Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

İpekyolunun İncileri Kırgızistan -Kazakistan - Özbekistan
(Prontoplus)

Kontenjan Dolu
20/04/2019 - 01/05/2019
11 Gece - 12 Gün
4* HOTEL
2,449 EUR
16,114 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

İpekyolunun İncileri Kırgızistan - Kazakistan - Özbekistan Bişkek (1 gece 4*Otel ) - Almati (2 gece 4*Otel ) -Taşkent (3 gece 4*Otel ) - Semerkant (1 gece 4*Otel ) -Buhara (2 gece 4*Otel ) -Hiva ( 1 gece 4*Otel ) Tüm Turlar , 9 Öğle ,10 Akşam Yemeği Dahil Türk Hava Yolları ile Katılımcı Sayısı 20 kişi ile sınırlıdır.
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
2,449 EUR
İlave Yatak
2,449 EUR
Tek Kişi
2,949 EUR
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 2,449 EUR

OTELLER


ASİA BUKHARA HOTEL / Buhara


BEK KHİVA HOTEL / Hive


İCHAN QALA HOTEL / Taşkent


KAZZHOL HOTEL - ALMATİ / Almaata


PLAZA HOTEL - BİŞKEK / Bişkek


REGİSTAN PLAZA HOTEL / Semerkand

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

TÜRK HAVA YOLLARI İLE

20 NİSAN 2019 TK348 İSTANBUL - BİŞKEK 21:30 / 05:35 ( 21 NİSAN )

01 MAYIS 2019 TK369 TAŞKENT - İSTANBUL 08:20 / 11:35

Orta Asya’nın kadim tarihi ile harmanlanan başkentler Bişkek ve Almati’den başlayan ,Firdevsi’nin Şahnamesi’ndeki efsanevi destanların yaşandığı Buhara , İpekyolu’nun şah damarı İslam’ın mücevheri , Dünyanın aynası , Doğunun incisi Semerkant , adeta açıkhava müzesi olan her adımda zamanda geriye yolculuk yapacağınız “ Harzemler’in Ülkesi “ Hiva , medreseler , tarihi yapılar kaleler , camileri ile unutulmaz bir kültür gezisine davetlisiniz …

 • Evinizden  Havalimanı ‘na gidiş – dönüş özel transfer. ( İstanbul , Ankara , İzmir , Adana , Antalya’da geçerlidir)
 • Türk Havayolları ile İstanbul / Bişkek /Taşkent  İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Özbekistan Havayolları ile Almati / Taşkent ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Özbekistan Havayolları ile Urgenç / Taşkent  ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Afrosiyob Hızlı treni ile Taşkent - Semerkant tren bileti
 • Havaalanı - otel - Havaalanı transferleri
 • Tüm şehirler arası transferler
 • Bişkek’te 4*’lı otelde 1 gece oda –kahvaltı konaklama
 • Almati’de 4*’lı otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Taşkent’te 4*’lı otelde 3 gece  oda-kahvaltı konaklama
 • Semerkant’ta 4*’lı otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Buhara’da 4*’lı otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Hive’de Butik Otel’de 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Programda belitilen 9 adet öğle yemeği
 • Programda belitilen 10 adet akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm geziler ve ören yeri giriş ücretleri
 • Program dahilinde ki yerel rehberlik hizmetleri
 • Profesyonel Prontotour Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

ÜCRETSİZ TRANSFER DETAYLARI ;

 • Transfer yapılan İllerimiz:
 • İstanbul Atatürk havalimanı için (Pendik - Beylikdüzü Tüyap arası)
 • Sabiha Gökçen havalimanı için ise (Atatürk havalimanı - Gebze arası)
 • İzmir Adnan Menderes havalimanı (Çiğli’ye kadar)
 • Ankara Esenboğa (Ankara şehir merkezi)
 • Antalya havalimanı (Antalya şehir merkezi)
 • Adana Şakir Paşa Havalimanı (Adana şehir merkezi).
 • Transfer için Vito – Caravelle cinsi araçlar kullanılmakta olup , aynı güzergahta diğer katılımcılar ile maksimum 4 kişi paylaşımlı olarak transferler gerçekleştirilmektedir.

 • Yurt dışı çıkış harcı ( İlgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Rehber ve şöför bahşişleri
 • Fazla bagaj ücretleri
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (İsteğe Bağlıdır)  (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %25, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli ile sınırlıdır.
 • Seyahat Güvence paketi bedeli tur bedelinize orantılı olarak değişmektedir. 70 yaş üstü misafirlerimiz için sur prim uygulanır.

 

Alternatifler yükleniyor

1.GÜN (20.04.2019) İSTANBUL – BİŞKEK

Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer. İstanbul Yeni  Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 19:00’da buluşma  . Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK348  sefer sayılı uçuşu ile saat 21:30’de  Bişkek’e hareket. Gece uçak yolculuğu.

2.GÜN (21.04.2019) BİŞKEK – ISSYK GÖLÜ – BİŞKEK

Sabah yerel saat ile 05:35’te Bişkek’e varış ve bizi bekleyen aracımız ile kahvaltımızı almak üzere lokal bir restorana hareket. Kahvaltımızın ardından karla kaplı dağlar ile çevrelenmiş olmasına rağmen , suyunun hiçbir zaman donmadığı ve bu yüzdende ismini “ ısı ve ya sıcak , ılık göl” anlamına gelen Kırgız Türkçesin’de “ Issyk Göl” diye adlandırılan göle hareket ediyoruz.Yol üzerinde Kırgızistan’ın Tokmok şehri yakınlarındaki Karahanlılar’ın başkenti olan Balasagun’da yer alan ve aynı zamanda İpekyolu üzerinde önemli bir nokta olan Burana Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Buradaki gezimizin ardından Issky Gölü’ne doğru yolumuza devam ediyoruz. Kırgızistan için burası ülkenin incisi sayılan bir durak noktasıdır. Bolivya’daki Titicaca Gölü’nden sonra Dünyanın en büyük dağ gölü olan Issyk Göl , yaklaşık 118 ırmak ve akıntı gölü tarafından beslenmesi sebebi ile manevi olarak da önem arz etmektedir. Dünyanın en büyük krater gölü olan Issyk , bir asır öncesine kadar kutsal olduğuna inanılması sebebi ile girilmezken, günümüzde turizmde önemli bir saha teşkil etmektedir.Kırgız Edebiyatının kadim isimlerinden birisi olan Cengiz Aymatov , Issyk Göl için “ Tanrının yeryüzündeki gözü” ifadesini kullanıyor. Issky Göl’de geçireceğimiz gün boyunca bu efsaneler gölü ve çevresini keşfedeceğiz. Tekne turumuz ve öğle yemeğimiz sonrası Issyk Gölü kenarında yer alan Çolpon Ataya ulaşıyoruz. Burada M.Ö 2000 yıllarına uzanan kaya yazıtlarını , taşlara çizilmiş sayısız insan ve hayvan figürlerini görüyoruz. Bişkek’e dönüşümüzün ardından akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

3.GÜN (22.04.2019) BİŞKEK – ALMATİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından “ Göğe Uzanan Dağların Ülkesi “ Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te şehir turumuza başlıyoruz. 1878 senesinde kurulan şehir , Kırgızistan’ın sosyalist döneminde general Mihail Frunze’nin onuruna “Frunze” olarak anılmıştır. Şehir turumuz sırasında Ala Too Meydanı , Kara Bulgar Türkleri arasında oluşan Şan Kızı Destanı’ndan sonra ikinci İslami Türk Destanı olan Manas Destanı’nın onuruna yaptırılan Manas Anıtı , Başkanlık Binası , Kırgızistan’da 2010 senesinde yaşanan halk harekatı sırasında yaşamını yitirenlerin anısına yaptırılan Devrim Anıtı , Lenin Anıtı , Eski Meydan , Parlamento Binası , Oak Parkı , Zafer Meydanı ile yerel Pazar göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Öğle yemeğimizin ardından Almati’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

4.GÜN (23.04.2019) ALMATİ – BÜYÜK ALMATİ GÖLÜ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kazakistan’ın sembollerinden birisi olan Kazak Halkı için özel bir öneme sahip Büyük Almati Gölü’nü ziyaret edeceğiz. Burası Alatau Dağları’nın eteklerinde bulunan deniz seviyesinden 2500 metre yükseklikte dağlar arasında kalmış olan , eşsiz turkuaz rengi ile her mevsim apayrı güzel yansımaları sunan bir atmosfere sahiptir. Büyüsüne kapılmamanın mümkün olmadığı , suyunun içme suyu olarak ta kullanılması sebebi ile girilmesinin yasak olduğu ve bu sebeple sadece bir turist destinasyonu değil , aynı zamanda yaşam kaynağı olduğu için halk tarafından mukaddes olarak görülen Almati Gölünde tam günlük bir seyre çıkıyor ve kendimizi doğanın kollarına bırakıyoruz. Turumuzun bitiminde burada bulunan bir kartla çiftliğine giriyor ve kartal avcılarının muhteşem şovlarına tanıklık ediyoruz. Sonrasında Almati’ye dönüyoruz. Şehri kuşbakışı izleyebileceğimiz Köktepe’ye teleferik ile giderek manzaranın tadını çıkartıyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

5.GÜN (24.04.2019) ALMATİ – TAŞKENT

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Almati şehir turumuza başlıyoruz. Kazakistan’ın güneydoğusunda yer alan Almati , 1854 senesinde Rusların doğuda sınır kalesi olarak kurduğu bir şehir olmasına karşın , bugün iki milyondan fazla nüfusu ile Orta Asya’nın en gelişmiş ve kozmopolitan şehridir. Alışveriş merkezleri , kumarhaneleri , lüks restoranları ile misafirlerine zengin bir yaşam sunmaktadır. Panfilova Parkı içerisinde yer alan , özel atmosferi ve mimarisi ile oldukça etkileyici bir havaya sahip olan , etrafını saran ağaçların doğal güzelliği ile tarihin muhteşem atmosferini bir arada sunan Rus Ortadoks Katedrali olan Zenkov Katedrali , 28 Panfilov Kahramanları Parkı , Bağımsızlık Meydanı göreceğimiz önemli noktalar arasında yer alıyor. Turumuz sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Özbekistan Havayolları ile Taşkent’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğine kadar kişisel aktiviteler ve dinlenme için serbest zaman. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

6.GÜN (25.04.2019) TAŞKENT

Kahvaltının ardından şehir turumuz için otelden hareket ediyoruz. Geleneksel Orta Asya Mimarisinin , İslami Mimarisi ile zenginleştirilip , Avrupai bir şehircilik planlaması ile taçlandırıldığı bu şehirde , gezimizin şehrin gerçek merkezi Amir Temur Meydanı gezisi ile başlıyoruz. Daha sonra şehrin en büyük meydanı olan Bağımsızlık Meydanı ve bu merkezi  çevreleyen anıtları göreceğiz. Bir sonraki durağımız içerisinde 16.Yüzyıldan kalma Barakhan Medresesi , Hz. Muhammed’in bir tutam saçına ev sahipliği yapması nedeni ile “ Kutsal Saç” Muyi Mübarek olarak adlandırılan medrese ve bu medresede muhafaza edilen 7.Yüzyılda yazılmış Kuran-ı Kerim örneklerini de barındıran Hazreti İmam kompleksi göreceğimiz önemli yerler olacak. Ülkenin en büyük üçüncü camisi olan Cuma Camisi ve Uspensky Katedrali’ni de gördükten sonra İpekyolu üzerine kurulu , yüzyıllar boyunca Orta Asya’nın en işlek alışveriş merkezlerinden biri olmuş Chorsu Bazaar gezisi ile turumuzu bitiyoruz. Öğle yemeğimizi geziler sırasında lokal bir restoranda alacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

7.GÜN (26.04.2019) TAŞKENT – SEMERKANT

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Afrosiyob hızlı treni ile Semerkant’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben burada bizi bekleyen aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Ortaçağ medreselerinin çevrelediği şehrin en önemli meydanı Registan Meydanı’nı göreceğiz. Ayrıca Timur Han’ın oğlunun adını taşıyan Uluğbey Medresesi , Şirdar Medresesi , Tilla Kari Medresesi , Bibi Hanım Türbesi , Şah Zinde Türbesi , Ruhabad Türbesi göreceğimiz önemli yerler arasında olacak. Öğle yemeğimizi geziler sırasında yerel bir restoranda alacağız. Turumuz sonrasında buradaki otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.GÜN (27.04.2019) SEMERKANT – BUHARA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Semerkant şehir turunun devamı için hareket ediyoruz. Bugünkü şehir turumuzda Hazreti Hızır Cami ve Hazreti Danyal Türbesi , Timur ve ailesinin anıt mezarlarının bulunduğu Gazi Emir Türbesi, Ali Kuşçu’nun müdürlük yaptığı Uluğbey Rasathanesi’ni ziyaret ediyor ve Semerkant’ta Doğu Rönesans izlerini takip ediyoruz. Ünlü Siyab lokal pazarında alış veriş için serbest zamanımız olacak. Öğle yemeğimizin ardından Buhara’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuk sonrası Buhara’ya varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9.GÜN (28.04.2019) BUHARA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Buhara şehir turumuzda ; Nakşi Bendi Hazretleri Türbesi , Ark Kalesi , Leb-i Havuz Külliyesi , Balo Havuz Mescidi , Chasma-i Ayub Mozalesi , Mir Arab Medresesi , Abdül Aziz Han Medresesi göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi geziler sırasında lokal bir restoranda alacağız. Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

10.GÜN (29.04.2019) BUHARA – HİVE

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Hive şehrine doğru yola çıkıyoruz. Orta Asya’nın en önemli akarsularından biri olan Amuderya Nehri’ne paralel sürecek olan yolculuğumuz sırasında Kızılkum Çölü’nü geçecek ve muhteşem manzaraları görme imkanına sahip olacağız. Hive’ye varışımızı takiben öğle yemeğimizi alıyor ve kısa bir Hive şehir turu yapıyoruz. Gezimizin ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

11.GÜN (30.04.2019) HİVE – URGENÇ – TAŞKENT

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Hive şehir turumuzda ; İç Han Kalesi , Pehlivan Mahmud Türbesi , Cuma Camii ve Minaresi , İslam Hoca Medresesi , Pehlivan – Dervaze Kapısı ve Taşkale Kervansaray’ı göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi geziler sırasında lokal bir restoranda alacağız. Akşam yemeğimizi ise Urgenç’te alacak ve buradan yerel hava yolları ile Taşken’te uçacağız. Varışımızı takiben Taşkent’teki otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

12.GÜN (01.05.2019) TAŞKENT – İSTANBUL

Otelden erkenden ayrılıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK369 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:20’de İstanbul’a hareket. 11:35’de İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer . Turumuzun sonu.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

TÜLİN KUTSAL 06/02/2019 11:14:39

26 Ocak-3 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılan Büyük Göç Zamanında Tanzanya&Zanzibar turuna katıldım. Turumuz doğal ortamlarında yaşayan binlerce hayvanı bir arada görmeye olanak sağlayan safariler, değişik bir coğrafya ve sonunda Zanzibar da deniz olmak üzere düzenlenmişti. Yerel rehberler, kullanılan arazi araçları çok iyi organize edilmişti. Kalınan otel ve kamplar, özellikle benim gibi yalnız seyahat edenleri bile rahatsız etmeyecek şekilde seçilmişti. Öğle yemeklerinin doğal ortamlarda piknik şeklinde alınması da iyi düşünülmüştü. Ayrıca yol arkadaşlarımızın hepsi de son derece uyumluydu. Kendileriyle tanışmaktan çok mutlu oldum. Bu turun güzel geçmesinde en önemli pay rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan'a aitti. Son derece işini seven, çok bilgili ve donanımlı, herkesle ayrı ayrı ilgilenen, profesyonelliği ve verdiği bilgilerle bizleri yönlendiren Ayhan'a, organizasyonda emeği geçen başta Sayın Neslihan Kılıç Gediz olmak üzere tüm Prontoplus çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir organizasyonda görüşmek dileğiyle....1/1

Çiğdem 19/11/2018 20:04:24

Norveç turuna katıldık rehberimiz ayhana çok teşekkür ediyoruz harika bir geziydi...1/1

SEMA ANAK 09/07/2018 17:52:42

Ben teşekkür etmek istiyorum... Şeker bayramında yaptığımız Bask lezzetleri turu çok güzeldi... Bunun da en önemli nedeni rehberimiz Ekin Tutluoğlu idi... Her zamanki turla özdeşleşti, renk kattı, bizi adeta kendi evinde ağırladı... Prontotur ‘a değer katan bu değerli insanlara gerçekten teşekkür etmek boynumuzun borcu... Ekin hanım varsa biz de varız......1/1

Başak Milli 22/05/2018 16:46:20

geçen sene aynı tur ile güzel Peru ve Bolivya'yı keşfettik. Gitmeyi düşünmeyi bırakıp bir an önce gidip bu güzel yerleri görmelisiniz. Ve şanslısınız ki bu turu yine götüren rehberin Ayhan Kalyan olması. Ayhan genel olarak tüm dünyaya hakim olsa bile güney amerikayı baştan aşagı keşfetmiş biri ve dolayısı ile bu destinasyonu Ayhan ile gezmek, paha biçilemez bir şans. Peru çok güzel, tekrar tekrar gitmek isteyeceksiniz. gidilen oteller, yemekler turlar hepsi birbirinden güzel. Salar de Uyuni'yi görmek ise paha biçilemez. Hiç bir turda bulamayacağınız bir destinasyon....1/1

Gönül Ceylan 20/05/2018 12:41:40

Kazablanka, Marakeş turuna katıldık ,rehperimiz Eyyüp Rüstem Yılmaz beydi bizi Kazablanka’da karşıladı girişte doldurulması gereken formları bile nasıl dolduracağımızın bilgisini telofonlarımıza göndermişti , bölgesine hakimdi her konuda bizleri detaylı bilgilendirdi , son gün sabaha karşı yola çıkacağımız için kumanya yerine hotele standart kahvaltıyı hazırlatacak kadar detaycıydı , her günümüz dolu dolu geçti zaten Pronto turu herzaman seçmemizin asıl nedenide seyahatimizi şansa bırakmamaktı her vaadini yerine getiren Pronto tur yetkililerine ve Eyyüp beye çok teşekkür ederiz ....1/1

Tülin KUTSAL 19/05/2018 11:36:14

02-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılan İnka Kültürünün izinde Peru-Bolivya turuna katıldım. Turumuz çok yorucu bir parkurdan oluşmaktaydı. Ayrıca yükseklik faktörü de diğer turlarda karşılaşmadığım şekilde beni ve katılan herkesi etkiledi. Fakat turumuz, hem kaldığımız oteller, hem yemekler, hem de gezi programı olarak çok güzel organize edilmişti. Bizi fazla yormadan tüm güzellikleri görebildik. Son derece renkli bir ortamda unutulmaz anılarımız oldu. Gezinin bu kadar güzel ve doyurucu geçmesinde en önemli pay rehberimiz Sayın Ekin Campanini Peres' e aitti. Son derece özverili, her katılımcı ile bire bir ilgilenen, bitmeyen enerjisi, profesyonelliği ve verdiği tavsiyelerle bizleri yönlendiren Ekin'e, organizasyonda emeği geçen Başta Sayın Neslihan Kılıç Gediz olmak üzere tüm Prontoplus çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir Prontoplus organizasyonunda görüşmek üzere....1/1

ekin 04/05/2018 16:33:21

Prontoplus'un Nisan ayında düzenlediği Görkemli Loire Şatoları ve Normandiya turuna katıldım.Turun güzergahı çok güzeldi.Tur esnasında ziyaret ettiğimiz tüm yerler çok güzel ve görülmeye değerdi.Normandiya kıyılarındaki ve Bretagne bölgesindeki pek çok güzel kasaba ve şehri ziyaret ettik, Normandiya çıkarmasının yapıldığı yerleri gördük.Mont Saint michel çok güzeldi.Turun devamında ise şatoları ve Giverny'yi ziyaret ettik.Her yerin güzelliği önemi dousu farklıydı.Hiç sıkılmadan tekrara düşmeden gezdik.Rehberimiz Arzu Zeytun Hanım çok deneyimli, donanımlı, çok bilgili ve çok ilgili bir rehberdi.Bize her zaman her konuda sabırla ve güleryüzle yardımcı oldu ,heryerde bizimleydi ve bizi hiç sıkmadan gezdiğimiz her yer hakkında (kasabalar, şehirler, Normandiya çıkarması, şatolar, Monet, empresyonizm vb ) çok detaylı güzel bilgilerle donattı.Olanagım olduğunda tekrar katılmak isteyecek kadar güzel bir geziydi.Şimdi tüm arkadaşlarıma öneriyorum.Rehberimiz Arzu Hanım'a da çok teşekkür ediyorum....1/1

Halil AKTUTAY 01/05/2018 12:30:32

18-29 /Nisan /2018 tarihleri arasında Güney Afrika turuna eşim Serap hanımla beraber katıldık. Programın tamamen doluluğu , gezi rotalarının çok iyi seçilmiş olması , programa dahil olan yemeklerin ve lokantaların özenle seçimi , kalınan otellerin kalitesi bizlere çok rahat ve keyifli bir seyahat yaşattı. Bagaj tesliminden , yükleme ve oda teslimine kadar biz hiçbir şeye el sürmedik.Lodge'lar da çok keyifli günler geçirdik . Keşke Bostwana Cresta Mowana Lodge'de 1 gece daha kalsaydık. Tadı damağımızda kaldı. Özetle çok ama çok güzel bir seyahat idi. Burada en önemli olan husus yol arkadaşlarımızın hepsinin son derece iyi , kibar , uyumlu ve birbirine saygılı kişiler olmasıydı. kendileri ile tanışmaktan ve seyahat etmekten çok mutlu olduk. İnşallah yine beraber oluruz. Bu gezide bizlere rehberlik eden Funda ve Tanzer SARIALAN çiftinin , dost ve profosyenelce rehberliği , bir an olsun aksamayan progralamaları nedeniyle kendilerine çok teşekkür eder başarılarının artarak devamını dilerim. Tabi ki bu programı hazırlayan ve bizlere sunan , başarılı turizmci , Prontoplus Müdiresi Sn.Neslihan Kılıç Gediz'e teşekkür ederiz. Tüm gezginlere bu programı şiddetle tavsiye ederiz....1/1

Aylin Sayer 30/04/2018 09:31:44

21-28 Mart tarihinde Fransa ve Ispanya turumuzda bize tur liderligi yapan rehberimiz Selim Kahvecioglu sayesinde cok bilgilendik ve inanilmaz dolu bir tur yaşadik. Kendisi uzun zamandir karşilasmadigimiz türden, yaptiği işe saygisi elle tutulur derecede somut, liderlik yaptigi grubun %100 memnuniyeti icin her turlu ozveriyi gosteren, son derece donanimli bir rehber. Selim bey liderliginde düzenlenecek diğer turlardan haberdar olmak isterim. Teşekkurler...1/1

Aslı Çakan 24/04/2018 12:03:47

19-23 Nisan tarihleri arası Pronto Plus'ın Cote D'Azur turuna katıldım. Tek kelime ile dört dörtlük bir tur oldu. Gerek konakladığımız oteller gerekse gezilen yerler çok iyi idi. Ama gezinin en önemli kısmı rehberimiz Ayhan Kalyan idi. Gerek bilgisi ve gerekse ilgisi ile bize bu seyahati en iyi şekilde yaşattı. Bunun dışında diğer katılımcıların da uyumu turun kalitesini arttırdı. İlk kez denediğimiz Pronto Plus'tan çok memnun kalarak döndük. Katkılarınız için tekrar teşekkürler Ayhan Bey....1/1

Muzaffer Toklu 15/04/2018 14:38:59

06-15 Nisan tarihleri arasındaki Japonya turumuz çok iyi geçti.Japonya’nın en önemli görülmesi gereken yerlerini keyifli bir şekilde gezdik.Yorgun ama mutlu döndük.Grubumuz çok uyumlu idi.Rehberimiz Ayhan KALYAN ise anlatılamaz,kelimeler kifayetsiz kalır.:) Bir rehber ancak bu kadar “tam”olabilir..O’nu izleyen her gezgin fazlasıyla mutlu olacaktır.Kendisini ve Prontotour’u tebrik ediyorum.Teşekkürler Ayhan kardeş,teşekkürler Prontotour....1/1

H.F.Ece Sarı 06/02/2018 09:56:49

Tatilde kuş cıvıltıları ile uyanmak istemezmisiniz.Evet biz bunu yaşadık.Güler yüzü derin bilgisi ,herkesi kucaklaması ile mutluluğumuza mutluluk katan bizim minik serçemiz Ekin hanımdı.pronto plus nezdinde kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletirim .İyiki böyle başarılı insanlar var....1/1

Tülin Kutsal 31/01/2018 13:07:24

19-29 Ocak 2018 tarihleri arasında Karayip İncileri -Panama, Kosta Rika, Nikaragua- turuna katıldım. Gezimiz beklediğimden çok daha güzel ve doyurucu oldu. Program dolu dolu, hiç sıkmadan devam etti. Grubumuz çok uyumluydu. Başta rehberimiz Bengi Işıl Göktürk olmak üzere, Sayın Neslihan Kılıç ve organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Bir başka Pronto Plus turda görüşmek dileğiyle. Tülin KUTSAL...1/1

Merve Dede 28/01/2018 13:30:50

ProntoPlus ile 'Büyüleyici Kuzey Işıkları ile Laponya' turuna katıldık. Muhteşem, masalsı 6 gün geçirdik. Tur programı, oteller, restaurantlar her şey çok güzeldi. Tur öncesinde her aşamayla titizlikle ilgilenen ProntoPlus yetkilisi Sayın Neslihan Kılıç Gediz'e ve tur sırasında çok keyifli ve sorunsuz vakit geçirmemizi sağlayan rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan'a sonsuz teşekkürler. Tekrar görüşmek dileğiyle... İyi çalışmalar....1/1

fatma duman yetim 25/12/2017 11:58:36

19.12.2017 de katıldığımız Alman köylerinde noel pazarları turu muhteşemdi, ilgisinden ve verdiği bilgilerden ötürü öncelikle tur rehberimiz Şafak beye ve uyumlu grup arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Rahatlıkla Prontotour u tercih edebilirsiniz. Fatma&Serdar Yetim...1/1

Beyhan Songür 12/09/2017 15:50:10

31.08.2017 Kurban Bayramında pronto plus Bask turuna eşimle katıldık. Tur programı, oteller, seyahati paylaştığımız gurup arkadaşlarımız tek kelime ile mükemmeldi.Bu geziden mutlu ve huzurlu dönmemizi sağlayan Grup Rehberimiz Şafak Beye ektra teşekkürlerimizi iletiyoruz.Bir başka Pronto Plus Turda görüşmek dileriz.Beyhan Songür...1/1

Nesrin Değirmencioğlu 11/09/2017 13:25:33

Güney Afrika, Zimb. ve Bots. turunda sizlerle tanıştığımıza çok memnun olduk ve çok keyifli bir tur geçirdik. Tüm organizasyon için size çok teşekkür ederiz. Yemek yediğimiz restaurantlardan kaldığımız otellere hersey özenle seçilmişti. Bizimkilerin evlilik yıldönümünde hazırlamış olduğunuz süprizler de onları çok mutlu etti. Herşey için çok teşekkür ederiz. Kıbrıs'a gelirseniz detaylarımız sizde var; mutlaka haber verin. :) Tekrardan görüşmek dileğiyle! Sevgi ve selamlar, Nesrin Değirmencioğlu & Ceyhun Dalkan...1/1

Ece sarı 11/09/2017 11:33:32

29.08.2017 tarihinde başlayıp 09/09/2017 biten Peru Bolivya turunda inanilmaz güzellikleri inanılmaz bir tarihi yaşatan sayın Ayhan Kalyan beye ve bu programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Profosyonelliği ve mükemmel kişiliği ile bizleri pronto tura düğümleyen Ayhan beye minnettarız ....1/1

Ayse Arzu 09/09/2017 17:34:30

Pronto Plus ile 31 Agustos cikisli Israil ve Filistin turuna katildim. Tek kelimeyle muhtesem bir 5 gun gecirdim. Bu turun bu kadar verimli gecmesinde buyuk emegi olan rehberimiz Emre Ersen'e cok tesekkur ederim. Ayrica, tur boyunca bizi yalniz birakmayan yerel acentanizdan Oktay Bey ve esi Zelda hanim'a da sonsuz tesekkurlerimi sunarim. Israil ve Filistin kanimca mutlaka gorulmesi gereken, insana degisik duygular yasatan ulkeler. Benim Pronto Plus'a onerim, bu tur suresinin 6 veya 7 gune cikarilmasidir. Soz konusu turun gerceklesmesinde emegi gecen herkese cok tesekkur ederim....1/1

Emre Ün 07/09/2017 09:25:31

Prontoplus 31 Ağustos Çıkışlı İsrail Turu teşekkür: Prontotur dahil defalarca çeşitli acentaların yurtdışı turlarına katılmış, gerek acenta ile gerekse münferit olarak dünya üzerinde 74 ülke görmüş biri olarak geçen hafta katıldığımız İsrail Turunun en çok keyif aldığım turlardan biri olduğunu bildirmek isterim. 5 günün son derece verimli ve dolu dolu planlandığı tur programının hazırlanmasında emeği geçenlere, tur boyunca bizimle bizzat ilgilenen yerel acenta sahibi Oktay Bey ve Zelda Hanım'a özellikle de tur programını tamamlamayı amaçlamaktan çok öte bir gayretle tur boyunca turu en iyi şekilde geçirmemiz ve hakkını vermemiz için elinden geleni yapan rehberimiz Emre Erşen'e teşekkürlerimi ve memnuniyetimi sunarım....1/1

Ahmet Recai Kutbay 05/09/2017 09:19:13

31.8 - 4.9.2017 tarihinde İsrail-Filistin turunuza katıldık . Mükemmel bir tur geçirmemizi sağlayan rehberimiz Sn. Emre Erşen'e sonsuz teşekkürler . Ayrıca turun organizasyonunda emeği geçen , bu programda payı olan herkese , bizi tur boyunca yalnız bırakmayan İsrail'deki acentanız Oktay Bey'e ve eşine , bu tura gitmeye bizi motive eden Suadiye bürosundan Sn. Hüseyin Pehlivan'a teşekkürü borç bilirim . Ahmet Recai Kutbay...1/1

Tarık Petan 20/08/2017 22:54:59

14-23 temmuz 2017 iskandinav fiyordlar turuna katıldık. Her yönden çok farklı ve güzel bir gezi oldu. Rehberimiz Ayhan Kalyan'a gösterdiği ilgi ve destek için teşekkürler....1/1

Muhterem Akata 18/08/2017 07:03:20

01.07.2017/18.08.2017 tarihleri arasında arkadaşımla Pekin'den başlayan Trans/Sibirya turuna katıldım.Rehberimiz Emre Bey idi.Sabırlı,ilgili,her soruna çözüm üreten kişiliği ile tüm tura kendisini sevdirdi.Bu tur değişik bir deneyim.Tur Pekin'den başladı.Pekin'de kaldığımız otel güzel fakat yemek yediğimizlokantalar çok kötü idi.Adeta esnaf lokantalarındaki gibi yemeği yiyip kalkalım diye bakılıyordu.Son derece özensiz ve kötü servisler yapıldı.İyi bir başlangıç yapmadık.Tren yolculuğu çok zevkli ama kompartmanlar eski.Trendeki yardımcılarımız Nikolay ve Eleni bize çok güzel hizmet ettiler.Gezilen şehirler farklı özellikle Sibirya bölgesinde.Baykal Gölü muhteşem.Çok güzel ve ilginç şehirler var.O şehirlerde aldığımız yerel rehberler de iyi idi.Moğolistan ve Tataristan mutlaka görülmeli.Kazan şehrine hayran olduk.Gittiğimiz tüm şehirlerde mutlaka bir öğün balık yemeği çıktı ve bu da yolcuların zaman zaman itirazlarına neden oldu.Son şehir Moskova idi.Orada bir gece kaldık ve yeterli bir gezi olmadı.Gidilmesi gereken yerler listesine mutlaka Moskova Metrosu eklenmeli.Başta da yazdığım gibi farklı bir deneyim.Yorucu,koşturmalı ama zevkli.Son olarak şunu yazabilirim Emre Bey gibi deneyimli bir rehberimiz olmasa idi sorun yaşayabilirdik.Yeni bir tren kompartmanı olmalı ve yemek menüleri mutlaka gözden geçirilmeli.Teşekkürler....1/1

Dr. Ertuğrul Aydın 10/08/2017 19:34:06

Vietnam Kamboçya türünü rehberimiz Ekin Hanım'la birlikte yaptık.Dünyanın pek çok yerini gezdim, pek çok rehberle tanıştık ama Ekin Hanım gibi işini seven,ilgili ,alakalı, çalışkan bir rehber tanımadım.Kendisine ve prontoplus'a çok teşekkürler.......1/1

Gülsün Okutan 09/08/2017 14:36:28

14-23.07. 2017 tarihindeki İskandinavya Fiyort lar turumuzu tarih ve bilgi yüklü eğlenceli,doğal güzelliklere doyarak ve mutlu bir şekilde tamamladık.Bunda rehberimiz Sn.Ayhan Kalyan ın emeği çoktu .Kendisine çok teşekkür ederiz.Ayrıca tur organizasyonunda emeği geçen herkese de teşekkürlerimi sunarım....1/1

Osman Tufan Alkış 09/07/2017 15:34:11

22-29 nisan tarihlerinde Özbekistan turunuza katıldım, çok memnun kaldım.Bu arada tarihsel coğrafyayı tamamlayacak Ulan Batur-Bişkek-Almatı-Astana turunuzuda ilgiyle bekliyorum.Teşekkürler.

Semra Kürkcü 20/06/2017 09:01:35

Pronto Tour’un 1-12 Haziran 2017 Fiyordlar ve Kuzey Isıkları Gezisi’ne İzmir’den arkadaşımla katıldım. İzmir’deki Pronto Tour çalışanları ve özellikle Vedat Yavuz ilgili, bilgili ve güleryüzü ile daha öncesinden tanıştığımız, sevdiğimiz kişilerdir. Ön kayıt ve ödemelerde hiç sorun yaşamadık. İstanbul bağlantılı uçak biletlerimizi de V.Yavuz önerisiyle aldık. Gemi çok büyük, temiz ve etkinliklerle dolu idi. Konserler, illüzyon gösterileri, yarışmalar gemideki zamanımızı eğlenceli geçirmememizi sağladı. Herşey aksaksız, şaşırtıcı ve büyüleyiciydi. Yemekler gerek lezzeti gerekse sunuluşu ile harikaydı. Servis düzenli ve aksaksızdı. Bizden sorumlu olan görevli Verma ile çok iyi anlaştık. Gemide çay, kahve saatlerini iple çeker olduk. Keyif aldık. Herşey dahil tam pansiyon konaklamaya içki dahil edilmeyişini hayretle karşıladık. Kabinin temizliğine diyecek sözüm yok. Her an temizlendiğine tanık olduk. Kirletmeye çekinir olduk. Geminin genel temizliği de havuzlar dahil dikkat çekiyordu. Çalışanlar güleryüzlü, ilgili ve çalışkandılar. Her soruya yanıt vererek, saygılarını ve iş disiplinini gösterdiler. Pronto Tour rehberi E. Sertaç Apanay geziden önce 29 Mayıs 2017’de cep telefonlarımıza ileti gönderdi. Hareket saatini ve buluşacağımız yeri belirtti. Sorular ve sorunlar için arayabileceğimizi yazdı. Bu nazik ve düşünceli bir davranıştı. Gezi başlamadan S.Apanay’a olumlu not verdim. Gezi süresince de bu nazik ve anlayışlı tavır ve sözleriyle yön gösterdi, yol gösterdi, gemi içi ve dışındaki dikkat etmemiz gereken hassas noktaları söyledi. Sorun varsa çözmek için çabaladı. Dil bilgisi ile aldığı not hep yüksek oldu. Teşekkür ediyorum. Gezinin olumlu ve dostlara önerilecek noktaları bitti. Gezi adından başlayarak yazımı sürdüreceğim. Gezi adının %50’si doğruydu. Kuzey Işıkları’nı görmek bir yana, güneş hiç batmadan iki gün geçirdik, Beyaz Geceler'i yaşadık. Ekstra turların fiyatları da yüksekti. Hepsine katılamadık. Yemekli gezide de çok zaman yitirdik. Sipari

Kübra Köroğlu 24/05/2017 21:15:39

Fransa Bask Bölgesi Lezzetleri Turuna 12-19 Mayıs 2017 tarihinde katıldık ve çok memnun kaldık turumuzun güzel geçmesinde emeği olan Sn.Ayhan Kalyan'a çoook teşekkür ederiz. Programdaki şehirlern hepsi muhtesemdi kesinlikle gorulmeli oteller, ulaşım araçları , restoran çok iyiydi beklentimizin üstünde çok güzel ve keyifli bir tatil geçirdik tur organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Osman Davas 22/05/2017 12:26:43

12-19 Mayıs tarihinde batı Fransa ve Bask turuna katıldık. Genel kanaatim beklentilerimin üzerinde olduğudur, teşekkür ederim. Rehber Ayhan Kalyan iyi bir not hakediyor kendisine burada ayrıca teşekkür ederim. Turun daha iyi olması için birkaç noktaya değinmek isterim, Birincisi Barselona daki otel diğerlerine nazaran daha kötü idi, ikinci konu Bilbao dan başlayan günlük turlar 7 şer saat otobüs yolculuğu gerektiriyor, bence iki tur un da uç destinasyonlarını iptal etmek yerinde olur. Selamlar Osman Davas

Ahmet Recai Kutbay 03/05/2017 10:32:05

22-29 Nisan tarihleri arasında Özbekistan turuna katıldık . Umduğumuzdan çok ama çok daha güzel bir tur olduğunu ifade etmeyelim . Özellikle yerel rehberimiz Sn. Oybek Ruzmetov'a sonsuz teşekkürü borç bilirim . Ayrıca rehberimiz Emre Bey ve bu turun hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürler . Ahmet Recai Kutbay

Sema Anak 28/04/2017 19:51:26

7-15 Nisan'da Pronto Plus Güney Amerika (Arjantin, Brezilya) turuna katıldım... Daha önce bazı yerleri görmüş olmama rağmen rehberimiz Ekin hanım bizlere gösterdiği özen, muhteşem bilgi aktarımı ve bitmeyen enerjisi, sabrı ve profesyonelliği ile turumuzu unutulmaz kıldı... Özellikle Iguasu gerçekten harika idi... Bu kadar kaliteli rehberlerle dünyayı dolaşmak heyecan ve huzur verici... Teşekkürler....

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

ÖDEME SEÇENEKLERİ

BBDK yönetmeliğine göre seyahat sektörü harcamalarında 6'dan fazla taksit yapılması yasa dışıdır.
MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?