Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Dolce Vita Adası; Midilli (Ankara Çıkışlı Yurtdışı Turlar)

7+ Kişi
19/04/2019 - 22/04/2019
3 Gece - 4 Gün
3* HOTEL
Kişi Başı Ek%45 İndirim İmkanı
2,399 TL
1,319 TL
1,319 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

Dolce Vita Adası Midilli 3* Lasia Hotel vb. 3 gece 4 gün konaklama (3 kahvaltı) Otobüs ile Ankara +Feribot ile Ayvalık- Midilli- Ayvalık Ankara arası ulaşım ** Midilli gezisi dahildir !!! ** 23 Nisan Özel Program
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
2,399 TL 1319.45 TL
İlave Yatak
2,399 TL
Tek Kişi
3,099 TL 1704.45 TL
Çocuk
(0 - 2 Yaş) 139 TL
(2 - 12 Yaş) 1,799 TL

OTELLER


Lasia Hotel / Dolce Vita Adası; Midilli

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

Otobüs+Feribot

* Özel otobüsümüzle Ankara/Ayvalık/Ankara hattında transferler
* Otobüs içi ikramlar
* Ayvalık/Midilli Adası/Ayvalık feribot bileti
* Liman vergileri
* Yukarıda belirtilen oteller veya benzerlerinde 3 gece Midilli Adasında seçiminize göre oda-kahvaltı , yarım pansiyon ya da her şey dahil konaklama
* Şehir konaklama vergileri
* Programda dahil olduğu belirtilen panoramik Midilli turu
* Feribot Limanı/otel/feribot limanı transferleri
* Mesleki Sorumluluk Sigortası
* Türkçe Tur Lideri Hizmetleri
* Fiyatlarımıza KDV Dahildir

 • Yunanistan vize ücreti ve vize hizmet bedeli  120 EURO(Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.) www.prontotour.com/Others/Visa.aspx
 • Veya Yunanistan Sınır Vizesi (65 Euro-Sınır Vizesi için gerekli şartları ve belgeleri ofislerimizden öğrenebilirsiniz)
 • Otel ekstraları ( telefon , minibar vb. )
 • Ekstra turlar
 • Yemeklerdeki içecekler
 • Koşulsuz İptal ve Seyahat Güvence Paketi (KOŞULSUZ İPTAL GÜVENCE: Tur kalkışından 7 gün öncesine kadar herhangi bir sebep belirtmeksizin turun iptalini isteyebilir ve ödediğiniz paket ücretini kesintisiz iade alabilirsiniz. Turun kalmasına 7 Günden az-96 saatten çok zaman kala yine herhangi bir sebep belirtmeksizin turun iptalini isteyebilir ve ödediğiniz paket ücretini %35 muafiyet kesintisi olmak üzere %65’ini geri alabilirsiniz. SEYAHAT GÜVENCE: Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %15 oranındadır. Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.. Alınmış vize hizmeti ve sigorta bedeli iade kapsamında değildir.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

GENEL UYARILAR & NOTLAR

 • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
 • Rehberimiz turlarımızın içeriğine bağlı kalmak şartıyla, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerde de geçerlidir.
 • Panoramik şehir turları müze ve ören yerlerinin girişlerini içermemektedir. Şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı bir turdur.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak +  ekstra yatak)3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçüktür.
 • Triple odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitliğe göre 3 kişilik oda rezervasyonu yapılmaktadır. Triple odalar ek yatak nedeniyle diğer odalardan daha küçükmüş gibi görünebilir.
 • Çocuk indirimi 2 yetişkinle aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 – 15:00 arasındadır.Çıkış saatleri 10:00 dır.
 • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkede ki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklik göstermektedir.
 • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşu kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotura bildirilmelidir.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir.Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa,bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir.Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; Pronto turun sorumluluğunda değildir.
 • Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri misafirden tahsil edilir.
 • Pronto Tour vize alımlarında konsolosluk ve misafirlerimiz arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya ret vermesi Prontotur’un sorumluluğunda değildir.
 • Programlarımızda belirtilen vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında belirtilmiştir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklarından kontrol edebilirler.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir.6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden misafirlerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz?) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Satın almış olduğunuz programın grup biletinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızda ki her uçuş mil garantisi vermez.
 • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Pronto Tour Havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumdadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Pronto Tour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları vb. durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve onlin
Alternatifler yükleniyor

1.GÜN Ankara-Ayvalık

Önceden bildireceğimiz saat ve kalkış noktalarından gece saatlerinde Ankara’dan hareket ediyoruz. 
Yaklaşık 752 km ve 11 saat sürecek yolculukla Ayvalık Feribot Limanına gidiyoruz. Geceniz otobüste geçiyor.

 

2.GÜN Ayvalık-Midilli

Saat 08:00 Ayvalık Limanı’na varış. Bilet, pasaport ve bavul işlemlerinin ardından,
Saat 09:00 Midilli Adası için feribotumuz hareket ediyor. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğun ardından,
Saat 09:45 Adaya varış. Pasaport ve bavul işlemlerinin ardından, tur liderimiz ile buluşma.  Sonrasında, yeşille mavinin buluştuğu, ‘’Dolce Vita’’ yaşam tarzının hüküm sürdüğü, güzellikler adası Midilli gezimize başlıyoruz. Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış olan Midilli, 1462 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı topraklarına katılmış; Balkan Savaşı sonrasında Yunanistan’a verilene kadar da Osmanlı toprağı olarak kalmıştır. , Barbaros Hayrettin Paşa’nın doğum yeri olan Midilli, Osmanlı Döneminden kalma çok sayıda esere sahiptir.  Bu güzel adada yapacağımız panoramik gezimizde, adanın kalbi sayılan Ermo Caddesi, Osmanlı Döneminden kalma ve şuanda kamu hizmet binaları olarak kullanılan Valilik Binası, Eski Belediye Binası, eski Osmanlı Bankası Binası, kafe, bar ve restoranları ile eğlencenin kalbi Liman Bölgesi, Osmanlı evlerinin yoğunlukta olduğu Koulampra Mahallesi, tarihte aristokratların mahallesi olarak bilinen Kioski, heybeti ile şehre tepeden bakan Midilli Kalesi, 1888 yılından kalma ve ihtişamı ile göz ziyafeti sunan Tarihi Okul Binası, geleneksel dükkanların bulunduğu Eski Çarşı, 1825’ten kalma Yeni Cami, günümüzde müze olarak hizmet veren Halim Bey Konağı, adanın buluşma noktası Sappho Meydanı, Agios Therapondas Kilisesi, 18. Yüzyıldan kalma Agios Athanasios Kilisesi görülecek yerler arasındadır.Gezimizin ardından, öğle yemeği ve alışverişleriniz için serbest zaman. Ardından, otelimize transfer, odalara yerleşme ve dinlenebilmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, tur liderlerimiz tarafından düzenlenecek birbirinden farklı ve keyifli ekstra turlara katılabilirler. Geceleme otelimizde.


 

3.GÜN Midilli

Kahvaltı otelimizde. Gününüz çeşitli aktiviteler için serbest. Dileyen misafirlerimiz, tur liderlerimiz tarafından düzenlenecek birbirinden farklı ve keyifli ekstra turlara katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

 

4.GÜN Midilli

Kahvaltı otelimizde. Gününüz çeşitli aktiviteler için serbest. Dileyen misafirlerimiz, tur liderlerimiz tarafından düzenlenecek birbirinden farklı ve keyifli ekstra turlara katılabilirler. Geceleme otelimizde.


 

5.GÜN Midilli-Ayvalık-Ankara

Kahvaltı otelimizde. Gününüz çeşitli aktiviteler için serbest. Dileyen misafirlerimiz, tur liderlerimiz tarafından düzenlenecek birbirinden farklı ve keyifli ekstra turlara katılabilirler.
Saat 12:00 Odaların boşaltılması varsa ekstraların ödenmesi.
Saat 15:30 Limana transfer. Bilet, pasaport ve bavul işlemlerinin ardından,
Saat 17:00 Ayvalık için feribotumuz hareket ediyor. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğun ardından,
Saat 17:45 Ayvalık’a varış ve özel otobüsümüze biniş. Ayvalık merkezde yemek için serbest zaman. Ardından, Ankara'ya hareket ediyoruz.

Yaklaşık 752 km ve 11 saat  sürecek yolculukta geceniz otobüste geçiyor.

5.GÜN Ankara

Ankara'ya varışımızla birlikte, misafirlerimizi önceden belirlenen noktalarda bırakıyoruz. Hizmetlerimizin sonu.

 

*** Ekstra tur ödemelerini seyahat sırasında kredi kartınız ile de yapabilirsiniz.Tıklayınız***


MİDİLLİ ADASI EKSTRA GEZİLERİMİZ

Tam Günlük Öğle Yemekli Batı Gezisi (Mandamados, Molivos, Petra, Kalloni)
Midilli’nin batısına yapacağımız bu gezimizde, ilk durağımız yolumuz üzerinde bulunan ve Osmanlı Döneminin en lüks ve en ünlü oteli olan Sarlıca Palas’ta fotoğraf için mola veriyoruz. Ardından, hac merkezi olarak kabul edilen ve 11. Yüzyıldan kalma olduğu tahmin edilen, ilginç hikayesi ile sizi şaşırtacak Agios Raphael Manastırını ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız, süt ve süt ürünleri ile ünlü Mandamados. Burada, öncelikle Ortodoks aleminin en önemli dini yapılarından birisi olan Başmelek Taksiarhis Manastırını geziyoruz. Manastırın sadece Ortodosklar için değil tüm din, dil ve ırklardan insanların dileklerinde mucizeler yarattığına inanılmaktadır.  Sonrasında, köyün ünü Yunanistan’a yayılmış ballı yoğurdunu ve lokmasını sizlere ikram ediyoruz. Kahvelerimizi de içtikten sonra, adanın en güzel ortaçağ yerleşimi olan Molyvos’a gidiyoruz. Burası, tepeye doğru yayılan rengarenk ve taştan yapılmış tarihi ev ve binaları, daracık sokakları, Osmanlı’dan kalma çeşmeleri ve diğer yapıları, tepedeki heybetli kalesi ile mutlaka görülmesi gereken yerlerinden birisidir. Yapacağımız panoramik gezinin ardından, vereceğimiz serbest zamanda bu harika beldeyi kendi başınıza keşfedebilirsiniz. Ardından, Ege’ye bakan balkon terasları ile nefesinizi kesecek manzalara sahip bir tavernada öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından, Midilli’nin en büyük dini yapısı olan ve 15 yüzyıldan kalma 5 binden fazla dini ve tarihi kitabı ile ünlü Limonos Manastırına gidiyoruz. Buradaki ziyaretimizin ardından (ana binaya kadınların girmesine izin verilmez) bir sonraki durağımız, bir balıkçı ve tarım köyü olan Kalloni. Burada, antik çağ, ortaçağ ve Bizans döneminden kalma binaları, renkli balıkçı barınağı, çeşitli manastır ve kiliseler görülecek yerler arasındadır. Son durağımız, tarihi konakları ile ünlü, şirin bir sahil beldesi olan Petra. Burada yapacağımız gezimizde; Agios Nikolaos Kilisesi, Kadınlar Kooperatifi, otantik çarşı, Belediye Binası ve tarihi konaklar görülecek yerler arasındadır. Ardından, nefesine güvenen misafirlerimiz vereceğimiz serbest zamanda, 141 basamakla çıkılan ve nefes kesici manzaralar sunan Panagia Glykofilousa Kilisesini ziyaret edebilirler.

Fiyat Büyük : 65 Euro
Fiyat Çocuk : 45 Euro
Bebek : Ücretsiz

Dahil Olan Hizmetler : Programda belirtilen transferler, programda belirtilen geziler, ballı yoğurt ve lokma ikramı, kahve ikramları, öğle yemeği ve limitli alkollü/alkolsüz içecek, Türkçe Tur Lideri Hizmeti
Yanınızda Bulundurunuz : Rahat kıyafet ve ayakkabılar, yazın şapka ve güneş gözlüğü, bahar ve kış şal, ceket

Tam Günlük Öğle Yemekli Güney Gezisi
Midilli’nin batısına yapacağımız bu gezimizde, ilk durağımız 1467 yılında Barbaros Hayrettin Paşa’nın doğduğu yer olarak bilinen Plomari. Midilli’nin en büyük ikinci yerleşimi olan Plomari, muhteşem manzaralara sahip doğal bir körfezde, tepelerin arasına amfitiyatro şeklinde kurulmuştur. Daracık ve şirin sokakları, güzel evleri ve binaları, kiliseleri, meydanları göreceklerimiz arasında. Ardından, ‘’Uzo Dünyası Müzesi’’ ne giderek, 1894 yılından beri Yunanistan’ın en iyi uzolarını üreten bu tesisi geziyor ve üretim aşamalarına şahit oluyoruz. Sonraki durağımız kültürel ve geleneksel öğelerine sıkı sıkıya bağlı, harika bir doğal ortamda bulunan dağ köyü Agiasos. Öğle yemeğimizi, köyde bulunan yerel tavernalardan birinde yöresel lezzetlerden oluşan bir menü şeklinde alıyoruz. Olymbos Dağında kurulu bu şirin köy, nefes kesen Ege Denizi manzaralarına sahiptir. Burada yapacağımız yürüyüş gezisinde el işi seramik ve tahta işlemeciliği ürünleri satan dükkanlar, balkonlarından rengarenk çiçekler sarkan köy evleri, Etnografya Köy Müzesi, ikonası ile ünlü Bakire Meryem Kilisesi görülecekler arasındadır.

Fiyat Büyük : 60 Euro
Fiyat Çocuk : 40 Euro
Bebek : Ücretsiz

Dahil Olan Hizmetler : Programda belirtilen transferler, programda belirtilen geziler, kahve ikramları, öğle yemeği ve limitli alkollü/alkolsüz içecek, Türkçe Tur Lideri Hizmeti
Yanınızda Bulundurunuz : Rahat kıyafet ve ayakkabılar, yazın şapka ve güneş gözlüğü, bahar ve kış şal, ceket

Yarım Günlük Öğle Yemekli Fosil Ormanları ve Vatoussa Gezisi
Gezimizde ilk durağımız Sigri’de bulunan Fosil Ormanı. Doğanın en büyük mucizelerinden birisi olan ve dünyada benzerine çok da fazla rastlanmayan ‘’ağaçların taşlaşarak fosilleşmesi’’ olayının en iyi örneklerinden birisidir. Burada yapacağımız gezi, rengarenk taşlaşmış ağaçları ile anılarınızda önemli bir yere sahip olacak. Gezimizde ikinci durağımız; sönmüş bir volkana kurulu ve geleneklerine sıkı sıkıya bağlı halkı, muhteşem mutfağı ve yöresel kırmızı şarabı ile ünlü Vatoussa’ya gidiyoruz. Köyün tarih kokan sokaklarında gezdikten sonra, köyün geleneksel tavernalarından birinde, öğle yemeğimizi yöresel ürünlerden oluşan bir menü şeklinde alıyoruz (limitli şarap ya da meşrubat dahildir. )

Fiyat Büyük : 45 Euro
Fiyat Çocuk : 35 Euro
Bebek : Ücretsiz

Dahil Olan Hizmetler : Programda belirtilen transferler, programda belirtilen geziler, kahve ikramları, öğle yemeği ve limitli alkollü/alkolsüz içecek, Türkçe Tur Lideri Hizmeti
Yanınızda Bulundurunuz : Rahat kıyafet ve ayakkabılar, yazın şapka ve güneş gözlüğü, bahar ve kış şal, ceket

Tam Günlük Günlük Öğle Yemekli Fosil Ormanları, Vatoussa ve Sigri Plajı Gezisi
Gezimizde ilk durağımız Sigri’de bulunan Fosil Ormanı. Doğanın en büyük mucizelerinden birisi olan ve dünyada benzerine çok da fazla rastlanmayan ‘’ağaçların taşlaşarak fosilleşmesi’’ olayının en iyi örneklerinden birisidir. Burada yapacağımız gezi, rengarenk taşlaşmış ağaçları ile anılarınızda önemli bir yere sahip olacak. Gezimizde ikinci durağımız; sönmüş bir volkana kurulu ve geleneklerine sıkı sıkıya bağlı halkı, muhteşem mutfağı ve yöresel kırmızı şarabı ile ünlü Vatoussa’ya gidiyoruz. Köyün tarih kokan sokaklarında gezdikten sonra, köyün geleneksel tavernalarından birinde, öğle yemeğimizi yöresel ürünlerden oluşan bir menü şeklinde alıyoruz (limitli şarap ya da meşrubat dahildir. ) Ardından, sakin suları ve ortamı ile özellikle ailelerin tercihi olan Sigri Plajına giderek denize girebilmeniz ve güneşlenebilmeniz için bolca zaman veriyoruz. (şezlong, şemsiye ve 1 içecek fiyata dahildir)

Fiyat Büyük : 75 Euro
Fiyat Çocuk : 45 Euro
Bebek : Ücretsiz

Dahil Olan Hizmetler :
Programda belirtilen transferler, programda belirtilen geziler, kahve ikramları, öğle yemeği ve limitli alkollü/alkolsüz içecek, şezlong, şemsiye kirası ve kişi başı 1 adet alkollü/alkolsüz içecek, Türkçe Tur Lideri Hizmeti
Yanınızda Bulundurunuz : Rahat kıyafet ve ayakkabılar, mayo, havlu, şapka, güneş gözlüğü

Tam Günlük Kuzeybatı Belde ve Plajları (1 Günde 4 Plaj, 2 Belde)
Bir günde hem dört plajda denize girip hem de Petra ve Molivos’u görmek isterseniz bu gezimiz sizler için ideal. Sabah erken saatlerde yola çıkacağımız bu gezimizde ilk durağımız, Midilli’nin en güzel sahillerinden birisi olan Petra. Burada vereceğimiz serbest zamanda, dilerseniz 141 basamaklı kiliseye çıkarak manzaranın tadını çıkarabilir, dilerseniz beldeyi gezebilir ya da deniz ve güneşten yararlanabilirsiniz. İkinci durağımız, Molivos ile Petra arasında bulunan, zeytinlikler ve çam ormanları ile çevrili, uzun kum plajı ve kristal berraklığındaki denizi ile ilgi gören Anaxos Plajı. Burada vereceğimiz serbest zamanda, dilediğinizce denize girebilir ve güneşlenebilirsiniz. (şemsiye, şezlong ve 1 içecek fiyata dahildir) Sonraki durağımız, Molivos’a 3 km mesafede bulunan, kıyıdan görünen kaynayan suları, termal imkanları ve kristal berraklığındaki denizi ile ilgi gören Eftalaou Plajı. Burada vereceğimiz molada, dilediğinizce denize girebilir, termal imkanlardan yararlanabilir ve güneşlenebilirsiniz. (şezlong, şemsiye ve 1 içecek fiyata dahildir) durağımız, Molivos’un hemen dışında bulunan kumsalı ve berrak denizi ile ünlü köyle aynı adı taşıyan plaj. (şezlong, şemsiye ve 1 içecek fiyata dahildir) Burada da denize girdikten ve güneşlendikten sonra, Molyvos merkeze bu masalsı beldeyi gezebilmeniz için serbest zaman veriyoruz.
 
Fiyat Büyük : 80 Euro
Fiyat Çocuk : 55 Euro
Bebek : Ücretsiz

Dahil Olan Hizmetler : Programda belirtilen transferler, programda belirtilen geziler, kahve ikramı, 3 ayrı plajda şezlong, şemsiye kirası ve her plajda kişi başı 1 adet alkollü/alkolsüz içecek, Türkçe Tur Lideri Hizmeti
Yanınızda Bulundurunuz : Rahat kıyafet ve ayakkabılar, mayo, havlu, şapka, güneş gözlüğü

Tam Günlük Öğle Yemekli Batı Plajları Gezisi
Bir günde hem birbirinden farklı özelliklere sahip 3 plajda denize girip hem de Midilli’nin batı bölgesini keşfetmek isterseniz bu gezimiz sizler için ideal. Günümüz, merkezin 85 km batısında yer alan Skala Eressou ile başlıyor. Burası, bir çok otel, yeme-içme ve eğlence imkanı ile çok sayıda turistin gözdesi durumundadır. Köyü gezdikten sonra, buranın en güzel plajına gideceğiz. (Şemsiye, şezlong ve kişi başı 1 alkollü/alkolsüz içecek fiyata dahildir.) Ardından, özellikle günlük deniz ürünlerinden oluşan muhteşem lezzetleri ile gözde tavernaları, bozulmamış doğası, ve az bulunan türde kuşları ile ilgi gören ve merkeze 45 km mesafede bulunan Nifidas Plajına gidiyoruz. Öğle yemeğimizi harika lezzetleri ile ön plana çıkan tavernaların birinde almıyoruz. Limitli alkollü ve alkolsüz içecekler ve kahve fiyata dahildir. Ardından, burada vereceğimiz serbest zamanda, doğa ve denizin tadını çıkarabilir, sakin atmosferde dinlenebilir ve güneşlenebilirsiniz. Gezimizin son durağı, sunduğu bir çok imkan ile turistlerin gözdesi olan ve merkeze 40 km mesafede bulunan Skala Kallonis Plajı.  (Şemsiye, şezlong ve kişi başı 1 alkollü/alkolsüz içecek fiyata dahildir.) Vereceğimiz serbest zamanda, yumuşak kumlu plajın ve temiz denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Fiyat Büyük : 80 Euro
Fiyat Çocuk : 55 Euro
Bebek : Ücretsiz

Dahil Olan Hizmetler : Programda belirtilen transferler, programda belirtilen geziler, kahve ikramı, 2 ayrı plajda şezlong, şemsiye kirası ve her plajda kişi başı 1 adet alkollü/alkolsüz içecek, öğle yemeği ve limitli alkollü/alkolsüz içecek, Türkçe Tur Lideri Hizmeti
Yanınızda Bulundurunuz : Rahat kıyafet ve ayakkabılar, mayo, havlu, şapka, güneş gözlüğü

Tam Günlük Güney Batı Plajları Gezisi
Bir günde hem birbirinden farklı özelliklere sahip 2 plajda denize girip hem de Midilli’nin güney-batı bölgesini görmek isterseniz, bu gezimiz sizler için uygun. Gezimizde öncelikle, merkeze 50 km mesafede bulunan ve Midilli’nin en güzel ve en ünlü plajlarından birisi olan Vatera ile başlıyoruz. (Şemsiye, şezlong ve kişi başı 1 alkollü/alkolsüz içecek fiyata dahildir.) 8 km’lik altın kumlu sahili, kristal berraklığındaki ve dingin denizi ile harika plajda vereceğimiz serbest zamanda, dilediğinizce deniz ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Ardından, Agios Isidoros’a gidip köyü geziyoruz. Buranın sahilleri, berrak denizi ve denizaltı kayalarının barındırdığı sualtı yaşamı ile ünlüdür. Burada vereceğimiz serbest zamanda, dilediğinizce yüzebilir ve güneşlenebilrisiniz. Ancak, yanınızda şnorkel ekipmanı getirip, sualtı hayatına da şahit olmanızı tavsiye ederiz.

Fiyat Büyük : 50 Euro
Fiyat Çocuk : 55 Euro
Bebek : Ücretsiz

Dahil Olan Hizmetler : Programda belirtilen transferler, programda belirtilen geziler, kahve ikramı, şezlong, şemsiye kirası ve plajda kişi başı 1 adet alkollü/alkolsüz içecek, Türkçe Tur Lideri Hizmeti Yanınızda Bulundurunuz : Rahat kıyafet ve ayakkabılar, mayo, havlu, şapka, güneş gözlüğü, şnorkel ekipmanı

Tam Günlük Öğle Yemekli Tekne Turu
Ege’nin masmavi sularında yüzebileceğiniz, güneş ve temiz havanın tadını çıkarabileceğiniz bu gezimizde, adanın kuzey bölümlerinde tekne ile gezeceğiz. Muhteşem koy ve plajlarda, yüzme ve şnorkel molası vereceğiz. Öğle yemeğimiz teknemizde.

Fiyat Büyük : 75 Euro
Fiyat Çocuk : 50 Euro
Bebek : Ücretsiz

Dahil Olan Hizmetler : Otel/liman/otel transferleri, tam günlük tekne gezisi, teknede alınacak öğle yemeği ve limitli içecekler, şnorkel ekipmanı, Türkçe Tur Lideri Hizmeti
Yanınızda Bulundurunuz : Mayo, yedek mayo, deniz ayakkabısı ve terlik, şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, havlu
Önemli Notlar : Teknede şnorkel ekipmanı kısıtlı sayıda olabilir.

Dağ Köyleri Yürüyüş ve Yunan Yemekleri Pişirme Atölyesi
Stypsi’den başlayacağımız yürüyüş turumuzda, öncelikle dağlarla çevrili şirin Stypsi köyünü gezeceğiz. Eski kahveleri, dar ve şirin sokakları, tarihi binaları ile ziyaretçisini memnun eden köy gezisinin ardından, 500 metre yükseklikte bulunan Bakire Meryem Kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından, geleneklerine sıkı sıkıya bağlı ve Yunan Adalarının tipik dağ köylerinden birisi olan Vafios’a gidiyoruz. Köy muhteşem doğası ve manzaraları, kültürel öğeleri ve yerel mutfağı ile tüm Yunanistan’da ünlenmiştir. Burada yapacağımız yürüyüş turunun ardından, köyün en ünlü tavernalarından birisi olan Vafeios’a gidiyoruz. Burada, şefimiz ile birlikte, yerel ve taze ürünleri kullanarak Yunan pişirme tekniklerini öğreniyoruz. Gezimizin saatine göre öğle ya da akşam yemeğimizi, hep birlikte pişirdiğimiz ürünlerden oluşan bir menü şeklinde alıyoruz. Limitli alkollü ve alkolsüz içecekler, kahve ikramı fiyata dahildir.

Fiyat Büyük : 50 Euro
Fiyat Çocuk : 30 Euro
Bebek : Ücretsiz

Dahil Olan Hizmetler : Otel/Stypi/otel transferleri, programda belirtilen panoramik yürüyüş gezileri, su, profesyonel şef tarafından Yunan pişirme teknikleri kursu, öğle ya da akşam yemeği, limitli alkollü ve alkolsüz içecekler, kahve, Türkçe Tur Lideri Hizmeti
Yanınızda Bulundurunuz : Rahat kıyafetler ve ayakkabılar
Önemli Notlar : Gezimiz dağda yürüyüş (kolay parkur) ihtiva ettiğinden fiziksel durumu elverişli olmayan misafirlerimize önerilmez.

Outdoor Günü (Kano, Şnorkel, Okçuluk,Hiking,Yüzme, Yemek Pişirme Atölyesi)
Aktivite dolu günümüz, Avlaki Plajından bineceğimiz kanolarla başlıyor. Öncelikle yaklaşık 20 dakika kürek çekerek, Petra açıklarında bulunan küçük bir adaya varıyoruz. Burada, yüzebilmeniz ve adayı keşfedebilmeniz için yaklaşık 1 saatlik bir mola veriyoruz. Ardından, yaklaşık yarım saat kürek çekerek, bölgenin en büyüklerinden birisi olan Tavşan Adasına gidiyoruz. Burada bulunan iki muhteşem plajdan birisinde, yüzebilmeniz, şnorkel yapmanız ve güneşlenebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Ardından, adanın tepesinde bulunan eski taş evin oraya kadar tırmanarak, büyüleyici manzaranın tadını hep birlikte çıkarıyoruz. Sandviç, meyve, su ve meşrubattan oluşan öğle yemeğimizi bu muhteşem manzara eşliğinde alıyoruz. Ardından, ikinci plaja geçiyoruz ve burada yine şnorkel yapabilmeniz, denize girebilmeniz ve güneşlenebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Burada, ayrıca okçuluk deneyiminiz ve dilerseniz okçuluk ve kano yarışları düzenleyeceğiz. Ardından, yine kürek çekerek Avlaki Plajına geri dönüyoruz. Burada, yüzebilmeniz ve güneşlenebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Burada, şezlong ve şemsiye ücreti, kişi başı 1 alkollü ya da alkolsüz içecek, ve atıştırmalıklar fiyata dahildir. Sonrasında, Midilli’nin dağ köylerini ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Stypsi’ye varışımızla birlikte başlayacağımız yürüyüş turumuzda, öncelikle dağlarla çevrili şirin Stypsi köyünü gezeceğiz. Eski kahveleri, dar ve şirin sokakları, tarihi binaları ile ziyaretçisini memnun eden köy gezisinin ardından, 500 metre yükseklikte bulunan Bakire Meryem Kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından, geleneklerine sıkı sıkıya bağlı ve Yunan Adalarının tipik dağ köylerinden birisi olan Vafios’a gidiyoruz. Köy muhteşem doğası ve manzaraları, kültürel öğeleri ve yerel mutfağı ile tüm Yunanistan’da ünlenmiştir. Burada yapacağımız yürüyüş turunun ardından, köyün en ünlü tavernalarından birisi olan Vafeios’a gidiyoruz. Burada, şefimiz ile birlikte, yerel ve taze ürünleri kullanarak Yunan pişirme tekniklerini öğreniyoruz. Akşam yemeğimizi, hep birlikte pişirdiğimiz ürünlerden oluşan bir menü şeklinde alıyoruz. Limitli alkollü ve alkolsüz içecekler, kahve ikramı fiyata dahildir.

Fiyat Büyük : 95 Euro
Fiyat Çocuk : 65 Euro
Bebek : Katılması tavsiye edilmez

Dahil Olan Hizmetler : Otel/Avlaki Plajı/Stypi/Avlaki Plajı/Otel transferleri, programda belirtilen panoramik yürüyüş gezileri, su, profesyonel şef tarafından Yunan pişirme teknikleri kursu, öğle ya da akşam yemeği, limitli alkollü ve alkolsüz içecekler, kahve, programda belirtilen öğle yemeği, plaj şemsiye ve şezlong ücreti, plajda atıştırmalıklar ve kişi başı 1 alkollü ya da alkolsüz içecek, kano kirası, okçuluk ekipmanı, Türkçe Tur Lideri Hizmeti
Yanınızda Bulundurunuz : Rahat kıyafetler ve ayakkabılar, mayo, havlu, güneş kremi, gözlük
Önemli Notlar : Gezimiz dağda yürüyüş,  (kolay parkur) kürek çekme gibi aktiviteler ihtiva ettiğinden fiziksel durumu elverişli olmayan misafirlerimize önerilmez. 8 yaşından küçük çocukların katılması tavsiye edilmez.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Şafak Hüseyin Artut 28/01/2019 16:00:18

21 Ocak tarihinde başlayıp 28 Ocak 2019 tarihinde biten Viyana-Macaristan-Çekya turuna eşimle birlikte katıldık. Tek kelime ile muhteşemdi herşey. Başta tur rehberimiz değerli kardeşim Murat Koç olmak üzere Prontotour 'a sonsuz sevgiler.......1/1

Aysun hatice akça karpuzoğlu 27/08/2018 17:39:51

Ankara çıkışlı orta avrupa kurban bayramı turuna eşimle katıldık, genel anlamda grubun sinerjisi iyiyidi ama otobüste çok fazla vakit geçirdik bence turun bu noktadaki planlaması hatalı olmuş. Viyanaya inip budapeşteye gittik viyanaya en son tekrar döndük. Aynı yolu 2 defa katettik. Ayrıca viyana ve budapeştedeki oteller iyi iken pragdaki otel çok kötüydü, pek çok açık kapalı turlara katılmış biri olarak ,herşeye rağmen tur rehberimiz emre yaka beyefendinin bilgisi ,efendiliği ve ilgisi turun olumsuzluklarını gölgeledi. Otobüs şoförümüz tamaş bey de samimi ve sempatikti. Rehberimize teşekkür eder, yukarıda belirtilen negatif yönlerin giderilmesi hususunu dikkate almanızı dileriz......1/1

Selim Karpuzoglu 27/08/2018 15:00:14

20 ağustosta budapeşte ile başlayan turumuz, prag ile devam etti ve viyana ile sona erdi. Oteller prag haricinde iyiydi. Pronto tur pragda keşke daha iyi bir otel seçseydi daha memnun olurduk. Ama asıl önemlisi, turun tartışmasız sevilen ismi rehberimiz Emre Yaka idi. Tur boyunca hepimize bilgisiyle, beyefendiliğiyle, ilgisiyle dört dörtlük rehberlik etti. Kendisine çok teşekkür ediyorum....1/1

Ziya Dağüstün 24/08/2017 12:54:02

14 ağustos Viyana, Prag, Budapeşte turuna eşimle birlikte katıldık. Gurup uyumluydu. Otobüsümüz güzeldi. Kaptanımız tecrübeli ve beyefendiydi. Rehberimiz Emre Yaka mükemmel bir insan. Olağanüstü bir bilgi birikimi var. Kendisine hayran kaldık. Küçük bir önerim olacak. Otobüste her gün yer değiştirmek hoş olmuyor. Turu satarken otobüs yer numaralarını da belirlerseniz daha iyi olur kanaatindeyim. Ankara kalkışlı başka turlarınıza da katılmak isterim. Bu güzel tur için Pronto'ya teşekkür ederim....1/1

ÖDEME SEÇENEKLERİ

BBDK yönetmeliğine göre seyahat sektörü harcamalarında 6'dan fazla taksit yapılması yasa dışıdır.
MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?