (90 EURO) + PORTOFINO & SANTA MARGARITA (90 EURO) + FERRARA (40 EURO)
YETİŞKİNLER İÇİN: 220 EURO YERİNE 200 EURO
ÇOCUKLAR İÇİN(02-12 YAŞ): 130 EURO YERİNE 110 EURO

***Ekstra turların tur esnasında alınması gerekmektedir.
***Avantajlı ekstra tur paketinin içinden tur azaltılamaz veya iptali yapılamaz. Misafirlerimizin katılmaması durumunda hiç bir ücret iadesi yapılmayacaktır.
***Paket tur içinde belirtilen turlar başka bir turla değiştirilemez. Turlara, turu satın alan kişiler katılabilir.

*** Ekstra tur ödemelerini seyahat sırasında kredi kartınız ile de yapabilirsiniz ***


Önemli Not:

Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Hasan/Ufuk TAŞKENT 10/12/2018 15:36:29

5-9 Aralık 2018 İtalya Roma Floransa Venedik turu Barış Gedik beyin çok derin İtalya ve İtalya tarihi ve sanatına ait derin bilgilerinden güzel sunuşundan çok yararlandık, keyif aldık . Bizim için yararlı ve eğlenceli bir gezi idi.. Oteller tatminkar otobüs ile yaptığımız seyahatlerde kusursuzdu...Pronto tur ve çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz... UFUK-HASAN TAŞKENT ailesi......1/1

İsmail Hakan Kolcu 06/12/2018 16:10:53

Merhaba...Yurtdışı turlarımda bireysel gittiklerim dışında sizi tercih etmekte haklı olduğumu yeniden gördüm. 14-18 Kasım 2018 Sicilya'ya baba-oğul turumuz Catania Havalimanına inişimizde bavullarımızın İstanbul'da uçağa yüklenmemesi ile buruk başlamıştı. Bavullarımdan ümidi kesmiş olmama ragmen rehberimiz Ziya Akış Beyefendinin itayla havayolu yetkilileri ile kişisel çabası ile bir sonraki gün aksam getirildi, kendisine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca tur boyunca katılımcılara sıcak ilgi ve detaylı bilgilendirmeleri, boş zamanlarında da katılımcılara dönük yönlendirme ve destekleri takdirimizi kazandı. Sırada nisan ayı programında görüşmek üzere hoşçakalın Pronto Ailesi.......1/1

Duygu ÖNER 05/12/2018 10:08:55

28Ekim-04 Kasım tarihleri arasında Büyük İtalya turuna katıldım. Daha önce iki kere İtalya turuna farklı şirketlerle katılmıştım ancak pronto turla olan seyahatim inanılmaz eğlenceli ve kültürel anlamda oldukça doluydu. Kaldığımız oteller ve bulundukları şehir seçimleri çok iyidi. Ancak en mükemmeli şimdiye kadar rastlamadığım derecede donanıma, bilgiye ve tecrübeye sahip olan tur rehberimiz Yiğit Burak Onay'dı. Onu sayesinde bu son İtalya turum benim için eşsiz bir deneyim oldu. Daha önce farkedemediğim yerler ve özellikler keşfettim sayesinde hatta tarih bilgime yenilerini ekledim. Daha sonraki seyahatlerimde Burak Bey'in olduğu turlar kesinlikle tercihim olacaktır. Herşey için teşekkürler......1/1

Tarık Petan 13/11/2018 18:03:01

29.10-03.11.18 Sicilya grande turuna katıldık. Turdaki otellerin kalitesinden memnun kaldık. Rehberimiz Göksel Göksoy ' dan gerek bilgisi gerekse zamanı iyi kullanması, tura katılanların tamamıyla kurduğu sıcak ve samimi iletişimi dolayısıyla çok memnun kaldık....1/1

Mübeccel demircan er 13/11/2018 17:57:44

8-11 Kasım 2018 napoli turu rehberimiz Hakan Büyükünal sayesinde çok güzel geçti. Anlatımları herkesle ayrı ayrı ilgilenmesi bizlerinçok memnun etti.senelerdir Pronto turla seyahat ederiz Napoli turumuzda harika geçti tavsiye ederiz.Hakan beye ayrıca teşekkürlerimizi gönderiyoruz...1/1

Sera Sertel 05/11/2018 12:00:09

27.10.2018-03.11.2018 İtalya turumuz yağışlı hava şartlarına rağmen çok güzel geçti. Venedik'te sular içinde kalmış olsak da ufak tefek aksaklıklar her zaman olur. Genel olarak iyi planlanmış bir turdu. Rehberimiz Hakan Büyükünal 'a bilgisi ve ilgisi için teşekkür ederim. İtalya'yı masal gibi anlattı. Yeni turlarda görüşmek dileğiyle...1/1

Elçin Özer 03/11/2018 12:07:45

Merhabalar! 27- 31 Ekim tarihleri arasındaki Bologna turundan memnuniyetle dönmüş bulunuyorum.Kendi adıma rehberimiz Pınar Er 'in önderliğinde çok keyifli bir tur geçirdiğimi söyleyebilirim.Rehberimiz Pınar hanım donanımlı bilgi sahibi olmasının yanında başarılı bir organizasyon yeteneğine sahipti.Çünkü İtalya'da doğal afet ilan edilen yağmurlu bir haftaya denk geldik.Olumsuz hava şartlarına rağmen keyifli bir tur geçirmemizi sağlayan Pınar hanıma ve Pronto tura buradan teşekkürü borç bilirim.Bologna bölgesi ve çevresini görmemiş herkese de bu bölgeyi görmesini tavsiye ederim.(San Miniato 'ya giden ilk Türk gurup olmamızı sağlayan Pınar hanıma ve Prontotour ayrıyeten teşekkür ederim.)...1/1

Sevim Kaymak 02/11/2018 09:52:35

Merhaba, Harika bir Puglia turunuzdan 23-26/Ekim/2018 yeni döndüm Otelimiz bir harikaydı. Akşam yemeklerinde gurupla bir arada olmak keyifli ,kahvaltı ve yemekler lezzetliydi.. Konakladığımız otel öyle güzel ve keyifliydi ki otelde mi kalsam , turlara mı katılsam şaşırdım .. Arabamız çok iyi , şöförümüz güler yüzlüydü.. Bizim için her şeyi eksiksiz düşünmüşsünüz. Rehberimiz Göksel bey kütüphane gibiydi, sınırsız bilgisi ve anlatımı , kibarlığı, zeki espirileriyle güldürmesi, dakikliği ve sabrı, dinlettiği müzikleri, bölgeyi ve ülkeyi bu kadar yakından tanıması bu gezinin şansı olmuş, değer katmıştır. Bu harika gezi için Pronto tur çalışanlarına ve rehberimiz Göksel Bey’e teşekkür ederim Harika insanlar tanıdım , güzel arkadaşlar kazandım.. Çok güzel bir tur oldu.. İyi ki Pronto’nun böyle bir turu var ....1/1

Sevim KAYMAK 30/10/2018 17:01:15

Harika bir Puglia turundan yeni döndüm Otelimiz bir harikaydı. Akşam yemeklerinde gurupla bir arada olmak keyifli ,kahvaltı ve yemekler lezzetliydi.. Konakladığımız otel öyle güzel ve keyifliydi ki otelde mi kalsam , turlara mı katılsam şaşırdım .. Arabamız çok iyi , şöförümüz güler yüzlüydü.. Bizim için her şeyi eksiksiz düşünmüşsünüz. Rehberimiz Göksel bey kütüphane gibiydi, sınırsız bilgisi ve anlatımı , kibarlığı, zeki espirileriyle güldürmesi, dakikliği , dinlettiği müzikleri, bölgeyi ve ülkeyi bu kadar yakından tanıması bu gezinin şansı olmuş, değer katmıştır. Bu harika gezi için Pronto tur çalışanlarına ve rehberimiz Göksel Bey’e teşekkür ederim Harika insanlar tanıdım , güzel arkadaşlar kazandım.. Çok güzel bir tur oldu.. İyi ki Pronto’nun böyle bir turu var ....1/1

Ilhan Alter 26/10/2018 19:35:53

Sayın yetkili, 23/26 Ekim 2018 Puglia turundan bugün dönüyoruz. Keyifli bir tatil sonrası sizlere bu maili havalimanında gönderiyoruz Konakladığımız otel temiz , pırıl pırıl personeli güler yüzlü son derece keyifli bir çiftlik evi idi. İlk gün bizi muhteşem bir hoşgeldin partisiyle karşıladılar.. Akşam yemekleri ise son derece lezzetli ve özenliydi.. Rehberimiz Göksel bey bölgeye son derece hakim bilgili , işinde çok başarılı , hepimizle tek tek ilgilenen , saygılı , espirileriyle güldüren tanımaktan mutluluk duyduğumuz biri.. Bu seyahatte keyfimizi kaçıran tek şey ise bir katılımcının otelden ve tur organizasyonundan memnun olmadığını duymamız oldu. Halbuki bizler turun bu son saatlerin yaşarken hiç bitmemesini istediğimiz bir seyahati yaşadık.. Bu vesileyle başta turu hazırlayan Pronto tur çalışanlarına ve özellikle sevgili rehberimize bir kez de buradan teşekkür eder selamlar göndeririz.. Bundan sonra kendisinin olduğu turlarada katılmak isteriz.. Berna BALTACIOĞLU NURAY ODUNCULAR SEVİM KAYMAK İLHAN ALTER FATOŞ ZORLUTUNA...1/1

Berna Baltacıoğlu 26/10/2018 07:21:50

23-26 Ekim tarihleri arasındaki Puglia turunuza katıldım,hatta bugün son günümüz.İnanın bitiyor diye üzülüyorum.Rehberimiz Göksel beyin derin bilgisi,güzel anlatımı ve birebir ilgisi beni çok memnun etti.Hele otel seçimi harikaydı.Bu turu daha uzun zamanlı olarak düzenlerseniz yine gelirim.Tadına doyamadım çünkü.Bu arada tüm gün gezip görüp yorulduktan sonra grup arkadaşlarımızla birlikte otelde yediğimiz akşam yemekleri ve sunumu hepimizi çok mutlu etti.Bundan sonra Prontoturun özellikle Göksel bey rehberliğindeki tüm turlarını kaçırmamaya gayret edeceğim.Teşekkürler Prontotur......1/1

Emine Polat 23/10/2018 21:46:16

22_ 29 Eylül 2018 Büyük İtalya turuna katıldım .Tur rehberimiz İnanç Ergin sayesinde olağanüstü müthiş bir programda sonsuz bilgi aktarımıyla harika bir hafta gecirdik. harika dostluklar edindiğim bir deneyim oldu.İnanc Beyin olduğu tüm turlarınıza katılmak icin sabırsızlanıyorum ve cok tesekkürlerimi iletiyorum....1/1

MT 18/09/2018 22:12:56

3-10 eylül Büyük İtalya turuna katıldım. Öncelikle rehberimiz Hakan Büyükünal'dan çok memnun kaldık. Oldukça bilgili ve güleryüzlü idi. Tur grubunda ise güzel arkadaşlıklar edindik. Yalnızca Roma'daki Rouge Et Noir Hotel'den ve Montecatini'deki Maestoso Hotel'den memnun kalmadığımızı belirtmek isterim. Başka otel seçimleri yapılmalıydı. Bunun haricinde herşey çok güzeldi. Prontotour'a teşekkür ederiz....1/1

Sezgin KESKİN 06/09/2018 12:09:10

17.08-25.08.2018 tarihlerinde aile ve arkadaşlarla katıldığımız Büyük İtalya turundan çok keyif aldık. Müthiş bir deneyimdi. Bu hissiyatımızda büyük payı olan Tur rehberimiz Burak Onay'a çok teşekkür ediyoruz....1/1

Ezgi Karahasan 02/09/2018 20:55:04

Sevgili rehberimiz Burak Onay ile yaptigimiz buyuk italya turumuz oldukca keyifli gecti. Planda olmamasina ragmen gerceklestirdigimiz Burano adasi turu tum kosullari zorlayarak organize ettigi positano turu icin kendisine ayrica tesekkur ederiz.....1/1

Özsoy 02/09/2018 20:02:45

18-25Ağustos 2018 tarihleri arasında rehberimiz Burak Onay ile büyük İtalya turu yaptık.Bu turu 2005 yılında da yapmıştım ama bu sefer gerçekten görerek öğrenerek gezdik .Burak bey işini gayet özenli yapan soğukkanlı saygılı kibar bir insan.Grup içi uyum çok iyiydi.İtalyayı Burak bey sayesinde sindirerek gezdik tanıdık.Pronto tur ve tabii ki rehberimiz sayesinde müthiş bir bayram tatili oldu bir sonraki geziyi hevesle bekliyoruz....1/1

Irem Gülaçtı 29/08/2018 23:02:23

18-25 ağustos tarihlerinde rehberimiz inanç ergin beyle muhteşem bir tur yaptık. Programda olmayan murona,burano adaları ve isviçre lugano 'yu görme imkanı sunduğu için kendisine teşekkür ederim.Bu tur yeni insanlarla tanışmak ve guzel anılarla benim için unutulmaz oldu. Bundan sonra kendisinin rehberlik yaptığı tum turlara katılmak isterim.l...1/1

Irem Gülaçtı 29/08/2018 23:01:58

18-25 ağustos tarihlerinde rehberimiz inanç ergin beyle muhteşem bir tur yaptık. Programda olmayan murona,burano adaları ve isviçre lugano 'yu görme imkanı sunduğu için kendisine teşekkür ederim.Bu tur yeni insanlarla tanışmak ve guzel anılarla benim için unutulmaz oldu. Bundan sonra kendisinin rehberlik yaptığı tum turlara katılmak isterim....1/1

Hafize Emine Sönmez 29/08/2018 17:37:34

18-25 Ağustos 2018 tarihleri arasında arkadaşımla Prontotour ile Klasik İtalya turuna katıldık. Prontotour'a yakışır bir hizmet aldık. Tur Rehberimiz Sayın İNANÇ ERGİN sayesinde hiçbir sorun yaşamadan extra extra turlar yaparak gezimizi tamamladık. Her türlü desteği için kendisine teşekkür ederim. Sevgilerimle, Emine...1/1

Çimen SARAÇ 29/08/2018 17:34:30

20.08.2018-24.08.2018 tarihli Venedik-Floransa-Roma turumuzun rehberi Deniz ATEŞ Hanımdı bir önceki yorumumda sehven soyadını GÜNEŞ olarak yazdım....1/1

Çimen SARAÇ 29/08/2018 17:32:36

Merhaba, Ben 20.08.2018-24.08.2018 tarihlerinde Venedik-Floransa-Roma turunuza katıldım. Tur Rehberimiz Deniz GÜNEŞ Hanım'a tarih bilgisi ve yapmış olduğu rehberlik hizmeti için çok teşekkür ederim. Sayesinde güzel bir tur geçirdik....1/1

Semra Sağlık 29/08/2018 16:20:30

Merhabalar, 18-25 Ağustos 2018 tarihleri arasında arkadaşlarımla Prontotour ile Klasik İtalya turuna katıldık. Prag & Viyana Budapeşte turu , Büyük İsyanya turu ve Klasik İtalya turu olmak üzere 3 sendir Prontotour ile yurtdışına seyahat ediyoruz. Her sene olduğu gibi bu senede Prontotour'a yakışır bir hizmet aldık. Ödemiş olduğumuz paranın karşılığında hatta daha fazlasıyla hizmet aldığımızı belirtmek isterim.En az Tur şirketi kadar Tur rehberinin de çok önemli olduğunu vurgulamadan geçemeyeceğim. Tur Rehberimiz Sayın İNANÇ ERGİN sayesinde 50 kişilik ekip (çoluk & çocuk, büyük & küçük, genç & yaşlı, kadın & erkek ) hiç bir şekilde sorun yaşamadan turu memnuniyetle tamamladık. Vermiş olduğu engin bilgiler sayesinde kendisinden bir çok şey öğrenmiş olduk. İlgi, alakası, yardımseverliği ve her türlü desteği için kendisine teşekkürü bir borç biliriz. Yine beni yanıltmadığın ve hayalimdeki güzel bir yaz tatilini gerçekleştirmemi sağladığın için teşekkürler Prontotour & İnanç Ergin :) Seneye farklı & güzel bir turda tekrardan görüşmek dileğiyle... Sevgilerimle, Semra Sağlık...1/1

Afet Savtak 29/08/2018 14:20:43

Değerli rehberimiz Barış GEDİK sayesinde 19-26 Ağustos tarihlerinde dolu dolu geçen bir İtalya turu... Roma tarihi, napolitenler, anime filmler ve engin bir anlayış bilgi ve tecrübenin adı Barış GEDİK. Ne oteller, ne de verilen kahvaltılarda yaşanan (PRİM HOTEL tam bir facia)sorunların hiçbirini hatırlamıyoruz. Güzel grubumuz, sevgili şöförümüz Maria hanım ve İtalya'nın tarihi doğası inanılmaz 8 gün geçirdik. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Hele bir de rehber Barış beye tesadüf ederseniz.. Teşekkürler PRONTO.....1/1

Okan Yiğenoğlu 29/08/2018 11:17:23

Roma-Floransa-Venedik turuna ailece katıldık. Bütün gezimizden çok memnun kaldık. Otel yerleri çok iyi seçilmiş ve temizlerlerdi. Otelden çıkıp alışveriş yapma, yemek yeme imkanları vardı. Şehir dışında ama başka turizm yerlerinde daha fazla imkanları olan yerlerdi. Tur rehberimiz Murat Kanca'ya ayrıca teşekkür etmek isterim. Tüm gezi boyunca bizi hiç yalnız bırakmadı. Her konu ile samimi şekilde ilgilendi. Parça, parça anlattığı tarihi konular arasında çok iyi bağlantılar yaptı. Doyurucu, memnun edici bir geziydi. Ekstra turlara mutlaka katılınmalı. O şekilde gezi anlam kazanıyor....1/1

Burcu Durgut 29/08/2018 09:22:24

20-27 Temmuz Büyük İtalya Turu gezinize katılma imkanım oldu. Öncelikle sağladığınız olanaklar için çok teşekkürler. Esas mesaj gönderme nedenim, rehberimiz Göksel Göksoy'un bizlere sağladığı engin bilgi ve tecrübeleridir. Kendisine tekrar tekrar teşekkür ediyoruz, böyle bir rehberle tura katılma imkanı yakaladığımız için de ayrıca çok mutluyuz. Umarım Prontotur ile seyahat eden herkes kendisiyle tanışma imkanı bulur . Hem Göksel Bey'e hem de sizlere tekrar tekrar teşekkür ederiz. Sevgiler.....1/1

Özge Özgür 28/08/2018 10:08:02

Kurban bayramında katıldığım italya harikası turunda Floransada şehir merkezinde ayarladığınız otel için özellikle teşekkür ediyorum.Rehberimiz İzi Hakim'den ve turun programından memnun kaldığımı da iletmek isterim. Satış temsilcim Umut Turan'ın ilgisi,mail ulaşıp ulaşmadığını kontrol için araması gibi önemli ayrıntılar Prontoyu seyahat programlarımda ön planda tutmamı sağlayacaktır.Teşekkürler....1/1

Aslı Yarıcı 27/08/2018 19:17:45

Henüz ayağımın tozuyla Klasik İtalya turundan döndüm. Muhteşem bir deneyimdi. Prontotour bu konuda başarılı bulduğum nadir acentelerden. Genellikle hep bir aksaklık,bir problem yaşanır,ancak a'dan z'ye çok keyifli, bilgilendirici, eğlenceli ve huzurlu bir tur geçirdik. Rezervasyon işlemlerim için İstanbul merkez ofisten sakinliği ve kibarlığıyla yardımcı olan Yağmur Güreser'e , İzmir ofisten vize işlemlerim için destek olan Zeynep Hanım'a ve en en önemlisi tur boyunca bilgisi,donanımı,güleryüzü,sempatisi ile bıkmadan usanmadan her bir detayı anlatan, organizasyonda müthiş becerikli, çözümcü ve ilgili rehberimiz sevgili İnanç Ergin'e çok çok teşekkür ediyorum. Daha gezilecek çok yer var 👌🏻...1/1

Aslı Yarıcı 26/08/2018 18:39:54

Henüz ayağımın tozuyla Klasik İtalya turundan döndüm. Muhteşem bir deneyimdi. Prontotour bu konuda başarılı bulduğum nadir acentelerden. Genellikle hep bir aksaklık,bir problem yaşanır,ancak a'dan z'ye çok keyifli, bilgilendirici, eğlenceli ve huzurlu bir tur geçirdik. Rezervasyon işlemlerim için İstanbul merkez ofisten sakinliği ve kibarlığıyla yardımcı olan Yağmur Güreser'e , İzmir ofisten vize işlemlerim için destek olan Zeynep Hanım'a ve en en önemlisi tur boyunca bilgisi,donanımı,güleryüzü,sempatisi ile bıkmadan usanmadan her bir detayı anlatan, organizasyonda müthiş becerikli, çözümcü ve ilgili rehberimiz sevgili İnanç Ergin'e çok çok teşekkür ediyorum. Daha gezilecek çok yer var 👌🏻 Şiddetle tavsiye ediyorum!!!...1/1

Neriman kılıç 26/08/2018 14:24:27

20-24 ağustos 2018 tarihlerinde çıktığım İtalya turu mükemmel geçti rehberimiz Deniz Ateş’in tarihi yerleri kendine has mükemmel anlatımıyla olağanüstü bilgisiyle bizleri mest etti. İlgi alaka özverisi ve candan yaklaşımıyla turun güzel geçmesine sebep oldu. Ben bundan sonraki yurtdışı seyahatlerimde de Pronto turu ve mümkünse Deniz Ateşin rehberlerini tercih etmek isterim teşekkürler deniz teşekkürler Prontotour...1/1

Mustafa Yıldız 26/08/2018 01:39:05

Rehberimiz Deniz hanıma çok teşekkür ederim. Engin bilgisi ve deneyimi ile bize yol gösterdiği için teşekkür ederim....1/1

Zinnur Arslan 25/08/2018 23:12:18

Eşim Seyit Arslan ile 20-24ağustos tarihleri arası pronto turla Deniz ATEŞ hanım eşliğinde tura katıldık.Deniz hanımın güler yüzü ,bizlere ilgisi,bilgileriyle çok güzel bir tatil geçirdik .Kendisine çok teşekkür ederiz.Bir dahaki gezilerimizde tercihimiz pronto tur olacak❤️🙋‍♀️...1/1

Seda Gündoğdu Yıldız 25/08/2018 16:49:22

20-24 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleşen Venedik-Floransa-Roma turuna katıldık.Özellikle rehberimiz Deniz Ateş’in tarihi bilgisi, donanımı, sabrı, içtenliği ve nazikliğine hayran kaldık.Pronto tur ile gittiğimize memnun kaldık, Deniz Hanım gibi bir rehberin bize eşlik etmesi az bir zamanda 4 günlük turun dolu dolu geçmesinde çok etkili oldu, bir daha yurt dışı turu yapacak olursam bu kesinlikle Deniz Ateş gibi bir rehber eşliğinde olurdu, kendisine teşekkür ediyoruz.Çok ilgiliydi, Pronto tur olarak ise turun genelinden memnun kaldık fakat otellerinizin kalitesi biraz daha iyi olabilirdi...1/1

Sinem tan 25/08/2018 15:26:15

Merhaba biz 20.08.2018 - 24.08.2018 kurban bayramında roma floransa venedik turu yaptık.. tur rehberimiz deniz hanımın inanılmaz ilgilisi güler yüzü cok güzeldi. Ve en önemlisi deniz hanımın inanılmaz bilgisi bize çok şey kattı . Tek sorun otellerdeki kahvaltı servisi başka hiç bir sıkıntı yaşamadık. Herşey için sonsuz teşekkürler...1/1

serdar savaşçı 25/08/2018 15:06:53

merhabalar biz 20-24 ağustos roma venedik floransa turuna katıldık. organizasyonun en güzel yanı rehber deniz ateş hanım idi. sabır ve emekleri büyüktü. oteller rezildi. sabah erken kalkmak ta yordu. bir daha pronto turu tercih edersek sadece deniz hanım için ederiz herhalde başka bir sebep olmaz...1/1

METİN KILIÇ 25/08/2018 14:31:44

ben 20-24 / 8 / 2018 tarihleri arasında rehberimiz Deniz ATEŞ in önderliğindeki tura katıldım. Tur boyunca rehberimizin müthiş anlatımı, profesyonel yönetimi, insanları kaynaştırıcı ve birleştirici tutumunu gördüm. Gidilecek olan programı hem neşeli hem de bilgili hale getirdi. Üstün çabalarıyla sorunsuz mükemmel bir İtalya turu yaşadık. Prontoya ve Rehberimiz Deniz Ateşe teşekkürler......1/1

Hasibe Serhatlıoğlu 25/08/2018 13:52:31

20/08/2018-24/08/2018 tarihli kısa İtalya turuna katıldık.Süre kısıtlı olmasına rağmen sevgili rehberimiz Deniz Ateşle inanılmaz zevkli bir tur geçirdik..Ben ilk kez rehberin bir hoca nidasıyla sorular eşliğinde tarih yolculuğu yaptırttığına şahit oldum.soruları bildikçe çocuk gibi heyecanlandım😁rehberimiz adeta bir kültür turu yaptırttı bize ..Dönüşte önerdiği bütün kitapları alacağım..Bu deneyim karşısında saygıyla eğiliyorum ve prontoya teşekkür ediyorum.Deniz hanım iyi ki varsınız..😘😘...1/1

Pala ailesi 22/08/2018 15:54:10

25-29 Temmuz Roma-Floransa-Venedik turuna katıldık. Rehberimiz Selami Kalemci Bey'in engin bilgisi, keyifli anlatımları, sohbeti ve uyarıları sayesinde sorunsuz ve çok güzel bir tur oldu. Oteller beklentimizin üzerindeydi. Selamı Bey'e ve Prontotur'a teşekkür ederiz. İtalya Pronto ile gezilir sözü doğruymuş....1/1

Fatos babaoğlu 17/08/2018 13:28:53

Merhabalar biz 29.07.2018-05.08.2018 tarihleri arasinda gerceklesen büyük Italya turuna katildik kibristan...Rehberimiz Göksel Göksoy bey ile cok güzel yerler gezdik ve de col eğlendik...Sadece yemekler bizim icin sorun oldu...Makarna ve pizza yemekden usandik...Bununn disinda bu tura pronto tur ile gitmenizi tavsiye ederiz...💙💚💛🧡...1/1

Hüda yeşiloğlu 11/08/2018 13:39:07

Merhaba ben 03-10.08.2018 tarihli Klasik İtalya Turu ile çok keyifli bir seyahat yaptım sizin aracılığınızla. Gerek verilen hizmet gerekse tur programı tatmin edici idi. Ayrıca genel olarak kaldığım otellerdeki odalar rahat ve temizdi. Fakat sadece en son kaldığımız Roma’daki otelin kalvaltı servisinde sorun yaşadık. Orda da zaten rehberimiz’in (İnanç Ergin) yardımıyla sorun da ortadan kalktı. Öncelikle tur rehberimiz, İnanç Ergin’e burdan sabrı ve değerli ve dolu dolu anlatımından dolayı burdan teşekkür etmek isterim. Tekrar başka bir seyahatte görüşmek üzere:))...1/1

Hüda yeşiloğlu 10/08/2018 21:50:46

Merhaba, ben 03-10.08.2018 Pronto Tur aracılığı ile Klasik İtalya turunu tamamlamış bulunmaktayım. Öncelikle verilen hizmetten ve yapılan tur programından kesinlikle memnun olduğumu belirtmek isterim. Genel olarak kaldığımız oteller de iyiydi; fakat Roma’da kaldığımız otelin kahvaltısında servis anlamında sıkıntı yaşadık. Ama neyse ki rehberimiz (İnanç Ergin) imdadımıza koştu. Ayrıca burdan rehberimiz İnanç Ergin’in yaptığı anlamlı, yararlı anlatımlarından ve anlayışından dolayı teşekkürlerimi sunarım. Güzel bir seyahatti benim için, tekrar buluşmak üzere....1/1

Nursima Gökmen 29/07/2018 00:34:29

14-21 Temmuz Büyük İtalya Turuna katıldık .En başta bilgisiyle , sevgisiyle, samimiyetiyle hep yanımızda olan rehberimiz DENİZ ATEŞ ‘e sonsuz teşekkürler .. otellerimiz harikaydı çok temizdi. Grubumuz çok eğlenceliydi ve çok değerli kişilerle tanışma fırsatı oldu bizim için . Tek kelimeyle unutulmaz bir tatildi. Teşekkürler Prontotour ❤️❤️❤️...1/1

fatma füsun bayar 28/07/2018 23:50:50

İtalya gezdiğimiz ülkelerden İskoçya ve İngiltere den sonra en çok beğendiğimiz ülke oldu.bunda rehberimiz Deniz Ateş in de payı büyük. kendisine teşekkür ederiz.bir sonraki gezimizde yine birlikte olmak dileği ile.AYSUN FÜSUN BAYAR KARDEŞLER...1/1

fatma füsun bayar 28/07/2018 23:43:51

itaya gördüğüm ülkelerden İskoçya ve ingiltereden sonra en çok begendigim ülke oldu.Gezimiz sorusuzdu ki bunda rehberimizin elbette katkısı büyüktü Deniz Ateş Hanım'a sosuz teşekkürler .bir sonraki gezimizde görüşmek umuduyla...Füsun Bayar &Aysun Bayar kardeşler'...1/1

Elif Taş 28/07/2018 15:31:00

14-21 Temmuz Büyük İtalya turunda rehberimiz Deniz ATEŞ sayesinde harika bir tatil geçirdik.Mükemmel bilgisiyle bizi geçmişe götürdü.Kendisine ve bütün Pronto tour çalışanlarına teşekkür ediyoruz.Birlikte daha nice tatillere :D...1/1

Filiz Kurtoğlu 23/07/2018 23:01:34

2-9 haziran tarihleri arasında Büyük İtalya turuna katıldık.Kızım oğlum ve ablamla birlikte gittiğimiz bu tur bizim için gerçekten unutulmaz oldu.İtalya kesinlikle görmeye değer bir ülke özellikle kültürel anlamda epey bilgilendik.Sevgili rehberimiz Selami Kalemci'nin bilgisi,hepimizi güldüren şakaları ve fıkraları yolculuklarımıza neşe kattı.Kendisine çok teşekkür ediyoruz.Ayrıca tavsiye ettiği tüm restoranlarda enfes yemekler yedik.Çok keyifli bir tatil oldu bizim için.Pronto Tur dan tek ricamız gezi sonunda gala yemeği tarzında bir yemek düzenleyebilmeleri olabilir.Tüm yurt dışı seyahatlerimizde sizi tercih edeceğiz çok memnun kaldık.Her şey için teşekkürler....1/1

Hande Çelik 23/07/2018 17:19:28

06/08-13/08 2017 tarihleri arasında ilk kez Pronto Tur ile çalışmak suretiyle Büyük İtalya turuna katıldık. Onca güzelliği görmenin en yanında tabii ki bunları değerli kılan rehberimiz Göksel Göksoy'un muhteşem bilgi birikimi ile anlatımı, detaylara verdiği önem, her sorumuza aldığımız dolu dolu cevapları oldu. Bir turdan beklenebilecek her şeyi hatta fazlasını görerek unutulmaz anılarla geri döndük. Her şey için teşekkür ederiz....1/1

Fethiye YÜZAK 22/07/2018 17:40:06

14-21 Temmuz Büyük İtalya Turunda başta sevgi dolu kalbi, bilgi ve tecrübesi, sonsuz sabrı ile bize rehberlik ettiği için Deniz ATEŞ’e, bu güzel ve herşeyi ile kaliteli turun organize edilmesinde emeği geçen tüm pronto tur personeline ve 1 hafta boyunca bize eşlik eden hoş sohbet tur katılımcılarına teşekkür ediyorum. Pronto tur Deniz ATEŞ ile çok daha güzel 💕...1/1

Ömer şahin 22/07/2018 01:01:08

Sevgili Pronto Tur ,14/21 temmuz 2018 tarihinde Büyük İtalya Turuna katildik.Rehberimiz DENİZ ATEŞ çok iyi bir rehberdi. Gördüğüm en bilgili en iyi rehber. eger prontoyu tercih ederseniz DENİZ ATEŞ in bulundugu turu tercih edin derim.ayrica tur programi ve soforde cok iyidi oteller temiz ve guzeldi......1/1

zeynep şahin 22/07/2018 00:47:33

Sevgili Pronto Tur ,14/21 temmuz 2018 tarihinde Büyük İtalya Turuna katildik.Rehberimiz DENİZ ATEŞ çok iyi bir rehberdi eğer bir daha yurt dışına çıkarsam rehber olarak Deniz hanımın rehberlik olduğu tura katilmak isterim.kendisi mukkemel bir rehber. Tur programi cok iyi servis soforumuz cok iyidi oteller cok guzeldi (karnimiz doyuyordu,oteller temizdi,personeller kibardi)Rehberimiz bizi her konuda bilgilendirdi.sehirler arasi 3 saat yol yaparken hiç sıkılmadık rehberimiz hikayeler anlatti, anılar anlatti...buradan kendisine tekarar tesekkur ederim...1/1

Beyza yesiloglu 21/07/2018 18:00:17

14-21 temmuz büyük italya turundan an itibari ile esimle donmekteyiz. Turdan genel olarak cok memnun kaldigimizi belirtmek isterim. Tabi ki cok kapsamli oldugundan fazlaca yoruluyorsunuz. Rehberimiz Deniz Ateş Hanima ayri bir parantez acmak lazim. Kendisi engin kulturuyle bizi aydinlatti. Her turlu soruna ortak bir cozum noktasi gelistirmek icin elinden geleni yapti. Kendisine bir kez daha tesekkur ediyorum......1/1

Güven Adal 21/07/2018 16:24:30

Nefis ülke Italya yi gezerken turumuzu bos bir tatilden ibaret birakmayip her sokak her kilise ve her eserle ilgili derin bilgisini bizle paylasarak turu adeta bir kültür sölenine ceviren tur rehberimiz Deniz Ates hanima tesekkurlerimi sunuyorum. Konaklamalarimiz genel anlamda sorunduzdu. Kisaca buyuk italyaysa Pronto tur, pronto tursa Deniz Ates hanim....1/1

Konca Doğanay 05/07/2018 14:52:35

Sevgili Pronto Tur yetkilileri 2 yıl önce Haluk Tan'ın başarılı rehberliği eşliğinde teyzem Gülnihal İşler ile Pronto'nun Büyük İspanya turuna katılıp çok memnun kalmıştık. Rehber memnuniyetimiz ve diğer turların Büyük İtalya rotalarının kıyası sonucunda yine Pronto Tur'u tercih ettik. 25 Haziran - 2 Temmuz arası Göksel Gürsoy eşliğinde yaptığımız Büyük İtalya turunda rehberimizin çok donanımlı, nüktedan anlatımı, dostane ilgilenmesi sayesinde sizlerin de yapmış olduğu güzel organizasyonlu turumuz keyifli, bilgili ve dolu dolu geçti. Memnuniyetimi bildirir işlerinizde ve yeni organizasyonlarınızda başarılar dileriz. Konca Doğanay Gülnihal İşler...1/1

GÜL TÜZÜN 03/07/2018 09:43:08

16-20 haziran 2018 buyuk Italya turu kapsaminda, rehberimiz Sedat Türkoğlu'na tum emegi, guzel organizasyonu, son derece faydali ve gerekli bilgilendirmeleri, herkesin sorusunu tek tek yanitladigi, hos sohbeti ve sorunsuz bir tatil gecirmemizi sagladigi icin tesekkur ederiz. Kendisinin sonsuz ilgisi ve tarihi bilgisi ve beyefendiliği ile turumuzda herkesin takdirini kazandı.Kendisi gerçekten ayaklı kütüphane gibiydi.Şöforumuz Antonyo harikaydı ona da tesekkurler.Umarım daha sonraki seyahatlerimde de kendisi ile yaparım.Tek olumsuz otellerin şehre çok uzak olması ve Roma'daki otelin çok pis olması idi.Sedat beye ve böyle bir rehberi bünyesinde çalıştırdığı için Pronto tura teşekkür ederiz....Beklentimizin cok uzerinde ve keyifli bir turdu...Bundan sonra hep Pronto turu tercih edeceğim.Ayrıca Pronto tura da sorunsuz bir seyahat geçirdiğim için çok teşekkürler.....1/1

kadri kullakcı 02/07/2018 14:15:09

23/06/2018 30/06/2018 tarihleri arasında eşim ve kızımla birlikte büyük italya turuna katıldık.Çok söze gerek yok keyifli ve dolu dolu bir turdu.Bence bu tura en büyük keyfi katan hiç şüphesiz,rehberimiz Pınar Hanımdı.Bölgeye ve gruba hakimeyeti mükemmeldi.kendisine hayran kaldık.Teşekkürler Pronto teşekkürler Pınar Hanım............1/1

Ali Murat Salkaya 22/06/2018 01:58:06

24-28 Mayıs 2018 tarihli Roma-Floransa-Venedik turu, benim için her saniyesi rüya gibi geçen, son derece keyifli ve unutulmaz bir seyahat oldu. Bunda mükemmel kişiliği,bilgisi, deneyimi, çözüm odaklılığı ve üstün iletişim yeteneği ile bir rehberin ötesinde gerçek bir ev sahipliği ile bizleri bu turda ağırlayan değerli rehberimiz Yiğit Burak Onay'ın ve ulaşımımızı büyük bir itina ile sorunsuz bir şekilde gerçekleştiren değerli şoförümüz Federico'nun katkıları her türlü övgüye değer. Bana bu unutulmaz tur deneyimini yaşatan Pronto Tur'a ve değerli rehberimiz Yiğit Burak Onay'a canı gönülden teşekkür eder; gelecekte bir başka turda da yine birlikte olabilmeyi temenni ederim....1/1

MEMNUNE MUTLU 21/06/2018 22:06:08

Merhaba. 20-27 mayıs 2018 de katılmış olduğum büyük italya turundan çok memnun kaldım. Rehberimiz HAKAN BÜYÜKÜNAL ın harıka sunumuyla muhteşem bir tatil geçirdik. İlgisinden ve iletişiminden çok memnun kaldık. Teşekkürlerimi sunuyorum. Tekrar görüşmek dileğiyle....1/1

ayşe mutlu 21/06/2018 22:01:44

Merhaba, 20-27 mayıs 2018 tarihleri arasındaki büyük italya turuna katıldım. Harika vakit geçirdim. Özellikle rehberimiz Hakan Büyükünal ın güzel iletişimi anlatımı ve ilgisi sayesinde turumuz çok güzel geçti. Hakan Büyükünal a ve P ronto tura çok teşekkür ederim. Tekrar görüşmek dileğiyle....1/1

MELEK KATIRCI 20/06/2018 09:46:53

13.06.2018 tarihinde katıldığım Amalfi sahilleri turumdan çok memnun kaldığımı belirtmek isterim . Özellikle Rehberimiz Tolga Temel tarafından yapılan anlatımlar , geziler , samimiyet , turun ayrıca güzel geçmesine sebeb olduğunu ve başta Rehberimiz olmak üzere , otel ( manzarası ve konumu harika ) transferler , geziler anlatımlar kısacası katıldığım bu turdan fazla keyif aldığımı ve bir sonraki turda sizinle tekrar gezilere katılmak istediğimi tüm samimiyetimle paylaşmak istedim . Dip not : umarım bir sonraki turumda tekrar Tolga Temel le karşılarım :) Sevgiyle Kalın ....1/1

Görkem kaplıca 18/06/2018 17:55:42

2-9 haziran tarihleri arasinda Büyük italya Turuna katildik rehperimiz selami bey bilgisi tecrübesi yardimlari sayesinde güzel bir tur gecirdik tesekkur ederiz. Tesekkurler prontotur :)...1/1

Mine Akkurt 14/06/2018 08:32:47

3-10 haziran 2018 buyuk Italya turu kapsaminda, rehberimiz Burak Onay'a tum emegi, guzel organizasyonu, son derece faydali ve gerekli bilgilendirmeleri, herkesin sorusunu tek tek yanitladigi, hos sohbeti ve sorunsuz bir tatil gecirmemizi sagladigi icin tesekkur ederiz. Beklentimizin cok uzerinde ve keyifli bir turdu....1/1

Ayfer Murat 13/06/2018 00:16:27

3-10 Haziran arasında eşim ile birlikte Büyük İtalya turuna katıldık.Başarılı organizasyonuyla Prontotour bize harika bir deneyim yaşattı. Son derece donanımlı rehberimiz sevgili Burak Onay ise yurt dışındaki akrabamız gibi hissettirdi kendini. Teşekkürler Prontotour. Teşekkürler Burak bey....1/1

Ece Asena 05/06/2018 12:25:08

20-27 Haziran arası katıldığımız Büyük İtalya turu için Pronto'ya; keyifli paylaşımları için rehberimiz Hakan Büyükünal'a çok teşekkürler. Hakan bey'in bilgisi, bilgiyi aktarımı, nazik tutum ve yaklaşımı, kişiye özel çözüm önerileri ile seyahatimizin keyifli geçmesinde katkısı büyük. Tekrar görüşmek dileğiyle, çok teşekkürler...1/1

Esma AKCA 04/06/2018 16:55:19

20 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen Büyük İtalya turunu Hakan Büyükünal rehberliğinde keyifle dolu dolu geçirdik. Rehberimiz Hakan Beye ve Pronto Tura teşekkürler. Bir başka güzel gezide buluşmak ümidiyle.......1/1

Sema Ünver 02/06/2018 11:55:57

20-26 Mayıs 2018 tarihlerinde Hakan Büyükünal rehberliğinde Büyük İtalya turuna katıldık. Büyüleci İtalya’yı tecrübeli, nazik, coğrafya ve sanat tarihi konularında oldukça bilgili, profesyonel bir rehber eşliğinde keşfetmenin mutluluğuyla gezimizi tamamladık. Teşekkürler Pronto&Hakan Bey 👍...1/1

Fatma Gündoğdu 31/05/2018 21:45:33

22.05.2018 tarihinde katıldığımız Roma - Floransa Toskana turunda rehberimiz Tolga Temel sayesinde çok güzel anılarla dolu beş gün geçirdik. Kendisi hepimizin güzel bir tatil geçirmesi için elinden geleni yaptı. Kendisine ve böyle bir rehberi bünyesinde çalıştırdığı için Pronto tura teşekkür ederiz....1/1

Ümran Alptekin 31/05/2018 13:47:43

Sanat tarihine ilgimi Büyük İtalya Turu ile perçinleştirmek istedim.Bir süre Tur şirketlerini araştırdıktan sonra Pronto Tour’da karar kıldım ve isabetli bir karar aldığımı 20-27 Mayıs 2018 tarihleri arası gerçekleşen “Büyük İtalya Turu” na katılarak anlamış oldum.Bir turun iyi geçmesine gezilen yerlerin güzelliği yetmiyor şüphesiz. Rehberin bilgisi,kültürü,insanlarla olan iletişimi,diksiyonu,ses tonu...bunun gibi bir çok özellik tur kalitesini de arttırmaktadır. Tur rehberimiz Sn.Hakan Büyükünal Bey’in ayırım yapmaksızın herkesle ilgilenmesi,iletilen talepleri kulak ardı etmeden değerlendirmesi,munîs halî,mükemmel diksiyonu ve anlatımıyla bizleri bilgilendirmesini zevkle dinledik.Diline,yüreğine sağlık Hakan Bey.Umarım bir başka tur da yine karşılaşmak dileğiyle,teşekkürler....1/1

Naciye Gündoğdu Şahinci 28/05/2018 22:07:45

23.05.2018 27.05.2018 tarihleri arasinda roma floransa venedik turu yaptık.Çok güzel ve büyük bir zevkle gezdik.Hotellerimizin hepsi 4 yıldızdı ve temizdi.Monencatini de ki hotel iyi degil diye yorumlar okumuştum.Değiştirmisler galiba ordaki hotelimizin odasi buyuk ve heryeri tertemizdi.Tur rehberimiz Inanç bey cidden çok kaliteli anlayışlı cok icten ve elit biri.Böyle rehber herkese rast gelmez.Burdanda çok tesekkur ediyorum.Şöforumuz Antonyo harikaydı ona da tesekkurler....1/1

Elçin Özer 28/05/2018 17:36:41

Merhabalar.Bugün ismi gibi rüya gibi tur olan 'italia paradiso' Puglia -Napoli( 22-27 mayıs ) turundan mutlulukla dönmüş bulunuyorum.Rehberimiz Göksel Göksoy ' un harika organizasyonu ve kapsamlı anlatımları ile keyifli bir tatil geçirdim.Kendisine bu harika tur için harcadığı tüm emeğe ve özverisine buradan teşekkürlerimi sunuyorum.Pronto turun Göksel bey gibi kişilikli ve bilgili bir insanla çalışması büyük bir başarıdır.Herkese Göksel bey ile pronto turun bu ve diğer organizasyonlarına katılmasını kesinlikle tavsiye ederim.İtalya 'nın güney bölgesini keşfedip iyi bir rehber bilgisiyle özümsemenizi dilerim.Sevgiler Elçin....1/1

Melda Ergan 23/05/2018 08:25:57

12.05.2018-19.05.2018 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz tur, hala etkisinden çıkamadım çok güzeldi. Rehberimiz İnanç(Ergin) Bey çok bilgili , yardımsever ve sizin için her detayı düşünen biriydi. Tura katılan insanlar eğlenceli ve uyumluydu. Çok şey öğrendik, çok güzel yerler gördük. Pronto'yu tercih ettiğimiz için memnunum....1/1

Döndü Arslan 22/05/2018 09:39:46

12.05.2018-19.05.2018 tarihlerindeki Büyük İtalya turuna katıldım. Her şey çok güzeldi. Rehberimiz İnanç Beye keyifli tatil geçirmemizi sağladığı için ayrıca teşekkür ediyorum. Pronto Tur ile bu ikinci yurt dışına çıkışım oldu. Yine hiçbir sorun yaşamadan güzel bir tatil geçirdik....1/1

Şule Bozkurt 07/05/2018 13:28:54

11.03.2018-18.03.2018 büyük İtalya turunda 3 kişi katıldık 19 kişilik bir turdu. Sabrı, nezaketi, hakimiyeti, tarih bilgisini günümüze kadar çok güzel harmanlayıp bize aktaran rehberimiz İnanç Bey’e çok teşekkür ederim....1/1

Yıldız yıldız 20/04/2018 11:41:43

04-08/04/2018 tarih kokan italya turumuzun harika geçmesinde emeği olan ve misafirleriyle özenle ilgilenen ve işini severek yapan rehberimiz sn.Yigit Burak Onay a teşekkürler......1/1

Alperen kucuk 17/04/2018 19:58:00

07-14 nisan tarihleri arasinda duzenlenen Buyuk Italya turuna katildik. Gezinin cok guzel gecmesinde buyuk emegi olan rehberimiz Goksel Beye tesekkur ederim. Turdan geleli 3 gun olmasina ragmen ruyamda bile hala sesini duyuyorum....1/1

Alperen kucuk 17/04/2018 19:57:30

07-14 nisan tarihleri arasinda duzenlenen Buyuk Italya turuna katildik. Gezinin cok guzel gecmesinde buyuk emegi olan rehberimiz Goksel Beye tesekkur ederim. Turdan geleli 3 gun olmasina ragmen ruyamda bile hala sesini duyuyorum. Pronto tur ve kendisi ile yeniden seyahat etmek ve sesini duymak gercekten buyuk keyif olur....1/1

Nuran Selçuk 11/04/2018 15:27:56

Merhabalar, 31Mart-07Nisan İtalya Turu'nu harika geçirmemizde büyük katkısı olan rehber İzi Hakim'e huzurlarınızda bir kere daha teşekkür ederiz. Hem mesleki bilgisi hem de tura hakimiyeti çok çok iyiydi. Tüm emekleri için teşekkürler. (Nuran-Muberra-Nalan-Nebahat-Filiz)...1/1

İbrahim Yücel Altay 03/04/2018 17:34:48

26 mart 2018 Malta -Sicilya turundan yeni geldik. rehberimiz Göksel beyin mükemmel bilgisi ve anlatımı ile çok güzel bir gezi oldu.Bizlerle çok sıcak bir iletişim kurdu. Bahar aylarında yapılacak gezi için herkese bu geziyi öneririm....1/1

Zeki Alibeyoğlu 28/03/2018 20:35:35

14-18 Mart Roma Venedik Floransa turuna katıldık. Rehberimiz Burak Onay Bey ile dolu dolu bir gezi gerçekleştirdik. Otellerin kalitesi genel olarak pek iyi değildi. Özellikle Montecatini deki otel son derece bakımsız ve eski bir oteldi. Prontotour a böyle bir otel ile çalışmak pek yakışmıyor. Rehberimiz çok iyiydi. Kendisine teşekkür ediyoruz....1/1

A.Bahadır GÜNEY 22/03/2018 22:34:00

14-18 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen İtalya turunda, bilgisi, tecrübesi ve bizlere yaklaşımıyla güzel olan turumuzu daha da güzelleştiren Burak Bey'e tekrar teşekkür ederiz, bu işi iyi yapıyorsunuz....1/1

Aslı Çıtak 20/03/2018 18:18:26

14-18 Mart 2018 deki İtalya turumuzun güzel geçmesini sağlayan rehberimiz Burak Önay a teşekkür ederiz....1/1

Marja Atlayan 26/02/2018 15:24:16

Merhaba, Ağustos 2017 senesinde katılıdığımız ve yüksek memnuniyetle ayrıldığımız, şu anda ismini hatırlayamadığım rehberimize teşekkür etmek istiyorum...1/1

Fatih SUNTAY 09/02/2018 12:58:45

Merhaba, 22.11-26.11.2018 tarihleri arasında Roma-Floransa-Venedik turuna eşimle katıldık. Genel olarak turumuz çok başarılıydı. Rehberimiz Barış Gedik bey donanımlıydı. Yalnız Montecatini oteli çok kötüydü. Bence Pronto Tour' un bu oteli değiştirmesi gerekir. Bir de Barış beyden halen Vedenik fotograflarını beklemekteyiz.......1/1

Soner Duman 05/02/2018 13:03:55

26-31 Ocak 2018 tarihleri arası katıldığımız Napoli-Roma-Floransa-Venedik turundan aile çok memnun kaldık.Özellikle de rehberimiz Burak gerçekten çok bilgili ve insan ilişkileri çok kuvvetli bir arkadaşımızdı.Tek olumsuz olan Floransa’da kaldığımız oteldi.(***)Bunun dışında herşey çok ama çok güzeldi.Başta Burak olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz....1/1

Lale Divitlioğlu 31/01/2018 11:27:48

25_28 Ocak 2018 tarihinde yapmış olduğum Napoli turu ilk deneyimim idi.Fazilet hanımın tavsiyesi ile pronto turu tercih ettim.Çok memnun kaldım.Güvenilir olmanız benim için çok önemli.Rehberimiz Serdar Türkoğlu ise mükemmel bir rehberdi.Herşey için çok teşekkür ediyorum....1/1

Oya Başak Akyol 29/01/2018 10:38:27

24-28 Ocak 2018 tarihleri arasında yaptığımız Roma-Floransa-Venedik seyahatimizden çok memnun kaldık. Özellikle rehberimiz Selami bey süperdi. Normal görev tanımının dışında da çok şey kattığını düşünüyorum, teşekkür ediyorum. Ayrıca İzmit ofisten Embiya bey de tüm süreç boyunca çok ilgiliydi, çok yardımcı oldu. Kendileri bir sonraki seyahatimde Prontotur'u tercih etme nedenim olacaklardır. Seyahatte gelişmesi gereken tek şey Montecatini'de kaldığımız MASSIMO D’AZEGLIO HOTEL. Prontotur bu otelden kesinlikle vaz geçmeli....1/1

Özlem Zeynep Pekcan 27/01/2018 14:44:14

20-27 ocak tarihlerinde kızlarmla katıldığım büyük italya turunda aldığımız hizmetten çok memnun kaldık..Özellikle grup rehberi Hakan Büyükünal çok kültürlü , ilgili bir beyefendi ..kendisi turun kalitesini daha da arttırıyor..Haziran ayında planladığım İspanya turunda gene aynı rehbere denkgelmek isterdim .. teşekkürler Pronto ekibi .....1/1

Diren Çakar 03/01/2018 20:55:24

25aralık-1 ocak büyük italya turu...Filmlerde izlediğim kitaplarda okuduğum o bölgeyi anlatan bilgisayar oyunlarını oynadığım :) bu hayallerimde ki bölgeyi gözlerimle görmeyi ellerimle dokunmayı yaşattığınız için binlerce teşekkür...Bu arada bana 40 yıllık arkadaşımmış gibi davranan her istediğimi yapan :) rehberimiz Selami KALEMCİ bey'e saygılar sevgiler......1/1

Şebnem Kıvrak 29/12/2017 17:29:05

20-24 Aralık 2017 tarihleri arasında Roma Floransa Venedik turunuza eşimle birlikte katıldık.Rehberimiz Burak ONAYın engin bilgisi,tecrübesi ve mükemmel yönlendirmeleriyle dolu dolu 5 gün geçirdik.Kendisine çok teşekkür ederiz...1/1

Banu inan 18/12/2017 11:23:17

09.12.2017//16.12.2017 büyük italya turuna katıldım.Tur proğramı tüm ekstra turlarla beraber harikaydı.Rehberimiz İnanç bey;kişiliği,sabrı,hoşgörüsü ve muhteşem bilgisiyle bizlere rüya gibi bir tatil yaşattı.En uygun nerden ne alınır,nerede yemek yenir vb gibi konularda bizlere yol gösterdi.Sayesinde İtalya’ya doyamadık.PRONTOTOUR ve rehberimiz İNANÇ beye çok tşk ediyorum bir başka turda buluşmak ümidiyle.......1/1

FATMA UZUN 18/12/2017 11:19:38

09.12.2017 ile 16.12.2017 Büyük İtalya Turuna Katıldım.İlk yurt dışı deneyimim ve bunu hiç daha önce Pronto tur şirketi ile yapmamıştım ve bir sürü soru işaretleri vardı kafamda. Öncelikle tur boyunca bizlerle ilgilenen İnanç Ergin'e tüm profesyonelliği, bilgisi, her konuya hakim oluşu, yardımsever ve samimi davranışı bunu ancak işini gerçekten seven biri yapabilir diye düşünüyorum. Sabrınız, herkez ile tek tek ilgilenmeniz takdir edilesi bir durum. Bu kadar bilgi dolu bir tur rehberi ile seyahat etme şansım olduğu için çok şanslı hissediyorum kendimi.Pronto turu tebrik ediyorum bu şekilde kaliteli,bilgisi ile tam donanımlı bir tur rehberini bünyenizde çalıştırdığınız ve bizlerinde bilgisinden faydalanmamızı sağladığınız için, aklımdaki soru işaretlerini tümüyle yok ettiğiniz için, sizleri tekrar tercih etmeme neden olduğunuz için tekrar teşekkür ederim....1/1

Halil İbrahim ANKAY 06/12/2017 17:12:49

26.11.2017 ile 03.12.2017 Tarihleri arasında büyük italya turuna eşim ile birlikte katıldık.Rehberimiz Hakan Büyükünal tam bir porfesyonele yakışır bir şekilde bize rehberligini yaptıgı için kendisine sonsuz teşekkürlerimizi iletiriz.Ayrıca pronto tur un organizasyonunda katılmış oldugumuz bu ikinci tur idi.Balkan turunda memnun oldumuz gibi İtalya 8 gunluk bu turundada çok memnun kaldık.Bütün planlanan ekstra turlar dahil en iyi bir şekilde uygulandı ve herbirindende çok memnun kaldık.pronto tur un ayrıcalıgını her zaman farkettik.Bundan sonrada gerek yurt içi gerekse yurt dışı gezilerimizde tabiki pronto turu tercih edecegiz....1/1

ÖZGÜL YILMAZ 05/12/2017 15:24:54

26 Kasım 04 Aralık 2017 Büyük İtalya turundan 9 yaşında kızım ve 20 yaşında yeğenim ile birlikte çok memnun kaldığımız için memnuniyetimi teşekkür ile dile getirmek istedim. Tur programı çok tatmin ediciydi. ekstra turlara da katıldım ve hepsinden çok memnun kaldım. Bütün tur tecrübelerimde tur rehberinin gezinin en önemli kısmı olduğunu düşünürüm. Özellikle Rehber Hakan BÜYÜKÜNAL' ın bilgisi, donanımlı olması, yabancı dil iletişimi, grup üyelerine tek tek nazik, yapıcı ve yardımsever yaklaşımı turun keyfini bizim için çok arttırdı. Tekrardan Pronto tur ve rehberimiz Hakan beye çok teşekkürler......1/1

Selma doruk cura 02/12/2017 08:08:52

25.11_02.12 tarihleri arasi promosyon buyuk italya turuna katildk.her ayrintisiyla mekemmel gecti....Turun basladigi andan itubaren her sehri ayri guzel olan italyayi rehberimiz inanc bey sayesinde tum ayrintilariyla dolastik.isini cok severek yaptigi her halinden belli olan inanc bey e samimiyeti ve yardimlari icin simdiden cok tesekkurler....turu aldigimiz andan itibaren ilgisini eksik etmeywn serap hanim a da cok tesekkur ederiz..bir dahaki seyehatimizde gorusmek uzere.......1/1

FÜRKAN KUN 27/11/2017 12:01:50

07.10.2017-14.10.2017 tarihleri arası italya promosyon TURUNA KATILDIM ÖNCELERİ COK KORKMUŞTUM FAKAT ÖNCESİNDE VE SONRASINDA PRONTO TUR YETKİLİLERİNİN İLGİSİ ALAKASI HAVANINDA KARŞILAMASI TEK TEK TÜM İŞLEMLERLE İLGİLENMELERİ SONRASI ZATEN DEĞERLİ REHBERİMİZ SEDAT TÜRKOĞLU İLE TANIŞMA BİZE TEK TEK İLGİSİ TARİH HAKİMİYETİ ,SABIRLA İTİNAYLA ,BEYEFENDİLİĞİ İLE SAYGISI VE BİZE AİLE İLGİSİ KORUMASIYLA İLE ALÇAKGÖNÜLÜĞÜ VE PROFESYONELİĞİ İLE İTALYAYI CENNET GİBİ YAŞATTI MUHTEŞEM BİR İTALYA TURU YAŞADIK OTELLER COK İYİDİ TURU TUR YAPAN BİR KALİTEDE UNUTULMAZ ANILAR BİRİKTİRDİM KATILANLARIN KALİTESİ EĞİTİM SEVİYESİ SÜPERDİ BİR DAHAKİ TURU HEYECANLA BEKLİYORUM ÇÜNKİ PRONTO TURDAN ASLA VAZGEÇMEM...1/1

Murat Cengil 14/11/2017 17:41:47

Merhabalar 5/11/2017-12/11/2017 tarihleri arasında italya turunuza eşimle birlikte katıldık başta feneryolu acentanız canan hanım a bu tura aracılık ettiği için teşekkürlerimi sunuyorum.Muhteşem bir tur geçirdik. Bize bu turu böyle keyifli geçirten unutulmaz anlar yaşatan rehberimiz GÖKSEL GÖKSOY a ne kadar teşekkür etsek yetersiz kalır.34 kişilik birbirini tanımayan insanları birbirine kaynaştırarak bir aile gibi olmamıza çok güzel dostluklar kurmamıza neden oldu .Çok derin bilgilerini bize aktarması ,espirilerle bizleri yerlere yatırması ve çok güzel organize olması nedeni ile bizlere unutulmaz bir seyahat geçirmemize neden oldu buradan kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.Bundan sonra da PRONTO TUR un sıkı bir takipçisi olacağım .Emeği geçen herkese TEŞEKKÜRLER............1/1

Elif Dilara Koç 13/11/2017 16:37:08

28 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Büyük İtalya Turuna 3 kişi olarak katıldık. Bu tur için her firmayi araştırmış biri olarak söylemeliyim ki iyiki Pronto. Fiyat olarak çok çok uygun. Rehberimiz Burak bey gerçekten işinde uzman, kibar donanimli biriydi. Her konuda özveri ile yardımcı oldu.Tüm ekstra turlara katıldık. Bunun için zaten ayrı bir bütçe oluşturup gitmiştik. Memnuniyet beklentilerle alakalıdır tabiki. Çok muhteşem oteller yada kahvaltılar beklemeyin. Özellikle Roma da 2 gece konakladigimiz otel gerçekten vasattı. Ama otele zaten geç ve yorgun geliyorsunuz, bu sebeple pek önemsediğimiz bir ayrıntı olmadı. Yurtdışı için gezi programı düşünen arkadaşlara şiddetle bu tur ile seyahat etmelerini öneririm. Önümüzdeki sene için yine bu firma ile tatil düşünüyorum. Gerçekten bizim için inanilmaz keyifli, eğlenceli bir hafta geçirdik. Teşekkürler pronto....1/1

Fatih Altıntaş 13/11/2017 15:53:45

Merhaba,05/11/2017-12/11/2017 tarihleri arasında promosyon italya turu na katıldım ve çok memnun kaldım.Tur rehberimiz Göksel Göksoy bize inanılmaz bir tur geçirmemizi sağladı.Hem anlatımları ile hemde ikili ilişkileri ile bize tarifi bulunmayacak kadar eylenceli bir tur geçirtti.Kendisine çok teşekkür ediyorum.Ayrıca Göksel Göksoy un rehberliği olacak turların tarafıma mail yolu ile bilgilendirilmesini talep ediyorum.iyi çalışmalar....1/1

Sanem Bal 03/11/2017 13:29:10

21-28 Ekim Büyük İtalya turuna katıldık. Tamamen sorunsuz bir tatil oldu bizim için. Rehberimiz İnanç Bey'e, her yerde ufak bir araştırmayla bulunabilecek bilgiler dışında çok daha farklı, erişilmesi zor ama gezdiğimiz yerleri asıl anlamlandıran sıra dışı bilgiler verdiği için teşekkür ederiz. Konusuna olan hakimiyetine ve enerjisine hayran kaldık. Turun beklediğimizden daha keyifli geçmesini sağladı. Emeği geçen herkese tekrar teşekkürler......1/1

Tarık Petan 24/10/2017 13:10:25

19-22/10/2017 Napoli turuna eşim ile birlikte katıldık. Özellikle rehberimiz Ayhan Kalyan'a göstermiş olduğu ilgi ve alaka için teşekkür ederiz. Çok keyifli bir gezi idi....1/1

Esra Özkan 20/10/2017 12:05:31

16-23 Eylül 2017 tarihleri arasında İtalya Promosyon turuna eşimle katıldık. Öncelikle tur organizasyonunda Burcu Aldemir hanıma ve derin bilgisi, harika tavsiyeleri bize İtalyayı masal gibi anlatarak yaşatan muhteşem rehberimiz İzi Hakim Bey'e sonsuz teşekkürler. İtalya Pronto ile gezilir sözünü hep duymuştum, yaşayarak da öğrendim. Bu işi olması gerektiği gibi yapıyorsunuz. Çok teşekkürler tüm emeği geçenlere......1/1

YAŞAR KOCAMAN 19/10/2017 17:23:47

07-14 Ekim İtalya Harikası turuna ailece katıldık. Turun sorunsuz geçmesinde; bilgisi, tecrübesi ve sabrıyla bizlere önder olan tur rehberimiz Hakan Büyükünal'a, ustalığı ile otobüs sürücümüze ve işini çok iyi yapan Ankara Bahçelievler acentesinde görevli Zeynep Ülfeti hanıma içten teşekkürler....1/1

Handan Gürel 18/10/2017 11:57:10

7-14 Ekim tarihleri arasında İtalya harikası turuna eşimle birlikte katıldık.Rahberimiz Hakan Büyükünal' a turun baştan sona iyi geçmesini sağladığı için çok teşekkür ederiz.Bu arada tur öncesi işlemlerimizi gerçekleştiren merkez ofis çalışanlarından Özlem Hanıma da teşekkür eder,kolaylıklar dileriz....1/1

Cüneyt Bozhan 17/10/2017 13:04:48

12-15 Ekim tarihinde roma turuna katıldım.Müthişti.Rehberimiz Murat Kanca bey Engin bilgisi ve efendiliği ile bizden tam puan aldı.Herkese öneririm.Gidin gezin mutlu olursunuz😃...1/1

Hasene Özçam 17/10/2017 12:56:08

12-15 Eylül tarihlerinde Roma turunuza katıldım. Öncelikle muhteşem bir İtalya tatili geçirmemizi sağlayan rehberimiz Murat Kanca Bey'in çok değerli bilgilerini, mükemmel anlatımı için ve her konuda bizlere yardımcı olmasından dolayı çok teşekkür ederim. Ayrıca satış temsilcisi Sedef Aksoy Hanım ve tüm prontotour ekibine teşekkür ederim. En yakın zamanda umarım tekrar sizlerle seyahat edebilmek dileğiyle....1/1

İbrahim ÜNLÜ 17/10/2017 00:42:51

07-14/10/2017 tarihinde italya turuna eşim ve arkadaşlarımla katıldık.Tura katilmamiza vesile olan adana temsilcisi ceytap turizme ve seyahatimizde gösterdiği ilgiden dolayı rehberimiz sedat Türkoğlu na çok teşekkür ederiz.Yeni turlarda görüşmek üzere...1/1

Gülser Bingöl 16/10/2017 17:37:25

12 -15 ekım roma napolı floransa gezimizde rehberlik yapan Sayın Murat Kanca nın bilgisi , kibarlığı ve yardımseverliği sayesinde gezimiz çok güzel geçti..mükemmel bir rehberdi.pronto tur olarak gerçekten kıymetli bir rehbere sahipsiniz:)) Tüm pronto ailesine iyi çalışmalar......1/1

Fatma BÜYÜKYAPRAK 16/10/2017 14:12:34

07-14 Ekim 2017 tarihleri arasında İtalya promosyon turunuza katıldım rehberimiz Sedat Türkoğlu önderliğinde herşey çok güzeldi pronto turla gezmeye devam teşekkürler ....1/1

Fatma Beyhan Gürkan/Feza Gürkan 15/10/2017 14:53:48

07.10/14.10/2017 tarihinde pronto tu firması ile italya turuna katıldık,Rehberiniz Sedat Türkoğlu eşliiğinde muhteşem bir hafta geçirdik .Sedat beyin inceliği,nezaketi ve ilgisi olağan üstüydü ara ara sinirlerinin alınmış olduğunu bile düşündük .Firmanız nezdinde Sedat Türkoğluna Feza by ve ekibi olarak bir kez daha teşekkür ediyoruz.Pronto ile nice turlara inş...1/1

Sevda Ünlü 14/10/2017 22:25:52

07-14/10/2017 tarihli İtalya promosyon turundan yeni dönmüş olmama rağmen memnuniyetimi belirtmek istedim . özellikle bizleri güler yüzüyle Atatürk Havalimanında karşıladığı andan itibaren yabancı bir ülkede olduğumuzu hissettirmeden her anımızda yanımızda olan ve desteğini esirgemeyen rehberimiz Sedat Türkoğlu’na sizin aracılığınızla burdan bir kez daha teşekkür ederim. Bir başka turda görüşmek dileğiyle....1/1

melek yasemin görgel 08/10/2017 11:40:33

merhabalar 23-30 Eylül 2017 tarihleri arasında büyük italya turuna katıldım. İnanılmaz memnun kaldım.Rehberimiz inanç bey sayesinde italya yı keşfettik.İnanç bey çok donanımlı ilgili alakalı bir rehberdi. Herşeyimizle yakında ilgilendi. Serbest zamanımızda bile bizi yalnız bırakmadı. Herşey için çok teşekkür ederiz. Grubumuzda çok uyumlu ve neşeli insanlardı. onlarada çok teşekkür ederim.Tur ile ilk çıkışımdı kaygılıydım ama bundan sonra tüm yurtdışı çıkışlarım prontotur ile olacak.Bu arada otobüs şöförümüz senay beye de teşekkür ederim . Bizi bir hafta boyunca güvenli bir şekilde gezdirdiği için.Herşey için tekrar teşekkürler inanç bey .....Dolu dolu geçen bir tur oldu.Turu düşenen varsa hiç düşünmesin inanç beyle keyif ile gezsin .. iyi günler herkese........1/1

Engin DÖLEK 06/10/2017 10:57:07

Merhabalar,23-30 Eylül 2017 tarihleri arasındaki büyük İtalya turuna katıldık ve çok memnun kaldık başta rehberimiz İnanç Bey çok donanımlı çok güzel bilgiler veren güzel yerlerde yiyip içmemizi sağlayan çok ilgili bir rehberdi kendisine çok teşekkür ederiz ayrıca şöförümüz Senayi Bey'e de bizi bir hafta boyunca sağlıkla gezdirdiği içinçok teşekkürler bundan sonra diğer tatillerimiz içinde Pronto Tour diyoruz. Mutlu günler herkese...1/1

Ayhan Dinç 05/10/2017 12:45:46

23-09/30-09 2017 Büyük İtalya turuna eşim ile birlikte katıldık.İtalyada daha önce uzunca bir süre yaşamamdan dolayı ekstra turlara katılmayı düşünmüyorduk.Bizi bu fikrimizden caydıran yegane unsur rehberimiz İnanç bey oldu.İyiki de bütün ekstra turlara katılmışız,sadece gezip görme değil bunun yanı sıra gezip gördüğümüz bu yerleri anlamlandıran sevgili İnanç beyin konusuna hakim bir şekilde tarihi anlatımları ve çok espirili sunumuyla resmen gezinin tadını çıkardık.Sevgili İnanç her şey için bir kez daha teşekkürler...İtalya pronto tur ile keşfedilir,inanın buna.Grazie per tutto.Sevgilerimle......1/1

İLKNUR ALTIOK 03/10/2017 14:24:24

Merhabalar , (27 eylül - 1 ekim ) tarihleri arasında (Roma-Floransa-Venedik) turunuza katıldım. Tur program bakımından dolu dolu geçen bir tur oldu. Özellikle bize rehberlik eden Sedat Beye ayrıca teşekkür ediyorum. Bize olan ilgi alakası ve bize katmış olduğu panaromik rehberlik bilgileri için. Sayesinde İtalya da keyifli bir kültür turu yapmış olduk....1/1

birsen güler 30/09/2017 14:25:10

17-21 mayis tarihleri arasinda Venedik ,Floransa ve Roma turuna katildik ben ve kardesim ve de guzeldi her sey memnun kaldik tehberimiz iyidi oteller iyidi ve ozellikle satış temsilcimiz Dilek Aydogan da cok ilgiliydi bizimle daha once kendisinden Paris turunu da satin almistik her zamanki gibi cok ilgili nazik ve yardimseverdi.Prontotura ve Dilek Aydoğan a cok tesekkur ederim....1/1

IŞIL DİNÇ 26/09/2017 12:10:26

28 Ağustos-03 Eylül tarihleri arasında İtalya Harikası Turu'na eşimle birlikte katıldık. Öncelikle tura büyük ön yargılarla çıktığımızı belirtmeliyim.Ancak rehberimiz sayın HAKAN BÜYÜKÜNAL tüm ön yargılarımızı yerle bir etti. Diksiyonu,hitabı,kalitesi,ilgisi,enerjisiyle farkını hemen hissettirdi. Bölgeye ve kültüre inanılmaz hakim bir rehber. Tüm ülkeyi masal anlatır gibi anlattı ve biz de dinledik. Eşimle önceden ekstra turlara katılmayız diye düşünürken Hakan Bey'in büyüsüne kapılarak kendimizi bir anda turlarda bulduk. :) Turumuz kapsamı merkezi oteller oldukça iyiydi. Sadece Milano' da son anda değişen otel hakkında çok iyi şeyler söyleyemeyeceğim.Umarım başka turlarda bu olay tekrar etmez.Tura katılan tüm arkadaşlara teşekkürler.Sorunsuz ve güler yüzlü bir ekiptik. Bu güzel tatil için Pronto Tur'a ve rehberimiz Hakan Bey'e sonsuz teşekkürler......1/1

Mustafa O 24/09/2017 17:32:24

15 Ağustos tarihinde Büyük İtalya Turuna katıldık. 5 yaşındaki oğlumuzla birlikte çok güzel ve keyifli bir tatil geçirdik. Herşey çok güzeldi. Pınar Er Hanımefendi rehberimiz olduğu için çok şanslıydık. Hiçbir yerde beklemedik. Planlama çok güzeldi. Pınar Hanım Engin bilgisi ile hiç bir anın boş geçmesine izin vermedi. Otobüste geçirdiğimiz zamanlar da bile bilgi vermeye İtalya'nın müziğinden örnekler dinleterek devam etti. Çocukla giden ailelere turla ve özellikle de pronto turu öneririm. Ayrıca ekstra turları da mutlaka alın derim. Gezinin en güzel yerleri, en akılda kalanları buralarıydı. Bundan sonrakileri de pronto ile gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Selamlarımla...1/1

Esin albakir 20/09/2017 11:28:10

Her seyiyle harika bir Büyük İtalya turuydu otellerimiz temiz ve sehre yakindi tur programi bittiginde sehirde kendi kendimize de gezme imkanimiz oldu bu sayede .Ozellikle rehberimiz Ayhan Kalyan turumuzu butun enerjisini tuketerek cok guzel ve eglenceli kildi .İnanilmaz donanimli ve bilgili bir rehber.Bu kadar kulturlu bir rehbere denk geldigimiz icin kendimi sansli hissediyorum . Sordugumuz butun sorulara tatmin edici yanitlar alabildik ekstra efor harcayarak bize her konuda yardimci oldu . Ekstra turlara mutlaka katilmanizi tavsiye ederim cunku sehirleri biri anlatmadan tek basiniza gezmenizin pek bi anlami olmuyor.Tekrar pronto turla araciligiyla seyahate cikmayi isterim ....1/1

leylim cetin 20/09/2017 09:35:48

Senelik iznimi Pronto tur ile değerlendirdim. Büyük İtalya Turunu tercih ettim. İyi ki de tercih etmişim. Baştan sona her şeyi ile mükemmeldi. Türkiye’den çıktığımız andan dönene kadar her şeyimizle ilgilendiler. Kaldığımız oteller temiz ve şehre yakındı. İtalya’yı baştan sona sorunsuz bir şekilde gezdik. Ekstra turlara kesinlikle katılmanızı tavsiye ederim. Tek başınıza aynı yerleri görseniz dahi gideceğiniz yerler hakkında bu kadar bilgi edinmeniz imkânsıza yakın. Tek başıma bu kadar yeri görmem de imkânsızdı, tek başınıza gezmek sandığınız kadar kolay değil inanın. Rehberle gezdikten sonra farkı anlayacaksınız. İtalya da bize tahsis ettikleri otobüsler gayet rahattı ve şoförler kibardı. Rehberimiz Ayhan Kalyan’a özellikle teşekkür etmek istiyorum. Gittiğimiz her yer hakkında dolu dolu bilgisi vardı. Sanattan, coğrafyaya, arkeolojiye, mitolojiye kadar her konuya hakim. Çok bilgili, kesinlikle bu turda çok şey öğrendim bakış açımı genişletti. Bu kadar bilgili olmasının yanında mütevazi ve içten biri. Sorduğumuz her soruya içten bir şekilde cevap verdi. Yaşayabileceğimiz her soruna karşı önlem almıştı ve bizleri uyardı. Güler yüzü ve neşesi sayesinde tur daha eğlenceli geçti. Bundan sonra ki yurt dışı tatillerimin yanında kesinlikle rehbere dikkat edeceğim. Bu güzel tatil için Pronto tur ekibine ve Ayhan Bey ‘e tekrardan teşekkürler....1/1

hasan kalyon 15/09/2017 22:03:48

7/14 Mayıs 2017 tarihlerinde katıldığım BÜYÜK İTALYA turunda, benim en büyük kazancım rehberimiz GÖKSEL GÖKSOY'un dostluğunu kazanmak oldu....1/1

Figen Yiğit 15/09/2017 13:20:36

Merhaba, Bu bir teşekkür mesajıdır, 3-10 eylül büyük italya turunda; araç sürücümüz Günver Bey: kibar tavırları ve dikkatli sürüşleri ile; rehberimiz Göksel Bey: her anlamda kalitesi ve bilgisi ile bizleri çok çok memnun ettiler. Bu kişiler ile çalışıyor olmaktan dolayı ne kadar gurur duysanız azdır. Teşekkürler....1/1

Ebru Toblum 11/09/2017 16:22:56

07-14 Ağustos 2017 de Büyük İtalya turuna katıldık eşim Üzeyir Toblum ile birlikte.İnanılmaz güzel Tarihi zenginliklerle dolu bir gezi geçirdik.Kaldığımız otellerde iyiydi.Her şey planlı programlı ilerledi bu sayede hiçbir anımız boşa gitmedi.Başta değerli Rehberimiz Hakan BÜYÜKÜNAL' a teşekkür ediyorum.Tur arkadaşlarımızın uyumuyla keyifli bir tatil oldu.Pronto tur ve HAKAN beye saygılar teşekkürler :-).......1/1

asuman oz 08/09/2017 19:43:12

07-14 agustos 2017 tarihinde italya turuna esimle beraber katildik.Rehberimiz Hakan bey sayesinde gayet keyifli,stresten ve endiseden uzak bir 7 gun gecirdik.Gerek keyifli anlatimi,gerek verdigi guzel ve eglenceli bilgiler ve gerekse canayakinligiyla seyahatleri kolaylastiran rehberimize bir daha tesekkur etmek istiyoruz....1/1

Murat Kesim 08/09/2017 14:46:11

21.08.2017-28.08.2017 tarihinde Prontotour'un düzenlemiş olduğu Büyük İtalya turuna ailecek (eşim ve kızım)katıldık. Gezimiz çok güzel geçti. Rehberimiz İnanç Ergin Bey müthiş bir rehber. Mesleğine hakim, tarihi ve gezilecek yerleri ile İtalya'yı iyi bilen, espirili biri. Turdaki katılımcılar ayrıca çok uyumlu ve gezmeyi seven insanlardı. Onlarada ayrıca teşekkür etmek lazım. Prontotour'a bu güzel organizasyonu için teşekkür ediyoruz. Bir daha seferki Prontour'un organizayonlarında görüşmek üzere diyerek sözümü tamamlıyorum. Her şey için teşekkürler....1/1

Aslıhan Güneş 07/09/2017 09:24:25

26 agus-2 eylul 2017 de buyuk italya turunuza esimle beraber katildik rehberimiz sayin murat kanca beyefendi sayesinde buyuk bir memnuniyetle turumuzu tamamladik kultur ve sanat konusunda bizde yarattigi farkindaliktan oturu kendisine ve size buradan sonsuz tesekkurlerimi sunarim...1/1

Merve Altay Çelikçi 07/09/2017 08:53:14

21.08.2017-28.08.2017 tarihleri arası büyük İtalya turuna balayı amacıyla katıldık. Öncesinde çok ciddi korkularım vardı otellerle,rehberle ve turla ilgili. İlk kez katılıyordum çünkü. Ve katılma amacım balayı olduğu için pişman olmak istemiyordum. Ama tüm korkularım,endişelerim Pronto tour sayesinde ve tabi ki tecrübeli,canayakın, ilgili,anlayışlı çok sevdiğimiz rehberimiz İNANÇ ERGİN Bey sayesinde oldu. Oteller tertemizdi. Rehberimiz esprileriyle,sohbetiyle turumuza ayrı bir tat kattı. Grubumuzda çok uyumluydu.Bu kadar memnun kalacağımızı tahmin etmedik eşimle. Şuan hala özlüyoruz güzel grubumuzu ve rehberimizi. Tüm hayatımız boyunca unutamayacağımız günler geçirdik. Bundan sonraki gezilerimizde de Pronto Tour'u gözümüz kapalı tercih edeceğiz. Çok teşekkürler Pronto Tour ve Rehberimiz İNANÇ ERGİN......1/1

Bülent Sivrikaya 06/09/2017 22:27:23

26 Ağustos-2Eylül/2017 tarihleri arasında eşim ve 2 oğlumla birlikte Büyük İtalya Turuna katıldık. Otel standartlarının düşük olması dışında herşey güzeldi. Otel seçimi konusunda daha titiz davranmanızı öneririm. Seyahatimizin sorunsuz geçmemesinin ve mutlu bir şekilde tamamlanmasının başrolünde rehberimiz Yiğit Buray Önay'ın olduğunu özellikle belirtmek isterim. İşine olan bağlılığı, insan ilişkilerindeki başarısı, bilgi birikimi ve bu bilgileri karşısındakine aktarabilme becerisiyle bizi gerçekten çok etkiledi. Bizler Yiğit Burak Önay gibi bir rehberle seyahat ettiğimiz için, sizler de şirketinizi bu şekilde temsil eden bir rehbere sahip olduğunuz için çok şanslıyız. Kendisine buradan tekrar teşekkürlerimi iletiyor, başarılarının devamını diliyorum....1/1

Mehmet Uysalol 06/09/2017 11:18:21

26.08.17 - 02.09.17 tarihlerinde büyük İtalya turuna katıldım. Gerçekten organizasyon ve düzen anlamında çok başarılı bir tur gerçekleşti. Mesleki tecrübesi ve insan sevgisini birleştirerek bizlere iyi bir rehberin nasıl olmasını gösteren Yiğit Burak Önay'a ayrıca teşekkür ederim. Pronto turun Burak bey gibi kaliteli ve işini severek yapan rehberlerle çalışması ne kadar profosyonel bir şirket olduğunu bizlere tekrar kanıtladı. Teşekkürler Burak bey....1/1

Yağmur Saygın 05/09/2017 16:13:31

Öncelikle çok keyifli bir turdu,bu kadar eğleneceğimi düşünmezdim. Her şey çok güzeldi. Özellikle tur rehberimiz Yiğit Burak Onay gerek verdiği bilgilerle gerek rehberliğiyle bizleri çok memnun etti. Her şey için çok teşekkür ederiz Pronto Tur....1/1

Damla Saygın 05/09/2017 16:12:10

Pronto tour ile İtalya Turuna gittik. Başlarda şüphelerim olsa da şu an o kadar mutluyum ki iyi ki de bu tura katılmışız. Her türlü sorularımıza cevap veren, bizlere her şeyi teker teker açıklayan ve hep yardımımıza koşan rehberimiz Sayın Burak Onay' a çok teşekkür ederiz. Şüphesiz en iyi rehber. Rehberimizden oldukça memnun kaldık. Bir dahaki sefere de turunuzu ve özellikle de rehberinizi tercih edeceğimizden kuşkunuz olmasın....1/1

Zeynep Mamara 01/09/2017 11:20:59

14-21 tarihlerinde katıldık ve çok güzel bir turdu hakan abi yi çok sevdik çok iyi bir insan herşey onun söylediği gibi oldu hiç aksilik olmadı....1/1

Arda Marmara 01/09/2017 11:19:03

14-21 Ağustos arası büyük İtalya turuna katıldık, Hakan Abi'ye yorum yazacağıma söz vermiştim. Hakan abi adamsın harika bir tatil geçirdik sayende çok teşekkürler (zeynep ve kapanmayan çenesi yüzünden tekrar özür dilerim) :))...1/1

Kibar çora 26/08/2017 11:19:29

15 -23 temmuz arasındaki büyük italya turuna katıldık herşey çok güzeldi tur boyunca bizimle ilgilenen tur rehperimiz pınar hanıma çok teşekkür ederiz...1/1

melis uzundurukan gürsoy 23/08/2017 12:42:10

merhabalar, 4.09.2016 tarihinde eşimle beraber balayı tatili için büyük italya turunu tercih ettik.iyiki etmişiz rehberimiz Sadettin Bey bizlere çok yardımcı oldu, güleryüzlü oluşu,anlatım dili, gruba hakimiyeti çok iyiydi. italyada ne yenilir,ne içilir, serbest zaman dilimi içerisinde nerelerden alışveriş yapılır hepsini bir bir anlattı. eşim ile birlikte turdan çok memnun kaldık. diğer tur acentalarından biriyle ispanya turu yaptık. hiç mennun kalmadık. ama pronto tur ve sadettin beyi ayrı tutuyorum. keşke her tur rehberi Sadettin bey gibi bilgili ve ilgili olsa. hemen kısa bi anımıda anlatmak isterim. başka tur acetasıyla yaptığımız ispanya turunda sanki eşimle beraber birini Sadettin beye benzettik yaklaştığımızda kendisinin olmadığını farkettik. düşünün ispanya turundaki rehberimizden ne kadar mennun kalmadığımızı. sadettin beye sevgiler.başka bir tatilde görüşmek dileğiyle. (tabiki sadettin bey ile) teşekkürler....1/1

Aslı Karatepe 17/08/2017 21:51:23

Merhabalar, 29 /07-05.08 haftasi İtalya turuna arkadaşlarımla katildik klasik bir tur standartlarının çok üstünde butik bir tur oldu.Çok memnun kaldık bu değerlere çok büyük katkısı olan Rehberimiz Fırat Alagöz e teşekkürler kesinlikle gidecek olanlara turlarında olmalarını tavsiye ediyorum .Pronto tura herşey için çok teşekkür ederiz ....1/1

Ömer Sert 15/08/2017 15:45:38

Sayin Yetkili, 29 Temmuz -05 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen turumuzundan döneli kısa bir zaman oldu .Çok keyifli her anı dolu geçen bir tur gerçekleşti eşimle birlikte sizlere teşekkür ediyoruz pronto turla gezen arkadaşlarımızın referansı bizler için çok iyi oldu bu bitmeyen bir tarih İtalya Rönesansın şehirlerinde olmak bile tur adına yeterli olacaktır.Tur rehberimiz Fırat Alagöz'e çok teşekkürler çok profesyonel aynı zamanda bir bilgi deposu otobüste uyumamak için çok çaba sarfetsemde anlattığı hikayeler hafızamda kendisine çok teşekkürler.Pronto tur tebrikler....1/1

Gülçin Karadeniz 15/08/2017 13:57:02

Merhaba; Ben, aslında turlara karşı olanlardandım! Bir şehri keşfetmek için tek başına kaybolmak, şaşırmak,... gerektiğini düşünürdüm, ama ilk kez katıldığım Pronto bu şemamı yıktı. Migren hastası olduğum için cogu zamanimi otelde geçirmem gerekti. Seçilen otel ve personeli muhteşemdi, hiçbir aksaklık olmadığı gibi annemin tansiyonu düştüğünde limonlu sıcak suyu bile biz rica etmeden kendileri getirdiler! Tur rehberimiz Sn. Murat KANCA her anımızı muhteşem planlamıştı. Kendilerine ve tüm Pronto tur ekibine sonsuz teşekkürler ederim....1/1

Nilüfer Aybayar 09/08/2017 22:55:27

31 temmuz 7 agustos arası İtalya turuna ailece katılarak hayalimizi gerçeklestirdik. Çok keyifli ve dolu dolu geçen gezimiz sırasında emeği geçen herkese, tur rehberimiz sayın Hakan Büyükünal ve sürücümüz Senay Bey'e mükemmel gezimize katkılarından dolayı çok çok teşekkür ederiz.Tüm gezi boyunca anlayışlı, uyumlu, dakik ekibimize de ayrıca teşekkür ederiz. Pronto Tur herkese tavsiyemiz ve tercihimizdir. Sevgilerimizle....1/1

Hasan Ünveren 08/08/2017 09:29:42

Sayın Prontotour yetkilileri 28 temmuz İzmir çıkışlı (daha sonra 18 gün önce klasik İtalya turu olarak değiştirilmiş) Klasik İtalya turuna eşim Nevin,kuzenlerim Melek-Yalçın Karaca ve Aliye Ergisönmez ile katılıp İLK tur gezime biraz tedirgin başlamıştım.Ne varki İzmir de bizi karşılayan ilgilil arkadaşımızın güzel çabaları,akabinde gezi başlangıcında Venedikte bizleri karşılayıp,tüm tur boyunca bilgi,anlatım ve nazik tavırlarıyla mükemmel bir gezi yaptıran rehberimiz sn.MUSTAFA ÇAVUŞOĞLUNA ve tüm PRONTOTOUR ekibine tur a katılan arkadaşlar adına TEŞEKKÜR ederim.İyi bir tüketiciyim iyi veya kötü reklamı iyi yaparım SELAM ve SAYGILAR....1/1

İlkay YURDUŞEN 04/08/2017 22:56:50

19-23 Temmuz 4 gecelik İtalya turu programında eşimle ben ikinci kez İtalya seyahatimiz olmasına rağmen çok mutlu olarak döndük,bu turda sanki bir hafta kalmış gibi hissettik herşey için çok teşekkürler otel otobüs Ve sayamayacağım bir sürü güzellikler.Sizlere ayrıca teşekkür etmek isterim bunun sebebi tur rehberi Fırat Alagöz ismini bizlere tanıştırıp çok kaliteli bir rehberle turumuza katkıda bulunduğunuz için Pronto Tour'a sonsuz teşekkürler. Kesinlikle 3.kez Fırat Alagözle italyada gezmek isterim. Sevgilerimle...1/1

NilgünÇeyiz 04/08/2017 22:54:23

19-23 Temmuz İtalya turuna arkadaşımla katıldık,çok yorucu olmasına rağmen grubumuzun uyumlu ve neşeli olması tüm yorgunlukları unutturdu .Otel ,kahvaltı konularına çok turlarda takılmaya gerek bence gerek yok .Öğretmen olduğum için zaman açısından en uygun bu dönem oldu İtalya ve yurtdışı benim ilk tecrübem Unutamayacağım bir tatil oldu ,pronto turla gezmenin verdiği kalite ve güven birde turun çok güzel geçmesini sağlayan bizlerde büyük etki bırakan rehberimiz "Fırat Alagöz" herşey için çok teşekkürler .Artık bizde Pronto turla heryerde varız....1/1

Hamdi OKUR 04/08/2017 00:57:14

26-30 Temmuz tarihleri arasında Roma-Floransa-Venedik turuna katıldım. Tüm ekstra turlara da gittim ve hepsinden çok memnun kaldım. Rehberimiz Nimet SARGÜNEY bilgili, güleryüzlü ve sempatikti. Turdaki herkesle tek tek ilgilendi. Şoförümüz İtalyan Victoria'da bizi güvenli şekilde her noktaya ulaştırdı. Tur'a katılanlar birbirlerine saygılı ve hürmetkar davranınca 5 gün boyunca turu dolu dolu her anı farklı bir heyecanla geçti. Oteller de gayet iyiydi. Tur programında Venedik biraz daha ağırlıklı olsa daha güzel olurdu. Sonuç olarak çok memnun kaldım. Rehberimiz Nimet Hanım ve Prontotur'a teşekkür ederim. Başka turlarda görüşmek üzere...1/1

Sergül Hidayetoğlu 02/08/2017 00:58:14

22-29 Temmuz tarihleri arasındaki İtalya turumuzu Hakan Büyükünal rehberliğinde gerçekleştirdik. İnanılmaz güzel bir deneyimdi. Rehberimiz son derece bilgili ve donanımlı üstelik nazik ve grubu yönetmeyi - yönlendirmeyi bilen bir kişi idi. Şoförümüz Kazım Bey'de son derece dikkatli ve nazikti. Çok memnun kaldık. Onların sayesinde güzel bir tatil geçirdik. Her ikisine de teşekkür eder, Pronto Tur'u böyle güzel kişilerle çalıştığı için kutluyoruz. Bundan sonra yurtdışına Pronto Tur ile çıkmaya devam edeceğim ve herkese de öneriyorum....1/1

Rahim Topsakal 26/07/2017 16:06:50

17-24 temmuz tarihli büyük italya turuna eşimle katıldım. Tur rehberimiz Göksel Göksoy bey idi. Turumuz. Torino, Milano, Venedik, Floransa, Roma ve Napoli şehirlerini kapsıyordu. Bu bölgelerdeki tüm eksta turlarına da katıldım. Grubumuzda bulunan tüm misafirler harika kişilerden oluşuyordu. Sanki özel mülakat ile seçilmiş gibi. Göksel bey ise gerçekten çok beyefendi bilgili konuşkan insan pisikolojisini bilerek ona göre davranan yani dörtdörtlük bir kişi. Her günümüz dolu dolu geçti. Şoförümüz Sena bey de harika idi. Otellerimiz 3 ve 4yıldız denilmesine rağmen 6 gece 4 yıldız 1 gece 3 yıldız otelde kaldık, hepsi de iyi idi. İşin açıkçası çok çok memnun kaldık. Teşekkürler Göksel bey, teşekkürler Pronto tur. İnşallah başka bir turda buluşmak dileğiyle....1/1

Bircan Kutlu 26/07/2017 12:31:22

19-23 Temmuz tarihli İtalya turuna annemle birlikte katıldım. Yurtdışına sıkça çıkmama rağmen, ilk defa bir tur tecrübesi yaşadım. Düşündüğümün çok daha ötesinde keyifli ve güzel tatil için prontotour ve Fırat Alagöz'e çok teşekkür ederim. Fırat bey bilgisi ve engin tecrübeleriyle tatili her birimiz için eşsiz kıldı. Tüm katılımcılarla birebir ilgilenmesi, sabrı ve yaklaşımlarıyla herkesin takdirini kazandı. Tekrar teşekkürler. Yeni turlarda görüşmek üzere....1/1

Mehmet Altundağ 26/07/2017 11:41:08

Yeni bitirmiş olduğumuz İtalya turunda bize Tur Opertörlüğü yapan Firat Alagöz e çok Teşekkür ederiz. Çok bilgili , kültürlü ve kaliteli bir insan ile tanıştırdığı için bizi Pronto tura teşekkürler;)...1/1

ADVİYE ÇETİN 24/07/2017 11:55:16

15-22 Temmuz tarihleri arasında katıldığım büyük İtalya turundan ve rehberimiz Sedat Türkoğlu nun sabırlı ve detaylı anlatımlarından çok memnun kaldım. Çok şehir gezdik buna rağmen organizasyonda ciddi bir sıkıntı yaşamadık, her gittiğimiz yeri tarihi detaylarıyla anlatan ve gösterdiği sabır ile güzel bir hafta geçirmemizi sağlayan rehberimiz Sedat Türkoğluna teşekkür ederim...1/1

Beyza Türkyılmaz 24/07/2017 09:10:13

10 - 17 temmuz arasında gerçekleştirdiğiniz büyük italya promosyon turunuzla birlikteyim. Benim için çok keyifli geçen bir tur oldu. Rehberimden çok memnun kaldım özellikle Fırat Alagöz'e çok teşekkür ediyorum. Kimse bu kadar güzel gezdiremezdi bizi herhalde. Rehberin ilgisi alakası çok iyiydi. Çok memnun kaldım hem pronto turdan hemde rehberimden. Teşekkür ederim bu güzel tatil için...1/1

Nil Kılıç 21/07/2017 13:56:26

10-17 Temmuz Büyük İtalya Turu harikaydı :) İtalyanın tüm güzelliklerini görmemizi sağlayan özenle hazırlanmış tur planından çok memnun kaldık. En büyük alkışlar ise Rehberimiz HAKAN BEY'e gelsin! Bundan sonra o nereye biz oraya :))...1/1

Orçun ALTINBAŞ 20/07/2017 08:46:15

Büyük İtalya Turuna katılırken yanınıza almanız gereken 3 şey, para, iyi bir spor ayakkabı ve HAKAN BÜYÜKÜNAL... Rehberiniz Hakan Bey ise gerisi teferruattır=) Teşekkürler... (10-17 Temmuz 2017)...1/1

İlknur-Tahir Taşdemir 19/07/2017 22:33:22

10-17 Temmuz 2017 tarihleri arasında katılmış olduğumuz Büyük İtalya turundan çok memnun kaldık. Tabi bu memnuniyette rehberimiz Hakan Büyükünal Bey'in katkısı çok büyük. Engin bilgi birikimi ve anlayışıyla bizim unutulmaz bir balayı yaşamamızı sağladı. En ufak sıkıntımızı bile kendi sıkıntısıymış gibi üstlenerek hemen çözüm üretti. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz....1/1

Ferhat Karakoç 19/07/2017 22:32:30

14-18 temmuz roma-floransa-venedik turuna katildim. Rehberimiz Burak Onay sayesinde gayet güzel bir gezi oldu, tarih bilgisi ve yardımsever yaklaşımı ile türü kolaylaştırdı. Avrupa da otel kalitesi zayıf olduğunu biliyorum ancak Venedik yakınında kaldığımız oteli degismeniz gerekir....1/1

Bahire Camur 19/07/2017 15:18:24

10-17 Temmuz 2017 tarihleri arasında katıldığımız büyük İtalya turundan ve Rehberimiz Hakan Büykünal Beyden çok memnun kaldık. Turda aldığımız gibi hiç bir turu atlamadan hatta fazlasıyla gezebilmek bizi memnun etti. Bunun yanında rehberimizin çok bilgili olması ve bize de bilgisini aktarabilmesi de bizler için büyük bir şans oldu. Çok teşekkürler Pronto tur :)...1/1

Cansu Özemen 19/07/2017 14:07:19

10-17 Temmuz tarihli Büyük İtalya turu her şeyiyle kusursuz planlanmıştı. Sadece Montecatini'de konakladığımız otel kötüydü. Ancak rehberimiz Hakan Bey, her konuda bize çok yardımcı oldu. Kendisine her şey için çok teşekkür ederiz. Bundan sonraki seyahatlerimizde de tercihimiz hep Pronto'dan yana olacaktır:)...1/1

Tümay A. 19/07/2017 13:18:38

5-9 Temmuz 2017 'de Roma-Floransa-Venedik turuna katıldım. Görülmeye değer muhteşem şehirlerdi. Rehberimiz Ceren Oral hanım'a özverisi, bilgi ve donanımı, zerafeti, her konuda yardım ve desteği, iletişim becerisi için sonsuz teşekkürler. Kaldığımız otellerin merkeze yakın olması ve ekstra turların zaman olarak daha uzun tutulması dileklerimle, teşekkürler Pronto Tur....1/1

Nazan Kaptan 18/07/2017 23:16:23

10-17 temmuz tarihleri arasında katıldığımız Büyük İtalya turundan genel anlamda memnun kaldık. Organizasyondan ve rehberimiz Hakan beyden oldukça memnun kaldık, ancak montecatini bölgesinde kalmış olduğumuz otel arnolfo maalesef çok kötü idi. Ana binadaki odalarda sorun yokmuş şayet bize ek binadan verilen odalar hem sigara kokulu hem de bol böcekli idi. 2 gün kalınan otelin daha iyi olması pronto tura tavsiyemizdir, bundan sonra düzenleyecekleri turlarda arnolfo otel ile anlaşma yapmazsa pronto tur, çok daha isabetli olacaktır. Bu otel dışında gezimiz çok güzel geçti keşke bu aksaklık da olmasa idi....1/1

Gökçehan A. Y. 18/07/2017 18:10:56

12-17 Temmuz tarihlerinde Roma-Floransa-Venedik turuna eşimle birlikte katıldık. Rehberimiz Ceren Oral Hanım'ın bilgisine, katılımcılarla olan iletişimine ve ilgisine hayran kaldım. Tur bizim açımızdan oldukça verimli geçti, çok memnun kaldık. Ancak Pronto Tur gibi büyük ve kaliteli bir firmaya, araç içinde küçük pet şişe suları 1 euro ücretle satmasını yakışıksız buldum....1/1

Aydan Filiz 14/07/2017 16:00:31

Merhaba, 26.06/03.07 tarihleri arasında oğlum Deniz Efe ile katıldığım İtalya turundan inanılmaz derecede keyif aldım. Özellikle rehberimiz Sedat Türkoğluna çok teşekkür ederim. Bilgisi ve tecrübesiyle muhteşem bir gezi oldu, ayrıca Pronto Tur gerçekten bu işte bir numara çok güzel rüya gibi bir geziydi. Ve İtalya harika bir yer devamı olacak :) Pronto Tur ve Sedat Beye sonsuz teşekkürler :)...1/1

Emine Çadırcı 13/07/2017 16:40:01

6-10 temmuz arasında katıldığımız İtalya turunda bize eşsiz bilgisi,nezaketi ve sabrı ile eşlik eden rehberimiz sayın Ayhan KALYAN'a sonsuz teşekkürler....1/1

fatih öcal 13/07/2017 10:29:32

Sayın ilgili, 5-10 Temmuz 2017 tarihleri arasında annem ve kız kardeşimle birlikte Roma, Floransa ve Venedik'i kapsayan bir tura katıldık. Bu bağlamda, rehberimiz Sn. Ceren Oral ile ilgili olarak özellikle teşekkür etmek istedim. Donanımı ve tarihi, kültürel birikimi ile tüm grubu etkilemeyi başardı kendisi. Ayrıca sorun çözmedeki pozitif yaklaşımları ve daima güler yüzlü olması harikaydı. Bununla birlikte grup üzerinde öyle bir otorite sağladı ki, hiç kimse hiçbir buluşmaya geç kalmadı. Daha söyleyecek çok şey var aslında ama bitmez... Sonuç olarak tekrar teşekkür ederim Ceren Hanım için. Saygılarımla, Dr. Fatih Öcal...1/1

Sueda Kubuş 12/07/2017 19:58:35

06-11.07.2017 tarihlerinde Venedik-Floransa-Roma turuna Pronto tur aracılığıyla ailecek katıldık. Rehberimiz Ayhan Kalyan'ın deneyim ve bilgilendirmeleri eşliğinde çok güzel bir İtalya turu geçirdik. Rehberimizin böylesine kısa sürede verimli zaman yönetimi politikasıyla dolu dolu bir seyahat deneyimledik. Rehberimizin gerek tarih gerek sanatsal gerekse mitolojik bilgilendirmeleri ile adeta gezdiğimiz her durağın ruhunu hissettik. Şehirler arası geçişlerimizde Ayhan Bey'in eski hikayeleri ve şehirlerin tarihi geçmişlerinin anlatımlarıyla otobüs yolculuklarımız eğlenceli bir hal aldı. Ayhan Bey'e teşekkürlerimizi iletmek ister, herkese bu 3 şehri içeren seyahat rotasını tavsiye ederim....1/1

Serdar Çadırcı 12/07/2017 18:29:35

merabalar ilk defa yurt dışı seyahat etme olanagını turunuzda yaşadım.diğer turlarla seyahat imkanı yaşamadığım için fazla yorum yazamıyorum çok guzel organızyondu menmun kaldık. fakat en çok hoşumuza giden rehberiniz ayhan bey di.mükemmel insan kültürlü saygılı dolu insan böyle rehberlerle çalıştıgınız için sizlere çok teşekkür ederiz.yurt dışına çıkmayı hersene yapacagız tabiki ayhan bey sayesinde pronto turu seçecegim.ayhan bey küçük bir tartışma yaşadı turdaki bayanla , inanın ayhan beyin hiç bir suçu vede hatası yoktu bayanın ukalalıgı yüzünden küçük bir tartışma oldu zaten herkeste bayanı haksız buldu size vede bizlere italya turumuzu mükemmel yaşatan ayhan beye çok çok teşekkür ederiz.ayhan bey gibi rehberlerle çalıştıgınız içinde ayrıca tebrik eder saygılarla ıyı günler dilerim....1/1

Ayhan Sevincok 11/07/2017 00:22:03

01/08/07/2017 tarihlerinde oglumla buyuk italya turuna kadildim,firmanizla ikinci kez tur keyfi yasadim .Bize guzel bir hafta gecirten yorumlari, espileri ve dolgun bilgileri ile aydinlatan sayin Izi HAKIM beye tesekkurlerimi sunarim....1/1

Selçuk Gülerman 08/07/2017 16:30:59

Sayın Yetkili, 7-11 Haziran İtalya turuna katıldık çok güzel bir gezi yaşadık katılımcı arkadaşlarla halen görüşüyoruz özellikle belirtmek isterim ki İtalya harika bi ülke mutlaka görülmesi lazım. Sevgili rehberimiz Fırat Alagöz "e çok teşekkürler harika bir insan kendisine buradan saygılarımı sunuyorum gördüğüm en iyi rehber kesinlikle kendisini bir an önce TV lerde program yaparken görmek isterim, Pronto tura çok teşekkürler.

Şevin mercan 07/07/2017 21:02:23

Öncelikle ilk defa gittiğim pronto tour verdiği hizmet ve tur programı için teşekkür ederim ama öncelikle BURAK Onay a engin bilgisiyle bize İtalya da tarih kokan şehri yaşatarak anlatımından dolayı pronto tourada rehber seçimi için teşekkürler arayıp soran arkadaşlara sizi tavsiye ederken Burak beyin olduğu turu seçmelerini öneriyorum,en yakın zamanda görüşmek dileğiyle

Murat Şahinli 06/07/2017 11:29:30

Öncelikli olarak size ve Prontotour ekibine çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten çok güzel bir İtalya turu gerçekleştirdik. Sizin güleryüzlülüğünüz, programın dolu dolu olması, ve içerik kalitesi gerçekten kayda değerdi. Tabii bu turu en değerli kılan Sedat Türkoğlu Bey'in hakkını vermek lazım, beyefendi kişiliği, ağır başlılığı, tarih bilgisi, gezilen yerlerle ilgili çok detaylı bilgiye sahip olması, yönetim ve organizasyon kabiliyeti gerçekten bence bu turdaki en önemli etken. Kültür turuna ilave olarak gurme turunu da ilave etmiş olmak bence çok ciddi kalite kattı tur programına. Kendim ve ailem adına size tekrar teşekkür ediyor, bir sonraki turlarınızda görüşmek dileği ile. Saygılarımla Murat Şahinli

Kadriye Tandoğan 03/07/2017 13:43:48

10-17 haziran 2017 Büyük İtalya Turu gezisiyle Avrupa kıtasına, hem de en merak ettiğim ROMA topraklarına ayak basarak başladım.Romadan başlayıp Milano ya kadar koca İTALYA'yı büyük bir zevkle ve hayranlıkla gezmekten çok mutlu oldum.Baştan başa tarih kokan şehirleri, modern ve düzenli yaşamı içinde İtalya beni çok etkiledi.Ayrıca belirtmek isterim ki rehberim Hakan BÜYÜKÜNAL beye buradan teşekkürlerimi iletmek görevimdir..Genel kültürü, bitmeyen sabrı ve iş aşkı ile İtalya gezim rüya gibi geçti.Pronto tur ve Hakan BÜYÜKÜNAL'a bana güzel bir tatil yaşattığı için çok teşekkür eder ,diğer tatillerim de onları takip edeceğimden emin olabilirler:)) Teşekkürler

Serdar Boran 02/07/2017 15:22:37

Bayramda büyük italya turuna katildim ve muhtesem gecti rehberimiz BURAK ONAY sayesinde cok guzel vakitler gecirip ve kendisinin tarih bilgisi sayesinde cok bilgilendik.Bizimle ilgilenen Sedef Aksoy a rehberimiz Burak Onaya ve Pronto tura cok tesekkur ederiz

serkan öğren 01/07/2017 14:56:34

24 Haziran tarihli büyük İtalya türünün son günündeyiz. Keyifli ve güzel bir tur yaşadık. Tüm seyahat boyunca bizi bilgilendiren ve ilgilenen rehberimiz Pınar Hanım'a çok teşekkür ediyoruz. Acentamız Fun Travel a da teşekkür ediyoruz. Selamlar.

Öznur&Tolga&Mustafa Onur ÜNSAL 24/06/2017 18:02:05

7 günlük İtalya programı çok hoşumuza gitmişti ama bu kadar yoğun bir programa çocuklu bir aile olarak uyum sağlayabilirmiyiz diye çekiniyorduk. İtalya seyahatimizi daha da keyifli hale getiren Sevgili rehberimiz Hakan' a çok teşekkürler. Bilgisi ve ilgisiyle hem bizim hem de 2,5 yaşındaki oğlumuzun gönlünü fethetti, çocuklu ama sorunsuz bir seyahat geçirdik. Umarız ki başka seyahatlerde de birlikte oluruz..

Murat Güler 21/06/2017 10:54:31

Sayın Yetkili, Ailece 10 Haziran da Roma dan başlayan ve 17 Haziran da Milano da biten büyük İtalya turunuza katıldık.Çok memnun kaldığımızı ve keyf aldığımızı belirtmek isteriz.Ayrıca turun böyle güzel geçmesini sağlayan,hakikaten herşeyiyle özel insan, rehberimiz Hakan beye de sizin vaıstanızla çok teşekkür ederiz. Çalışmalarınızda başarılar diler,umarız tekrar görüşürüz.

Abdurrahman ÇAVUŞ 20/06/2017 15:58:50

Yurt dışı turlarında bence en önemli etkenlerden biri rehberin bilgi düzeyi, pozitif enerjisi, sabırla bire bir ilgisi, çözüm önerileri,eprileri ve akıcı anlatımı ile gezi programını sıkılmadan dolu dolu yaşatarak misafirlerin kültür dağarcığını doldurarak daha zevkli geçmesini sağlamasıdır. 10-17 Haziran 2017 İTALYA Turumuzun Rehberi Sayın Hakan BÜYÜKÜNAL' ın akıcı ve güzel anlatımı ile İTALYA' nın tarihi, ekonomisi, kültür ve siyasi yapısı, inançları, değer yargıları, gezi, alış-veriş,yiyecek-içecek önerileri ile Turumuzu daha anlamlı ve güzel hatıralar biriktirerek tamamladık. Rehberimiz Hakan bey'e teşekkür eder başka gezilerde buluşmak ümidi ile...

Ramazan Yılmaz 15/06/2017 15:51:17

merhaba. 7-11 haziran italya turuna katıldım. herşey için teşekkür ederim. özellikle fırat abi gerek genel kültürü gerek insan psikolojisine yatkınlığıyla gerek insan idaresi konusundaki olgunluğu ve kabiliyetiyle bizlere çok yardımcı oldu. farklı ülkelere yapmayı düşündüğüm turlarda önceliğim pronto olacaktır. birde oteller şehrın uzağında olmasaydı çok daha keyifli olurdu. tekrar herşey için teşekkurler

S.karakış 14/06/2017 20:28:09

Merhabalar , gezimize teyzemle beraber Avrupa nın en güzel yerinden İtalya dan, tur rehberimiz Fırat ALAGÖZ önderliğinde başladık.Yorularak ,sıcaktan bunalarak ama bir o kadar da güzel geçen ve gerçekten bilgi birikimiyle bize de aydınlanma çağı yaşatan,sabırlı bir o kadar saygıdeğer tur rehberimiz , beş günde tanıdık yüzlerden arkadaşlığa ordan da aile ortamına dönüşen 44 kişiyle ve tabiki Ünver kaptanla italya tatilimizi bitirdik.(İtalya sanırsam anlatılamıyor yanınıza yazlık kıyafetleriniz ,şanslıysanız tur rehberiniz Fırat bey ve pronto turla İtalya ya neden küçük katolik Türkiye dendiğini görerek ,yaşarak gezin. İyi tatiller şimdiden)

Berran 14/06/2017 19:31:30

07-11 Haziran italya tutunuz katıldık rehberimiz Firat Alagöz sayesinde rüya gibi bir tatil geçirdik.Tecrübesi bilgisi ve herkesle tek tek ilgilenmesi bizi çok mutlu etti.Grup olarak da çok guzel uyum saglamamizi sebep oldu.Cok güzel dostlara sahip olduk.Firat Alagöz ile tekrar başka turlarda görüşmek üzere.

Nurten Kocabıyıkoğlu 14/06/2017 18:32:36

7/11Haziran (Roma Floransa Venedik) Promasyon turuna katıldım. Yerler muhteşem, tur ise çok iyiydi.Bundan sonraki geziler için kesinlikle yine Prototour. Ancak tek şart REHBER FIRAT GERİSİ TEFERRUAT...

Alev demir 14/06/2017 16:01:05

7-11haziran italya turu ben cok uzun yazmiycam bu tura gulerek gittim gulerek dondum rehberimiz FİRAT ALAGOZ mukemmel otesi bir insan donanimli babacan tavriyla gonulleri fethetti minnettarim firat alagoze ve pronto tura tesekkurler

YILDIRAY YILDIRIM 14/06/2017 14:38:48

7-11 Haziran Roma Floransa Venedik turuna katıldım, Muhteşem bir tur oldu diyebilirim, ekibimizde 44 kişi vardı , herkesin sinerjisi, birbirine yakınlığı , anlayış ve sohbeti inanılmaz bir bütünleşme oldu. Bunu sağlayan ise şüphesiz rehberimiz fırat alagöz oldu. fırat abime yardımları , tarih bilgisi ,esprileri ve gerçekten cana yakınlığı için sonsuz teşekkürler. 44 farklı birey ile başlanan tur 44 kişilik bir aile ile soluksuz ve enfes deneyimler kazandırarak sona erdi. Herkese şiddetle tavsiye ederim. Fırat abimizi de takipteyiz, onunla daha Dünyayı keşfetmeye devam edeceğiz :)

Melih Solakoğlu 14/06/2017 13:34:34

Merhaba 7-11Haziran Roma Floransa Venedik turuna eşim ve çocuklarımla birlikte katıldık. Tur rehberimiz Fırat Alagöz göstermiş olduğu dostluk ilgi ve koordinasyon için çok teşekkür ederiz. Harika bir italya seyahati geçirmemizi sağladı. pronto tur ile gitmeyi planladığım gezilerde öncelikli seçimim tur rehberi olarak seçme şansım olursa,Fırat bey'in olmasını talep edeceğim. Ayrıca tura katılan diğer arkadaşlarada göstermiş oldukları dostluk ve arkadaşlıkları için teşekkür ederim. Pronto tur'dan otel konusunda biraz daha iyi ve şehre yakın otelleri seçmenizi rica ederim . Tur rehberimiz Fırat bey içinse söylenecek söz yok, kendisine tekrar çok teşekkür ederim.Yeni bir seyahatte buluşmak dileği ile hoşçakalın...

Gonca Ayaz 14/06/2017 13:28:04

Gonca Ayaz 14/06/2017 13:26 7-11 Haziran Roma Floransa Venedik turuna 2 arkadaş olarak katıldık. Rehbermiz Fırat Alagöz sayesinde harika vakit geçirdik, 44 kişiyi organize etme becerisi ve herkes ile tek tek ilgilenmesi işini ne kadar iyi yaptığını gösterdi. 2 arkadaş olarak gidip 44 arkadaş olarak dönmek süper bir duygu. Prontotur'u rehber seçimindeki basarısı için tebrik ederiz. Bir sonraki tatilimizi de Fırat Bey'in önderliğinde yapmayı planlıyoruz. Herkese Prontotur'u ve Fırat Alagözü tavsiye ederiz.

Berna 14/06/2017 13:11:33

Tavsiye üzerine geçen hafta İtalya turunuza katıldım. Rehberimiz Fırat bey sayesinde harika bir tatil yaşadık. Kendisi grubun uyumunu enerjisini çok güzel şekilde sağladı. Turda rehberin önemini çok güzel şekilde göstermiş oldu. Burdan yorumu gören okuyan herkese taviseyem ise İTalya turu Fırat Alagöz ile giderek tadı çıkar.. Israrla Fırat beyin turlarını talep edin derim.. Pronto turdan isteğim Fırat Beyle olan tüm turları haberdar etmenizi rica ederim. Fırat beye de herşey için çok tesekkür ederim.

Binnur Temel 14/06/2017 13:02:50

7-11 Haziran tarihleri arasında anne ve babamla Roma-Floransa-Venedik Promosyon Turunuza katıldık. Daha önce pek çok kez yurtdışına bireysel olarak gitmiş birisi olarak başta turla gitmenin tedirginliğini yaşamıştım, ancak tur rehberimiz sayın Fırat Alagöz ile tanışınca bu tura katılmakla doğru tercihi yaptığımı anladım. Bizleri engin bilgisiyle İtalya'nın o muhteşem kültürüyle bir araya getirmesi, samimiyetiyle de bütün grubu kendine hayran bırakması gerçekten takdire şayandı. Bıkmadan usanmadan bütün isteklerimizi yerine getirmeye çalıştı ve hiçbir sorumuzu yanıtsız bırakmadı. Sayın Fırat Alagöz'e ve tabi ki de Prontotour a sonsuz teşekkürler. Bir başka macerada görüşmek dileğiyle...

Berna 14/06/2017 12:59:09

Tavsiye üzerine geçen hafta İtalya turunuza katıldım. Rehberimiz Fırat bey sayesinde harika bir tatil yaşadık. Kendisi grubun uyumunu enerjisini çok güzel şekilde sağladı. Turda rehberin önemini çok güzel şekilde göstermiş oldu. Burdan yorumu gören okuyan herkese taviseyem ise İTalya turu Fırat Alagöz ile giderek tadı keyfiı çıkar.. Israrla Fırat beyin turlarını talep edin derim.. Pronto turdan isteğim Fırat Beyle olan tüm turları haberdar etmenizi rica ederim. Fırat beye de herşey için çok tesekkür ederim.

Didem Gökmen 14/06/2017 12:32:37

Başta Pronto Tur ve Rehberimiz Fırat Bey ve Turu satın alma sürecinde telefondan tüm yardımları aldığım Sedef hanım olmak üzere tüm pronto ailesine çok teşekkür ederim. Harika bir tatil geçirdim. Rehberimiz Fırat bey İtalyanın tüm güzelliğine daha da güzellik kattığı için ayrıca teşekkür ederim. En kısa sürede tekrar görüşmek üzere.

Pınar Ugurluay 14/06/2017 12:23:21

7-11 Haziran Roma Floransa Venedik turuna ailemle 3 kişi olarak katıldık. Rehbermiz Fırat Alagöz sayesinde harika vakit geçirdik. Çok kalabalık bir gurup olamamıza ragmen, Fırat Bey herkes ile tektek ilgilendi, bizi her konuda bilgilendirdi. Ailecek cok keyif aldık. Prontotur'u rehber seçimindeki basarısı için tebrik ederiz. Bir sonraki tatilimizde Fırat Bey'in önderliğinde gezmek isteriz. Herkese Prontotur'u ve Fırat Alagözü tavsiye ederiz.

barış yılmaz 14/06/2017 12:19:22

7-11 haziranda italya turuna iki arkadaş katıldık. 45 arkadaş bitirdik. kuşkusuz bunda romanın görkemli tarihi floransanın sanatsal dokusu pisa nın etkileyici estetiği montecatinin naif ambiansı venediğin eşsiz romantizmi kadar fırat abinin nüktedan kişiliğinin engin tarih bilgisinin olgun insan yönetiminin de payı büyük oldu. yalnız otellerin şehir merkezlerine bu kadar uzak olması da zamanı ekonomik kullanabilmek açısından kısmen sorunlara yol açtı. yinede fırat abinin tiyatro geçmişinden dolayı başarılı kaptan pilot taklidi için tekrar bi italya turu düşünmüyor değilim. hangi ülke olursa olsun pronto tur onceliğim olacak. tekrar herşey için teşekkürler

Türkan Köktaş 14/06/2017 12:05:32

Sayın pronto tur yetkilileri.07/06/2017 4 gece 5 gun Italya gezimiz sevgili rehberimiz Firat Alagoz esliginde sorunsuz baslayip sorunsuz bitmistir .Gittiğimiz gördüğümüz sehirleri o kadar güzel sade bir ifadeyle anlattıkı .Gerçekten isine çok hakim ve pozitif bir insan havaalanindan ve gezip göreceğimiz ve kinaklama yapacağımiz noktalara transferlerimiz aksaklıga ugramadı.Bir aile atmosferi yaşadık ve bu Fırat beyin sayesinde oldu kimseye farklı yada ayrıcaliklı davranmadı.Bir sonraki avruoa turumda yine Fırat bey rehberliginde tatıllerime devam etmek istiyorum.Pronto tur çalışanlarına sevgılı rehberimiz Fırat beye hersey için teşekkür ediyorum görüşmek üzere..

Gözde Tüfekcioğlu 14/06/2017 12:01:54

merhabalar, 7-11 haziran 2017 tarihinde katıldığımız roma-floransa-venedik turu için sevgili rehberimiz Fırat Alagöz'e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Geziyi anlamlandıran onun desteği, saygısı ve sevgisiydi. Gezip gördüğümüz, tadına vardığımız her şey çok güzeldi. Bu programı herkese öneriyoruz. Umarım başka turlarda da Fırat Bey rehberimiz olur yine şanslı oluruz :)

Hale idil GENÇ 14/06/2017 11:44:30

Hayatımda ilk defa annem ile yurtdışına çıktık.. annemin yaşı ve benim tecrübesizliğim ile birlikte 2 gece uykularım kaçarak havaalanında tur rehberimiz sayın "Fırat ALAGÖZ" ün profesyonel yaklaşımı ile roma'ya uçarken annem ile emin ellerdeyiz diyerek uçuşa geçtik.. 4 gün boyunca 44 birbirini hiç tanımayan ve bilgi ağırlıklı turumuzdan yüzümüzden gülümseme eksik olmadan annem ile huzurlu bir tatilin yanında bir sürü dost edinebildik.. döner dönmez çevremdeki herkesi özellikle Fırat bey'in önderliğinde kültür turuna katılmaları konusunda seferber ettim.. çok teşekkürler prontotur kaliteli rehber seçiminiz ve hizmetiniz için ve teşekkürler Fırat bey....

Ozan FICICIOGLU 11/06/2017 23:44:12

Sayın yetkili, 14-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlediğiniz İtalya turuna eşimle katıldık ,İtalya "ya ve yurtdışına ilk çıkışımız Pronto tur bizim için tur arayışları içerisinde tercihimiz oldu Venedik bizim için her zaman en çok merak uyandıran şehirlerden biriydi bu yüzden içerisinde Venedik programı olan haftalık turu seçtik .Rehber Fırat Alagöz"ün internette venedik gondollarını anlatan programını izlemiştim görünce tatil kaçınılmaz oldu. Oteller verilen tüm servisler çok iyidi hatta fazlasını bile aldık unutulmayacak bir hafta geçirdik herşey bir anı kaldı grubumuzda son derece uyumluydu . Turlarda en büyük faktörlerden biride bu grup uyumu , bu turda rehberimiz Fırat bey İtalya turlarında aranan bi isim sanırım bu işin ehli kesinlikle bilgi ansiklopedisi adeta tebrik ederim kesinlikle gezmenizi öneririm sayesinde izlediğimiz venedik gondolları hikayesi bizim gitmemize en büyük etken oldu,ayrıca İtalyan mafyasının hikayesini anlatırken baba filminin müziği muhteşem oldu.Pronto turla dünyayı gezmeye devam edeceğiz ,herşey için teşekkürler.

NurÖzkenderci 11/06/2017 23:41:53

14-21 Mayıs İtalya turundaydık çok güzel izlenimlerle döndük ,Bireysel olarak gitmeyi düşündüğümüz İtalya turunu pronto tur ile seyahat edenlerin yorumlarını da okuduktan sonra fikrimizi değiştirdik.Turlarla gidildiği zaman otel kahvaltı beklentim pek olmaz gezilen yerlerin güzelliklerini görmek daha önemli, ayrıca rehberle gezmek te bu işin en önemli noktası bunu da bu turda gördüm ,önce insancıl ,dost olarak takdir ettiğim sonrasında bir rehber olarak iş hakimiyetine hayran kaldığım bizlerde bundan sonraki gezilerde bağımlılık yaratacak olan rehberimiz Fırat Alagöz"e teşekkürler .(Sevgili Fırat İtalyan mafya hikayesini anlatırken baba filminin müziği ile dinlemek harikaydı)

Arzu Ulucan 06/06/2017 22:10:15

26-mayıs -3 haziran tarihleri arasında pronto tur ile büyük italya turuna katıldık.huzurlu güvenli,mutlu olduğu kadar bir o kadar da yorulduk.gerçekten çok memnun kaldık.oteller temiz ve güzeldi.bizim kahrımızı çeken ,otel girişlerimizi yapıp anahtarlarımızı bile elimize kadar getiren rehberimiz Pınar Hanıma özellikle ben ve eşim çok çok teşekkür ederiz.işine hakim ,alışveriş ,yemekler,serbest zamanda yapılabilecekler konusunda bize seçenekler sunup programımıza yardımcı olmuştur.ayrıca Ankara Pronto tur yeklimiz Neslihan Hanım'a da teşekkür ederiz. arkadaşlar biz tura 6 kişi katıldık.hepimiz ayrı ayrı fiyatlar ve tur seçenekleri değerlendirdik.daha ucuz turlarda bulduk ancak etrafımızda herkes ve daha evvel giden arkadaşlardan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda prontoda karar verdik.doğru karar olduğuna tur sırasında ve serbest zamanlarda diğer turdaki kişilerle yaptığımız dedikodular dan öğrendiğimize göre her bölge giriş ücretleri otel giriş ücretleri hatta şehir turları için bile ekstra ücretler alındığını dolayısı ile bizimkinden çok daha fazla paraya gezdikleri öğrendik.kesinlikle tavsiye ediyorum ve öneriyorum italya çok güzel değişik,doğal ve tarih kokan bir ülke her yerinde farklı hisler ile geziyorsunuz .biz kasım ayında dubai turumuzuda pronta tur ile yapmıştık.yine yanılmadığımızı ve bundan sonraki turlarımızdada yine PRONTO diyoruz .teşekkürler

Derya Eroğlu 06/06/2017 15:45:34

07-14 mayıs tarihlerinde Büyük İtalya turuna eşim ve ben katıldık.Prontotourun iyi ve güvenli bir tur olduğunu duymuştum.Ancak turumuzu güzelleştiren kolaylaştıran ve sayın misafirlerim diye hitap edip bir otobüs insanı kaynaştıran sayın tur rehberimiz Göksel Göksoy beye teşekkür ederiz.Tüm prontotour ailesinede teşekkür ederiz.Göksel Göksoy beyin olduğu programları lütfen bize mail atınız

Nursev KARAHAN 06/06/2017 09:46:06

19-26 Mayıs 2017 tarihinde annem ile birlikte Büyük İtalya turuna katıldık. İlk tur ya da ilk yurt dışı tecrübemiz değildi ancak yine de tedirginliklerimiz vardı. Ama rehberimiz HAKAN BÜYÜKÜNAL o kadar mükemmeldi ki, hiç sorun yaşamadan çok güzel bir tatil geçirdik. Kültür birikimi, bizlerle olan iletişimi, organizasyonu, paylaşımları, sürprizleri sayesinde dolu dolu bir hafta yaşadık. Tabi ki ekibimiz de çok uyumluydu, şöförümüz anlayışlıydı ve otellerimiz de güzeldi.Bütün bunlar birleşince tadına doyum olmaz bir tatil oldu. Hakan Bey ile bizleri tanıştırdığı için Prontotour ailesine teşekkürler. Yine bir tura gidecek olsam Hakan Bey'le giderim.

Nesrin Çağatay 05/06/2017 22:34:18

19-26 Mayıs tarihleri arasında Büyük İtalya turuna dört bayan katıldık. Araştırmalarımız sonucu arkadaşlarımız Pronto turla seyahat etmemizi önerdiler ve iyiki onların önerilerini dikkate almış şirketinizle seyahat etmişiz😀 İlk yurt dışı seyahatimiz değildi fakat ilk turla yurt dışı gezimizdi.Özellikle tur rehberimiz Hakan Beyin önderliğinde deneyimlemiş olmamız büyük şanstı bizim için. Hakan beyin gerek bilgi birikimi gerek kültürü gerek bizleri organize edişi konusunda çok başarılıydı. Biz gezimizden grubumuzdan ve Hakan beyden çok memnun kaldık.Şirketiniz aracılığı ile kendisine çok teşekkür ederiz. Son derece keyifli ve güvenli bir hafta geçirdik. Herşeyden memnun kaldık hiçbir konuda sıkıntı yaşamadık. Başka turlarda tekrar görüşmek dileğiyle tekrar teşekkürler. Nesrin-Neslihan-Merve-Aleyna Çağatay

semra kayra 05/06/2017 17:39:22

7-14 mayıs tarihlerinde büyük italya turuna katıldım.Prontotour için sadece internetten okuduğum yorumlarla tercih ettim.İlk kez bir grupla yanlız gidiceğim için başta endişelerim vardı,fakat sonrasında gittiğimizde gerçekten işini iyi yapan işine çok hakim,işini özveri ve severek yapan bir rehberle karşılaştık.7 gün boyunca bize çok güzel vakit geçirmemizi sağlayan rehber Göksel beye çok teşekkür ediyorum,grup arkadaşlarım çok iyi insanlardı İtalya bu kadar güzel anlatılamazdı.İlk turumun bu kadar harika geçeceğini tahmin edemezdim.Bundan sonra tercihim her zaman prontotour olucak tabiki özellikle göksel beyin olduğu programlara kesinlikle katılmak istiyorum.Göksel beye çok teşekkür ediyorum.

FARUK TAŞDEMİR 01/06/2017 10:07:38

19-26 mayıs büyük italya turu.Eşim ve ben hayatımızın ilk yurt dışı gezisinde hakan bey gibi bilgili,insan ilişkileri mükemmel bir tur rehberine rastladığımız için kendimizi çok şanslı hissediyoruz,başta HAKAN BÜYÜKÜNAL olmak üzere tüm prontotour ailesine teşekkür ederiz...

EBRU DİNÇER 31/05/2017 12:08:35

20-27 mayıs 2017 tarihleri arasında Büyük İtalya Turuna katıldık. Gezdiğimiz gördüğümüz yerler gerçekten de insanın ölmeden önce mutlaka görmesi gereken yerler, bunun yanında tabi ki rehber detayı çok önemli!öncelikle bizi rehberimiz Burak Onay ile tanıştırıp kendisiyle bu geziyi gerçekleştirmemize öncü olan Prontotour'a çok teşekkür ederiz. Burak Bey gerek kültürü gerek bilgi birikimi gerek grubu organize edişi konusunda çok başarılıydı. Bir çok tur markasıyla yolculuk ettik fakat hiç bir rehberden bu kadar memnun kalmamıştık. Kendisine buradan sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz, umarım başka bir turda tekrar karşılaşma fırsatımız olur, biz prontotur ile gezmeye devam edeceğiz :) Ebru&Yaşar Dinçer

Zümrüt Akdemir 30/05/2017 10:02:08

19-26 Mayıs tarihlerinde Hakan Büyükünal'ın rehberliğindeki Büyük İtalya turuna eşim ve arkadaşlarımızla beraber katıldık. Gerçekten çok keyifli bir tur oldu. Bol bol yürüdük, güldük, eğlendik bilgilendik. Hakan Bey'in tarih bilgisine, bilgisini aktarma şekline, zekasına, insan ilişkilerine hayran kaldık. Tur boyunca hep güler yüzlü, paylaşımcı ve hep sabırlıydı. Herkesi memnun etmek için elinden geleni yaptı. İşini hakkıyla ve çok başarılı bir şekilde yapan ender nadir insanlardan olduğunu düşünüyorum. Yeni bir tura katılacak olsam kesinlikle Hakan Bey'in rehberliğini yaptığı bir turu tercih ederim.Konaklama yapılan oteller de gayet iyiydi. Çok güzel ve keyifli bir geziydi. En başta Hakan Bey'e ve emeği geçen tüm ekibe yürekten teşekkürler.

Eray Akdemir 29/05/2017 23:46:40

19-26/05/2017 büyük italya turuna 5 kişilik akdemir ailesi olarak katıldık. Herşey oldukça güzel ve keyifliydi. Tabiki bunda tur rehberimiz HAKAN BÜYÜKÜNAL beyin katkısı çok çok büyüktü. Tüm tur misafirlerine karşı olan saygı, sevgi ve esprili tutumu mükemmeldi. Kısa sürede tatlı bir samimiyet oluşmasında payı yadsınamazdı. İnsan ilişkilerinin çok iyi olması dışında çok iyi bir tarih bilgisine ve çok akıcı bir anlatım yeteneğine sahip. Kaldığımız oteller, şoförümüz, rehberimiz çok güzeldi. Pronto tura ve Hakan beye sonsuz teşekkür ederiz.

Mehmet Uçak 29/05/2017 12:03:32

19-26/05/2017 tarihleri arasında İtalya turuna katıldım. Gezi boyunca herhangi bir sorun yaşamadım. Kaldığımız oteller iyi. Tur rehberimiz Hakan BÜYÜKÜNAL konusunda son derece başarılı. Misafirleri ile ilişkileri son derece iyi. Bize bu geziyi sorunsuz bir şekilde yaşatan şirkete ve Rehberimiz Hakan beye teşekkürler.

BAHAR AKBIYIK 27/05/2017 09:21:05

Pronto Tour'un düzenlemiş olduğu 16.05 20.05 tarihleri arası çok güzel bir İtalya turu yaşadık.Başta rehberimiz Barış Gedik olmak üzere bizi bu süre içinde kazasız belasız taşıyan şoförümüz Leonardo ve tüm pronto tur ekibine teşekkürler Bu tür sonunda tek üzüntümüz ise rehberimiz hakkında güzel sözleri kaleme alamamak oldu

Özlem Ofluoğlu 21/05/2017 19:17:52

13-21 mayıs tarihleri arasında büyük İtalya turuna dokuz yaşındaki kızımla birlikte katıldım.Rezervasyon öncesi asla başka bir turla gezmeyi aklımdan geçirmedim , çünkü Prontotour benim için güven demekti ayrıca çok kaliteli rehberler, konforlu oteller anlamına geliyordu , yanılmamışım . Öncelikle turumuzun masal tadında geçmesini sağlayan , boş vakitlerinde dahi misafirlerinin yanında olup onların her ihtiyacında elini uzatan sevgili rehberimiz İNANÇ ERGİN'e çok teşekkür ederim , sınırsız bilgisi , üstün anlatım yeteneği, problem çözme becerisi sayesinde bir otobüs dolusu insanın birarada çok keyifli bir hafta geçirmesini sağladı , yine boş vakitlerinden fedakarlık edip programda olmadığı halde , Vatikan ve İsviçre'yi görmemizi sağladı , çok isabetli tavsiyeleri sayesinde en iyi yemekleri en uygun fiyata yedik ve de hesaplı ve kaliteli alışverişler yaptık.Bir tarihçi kadar engin ve doğru bilgisi ve etkileyici anlatımıyla kalıcı tarih kültürümüz oldu, Venedik'te ''iç çekme köprüsünün ''hikayesini öyle güzel anlattı ki dinlerken gözlerimin dolmasını engelleyemedim.Her ziyaret noktasında anlatımlarını keyif ve ilgiyle dinledik. Yabancı bir ülkede kendi vatanımdaymışım gibi güvenle ve keyifle dolaşmamı sağlayan İnanç Ergin Bey'e ve böyle yüksek kaliteli ,işini çok seven ,tecrübeli rehberleri bünyesinde bulunduran Prontotour'a çok teşekkür ederim . Bundan sonra da ilk ve tek tercihim olmaya devam edeceksiniz. Özlem Ofluoğlu

Adnan YENİ 10/05/2017 19:26:33

22-29 Nisan Fransa / İtalya turu unutulmaz bir tatil oldu bizler için ,Fransa'da konaklama süresi bir günde olursa Marsilya şehride görülebilir.Sevgili rehberimiz Fırat Alagöz Efsane olduğunun kanısındayız grupça bilginle rehberliğinle ,herşey için çok teşekkürler.Pronto tura ayrıca teşekkür ediyoruz bu muhteşem gezilere devam edin. Ankara"dan sevgilerimizle

Gülfem GÜNGÖR 10/05/2017 19:24:53

Sayın Yetkili, 22-29 Nisan tarihleri arasında İtalya -Fransa turunuza Ankara"dan arkadaşlarımızla katıldık.Pronto turla benim ilk arkadaşlarımın ikinci seyehati,pronto turun özellikle İtalya turlarında iddialı olduğunu sosyal medyadan duyuyordum.Bu turun en güzel olan tarafı İtalya'dan Fransa'ya geçerken yol üstünde geçilen şehirler gözümüzü manzaradan alamadık adeta,Oteller standartlara ve fiyata göre çok iyidi sadece Montecatını deki otel değiştirilirse daha iyi olur.Yorumlardan ismini okuduğum Fırat Alagöz "bu turda bizim rehberimizdi bizler için tura başlangıçta tabiki büyük avantaj öylede oldu.Rehberliğinden ve dostluğu bende büyük etki bıraktı.Her konuda inanılmaz bilgisi var anlatımları çok etkileyici akılda düşündüren olaylarla dolu .Kendisiyle başka yerlerde gezmek isterim ayrıca gitmek isteyenlerede tavsiye ederim.Pronto tura ve Fırat Alagöz'e Keyifli bir hafta için teşekkürler.

Ceyda Yıldız 09/05/2017 10:50:06

29 Nisan - 6 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirmiş olduğunuz Büyük İtalya turuna katıldım ve memnuniyetimi dile getirmek için size bu iletiyi hazırlıyorum. Başta; bilgi birikimi ve aktarım kabiliyeti muazzam olan, bizi yalnız bırakmayan rehberimiz İnanç Ergin olmak üzere tüm Pronto tur ailesine teşekkür ederim. Önümüzdeki seyahatlerde beraber olabilmek dileğiyle

Burcu Ertaner 04/05/2017 21:55:40

22-29 Nisan tarihlerinde yaptigimiz Italya turu benim icin inanilmaz onemliydi cunku annemin cok istedigi bir turdu ve benim ona hediyemdi. Guzel gecmesi ve annemin mutlu olmasi benim onceligimdi. annemin mutlu olmasini saglayan pronto tura ve en onemlisi bilgi birikimiyle bizi etkileyen kendisine hayran birakan rehberimiz Burak Onay'a tesekkur ederiz. Ayrica turda sicak bir atmosfer yakaladigimiz katilimcilara da tesekkur ederim.

NİHAL SAVCI 02/05/2017 16:41:56

26 Nisan 30 Nisan Tarihleri arası Roma Floransa Venedik turuna rehberimiz Pınar ER ile yapma fırsatı bulduk seyehatimiz süresince birlikte keyifli ve huzurlu vakit geçirdik mesleğini hakkı ile yerine getirdiği için kendisine çok teşekkür ederiz.

Taylan Özçelik 29/04/2017 21:25:35

22-29 Nisan 2017 tarihleri arasında katıldıdımız İtalya Turu Harikası paket tatili için, başta değerli rehberimizi Burak Önay Bey'e ve pronto ailesine teşekkür ederiz. İtalyalı tarih öğretmeninden bukadar net, detaylı ve keyifli öğrenemeyeceğimiz bilgileri aldık. Tüm katılım yapan grup bireyleri Uzun yıllardır tanıyormuşçasına samimi bir ortam yakaladık. Herşey için teşekkür ederiz, ne kadar söylesek azdır. Saygı ve sevgilerimle Taylan özçelik ...

FUNDA DEMİRTAŞ 26/04/2017 14:55:55

ile 19.04.2017- 23.04.2017 tarihleri arasında gitmiş olduğumuz Roma- Floransa -Venedik turundan çok memnun kaldık. Çok teşekkür ederiz herşey için. Şimdiden Yen'i yurt dışı planları yapmaya karar verdik eşim ile. Sık sık tur için sayfanızı inceleyeceğiz. Tur rehberimiz İnanç beye de çok teşekkür ederiz. Böyle uygun turlarınız sürekli olur inşallah. İyi günler

Gökhan Elyetiştiren 25/04/2017 12:41:27

Pronto Tour, 19 – 23 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirdiğim Puglia gezisinde; rota planlaması, tesis seçimi ve organizasyon kalitesi farkını bir kez daha ortaya koydu. Geçtiğimiz yıl katıldığım İtalya turununun ardından yeniden karşılaşma şansına sahip olduğum sevgili rehberimiz Göksel Göksoy, bu seyahatimizde de emsalsiz bir deneyim yaşattı bizlere. Kendisi ile seyahat etmiş misafirlerinin halihazırda yapmış oldukları “çok iyi rehber” yorumlarına “çok iyi insan”ı ilave etmeden geçemeyeceğim. Rehberliğinin ötesinde, arkadaşlığın, dostluğun için teşekkürler ‘kardeşim’… ve teşekkürler Pronto… Yepyeni yerler, yepyeni dostlar, yepyeni aşklarla buluşturduğun için bizleri… Kalbim Pruglia’da kaldı ‘sayenizde’…

saadet zeren 24/04/2017 16:13:47

Bu gün Puglia turundan döndük,sevgili rehberimiz Göksel Göksoy eşliğinde çok güzel bir bolgeyi gezdik herşey çok güzeldi teşekkürler pronto,teşekkürler Goksel Göksoy.

ERŞEN ŞENOL 24/04/2017 12:27:36

19-23 NİSAN SEYEHATİMİZ GERÇEKTEN ÇOK GÜZELDİ.REHBERİMİZ GÖKSEL BEY HEM GEZDİRDİ HEM EĞLENDİRDİ HEMDE MUHTEŞEM BİLGİLER VERDİ.BÖLGE ÇOK BAKİR VE OTANTİK.İTALYA YI SEVENLERE KESİN TAVSİYE EDERİM.KALDIĞIMIZ OTEL TESİSİYLE,TEMİZLİĞİYLE,YEMEKLERİYLE MUHTEŞEMDİ.İTALYAYA DEFALARCA GİTTİK AMA KALDIKLARIMIZIN EN İYİLERİNDENDİ DİYEBİLİRİM.AMA EĞER GECELERE AKMAK İSTEYENLER VARSA ONLARA GÖRE DEĞİL.BU TURLA İLGİLİ PRONTOYA VE REHBERİMİZE ÖZELLİKLE TEŞEKKÜR ETMEK İSTEDİM.YENİ TURLARDA GÖRÜŞMEK ÜZERE

Tutku-Sercan Hendem 17/04/2017 16:24:04

08-15.04.2017 İtalya promosyon turumuzu rehberimiz Hakan Bey ile gerçekleştirdik. Tur boyunca olumsuz hiçbir sürprizle karşılaşmadık. Konakladığımız oteller gayet güzeldi, genellikle şehir merkezlerine yakındı. Özellikle Hakan Bey e tur boyunca göstermiş olduğu samimiyeti, güzel anlatımı için çok teşekkürler. Sayesinde Prontotour u hiç çekinmeden tavsiye edebiliriz.

Burcu Çuruk 11/04/2017 13:56:29

Merhaba, 01.04.2017-08.04.2017 tarihleri arasinda Napoli girişli gerçekleştirilen Büyük italya turuna katıldım. Verdiğiniz Profesyonel hizmet için çok teşekkür ederim. Özellikle Rehberimiz Göksel Göksoy beyfendiye teşekkür etmek isterim , harika bi deneyim yaşattı, sıcaklığı ,samimiyeti buyuk bır grubu aileymişçesine kaynaştırması, aktardığı bilgiler ile unutulmaz bi deneyim yaşattı. pronto turu tercih etmemin nedeni uygun fiyat olmasıydı,8 günlük harika bi deneyimden sonra; Göksel bey in güzel analtımları , prontoturun verdiği kaliteli hizmetten dolayı ilk tercihim olacaktır. Ki tur programı içerisinde Puglia , Sicilya ve İspanya turlarınızı inceledik. bizleri müşteri olarak değil kendi misafirlerini gezdiriyormuş hissiyatını bizlere yaşattığı için bütün içtenliğimde Pronto tur ekibinize ,rehberimiz Göksel beye ve yolculuğumuz boyunca bizi güvenle seyahat ettirdiği için Kazım beye teşekkür ederim. başka bi seyehatta rehberimiz göksel beyle gezmek dileğiyle.

oguzhan durmaz 02/04/2017 17:38:41

Suan italya turundan donus yolundayiz. Iki aile 29 mart-2 nisan tarihleri arasinda roma floransa venedik turuna katildik. Rehberimiz Burak Önay beyfendiye ilgisi ve yardimlari icin cok tesekkur ederiz. 5 gun gibi kisa surede sorunsuz olarak buyuk italya turunun hızlandırılmış halini yaptik. Monteccaccini otelimiz disindaki ozellikle treviso bolgesindeki otelimiz cok güzeldi. Rehberimiz Burak bey ve pronto tur ailesine cok tesekkurler.

Çiğdem 30/03/2017 21:30:48

Sayın yetkili, 22-26 Mart İtalya turundan çok memnun döndük, bir hekim olarak yoğun iş hayatımızın izin dönemini Pronto turu seçerek arkadaşlarımla İtalya da gezmeye karar verdik.Turumuz çok keyifli dinlendirici , bizler için tam bir tatil oldu ama bunda bir ismin çok önemi var Rehberimiz Fırat Alagöz alkışlar bu muhteşem adama olsun aslında az bile gezmeyenler yada İtalya'ya henüz gitmeyenler çabuk olun derim , Fırat beyle ama harika tatili bize sunan Pronto tura ise sonsuz teşekkürler bizleri gezdirmeye devam edin.

gürsel eroğlu 28/03/2017 10:44:07

Sayın yetkili, 22-26 Mart 2017 tarihleri arasında Roma-Floransa-Venidik turuna eşimle beraber katılarak İlk yurtdışı gezimizi gerçekleştirdik. Gezi süresince tur rehberimiz Fırat Alagöz 'ün bizlere karşı gösterdiği yakın ilgi, alaka ve hoşgörüden çok etkilendiğimizi belirtmek isterim. Ayrıca Fırat beyin samimi ve yardımsever tavırları ile beraber İtalya hakkında engin tarih bilgisine sahip olduğunu da gördük. Gezdiğimiz tüm bölgelerde görmüş olduğumuz tarihi eserler ve mekanların tamamı hakkında bizlere akıcı ve kusursuz anlatımı ile tatmin edici bilgiler verdi. Fırat beyin tarih bilgisine , hafızasına ve insan idaresindeki hoşgörülü yaklaşımına, koordine ve planlama becerisine (insan idaresi ile yıllarca uğramış birisi olarak ) hayran kaldığımı belirtmek isterim. Hiç kimseyi kırmadan, üzmeden ,herkesi eğlendirerek tur proğramını çok güzel planlayarak başarılı bir şekilde organize etmesine tanıklık ettik. Bundan sonra yapmayı düşündüğüm yurtiçi-yurtdışı turlarında rehber olarak öncelikle tercihim Fırat bey olacaktır. Böyle aydın, bilgili, donanımlı ve hoşgörülü personelinizi şahsınızda tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Teşekkürler Pronto Tur, teşekkürler Fırat Alagöz. Saygılarımla

cansu övür 13/03/2017 11:04:54

Merhabalar... 5 Mart-12 mart 2017 tarihleri arasında annem ve kardeşimle Büyük italya turu seyahatine katıldık... Öncelikle Pronto turun farkını kesinlikle hissedeceksiniz. Diğer tur acentaları tüm turları birleştirip tek tur verirken pronto tur asla böyle bir şey ypmıyor ve sadece pronto ura katılanlarla gezinizi gerçekleştiriyorsunuz. Bunun dışında rehberimizi Hakan BÜYÜKÜNAL çok tatlı bir beydi ve inanılmaz bir rehber... Kesinlinlikle İtalya turunu Hakan Büyükünalla gerçekleştirimenizi öneririm. 20 yılı aşkın süredir italya gezilerinin vazgeçilmez rehberlerinde birisi kendisi.... Umarım başka bir turda yine kendisi ile beraber oluruz... Sevgiler...

Tuğba 13/03/2017 09:52:18

Pronto; ne güzeldi seninle İtalya :) 1 gün önce döndük, ruhum dönmedi.. Hizmet anlayışınız için size ve harika tur rehberimiz Hakan Büyükünal'a çok teşekkür ediyorum..

Berna Tunçay 01/03/2017 10:29:46

Annem,babam ve kızımla 23-26/02/2017 tarihlerinde Fırat Alagöz eşliğinde Roma turu yaptık. Rehberimiz inanılmazdı. Roma zaten muhteşem.Pronto turla Roma yı tavsiye ediyoruz.

Merve 20/02/2017 07:49:09

Sayın Yetkili, 28.01.17 Sömestr Büyük İtalya turuna arkadaşlarımla katıldım .Pronto turla ilk kez italya turuna katılmış oldum çok olumlu bir tur geçti bundan sonraki tur programlarımı Pronto turla gerçekleştiriceğim. Fikirlerimi Pronto tura yönelmesinde büyük emeği olan Rehberimiz Fırat Alagöz'e sonsuz teşekkürler bir haftayı bizlere , anlatımlarıyla eğitici ve kalıcı muhteşem bilgileriyle her sabah bizlere "Dostlar muhtesem bir gune hazirmiyiz "diye yorgunluklarimizi unutturan anlatirken bile elinden hic dusurmedigi italyan purosuyla ( hastasiyiz)...rehberimize ve Pronto tura arkadaslarim adina hersey icin tesekkurler.Herkese pronto turu tavsiye ederim.

Şerif YENEN 17/02/2017 21:35:42

28.01.17 / 04.02.17 Şubat Sömestr Sürecinde öncelikle oğluma Karne hediyesi olarak ve bunun yanı sıra yeni coğrafyalar, yeni yerler tanısın diye ailece İtalya turuna katıldık. Ocak ayına denk gelmesi sebebiyle hava durumu konusunda biraz tedirgindik ama bir haftayı çok güzel bir hava eşliğinde turumuzu tamamladık.Güzellikleri saymaya devam edersek eğer bir tur için fazlası bile diyebilirim, Pronto Turun özellikle İtalya turları konusunda çok iddialı olduğunu çevrem ve yorumlardan okuyordum bende bu yorumlarda düşüncelerimle neden olmayayım diyerek Pronto Turu seçtim. Oteller , şehir turları gezileri ,zamanın iyi kullanımı , herşeyden önce. Serbest zamanlarda cafe yada alışverişe gitmektense o anları bile yaşanmış tarihi incelemecek harika.Bu turumuzda bizde kalıcı izler bırakan kendisini çok iyi yetiştiren rehberlik mesleğinin çok üstünde araştırmacı yönüyle anlatımıyla bilgisiyle insanlığıyla aynı zamanda bir inşaat mühendisi olarak Roma dönemi ve sonrası yapılardaki detayları anlatarak bilgisiyle hayranlık uyandıran ayrıca pronto turu en iyi şekilde temsil eden dost insan Fırat Alagöz'e Pronto turizme çok teşekkür ederim .Lütfen böyle profesyonellerle daha güzel turlar yapmaya devam edin. Saygılarımla

feyzi dener 13/02/2017 10:15:14

Daha Önce 2015 şubat gibi İtalya Turu Organizasyonumuzda Bize Yardımcı Olan ERER MED TURZ . San. Tic. Ltd. Şirketinin Acenta Müdürü Olan Sayın Ömer Faruk ERER Beyefendinin Organizasyonu İle Ocak 2017 Sonunda Ailecek PARİS Seyahati Yaptık Her iki Seyahatimizde Ailemize Gösterdiği Yakın İlgiden Dolayı Seyahat Tarihlerinin Seçiminde Bizi Yönlendirmelerinden Ömer Beye Teşekkürler Ve Firmanız Elamanlarından İtalya Seyatimizde tur Rehberimiz Göksel GÖKSOY beye Muhteşem Sunumları Ve Bilgileri Bilgilendirmeleri Paris Seyahatimizde Önce Bizi PARİS Hava Alanında Karşılayan İsmet Yılmaz Beye Eyfel Gezisinde Ve Disneyland Gezisinde Emre Beye Louvre Müzesindeki Zamanlaması Sunumları ve Gene Bilgi Ve bilgilendirmelerinden Dolayı Emre Ülker Beye Şahsım Ve Ailem Adına Sizler Arayıcılığı İle Teşekkür Etmek İstiyorum Şimdi Ramazan Bayramı Yunanistan Kurban Bayramı Orta Avrupa Seyahatimizi PRONTO TUR İle Yapmayı Düşüyoruz İyiki Varsınız SİZE Tur Organizasyonumuzda ÖMER FARUK ERER Beye Fransa'da İsmet YILMAZ Beye Eyfel ,Disneylad Emre Beye Ve Louvre Müzesi İçin Emre ÜLKER Beye Tekrar Teşekkürler Yeni Yapacağımız Gezilerimizdede Bu Tarz Arkadaşlarla Yapabilmek Dileğiyle Feyzi DENER / ANKARA

elçin özer 13/02/2017 10:13:20

21.01.2017-28.01.2017 Pronto büyük İtalya turuna annemle katılmış olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Tur beklentimin üzerinde keyifli geçti. Bilgi dağarcığımız rehberimiz Göksel Göksoy beyin bağlantılı ve zengin anlatımları sayesinde artırdık.Rehberimiz sayesinde tarihin gerçek yüzüne ışık tutabildik.Göksel beyin önerileri ve güzel anlatımları olmasa İtalya bu kadar anlam kazanamazdı.Sonuç olarak rehberimiz Göksel Göksoy beye buradan teşekkürlerimizi göndermek istiyorum.Çevremdeki gezgin arkadaşlarıma Göksel bey ile gezi planlamaları için özel tavsiyelerde bulunuyorum. Pronto turun Göksel bey gibi bir rehberle çalışıyor olmasını da büyük bir başarı olarak görüyorum.Göksel beyin çok daha fazlasını hakkettiğini düşünüyorum.Bu sorunsuz ve bilgi dolu İtalya gezimizi yaşayabilmemizi Göksel Göksoy beyin başarısı olduğunu düşünüyor ve sizlerin aracılığıyla kocaman bir teşekkürü fazlasıyla hakkettiğini bildiriyorum.İyi çalışmlar dilerim. Sevgiler ve saygılar Elçin.

Engin ÇITAK 03/02/2017 20:56:40

Merhabalar, 14-18 Aralık İtalya turuna eşimle katıldık bizler için unutulmaz hakkının fazlasıyla verildiği bir turdu sanıyorum diğer tur arkadaşlarımızda aynı fikirleri paylaşıyordur.Kendimi bu sefer tur konusunda şanslı hissediyorum bunun sebebi tur rehberimiz Fırat Alagöz'ü tanımak oldu . Muhteşem Bir adam her şey için teşekkürler Mayıs ayında annemle babamı İspanya turuna göndereceğim yine Pronto Turla her zaman Pronto tur bundan sonra teşekkürler her şey için.

Aydın GÜNEŞ 03/02/2017 20:16:03

21-28 Ocak 2017 İtalya Promosyon turuna eşimle beraber katıldık. Başlangıçta bir çok acabalarımız olmasına rağmen gerçekten de çok memnun kaldık. Hayatımız boyunca unutamayacağımız bir geziyi gerçekleştirmemizde bize rehberlik eden, anlatım tarzı ve farklı kişiliğiyle bizlerde derin izler bırakan Göksel Göksoy Bey başta olmak üzere Prontotur' un değerli çalışanı Dilek Aydoğan' a teşekkür ederiz.

OYA ÇETİNKOL 01/02/2017 11:25:48

21-25 Ocak tarihinde Venedik-Floransa-Roma turuna katıldım.Tur çok güzel ve keyifli geçti.Öncelikle rehberimiz Barış GEDİK beye güler yüzü,samimiyeti ve tarihi bilgisinden dolayı çok teşekkür ediyorum.Başka bir seyahatte karşılaşmak üzere........

SEVDA AKSU 30/01/2017 10:36:55

21-25 Ocak 2016 Venedik-Floransa-Roma turuna katıldık. Çocuklarımızla katıldığımız için endişelerimiz vardı ama tur çok keyifli geçti.Özellikle Rehberimiz Barış Gedik Bey'e çok teşekkür ediyoruz. Sabrı, güleryüzü ve en önemlisi tarih bilgisi sayesinde turumuzdan keyif almamızı sağladı. Eksiklik olarak söyleyebileceğim şey kulaklık sisteminin sürekli olamaması.Sadece Pompei gezisinde kullanıldı.Tüm turda kullanılması gerekirdi. Özellikle çocuklu aileler için son derece gerekli. Çocuklar ortamdan uzaklaştığında onları takip etmekten Rehberin anlattığı hiçbir şeyi duyamadım. Özellikle kalabalık yerlerde sesini bize duyurabilmek için boğazını bir hayli zorladı.Diğe r ülkelerin turlarının hepsinde kulaklık sistemi vardı.

Mehmet TOKLAÇ 25/01/2017 20:14:43

14.01.2017 - 21.012017 büyük italya turuna katıldım bu fiyata bu tur mükemmel pronto tour yetkilisine teşekkür ediyorum italya tartışmasız guzel bir ülke gezip görülmesi gereken bir ülke ama italya turunu zevkli kılan rehberimiz inanç Ergin beydir ilgili alakalı kendimde bir turizmci olarak kendisini tebrik ediyorum inşallah başka bir seyahatimizde karşılamak üzere teşekkürler

NURİYE YILMAZ 24/01/2017 11:31:16

18-22 ocak roma-floransa-venedik turuna 2 aile 7 kişi katıldık.kısa sürede yapılabilecek eniyi tur olması rehberimiz burak bey sayesinde gayet güzeldi bizleri yönlendirmesi alışveriş,yemek konularındaki uyarıları keyifli bir tatil geçirmemizi sağladı.tüm yolculuğu sunumları ve anlatımlarıyle sıkılmadan geçirebildik.otobüs şöförümüz LEO yada ayrıca teşekkürler sabrı ve dikkati için.bir teşekkürde uyumlu tur arkadaşlarımıza.tüm katılımcıların ortak hareketi ve memnuniyetleri sonucunda gayet güzel bir geziydi.burak tekrar teşekkürler diğer turlarımızıda pronto tur ile yapmaya devam.

mustafa kaya 11/01/2017 15:57:46

Merhaba Sevgili Pronto tur yetkilisi Adım mustafa Kaya ve 14-18 aralık 2016 arasında İtalya turu ile sizinle tura çıktım ve inanın bazı acabalarım vardı ve sadece floransa'da bir otel dışında hiç birşey kötü değil mükemmeldi.Özellikle Rehberimiz Sayın Fırat Alagöz İnanılmaz bir insan size gerçekten çok teşekkür edereim böyle bir insanın bünyenizde bulundurduğunuz için sevgilerle en kısa zamanda tekrar görüşmek üzere

Aslı YİĞİT 08/01/2017 22:41:25

Sayın yetkili, 14-18 Aralık 4 günlük İtalya turunuza eşimle katıldım.Çok keyifli bir tur oldu, turumuzun ilk Roma'dan başlaması çok iyi oldu gezimiz boyunca bizlere yakın ilgisini ve engin hiç bir yerde bulacağımı sanmadığım bilgilerini dar zamanda bile bizimle paylaştığı için Rehberimiz Fırat Alagöz 'e teşekkürler. Pronto Tur'a Bu güzel gezileri için Ayrıca teşekkür ederiz.

sevcan özaltın 31/12/2016 11:48:16

17 aralık -24 aralık buyuk ıtalya turuna katılarak hayatımızın en ozel tatıllerınden bırını gecırdık .rehberımızın olan İNANÇ BEYİN sıkmadan keyıfle anlatımdan dolayı sıkılmadan eylenerek öğreten hoca statunedekı beye sonsuz tessekurler. yıne pronto yenıden prontu

Ülkü K. 26/12/2016 02:03:25

18-25 Aralık THY ile İtalya promosyon turunda bize eşlik eden tur rehberimiz Hakan bey ve şöförümüz Pio'ya ve turdaki uyumlu arkadaşlara teşekkür ederim.

Mehmet AKYÜREK 25/12/2016 22:03:34

17/12/2016-24/12/2016 tarihleri arasında Napoli'de başlayıp Torino'da biten İtalya turuna katıldık. Bize eşlik eden rehberiniz İnanç Ergin beye sonsuz teşekkürler. Zengin bilgisinin yanında samimi tavırlarından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Güzel bir gezi yaptık. Pronto Tura da teşekkür ediyoruz.

figen tasalı 22/12/2016 10:40:39

14.12.2016 tarihinde eşimle gerçekleştirdiğimiz Roma FloransaVenedik turu için Rehberimiz Fırat Alagöz e tşk ediyoruz.Kendine ,işine ,misafirine saygılı ve çok donanımlı olması sayesinde muhteşem bir tur yaşadık.Ve tabi ki bize bu imkanı sağladığınız için kocaman bir tşk PRONTOTOUR a??Ayrıca bu tur için Bursa Burkomda olan Simge hanım ve Deniz hanıma kocaman tşk??????Yen'i bir turda birlikte olmak dileğiyle. .......

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

ÖDEME SEÇENEKLERİ

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?