Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

BOZCAADA BAĞBOZUMU FESTİVALİ TURU 2 GECE Gündüz Yolculuğu Ve Bozcaada Konaklama Farkıyla
Festival Turları

Son 4 Kişi
06/09/2019 - 08/09/2019
2 Gece - 3 Gün
990 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

BOZCAADA DA KONAKLAMA - BAĞBOZUMU - AYAZMA PLAJI
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
990 TL
İlave Yatak
900 TL
Tek Kişi
1,140 TL
Çocuk
(3 - 6 Yaş) 650 TL
(7 - 12 Yaş) 750 TL

OTELLER


FAHRİ OTEL (BOZCAADA) /

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

OTOBÜS İLE

*  Otellerde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

*  Turizm Belgeli Araçlar İle Ulaşım

*  Prontotour Güvencesi      

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Prontotour Otobüs İçi İkramları

*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Tüm Öğlen Ve Akşam Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

Alternatifler yükleniyor

BOZCAADA’DA bulunan mevcut bağ alanlarının toplam üzüm üretim potansiyeli 9248 tondur. Ancak bu potansiyelin sadece % 58’i açığa çıkarılarak ilçe ekonomisine kazandırılabilmektedir. Festivale katılan misafirlere, amblemli üzüm sepeti (alıcının kendi eliyle topladığı 5 (Beş) kg üzüm ile birlikte), şapka, bandana ve önlük hediye edilerek bağcı ile buluşturulacak. Böylece hedeflediği bağa ulaşan tüketicinin, zevkle tükettiği Bozcaada’ya özgü üzümlerin başta Bozcaada Çavuşu olmak üzere nasıl üretildiği konusunda bilgi sahibi olması ve aynı zamanda toprakla buluşturularak en sevdiği üzümü kendi eliyle dalından koparması ve bu vesile ile bir nebze olsun şehir yaşantısının üzerinde biriktirdiği stresten kurtularak agro (tarımsal)  terapi yapması sağlaması hedeflenmektedir.

Bununla beraber bu tarihler arasında, özellikle şaraplık üzümlerin değerlendirilmesi açısından geleneksel yöntemlerle üzüm pekmezi, sirkesi, pestili, reçeli, üzüm yaprağı salamurası, üzüm suyu veya koruk suyu vb. üzüm yan ürünlerinin nasıl yapıldığının da tüketicilerimize gösterimi ve uygulatılması ve tüketicilerimizin kendi elleriyle topladığı üzümlerden elde ettiği bu yan ürünleri uygun ambalajlar içerisinde yanlarında götürmelerinin sağlanması düşünülmektedir.

 

1.GÜN: KAZDAĞLARI AYAZMA MİLLİ PARKI – MEHMET AKİF ERSOY EVİ

Turumuz, sizleri 07.00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı - 07.30 Prontotour Merkez Ofis Önü - 08.00 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Yanı (Ayrılık Çeşme Metro İstasyonu İspark Otoparkı) - 08.15 Kartal Yemek Center - 08.30 Gebze Center Avm Önünden alarak, Prontotour otobüs içi ikramları eşliğinde Osmangazi Köprüsünü kullanarak Bursa - Balıkesir  güzergâhı üzerinden ilk durak noktamız olan Ayazma’ya gidiyoruz. İlyada destanının en can alıcı bölümünün anlatıldığı, DÜNYANIN İLK GÜZELLİK YARIŞMASININ yapıldığı, Prens Paris’in Tanrıça Afrodite Altın Elma verdiği AYAZMA’YI molalar eşliğinde geziyoruz. Şelalelerin, derelerin ve dev çınarların arasında verilen serbest zamanın sonrasında Geyikli İskelesi’ne hareket ediyoruz. Burada Bozcaada feribotuna binerek yaklaşık 40 dakika sürecek deniz yolculuğu ile adaya geçiyoruz. Otelimize yerleştikten isteyen misafirlerimizi akşam yemeği için rehberimizin tavsiye edeceği restaurantta götürüyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otobüste Dağıtılacak Olan Kahvaltı Paketi

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Fahri Otel, Vb.

Rota: İstanbul – Ayazma (410 km) Ayazma – Geyikli İskelesi (65 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 475 Km

Otele Giriş Saati: 18.00

2.GÜN: BOZCAADA – BAĞBOZUMU – AYAZMA PLAJI – GECE FESTİVAL ALANI

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında sokakların dik kestiği,  bakımlı evlerin olduğu eski Rum Mahallesi (Cumhuriyet Caddesi) ve kıvrımlı sokakları, ahşap evlerin olduğu eski Türk Mahallesinde (Alaybey Mahallesi) yer alan tarihi mekânları da görme şansına sahip oluyoruz. Sonrasında denizin keyfini çıkarmak için Ayazma Plajı’na hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz yüzme molamızın ardından Bozcaada belediyesi tarafından düzenlenen Ataol, Talay, Yunatçılar, Gülerada, Amedeus şarapçılık şirketlerine ait bağlarda bağbozumu etkinliğine katılmak üzere bağ işçileriyle birlikte traktörlere binip bağlara gidiyoruz, birlikte hasat yapıyoruz. Toplanan üzümler, eşeksırtında, at arabası, traktör ve pırpırla tören alanına taşınıyor. Bağbozumu etkinliğini fotoğraflıyoruz, sonra otelimize dönüyoruz. Akşamüstü otelimizden ayrılıyor ve festival alanında düzenlenen Konser Etkinliklerini izlemek üzere sizleri serbest bırakıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Fahri Otel, Vb.

Rota: Bozcaada Çevre Gezileri (30 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 30 Km

3.GÜN: AYAZMA PLAJI - DÖNÜŞ

Turumuz; sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Ayazma Plajı’na hareket ediyoruz. Gün boyu Ayazma plajında deniz-güneş-kum üçgeninde Bozcaada'nın serin sularında yüzerek suyun tadını çıkarıyoruz. Plaj dönüşünde Rüzgâr Güllerinin olduğu noktada fotoğraf molası verdikten sonra feribota binerek adadan ayrılıyoruz. Sonrasında Çanakkale - Tekirdağ üzerinden İstanbul yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam geç saatlerde sizleri bırakarak bir başka Prontotour seyahatinizde görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz. (Kartal Yemek Center, Gebze Center, katılan konuklarımız dönüşte en son Kadıköy’de inmesi gerekir)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır

Akşam Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Geyikli İskelesi – İstanbul (365 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 365 km

TOPLAM TUR MESAFESİ: 870 Km

İstanbul’a Varış: 23.00

 

NOT: TURUN AMACINA UYGUN OLMASI AÇISINDAN, TURDAKİ KATILIMCI SAYISI MAKSİMUM 25 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR. BUNDAN KAYNAKLI KULLANACAĞIMIZ ARAÇLAR 27’LİK VEYA 16’ LIK KOLTUK SAYISINA SAHİP ARAÇLAR İLE OLACAKTIR.

 

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 35 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 50 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

SULTAN OTOGAR: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs  Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs  Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

        **  Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

        **  Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında ve Tek Bir Çocuk İçin Uygulanabilir. 0–6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir.

        **  Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 3 yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

        **  Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

        **  Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

        **  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

        **  Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

        **  2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

        **  Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

        **  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

        **  4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılarak rotasyon uygulaması gerçekleştirilir.

        **  Uçaklı turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Uçakların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır.

        **  Uçaklı turlarda Pronto Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Atatürk Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen’e ya da tersi değişikliklerde Pronto Tur, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

        **  Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Pronto Tur’un bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

        **  Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, Pronto Tur’un Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

        **  Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

        **  Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Pronto Tur’un sorumluluğu yoktur.

        **  Turların hareketi için minimum katılımcı sayısı aranmaktadır. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Pronto Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda Pronto Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

        ** Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 45’dur. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir.

        ** En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHILDIR.

Kübra BIDI 06/06/2019 11:50:50

Ailecek 4 kişi 03-05 haziran tarihli Ramazan Bayramı Gül Hasadı turuna katıldık. Rehberimiz Didem Hanım sayesinde dolu dolu, harika bir tur oldu bizim için. Bölgenin güzelliği ve Didem Hanım'ın enerjisi birleşince 2 günlük gezi bizi alıp götürdü İstanbul'un tüm stresinden. Gerek yurtdışı, gerekse yurtiçi bizi asla yanıltmıyorsunuz Pronto Tur ailesi. Herşey için teşekkürler.....1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?