Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Büyük Keşif Avustralya & Tazmanya & Yeni Zelanda
Prontoplus Turları

Son 7 Kişi
18/01/2020 - 01/02/2020
14 Gece - 15 Gün
4* HOTEL
Kişi Başı Ek%20 İndirim İmkanı
6,799 EUR
5,799EUR
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

Büyük Keşif : Avustralya & Tazmanya & Yeni Zelanda Melbourne ( 3 gece 4*Rydges Hotel ) -Hobart ( 1 gece 4*Grand Chancellor Hotel ) -Sydney (3 Gece 4*Rydges World Square Hotel ) - Queenstown ( 2 gece 4*Heritage Hotel ) - Rotorua ( 2 gece 4*Rydges Hotel ) - Auckland ( 1 gece 4*Heritage Hotel ) 12 Gece Oda-kahvaltı konaklama , 6 Öğle / 7 Akşam Yemeği ve Tüm Turlar Dahil. Emirates Havayolları ile .. ****EXTRA TUR YOKTUR*** ***VİZE İÇİN 45 GÜN ÖNCE BAŞVURU GEREKLİDİR.*** ***Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır***
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
44,605 TL 38,045 TL
İlave Yatak
44,605 TL
Tek Kişi
55,100 TL 46,440 TL
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 44,605 TL 38,045 TL

OTELLER


GRAND CHANCELLOR HOTEL / Hobart


HERİTAGE HOTEL AUCKLAND / Auckland


HERİTAGE HOTEL QUEENSTOWN / Queenstown


HOTEL RYDGES / Melbourne


HOTEL RYDGES WORLD SQUARE / Sydney


RYDGES HOTEL / Rotorua

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

EMİRATES HAVA YOLLARI

18 OCAK 2020 İSTANBUL - DUBAİ EK122 20:05 /01:20 (19 OCAK 2020)

19 OCAK 2020 DUBAİ - MELBOURNE EK408 03:00 / 23:20

31 OCAK 2020 AUCKLAND - DUBAİ EK449 21:15 /05:25 (01 ŞUBAT)

01 ŞUBAT 2020 DUBAİ - İSTANBUL EK123 10:45 /14:50

Dünya’nın öbür ucuna unutulmaz bir yolculuğa hazır mısınız ?

Uçsuz bucaksız bozkırları, okyanus mavisi ile muhteşem bir kontrast yaratan kızıl dik yamaçları , sadece burada görebileceğiniz yüzlerce değişik canlı çeşidi ve modern şehirleri ile güneşli Avustralya ..

Yeryüzüne ait değilmiş gibi gözüken coğrafyası , el değmemiş doğal güzellikleri , buzulları , fiyortları , Maori yerlilerinin değişik kültürleri ile Yeni Zelanda..

Her gezginin hayali Avustralya ve Yeni Zelanda’yı keşfediyoruz…

 • Evinizden  Havalimanı ‘na gidiş – dönüş özel transfer. ( İstanbul , Ankara , İzmir , Adana , Antalya’da geçerlidir)
 • Emirates Havayolları ile İstanbul / Melbourne ,Auckland / İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti.
 • Yerel Havayolları ile Melbourne / Hobart uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Hobart /Sydney uçak bieti
 • Yerel  Havayolları ile Sydney /Queenstown uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Queenstown /Auckland uçak bileti
 • Melbourne’de 4* lı otelde 3 gece oda – kahvaltı konaklama
 • Hobart ’da 4*’lı otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Sydney’de 4*’lı otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Queenstown’da 4*’lı otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Rotorua’da 4*’lı otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Auckland’da 4*’lı otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • 6 öğle yemeği / 7 Akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm geziler ve ören yeri giriş ücretleri
 • Lokal rehberlik hizmeti
 • Profesyonel  ProntoPlus Türkçe rehberlik hizmeti.
 • Zorunlu Seyahat sigortası
 • KDV

*ÜCRETSİZ TRANSFER DETAYLARI ;

 • Transfer yapılan İllerimiz:
 • İstanbul Yeni Havalimanı için (Pendik - Beylikdüzü Tüyap arası)
 • Sabiha Gökçen havalimanı için ise (Atatürk havalimanı - Gebze arası)
 • İzmir Adnan Menderes havalimanı (Çiğli’ye kadar)
 • Ankara Esenboğa (Ankara şehir merkezi)
 • Antalya havalimanı (Antalya şehir merkezi)
 • Adana Şakir Paşa Havalimanı (Adana şehir merkezi).
 • Transfer için Vito – Caravelle cinsi araçlar kullanılmakta olup , aynı güzergahta diğer katılımcılar ile maksimum 4 kişi paylaşımlı olarak transferler gerçekleştirilmektedir

 • Avustralya ve Yeni Zelanda  vize ücreti ( 190 Euro ) Yeşil Pasaporta vize gerekmektedir. Yeni Zelanda ve Avustralya için online vize başvurusu yapılmakta olup , yaklaşık olarak 45 günde sonuçlanmaktadır.
 • Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz) 15 TL
 • Yemeklerde  alınacak  içecekler
 • Programda belirtilmeyen öğle yemekleri ve akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Seyahat Güvence Paketi  (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli  ile sınırlı olarak ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.Sağlık ile ilgili iptallerde sigorta şirketinin %20 , Vize reddi ile ilgili iptallerde %25 muafiyeti mevcuttur.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir
Alternatifler yükleniyor

1.GÜN (18.01.2020) İSTANBUL – DUBAİ

Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer. Saat 17:30’da İstanbul Yeni  Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde ProntoPlus kontuarında buluşma. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Emirates Havayolları’nın EK122 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:05’de Dubai’ye hareket.

2.GÜN (19.01.2020 ) DUBAİ - MELBOURNE

Yerel saat ile saat ile  01:20’de Dubai’ye varıyor ve uçak değiştiriyoruz. Saat 03:00’da Emirates Havayolları’nın EK408 sefer sayılı uçuşu ile Melbourne’e hareket ediyoruz. Emirates Havayolları’na ait dünyanın en konforlu uçağı ile yapacağımız yolculuğun ardından yerel saat ile 23:20’de Melbourne’e varıyoruz. Varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama otelimizde.

3.GÜN (20.01.2020 ) MELBOURNE

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından , Melbourne şehir turu için hareket . Şehir turumuzda ; Anzak Anıtı , Fitzroy Bahçeleri , Kaptan Cook’un evi , Botanik Bahçeleri , Kriket Sahaları , Olimpiyat Bölgesi, St.Paul Katedrali , ünlü Flinders Caddesi ve tarihi tren garı göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzun bitiminde Melbourne’ü keşfetmek için serbest zaman . Konaklama otelimizde.

4.GÜN (21.01.2020) MELBOURNE –PUFFİNG BİLLY TREN GEZİSİ – PHILLIP ISLAND (Penguen Yürüyüşü)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Melbourne’ü keşfetmek için hareket ediyoruz. Önce Puffing Billy buharlı treni ile keyifli bir Melbourne doğa harikaları turumuzu yapacağız. Yağmur ormanı manzaraları ile yapacağımız keyifli turumuzun ardından öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Akşam üstü cüce penguenler diyarı olan Phillip adasına doğru yola çıkıyoruz. Yüzlerce kürklü deniz fokuna , koalaya ve penguen kolonisine ev sahipliği yapan adada akşam cüce penguenlerin nasıl bir düzende karaya çıktıklarına ve aile olarak nasıl yuvalarına döndüklerine şahit olacaksınız.Turumuzun bitiminde otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

5.GÜN (22.01.2020) MELBOURNE – HOBART ( TAZMANYA)

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından ( uçak saatine göre breakfast box alınabilir) odalarımızı boşaltıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile saat 06:05’de Hobart’a uçuyoruz. yaklaşık 1,5 saat sürecek uçuşumuzun ardından Tazmanya Adası’nın en büyük şehri Hobart’a varıyoruz. Varışımızın ardından Bonorong Doğal Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi’ne doğru hareket ediyoruz. Avustralya’ya özgü bir tür keseli hayvan olan vombatlara , kuşlara , kolalara , keseli sansarlara ve adanın ünlü Tazmanya canavarlarına ev sahipliği yapan Bonorong’ta öksüz ve yaralı hayvanların hikayelerini dinleyebilir hatta sevimli kanguruları besleyebilirsiniz. Ayrıca gezi süresince Tazmanya canavarlarını gözlemleme , vombat ve koalaları fotoğraflama şansına sahip olabilirsiniz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Yemeğimizin ardından Hobart şehir turumuza başlıyoruz.İngiliz mahkumlar tarafından Wellington Dağı yamaçlarında kurulan ve 19. Yüzyılda İngiliz kolonisi haline gelen Hobart’ta ; Sydney limanı ile yarışır güzellikteki limanı , tarihi Sullivans körfezi , Parlamento binası , hareketli Salamanca Meydanı , Princes Parkı, St. Geeorges Kilisesi , Battery Point , büyüleyici manzarası ile Wellington Dağı , Cascade bahçeleri ve bira fabrikası , Hazine Binası , Belediye Binası göreceğimiz önemli yerler. Son olarak ilginç yer altı dizaynı ve gelenekselliğin dışına çıkan yerel yaklaşımı ile Avustralya’nın mutlaka görülmesi gereken yerleri arasında gösterilen Mona Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Gezimizin ardından otelimize transfer oluyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği konaklama otelimizde.

6.GÜN (23.01.2020 ) HOBART – PORT ARTHUR – SYDNEY

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor Port Arthur’a hareket ediyoruz. Burada yapacağımız turumuzda Port Arthur bölgesindeki Georgian tarzı tarihi yerleşke ve tarihi Richmond şehri köprüsünü görecek ve tekne ile keyifli bir gezi yapacağız. Öğle yemeğimizi burada lokal bir restoranda alıyoruz. Akşam üstü havalimanına transfer oluyor ve yerel hava yolları ile  Sydney’e uçuyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

7.GÜN (24.01.2020 ) SDYNEY

Otelde  alacağımız kahvaltının ardından Sydney şehir turumuz için hareket ediyoruz. Şehir turumuz sırasında ; ilk yerleşim olan The Rocks , dünyaca meşhur Sydney Opera Binası , Royal Botanik Bahçeleri , Mrs Macquaries Chaird noktası  ve Avustralya’nın dünyaca meşhur sörf merkezi Bondi Plajları göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzun ardından , alış veriş ve kişisel aktiviteler için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi muhteşem manzaralar eşliğinde ve lezzetli deniz ürünleri ile Kaptan Cook’un gemisinde alacağız. Konaklama otelimizde.

8.GÜN (25.01.2020 ) SDYNEY – KATOOMBA ( Blu Mountain ) SDYNEY

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Avustralya’nın muhteşem doğasını görebileceğimiz tam gün sürecek turumuza başlıyoruz.Bölgenin en ünlü dağ , orman oluşumlarından , yeşilin her tonunun ve maviye kaçan özelliği nedeni ile ismini alan UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ndeki  Blue Mountain’i ziyaret edeceğiz. Burada Theree Sisters’ı görecek ve doğanın ortasında cennet gibi Wentworth Kanyonu’nu ziyaret edecek , yağmur ormanları içerisinde yürüyüş turu yapacağız. Ayrıca parkın içerisindeki raylı sistemler ve teleferik ile keyifli bir gezi yapacağız. Lokal restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından , 2000 yılımda olimpiyatlara ev sahipliği yapan olimpiyat köyünü ziyaret ediyor ve otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

9.GÜN (26.01.2020 ) SDYNEY – QUEENSTOWN ( Yeni Zelanda )

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Yerel hava yolları ile Yeni Zelanda –Queenstown’a uçuyoruz. Yeni Zelanda’nın en güzel manzaralara sahip şehirlerinden biri olan Queenstown’a varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Yaklaşık 1,5 kilometrekarelik bir alana yayılmış olan şehir Yüzüklerin Efendisi filminde plato olarak kullanılmıştır. Şehir turumuzun ardından teleferik ile çıkacağımız ve enfes manzaralar  Skyline Restoranda akşam yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

10.GÜN (27.01.2020 ) QUENSTOWN – FIORDLAND MİLLİ PARKI (Milford Sound)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün sürecek Yeni Zelanda’nın olağan üstü doğasını keşfedeceğimiz Fiordland Milli parkı turu için hareket ediyoruz. Yeni Zelanda’nın en çok tanınan yerlerinden biri olan Milfourd Sound Şelaleleri , kayalıkları ve orman alanlarıyla yılda binlerce turistin ilgisini çekmektedir. Yemyeşil yağmur ormanları ve tehlikeli uçurumlar ile çevrili bölgede penguenler , yunuslar ve fok balıkları yaşamaktadır.Burada yapacağımız gezimiz sırasında öğle yemeğimizi teknede alacağız. Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

11.GÜN (28.01.2020 ) QUENSTOWN – AUCKLAND – ROTORUA

Sabah erkenden otelden ayrılıyor ve hava limanına hareket ediyoruz ( Uçak saatine göre kahvaltı box olarak alınabilir ) Yerel havayolları ile Auckland’a uçuyoruz. Varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile Rotuara’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Aborjin kültürünü yakından tanıyacağımız Rotorua’ya varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

12.GÜN (29.01.2020 ) ROTORUA – MAORİ ŞOV

Otelde alacağımız kahvaltının ardından  Rotorua’yı keşfetmeye devam  edeceğiz. İlk  olarak Maori yerlileri ile tanışacağımız ve özel gösterilerini izleyeceğimiz Te Puia’da Sıcak su Parkına gidecek ve burada gayzerleri ve sıcak su kaynaklarını göreceğiz. Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından Agrodome Çiftliği’ne gidiyoruz. Burada izleyeceğimiz ilginç Koyun Gösterisinde koyun kırpma , inek sağma ve kuzuların biberonla beslenmesi gibi günlük çiftlik hayatının bir parçası olan işleri kareografiler eşliğinde izleyeceksiniz. Akşam Tamaki Köyü’ne gidecek burada yerel şovlar eşliğinde “ Hangi “ yemek adı verilen geleneksel akşam yemeğimizi alacağız. Konaklama otelimizde.

13.GÜN (30.01.2019 ) ROTORUA – WAİTOMO MAĞARALARI – HOBBİT KÖYÜ – AUCKLAND

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Waitimo’ya doğru yola çıkıyoruz. Burada yüzbinlerce ateşböceğinin aydınlattığı Waitimo Mağaralarını gezeceğiz. Gezimiz sonrası lokal bir restoranda  öğle yemeğimizi alacak ve bir sonraki durağımız olan Hobit Köyü’ne doğru yolumuza devam edeceğiz.  Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin çekildiği  bu sevimli köyü ziyaret edecek ve unutulmaz fotoğraflar çekeceğiz. Turumuzun ardından Auckland’a doğru devam ediyoruz. Auckland’a varışımızın ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda  alacağız. Konaklama otelimizde.

14.GÜN (31.01.2020 ) AUCKLAND – DUBAİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Acukland şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında ; Auckland Limanı ve Köprüsü, Şehir katedrali, Marina, Üniversite Binası , Eden Yanardağı , Mission Point Bölgesi ve Parnell Village göreceğimiz önemli yerler arasında. Turumuz sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Emirates Havayolları’nın EK0449 sefer sayılı uçuşu ile saat 21:15’te Dubai’ye hareket ve gece uçak yolculuğu.

15.GÜN (01.02.2020 ) DUBAİ –İSTANBUL

Sabah yerel saat ile 05:30’da Dubai’ye varış ve uçak değiştirme. Emirates Havayolları’nın EK0123 sefer sayılı uçuşu ile saat  10:45’te İstanbul’a hareket. Saat 14:50’de İstanbul’a varış ve sizi bekleyen özel aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Gülsün Okutan 15/10/2019 15:16:24

10-13Ekim2019 Sorento Amalfi turumuz Rehberimiz Sn.Ayhan Kalyanla son derece eğlenceli ve doyurucu geçti.Grup uyumu da çok güzeldi.Basta Rehberimize ,organizasyonda emeği geçen herkese ve gezi arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim ....1/1

TÜLİN KUTSAL 26/09/2019 13:00:18

15-24 Eylül 2019 tarihleri arasında Bir Cennet Rüyası Endonezya turuna katıldım. Birçok yerde görülemeyecek kadar değişik ortamlarda, son derece güzel vakit geçirdik. Gezdiğimiz yerler, kalınan oteller son derece dikkatlice seçilmişti. Aynı tur içerisinde uçak, otobüs, tren, feribot, jip ve atlarla yolculuk yapmak turu daha da ilginç hale getirdi. Tur arkadaşlarımız da ayrıca son derece uyumluydu. Bir aile ortamında turumuzu tamamladık. Kendileri ile tanışmaktan son derece memnun oldum. Bu turun bu kadar güzel geçmesi profesyonelliği, çok bilgili ve donanımlı olması, herkesle bire bir ilgilenmesi, verdiği bilgilerle doğru yönlendirme yapması ile rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan ve yaptığı düzenlemeler, otel, yolculuk imkanları ve restoran seçimleri ile Prontoplus turlar sorumlusu Sayın Neslihan Kılıç Gediz sayesinde gerçekleşti. Tur da emeği geçen tüm Pronto çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir organizasyonda görüşmek üzere....1/1

canan ozan 04/05/2019 14:49:16

Merhaba, Pronto Plus'ın 20 Nisan -1 Mayıs 2019 tarihli İpek Yolu'nun İncileri turu,uzun süredir görmek istediğim bu topraklara gitmek için bir fırsattı. Rehberimiz Selim Kahvecioğlu'nun kim, ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin sorularına cevap verecek şekilde anlatımı bazen de aklımızda yeni soru işaretleri oluşturarak bizi düşündürmesi, bilgi aktarmadaki çabası ve tur programında olmayan yerleri göstermesi takdire şayan. Kalınan oteller, yemek için seçilen lokal restoranlar güzeldi. Ufak tefek aksaklıklar turdan kaynaklı olmayıp bulunduğumuz ülkelerin hizmet sektörü anlayışından kaynaklanıyordu. Bu turu düzenlediğmiz için başta size ve çalışanlarınıza teşekkür ediyorum....1/1

TÜLİN KUTSAL 06/02/2019 11:14:39

26 Ocak-3 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılan Büyük Göç Zamanında Tanzanya&Zanzibar turuna katıldım. Turumuz doğal ortamlarında yaşayan binlerce hayvanı bir arada görmeye olanak sağlayan safariler, değişik bir coğrafya ve sonunda Zanzibar da deniz olmak üzere düzenlenmişti. Yerel rehberler, kullanılan arazi araçları çok iyi organize edilmişti. Kalınan otel ve kamplar, özellikle benim gibi yalnız seyahat edenleri bile rahatsız etmeyecek şekilde seçilmişti. Öğle yemeklerinin doğal ortamlarda piknik şeklinde alınması da iyi düşünülmüştü. Ayrıca yol arkadaşlarımızın hepsi de son derece uyumluydu. Kendileriyle tanışmaktan çok mutlu oldum. Bu turun güzel geçmesinde en önemli pay rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan'a aitti. Son derece işini seven, çok bilgili ve donanımlı, herkesle ayrı ayrı ilgilenen, profesyonelliği ve verdiği bilgilerle bizleri yönlendiren Ayhan'a, organizasyonda emeği geçen başta Sayın Neslihan Kılıç Gediz olmak üzere tüm Prontoplus çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir organizasyonda görüşmek dileğiyle....1/1

Çiğdem 19/11/2018 20:04:24

Norveç turuna katıldık rehberimiz ayhana çok teşekkür ediyoruz harika bir geziydi...1/1

SEMA ANAK 09/07/2018 17:52:42

Ben teşekkür etmek istiyorum... Şeker bayramında yaptığımız Bask lezzetleri turu çok güzeldi... Bunun da en önemli nedeni rehberimiz Ekin Tutluoğlu idi... Her zamanki turla özdeşleşti, renk kattı, bizi adeta kendi evinde ağırladı... Prontotur ‘a değer katan bu değerli insanlara gerçekten teşekkür etmek boynumuzun borcu... Ekin hanım varsa biz de varız......1/1

Başak Milli 22/05/2018 16:46:20

geçen sene aynı tur ile güzel Peru ve Bolivya'yı keşfettik. Gitmeyi düşünmeyi bırakıp bir an önce gidip bu güzel yerleri görmelisiniz. Ve şanslısınız ki bu turu yine götüren rehberin Ayhan Kalyan olması. Ayhan genel olarak tüm dünyaya hakim olsa bile güney amerikayı baştan aşagı keşfetmiş biri ve dolayısı ile bu destinasyonu Ayhan ile gezmek, paha biçilemez bir şans. Peru çok güzel, tekrar tekrar gitmek isteyeceksiniz. gidilen oteller, yemekler turlar hepsi birbirinden güzel. Salar de Uyuni'yi görmek ise paha biçilemez. Hiç bir turda bulamayacağınız bir destinasyon....1/1

Gönül Ceylan 20/05/2018 12:41:40

Kazablanka, Marakeş turuna katıldık ,rehperimiz Eyyüp Rüstem Yılmaz beydi bizi Kazablanka’da karşıladı girişte doldurulması gereken formları bile nasıl dolduracağımızın bilgisini telofonlarımıza göndermişti , bölgesine hakimdi her konuda bizleri detaylı bilgilendirdi , son gün sabaha karşı yola çıkacağımız için kumanya yerine hotele standart kahvaltıyı hazırlatacak kadar detaycıydı , her günümüz dolu dolu geçti zaten Pronto turu herzaman seçmemizin asıl nedenide seyahatimizi şansa bırakmamaktı her vaadini yerine getiren Pronto tur yetkililerine ve Eyyüp beye çok teşekkür ederiz ....1/1

Tülin KUTSAL 19/05/2018 11:36:14

02-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılan İnka Kültürünün izinde Peru-Bolivya turuna katıldım. Turumuz çok yorucu bir parkurdan oluşmaktaydı. Ayrıca yükseklik faktörü de diğer turlarda karşılaşmadığım şekilde beni ve katılan herkesi etkiledi. Fakat turumuz, hem kaldığımız oteller, hem yemekler, hem de gezi programı olarak çok güzel organize edilmişti. Bizi fazla yormadan tüm güzellikleri görebildik. Son derece renkli bir ortamda unutulmaz anılarımız oldu. Gezinin bu kadar güzel ve doyurucu geçmesinde en önemli pay rehberimiz Sayın Ekin Campanini Peres' e aitti. Son derece özverili, her katılımcı ile bire bir ilgilenen, bitmeyen enerjisi, profesyonelliği ve verdiği tavsiyelerle bizleri yönlendiren Ekin'e, organizasyonda emeği geçen Başta Sayın Neslihan Kılıç Gediz olmak üzere tüm Prontoplus çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir Prontoplus organizasyonunda görüşmek üzere....1/1

ekin 04/05/2018 16:33:21

Prontoplus'un Nisan ayında düzenlediği Görkemli Loire Şatoları ve Normandiya turuna katıldım.Turun güzergahı çok güzeldi.Tur esnasında ziyaret ettiğimiz tüm yerler çok güzel ve görülmeye değerdi.Normandiya kıyılarındaki ve Bretagne bölgesindeki pek çok güzel kasaba ve şehri ziyaret ettik, Normandiya çıkarmasının yapıldığı yerleri gördük.Mont Saint michel çok güzeldi.Turun devamında ise şatoları ve Giverny'yi ziyaret ettik.Her yerin güzelliği önemi dousu farklıydı.Hiç sıkılmadan tekrara düşmeden gezdik.Rehberimiz Arzu Zeytun Hanım çok deneyimli, donanımlı, çok bilgili ve çok ilgili bir rehberdi.Bize her zaman her konuda sabırla ve güleryüzle yardımcı oldu ,heryerde bizimleydi ve bizi hiç sıkmadan gezdiğimiz her yer hakkında (kasabalar, şehirler, Normandiya çıkarması, şatolar, Monet, empresyonizm vb ) çok detaylı güzel bilgilerle donattı.Olanagım olduğunda tekrar katılmak isteyecek kadar güzel bir geziydi.Şimdi tüm arkadaşlarıma öneriyorum.Rehberimiz Arzu Hanım'a da çok teşekkür ediyorum....1/1

Halil AKTUTAY 01/05/2018 12:30:32

18-29 /Nisan /2018 tarihleri arasında Güney Afrika turuna eşim Serap hanımla beraber katıldık. Programın tamamen doluluğu , gezi rotalarının çok iyi seçilmiş olması , programa dahil olan yemeklerin ve lokantaların özenle seçimi , kalınan otellerin kalitesi bizlere çok rahat ve keyifli bir seyahat yaşattı. Bagaj tesliminden , yükleme ve oda teslimine kadar biz hiçbir şeye el sürmedik.Lodge'lar da çok keyifli günler geçirdik . Keşke Bostwana Cresta Mowana Lodge'de 1 gece daha kalsaydık. Tadı damağımızda kaldı. Özetle çok ama çok güzel bir seyahat idi. Burada en önemli olan husus yol arkadaşlarımızın hepsinin son derece iyi , kibar , uyumlu ve birbirine saygılı kişiler olmasıydı. kendileri ile tanışmaktan ve seyahat etmekten çok mutlu olduk. İnşallah yine beraber oluruz. Bu gezide bizlere rehberlik eden Funda ve Tanzer SARIALAN çiftinin , dost ve profosyenelce rehberliği , bir an olsun aksamayan progralamaları nedeniyle kendilerine çok teşekkür eder başarılarının artarak devamını dilerim. Tabi ki bu programı hazırlayan ve bizlere sunan , başarılı turizmci , Prontoplus Müdiresi Sn.Neslihan Kılıç Gediz'e teşekkür ederiz. Tüm gezginlere bu programı şiddetle tavsiye ederiz....1/1

Aylin Sayer 30/04/2018 09:31:44

21-28 Mart tarihinde Fransa ve Ispanya turumuzda bize tur liderligi yapan rehberimiz Selim Kahvecioglu sayesinde cok bilgilendik ve inanilmaz dolu bir tur yaşadik. Kendisi uzun zamandir karşilasmadigimiz türden, yaptiği işe saygisi elle tutulur derecede somut, liderlik yaptigi grubun %100 memnuniyeti icin her turlu ozveriyi gosteren, son derece donanimli bir rehber. Selim bey liderliginde düzenlenecek diğer turlardan haberdar olmak isterim. Teşekkurler...1/1

Aslı Çakan 24/04/2018 12:03:47

19-23 Nisan tarihleri arası Pronto Plus'ın Cote D'Azur turuna katıldım. Tek kelime ile dört dörtlük bir tur oldu. Gerek konakladığımız oteller gerekse gezilen yerler çok iyi idi. Ama gezinin en önemli kısmı rehberimiz Ayhan Kalyan idi. Gerek bilgisi ve gerekse ilgisi ile bize bu seyahati en iyi şekilde yaşattı. Bunun dışında diğer katılımcıların da uyumu turun kalitesini arttırdı. İlk kez denediğimiz Pronto Plus'tan çok memnun kalarak döndük. Katkılarınız için tekrar teşekkürler Ayhan Bey....1/1

Muzaffer Toklu 15/04/2018 14:38:59

06-15 Nisan tarihleri arasındaki Japonya turumuz çok iyi geçti.Japonya’nın en önemli görülmesi gereken yerlerini keyifli bir şekilde gezdik.Yorgun ama mutlu döndük.Grubumuz çok uyumlu idi.Rehberimiz Ayhan KALYAN ise anlatılamaz,kelimeler kifayetsiz kalır.:) Bir rehber ancak bu kadar “tam”olabilir..O’nu izleyen her gezgin fazlasıyla mutlu olacaktır.Kendisini ve Prontotour’u tebrik ediyorum.Teşekkürler Ayhan kardeş,teşekkürler Prontotour....1/1

H.F.Ece Sarı 06/02/2018 09:56:49

Tatilde kuş cıvıltıları ile uyanmak istemezmisiniz.Evet biz bunu yaşadık.Güler yüzü derin bilgisi ,herkesi kucaklaması ile mutluluğumuza mutluluk katan bizim minik serçemiz Ekin hanımdı.pronto plus nezdinde kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletirim .İyiki böyle başarılı insanlar var....1/1

Tülin Kutsal 31/01/2018 13:07:24

19-29 Ocak 2018 tarihleri arasında Karayip İncileri -Panama, Kosta Rika, Nikaragua- turuna katıldım. Gezimiz beklediğimden çok daha güzel ve doyurucu oldu. Program dolu dolu, hiç sıkmadan devam etti. Grubumuz çok uyumluydu. Başta rehberimiz Bengi Işıl Göktürk olmak üzere, Sayın Neslihan Kılıç ve organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Bir başka Pronto Plus turda görüşmek dileğiyle. Tülin KUTSAL...1/1

Merve Dede 28/01/2018 13:30:50

ProntoPlus ile 'Büyüleyici Kuzey Işıkları ile Laponya' turuna katıldık. Muhteşem, masalsı 6 gün geçirdik. Tur programı, oteller, restaurantlar her şey çok güzeldi. Tur öncesinde her aşamayla titizlikle ilgilenen ProntoPlus yetkilisi Sayın Neslihan Kılıç Gediz'e ve tur sırasında çok keyifli ve sorunsuz vakit geçirmemizi sağlayan rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan'a sonsuz teşekkürler. Tekrar görüşmek dileğiyle... İyi çalışmalar....1/1

fatma duman yetim 25/12/2017 11:58:36

19.12.2017 de katıldığımız Alman köylerinde noel pazarları turu muhteşemdi, ilgisinden ve verdiği bilgilerden ötürü öncelikle tur rehberimiz Şafak beye ve uyumlu grup arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Rahatlıkla Prontotour u tercih edebilirsiniz. Fatma&Serdar Yetim...1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?