Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Egede Sirtaki (EVİA ADASI) (İzmir Çıkışlı Yurtdışı Turlar)

7+ Kişi
14/11/2019 - 17/11/2019
3 Gece - 4 Gün
3* HOTEL
Kişi Başı Ek%45 İndirim İmkanı
2,399 TL
1,319 TL
1,319 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

Ege'de Sirtaki Evia Turu Evia 3 gece 5 gün 3* John's Hotel vb. (3 kahvaltı) Aegean Havayollari ile Atina gidiş ve dönüş, Direk İzmir Hareket, Panoramik Atina ve Halkis Şehir Turları Dahil. Sirtaki Kursu Dahil.
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
2,399 TL 1319.45 TL
İlave Yatak
2,399 TL
Tek Kişi
3,699 TL 2034.45 TL
Çocuk
(0 - 2 Yaş) 1,999 TL
(2 - 12 Yaş) 2,199 TL

OTELLER


John's Hotel / Evia

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

AegeanAirlinesile

ADNAN MENDERES - ATINA 05:50 - 06:55

ATINA - ADNAN MENDERES23:30 - 00:25

 • Aegean Hava Yollari tarifeli seferleri ile Izmir/Atina/Izmir hattında ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları, havalimanı hizmetleri
 • Belirtilen oteller veya benzerlerinde pansiyon tipine gore 3 gece konaklama
 • 2 saatlik Özel Sirtaki Kursu ve bu esnada yapılacak olan ikramlar
 • Programda dahil olduğu belirtilen panoramik Atina ve Halkis şehir turları
 • Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Profesyonel Pronto Tour türkçe tur liderliği

 • Vize ücreti ve vize hizmet bedeli           110 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)(Yurt dışı cıkış harclarını seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız gerekmektedir.)
 • Ekstra tur ücretleri
 • Rehber ve Şöför bahşişleri
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
*Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
 

GENEL UYARILAR & NOTLAR
**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları

sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

**Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.  Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir.  Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.

**Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

**Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.

**Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

**Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Alternatifler yükleniyor

1.Gün Izmir-Atina-Evia Adası (Eğriboz)

Saat 02:45 İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminalinde, tur yetkilimizle buluşma. Bilet, bavul ve pasaport işlemlerinin ardından,

Saat 05:50 Aegean Havayolları’na ait A3 997 sefer sayılı tarifeli uçuş ile Atina’ya hareket. Yaklaşık 1 saat 30 dakika sürecek yolculuğun ardından

Saat 06:55  Atina Elefterios Venizelos Havalimanına varış. Pasaport ve bavul işlemlerinin ardından, panoramik Atina turumuz için hareket ediyoruz.

Yapacağımız panoramik turumuzda; Agora, Zeus Tapınağı, Parlamento Binası ve burada gerçekleşen törensel askeri nöbet değişimi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimou Bulvarı, Ulusal Kütüphane ve Akademi Üniversitesi Binası görülecek yerler arasındadır. Sonrasında, Akropolis’in eteklerinde ve Monastraki ile Sintagma Meydanlarının tam ortasında yer alan, şehrin en önemli bölgelerinden Plaka Semtine gidiyoruz. Tur liderimiz sizlere bölgeyi anlattıktan sonra, serbest zaman veriyoruz. Tarihi evler, çeşitli dükkanlar, kafe, bar ve restoranlar ile dolu olan bu bölgede gönlünüzce gezebilirsiniz. Gezinizde, Monastraki ve Sintagma Meydanları ve Ermou Caddesini de gezmenizi tavsiye ederiz. Turumuzun bitimi ile birlikte, yaklaşık 1 saat sürecek 95 km’lik yolculukla Halkis’e gidiyoruz.

Ana karaya iki köprü ile bağlı olan ve bizim Eğriboz olarak adlandırdığımız Evia ; Yunanistan’ın Girit’ten sonra en büyük ikinci adasıdır. Şehirde yapacağımız panoramik turumuzda; şehrin simge yapısı 1894 yılında yapılmış Kızıl Ev, Belediye Binası, Karababa Kalesi, Arkeoloji Müzesi, Şehir Kütüphanesi, Sanat Galerisi, Roma döneminden kalma Su Kemeri, Emirzade Türk Camii, Halk Sanatları Müzesi, tarihi Tren Garı, Bizans döneminden kalma St. Nicholas Kilisesi, Hıristiyanlığın erken döneminden kalma St. Paraskevi Bazilikası, ve yerel halk ile turistlerin uğrak bölgesi olan Kordon Boyu görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer, odalara yerleşme ve dinlenebilmeniz için serbest zaman. Tur liderimiz ile buluşma ve ‘’Sirtaki’’ Dansı Kursu için otelimizden hareket.

Dileyen misafirlerimiz, tur liderimiz tarafından düzenlenecek limitli içecekli ve akşam yemekli Halkis Gece Turu ve Taverna ekstra turuna katılabilirler turumuzun bitimi ile birlikte otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

NOT: Dileyen Misafirlerimiz ilk gun Atina da verecegimiz serbest zaman da yapilacak ekstra turlara katilabilirler.

2.Gün Evia

Kahvaltı otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, tur liderimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek biribirinden güzel ve özel gezilere ve aktivitelere katılabilirler.

3.Gün Evia

Kahvaltı otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, tur liderimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek birbirinden güzel ve özel ekstra gezi ve aktivitelere katılabilirler.

4.Gün Evia-Atina-İzmir

Uyandırma, gününüz serbest. Dileyen msaifirlerimiz tur liderimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek biribirinden güzel ve özel gezi ve aktivitelere katılabilirler.
Saat 12:00 Odaların boşaltılması ve varsa oda ekstralarının ödenmesi. Transfer saatine kadar serbest zaman.
Saat 20:00 Havalimanı için otelimizden hareket ediyoruz. yaklaşık 1 saat sürecek 80 km’lik yolculukla Atina’ya varıyoruz. Havalimanına varış; bilet, bavul ve pasaport işlemlerinin ardından,
Saat 23:30 Aegean Havayolları’na ait A3 996 sefer sayılı tarifeli uçuş ile İzmir’e uçuş. Yaklaşık 1 saat 30 dakika sürecek yolculuğun ardından,

5. Gün İzmir

Saat 00:25 İzmir'e varış. Gezimizin ve hizmetlerimizin sonu.

*** Ekstra tur ödemelerini seyahat sırasında kredi kartınız ile de yapabilirsiniz.Tıklayınız***


Aksam Yemekli Nea Artaki Koyu Turu 55 Euro

Yaklaşık 15 dakika sürecek 10 km’lik yolculukla 1922 yılında, Kurutuluş Savaşımız sonrasında Türkiye’den göç eden Rumlar tarafından kurulan ve bu yüzden ‘’Küçük Asya’’ olarak da adlandırılan Nea Artaki’ye gidiyoruz. Günümüzde dahi, Türkçe bilen çok sayıda insanla karşılaşılabilir. Marinasında birçok yat, sahilinde ise çok sayıda taverna, bar ve kafe bulunmaktadır. Agios Nikolaos Kilisesi ise küçük olmasına rağmen, ziyaretçilerini oldukça etkilemektedir. Burada yapacağımız keyifli gezinin ardından, şehrin en güzel tavernalarından birinde mükellef bir akşam yemeği yiyoruz ve buzikili, sirtakili bir eğlence yaşıyoruz.

*** Ekstra tur ödemelerini seyahat sırasında kredi kartınız ile de yapabilirsiniz.Tıklayınız***


Ogle yemekli Güney Evia turu 65 Euro

Sabah erken saatlerde otelimizden hareket ederek, yaklaşık 2 saat sürecek 120 km’lik bir yolculukla misafirperver halkı, tarihi ve doğal güzellikleri ile Karystos’a gidiyoruz. Evia Adasında mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir, burası. 19. Yüzyılda Kral Othonas döneminde, kralın, soyluların ve ülkenin önde gelenlerinin uğrak yeri haline gelen Karystos, müthiş bir gelişme içine girmiş; Yunanistan’ın müzesi, kütüphanesi ve fuar alanlarının tamamı olan ilk kenti haline gelmiş. Burada yapacağımız turumuzda, Venediklilerden kalma Bourtzi Kulesi ve Castello Rosso (Kızıl Kale), Belediye Binası, Kylindroi’de bulunan antik dönem mermer ocakları, Arkeoloji Binası, Aghios Nikolaos Katedrali, Roma döneminden kalma sütunlar dizesi ile çevrelenmiş Mozale, hala eski takvimi kullanan Aghia Mavra Manastırı, Taxiarches Manastırı, muhteşem manzaraları ile öne çıkan Kava Doro, ve şehrin muhteşem güzellikteki plajları görülecek yerler arasındadır. Ardından, Ochi Dağında megalitik döneme ait gizemli binalar olan ve halk arasında ‘’ejder evi’’ olarak bilinen drakospitaları görüyor ve bunlar hakkında anlatılan efsaneleri dinliyoruz. Sonrasında, yaklaşık 15 dakika sürecek 12 km’lik yolculukla kaliteli mermerleri ile ünlü ve şirin bir balıkçı kasabası olan Marmari’ye gidiyoruz. Burası, temiz plajları kristal berraklığındaki denizi, otelleri, sahil boyunca dizili lezizi yemekleri uygun fiyatlara sunan tavernaları (restoranları), gece hayatı, plaj partileri ve su sporları ile turistlerin en gözde yerlerindendir. Burada yapacağımız turumuzda, St. George Kilisesi, Meçhul Asker Anıtı, St. Irene Şapeli, ve muhteşem plajlardan bazıları görülecek yerler arasındadır. Havanın müsait olması durumunda, ufak teknelerle Petalion Adası’na da gideceğiz. Ardından yaklaşık 15 dakika sürecek 10 km’lik yolculukla şirin Paradisi Köyüne gidiyoruz. Öğle yemeğimizi, bu sakin ve güzel köyün tavernasında alıyoruz. İkramımız olan kahveleri de içtikten sonra gezeceğimiz köy, huzurlu ortamı ile sizleri etkileyecek. Ardından, yaklaşık 1 saat sürecek 35 km’lik yolculukla Hellenistik dönemden kalma surları ile ünlü Platanistos Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Dönüş yolumuzda, bölgede bulunan ve muhteşem doğaları, geleneklerine sıkı sıkıya bağlı halkları ile ön plana çıkan Pothi, Giannitsi, Aghia Triada gibi küçük köyleri vaktimiz oranında gezeceğiz. Plataniston ile Halkis arası mesafe 140 km’dir ve yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir.

*** Ekstra tur ödemelerini seyahat sırasında kredi kartınız ile de yapabilirsiniz.Tıklayınız***


Öğle yemekli Kuzey Evia turu 65 Euro

Tam günlük öğle yemekli Kuzey Evia (Eğriboz) turumuzda otelimizden sabah erken saatlerde hareket ediyoruz ve öncelikle yaklaşık 2 saat sürecek 110 km’lik yolculukla adanın en kuzeyinde yer alan Aidipsos’a (Edipsos) gidiyoruz. Burada yapacağımız turumuzda, Doğa Tarihi Müzesi, eski tavernaları ile meşhur Platania Meydanı, Arkeoloji Koleksiyonları Müzesi, Roma Dönemi Eserleri Koleksiyonu Müzesi, ve şehrin belli başlı plajları görülecek yerler arasındadır. Sahilde ikram edeceğimiz kahvelerin ardından, yaklaşık 15 dakika sürecek 15 km’lik yolculukla Orei’ye gidiyoruz. Yolda, ‘’Yunanistan’ın Seyşelleri’’ adıyla da bilinen Lihada Yarımadası’ndan geçeceğiz ve Kyneo Burnunda taştan yapılmış Deniz Feneri’ni ziyaret edeceğiz.

 Ardından, sahilde bulunan ve Argyronissos Adası manzaralı tavernada öğle yemeğimizi alacağız. Sonra, yaklaşık 10 dakika sürecek 5 km’lik yolculukla Evia Adası’nın kuzeybatı bölgesinin en büyük şehri olan İstiaia’ya gidiyoruz. Burada yapacağımız turumuzda, şehrin eski bölümünde; Agios Georgios, Agios Panteleimon, Yeni Sinasos, Vistritsa, Neochori Kanatadika mahalleleri, Doğa Tarihi Müzesi, St. Athanasius Katedrali, St. Nicholas Şapeli, eski mezarlık ve burada bulunan Xirochoriou Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında, yaklaşık 45 dakikalık 35 km’lik yolculukla çok eski bir yerleşim olan ve geleneklerine sıkı sıkı bağlı olan Aghia Anna’ya gidiyoruz. Amfitiyatro şeklinde kurulmuş beldeyi geziyoruz ve ardından, Kerassia Köyünü ve yakınındaki ‘’Fosilleşmiş Orman’’ ı ziyaret ediyoruz. Sonrasında, amfitiyatro şeklinde yapılmış ve Evoikos Körfezine bakan muhteşem bir manzaraya sahip olan balıkçı kasabası Limni’ye gidiyoruz. Buranın denizcilik gelenekleri çok eskilere dayanmaktadır.  Ardından, yaklaşık yarım saat sürecek 20 km’lik yolculukla, ormanları ve nehirleri ile Kuzey Evia’nın en yeşil ve en şirin yerlerinden birisi olan Prokopi’ye gidiyoruz. Buranın ilk kurucuları, Kapadokya’dan göç ile gelmiş halktır. Kapadokya’dan yanlarında getirdikleri St. İoannis Rossos’un naaşı, bugün tüm Yunanistan’dan ibadet için gelen ziyaretçileri yıl boyunca çekmektedir. Tamamen ahşap kullanılarak yapılmış ‘’Orman Müzesi’’ ve St John Kilisesi kalıntıları göreceğimiz yerler arasındadır.

*** Ekstra tur ödemelerini seyahat sırasında kredi kartınız ile de yapabilirsiniz.Tıklayınız***


Yemekli ic ve orta Evia adasi turu 65 Euro

Adanın iç ve orta bölgeleri Dirfy Dağları ile kaplıdır. Dağ aktivitelerini ve doğasını sevenler için Steni başta olmak üzere birçok dağ köyü, ve Agali Kanyonu gibi birçok doğa harikası bulunmaktadır. Orta bölgelerde yer alan ve büyük bir Artemis Tapınağına ev sahipliği yapan Vathy Avlidas, deniz kenarında kurulu tarihi Eretria kasabası, Stropones adlı şirin dağ köyü, kamp severlerin uğrak noktası ve Evia’nın en ünlü plajlarından olan Chiliadou, ‘’Ege’nin Balkonu’’ olarak da bilinen ve ‘’kapetanospita’’ (deniz kaptanlarının evleri) ile dünyaca ünlenmiş Kymi Kasabası turistlerin en çok tercih ettiği yerlerdendir. Otelimizden hareketle, yaklaşık 1 saat 30 dakika sürecek 85 km’lik yolculukla varacağımız Kymi ile günümüze başlıyoruz. Antik kent Sivila’ya ev sahipliği yapan mistik Kymi, Evia’nın görülmesi gereken yerlerinin başında gelir. Antik kent kalıntıları, taş evleri ve eski sokakları ile görsel güzellikler sunan Aghios Athanasios, 1849’da inşa edilmiş Panaghia Liaoutsanissa Kilisesi, kasabanın en doğusunda yer alan Aghios Panteleimon, bölgenin kültürel eserlerini sergileyen Etnografya Müzesi, bazı sağlık problemlerine iyi geldiğine inanılan Choneutiko maden sularının kaynağı, 17. Yüzyıldan kalma rahibeler manastırı Metamorfosi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından, ikram edeceğimiz kahveleri de içtikten sonra yaklaşık 45 dakika sürecek 40 km’lik yolculukla, tarihte Osmanlı’ya karşı başlatılan ayaklanmanın merkezi konumundaki Aliveri’ye gidiyoruz. Denize yakın bir tepede, amfitiyatro şeklinde kurulmuş Aliveri, zengin linyit madenleri sebebiyle Evia’nın endüstri merkezi konumundadır. Buranın güzel tavernalarından birinde alacağımız öğle yemeğinin ardından, yapacağımız turumuzda, şehir limanı ve turistlerin uğrak yeri olan Karavos, bu bölgede bulunan tavernalar, barlar ve kafeler, neolitik dönemden kalma Dystos Antik Kenti, Yunanistan’ın en eski kalelerinden birisi olan Rizokastro, 14. Yüzyılda inşa edilmiş Panaghitsa Kilisesi, Bizans döneminden kalma Kızıl Kilise, Roma döneminden kalma hamamlar göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından, yaklaşık yarım saat sürecek 25 km’lik yolculukla antik dönemde, İyonyalıların başkenti ve en güçlü, en zengin merkezi olan Eretria’ya gidiyoruz. Şehir, tarihte; denizcilik, ticaret, tarım alanlarındaki gücü ile Ege ve Güney İtalya’da bir çok koloni kenti kurmuştur. M.Ö. 5. Yüzyıldan kalma etkileyici tiyatrosu, Dafniforos, Apollo, Dionyssos, Dimitria ve Isidia Tapınakları, M.Ö. 370 yılında yapılmış Mozaik Evi, antik tonozlar, Makedon mezarları, Ditiki, Pili ve Batı Kapıları, Arkeoloji Müzesi, sahilde bulunan Heykelli Kule, Modern Sanatlar Müzesi, 1847 yılında inşa edilmiş tarihi Kanaris Evi, Olympus Dağında bulunan Geroda, tavernalar ve plajlar ile dolu sahil bölgesi, dar sokaklı ve eski köy evleri ile tipik Ege mahalleleri turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. İkram edeceğimiz kahveleri de içtikten sonra, yaklaşık yarım saat sürecek 25 km’lik yolculukla üzüm bağları, şarapları, ormanları ve mısırı ile ünlü olan Vathi’ye gidiyoruz. Burası, en çok antik Avlida Antik Kenti ile ziyaretçi çekmektedir. Artemis Tapınağı buranın mutlaka görülmesi gereken eserlerindendir ve gezimizde göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından, geri dönüş yoluna çıkıyoruz. Yaklaşık 15 dakika sürecek 10 km’lik yolculuk sonunda otelimize varıyoruz.

*** Ekstra tur ödemelerini seyahat sırasında kredi kartınız ile de yapabilirsiniz.Tıklayınız***


Aksam yemekli Gimno turu 55 Euro

Halkis’e yaklaşık 30 km ve 45 dakikalık mesafede bulunan ve yaz kış turist çeken Gimno’ya doğru yola çıkıyoruz. Antik Eretria döneminin en önemli merkezlerinden olan kasaba, tarihi ve kültürel zenginlikleri, geleneklerine bağlı misafirperver halkı ve lezzetli yemekleri sunan tavernaları (restoranları) ile her daim yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeridir. Varışımızla birlikte, bu güzel köyü gezdikten sonra, , köyde bulunan ünlü tavernalardan birinde geleneksel köy yemekleri menüsü ve limitli içecekler dahil olarak akşam yemeğimizi alacağız.

*** Ekstra tur ödemelerini seyahat sırasında kredi kartınız ile de yapabilirsiniz.Tıklayınız***


Akşam Yemekli Steni Dirfi Köyü Turu 55 Euro

Halkis’e yaklaşık 30 km ve 45 dakikalık mesafede bulunan Steni, Dirfi Dağın’da ve Evia’nın en yüksek noktasında kurulmuş geleneksel bir Ege dağ köyüdür. Evia Adası’nın en gözde tavernaları (restoranları) burada bulunmaktadır ve her mevsim ziyaretçi çekmektedirler. Köyde yapacağımız gezinin ardından akşam yemeğimizi, köyde bulunan ünlü tavernalardan birinde geleneksel köy yemekleri menüsü ve limitli içecekler dahil olarak alacağız. Gezimizin bitimi ile birlikte otelimize transfer.

*** Ekstra tur ödemelerini seyahat sırasında kredi kartınız ile de yapabilirsiniz.Tıklayınız***


Atina Gurme Yürüyüş Ekstra Turu 35 Euro

Binlerce yıllık tarihi, bulunduğu coğrafi bölge, ev sahipliği yaptığı çeşitli medeniyet ve kültürler, kozmopolit yapısı ve iklimi ile ‘’lezzet sarayı’’ lakabını hak eden Atina’da, yerli halk dışında turistlerce bilinmeyen sokaklarda, şehrin gastronomi kalbi Merkez Pazarı, Baharat Caddesi gibi özel yerlerinde yapacağımız yürüyüş turunda, çeşitli zeytinler, peynirler, zeytinyağlılar, lokmalar, tüketiyorsanız şarap ve uzo, soğuk etler, börekler, ızgara kurutulmuş ahtapot, ballı peynir, baklava, kurabiyeler ve diğer pastane mamulleri, çeşitli mezeler, kuzu şiş, kalamar şiş, Yunan döneri Gyros, özel sıcak ve soğuk kahveler gibi Yunanistan’a ait özel lezzetleri, yerel halk arasında en beğenilen yerlerden tatma şansınız olacak. (yiyecekler ve içecekler dahildir)

*** Ekstra tur ödemelerini seyahat sırasında kredi kartınız ile de yapabilirsiniz.Tıklayınız***


Korinth Kanalı Turu 25 Euro

Yapımı 1881 ile 1893 yılları arasında olup Yunanistan´ın kuzey kara topraklarını Mora Yarımadası´ndan ayıran tümüyle yapay kanalın ismidir.. Uzunluğu yaklaşık 6,3 km´dir ve Adriyatik ve Ege Denizi arasında seyredecek gemiler için yaklaşık 400 km tasarruf sağlamaktadır.
 
Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik
 

*** Ekstra tur ödemelerini seyahat sırasında kredi kartınız ile de yapabilirsiniz.Tıklayınız***


Akropolis Ekstra Turu 25 Euro

Antik Yunan kentlerinin tepelik kısımlarının hepsinde bulunan akropolislerin en önemlisi Atina’dakidir. Denizden 152 metre yüksekte bulunan bu alanda; M.Ö. 480 yılında tanrıça Athena için inşa edilen ve Atina’nın birçok yerinden görülebilen sembol yapı Partheon Tapınağı, büyük eserlerin bulunduğu meydana açılan giriş kapısı Propylaion, Karyalı Kadınlar Heykelleri ile bilinen Erektheion, Dionysos Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. (Giriş ücreti ve rehberlik dahildir).

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Figen özbay 25/08/2018 12:50:02

Tarih kokan bir tur oldu,çokta güzel oldu ve tabiki rehberimiz Deniz hanım onun katkıları çok büyük,çok güzel anlatımı ve bizlere olan sıcak samimi yaklaşımı onu çok seviyorum,ve herşey için teşekkürler🌺🌺🌺...1/1

Fikriye arslan 15/08/2018 20:16:37

30.07-06.08 2018 tarihli klasik ve Güney İtalya turuna rehberimiz Sinan Özen ile katıldık. Bol bol bilgilendik ve de eğlendik. Rehberimize çok teşekkür ederiz....1/1

Nur Bazan 07/08/2018 18:10:48

29.07.2018 - 05.08.2018 tarihleri arasinda izmir cikisli klasik italya ve guney italya turuna katildik.Bu kadar bilgi ve eglence dolu bir programi keyifle tamamlamamizi saglayan rehberimiz Sinan Ozen’e tesekkur etmek isterim.Italyanin tarihi ve guncel yasami hakkinda tam donanimli ve bilgi sahibi olmasi ,bizlere guler yuzle davranip tatilimizin verimli gecmesi icin elinden gelenin en iyisini yapmaya calisan Sinan Ozen’e tekrar tekrar tesekkurlerimizi sunarim.Nur BAZAN...1/1

Sibel Sıldıroğlu 07/08/2018 15:16:33

30.07.2018 - 6.08.2018 tarihleri arasında katıldığımız Klasik İtalya ve Güney İtalya turumuz çok güzel geçti.Bu turun güzel geçmesinde tabiki de en önemli pay donanımlı,bilgili rehberimiz Sinan Özen Beyin çok büyük katkısı vardır.Doğru yönlendirmeleri sayesinde İtalyan kültürünü doyasıya tanıma imkanımız oldu.Her şey için şahsım adıma çok teşekkür ederim....1/1

Bilal Yeşilöz 05/07/2018 13:56:40

24.06.2018-02.072018 tarihleri arası şirketinizin düzenledigi "İzmir Çıkışlı Klasik İtalya Turu"na eşimle birlikte katıldık. Bizim aile olarak katıldıgımız ilk turumuzdu. Nadire-Ali Akman çiftinin önerisiyle katıldıgımız bu turun her anından büyük keyif aldık. Gezilecek yerlerin planlaması ve organizasyon (Otel,transferler v.b) tek kelime ile çok güzeldi. Turun hiç bir gününde bizi rahatsız edecek bir problemle karşılaşmadık. Özellikle rehberimiz Mehmet Şenay'ın turu çok iyi yönetmesinin yanısıra gezdigimiz yerler hakkında bizleri detayına varıncaya kadar bilgilendirmesinden son derece memnun kaldık. Rehberin ne kadar önemli oldugunuda bu turumuzda ögrenmiş olduk,kendisine bir kez daha teşekkür ederiz. Son olarak bu gezi için şirketinize bir kez daha teşekkür ederiz,sadece bu tür kültür gezilerinde Pompei'de oldugu gibi her katılana her gezi yeri için küçük telsiz verilmesinin yerinde olacagını düşünüyoruz. Saygılarımızla,...1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

ÖDEME SEÇENEKLERİ

BBDK yönetmeliğine göre seyahat sektörü harcamalarında 6'dan fazla taksit yapılması yasa dışıdır.
MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?