Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Büyük Fransa Turu
(Fransa Turları)

7+ Kişi
14/09/2019 - 21/09/2019
7 Gece - 8 Gün
3*- 4* HOTEL
1,109 EUR
7,342 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

Bordeaux (1 Gece 4* Hotel Mercure Bordeaux Château Chartrons vb.), Toulouse (1 Gece 4* Courtyard by Marriott Toulouse Airport Hotel vb.), Marsilya (1 Gece 4* Mercure Marseille Prado Centre Vélodrome Hotel vb.), Nice (1 Gece 3* Hotel Kyriad Nice Gare vb.), Lyon (1 Gece 4* Quality Suites Lyon Lodge Hotel vb.), Paris (2 Gece 3* Ibis Paris Porte de Bercy Hotel vb.), Toplam 7 Gece (7 Kahvaltı) İstanbul Yeni Havalimanı, Türk Hava Yolları, Bordeaux gidiş/Paris dönüş.
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
1,109 EUR
İlave Yatak
1,109 EUR
Tek Kişi
1,449 EUR
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 1,079 EUR

OTELLER


HOTEL COURTYARD by MARRIOTT TOULOUSE / Toulouse


HOTEL KYRIAD NICE GARE / Nice


HOTEL MERCURE BORDEUAX CHATEAU CHARTRONS / Bordeaux


HOTEL MERCURE MARSEILLE CENTRE PRADO VELADROME / Marsilya


QUALITY SUITES LYON 7 LODGE / Lyon

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

TÜRK HAVA YOLLARI
TK1389İSTANBUL -BORDEAUX 08:25 - 11:15
TK1826PARİS - İSTANBUL 16:25 - 20:55

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Bordeaux / Paris - İstanbul parkuru ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havaalanı ve güvenlik vergileri, İstanbul Yeni Havalimanı yer hizmetleri
 • Bordeaux'da belirtilen kategorideki otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Toulouse'da belirtilen kategorideki otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Marsilya'da belirtilen kategorideki otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Nice'de belirtilen kategorideki otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Lyon'da belirtilen kategorideki otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Paris'de belirtilen kategorideki otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri
 • Panoramik Bordeaux, Toulouse, Marsilya, Nice, Lyon ve Paris şehir turları
 • Avignon şehri ziyareti
 • Prontotour Türkçe Tur Liderliği hizmeti
 • Havaalanı ve Güvenlik vergisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • KDV dahildir

 • Vize ücreti,servis bedeli 120 EURO (Vize için gerekli evrakları lütfen isteyiniz.)
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel extraları.
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • Rehber ve şoför tipleri
 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 
TÜM TURLARIMIZ İÇİN GENEL NOTLAR VE UYARILAR :
** Programımızda yer alan bazı otellerin DBL odaları bulunmamaktadır. Yani yataklar 2 adet tek kişilik yataklardan oluşmaktadır. Bazı otellerde ise yataklar birleştirilmektedir. 3. yatak ek yatak olup yaklaşık 120 cm'dir.
** Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür, bu sebeple trp odalarda sıkışıklıklar yaşanabilmektedir.
** Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür. 3 ayrı yatak verilmemektedir. Bazı otellerde ranza sistemi bulunmaktadır.
** Triple odalar (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Trp odalar, ek yatak gelmesi sonucu daha küçüktür.
** Double+Child (2 yetişkin+1 çocuk) odalarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir.
** Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
** Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
** Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
** Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
** Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
** Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teğit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
** Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
** Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
** Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
** Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
** Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir. Programın grup biletlerinin upgrade sınıfından olup olmadığını kayıt öncesinde kontrol etmenizi rica ederiz.
** Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
** Rehbersiz giden turlarımızda aktarma yapılacak noktalarda, aktarma saatine, bineceğiniz diğer uçağın hangi kapıdan/terminalden kalkacağını ekranlardan mutlaka kontrol ediniz. Gerek gördüğünüz takdirde havayolu/havalimanı danışmasına mutlaka sorunuz.
** Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak
Alternatifler yükleniyor

1.GÜN İSTANBUL - BORDEAUX

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Prontotour kontuarı önünde saat 06:00'da buluşma. Türk Hava Yolları'nın TK1389 seferi ile saat 08:25'de Bordeaux’ya hareket. Yerel saat ile 11:15'de Bordeaux’ya varış ve panoramik şehir turu. Fransa’nın en önemli ve ünlü şarap bağlarının bulunduğu ve aynı zamanda da tarihi ve güzelliği ile meşhur Bordeaux şehir turunda; Rohan Sarayı, St.Andre Katedrali, Cailhau Limanı, Büyük Saat Kulesi, Goranne Nehri ve Pont de Pierre Köprüsü, Grand Theatre, Akitanya Müzesi, Quinconces Meydanı, Giranidis Anıtı, St. Michel Bazilikası, Güzel Sanatlar Müzesi ve Borsa Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.GÜN BORDEAUX - TOULOUSE

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan St. Emillion Şarap Tadımı turuna katılabilirler. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve üzüm bağları ile çevrili bir Ortaçağ kasabası olan St. Emillion kasabasını ziyaret edeceğiz. Bu sevimli kasabanın dar sokaklarını keşfederek, organik şarap üretimi ile ilgili bilgi alıyoruz. Bölgede üretilen “Grand Cru” kalitesindeki en seçkin şaraplardan tatma imkanına sahip olacağız. Turumuzun ardından rehberimizin belirteceği saatte Toulouse’a hareket. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuz sonrası Toulouse’a varış ve panoramik şehir turu. Toulouse şehir turumuzda; St. Sernin Bazilikası, Capitole Meydanı, Jacobins Manastırı, St. Etienne Katedrali ve Augustins Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN TOULOUSE - MARSİLYA

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Marsilya’ya hareket. Tüm misafirlerimizin katılımı ile yol üzeri ekstra olarak yapılacak olan Carcassonne ve Arles turu. Ortaçağ ruhunu ilk günkü gibi yansıtan ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Carcassonne, 3km’lik 17. yüzyılda inşa edilmiş çift sıra şehir surları ve 52 kule ile çevrilidir. Bu surlar ve şehir Cathar Şovalyeleri olarak bilinen Catharism tarikatı koruyucuları tarafından inşa edilmiştir. 12. ve 14. yüzyıllar arasında tarih sahnesinde yer alan bu tarikat, Katolikler’in bu tarikatı yok etmeye yönelik politikası ile toplu katliam sonucunda ortadan kalkmıştır. Göreceğimiz yerler arasında, Chateau Comtal, Roma Surları, Taş Müzesi ve 11. yüzyıldan günümüze kalan Aziz Nazaire Bazilikası bulunmaktadır. Sonrasında Van Gogh’un şehri olarak bilinen Arles’e doğru devam ediyoruz. Ressamın ünlü tablosu “Cafe at Night, Place du Forum” da bulunan kafenin olduğu yeri görüp, Roma dönemi arenasından, çöküş sonrası Orta Çağ kalesine dönüştürülmüş Arles Arena’sını ve amfi tiyatrosunu ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Marsilya’ya doğru devam ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında, İyonların MÖ.600’lerde Foça’dan buraya gelip ilk yerleşimi kurdukları Eski Liman (Vieux Port), La Canebiere bulvarı, St. Charles Garı, Panier bölgesi, Notre Dame de la Garde Bazilikası, St. Marie Katedrali, St Jean Kalesi, Cantini Çeşmesi ve Longchamp Sarayı görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Turumuz sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

4.GÜN MARSİLYA - NICE

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve bir diğer durağımız Nice’e doğru hareket. Yolumuz üzerinden tüm misafirlerimizin katılımı ile rehberimiz tarafından ekstra olarak St Tropez, Cannes ve Grasse turumuz gerçekleşecektir. İlk noktamız jet sosyetenin en popüler tatil bölgesi olan St Tropez. Brigitte Bardot filmlerinin sahneleriyle ünlü olan ve dolayısı ile aktristin de burada ikon olarak görüldüğü bölgedir. Sonraki durağımız dünyaca ünlü film festivaline ev sahipliği yapan Cannes. Göreceğimiz yerlerin başında da ünlülerin kapısında poz verdiği Festivaller Sarayı yer alıyor. Sonrasında Cannes’ın en pahalı mağazalarının bulunduğu La Croisette Bulvarı ve Çiçek pazarı, Eski liman ve eski şehir görülecek yerler arasında bulunuyor. Devamında parfüm köyü Grasse’a uğruyor ve parfüm fabrikalarını geziyoruz. Sonrasında, antik adı Nicaea olan ve Cote d’Azur’un merkezi kabul edilen Nice şehrine geliyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında Promenade des Anglais Bulvarı, Hotel Negresco, Massena Meydanı, Çiçek Meydanı ve Adliye Sarayı bu gezimizde göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Turumuz sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

5.GÜN NICE - LYON

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Lyon’a hareket. Yolumuz üzerinde Avignon Şehrini ziyaret edeceğiz. Tipik bir Orta Çağ kasabası şehri olan Avignon, 70 yıl boyunca papalık merkezi olarak kullanılmıştır. Şehrin surlarının ardında bulunan Palais del Papes (Papalık Sarayı), papalık Vatikan’a taşındıktan sonra yazlık saray olarak kullanılmıştır. Ayrıca ünlü St Benezet köprüsü de görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Lyon’a doğru devam ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Lyon, Paris ve Marsilya’dan sonra Fransa’nın üçüncü büyük şehridir. Gastronomi başkenti olarak anılan şehir mutfak kültürü ile ön plana çıktığı kadar, Saone ve Rhone nehirlerinin içinden geçerek oluşturduğu doğal güzelliği ile de ünlüdür. Turumuz esnasında UNESCO koruması altındaki Eski Lyon bölgesi, şehrin Romalılar tarafından kurulduğu nokta olan Fourviere tepesindeki Notre Dame Katedrali, duvar sanatının doruk noktası olan Fresque de Lyonnais binası, Güzel sanatlar müzesi, Belediye binası ve Bartholdi Çeşmesinin bulunduğu Place de Terraux, Opera binası, Küçük Prens ve St Exupery’in heykellerinin bulunduğu Place Bellecour meydanı ve son olarak ipek dokuma atolyeleri ile ünlü Croix-Rousse bölgesi görülecek yerler arasında yer almaktadır. Turumuz sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

6.GÜN LYON - PARİS

Sabah kahvaltımızın ve odaların boşaltılmasının ardından muhteşem manzara eşliğinde Paris’e doğru yola çıkıyoruz. Paris’e varışımıza istinaden yapılacak panoramik şehir turunda; Louvre Müzesi, Notre Dame Kilisesi, Opera Binası, Concorde, Vendome ve Trocadero Meydanları, Madeleine Kilisesi, Chams Elysees, Chaillot Sarayı, Eiffel Kulesi, Askeri Akademi, Napolyon’un Mozolesi ve Millet Meclisi Binası görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

7.GÜN PARİS

Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberimiz tarafından ekstra olarak organize edilebilecek olan Eiffel Kulesi, Seine Nehri ve Ressamlar Tepesi Turu'na katılabilirler. Tur sonrası serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Lido Show Turu'na katılabilirler. Geceleme otelimizde.

8.GÜN PARİS - İSTANBUL

Kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimiz tarafından belirtilecek saatte havaalanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları'nın TK 1826 seferi ile saat 16:25’de İstanbul’a hareket 20:55'de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

SAINT EMILLION ŞARAP TADIM TURU 65 EUR

UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve üzüm bağları ile çevrili bir Ortaçağ kasabası olan St. Emillion kasabasını ziyaret edeceğiz. Bu sevimli kasabanın dar sokaklarını keşfederek, organik şarap üretimi ile ilgili bilgi alacak ve bölgede üretilen “Grand Cru” kalitesindeki en seçkin şaraplardan tatma imkanına sahip olacağız. Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik + Şarap tadımı

ORTA ÇAĞ KENTLERİ TURU (CARCASSONNE ve ARLES) 55 EUR (02-12 YAŞ 20 EUR)

Ortaçağ ruhunu ilk günkü gibi yansıtan ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Carcassonne, 3km’lik 17. yüzyılda inşa edilmiş çift sıra şehir surları ve 52 kule ile çevrilidir. Bu surlar ve şehir Cathar Şovalyeleri olarak bilinen Catharism tarikatı koruyucuları tarafından inşa edilmiştir. 12. ve 14. yüzyıllar arasında tarih sahnesinde yer alan bu tarikat, Katolikler’in bu tarikatı yok etmeye yönelik politikası ile toplu katliam sonucunda ortadan kalkmıştır. Göreceğimiz yerler arasında; Chateau Comtal, Roma Surları, Taş Müzesi ve 11. yüzyıldan günümüze kalan Aziz Nazaire Bazilikası bulunmaktadır. Sonrasında Van Gogh’un şehri olarak bilinen Arles’e doğru devam ediyoruz. Ressamın ünlü tablosu “Cafe at Night, Place du Forum” da bulunan kafenin olduğu yeri görüp, Roma dönemi arenasından, çöküş sonrası Orta Çağ kalesine dönüştürülmüş Arles Arena’sını ve amfi tiyatrosunu ziyaret ediyoruz.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik

(Tüm misafirlerimizin katılımı ile yol üzeri yapılmaktadır.)

COTE D'AZUR (ST TROPEZ-CANNES-GRASSE) TURU 55 EUR (02-12 yaş 20 EURO)

İlk noktamız jet sosyetenin en popüler tatil bölgesi olan St Tropez. Brigitte Bardot filmlerinin sahneleriyle ünlü olan ve dolayısı ile akrtistin de burada ikon olarak görüldüğü böölgedir. Sonraki durağımız dünyaca ünlü film festivaline ev sahipliği yapan Cannes. Göreceğimiz yerlerin başında da ünlülerin kapısında poz verdiği Festivaller Sarayı yer alıyor. Sonrasında Cannes’ın en pahalı mağazalarının bulunduğu La Croisette bulvarı ve Çiçek pazarı, Eski liman ve eski şehir görülecek yerler arasında bulunuyor. Devamında parfüm köyü Grasse’a uğruyor ve parfüm fabrikalarını geziyoruz.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik

(Tüm misafirlerimizin katılımı ile yol üzeri yapılmaktadır.)

EIFFEL KULESİ & SEINE NEHRİ & RESSAMLAR TEPESİ TURU 120 EUR (02-12 YAŞ 60 EUR)

Şehrin doyumsuz manzarasını izleme olanağı bulacağımız, Paris’in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eiffel Kulesi’ne çıkıyoruz . Burda verilecek serbest zamanınızı kahvenizi yudumlayarak ya da teleskoplarla manzaranın detaylarınıkeşfederek geçirebilirsiniz .Daha sonra , tekne ile Seine Nehri’nde 1 saat 15 dakikalık bir gezintiye başlıyoruz. Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek,rahatlıkla fotograf çekmeye vakit bulacak ve Seine Nehri’nin en güzel köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız .  Tekne turu sırasında  görülecek yerler arasında  ; Amrikan Kilisesi, Millet Meclisi,Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi, Cité Adasi, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie  Hapishanesi, Belediye Sarayı , New York’taki Özgürlük Heykeli’nin sembolik heykeli bulunmaktadır. Son olarak  şehrin kuzeyinde en ilgi çeken merkezlerden biri olan  Moulin Rouge ‘un bulunduğu Pigalle semtinden geçerek, günümüze halen bohem yaşamın devam ettiği “ Ressamlar Tepesi” adıyla  da bilinen  Montmartre Tepesi’ne gideceğiz.  Burada Tanrı’nın resmedildiği  Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra , Ressamlar Tepesi’ndeki yürüyüşümüze başlıyor ve ünlü şarkıcı Dalida’nın evini, Montmarte üzüm bağlarını, St. Denis heykeliyle küçük parkı  ve arka sokakları gezerek  meydanda alışveriş  ve yemek molası veriyoruz. Bu serbest zamanda ressamlarla pazarlık ederek bir portrenizi yaptırabilir ve evinize unutulmaz bir anıyla dönebilirsiniz. 
 
** Eiffel Kulesi’nde ikinci kata çıkılacaktır. 

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Eiffel Kule Girişi + Tekne Girişi + Rehberlik

LIDO SHOW 125 EURO (02-12 YAŞ 50 EURO)

Işıklar şehri Paris’in gece yaşamında Lido’nun yeri başkadır. harika bir akşam yaşamak için, dünyanın en ünlü şovunu izlemeye gidiyoruz. Muhteşem görsel efektler, sahneler, kostümler, danslar, akrobasi ve ışık gösterileri, yarım şişe şampanya eşliğinde sizleri bekliyor. 
**Show 23:00'da başlamaktadır.Tur Paris'te kalınan sürece içinde her gün min. 6 pax ile yapılabilir.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Giriş Biletleri + Rehberlik(gidiş-dönüş transfer esnasında)

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Burcu Yılmaz 15/06/2019 00:29:13

02-09 Haziran klasik İtalya turuna katıldık. Turdan inanılmaz memnun kaldık. Pronto turu ilk kez tercih ettiğiniz için biraz tereddütteydik. Ama programı çok güzeldi, otelleri oldukça iyiydi ve İtalya’daki ulaşımımızı sağlayan otobüsü çok konforluydu. Hatta otobüs şöförümüz bile çok ilgili ve yardımcıydı. (Türk olması bizim için büyük avantajdı.) Veee rehberimiz Hakan Büyükünal gerçekten pozitif enerjisiyle bize çok güzel bir tatil yaşattı. Küçük olumsuzluklarda bile bizi çok güzel motive etti. Alanında çok hakimdi ve bize çok güzel bilgiler aktardı. Burdan Hakan beye tekrar çok çok teşekkür ederiz :) birde Antalya pronto tur görevlisi Erva hanıma çok teşekkür ederim çok sıcak ve içtendi. son olarak pronto turu hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz....1/1

Zuhal Umur 03/06/2019 14:11:58

TEŞEKKÜR 11-18 Mayıs 2019 Tarihleri arasında Klasik Italya Turuna katıldık. Sorunsuz ve güzel bir gezi oldu bizim için. Gezimizde,işini özenle yapan; saygılı,kibar, donanımı ve pozitif enerjisiyle bize her anı dolu dolu yaşatan rehberimiz Yiğit Burak ÖNAY 'a çok tesekkur ediyoruz. Başarılar diliyoruz, sevgiyle kalın... Zuhal -Sevinç Umur...1/1

FIRAT ÇİL 23/05/2019 10:45:33

16 19 mayıs paris turuna katıldık paris guzeldi ama rehberlerimiz İsmet bey Mert bey ve Mehmet bey enerjileri ve samimiyetleri ile tatilimizi çok daha güzel bir hale getirdiler hepsine ayrı ayrı tekrar teşekkür ederim fransaya gidecekler bu ekiple gözü kapalı gidebilirler teşekkürler pronto tur...1/1

Hüseyin YILDIZ 09/05/2019 14:02:56

27 Nisan-01 mayıs 2019 Güney Fransa turuna 4 kişilik grup olarak katıldık. Çok güzel yerler gezdik, gördük. Kaldığımız 4 yıldızlı Mercure Otelleri çok iyiydi. Rehberimiz Sayın Murat İşçi'den çok ama çok memnun kaldık. Bir turun güzel geçmesinde en önemli unsurun iyi bir rehber olduğunu bir kez daha gördük, anladık. Hem işi hakkında bilgili bir profesyonel hem de güler yüzlü, anlayışlı, sabırlı ve çok saygılı bir insan tanıdık. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Yıllardır tercih ettiğimiz Prontotour ile yine iyi bir gezi yaşadık. Sonraki turlarda görüşmek dileğiyle. Saygılarımla. Hüseyin YILDIZ...1/1

Elif Şeker 03/05/2019 11:47:24

Kız kardeşim ile birlikte 25-28 Nisan Paris turuna katıldık. İlk yurtdışı deneyimimiz olacağından ve dil konusunda zayıf olduğumuz için biraz tedirgindik. Paris havalimanında rehberimiz MERT GÜLER'in karşılamasıyla tüm endişelerimizi bir kenara bıraktık. Enerjisi,samimiyeti,nokta atışı anlatımları ve bilgilendirmeleriyle ilk günden kendimizi oldukta rahat ve güvende hissettik. Metro, otobüs, market, güzel restoranlar,cafeler hatta Türk restoranına kadar kısacası ihtiyaç duyabileceğimiz tüm bilgilendirmeleri önerileri yaptı.Otelimiz Kyriad paris nord porte de saint ouen merkeze uzak otel olarak geçiyor fakat Eiffel'den uberle 13 euro civarı tutuyor. Ayrıca otobüse ve metroya da yakın. Odamız küçük ama temizdi. Odada çok vakit geçirmediğimiz için küçük olmasını önemsemedik. Kahvaltısı bol çeşitli ve doyurucuydu . Paris'e gitmeden okuduğum yazılarda Eiffel'deki sırada yarım güne yakın vakit harcandığından bahsediliyordu -bizimle turla gelmeyip bireysel olarak giden diğer misafirler tarafından teyit edildi- ama tecrübeli rehberimiz Mert abi sayesinden hiç sıra beklemeden çıktık desek yeridir. Bilgi birikimi ile pek çok konudu bizi aydınlattı. Ayrıca en güzel fotograf çekinilecek yerleri de gösteriyor bence onun tavsiyelerine kulak verin :) Louve Müzesi rehberimiz Sinan beydi. Oldukça büyük bir müzede kısa zamanda nokta atışı eserleri gezdirerek bizi sanat tarihine doyurdu. Mert abi ile birlikte Brugge turu da yaptık. Paris İstanbul'da yaşayan biri için çok tanıdık ama Brugge tam bir Orta Çağ kenti. Tabi yine Mert abinin rehberliği ve tavsiyeleri ile keyifli bir tur geçirdik. Kendisi ihtiyaç duyduğunuzda yemek siparişinize kadar ilgileniyor. Yemek demişken biz yemekleri pek sevemedik -yaşasın Türk mutfağı :)- ki makarna, burger gibi yemekler tercih etmemize rağmen sevemedik. Biz yanımızda bu ihtimallere karşı Türkiye'den bisküvi, kek vb kuru gıda götürmüştük tavsiye ederim :)Daha önce yorumlarda Mert abiden çok bahsedildiğini okumuştum ama tecrübe edince ke...1/2

Elif Şeker 03/05/2019 11:47:24

sinlikle tüm övgüleri hakediyor.. Yurda dönüşte havalimanında tax free check in işlemlerinde de Mert abi ve İsmet bey yine yardımcı oldular, son ana kadar hep yanımızdaydılar. Sorunsuz ve oldukça keyifli bir Paris gezisi yaşattıkları için Pronto tur ve özellikle Mert abiye tekrar çok çok teşekkür ediyorum. Paris hatırası Mert Güler İnstagram hesabını takip edebilirsiniz:)...2/2

Derviş Zorlu 03/04/2019 10:40:42

Turumuz muhteşemdi. Hele de MERT. Çok rehber tanıdım ama MERT gibisini ilk defa . 5/4 lük bir rehber. Avrupada sanırım Avrupa tarihini onlaerdan daha fazla biliyor. Teşekkürler sevgili MERT: Turda oluşan sorunlara gelince . Uçağın check in işlemlerini bizim yapmamız istendi ama THY sayfasında verilen PNR dan yapamadık. Şirketin bunu yapması gerektiğine inanıyorum. Bir de kaldığımız hotelde ikinci bir yastık istedim . maalesef yedek yastıkları yoktu....1/1

Sibel Kayapalı 14/12/2018 21:43:19

10-13 Kasım 2018 tarihinde katıldığım Paris turunda öncelikle Paris havalimanında bizi karşılayan Tur Rehberlerimize çok teşekkür ediyorum.Hepsi çok güleryüzlü ve ilgililerdi.Turu satın alırken kalacagımız otel için şehir merkezine 70-80 km uzakta demelerine karşılık hiç de öyle degıldı.Gerek Metro,gerekse otobus duragına cok yakındı.Bu durumda satışta bulunan müşteri temsilcilerinin bizleri yanıltmamalarını dilerim.Ayrıca Paris’te bulunan Rehberimiz Mert bey e tekrar tekrar ılgılerınden dolayı tesekkur edıyorum.Ufak bir kaza gecırmıstım,kendısı gerek arayarak gerekse mesaj yazarak sagolsun cok ılgılendı.Yabancı bir ülkede bunu hissetmek cok ıyı geldı.En kısa zamanda tekrarlamak uzere,tesekkurler Pronto Tur......1/1

Nehir&Erim Yılmaz 20/11/2018 16:46:48

Paris'e yalnızca konser izlemek için gitmeyi planlamıştık, en azından biz öyle sanıyorduk. 4 gün zaten çok kısa bir süreydi (o konuda da yanılmışız). Pronto Tur'un deneyimli rehberleri olabileceğini tahmin ediyordum tabi. Ama Mösyö Mertiy ( MG) , Mert Güler yani:)), bizi neşeye, sanata, tarihe, keyife, müziğe ve uzun zamandır bünyemizin ihtiyacı olan bir tatil rehavetine bıraktı. Kendisi bir tur rehberinden fazla, Alaadin'in Lambası'nın cininden bir parmak az. Bazen insan 10 gün tatil yapar dinlenemez, bazense 4 günde her dakikayı dolu, meraklı, keşifle geçirebilirmiş demek, bunu anladık. Bir kente geldiğinizde elbette kendiniz gezebilirsiniz, heyecanlı bile olur belki. Ama Paris, yol, yordam, bilet, müze, Navigo, RER derken yorulunup, kaçırılacak bir şehir değilmiş. Hiçbir şey düşünmeksizin sadece gezdik, sadece bir kenti ve hikayelerini öğrendik. Sadece kültürüne tanıklık ettik. Mert Güler olmadan geçirdiğimiz serbest zamanlar, yine onun verdiği nokta atışı bilgiler, tavsiyeler ve küçük tüyolarla hiçbir olumsuz an yaşanmadan keyifle geçirildi. Bildiğinizi düşündüğünüz şeyleri unutmak bazen iyi gelir belki kimbilir. Çünkü Eiffel kulesi sadece demir yığını değil, çünkü otelde kahvaltıda sadece kahve-kruvasan yok, çünkü fransızlar keyifle gülümsediğinizde ( tüm dünyada ve ilişkilerinizde olduğu gibi) çok kibar insanlar :) Pronto Tur'a güzel işbirliği, hizmeti için teşekkür ederiz.. Mert Güler, güleryüzünüz ve emeğiniz sayesinde, çok mutlu ayrıldık Paris'ten. Her şey harikaydı. Ama yakında yine görüşeceğiz. İsmet Abi'ye de saygılarımızı gönderiyoruz. Sevgiler.....1/1

Gokhan Celik 20/11/2018 13:45:52

Bir insan üç günlük tur sonrasında rehberinden ayrıldığı için ne kadar üzülebilir ki ? Ben anormal derecede üzgünüm. Herşey bir yana Mert abi gibi bir insan tanıdığım için çok ama çok mutluyum. Daha ilk dakikada top noktada olan enerjisine hayran oluyorsunuz . Kültür bilgisiyle enerjisi birleştiğinde ise sayesinde hayatınıza inanılmaz bir anı eklenmiş oluyor. Paris’i kolaylıkla araştırabilirsiniz size göre mi değil mi diye, ama Emre abiyi araştırarak bulmanız zor, o yüzden hakkındaki görüşlerimi sizinle paylaşmayı kendime borç bildim. Umarım kendisiyle tekrar bir araya gelme şansı bulurum....1/1

Zülal&Seda Sönmez 01/10/2018 16:03:36

Merhabalar,19-23 Eylül 2018 tarihinde katıldığımız Güney Fransa turundan çok memnun kaldık.Genellikle turlarımızı Pronto Tur'la yapmaktayız ve daha öncede Benelux turunda da rehberimiz olan Murat İşçi ile şans eseri bu turda da denk geldik.Kendisinin bilgisi,pozitif enerjisi ve her zaman bizlere yardımcı olması sayesinde çok güzel vakit geçirdik.Aracımız ve şöförümüzde gayet iyi ve güvenliydi.Herkese önerebileceğimiz bir tur oldu.Teşekkür ederiz....1/1

Tevfik Ali Küçükbaş 28/08/2018 09:52:28

18-25 Agustos tarihleri arasinda düzenlenen Büyük Fransa Turuna katildik. Önceden de turlariniza ailece katilmistik. Bu tur da farkli anlayista oldugumuz Fransa’nin guzel bir ülke oldugunu, insanlarin bekle timizden daha sicak iletisim kurdugunu, begenebilecegimiz yemeklerinin bulundugunu ( Bir Paris gezimizde yanlis seçimler yapmistik ) ve basarili bir rehber ile gezinin çok daha doyurucu oldugunu yasadik. Rehberimiz Sayin Gökhan Erkorol’ a samimi olusu, bilgilerini ve deneyimlerini açiklikla paylasmasi, dengeli ve sabirli yönetimi dolayisyla çok tesekkur ederiz. Ayrica Prontotur’un extra geziler için yaptigi jest için de yöneticilerine tesekkür ederiz. Unutamayacagimiz anilarla dolu güzel bir gezi yasamis olmaktan dolayi memnuniyetimizi bildiririz....1/1

T. Akkurt 24/07/2018 12:18:38

18-22 temmuz tarihleri arasında 13 yaşındaki oğlumla katıldığımız Paris- Disneyland turundan çok memnun kaldık. Paris; efsane kulesi Eyfel ile, Seine nehri ile, kiliseleriyle, müzeleriyle efsane bir şehir. Disneyland zaten büyük küçük herkesin rüyası. Rehberlerimiz, Mert Bey, Zafer Bey, Louvre Müzesi gezimizde bize rehberlik eden Emre Bey her konuda bizlere yardımcı oldu. Otelimiz Paris merkezdeydi. Bu sayede kendimiz de gezme şansı yakaladık. Beklentimizin de ötesinde bir tur oldu bizim için . Rehberlerimize ve Pronto Tur’a sonsuz teşekkürler......1/1

Aliye Çakır 19/07/2018 12:03:39

Merhaba,14_17 Nisan 2018 tarihleri arasında 17 yaşındaki oğlumla Paris'e gittik.İlk yurt dışı seyahatimizdi.Havaalaninda bizi Zafer bey ve İsmet bey karşıladı.İkiside çok güler yüzlüydü.Allaha şükür hiç sorun yaşamadık.Her iki rehberde işine çok hakim.Prontoda bilet alırken neler konuştuysak aynen otel herşey aynıydı.İnsallah kısa zamanda gene buluşmak temennisiyle......1/1

Rumeysa Yasemin ÇİÇEK 04/07/2018 15:00:37

28.06.18-1.07.18 arasında yaptığımız Paris turumuz son derece keyifliydi. Havaalanında bizi karşılayan Zafer bey, transferler esnasında tanıştığımız İsmet bey, brugge ve disneyland turlarında yanımızda olan Mert beye sonsuz teşekkür. Mert bey enerjisi, güleryuzu ayrılırken havaalanında son ana kadar bizi yalnız bırakmamış olması çok ince bir davranıştı. Hepsine çok teşekkürler.....1/1

Candan demirturk 27/06/2018 22:20:21

Mert guler beye coklu besın alerjısı olan ogluma buzdolabı sıkıntısı yasamamamız ıcın evınden temın ettıgı akulu buzdolabı ıle destegınden oturu de nezdınızde tekrar tekrar tesekkur edıyorum....1/1

Candan demirturk 27/06/2018 22:16:40

18-22 hazıran tarıhlerı arasında acentanızın sozkonusu turuna aılece katıldık. Rehberımız mert guler ve ekıbı tarafından bılgılendırıldıgımız gezımızde cok buyuk bır memnunıyetle gezımızı tamamladık. Basta rehberımız olmak uzere tum emegı gecenlere bu guzel tatıle vesıle oldukları ıcın cok tesekkur edıyoruz....1/1

Ramazan EFE 26/06/2018 15:09:45

18.22 Haziran 2018 Tarihinde Paris - Disneyland Turuna katıldık 2 çocukla tereddütteydik hatta birisi 10 aylık olduğu halde inanılmaz keyifli geçti vip araçla karşılandık bebek koltuğuna kadar düşünülmüş Pronto Tura çok teşeşkkür ederim Özellikle Rehberimiz Mert GÜLER'e Teşekkürler....1/1

nagehan ozkan 07/06/2018 18:38:30

hayatimda ilk defa bir tur sirketiyle avrupaya gittim ve belirtmek isterim ki Pronto Tur cok dogru bir secim olmus ben 24-27 mayis Paris gezinize katildim hersey cok mukemmeldi ama bunda en cok payi sevgili rehberimiz Mert Guler ve her kilit noktada arka planda yardimci olan Ismet Yilmaz a veriyorum...Mert Guler in misafirlerine ilgisi,yaklasimi ve ayni zamanda bilgisi muhtesemdi...bundan boyle butun Fransa gezilerimin rehberi MERT GULER ve ISMET YILMAZ beylerdir....1/1

Nilgün Durmaz 28/05/2018 11:29:38

24-27 mayıs Paris turundan 1 gün oldu döneli,ve ben hala geçirmiş olduğum o rüya gibi tatilin etkisindeyim,tatilden 10 gün önce evde yaşadığım bir kazada ayağımdan ciddi şekilde yaralanmıştım,koltuk değneklerimle katıldım tura...Ama rehberimiz Mert Güler öyle yardımcı olup muhteşem turumuza o güzel desteklerini ekledi ki,emin olun acımı bile unuttum...Defalarca pronto turu kullandık,her turdan inanılmaz memnun ayrıldık,ama özellikle bu tur resmen anlatılmaz yaşanırdı...İSMET YILMAZ bey,MERT GÜLER bey,bizim gözümüzde çıtayı resmen zirveye taşıdı...Hepinize sonsuz teşekkürler,en kısa sürede başka bir PRONTO turunda yeniden karşılaşmak ümidiyle,sevgiler saygılar...1/1

Oguzhan Durmaz 25/05/2018 22:37:52

Merhabalar; suanda 24-27 mayis paris turumuzun ikinci gununden yaziyorum. Daha oncede defalarca pronto tur ile seyahat etmis ve memnun kalmistim iyiki buseferde pronto turu seçmişim. Rehberlerimiz sayin Mert Guler ve Ismet Yilmaz a cok cok tesekkur ederiz. Havaalaninda ilk karsilastigimiz andan itibaren hep yardimci olup yanimizda oldular. Esimin malesef tatilimize 10 gun kala ayak bileginde gerçekleşen burkulma ve sonucunda koltuk degnegi ile tura katilmamiza ragmen ozellikle Mert bey turumuzun guzel gecmesi icin herdaim yardimci oldu . Hem ilgisi hem bilgisi ile gercekten mükemmel bir evsahipligi sergilediler..Mert beyin ismini tura giden arkadaşlardan daha once duymustum fakat bukadar mükemmel bir yonetim ve rehberlik hizmeti alacagimizi tahmin etmemistim.. Evet paris mükkemmel bir sehir ama Mert bey ve ismet beyler ile gercekren ruya gibi bir tatil yapiyoruz..Herşey icin tesekkurler Mert bey Ismet bey.....1/1

Ayşe Güven 14/05/2018 17:39:16

Merhabalar, 10-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Paris turuna eşimle birlikte katıldık.ilk Paris deneyimimizdi biraz heyecanlı ve tedirgindik. Ancak havalimanında İsmet Yılmaz ve Zafer San beylerin bizi güzel enerjileriyle karşılamaları tüm tedirginliğimizi aldı. Daha sonra muhteşem enerjisi ve güler yüzüyle Mert Güler beyle geçirdiğimiz muhteşem Paris turu ayrıca VIP araçlarla yaptığımız extra Brugge turu aşırı keyifliydi. Ayrıca otellerin kalitesi süperdi. Aile sıcaklığında unutulmayacak bir Paris rüyası yaşadık. İsmet Yılmaz, Zafer San ve özellikle MERT GÜLER sizlere teşekkür ederiz. Prontoturla seyahatımızın ayrıcalığını hissettik başka turlarda görüşmek dileğiyle......1/1

Halil - Burcu YÜCEL 06/05/2018 14:24:32

Merhabalar, düğün sonrası balayımızı Paris ' te geçirme isteğimiz ilk yurt dışına çıkma deneyimimizden dolayı kafamızda soru işaretleri olsa da havaalanında Mert Bey ' in bizleri karşılaması ile o an bitmişti :) Enerjisi , samimiyeti , bilgisi ve ilgisi ile inanılmaz bir balayı tatilimiz oldu. Her şey için çok teşekkürler Prontotour ve tabi ki Mert GÜLER. Adamsın...1/1

Göksel & Leyli Yaman 05/05/2018 13:41:26

17-20 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen Paris turuna 2 çocuğumuzla beraber katıldık. Rehberimiz İsmet Yılmaz ile her şey kusursuzdu. Otel, 3 yıldızlı olmasına rağmen kahvaltı ve odaların kalitesi süperdi. Tur esnasındaki tüm yolculuklarınızı 8 kişilik VIP Mercedesle yapmak ise ayrı bir keyifti. Prontotur'a bu konuda ayrıca teşekkür ederim. Müşteri memnuniyeti sağlamakta çok başarılısınız.Saygılarımla....1/1

ASUMAN GÖKGÖZ 02/05/2018 23:09:46

Merhabalar, 28 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında Prontotourun Paris gezisine kankamla birlikte katıldık.Bize göre Paris’ite en kötü hava koşullarına denk geldik çünkü soğuktu ancak Mert ve Zafer Beylerin sıcaklığı,ilgisi,enerjisi ve dostluğu hepimizin içini ısıttı.İlk kez bir tur şirketi ile yurtdışı seyahatine karar verirken çok endişelenmiştik çünkü daha önceki yurtdışı seyahatlerimizde hep münferit hareket etmiştik.Açıkçası Prontotour’un ve ekibinin sağladığı konfor inanılmazdı...Tur satışında vadedilen her detay fazlası ile yerine getirildi, üstelik kibarlıkla ve çok büyük incelikle bizim aklımıza gelmeyen detaylarla ilgilendiler.Öncelikle,sanki evlerine ziyarete gielmiş eski dostları gibi hissettiren rehberlerimiz Mert ve Zafer Beye çooookkkkk teşekkür ediyorum....Prontotour Ailesi olarak hayatımıza güzellik katmaya devam edin lütfen......1/1

Saniye UĞURCAN 01/05/2018 21:49:39

Merhabalar, bu yıl 8-11 Mart Paris turuna katıldım. Öncelikle tek bayan olarak katılmakta çekincelerim vardı. Ancak tüm endişem Paris'te havaalanında bizi karşılayan rehberimiz MERT GÜLER sayesinde daha ilk andan sonra erdi. Inanılmaz enerjisi , güler yüzü , harika anlatımı ve engin bilgisiyle Paris'i kesinlikle onun gözünden görmeniz lazım. Sayesinde çok güzel an(ı)lar biriktirdim ve dolu dolu bir Paris turu geçirdim. Iyi ki gitmişim. En kısa zamanda tekrar görüşmek üzere Mert bey......1/1

Melissa Kundakçı 13/03/2018 19:32:00

Merhaba, 8-11 Mart Paris turuna katıldım. Beni bu turda iki güzel sürpriz karşıladı. Birincisi; annemlerin önceden katıldıkları bir turda tanıştıkları ve döndüklerinde anlata anlata bitiremedikleri MERT GÜLER bizim rehberimizdi. Annemler bu haberi duyunca yıllardır görüşmediği akrabalarından haber almış kadar sevindi:) Mert bey; her şeyimizle tek tek ilgilendi, yanımızda olsun/olmasın tüm sorularımızı bıkmadan yanıtladı, her zaman güler yüzlüydü, bilgisiyle ve muhteşem anlatımıyla bizi gerçekten donattı. Her şey için çok çok teşekkür ederim Mert Bey, ailecek sizi seviyoruz ve bir sonraki turumuz için sabırsızlanıyoruz:) Ayrıca, dönüşte bizi havaalanına yetiştiren ve biletlerimizi almamıza kadar yardımcı Mehmet Genç’e de çok teşekkürler, neredeyse bizi özel jetle evimize teslim etmiş kadar oldunuz ilginizle :) bu turun ikinci güzelliği ise; sanki özenle seçilerek bir araya gelmiş birbirinden tatlı, sıcak ve eğlenceli insanlarla bir arada olmaktı. Zamanın bu kadar güzel ve eğlenceli geçeceğini asla tahmin etmezdim. Emeği geçen herkese çok teşekkürler !!...1/1

Begum Aksoy 06/03/2018 16:32:05

Merhaba, bu sizlerle yaptığım 2. Yurtdışı seyahatim ve devamı da gelecek:) biz bu seyahate 24-27 Şubat tarihleri arasında 2 arkadaş katıldık.Uçaktan indiğimiz andan itibaren bizlerle ilgilenen Güleryüzlü işlerinde tecrübeli Rehberlerimiz Mert, İsmet ve Mehmet beye sonsuz teşekkürler. Sayelerinde Sorunsuz, Unutulmaz en önemlisi de tam hayallerimizdeki gibi bir Paris seyahati gerçekleştirdik.Emeği geçen Tüm Pronto Ailesine tekrar Teşekkürler. Sevgiler...1/1

Vildan Sevgi 01/03/2018 13:14:38

24-27 Şubat 2018 tarihinde arkadaşımla Paris turuna katıldık, ilk karşılamamızı yaparak bizlere yabancılık hissettirmeden güleryüzü ile bize panaromik turda rehberlik eden Mert beye ve dönüşümüzde havalimanında bizimnle yakından ilgilenen İsmet Bey'e çok teşekkür ederiz.. Ve tabiki gezi sırasında takside kaybettiğim telefonumu, yoğun çabası ve ilgisiyle bularak bana iade edilmesini sağlayan Mehmet Beye sonsuz teşekkür ederim, anıalrımın kaybolmasını engellediği için minnettarım ... Rüya gibi bir Paris turu yaşadık.....1/1

Hülya Yıldız 20/12/2017 14:09:05

14/12/2017 Paris turuna katıldım.Bu Paris'e 2.gidişimdi.Tur rehberimiz Mert Güler'in sayesinde hiç zorlanmadan çok güzel bir seyahat gerçekleştirdik.Araçlar VIP ve diğer turlar gibi 20-30 kişiyle dolaşıp boşa geçen vaktimiz olmadı.Gerek orada yaşıyor olması gerekse işini gerçekten severek yapıyor olması çok büyük bir avantaj oldu diyebilirim.Bundan sonra Paris denilince aklıma Eiffel Kulesi değil,Mert Bey ve Pronto Tur gelecek.Başka bir seyahatte görüşmek dileğiyle......1/1

Firuzan - Hicri ATAK 24/11/2017 16:51:50

Sevgili Prontotour yetkilileri, 18 Kasım 2017 tarihinde yapmış olduğumuz 3 günlük Paris turumuzu tamamlayarak yurdumuza döndük. Çok güzel bir tur oldu şirketinizi kutlarım. Henüz tur satınalma aşamasından başlayarak tur başlama tarihine kadar tüm detayları bize bildirerek tam profesyonel mantık ve nezaketle çalışan, tüm sorularımızı nezaketle cevaplayıp bizi bilgilendiren Serap Özcan hanıma çok teşekkür ederiz. Bizi Paris'te güleryüzle ve sempatik cümleleriyle karşılayan ve gezimizi kolaylaştıran açıklamalarıyla tam bir profesyonel olduğunu kanıtlayan Mert Güler beye de çok teşekkür ederiz. Mert bey dönüşte de havaalanında bizden ayrılmayıp tüm ekip biletlerimizi alıp pasaport kontrol kapısına gidene dek bize eşlik etmiştir. Bu tavırlar da ne kadar iyi bir insan olduğunun göstergesidir benim açımdan. Tüm Prontotour ailesinin özenle seçilmiş kaliteli bir ekip olduğu bariz bellidir. Bir kez daha memnuniyetimizi yineler, hepinize iyi çalışmalar dileriz. Firuzan - Hicri ATAK...1/1

Cengiz Bölükbaş 11/09/2017 09:09:19

28ağustos 2017-4 eylül 2017 tariheler arasında büyük fransa tuuna katıldık. REHBERİMİZ EMRECAN ERDOĞAN tüm turlardad olamsı gerken ve kaliteli- dolu ve işini seven biri olarak turumuzun mükkemmel geçmesini sağladı. Kendisne binlerce teşekkur....1/1

SAADET TÜKEL 05/09/2017 12:09:04

Büyük Fransa turuna 28.09.2017 tarihinde kurban bayramı vesilesiyle 7 gecelik bir turdu. Bordoya indiğimizde bizi karşılayan Rehberimiz emre can erdoğan güler yüzüyle içimizi ısıttı. Bu grup 25 kişilikti Otobüse bindiğimiz andan itibaren işini çok ciddiye alan Fransa'nın tarihine hakim hatta her gecen yerin tarihini ve şimdiki durumu bilerek bizi bilgisiyle donattı. İnanılmaz keyifli gecen bu tatilin baş mimarı Emre Bey oldu. Ancak Pronto Tour şirketinin eksiklerini de belirtmeden gecemiycem. Şehir büyüdükçe Otellerin kalitesi düştü. Ayrıca yol üstünde görülecek yerleri ekstra tur olarak ücretli yapmasın da 3-4 kişilik bir aileye oldukça masraflı oldu. Bu organizasyona başka çözümler bulmasını öneriyorum. Bütün bu tür olumsuzlukları tek keyifli kılan turda ki insanların iletişiminin iyi olması ve tabii tur rehberi emre bey. Emre beye ve otobüs şöforumuz serj beye çok teşekkür ederim....1/1

Zeynep Balkaya 04/09/2017 11:49:49

Büyük fransa turuna katıldım.(28.08.2017-04.09.2017) Emre Can Erdoğan rehberimizdi. Harika bi tur oldu hem grubumuzdaki insanların sıcaklığı hem rehberimizin harikalığı birleşmişti. Unutamayacağım bi tur oldu. Özellikle çok bilğili ve tarihe dayanarak her şeyin hikayesini anlatabilen bi rehber için çok teşekkür ederim....1/1

Özge Bayrakaçan 17/08/2017 13:12:54

Biz paris turunun 4-7 agustos tarihine kardeşimle beraber katıldik. Tur rehberlerimiz ismet bey ve oktay bey tur boyunca bizimle cok iyi ilgilendiler.Havaalani karsilamasindan gidisimize kadar hersey mükemmeldi.Bu muhtesem tatil icin ismet bey ve oktay beye sonsuz tesekkurler....1/1

Araz ailesi 07/08/2017 22:54:57

3-6 Ağustos arası ailece Paris turuna katıldık.Tur rehberimiz İsmet bey çok ilgiliydi.Güleryüzü,samimiyeti ,gezi boyunca kendimizi evimizde gibi hissettirdi.parisi vip araçlarla gezmek çok keyifliydi.Louvre gezimizde 4 saat bize eşlik eden ve bilgilerini bizimle paylaşan Helin hanımada çok teşekkür ederiz.sayesinde sanata ve tarihe doyduk.Otelimizin konumuda muhteşemdi.Herşey için tekrar İsmet Bey'e teşekkür ederizParis'i Paristekiler gibi yaşamak güzeldi......1/1

Sevgi Korkmaz 07/08/2017 14:21:05

3-6 Agustos 2016 arasında katıldık. çok memnun kaldık. özellikle rehberimiz Ismet bey çok ilgiliydi. karşılamadan otele yerleştirmeye ve ekstra tur ayarlamalarına kadar herşey sorunsuz geçti. çok teşekkür ederiz....1/1

Tuğba yıldırım 21/06/2017 12:59:57

16/19 haziran tarihinde arkadaşımla katılmış olduğum Paris turundan inanılmaz memnun kaldık.. Özellikle rehberlerimiz Mert Bey,İsmet Bey ve Oktay Beye çok teşekkür ederim.. Bizleri kendi ailelerinden birini karşılar gibi misafir ettiler.. Hepsi çok güler yüzlü ,samimi ve işlerinde oldukça tecrübeliler..Sayelerinde rüya gibi bir tatil geçirdik.Bundan sonra ki seyahatlerimiz de tek adresimiz Prontotour olucak.. Herşey için tekrar çok teşekkürler..

Gülçin Gaga 20/06/2017 23:27:23

Kızımla katıldığım 4 günlük Paris turumuzda gösterdikleri ilgi ve samimi yaklaşımlarıyla tüm tur grubumuzu mutlu eden, Vip araçlarla 6-7 kişilik gruplarla ulaşımımızı sağlayan , güleryüzleriyle, sistemli ve iyi planlanmış bir hizmet veren rehberlerimiz İsmet Yılmaz , Mert Güler ve Oktay Bey'e sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Gerek verdikleri bilgiler, gerekse sıcak sohbetleri ile bundan sonra Paris'e gitmeyi düşünen herkese önerim kesinlikle Pronto Tur .....Ayrıca Louvre gezimizde bize 3 saat boyunca inanılmaz derin bilgi hazinesini sunan, sanat tarihine - mesleğine olan sevgisini, bizlere saygısını ve beyefendiliğini gerçekten takdir ettiğimiz rehberiniz Emre Ülker'e sonsuz teşekkürler.

Eda Kalkan 20/06/2017 16:12:57

16-19 Haziran tarihinde arkadaşımla Paris turuna katıldık, ilk karşılama anından, ayrılıncaya kadar herşeyle ilgilenen Mert Bey ve İsmet Bey'e çok teşekkür ederiz.. ekstra turlar muhteşem, geziler çok konforlu, tur detaylarında yazmadığı halde Belçika Brugge için günübirlik bir tur düzenlediler (en güzeli de bu oldu) unutulmaz anılarla döndük.. herşey için tekrar teşekkür ederiz, Mert Bey'e, İsmet Bey'e ve böyle bir ekiple çalışan Pronto Tur'a ..

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?