Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

GÜNDÜZ YOLCULUĞU İLE KUZEY EGE TURU 4 GECE
Kuzey Ege Turları

Son 6 Kişi
23/09/2019 - 27/09/2019
4 Gece - 5 Gün
1,480 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

RAMADA KAZDAĞLARI SPA OTEL KONAKLAMA FARKI İLE - ASSOS - AYVALIK TEKNE TURU - HASANBOĞULDU - AYAZMA MİLLİ PARKI
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
1,480 TL
İlave Yatak
1,400 TL
Tek Kişi
1,680 TL
Çocuk
(3 - 6 Yaş) 1,000 TL
(7 - 12 Yaş) 1,250 TL

OTELLER


RAMADA RESORT KAZDAĞLARI /

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

OTOBÜS İLE

*  Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*  Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım

*  Prontotour Güvencesi     

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Prontotour Otobüs İçi İkramları

*  Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı

*  Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği

*  Ayvalık Tekne Turu

*  Tüm Öğlen Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

*  Kaz Dağları Jeep Safari

*  Plajlardaki Şemsiye, Şezlong vsr.. Ücretleri

Alternatifler yükleniyor

RAMADA RESORT KAZDAĞLARI THERMAL & SPA  OTEL KONAKLAMA FARKIYLA

Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa, havadaki oksijen bolluğu bakımından dünyada ikinci olan Kazdağlarının eteklerindedir ve Ege Denizine 2 km. mesafede yer almaktadır. 5 yıldızlı ve Yeşil Anahtar sahibi tesis; Kuzey Ege bölgesinin ilk ve tek uluslararası zincirine bağlı otelidir. Aynı zamanda Ramada Zincirinin dünyadaki ilk termal otelinde dağ-deniz-oksijen-termal'i bir arada bulabilirsiniz. Tesiste 3.000 m² organik bahçe, kümes, kış bahçesi, açık alanda ateş kuyusu, dağ manzaralı masaj odaları (ücretli), miniçiftlik, helikopter pisti, trambolin ve yürüyüş parkuru mevcut. Tesiste ayrıca; Organik bahçeden sebze toplama (ücretsiz), termal havuz (ücretsiz) bulunuyor.

SPA ÖZELLİKLERİ:

08.30-21.30 saatleri arasında hizmet veren toplam 3.000 m² büyüklüğündeki Tarçın SPA’da; bahçe manzaralı ve ferah termal havuz, şelaleli botanik chill out bahçesi, bayanlara özel pencereden bahçeye bakan hamam, ayrıca bay & bayan karma kese odalı Türk hamamı, ılıklık ve dinlenme alanları, pencereli sauna, tuz odası (ücretli), macera duşu, kar çeşmesi, manzaraya hakim fitness salonu, dağ manzaralı masaj odaları (masaj ücretli), Vichy Duş (ücretli), VIP Spa (ücretli) bulunmaktadır.

90 m² büyüklüğündeki Vip Spa’da; termal sulu jakuzi, sauna, masaj yatakları, geniş balkon, oturma grubu vardır ve tüm bu imkanlar deniz manzaralıdır.

TERMAL ÖZELLİKLERİ:

Tesiste bulunan termal su, mineral yoğunluğu ve su kalitesi bakımından Türkiye’de birinci ve dünya kaplıcaları arasında ise üçüncü sırada yer aldığı biliniyor. Tesise 6 km mesafede yer alan 8 bin yıllık Güre kaplıca kaynaklarından gelen termal su; 60 - 72 derece arasında alınıp; 40 dereceye kadar herhangi bir işlem yapılmadan dinlendirilip ardından termal havuza aktarılıyor.

1. GÜN: HASANBOĞULDU - SÜTÜVEN ŞELALESİ - TAHTAKUŞLAR KÖYÜ

Turumuz, sizleri 07.00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı - 07.30 Prontotour Merkez Ofis Önü - 08.00 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Yanı (Ayrılık Çeşme Metro İstasyonu İspark Otoparkı) - 08.15 Kartal Yemek Center - 08.30 Gebze Center Avm Önünden alarak, Prontotour otobüs içi ikramları eşliğinde Osmangazi Köprüsünü kullanarak Bursa - Balıkesir  güzergâhı üzerinden ilk durak noktamız olan Kaz Dağları Milli Park içerisinde bulunan Hasanboğuldu Göleti'ne ulaşıyoruz. Kısa bir yürüyüşün ardından Hasanboğuldu adı verilen göleti ve Sütüven Şelalesini görüyoruz (Hasan ile Emine’nin Dramatik Öyküsü) . Burada dağ havasını içimize çektikten sonra 13. yy. Moğol baskısından kaçıp Anadolu’ya gelen ve daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in “Rahatınız iyi ise burada kalınız” demesiyle bölgeye yerleşmiş olan Tahtacı Türkmenlerin köyü olan Tahtakuşlar Köyü’ne gidip buradaki ilk özel Etnografya Galerisini ziyaret ediyoruz. Tahtakuşlar ziyaretimizin ardından havadaki oksijen bolluğu bakımından dünyada ikinci olan Kazdağlarının eteklerinde bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otobüste Dağıtılacak Olan Kahvaltı Paketi

Öğle Yemeği: Set Mönü Olarak Alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa Otel, Vb. 

Rota: İstanbul - Hasanboğuldu (400 km) Hasanboğuldu - Tahtakuşlar (15 km) Tahtakuşlar - Otel (5 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 420 Km

Otele Giriş Saati: 18.00

2.GÜN: AYVALIK – CUNDA ADASI – ŞEYTAN SOFRASI – AYVALIK MAVİ YOLCULUK TEKNE TURU – YÜZME MOLALARI

Turumuz, otelde alacağımız kahvaltının ardından, Cunda (Alibey) Adası’na ulaşıyoruz. Burada Taksiyarhis Kilisesinin yanından geçerek, Arnavut Kaldırımlı taş sokaklarda yapacağımız yürüyüş sonrasında Ayvalık Tekne Turumuza (1.Tekne Turu) çıkıyoruz. Ortunç Koyu, Akvaryum Koyu, Cennet Koyu, İncirli Koyu, Alibey Koyu, Tımarhane Koylarını görüp uygun olan koylarda yüzme molaları veriyoruz. Tekne turumuz esnasında körfezin güzel koyları arasında yörenin meşhur balığı papalina - sardalye (sınırsız) ve salatadan oluşan öğlen yemeğimizi alıyoruz. (Ekstra) Tekne turumuzun ardından göz alabildiğine uzanan zeytinlikleri ve koyları kuşbakışı seyretmek için çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık Adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Burada Şeytanın Ayak İzini simgeleyen demir kafes içindeki izi gördükten sonra Midilli Adası’nın da yer aldığı manzaralar eşliğinde hatıra fotoğraflarımızı çekerken çaylarımızı yudumluyoruz. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ayvalık Tekne: Sınırsız Balık (Papalina), Salata

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Rota: Otel - Ayvalık (50 km) Ayvalık Çevre Gezileri (20 km) Ayvalık - Otel (50 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 120 km

Otele Giriş Saati: 19.00

3.GÜN: GÜN BOYU DENİZ VE PLAJ İMKÂNI - DİLEYENLER İÇİN JEEP SAFARİ – KAZ DAĞLARI

Turumuz, sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası, misafirlerimiz günü deniz ve güneşle baş başa geçiriyorlar. Dileyen konuklarımız gün boyu denize girebilirler. Dileyen konuklarımız ise (Ekstra 110 TL) Altınoluk’ta bizi bekleyen Jeeplerimize binerek Dünya'nın 2.büyük oksijen deposu olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış olan Kaz Dağlarını gezecekler. Avcılar Köyü, Delidere, Ağlayan Çam, Şahin Deresi Kanyonu, Türkmen Pınarı, Cennet Gölü, Ayı Kapıları ve Çoban Merası gezilerini kapsayan, doğa ile içi içe geçirilmiş bir günün ardından otelimize dönüyoruz. Katılan arkadaşlarınızdan duyacağınız övgüler sonrasında, bu aktiviteye katılmadığınıza pişman olabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden konuklarımız ile Cunda Adası’na Gece turuna gidiyoruz. (Ekstra)

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Jeep Safari: Köfte, Salata, Makarna, Karpuz, Meşrubat

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Jeep Safari: Sabah Otelden Jeeplerimize 10.00’da Binip Kaz Dağlarına 11.30'da Ulaşıyoruz

Otele Dönüş: 18.00

4. GÜN: ASSOS - ATHENA TAPINAĞI - ASSOS LİMAN YÜZME MOLASI-  ADATEPE KÖYÜ - YEŞİLYURT KÖYÜ

Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, Küçükkuyu Adatepe Köyüne hareket ediyoruz. Köyde restore edilmiş taş evleri görerek küçük bir gezinti yapıyoruz. Sonrasında nefis taş evleri, Arnavut kaldırımlı eski sokakları, yeni yeni restore edilmiş butik otelleriyle güzel ve samimi bir Ege yerleşimi olan Yeşilyurt köyüne hareket ediyoruz. Köyde serbest zaman ve fotoğraf molasının ardından denizin keyfini çıkarmak için Assos'a hareket ediyoruz. Tahlillere göre Dünyanın en temiz denizlerinden biri olan Assos Antik Limanda tüm gün serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği yenilebilecek bir çok kafe ve restoranın olduğu, plaj hizmeti veren tesislerin olduğu bölgede verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimizi rehberimizle birlikte yapacakları detaylı bir Assos turu bekliyor. Günün kültür turunda Antik Tiyatro, Nekropolis, antik Agora bölgesi gezildikten sonra Behramkale Köyü ve Athena Tapınağı gezisi ile gerçekleşiyor. Akşamüstü saatlerinde plajdaki misafirlerimizi alarak Kaz Dağlarında bulunan otelimize geçiyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Assos'da Serbest Olarak Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Rota: Otel - Yeşilyurt Köyü (30 km) Yeşilyurt Köyü - Assos (40 km) Assos - Otel (55 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 125 Km

Otele Giriş Saati: 18.00

5. GÜN: ADATEPE ZEYTİNYAĞI FABRİKASI - AYAZMA MİLLİ PARK - MEHMET AKİF ERSOY EVİ

Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizin imkanlarından yararlanmak için saat 12.00 otelimizden ayrılıyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Adatepe Zeytinyağı Müzesine uğrayarak zeytin ve zeytinyağı hakkında bilgi alarak alışverişlerimizi yapıyoruz. Sonrasında İlyada destanının en can alıcı bölümünün anlatıldığı, DÜNYANIN İLK GÜZELLİK YARIŞMASININ yapıldığı, Prens Paris’in Tanrıça Afrodite Altın Elma verdiği AYAZMA’ya gidiyoruz. Yaklaşık 1 saat süren yolculuğumuz sonrasında doğa harikası tabiat parkına varıyoruz. Şelalelerin, derelerin ve dev çınarların arasında verilen serbest zamanda, gezi, fotoğraf ve çay-kahve molası sonrasında Çanakkale Bayramiç ilçesinden geçerken İstiklal Marşımızın yazarı büyük şair Mehmet Akif Ersoy’un doğup büyüdüğü ve günümüzde müze olarak kullanılan evi ve muhteşem ahşap işçiliği ile görülmeye değer Hadımoğlu Konağını görerek Biga - Bandırma üzerinden İstanbul'a hareket ediyoruz. Akşam geç saatlerde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka Prontotour seyahatinizde görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır

Akşam Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Otel - Bayramiç (95 km) Bayramiç - İstanbul (405 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 500 km

TOPLAM TUR MESAFESİ: 1165 Km

İstanbul’a Varış: 23.00

 

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 35 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 50 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

SULTAN OTOGAR: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

 

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

** Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

** Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir.

** Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir.

** Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

** Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

** Program zamanlamasında Hava,Yol,vb... nedenler ile rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

** T.C. kimlik numaralı hüviyeti olmayan misafirlerimiz (yabancı uyruk, çifte vatandaşlık vb...), tur paket rakamına ek olarak ödeyecekleri bedeli kayıt esnasında öğrenebilirler.

** Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 5 Yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

** Uçaklı tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir. Tur hareketine 24 saat kalaya kadar tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri vb... detaylar iletilecektir.

** Uçaklı tur programlarımızda uçakta taşınabilir valiz hakkı, bagaj bölümü için 15 Kg, kabin bölümü için 8 Kg ile sınırlıdır.

** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda kabin bölümünde bulundurulabilir sıvılar için kısıtlamalar sözkonusudur. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru

** Batum (Gürcistan) çıkışında, TC nüfus cüzdanı veya pasaport dışında hiçbir kimlik geçerli değildir. Yurtdışı çıkış harcı misafirlerimize aittir. 18 yaş altındaki çocuklar, annesi ve babası ile aynı anda turda değil ise (tek ebeveyn veya akraba vb…), Noter onaylı Muvafakatname ile çıkış yapabilir. Tüm kimliklerde (çocuk kimliği olsa dahi) fotoğraf olma zorunluluğu vardır. Pvc kaplaması, yıpranmış, eskimiş, açılmış kimlikler giriş esnasında Batum polisi tarafından kabul edilmemektedir. **

** Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.**

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?