Endülüs Turu (İspanya Turları)

7+ Kişi
13/10/2018 - 20/10/2018
7 Gece - 8 Gün
999 EUR
749 EUR
4,239 TL
Şimdi alın, kişi başı 1358 TL kazançlı çıkın
Taksit tablosu için tıklayın

Malaga (2 Gece 3* Uzak Hotel) Cadiz ( 1 Gece 3* Uzak Hotel vb.) Granada (2 Gece 4* Granada Palace Hotel vb.) Sevilla (2 Gece 4* TRH La Motilla Hotel vb.) Toplam 7 Gece (7 Kahvaltı) Türk Hava Yolları, Atatürk Havalimanı, Malaga Gidiş - Malaga Dönüş
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
749 EUR
İlave Yatak
749 EUR
Tek Kişi
1,009 EUR
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 719 EUR

OTELLER


CADIZ HOTEL


GRANADA PALACE HOTEL


MALAGA HOTEL


TRH LA MOTILLA HOTEL

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

TÜRK HAVA YOLLARI

TK1303 ISTANBUL - MALAGA 12:35 16:05
TK1304 MALAGA - ISTANBUL 17:00 22:15

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul- Malaga -İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Malaga - Cadiz - Sevilla - Granada - Malaga arası otobüs transferi
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Malaga'da 2 gece, Cadiz'de 1 gece, Sevilla'da 2 gece Granada'da 2 gece, olmak üzere toplam 7 gecebelirtilen vb. kategori otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Panoramik Malaga,Cadiz,Sevilla,Granada şehir turları
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Prontotour Türkçe Tur Liderliği Hizmeti
 • KDV dahildir.

 • Vize ücreti ve servis bedeli  120 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Her turlu kisisel harcamalar ve otel ekstralari
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Ekstra tur ücretleri
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

Al Hambra Sarayı ekstra turu sarayın müsaitliğine bağlı olarak gerçekleştirilir.

 
GENEL UYARILAR & NOTLAR
**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. **Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
**Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.  Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir.  Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.
**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
**Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
**Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
**Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
**Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.
Alternatifler yükleniyor

1.GÜN İSTANBUL – MALAGA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Prontotour kontuarı önünde sabah saat 10:00'da buluşma. Bilet, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1303 tarifeli seferi ile saat 12:35'de Malaga'ya hareket. Yerel saat ile 16:05'de Malaga'ya inişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Ünlü ressam Pablo Picasso’nun doğduğu şehir olan Malaga'daki turumuzda Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatorosu, Puerto Marina (Liman) ve La Alcazaba ve Gibralfaro Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. otelimize özel otobüslerimiz ile transfer oluyoruz Tur bitimi otele transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.GÜN MALAGA (RONDA&MARBELLA&MİJAS)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Ronda&Marbella&Mijas turuna katılabilirler. İspanya tarihinde ilk defa boğa güreşlerinin yapıldığı ve en eski Arenası ile ünlü tipik bir dağ kasabası olan Ronda'yı göreceğiz. Sonrasında Marbella turumuz için yola çıkıyoruz. Marbellaya varışımız sonrasında Puerto Banus (Banus Limanı). İspanya’nın en meşhur limanı olan Puerto Banus, dünyanın en lüks yatlarının demirlediği bir yer. Nitekim her an bir Hollywood ünlüsüyle ya da kraliyet ailesinin bir üyesiyle karşılaşma ihtimaliniz bulunuyor. Gucci, Dior, Chopard ve Dolce & Gabbana gibi pahalı markaların en özel ürünleri, ilk olarak yine bu bölgede satışa sunuluyor. Sonrasında ise Plaza de los Naranjos meydanını görüyoruz ve son durağımız olan Mijası göremek için yola çıkıyoruz.Tipik bir Endülüs köyü olan Mijas şehir turumuzu yaparak son durağımız olan Mijasıda gördükten sonra tekrar Malagaya dönüş ve Geceleme otelimizde.

3.GÜN MALAGA-JEREZ DE LA FRONTERA-CADIZ

Sabah kahvaltısı ardından odaların boşaltılması ve özel aracımız ile tüm misafirlerimizin katılı ile Cadiz’e hareket. Yol üzerinde tüm misafirlerimizin katlı ekstra ile Jerez de La Frontera  turunu gerçekleştiriyoruz. Tur bitimi Cadiz'e hareket panoramik Cadiz şehir turu sonrasında otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.GÜN CADİZ-SEVİLLA (ALCAZAR & KATEDRAL)

Sabah kahvatısı ardından odalanarın boşlatılması ve özel aracımız ile Sevilla'ya hareket panoramik Sevilla şehir gezisinde; Muvahhit’ler döneminden kalma eski Ulu Camii’nin yerine 15. yy da inşaa edilmeye başlanan katedral (dışarıdan), Arap, Gotik ve Rönesans tarzı sarayların yanyana yükseldiği Krallık Malikanesi Alcazar (dışarıdan), Altın Kule denilen 13.YY'dan kalma kale, Belediye Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Alcazar & Katedral turuna katılıyoruz. Otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.GÜN SEVİLLA - (CORDOBA & CORDOBA CAMİİ - FLAMENKO)

Sabah kahvaltısı ardından dileyen misafirlerimiz ile Cordoba şehrini keşfetmek için ekstra olarak düzenlenecek olan Cordoba turumuzu gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Cordoba ‘ya varışta yapılacak olan panaromik şehir turumuzda; yapımına 785 yılında başlanan ve 987 de tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii ve Musevi Mahallesi görülecek yerler arasındadır. Verilecek kısa bir molanın ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Cordoba Camii turunu gerçekleştiriyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Flamenko Show yapılacaktır. Turumuza  katılan misafirlerimiz ile rehberimizin bildirecegi saatte otelimizden hareket. Geceleme otelimizde.

6.GÜN SEVİLLA-GRANADA(AL HAMBRA)

Sabah kahvaltısı ardından odaların boşaltılması ve özel aracımız ile Granada'ya hareket.Granada'ya hareket ve panoramik Granada şehir turu. Şehir turunun ardından serbest zaman.  Ekstra Al Hambra Sarayı turu (Saray ziyareti müsaitliğe bağlı olarak gerçekleştirilmekte olup müsaitlik olmaması durumunda sadece bahçesi gezilecektir.)   Al Hambra, Gırnata'ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmıştır. Bu yüzden dışarıdan biraz hantal görünür. Fakat hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir sarayla karşılaşılır. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Al hamra, yani "Kırmızı" denmiştir. Tur bitimi otele transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7.GÜN GRANADA (UBEDA & BAEZA)

Sabah kahvaltısı ardından dileyen misafirlerimiz ile Ubeda ve Baeza şehrini keşfetmek için ekstra olarak düzenlenecek olan Ubeda&Baeza turumuzu gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Turumuzu tamamladıktan sonra rehberimizin bildirecegi saatte otelimizden hareket. Geceleme otelimizde.

8.GÜN GRANADA-MALAGA

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Malaga Havalimanı'na hareket. Bilet, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1304 tarifeli seferi ile saat 17:00'da İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 22:15'de Istanbul’a varış ve gezimizin sonu. Istanbul’a Hoşgeldiniz !

AL HAMBRA SARAYI 55 EURO (02-12 YAŞ 35 EURO)

Elhamra, Gırnata'ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmıştır. Bu yüzden dışarıdan biraz hantal görünür. Fakat hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir sarayla karşılaşılır. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra, yani "Kırmızı" denmiştir.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Saray giriş bileti + Kulaklık + Rehberlik

NOT: Saray ziyareti müsaitliğe bağlı olarak gerçekleştirilmekte olup müsaitlik olmaması durumunda sadece bahçesi gezilecektir. Sadece Bahçe turunun yapılması durumunda ekstra turumuzun fiyatı  45 Euro olarak revize edilecektir.

SACRAMONTE ÇİNGENE MAHALLESİ 35 EURO ( 02-12 YAŞ 25 EURO )

Dünya kültür mirasi listesinde olan eski cingene mahallesi Sacramonte'de doğal mağaralarda  çingene showunu içeceklerimizi yudumlayarak izliyoruz ve show sonrası yine dunya kultur mirasi listesinde olan eski musluman mahallesi Albayzın'de gezintimizi gerçekleştiriyoruz
Fotoğraf makinesi ve kameranızı almayı unutmayın!..
 
Dahil olan servisler: Ulaşım + Bir içecek + Rehberlik
 

RONDA 45 EURO (02-12 YAS 25 EURO)

Ronda İspanya’nın en eski ve en tarihi dağ kasabalarındandır. İlk boğa güreşlerinin başlatıldığı Ronda’ da Tarihi Roma Köprüsü ve isteyenlerle İspanya’nın en eski arenası ve müzesini görebilme imkanı .
Dahil olan servisler: Ulaşım + Arena girişi + Rehberlik

FLAMENCO SHOW-ENDÜLÜS 55 EURO ( 02-12 YAŞ 30 EURO )

İspanyol kültürünü dünyaya tanıtan iki gelenekten biri Boğa Güreşleri diğeri ise Flamenco Halk oyunlarıdır. Biz bu gezimizde Sevilla’da bu oyunların sergilendiği en güzel lokallerinden birinde size bu fırsatı sağlayacağız. Renk cümbüşünün ritmik hareketlere dönüştüğü dansları izlerken, geleneksel İspanyol içkisi olan Sangria şarabını yudumlama keyfini yaşayacaksınız. Fotoğraf makinesi ve kameranızı almayı unutmayın!..
Dahil olan servisler: Ulaşım + Bir içecek + Rehberlik

ALCAZAR, KATEDRAL 45 EURO ( 02-12 YAŞ 25 EURO )

Güzel bahçeleri nedeni ile Jardines de Alcazar( Alcazar Bahçeleri) da denir. Yapımına 1181 yılında başlanan saray Endülüs Emevileri’ nden kalmış, Arap mimarisinin eşsiz örneklerinden biridir. Vatikan ve Londra’daki Saint Paul kilisesinden sonra dünyanın 3. Büyük katedrali olsan Sevilla Katedrali’ni gezme, tanıma imkanı bulacaksınız. Ayrıca Game of Thrones’un bazı bölümleri de burada çekilmiştir.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Saray Girişi+ Katedral Girişi + Rehberlik

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Melike Duran 12/07/2018 13:37:40

15/22 Haziran 2018 tarihleri arasındaki tura üç kız kardeş katıldık.31 kişilik bir grupla yaptığımız bu tur müthiş güzel geçti.Haluk Tan bey gibi bilgi birikimli,kibar,beyefendi bir rehberimizin olması büyük şanstı.Bu kadar uyumlu bir grup olamazdı herhalde hepimiz çocuklar ve gençlerde dahil dostlukla veda ettik,hatta tur bitti diye hüzünlendik.Haluk Tan Bey ile bu seyahati bize sunan Pronto Tur a da teşekkürler,zaten aile gibi olduk sıradaki turlarda buluşmak üzere....1/1

nurgül topçuoğlu 11/07/2018 11:00:22

Merhabalar , 30.06.2018-07.07.2018 arası Büyük İspanya Turunuza katıldık. Rehberimiz Sayın Onat Ozan Özalparslan Bey'e Çok teşekkür ederim. Engin bilgi ve tecrübeleri sayesinde çok keyifli bir gezi yaşadık. Kendisinin yakın ilgi ve alakası ve bize öğrettikleri gezimizi daha da keyifli hale getirdi. Kendisine şahsım adına çok teşekkür ederim. Umarım başka bir gezide yeniden Ozan Bey ile seyahat etme şansımız olur. Herkese çok teşekkür ederim....1/1

Filiz Bicer 09/06/2018 10:35:10

2/9 Haziran tarihleri arasinda ailemle katildigim Buyuk İspanya turu,degerli rehberimiz Haluk Tan sayesinde cok keyifli gecti.Haluk Bey’in engin bilgi birikimi,beyefendi kisiligi,zaman yonetimi ve her misafirinin sorunlari ve sorulariyla tek tek ve icten bir sekilde ilgilenmesi sayesinde bu yogun ama bir o kadar da zevkli turu sorunsuz ve cok guzel anilarla tamamladik.Simdi Turkiye ye donerken;isinde ve insan iliskilerinde cok basarili olan Haluk beyle bizi bulusturup bu zevkli turu hazirladigi icin Prontotour’a tesekkurlerimi iletiyorum....1/1

Özden Sargın 28/05/2018 13:36:43

19-26 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılan büyük İspanya turuna katıldık, rehberimiz Kadir Demirci beyin bilgisi, donanımı ve ekstra ekstra yaptığı turlar sayesinde çok güzel bir gezi oldu. Kadir Demirci beye çok çok teşekkürler......1/1

Fatoş Demirkan 20/05/2018 22:56:09

14.4.2018-21.4.2018 tarihleri arasında yapılan Büyük İspanya turuna katıldık. Çok doyurucu olan program rehberimiz Haluk Tan bey sayesinde unutulmaz seyahatlerim arasına katıldı.Kendisinin gerek bilgi birikimi gerekse donanımı ve hakimiyeti ile harika bir gezi oldu.Çok çok teşekkürler....1/1

Emre Polat 13/05/2018 14:08:34

5 Mayıs 12 mayıs Büyük ispanya turuna katıldık. Rehberimiz Haluk Bey idi. Turun harikulade geçmesini sağlayan Haluk Bey size çok teşekkür ederiz. Mükemmel bilgi birikiminiz, kibarlığınız ve işinize olan aşkınız sayesinde seyahatimiz boyunca harika zaman geçirdik. Bundan sonra Prontotur'u seçmemizin tek sebebi siz olacaksınız. Herşey için teşekkürler!...1/1

Melek Adigüzel 21/04/2018 19:39:06

21/01/2018-28/01/2018 tarihlerindeki Büyük İspanya turunuza katılmıştım.Çok keyifli bol anılı ve bol miktarda bilgi birikimi ile döndüğüm muhteşem bir seyehat oldu benim için bunların hepsinin mimarı tabikide çok saygılı ve bilgili rehberimiz Haluk TAN bey sayesinde oldu.Kendisine bir kere daha tur boyunca ve hatta turdan sonraki bütün rehberlik hizmetleri için çok teşekkür ederim.Pronto turu değerli rehberleri ve kaliteli hizmetinden dolayı tebrik ederim👏Bundan sonra benim ve yakın çevremin tercih edeceği tek tur şirketisiniz 👍...1/1

Nuray Kandemir 11/04/2018 22:57:15

31 Mart-7 Nisan 2018 Büyük İspanya turuna eltimle birlikte katıldık.Çok yorucu olsa da oldukça dolu dolu geçen bir tur oldu.Endülüsün harika şehirleri,Madrid'in başkent havası ve Barcelona'nın yaşanılası ışığı...Ve tüm bunları sorunsuz yaşamamızı sağlayan rehberimiz Ozan Özalpaslan bey..Pronto tura,değerli rehberimize ve tabii ki uyumlu grubumuza çok teşekkür ediyorum.Başka turlarda görüşmek üzere......1/1

Aylin Şahin 05/04/2018 14:19:07

30 Mart-2 Nisan 2018 Barselona turuna katıldık. Rehberimiz Haluk TAN bey'e buradan da ayrıca tesekkür etmek isteriz. Gezdiğimiz yerler ve tarihi hakkındaki doyurucu anlatımı ve esprili kişiliği gezimize renk kattı. Önerdiği kitapları okumak için sabırsızlanıyoruz. Otelimiz Holiday Inn merkeze uzak olmakla birlikte trenle ulasımı oldukça kolaydı....1/1

Yeliz Doğan 01/03/2018 08:48:15

12.10.2018-18.10.2018 İspanya turuna katıldık eşimle gerçekten memnun kaldığımız bir turdu. Rehberimiz Kadir Demirci beydi. Kendiside daha önce İspanyada yaşadığından dolayı oranın kültürünü çok iyi biliyordu. Programa dahil olmayan yerleri bile bizleri kırmadan gezdirdi. Dolu geçen bir turdu. Tek memnun kalmadığım yönü otellerin merkeze uzak olması....1/1

Aytaç Aybek 19/02/2018 09:07:54

Sayın Pronto tur yetkilileri, 9-12 Şubat arasında 9 kişi olarak katıldığımız Barselona turunuzda yakın ilgisi ve güler yüzlü yaklaşımı sebebi ile rehberiniz İsmail Cihan Bey’e teşekkürlerimizi iletmenizi rica ederiz. İleri dönemlerde kendisinin rehberlik edeceği diğer turlarınız hakkında bilgi almayı rica eder, İyi çalışmalar dileriz....1/1

Sermin Bayramoglu 02/02/2018 15:35:19

28.12.2017-01.01.2018 tarihleri arasinda gerceklesen Barcelona Yilbasi turuna katildim. Daha once de Amalfi turunda bize rehberlik eden Pronto turun degerli rehberi Tolga Temel ile harika bir tur gecirdik. Oncelikle, 5 gun boyunca elinde gururla tasidigi bayragimiz ile, engin bilgisini ve deneyimlerini bizimle paylasan, yilbasi gecemizde bizi yanliz birakmayan degerli rehberimize, ve bu tur da emegi gecen tum Pronto tur calisanlarina gonulden tesekkur ederim. Pronto Tur ile yaklasik 1.5 yil icinde, 8 ayri tura katildim. Tolga Temel ile daha nice farkli ulkeler ve sehirler gormek gezmek umidi ile. Sevgiler. Sermin...1/1

tülin öztütüncü 30/01/2018 16:01:19

21,01,2018-28,01,2018 tarihleri arasında büyük ispanya turuna katıldık.mükemmmel bir tatil oldu bizim için.ispanyanın her şehri farklı güzel .tatilimizi güzelleştiren en önemli sebeb tabiki rehberimiz haluk tan.oteller çok iyi rehber güleryüzlü pozitif ve kibar hiç olumsuz bir durum olmadı.haluk bey burdan birkere daha size ve pronto tur a teşekkür edrim.tatilimizi güzelleştirdiğiniz için...1/1

Pınar KIRIŞ 02/01/2018 18:42:55

Merhabalar, 28-01.01.2018 Barcelona Yılbaşı turuna arkadaşımla katıldık. Çoook güzel, keyifli, dolu dolu bir tatil geçirerek 2018 yılına girdik. Bunda en büyük katkı ise rehberimiz Tolga TEMEL'e aittir. Bilgi ve deneyimlerini, gönülden, samimi ve iyi niyetiyle keyifli bir enerjiyle aktardığı için Tolga Bey'e yürekten teşekkür ederiz. Güzel anılar ve güzel dostluklar kurarak döndüğümüz tatillerin devamını birlikte inşallah yine yaşarız ;)...1/1

Mehmet Enis Eşen 06/12/2017 13:14:00

25 Kasım-02 Aralık tarihleri arasında annem ile birlikte Büyük İspanya Turuna katıldık. Rehberimiz Kadir Demirci Bey sayesinde inanılmaz ve tarif edilemez dolu dolu bir hafta geçirdik. Kadir bey'in genel kültürü, tarih bilgisi ve sanat anlayışı bize çok farklı bir İspanya Turu geçirmemizi sağladı. Tur boyunca çok değerli arkadaşlar edindik. Tekrar buradan bizi bir aile gibi kaynaştıran ve her türlü desteği sağlayan Kadir Demirci ve ekibine teşekkür ederiz. Ayrıca Şaşkınbakkal Prontotur temsicisi Hüseyin Pehlivan Bey'e de satınalma ve vize sürecindeki yardımları içinde teşekkür ederim. Gelecek gezilerde buluşmak dileğiyle....1/1

Mehmet Enis Eşen 04/12/2017 21:02:16

25 kasım-02 aralık 2017 tarihleri arasında annemle Prontotur'un Büyük İspanya Turuna katıldık. Rehberimiz Kadir Demirci sayesinde inanılmaz ve tarif edilemez dolu dolu bir hafta geçirdik. Kadir bey'in genel kültürü, tarih bilgisi ve sanat anlayışı bize çok farklı bir İspanyaTuru geçirmemizi sağladı. Tur boyunca annem ve ben çok değerli arkadaşlar edindik. Tekrar buradan bizi bir aile gibi kaynaştıran ve her türlü desteği sağlayan Kadir Demirci ve ekibine teşekkür ederim.Ayrıca Şaşkınbakkal Prontotur temsilcisi Hüseyin Pehlivan Bey'e de satınalma ve vize sürecindeki yardımları içinde teşekkür ederim. Gelecek gezilerde karşılaşmak dileğiyle....1/1

Beril As 03/12/2017 20:05:28

25.11/02.01/17 Tarihlerin de Büyük İspanya Turuna katıldım.Tur rehberımız sayın KADİR DEMİRCİ sayesinde şahane bir İSPANYA turu gerçekleştırdık.Turumuz başlamadan 2 gün önce Kadir Bey whatsapp grubu kurarak hem bizi bılgılendırdı hemde grupla kaynaşmamızı sağladı.1 haftalık tur boyunca her türlü ihtiyaclarımızla(yeme-içme, uçak,metrodan makına başından bılet alımına kadar,alısverıs noktalarıda dahil) bizimle tek tek ilgilendi.Turumuz 23 kişiydi.Yalnız katılmama rağmen hıc yalnızlık çekmedim ve çok güzel arkadaşlar edındım.Esprili kişiliği,genel kültürü,engin coğrafya bılgısı,sanat tarihi,güleryüzlülüğü ve sabrıyla bu turun çok güzel geçmesını sağladı.Kendısıne burdan tekrar çok çok teşekkür ediyorum.Umarım başka bir turda tekrar karsılaşmak dileğiyle...........1/1

Ceren Acarbulut 16/11/2017 13:31:55

21-28 Ağustos tarihlerinde yaptığımız İspanya gezimiz hayal ettiğimizden de güzeldi. Sevgili rehberimiz Haluk Tan samimiyeti, nezaketi, dostane tavrı ve güler yüzüyle gezimizi muhteşem kılan çok değerli bir ağabeyimiz oldu. İspanya gezisini satın almadan önce yapılması gereken ilk şeyin Haluk abinin de olup olmadığını sormak olduğunu düşünüyoruz. Her şey için çok teşekkürler. Ceren & Mustafa Acarbulut...1/1

Esra Boybek 23/10/2017 09:18:48

Merhabalar, bu mesajı teşekkür amacıyla yazıyorum. 18-25 Eylül arasında katıldığımız İspanya turundan genel olarak çok memnun kaldık. Kaldığımız oteller gayet yeterli, aracımız rahat ve konforluydu. Ama biliyoruz ki bir gezinin en önemli kısmı rehberdir. Bizim de gezimizi esas olarak rehberimiz Haluk Tan bey güzelleştirdi. Rehberimizin dolu dolu anlatımları hepimizi memnun etti. Esprili kişiliği de bonus oldu diyebiliriz, hem bilgilendik, hem çok eğlendik. Gezinin ortalarında hastalanmasına rağmen bunu bize hiç yansıtmadan işini yapmaya devam etti. Döndükten sonra bile tavsiye ettiği kitapları okuyoruz. Kısacası doğru tercih yapmışız, bu yüzden hem size hem de rehberiniz Haluk Bey'e kendim ve yol arkadaşım Esra Serhat adına tekrar teşekkür etmek istedim. Siz de firma olarak bizim adımıza teşekkürlerimizi iletin lütfen. İyi çalışmalar dilerim....1/1

Zekai Bikmen 16/10/2017 17:35:49

12-15ekim 2017 tarihlerinde eşim ve ben rehberimiz Murat İşçi bey ile birlikte Barselona turuna katıldık.Grubumuz 20 kişi altında olduğu halde tüm extra gezilerimizi çok güzel şekilde gerçekleştirdik.Daha öncede pronto turla başka yurtdışı turlara katılmış memnun kalmıştık.Rehberimiz Murat İşçi beye ve pronto tura teşekkür ediyoruz.Kadriye-Zekai BİKMEN...1/1

Sibel Teknekaya 16/10/2017 11:53:24

07/10_14/10/2017 tarihleri arası eşimle birlikte Büyük İspanya Turuna katıldık. Pronto Tur ile bu ikinci seyahatimiz. Geçen seneden memnun kaldığımızdan tekrar Pronto Tur’u tercih ettik. Seyahatimizin başlangıcından sonuna kadar bize güleryüzlülüğü, bilgisi ve tecrübesi ile yardımcı olan rehberimiz Haluk Tan beyfendiye sonsuz teşekkürlerimizi bildiririz. İnşallah başk bir turda görüşmek dileğiyle Pronto Tur ailesi olarak esen kalın....1/1

Pınar Çelik 03/10/2017 22:13:40

18-25 Eylül 2017 Büyük İspanya turuna katıldık. Yurtdışına ne zaman gitsem insana verilen değeri çok net olarak hissederim. Öyle içten bir rehberimiz vardı ki nerede olursak olalım bunu koşulsuz olarak mutlaka hissederdik. Öncelikle Haluk Tan Bey'e gerek doğallığı gerekse tüm yardım ve bilgilendirmeleri için çok teşekkür ederim. Kendisi İspanya'yı benim için bir daha İspanya yapmıştır. İlk defa ProntoTour ile seyahat ettim ve bir daha gerçekten herhangi bir lokasyonu ve ProntoTour'u seçme sebebim Haluk Bey olacaktır. Tüm turda yer alan misafirler de çok değerli insanlardı ve çok keyifli zamanlar geçirdik. Bence İspanya'nın hakkını hepimiz çok iyi verdik. Her anımız dopdoluydu ve çok hoştu. İspanya unutamayacağım tatillerimin arasında olacak. Bu tatile baştan sona kadar dahil olan her şeye teşekkür ederim....1/1

Nurcan Canpolat 25/09/2017 03:43:31

11-18 Eylul 2017 Buyuk İspanya turuna 8 kişi katıldık. Daha once Pronto Tur ile cıktıgım Buyuk İtalya ve Puglia turlarından tanıdıgım rehberimiz Goksel Goksoy sayesinde İspanya ve tarihine keyifli bir giriş yaptık. İspanya'yı keyifli anlatımıyla unutulmaz kılan Goksel Bey, bilgisiyle bizi kendine hayran bıraktıran, paylaştığı hikayeler ile insanda merak uyandıran, birçok film ve kitap önerisinde bulunan, yaptığı zekice esprileri ile güldüren, samimi, ilgili, ,nazik,mutevazi, kısacası 4/4 luk bir rehber. Kendisini tanımaktan mutluluk duydugum Goksel Bey'e cok tesekkur ediyorum.Ayrıca bu guzel turları duzenleyen Pronto Tur'a ve emegi gecen herkese tesekkurler... Goksel Goksoy'un turlarıyla ilgi bilgilendirirseniz cok memnun olurum. En yakın zaman da tekrar gorusmek dilegiyle......1/1

Elçin Özer 19/09/2017 15:37:02

Merhabalar! 11 eylül ,18 eylül 2017 tarihleri arasındaki Büyük İspanya turumuzdan dün gece dönmüş bulunuyoruz.Hafızamıza güzel anıları ve görüntüleri ayrıntılı ve kapsamlı tarihi bilgilerle kazıdık. Gönlü kadar bilgisi de geniş olan Göksel Göksoy bey olmasaydı , yıllardır gitmeyi düşündüğüm bu geziminin ,bu kadar büyük bir anlamı olmayacaktı.Huzurunuzda Göksel Göksoy beye emekleri ve büyük bilgi paylaşımı için gönülden teşekkür ederim.Göksel Bey ile Avrupayı gezmenin bir ayrıcalık olduğunu bir kez daha deneyimlemiş bulunuyorum.Pronto tur yetkililerinden dileğim Göksel beyin hakkettiği değerin verilmesi ve korunmasıdır.Pronto tur ve yetkililerine de bu organizasyonunu düzenlediği için çok teşekkür ediyorum.Göksel Göksoy bey ile başka şehirler,yeni hayatlar izlenimlemeyi merakla bekliyorum .Sevgiler Elçin!...1/1

Sevgi Başkan 05/09/2017 21:42:42

28 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde Madrid,Valenciya,Barselona turuna katıldık.Rehberimiz Haluk Tan Bey seyahat öncesinden başlayarak bilgilendirmeleri, ilgisi, bilgisi , güleryüzü ve desteğiyle ve profesyonelliğiyle rüya gibi güzel İspanya turu yaşamamızı sağladı. Kendisine sonsuz teşekkürler. Ayrıca Ankara Bahçelievler Prontotur Mito Turizim çalışanları sayın Volkan Dursun ve Zeynep hanıma da ilgileri ve güleryüzlü davranışları için teşekkürler....1/1

Çağrı 03/09/2017 17:30:39

12-19 Ağustos tarihlerinde Büyük İspanya turunu katıldık. Şimdiye kadar gördüğüm en ilgili, mütevazi, gönülden işini yapan rehbere rastlamak bu tura nasip oldu. Haluk TAN beye ilgisi ve nezaketi için çok teşekkür ederiz. Bu güzel gezi için Pronto Tur'a teşekkürler......1/1

Çağın Karabıçak 31/08/2017 20:19:44

21-28 Ağustos Büyük İspanya turumuza başlamadan önce bu kadar fazla şehir ve rotayla nasıl başa çıkarız diye heyecanla birlikte biraz da endişeleniyorduk. Turdan iki gün önce bizi mesajla ve arayarak bilgilendirmeye başlayan, tüm tarih, sanat tarihi, coğrafi ve kültürel bilgileri paylaşımının yanısıra espirileri, ilgisi, güleryüzü ve desteğiyle bir hafta boyunca mutlulukla ve güvenle gezmemizi sağlayan özel insan HALUK TAN'a en içten teşekkürlerimizi sunarız. Rehberimiz o olduğu için şanslıydık... Teşekkürler...Çağın&Sedat Karabıçak...1/1

Duygu Özü 23/08/2017 10:45:59

Merhabalar, 12-19 ağustos Endülüs Portekiz turunuza katıldım. Rotası ve otelleri çok güzel bir turdu. Firmanızla ilk defa bir tura katıldım. Bundan sonra da tercih edeceğim. Tur süresince bilgisi, tecrübesi ve nazikliği için tur rehberi can özden beye tekrar teşekkür ederim. Gelecek tatillerde görüşmek üzere......1/1

Sevgi YILDIZ ŞAHİN 21/08/2017 20:07:53

Ben 2 arkadaşımla beraber 12-19 Ağustos tarihleri arasındaki büyük İspanya turuna katıldım. Tura damgasını vuran rehberimiz Haluk Tan beye sonsuz teşekkürler. Tur öncesinden, tur bitimine kadar sabırla bizlere harika bir rehberlik yaptı. İlgisi, saygısı, bilgisi kısacası herşey için kendisine minnettarız. Teşekkürler Pronto Tur......1/1

Özge SAĞLAM 07/08/2017 22:00:20

29 Temmuz -5 Ağustos Büyük İspanya turumuzu kusursuz geçirmemize sebep olan Haluk TAN ve Pronto Tur'a sonsuz teşekkürler...1/1

Gürkan KANDEMİR 06/08/2017 22:01:47

29Temmuz -5 Ağustos 2017 tarihinde her anı dolu dolu geçen ve bitmesini hiç istemediğimiz Büyük İspanya Turuna kızımla birlikte katıldık. Turumuzun son derece keyifli ve muhteşem geçmesini sağlayan sayın Haluk TAN bey'e çok teşekkür ediyoruz. Öyle bir rehber düşününki ; tur başlamadan 2 gün öncesinden özel olarak sizi arayarak tüm detayları sizlerle paylaşan , turun ilk başlama saatiyle birlikte an ve an hertürlü ihtiyaçlarınızla tek tek ilgilenen(yeme-içme , uçak , taksi , metrodan makine başında bilet alımına kadar , alış veriş noktaları dahil) engin teknik bilgi ve son derece profesyonel tecrübesini tavsiyeleri ile sizlere aktarırken müzik ve dvd filmlerle pekiştiren sizleri bilgiye boğan bir rehber..Tekrar dan çok teşekkürler Sayın Haluk TAN bey.....1/1

Ertuğrul YURTSEVEN 06/08/2017 17:56:21

Eşimle ve yakın akrabalarımla 29 temmuz 05 ağustos tarihleri arasında Büyük Ispanya turuna katıldık.Bu turda Sayın Haluk TAN rehberimizdi onun sayesinde ömür boyu unutmayacağımız bir kültür turu yaptık.Sayın Haluk TAN İşine hakim,alçak gönüllü,mütevazı ve iyi niyetliliğinin yanında tarih,sanat tarihi,coğrafya bilgisi ve engin genel kültürü ile kendisine saygı duymamızıı sağladı.Seyahatten önce başladığı ve sonuna kadar devam ettiği bilgilendirmeleri ve yönlendirmeleri bir anne gibi hepimizi koruması ve kollanması ile de kendisini sevmemizi sağladı.Üstün organizasyon ve koordinasyon becerisi sayesinde zamanı en etkin kullanarak hiç akşama olmamasını sağladı. Yani demem odurki Sayın Haluk TAN Pronto Tur un çıtasını hayli yükseltti.Pronto Tur un bundan sonra işi dahada zorlaştı.Ben Sayın Haluk TAN a bu Vesile ile saygı ve sevgilerimi gönderiyorum.Ailesi ile sağlıklı ve Mutlu bir yaşam diliyorum....1/1

Arzu 04/07/2017 13:56:59

17-24 Haziran 2017 Büyük İspanya turuna katıldık. Çok güzel bir tur yaşadık, gezimizin güzel geçmesinin en büyük sebebi rehberimizin KADİR DEMİRCİ olmasıydı. Herşey için kendisine çok teşekkür ediyoruz, gezi boyunca bize İspanya yı o kadar güzel anlattı ki hiç ayrılmak istemedik. Kadir Demirci gibi bir İspanya uzmanına rastlamak bizim için çok büyük bir şanstı. Kendisi her şeyimizle ilgilendi, özellikle yemekleri bizim için seçti ve servis yaptı, böyle mükemmel bir insanı tanıma ve onunla seyahat etme şansı bulduğumuz için çok şanslıydık. Tabii pronto turun programı, extraları, otobüsü ve şöförümüz de çok iyiydi. İspanya ve Endülüs bölgesi çok çok güzel kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. Tüm extraları alarak bu tur yapılırsa anlam kazanıyor onu da belirteyim, buna gitmesem olur denecek hiç bir extra tur yok. Bizim Kadir bey gibi bir şansımız olduğu için extraların extraları da yaşama şansımız oldu. Teşekkürler PRONTO TOUR çok çok Teşekkürler KADİR DEMİRCİ inşallah yolumuz yine bir gün bir yerde kesişir...

TUĞRUL AKDAĞ 02/07/2017 14:47:01

Merhaba. Biz üç arkadaş 01-04 Haziran Barselona turuna katıldık. Gerçekten harika güzel bir tur oldu. Tur rehberimiz Can Bey e çok teşekkür ederiz. Gerçekten gördüğümüz yerlerin harikalığının yanında Can Bey in anlatımıda turu daha kaliteli kıldı.

Mühüttin tunc 30/06/2017 17:14:51

MERHABA BEN MUHİTTİN TUNÇ İSPANYA BARCOLANA PRONTO TOUR SELCUK BAKİ Öncelikle pronto tour çok teşekkür ederim 3 gece 4 gün olmasına rağmen her anımız harika gecti ilk defa bir turu ve rehberden bu kadar cok ilgi ve mutluluk duyduk Yaklasık ets tatil sepeti tatil budur gibi12 tur firmasıyla avrupa ülkerini gezdim ve bir çok rehberlerle karsılastım ama hayatımda ilk defa pronto tour barcolana turunu cok begendim sayın rehberimiz SELCUK BAKİ çok teşekkürlerimi iletiyorum hayatım gördüm en iyi tur oldu yaklasık 17 kişiydik ve hepimizle ilglilenen herseye ragmen her konuda yardımcı oldu otobüsle seyahat sırasında bile gördüğümüz ilgi cok iyiydi ve gezdirdigi müzeler tarihi yerler ÖZELLİKLE SELCUK BEYİN anlatımları harikaydı gerekirse her defasında bizi kırmayıp tekrar anlattıgı için cok teşekkür ederim hem GEZME KONUSUNDA HEMDE ALISVERİŞ ULAŞIM YEMEK KONUSUNDA HARİKA DESTEK VERDİ COK YARDIMCI OLDUGU İÇİN NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEM YETMEZ bu sebebten dolayı cok teşekkür ederim bundan sonraki turlarda herzaman pronto tour öneriyorum çevremdeki insanlara artık sizden baska bir firma aramama gerek yok sadece pronto tour benım için BUNDAN SONRA SELCUK BAKİ BEYİN TURLARINDA BİLGİLENDİRİRSENİZ COK SEVİNİRİM TEKRAR HERSEY İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER PRONTO TOUR VE SAYIN SELCUK BAKİ BEYE SİZDEN TEK BİR RİCAM UMARIM BU MESAJIMI SELCUK BEYE İLETİRSİNİZ TEKRAR HERSEY RAGMEN TEŞEKKÜR EDERİM

Uğur Kuşhan 19/06/2017 01:10:47

10-17 haziran tarihleri arasında katıldığımız Büyük İspanya turunda bilgilerine ilgilerine olan güvenimizle tercih ettiğimiz pronto tur rehberlerinin mükemmellik çıtasını kırılması zor düzeylere çıkaran Haluk Tan beye o sıcakta önemini kelimelerle anlatamayacağımız klimalı otobüs ve soğuk su ihtiyaçlarımızı gideren kaptanımız Fehmi beye bu değerli arkadaşları bize tanıştıran pronto tura, gösterdiği hoşgörü canayakınlık ve dostlukları için tura katılan bütün arkadaşlara, tarihi sanatı doğayı bütün güzelliğiyle dünya mirası olarak koruyan ispanyaya teşekkür ederiz iPhone'umdan gönderildi

Ayfer Kaya 18/06/2017 13:41:05

10-17 Haziran 2017 turuna katıldım.Rehberimiz Haluk Tan dı. Pronto da birçok tura katıldım. İlk defa tur tarihinden bir gün önce rehberden neler yapmamız gerektiği hakkında mesaj aldım. Attığımız her adımla ilgilendi. Son uçağa binerken bile herkesin bindiğinden emin olduktan sonra uçağa bindi. Şimdiye kadar gördüğüm en iyi rehber diyebilirim. Çok güzel ve eğlenceli bir geziydi. Rehberimize teşekkür ederim.

Birsen Serim 18/06/2017 11:51:27

Rehberimiz Haluk Tan bey ile büyük İspanya turu yaptık.Bilgisi ve profesyonelliği için kendisine çok teşekkür ederiz.Sorunsuz ve güzel bir tatildi.

Birsen Serim 18/06/2017 11:44:24

Haluk Tan bey ile büyük İspanya turu yaptık.Haluk beyin bilgisi ve profesyonelliğiyle çok güzel geçti ,kendisine özellikle teşekkür ederiz.

Ali uygun 17/06/2017 16:46:12

Rehberimiz Haluk bey ve soforumuz fehmi bey ile muhteşem bir hafta geçirdik teşekkürler Haluk bey teşekkürler pronto tur

Ece Atilla 16/06/2017 09:41:56

Merhaba, 3-10 Haziran 2017 tarihinde Barcelona gidiş - Madrid dönüşlü Büyük İspanya Turuna katıldım. Çok güzel bir geziydi. İspanya hakkında hem bilgi edinip hem de görsel doyuma ulaştığım bir turdu. Valencia ve Sevilla tekrar görmek isteyeceğim türden şehirlerdi. Bilgili ve eğlenceli paylaşımları ve tur programında park quell olmamasına rağmen bizi yönlendirdiği için tur liderimiz Onat Ozan Ozalpaslan a çok teşekkür ederim. Gezilen bölgeler çok sıcaktı buna rağmen sıkılmadan bıkmadan yaş grubu 40-60 arasında değişen teyze ve amcalarla bir hafta nasıl geçti anlayamadım. Pronta Tour a ve Satış temsilcisi Burcu Bıyıklı ya da ilgilerinden ve tatlı dille herşeyi anlatmalarından dolayı çok teşekkür ederim. Yunan Adaları Turunu yine Pronto dan aldık bile :)

Gülcihan Bakioğlu 15/06/2017 15:43:48

Daha önce rehberle yaşadığımız (Eylül 2016 Roma-Floransa- Venedik) kötü bir tecrübeden dolayı Barselona turuna (01 - 04 haziran 2017) açıkçası yeğenim ve ben çok tedirgin gittik... Ama hava limanından başlayarak tur boyunca her türlü sorunlarımızı hallettmesi...gitmeyi düşünmediğimiz Dali müzesi ve Girona'yı da onun muhteşem tanıtımı sayesinde gittik....Barcelona bizim için onun sayesinde gerçekten muhteşem geçti... Teşekkürler Can Özden... Pronto tur keşke diğer rehberleriniz de Can Özden gibi ilgili ve çözüm odaklı olsa...

Meliha Baştürk 15/06/2017 11:39:52

İyi günler,8 -11 haziran tarihinde Prontotur ile Barcelona seyahatı yaptım ,çok mutlu ,güzel bir geziydi,özellikle rehberimiz Murat İşçi ye çok teşekkür ediyorum,hem rehberlik hem ev sahipliği yaptı Pronto turu böyle bir eleman çaliştırdığ için şanslı buldum.Barcelona turunun 1 gün daha uzun olmasını isterdim şehir içinde zaman az kaldı ve iç mekan gezmelerine yetmedi turu ayarlayan arkadaşlar ne düşünür bilmem ama ben öyle arzu ederdim.Pronto tura ve Murat İşçi ye teşekkürler.

Kınacı Ailesi 14/06/2017 12:48:35

08-11 Haziran Tarihleri arası Barcelona turuna Kınacı ailesi olarak katıldık. İlk kez bir tur organizasyonuyla Yurtdışına çıkmış olmamız dolayısıyla Pronto Turu şeçmiş olmaktan mutluyuz. Yeni programlarda tekrar birarada olmak dileğimizle, ilgi ve destekleri için başta Gamze Demir Hanım olmak üzere tüm Pronto Tur çalışanlarına ve özellikle rehberimiz Murat İşçi Beye çok teşekkür ederiz.

Yasemin Borovalı 06/06/2017 15:55:42

İspanya gezisi endülüse katıldım rehberimiz Ayhan Kalyandan çok memnun kaldık hertürlü gezimizde güzeldi sadece otobüsünüz çok rahatsızdı iyi çalışmalar

zümrüt atila 25/05/2017 14:32:04

13-20 mayıs tarihleri arasında kızımla katıldığımız Büyük İspanya turundan cok memnun kaldık. Daha önce katıldıgımız yurt dısı turlarında rehberden görmediğimiz ilgi ve alakayı rehberimiz HALUK TAN dan gördük.Kendisi son derece,sabırlı,bilgili,naif,yardımsever kisiligi ile gönlümüze taht kurdu.Kendisi, bundan sonraki yurt dısı gezilerimizde Pronto turu tercih sebebimiz olacaktır.Tesekkürler Haluk TAN,tesekkürler Pronto Tur.

Gizay Somuncu 22/05/2017 17:39:55

İlk defa arkadaş tavsiyesi üzerine seyahatimizi ProntoTour ile gerçekleştir ve ilk defa bu kadar keyifli bir seyahat gerçekleştirdik. Başta Tur paketini satın aldığımız Cevahir Avm Ofisiniz de görev yapan Dilek Aydoğan; ilk defa bu kadar ilgili ve titiz çalışma yapan bir satış temsilcisi ile karşılaştık. Bundan önceki seyahat ettiğimiz firmalarda (ets, jolly) hep maillar son gün bizim aramalarımız üzerine yollanırdı ilk defa seyahattan 3 gün önce arama yapılarak bilgi verildi. Sonrasında tur boyunca bize rehberlik yapan İsmail Cihan Çal; seneler önce 40'lı yaşlarda bir rehberle seyahat etmiştik ve tecrübesine işinde bu kadar profesyonel olmasına şaşmıştık. Bundan sonraki hiç bir rehber de onun yerini tutamamıştı ki, İsmail Bey'le seyahet edene kadar. Genç olmasına rağmen bu kadar donanımlı ve işine bu kadar aşık rehberle seyahat etmek büyük bir keyifti. Bilgisi, Donanımı, Sabrı, Güleryüzü, ilgisi, kibarlığı ve saygısı ile süper bir tatil yaşattı bizlere.... Seyahat arkadaşlarımızın uyumuna söyleyecek laf yoktu. Resmen herkes bu seyahatin tadını çıkartmak için buluşmuştu. Tur programınızın bitmesine rağmen otele sadece uyumak için girdik ve büyük bir ilgiyle İsmail bey bizlerinde gezip görmek istediği yerler hakkında çok yardımcı oldu. İlk defa Pronto Tour ile yaptığımız bu seyahat için İsmail Bey'den ve seyahat öncesi için Dilek Hanıma çok teşekkür ederim. Not: Tur programını yönelik keşke dediğimiz tek şey; Porto 2 gece konaklamalı olmalıydı. Gizay Somuncu

Gizay Somuncu 22/05/2017 13:09:12

13-20 Mayıs 2017 Portekiz Endülüs Turu. İlk defa Prontotour ile seyahat ettik ve ilk kez bu kadar sorunsuz, uyumlu bir gruba denk geldik. Rehberimiz İsmail Cihan Çal'dan çok memnun kaldık. Son derece saygılı ve efendi. İşini o kadar severek yapıyor ki grup içerisinde buraya da gidelim, şunu da görelim dediğimizde bizlere sürekli yardımcı oldu. Yüksek öğretimini de tarih üzerine yapmış olması bizler için ekstra bir avantajdı. Teşekkürler Pronto teşekkürler İsmail Bey...

Seval KIZILDAĞ 16/05/2017 22:23:51

6 -13 Mayıs tarihleri arasında katılmış olduğum her anı yoğun bir tempoyla ancak dolu dolu geçen 7 gece 8 günlük Büyük İspanya Turu çok güzeldi. Ekstra turların tamamı görülmeye ve katılmaya değer. Bilgi dolu paylaşımlarından ve ilgili yaklaşımlarından dolayı rehberimiz Kadir DEMİRCİ'ye teşekkür ederim. Aynı zamanda her seferinde yakın ilgisini bizlerden esirgemeyen Pronto tur Şaşkınbakkal yetkilisi Hüseyin PEHLİVAN'a çok teşekkürler.

Salamon Selim Namer 08/05/2017 16:21:16

29 nisan 6 mayıs arasında yaptığım büyük ispanya turunda vazife gören rehberimiz Haluk Tan 'ın eğitimli ve donanımlı anlatısı sayesinde kültür seyahatımızı ve grubu kaynaştırması nedeniyle vazgeçilmez arkadaşlıklar tesis ettik.pronto turun böyle elemanınız oluşu takdire şayandır.Teşekkür ederiz,diğer gezilerimiz hazır olsun

Ayşegül Soylu Kundurayapan 08/05/2017 13:34:58

29 Nisan 6 Mayıs 2017 tarihli Büyük İspanya turuna eşimle birlikte katıldık. grubumuz ve rehberimiz Haluk Tan muhteşemdi.Bilgili , donanımlı , ilgili ve naif karakteri ile hepimizin gönlünde taht kurdu. Bir sonraki yurt dışı syehatimi kesinlikle onun programına göre ayarlayacağım.Gerekirse tekrar ispanya....Teşekkürler Pronto teşekkürler Haluk Tan

Doğan ERTUNÇAY 19/04/2017 11:05:07

08 - 15 tarihleri arasında eşim ile birlikte Büyük İspanya turu gerçekleştirdik.Tur şirketini arkadaş tafsiyesi ve basından takip yoluyla ilk defa tercih ettik.Bu 8 günlük uzun yorucu ve o derece güzel kültür türü , konusunda deneyimli bilgili yardımseven hoş sohbet rehberimiz Haluk TAN sayesinde su gibi akıp geçmiştir.Şimdiye kadar katıldığımız onlarca yurt dışı turlarında pek de fazla görmediğimiz tutum ve davranışları Haluk Beyden aldık. Tura katılan misafirleri sahiplenmesi dikkati bilgisi yardımsevenliği ( hatta oteller ile şehir merkezi arasındaki ulaşımı sağlamamız için bizi toplayıp nasıl bilet alacağımızı bile makina başında sıkılmadan anlatması ) ve akıcı anlatımı aralara serpiştirdiği espriler filmler ve muzikler sayesinde çok güzel bir tur gerçekleştirdik.Sonraki turlarımızda Pronto Tur u tercih etme sebebi olacaktır.Kendisine başırlar diler eşi ve minik oğlu ile birlikte mutlu bir yaşam dilerim.

Fatma şakir 17/04/2017 22:42:07

8-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz Büyük İspanya turunda rehberimiz Haluk Tan 'a yardımsever , ,samimi ,candan davranışları ve olağanüstü tarihi bilgi anlatımlari icin cok tesekkür ederiz. Pronto turla yaptığımız 4.turumuz. Hepsinden memnun ayrıldık fakat Haluk bey işinin ehli ve duayenliği rehberlikte bizce bir numara çok teşekkürler. Iyi ki pronto turu tercih etmişiz iyi ki Haluk Tan rehberimiz olmuş .Teşekkürler Haluk Tan teşekkürler Pronto Tour.

gültekin hülya kılıçoğlu 16/04/2017 20:50:03

8 nisan tarihinde İstanbuldan büyük İspanya turuna katıldık.Rehberimiz Haluk Tan sayesinde gezimiz çok güzel geçti.Pronto tura bizi Haluk bey gibi değerli ve bilgili aynı zamanda neşeli bir rehberle tanıştırdığı için çok teşekkür ediyoruz.Haluk Bey rehberimiz olduktan sonra tüm dünya keyifle gezilir.herkese bu turu tavsiye ederiz.saygılarımızla.

Mehtap Dağdelen 15/04/2017 22:55:22

Merhaba, 02/09 Nisan tarihlerinde büyük İspanya turuna katıldım .pronto tur'u ilk kez tercih etmiş ve kafamda çok fazla turun nasıl olacağına dair sorular vardı.Taa ki çok sevgili, donanımlı,içten,bilgili ,yardımsever,sabrına hayran kaldığım rehberlerin Kral'ı duayeni KADIR DEMIRCI'i ile tanışana kadar.Bir tur ancak bu kadar dolu ve kaliteli bir zamanla yaşanırdı.çevremdekş herkese pronto tur U Israrla tavsiye ediyorum .Her şey için tekrar tekrar Kadir Bey'e çok teşekkür ederim.Bundan sonra yapacağım seyahatlerini Kadir bey'in programına göre ayarlayacağım .Bu güzel tur için teşekkürler pronto tur teşekkürler Say'ın Kadir Demirci,tekrar yeni bir seyahatte Görüşmek üZere...

vedat sağır 13/04/2017 10:17:42

31 Mart- 8 Nisan 2017 tarihleri arasında İspanya turunuza grup olarak katıldık. Rehberimiz Sayın Selim Kahvecioğlu konusuna hakim, esprili ve kibardı. Çok güzel vakit geçirdik ve eğlendik. Çok güzel bir geziydi. Böyle deneyimli ve derin tarih bilgisi olan bir rehber ile tekrar seyahat etmek isteriz. Saygılarımızla... Grup adına; Dr Vedat Sağır( nam-ı diğer Carlos) BALIKESİR

zübeyde gülemek 10/04/2017 12:47:44

02/10 nisan 2017 arasında Büyük ispanya Turuna katıldım . PRONTO TUR ile yapmış olduğum 5.turum Tur gerçekten çok güzel ve dolu geçti ancak burada en büyük faktör ise birtanecik candan , içten , yardımsever , saygılı , bilgili , rehberlerin Dauyeni KADİR DEMİRCİ dir. KADİR DEMİRCİ turdaki herkesin şansıydı desem kesinlikle abartmış olmam , az bile demiş olabilir . Bir tur programı bukadar mı dolu dolu geçer , ispanyada değil sanki kendi evimizde gibi gezdik . herşey KADİR beyin sayesinde mükemmeldi. Artık tur programlarımı KADİR beyin tur programına göre , gittiği ülkelere göre ayarlayacağım. Pronto tour KADİR DEMİRCİ ile güzel

Ahmet Çelik 10/04/2017 10:32:48

31 mart 7 nisan büyük ispanya turuna katıldık. Pronto Tour ile ilk gezimiz olduğu için başlangıçtaki tedirginliğimiz seçilen otellerin kalitesi ile ortadan kalktı. Ayrıca özellikle belirtmek isterim ki rehberimiz Selim Bey e coğrafi, arkeolojik ve tarihi derin bilgilerine, sayımız az olmasına rağmen ekstra turlarda gösterdiği çabalarına kendim ve eşim adına çok teşekkür ederim. Şirketinizi ve yöneticilerinizi de böyle deneyimli bir personel seçtikleri için tebrik ederim. Başarılarınızın devamını dilerim.

Derya murat 09/04/2017 12:36:42

3-8 nisan barselona,valencia , madrid turuna katıldık.. rehberimiz lusi turumuzu güzelleştiren, eğlenceli hale getiren ve iyi ki tanımışız dediğimiz biri haline geldi. Teşekkür ederiz lusicim ve pronto tur ekibi

FİGEN TEMİZKAN 07/04/2017 21:49:58

31mart-2nisan tarihleri arasındaki Barselona gezisine katıldık.Hersey cok guzeldi ama gezimizi guzel yapan rehberimiz 'Tolga Çetin'e çok tesekkur ederiz tabiiki prontotour'ada.

Mehmet Öztürk 31/03/2017 22:03:50

19-26 Mart tarihlerinde büyük İspanya turuna katıldık. Rehberimiz Lusi Hn. bilgisi, ilgisi, tecrübesi, heyecanı ile unutamayacağımız bir seyahat geçirmemizi sağladı. Kendisini tekrar tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Teşekkürler, Mehmet Öztürk

Gözen Öngelen 31/03/2017 14:15:48

18 - 25 mart tarihleri arasında Büyük İspanya turuna katıldık. Ulaşım Konaklama çok iyiydi ama 2500 kmlik yolu çekilebilir kılan tur rehberimiz Haluk Tan'dı. Güler yüzü, iyi niyeti, bilgi dağarcığı ve her şeyden önemlisi sonsuz sabrı ile dört dörtlük bir tatil geçirmemizi sağladı.

Naz Kamaşak 31/03/2017 11:33:01

Büyük ispanya turuna annemle beraber katıldık. Beklediğimden çok daha güzel geçen bir tur oldu. Büyük italya turunun son dakika iptali nedeniyle tarihleri aynı olduğu için bu turu tercih etmeye karar verdik.Fakat Rehberimiz Kadir Demirci gerçekten çok ilgili ve çok iyi bir rehberdi. Prontoyu ilk defa tercih ettik ve memnun kaldığımı söyleyebilirim. Kesinlikle rehberimiz kadir beyin düzenlediği bir tura daha katılmaya kararlıyım. Kendisi gerçekten ispanya konusunda çok bilgili..

Fehime Durak 27/02/2017 21:41:22

Nezaketi,ilgisi,sabrı, altın değerinde bilgisi için teşekkürler KADİR DEMİRCİ! Biz çok şanslıydık sizin gibi bir rehberle İspanya'yı tanıdık.Daha keşfedilecek çok yer var.

Fehime Durak 27/02/2017 21:35:32

Şimdiye kadar birçok ülkeyi tur şirketi olmadan gezdim.Eşimle ilkkez bir tur şirketi aracılığı ile yolculuk yaptım.Başından sonuna kadar Pronto Turun hizmetlerinden memnun kaldık.Şunu samimiyetle söylemeliyimki tur bittiğinde sanki akrabalarımdan ayrılıyormuşum gibi üzüldüm.Tur firmasının en büyük farkı tabiiki rehberimiz Kadir Demirci'ydi.Başından sonuna kadar bir veli gibi teker teker hepimizle sabırla ilgilendi.Heleki ispanya tarihi,siyaseti,insanları,tüm eserler hakkındaki yorumları adeta sizi o dönemde yaşamışsınız gibi hissettiriyor.Sayesinde bilgiye doyduk.Eserlerle ilgili altın değerinde bilgilerini bize esirgemeden anlattı.Nezaketi, saygısı , sabrı ,ilgisi ve paylaştığı değerli bilgiler için Rehberimiz KADİRCİ DEMİRCİ'ye eşim ve kendim adına birkez daha teşekkür ederim.Teşekkürler Pronto Tur daha keşfedilecek çok yer var:)

gülsün efe 06/02/2017 00:02:32

29 ekim 05 kasım 2016 büyük endülüs turuna yeğenim ile birlikte katıldık. Tüm samimiyetimle harika bir zaman geçirdik rehberimiz Haluk Tan'a ve prontoya çok teşekkürler.

Filiz Ertuğ 04/02/2017 15:48:30

28.01.2017-04.02.2017 tarihleri arasında Portekiz-Endülüs turu yaptık. Tur her şeyiyle çok güzeldi. Otellerden ve araçtan çok memnun kaldık. Özellikle rehberimiz Mehmet Ali Beyin bilgisi, ilgisi sayesinde çok güzel kültür dolu bir tatil geçirdik. Kendisine burdan da teşşekür ederiz. Umarım başka turlarda da görüşürüz.

dilek ünlü 02/02/2017 10:46:46

Merhaba, 21-24 ocak tarihlerindeki Barcelona turuna katıldım. Tur gerçekten beklediğimden güzel geçti. Pronto turla ilk seyahatimdi ve çok memnun kaldım. Özellikle rehberimiz Deniz Hanım(DENİZ ATEŞ) gerçekten çok ilgiliydi ve elinden gelenin fazlasını yaparak bize çok güzel bir 4 gün yaşattı. Böyle güzel ve içten bir ilgiyle yaklaşımı için ve gerçekten hakkını vererek işini yaptığı için çok teşekkür ediyoruz kendisine. Pronto tura da ayrıca teşekkürler bir sonraki turumuzda da sizi tercih edeceğim sevgiler

Meriç Barış Çobanlar 01/02/2017 16:59:36

25-29 Ocak tarihleri arasında oğlumla birlikte Barcelona turuna katıldım. Barcelona kesinlikle görülmesi gereken bir şehir. Özellikle rehberimiz Deniz ATES hanım bizimle her fırsatta ilgilendi. Kesinlikle engin bir bilgiyle bize birçok olayı en küçük ayrıntısına kadar anlattı. Bir küçük teşekkür de satış sorumlusu Hüseyin PEHLIVAN beye gerçekten bizimle cok ilgilendi. Teşekkürler...

yakup altıyaprak 01/02/2017 11:42:31

21-24 ocak 2017 tarihlerinde barselona turuna katıldık.değişik yurt dışı deneyimlerim olmasına rağmen ilk defa turla gidiyordum ve bazı endişelerim vardı.Ama bu endişelerim boş çıktı ve tahmin ettiğimin daha ötesinde bir gezi oldu. pronto tura ve özellikle de her aşamada hatta program dışı gezi konularında da bizden yardımını esirgemeyen rehberimiz Deniz Ateş'e çok teşekkür ediyorum

DİLEK ÜNLÜ 31/01/2017 23:55:04

21-24 Ocak tarihleri arasında Barcelona turuna katıldım. Gerçekten çok güzel bir gezi oldu.Özellikle rehberimiz Deniz Ateş'e teşekkür ediyorum bu turun güzel geçmesindeki en büyük etki kendisine aittir.

nihan musaoğlu 31/01/2017 23:06:10

21 24 ocak arası Barcelona turuna katıldık ..rehberimiz Deniz ATEŞ hanım çok tatlı bir bayandı ..Keyifli ve dolu dolu bir geziydi ..tavsiye edeim 10/ 10

Elif alemdar 31/01/2017 21:42:30

Endülüs ölmeden görülmesi gereken yerlerden biri.Gezimiz muhteşemdi,rehberimiz Rıza Bey insanı sıkmayan,hoşgörülü,rahat iyi niyetli bir insan.Rehberimizden,gezi grubumuzdan ve Pronto turdan memnunum.Ama yine de ekstra turlar daha uygun olabilmeli:)tşk.ler..

DAMLA ÇİL 31/01/2017 14:11:47

25.01.2017-29.01.2017 tarihleri arasında Barcelona turuna katıldık. Rehberimiz Deniz Ateş'in engin bilgileri,güler yüzlülüğü ve her konudaki desteği sayesinde turumuz mükemmel geçti. Tura katılım sayısı azlığı nedeniyle bir çok özel tur gerçekleşemedi fakat buna rağmen Deniz Hanım bir an olsun desteğini bizden esirgemedi..Sanata ve tarihe olan ilgisi ve bilgisi inanılmazdı. Salvador Dali müzesini onun rehberliğinde gezmek bizim için büyük şans oldu. Bundan sonraki turlarımızı onun rehberliğinde yapmak isteriz.Keyifli ve sorunsuz bu tur için Prontotour ve Deniz Ateş'e sonsuz teşekkürler.

Cansu Cenik 30/01/2017 15:05:02

21.01.2017-24.01.2017 tarihleri arasında prontoturla barselona gezisine çıktık. Rehberimiz Deniz ATEŞ Hanım çok ilgili bir rehberdi. Bize çok ayrıntılı ve ilginç bilgiler verdi. Bizim için bu tur hem eğitici hem öğretici hem de eğlenceli oldu. Rehberimiz Deniz Hanım altyapısı kuvvetli, konular hakkında derin bilgisi olan, ilgili biriydi. Annem bir sanat tarihçisi olmasına rağmen ilk defa Deniz Hanım'dan duyduğu bilgiler vardı. Özellikle sanat eserleri hakkında ilgi çekici ve ayrıntılı bilgiler verdi. Bu bilgiler ancak donanımlı ve okuyan bir kişinin verebileceği bilgilerdi. Sayesinde çok dolu bir tur geçirdik, kendisine çok teşekkür ederiz.

şebnem birincioğlu 30/01/2017 14:50:50

21 ocak-24 ocak 2017 tarihleri arasında Prontotur ile Barcelona şehir turu yaptık. Ben, kızım ve annem ile katıldığımız bu geziden çok memnun kaldık. grubumuz da çok uyumluydu, rehberimiz Deniz Ateş çok bilgili ve ilgiliydi. Ekstra turlarda çoğunluğun sağlanmadığı bir turda bile isteyen kişileri mağdur etmedi ve bizleri dans gecesine götürdü. Özellikle Salvador Dali müzesinde detaylı resim anlatımları ve resim sanat bilgisi ile bizi çok mutlu etti. Yolculuğumuzun her aşamasında hatta uçağımıza biniş aşamasına kadar da, bizi yalnız bırakmadı, her türlü detayımızla ilgilendi. Kendisine buradan çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca kaldığımız otel Hotel Sidorme, son derece temizdi. 3 yıldızlı bir otelden beklemediğimiz şekilde harika ve zengin bir kahvaltısı vardı. Wi-Fi ı çok hızlıydı. Otelin tam önünden tren istasyonuyla Barcelona nın merkezine 20 dk içinde son derece rahat bir şekilde ulaşılıyordu. Tekrar teşekkür ederiz emeği geçen herkese.

Büşra pala 30/01/2017 14:25:58

21-24 ocak tarihinde Barcelona turuna katıldık. Kötü hava koşullarına rağmen rehberimiz Deniz hanım sayesinde oldukça güzel bir tatil geçirdik. Bilgilerini bize de aktardığı için Deniz hanıma çok teşekkürler. Daha başka turlarda birlikte olmak dileğiyle:)

Yasemin Cömert 30/01/2017 13:57:59

Merhaba, 21 -24 Ocak tarihlerinde Barcelona turu yaptık.Sn.Deniz Ateş Hanım sayesinde gerçekten çok güzel ve keyifli bir tur oldu, daha önceki tur deneyimlerime dayarak rahatlıkla söyleyebilirm ki ,Deniz Hanım gibi bilgi, nazik , düşüncelive fedakar bir rehberle tur yapmak gerçekten harikaymış.Otelimizden , tur programımızdan transferlerimizden, hava yolu şirketimizden çok memnun kaldık . Deniz Hanım a ve siz pronto tur yetkilerine çok teşekkür ederiz.

Sinan PEHLİVAN 30/01/2017 13:03:53

25-29 0cak 2017 tarihleri arasında Barcelona turuna katıldım.Çok keyif aldığımı söyleyebilirim.İnanılmaz bir 4 gün geçirdik.Bu güzel günleri daha anlamlı kılan rehberimiz Deniz ATEŞ e enerjisi,güleryüzü,sabrı ve bilgisi için sonsuz teşekkürler.

nazif çağlar sözer 30/01/2017 12:36:45

21.01.2017-25.01.2017 tarihlerinde Barcelona turu yaptık.Rehberimiz Deniz Barış hanım,turumuzun ilk gününden son gününe kadar harikaydı.Atatürk Havalimanı'nda hepimizi tek tek aradı ilk gün ve o içtenliği,samimiyeti son güne kadar artarak devam etti.Barcelona'ya vardığımız ilk gün bize kısa bir şehir turu yaptırdı her şeyimizle ilgilendi.Diğer günlerde de Deniz Hanım'ın o inanılmaz tecrübesiyle Barcelona'da evimizdeyiz gibi hissettik bize çok faydalı bilgiler verdi şehir hakkında.gittiğimiz gördüğümüz yerler harikaydı.Gidecek olanlara rehberimiz Deniz Hanım'ı kesinlikle öneriyorum.burada ne kadar güzel şeyler desem azdır bence .Çok güzel vakit geçireceğiniz garanti

ahmet payas 03/01/2017 18:09:17

28 aralık 1 ocak endülüs- malaga turuna katıldım.Sevillada konakladık. Otel ve gezi muhteşemdi. Ancak bu geziyi mükemmel kılan rehberiniz Selim Kahvecioğlu idi. İnanılmaz bilgisi, anlatımı ,sabrı ,hoşgörüsü,mütevaziliği gerçekten kayda değer bir insan.2 yıl önceki sicilya gezisindede bize eşlik etmişti.yine aynı duygularla ayrılmıştık. size ve ekibinize tekrar teşekkürler saygılar

neşe tuncay 18/11/2016 12:26:31

9=14 kasım 2016 tarihlerinde madrid valensiya barselona turu yaptık. kaygıyla çıktığım turdan mutlulukla döndüm. son derece uyumlu ,sorunsuz,kaliteli insanlardan oluşan bir gruba denk geldik. rehberimiz lusi benlevi anlatılmaz yaşanır. türkiyede doğup ,uzun yıllar burada yaşadığı için bizi bizden daha iyi tanıyan ,neşeli,enerji dolu,muhteşem bir kadın. ve son derece profesyonel bir rehber. sonuç mükemmel bir seyahat.

Nihal vural 16/11/2016 13:17:34

9.11.2016-14.11.2016 tarihlerinde Barcelona valencia madrid turu yaptık rehberimiz Lusi harikaydı keyifli ve sorunsuz gezdik prontotoura ve Lusi ye teşekkürler

Gökhan TUNCAY 15/11/2016 15:57:09

Hafta sonu İspanya turu yaptık.Rehberimiz Lusi hanım sayesinde çok güzel gezdik.Hem çok candan hemde gerçek bir profesyonel.Onu tanımak bizim için büyük bir şans oldu.Gidecek olanlara Lusi hanımı şiddetle tavsiye ederim.Eğlence banko

Ayse Suna Kartal 30/10/2016 18:34:21

22-29 ekim 2016 Portekiz Endulus turundan yeni dondum. Rehberimiz Ismail Cihan Cal a tesekkur ederim. Seyahat programimiz cok yogun idi, Granada ve Cordoba ya biraz daha zaman ayrilmis olmasini dilerdim. Sevilla daki Andaloucia otelden memnun kalmadim, han gibi, cok buyuk, resepsiyonun hep mesgul oldugu bir oteldi. Ama genelde oteller iyi ve sehre yakindi, rehberimizin onerileriyle saray katedraller haric hic bir ekstra tur almadan mukemmelen gezdik. Elhamra turunu ekstra olmaktan cikartsaniz iyi olacak zira cok seri ve kontrollu geziliyor. Genel olarak cok memnun dondum.

FATMA AYDIN 28/10/2016 11:12:57

Merhaba, bu mesajı 8/15 Ekim tarihleri arasında katıldığımız Büyük İspanya Turu için, Prontotur' a ve inanılmaz rehberimiz Haluk Tan' a teşekkür etmek amacıyla yazıyorum. Ülkemizin geçirdiği karanlık 15 Temmuz dönemi nedeniyle, ben ve tura birlikte katıldığım arkadaşım İspanya tatilimizi hiç planlamadığımız bir döneme kaydırmak zorunda kaldık. Ancak, genel kural burada da işledi ve planlamadığımız bu tatil görsel ve ruhsal bir şölene dönüştü. Böyle hissetmemizin önemli nedenlerinden biri Prontotur' un bizler için yaptığı otel, ulaşım aracı ve ulaştırma görevlisi seçimlerinin şahane olmasıdır. Ancak en önemli neden ise rehberimiz Haluk Tan' ın Türk Dil Kurumu Türkçe Sözlüğünde belirtilen "rehber" tanımını birebir karşılamasıdır. Kendi adıma ilk kez bir rehberin kılavuzluğu sayesinde, -yine bir tur katılımcısı ağabeyimizin tespit ettiği gibi- "resimler,kabartma, oyma ve yontuların canlandığını, anlam kazandığını" hissettim. Sadece coğrafyada gezmedik, rehberimizin izlettiği filmler, dinlettiği müzikler, okuttuğu şiirler ile tarihle bugün arasındaki bağı da kurduk. Bizim konforumuz ve iyi hissetmemiz için verdiği emekleri ve kılavuzluğu için kendisine tekrar tekrar teşekkür etmek istiyorum. Dünyayı küçültmek için, Prontotur ve Haluk Tan ile nice yolculuklara diyorum.

ARZU ÖZSAKABAŞI 12/10/2016 13:41:42

arkadaşımla katılmış olduğum büyük ispanya turu otellerin vasatlığına rağmen rehberimiz Ali bey sayesinde harika bir yaşadık.İnanılmaz bilgisi ayrıca bizlere olan ilgisi hepimizle ayrı ayrı ilgilenip hiçbir ayrıntıyı atlamadı.Kendisine burdan sonsuz teşekkürlerimi iletmeyi bir borç bilirim.Tabiki bölesine mükemmel insanları bünyesinde barındırdığı için pronto tur ailesine:))

DERYA COŞKUN 07/10/2016 17:22:42

26 eylül /03 ekim 2016 Madrid Valencia Barcelona turuna 3 arkadaşımla birlikte katıldım. Prontoturla ikinci sorunsuz seyahatimdi. Rehberimiz Can ÖZDEN bey; Tarihi anlamda geniş bir bilgi birikimine sahip, samimi ve eğlenceli biri :) kendisine burdan birkez daha teşekkür ederim.

Mehmet Deniz GÖRAL 06/10/2016 18:53:00

24 Eylül 1 Ekim tarihleri arasında Pronto tur ile büyük ispanya turuna ailemle birlikte katıldım. Turumuz promosyon turu idi bu nedenle gitmeden önce oteller ile ilgili fazla beklentim yoktu ve beklediğim gibi şehir merkezlerine uzak ve vasat otellerdi. Ancak turumuza katılan sayısı çok fazla olmasına rağmen çok planlı ve aksaklık yaşanmadan gerçekleşti. Bu organizasyondan dolayı Pronto Tur'a teşekkürlerimi sunarım. Bir teşekkürü de rehberimiz Ali Oğuz'a iletmek gerekir. Çok tecrübeli, bilgili ve idare yeteneğine sahip bir rehber. Serbest zamanlarda bile bize çok yardımcı oldu ve bizi yalnız bırakmamak için elinden geleni yaptı. Neredeyse 24 saat bizlerle ilgilendi. Pronto tur ve Ali bey çok iyi bir uyum sağlayarak bize unutulmaz bir 8 gün geçirtti. Çok teşekkürler.

Aslı Sipahi 19/09/2016 09:04:12

10-17 Eylül 2016 Büyük İspanya turundan dün döndük.Bu kadar keyifli bir turun ardından hemen duygularımı paylaşmak istedim.Uzun ve yoğun bir program.Ama gideceğiniz her yer inanın buna değer.Birde eğer Kadir Demirci gibi bir rehberiniz varsa tabi:) Tabloya arkasını dönüp anlatacak kadar bilgili, her konuda çok titiz ,yardımsever ve iyi biri.Bundan altı ay sonra belki her gezdiğim yeri detayıyla hatırlayamayabilirim ama gerek grup içerisinde edindiğimiz dostluklar gerekse Kadir Bey gibi bir insanı hayatıma katmış olmaktan çok mutluyum.(Pronto ile 4. turum ama ilk defa tur dönüşü yorum yazıyorum:) Kesinlikle tavsiye ederim.Bize hiç aksaklık yaşatmayan Pronto Tur ailesine de teşekkürler.Sevgiler.

Kemal URCU 12/09/2016 14:41:20

Pronto Turun 02-09 Eylül 2016 tarihler arasındaki Büyük İspanya gezisinde tur rehberimiz Sayın Haluk Tan ; Disiplinli yönetimi, derin bilgisi, akıcı uslubu, esprili anlatım ve yorumlarıyla seyahatimizin son derece verimli geçmesini sağlamıştır. Kendisine bu vesile ile de tekrar teşekkür eder başarılarının devamını dileriz. Perran- Kemal URCU

Fadime Altunel 02/09/2016 21:41:37

07/08/2016 tarihinde Büyük İspanya turuna kizimla ve arkadaslarimizla katildik. Zaten çok istediğimiz bu turu bu kadar güzel bir tur şirketiyle yaptığımıza çok ama çok memnun kaldık. Söylemeden geçemeyeceğim ki rehberimiz Haluk Tan tam anlamıyla turun en büyük sansiydi. Gittiğiniz yabancı bir ülkede asla yalnız olmadığınız hissine kapilacaginiz kadar sizinle ilgilenen yanınizda olan ve bir o kadar da donanımlı, bilgili nerde ne ne şekilde var olmuş bilen bir rehber. Pronto tura rehber için ayrıca çok teşekkür ediyoruz. Oteller dahil her şey çok keyifli ve güzeldi. Tek keşkemiz hava yollarına ithafen oldu açıkçası. .

Konca Doğanay 02/09/2016 21:39:27

7-14 Ağustos 'da teyzem Gülnihal İşler'le katıldığımız Büyük İspanya turumuzu ve başarılı rehberimiz Haluk Tan'ı geldiğimden beri çevremdekilere anlata anlata bitiremiyorum. Rehberimizin genel kültürüyle süsleyerek; müzikten,yazarlardan,sinemalardan verdiği örneklerle beslediği İspanya tarihini; kültürünü ve atmosferini deneyimli kaptanlarla kilometrelerce yol katederek sindirmiş, keyifli bir tatil yapmış olduk . Daha nice gezilerimize Pronto Tour teşekkürlerrr 😘

Nezih şimşek 30/08/2016 18:05:28

22 agustos 2016 barcelona valencia madrid turuna katıldik. Turumuz guzel gecti rehberimiz Haluk Tan sayesinde. Kendisi ilgili alakalı bi insandı. Ancak tur şirketinin anlaştığı oteller pek ic açı degildii. Kaçıncı yüzyılda yaşiyoruz otellerde odalarda buzdolabı yok. Küçük cocuklarin bozulacak malzemelerini koyacak buzdolabı yoktu. Malesef. Tur şırketi daha iyi oteller ile anlaşirsa daha iyi olur kanımca.teşekkürler

Ahmet Hamdi İnan 24/08/2016 15:42:39

7-14 Ağustos tarihindeki büyük İspanya turuna 4 kişilik ailemle katıldım. Pronto turun hizmetlerine teşekkür ediyorum. Özellikle rehberimiz Haluk Tan ın bilgisi, becerisi, nezaketi, ilgisi gerçekten turumuza ayrı bir güzellik ve heyecan kattı. Bütün yurt dışı gezilerimi Pronto güvencesiyle yapacağım. Be yakın çevreme tavsiye edeceğim. Teşekkürler Pronto..

MÜNEVVER BEHZETOĞLU 20/08/2016 16:20:30

07/14.08.2016 tarıhınde katıldık tura tum sehırler ve extralar harıkaydı,haluk tan harıka bı rehber 😊ancak oteller ve kahvaltılar vasat ne yazık kı

Özge Ordueri 10/08/2016 19:50:36

Çok isteyerek ve olaylardan dolayı son anda katılacağımız Barcelona-Valencia-Madrid turumuz(31.07-07.08.2016) rüya gibiydi.Her anın tadını çıkardık ve hala kendimize gelemedik.Rehberimiz CAN ÖZDEN'e bilgi birikimi,kibarlığı,özverili çalışması için birkez de buradan teşekkür etmek istedim.Kendisiyle Fas turunda tekrar görüşmeyi umut ediyoruz;)

HÜSEYİN GÖKÇE 05/08/2016 15:41:24

22.07.2016 tarihli Büyük İspanya turuna eşim ile birlikte katıldık.Bizim için Pronto Tur;Rehber ve iletişim kurduğumuz müşteri temsilcidir.Müşteri Temsilcisi Sedef Hanım ve Rehberimiz Haluk Tan için mükemmeldiler diyoruz ve her şey için teşekkür ediyoruz.

Ercan Alptürk 30/07/2016 00:09:56

17-24.07.2016 Büyük İspanya Turu. Çok yer gezdik ama Pronto Tur'un özel otobüsü bir harikaydı. Barselona ve Valencia'da bulunan oteller standardın altındaydı ama bu kadar kusur kadı kızında da bulunur. Granada, Sevilla ve Madrid'deki oteller daha üst standarttaydı. Rehberimiz İsmail Cihan Çal'dan çok memnun kaldık çünkü pozitif bir adam son derece saygılı ve efendi. Aynı zamanda bu konuda yüksek öğrenim yapmış olması özellikle tarihle ilgili turdaki katkıları unutulmazdı. Tura katılanlar da son derece uyumlu ve dakikti hiç kimse hiç bir sorun çıkarmadı.Hepsi hanımefendi ve beyefendiydi.Biz dört k,işi olarak katıldık bu tura ama çok heyecanlı bir tur olduğunu söylemek mümkün. Özellikle Toledo şehri bir rüya gibiydi. Barcelona'ya doyamadık bu yüzden biz ikinci gün gruptan ayrılarak kendimiz gezdik ama yine de tam bitiremedik.Bence Barcelona'ya münhasıran gelinmeli ve 3-4 gün kalınmalı. PRONTO Tur'a çok teşekkürler rehberimiz İsmail Cihan Çal'a katkıları için çok teşekkürler!

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

ÖDEME SEÇENEKLERİ

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?