Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

OTELLER


John's Hotel / Evia

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

AegeanAirlinesile

ADNAN MENDERES - ATINA 05:50 - 06:55

ATINA - ADNAN MENDERES23:30 - 00:25

 • Aegean Hava Yollari tarifeli seferleri ile Izmir/Atina/Izmir hattında ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları, havalimanı hizmetleri
 • Belirtilen oteller veya benzerlerinde pansiyon tipine gore 3 gece konaklama
 • 2 saatlik Özel Sirtaki Kursu ve bu esnada yapılacak olan ikramlar
 • Programda dahil olduğu belirtilen panoramik Atina ve Halkis şehir turları
 • Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Profesyonel Pronto Tour türkçe tur liderliği

 • Vize ücreti ve vize hizmet bedeli           110 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)(Yurt dışı cıkış harclarını seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız gerekmektedir.)
 • Ekstra tur ücretleri
 • Rehber ve Şöför bahşişleri
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
*Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
 

GENEL UYARILAR & NOTLAR
**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları

sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

**Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.  Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir.  Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.

**Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

**Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.

**Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

**Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Alternatifler yükleniyor

1.Gün Izmir-Atina-Evia Adası (Eğriboz)

Saat 02:45 İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminalinde, tur yetkilimizle buluşma. Bilet, bavul ve pasaport işlemlerinin ardından,

Saat 05:50 Aegean Havayolları’na ait A3 997 sefer sayılı tarifeli uçuş ile Atina’ya hareket. Yaklaşık 1 saat 30 dakika sürecek yolculuğun ardından

Saat 06:55  Atina Elefterios Venizelos Havalimanına varış. Pasaport ve bavul işlemlerinin ardından, panoramik Atina turumuz için hareket ediyoruz.

Yapacağımız panoramik turumuzda; Agora, Zeus Tapınağı, Parlamento Binası ve burada gerçekleşen törensel askeri nöbet değişimi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimou Bulvarı, Ulusal Kütüphane ve Akademi Üniversitesi Binası görülecek yerler arasındadır. Sonrasında, Akropolis’in eteklerinde ve Monastraki ile Sintagma Meydanlarının tam ortasında yer alan, şehrin en önemli bölgelerinden Plaka Semtine gidiyoruz. Tur liderimiz sizlere bölgeyi anlattıktan sonra, serbest zaman veriyoruz. Tarihi evler, çeşitli dükkanlar, kafe, bar ve restoranlar ile dolu olan bu bölgede gönlünüzce gezebilirsiniz. Gezinizde, Monastraki ve Sintagma Meydanları ve Ermou Caddesini de gezmenizi tavsiye ederiz. Turumuzun bitimi ile birlikte, yaklaşık 1 saat sürecek 95 km’lik yolculukla Halkis’e gidiyoruz.

Ana karaya iki köprü ile bağlı olan ve bizim Eğriboz olarak adlandırdığımız Evia ; Yunanistan’ın Girit’ten sonra en büyük ikinci adasıdır. Şehirde yapacağımız panoramik turumuzda; şehrin simge yapısı 1894 yılında yapılmış Kızıl Ev, Belediye Binası, Karababa Kalesi, Arkeoloji Müzesi, Şehir Kütüphanesi, Sanat Galerisi, Roma döneminden kalma Su Kemeri, Emirzade Türk Camii, Halk Sanatları Müzesi, tarihi Tren Garı, Bizans döneminden kalma St. Nicholas Kilisesi, Hıristiyanlığın erken döneminden kalma St. Paraskevi Bazilikası, ve yerel halk ile turistlerin uğrak bölgesi olan Kordon Boyu görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer, odalara yerleşme ve dinlenebilmeniz için serbest zaman. Tur liderimiz ile buluşma ve ‘’Sirtaki’’ Dansı Kursu için otelimizden hareket.

Dileyen misafirlerimiz, tur liderimiz tarafından düzenlenecek limitli içecekli ve akşam yemekli Halkis Gece Turu ve Taverna ekstra turuna katılabilirler turumuzun bitimi ile birlikte otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

NOT: Dileyen Misafirlerimiz ilk gun Atina da verecegimiz serbest zaman da yapilacak ekstra turlara katilabilirler.

2.Gün Evia

Kahvaltı otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, tur liderimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek biribirinden güzel ve özel gezilere ve aktivitelere katılabilirler.

3.Gün Evia

Kahvaltı otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, tur liderimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek birbirinden güzel ve özel ekstra gezi ve aktivitelere katılabilirler.

4.Gün Evia-Atina-İzmir

Uyandırma, gününüz serbest. Dileyen msaifirlerimiz tur liderimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek biribirinden güzel ve özel gezi ve aktivitelere katılabilirler.
Saat 12:00 Odaların boşaltılması ve varsa oda ekstralarının ödenmesi. Transfer saatine kadar serbest zaman.
Saat 20:00 Havalimanı için otelimizden hareket ediyoruz. yaklaşık 1 saat sürecek 80 km’lik yolculukla Atina’ya varıyoruz. Havalimanına varış; bilet, bavul ve pasaport işlemlerinin ardından,
Saat 23:30 Aegean Havayolları’na ait A3 996 sefer sayılı tarifeli uçuş ile İzmir’e uçuş. Yaklaşık 1 saat 30 dakika sürecek yolculuğun ardından,

5. Gün İzmir

Saat 00:25 İzmir'e varış. Gezimizin ve hizmetlerimizin sonu.

Figen özbay 25/08/2018 12:50:02

Tarih kokan bir tur oldu,çokta güzel oldu ve tabiki rehberimiz Deniz hanım onun katkıları çok büyük,çok güzel anlatımı ve bizlere olan sıcak samimi yaklaşımı onu çok seviyorum,ve herşey için teşekkürler🌺🌺🌺...1/1

Fikriye arslan 15/08/2018 20:16:37

30.07-06.08 2018 tarihli klasik ve Güney İtalya turuna rehberimiz Sinan Özen ile katıldık. Bol bol bilgilendik ve de eğlendik. Rehberimize çok teşekkür ederiz....1/1

Nur Bazan 07/08/2018 18:10:48

29.07.2018 - 05.08.2018 tarihleri arasinda izmir cikisli klasik italya ve guney italya turuna katildik.Bu kadar bilgi ve eglence dolu bir programi keyifle tamamlamamizi saglayan rehberimiz Sinan Ozen’e tesekkur etmek isterim.Italyanin tarihi ve guncel yasami hakkinda tam donanimli ve bilgi sahibi olmasi ,bizlere guler yuzle davranip tatilimizin verimli gecmesi icin elinden gelenin en iyisini yapmaya calisan Sinan Ozen’e tekrar tekrar tesekkurlerimizi sunarim.Nur BAZAN...1/1

Sibel Sıldıroğlu 07/08/2018 15:16:33

30.07.2018 - 6.08.2018 tarihleri arasında katıldığımız Klasik İtalya ve Güney İtalya turumuz çok güzel geçti.Bu turun güzel geçmesinde tabiki de en önemli pay donanımlı,bilgili rehberimiz Sinan Özen Beyin çok büyük katkısı vardır.Doğru yönlendirmeleri sayesinde İtalyan kültürünü doyasıya tanıma imkanımız oldu.Her şey için şahsım adıma çok teşekkür ederim....1/1

Bilal Yeşilöz 05/07/2018 13:56:40

24.06.2018-02.072018 tarihleri arası şirketinizin düzenledigi "İzmir Çıkışlı Klasik İtalya Turu"na eşimle birlikte katıldık. Bizim aile olarak katıldıgımız ilk turumuzdu. Nadire-Ali Akman çiftinin önerisiyle katıldıgımız bu turun her anından büyük keyif aldık. Gezilecek yerlerin planlaması ve organizasyon (Otel,transferler v.b) tek kelime ile çok güzeldi. Turun hiç bir gününde bizi rahatsız edecek bir problemle karşılaşmadık. Özellikle rehberimiz Mehmet Şenay'ın turu çok iyi yönetmesinin yanısıra gezdigimiz yerler hakkında bizleri detayına varıncaya kadar bilgilendirmesinden son derece memnun kaldık. Rehberin ne kadar önemli oldugunuda bu turumuzda ögrenmiş olduk,kendisine bir kez daha teşekkür ederiz. Son olarak bu gezi için şirketinize bir kez daha teşekkür ederiz,sadece bu tür kültür gezilerinde Pompei'de oldugu gibi her katılana her gezi yeri için küçük telsiz verilmesinin yerinde olacagını düşünüyoruz. Saygılarımızla,...1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

ÖDEME SEÇENEKLERİ

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?