Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

İskandinavya Başkentleri Turu
İskandinavya Turları

Son 6 Kişi
21/09/2019 - 28/09/2019
7 Gece - 8 Gün
3* - 4* HOTEL
6,135 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

Stockholm (2 gece 3* Hotel vb.), Oslo (2 Gece 4* Thon Hotel Vettre vb.), Gemi (1 Gece DFDS), Kopenhag (2 Gece 3* Hotel vb.), Toplam 7 Gece, (7 Kahvaltı ve 1 Akşam Yemeği) Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı, Stockholm gidiş/Kopenhag dönüş
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
6,135 TL
İlave Yatak
6,135 TL
Tek Kişi
9,040 TL
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 6,135 TL

OTELLER


QUALITY HOTEL NACKA / Stockholm


SCANDIC SYDHAVNEN HOTEL / Kopenhag


THON OSLOFJORD HOTEL / Oslo

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

TÜRK HAVAYOLLARI
TK1793 İSTANBUL - STOCKHOLM07:30 -10:00
TK1786KOPENHAG-İSTANBUL 18:40 -22:50

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Stockholm gidiş, Kopenhag - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçuk bileti
 • Havalimanı vergileri ve İstanbul Havalimanı yer hizmetleri
 • Belirtilen oteller ve yolcu gemisinde toplam 7 gece oda kahvaltı (continental) konaklama
 • Panoramik Kopenhag, Oslo, Stockholm şehir turları
 • Programda belirtilen tüm şehirlerarası otobüs transferleri
 • 1 Akşam Yemeği (gemide)
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri
 • Prontotour profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortası)
 • KDV dahildir

 • Programlarda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Programa dahil olan yemeklerdeki içecekler
 • Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Ekstra turlar
 • Vize ücreti 120 Euro  www.prontotour.com/Others/Visa.aspx
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Uçaklardaki fazla bagaj ücretleri
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

 

TÜM TURLARIMIZ İÇİN GENEL NOTLAR VE UYARILAR :
** Programımızda yer alan bazı otellerin DBL odaları bulunmamaktadır. Yani yataklar 2 adet tek kişilik yataklardan oluşmaktadır. Bazı otellerde ise yataklar birleştirilmektedir. 3. yatak ek yatak olup yaklaşık 120 cm'dir.
** Gemi konaklaması iç kabin olup, iki adet tek kişilik yataktan oluşmaktadır.

** Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür, bu sebeple trp odalarda sıkışıklıklar yaşanabilmektedir.
** Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür. 3 ayrı yatak verilmemektedir. Bazı otellerde ranza sistemi bulunmaktadır.
** Triple odalar (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Trp odalar, ek yatak gelmesi sonucu daha küçüktür.
** Double+Child (2 yetişkin+1 çocuk) odalarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir.
** Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
** Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
** Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
** Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
** Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
** Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teğit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
** Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
** Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
** Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
** Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
** Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir. Programın grup biletlerinin upgrade sınıfından olup olmadığını kayıt öncesinde kontrol etmenizi rica ederiz.
** Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
** Rehbersiz giden turlarımızda aktarma yapılacak noktalarda, aktarma saatine, bineceğiniz diğer uçağın hangi kapıdan/terminalden kalkacağını ekranlardan mutlaka kontrol ediniz. Gerek gördüğünüz takdirde havayolu/havalimanı danışmasına mutlaka s
Alternatifler yükleniyor

1.GÜN İSTANBUL - STOCKHOLM (İSVEÇ)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Prontotour kontuarı önünde sabah saat 04:30'de buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1793 tarifeli seferi ile saat 07:30'da Stockholm'e hareket. 13. yüzyıldan bu yana İskandinavya'nın siyaset, ekonomi ve kültür merkezi konumunda bulunan kent, Malaren Gölü'nün Baltık Denizi ile birleştiği kanalda yer alan ve Stockholm Takım Adaları olarak bilinen 14 ada üzerinde kurulmuştur.  Şehre, İsveç'ce de kütük, eski Almanca'da ise sağlamlaştırma anlamına gelen 'stock' ve 'adacık' anlamına gelen 'holm' kelimelerinden türeyerek Stockholm adı verilmiştir. Saat 10:00'da varış ve varışımızı takiben panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Gamla Stan Adası Kraliyet Sarayı, (Saray panoramik olarak dışarıdan görülür. 1754 yılında inşa edilmiş olan Kungliga Slottet Kraliyet Sarayı, İsveç kraliyet ailesinin resmi rezidansıdır. Avrupa’nın en büyük kraliyet saraylarından biri olan büyüleyici yapı, bir Orta Çağ sarayının yıkıntıları temel alınarak barok stilinde yeniden inşa edilmiştir. Sarayın 608 odasından birçoğunun yanı sıra; Devlet Salonu, Kraliyet Hazineliği, Şövalye Birliklerinin Daireleri, III. Gustav Antika Müzesi, Kronor Müzesi ve Kraliyet Şapeli gibi bölümler de halkın ziyaretine açıktır. Sarayın önünde her cumartesi ve çarşamba 12.15, pazar günleri ise 13.15 saatlerinde üniformalı askerler tarafından nöbet devir teslim töreni gerçekleşmektedir.), Opera Binası, Belediye Sarayı (İsveçlilerin oylarıyla ülkenin en güzel binası seçilen bina, 1911 yılında Ragnar Östberg tarafından art deko stilinde inşa edilmiştir. Altın mozaikler ve renkli camlarla süslü olan büyüleyici bina içerisinde her yıl Nobel Ödülü Yemeği düzenlenmektedir.), Kungstrad Parkı, Fjallgatan Tepesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından akşam saatlerinde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

2.GÜN STOCKHOLM

Sabah kahvaltı sonrası tam gün gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Stockholm Kombine Turu’na katılabilirler. İskandinav yarım adasının en güzel şehri olan Stokholm’ü detaylı bir şekilde tanıma fırsatı buluyoruz. Turumuza ilk olarak Djurgarden Adası'ndan başlıyoruz. Bir zamanlar İsveç Kraliyet Ailesinin av mekanı olan, günümüzde ise bir çok müzeyi bünyesinde barındıran bu adada ilk durağımız dünyaca ünlü Vasa Müzesi'dir. Orijinal parçalarının %95’ten fazlasının korunduğu, yüzlerce oyma heykelin bulunduğu Vasa, benzersiz bir sanat hazinesi ve önde gelen turistik bir manzaradır.Gemi, Stockholm’de amaca uygun olarak yapılmış olan bir müzede sergilenmekte olup, aynı anda dokuz birbiri ile ilişkili sergiyi, zengin mal stokları bulunan bir dükkanı ve lüks bir restoranı barındırmaktadır. Vasa ile ilgili film, 16 farklı dilde izlenebilir. Vasa müzesi, İskandinavya’daki tüm diğer müzelerden daha fazla ziyaretçi çekmektedir. Stockholm sadece Vasa için bile ziyaret edilmeye değerdir.10 Ağustos 1628 tarihinde büyük bir savaş gemisi Stockholm limanından ayrılmak üzere yelken açmış. Henüz yeni inşa edilmiş olan bu gemiye tahttaki Vasa soyunun arması olan Vasa adı verilmişti. Bu heybetli olayı kutlamak için, yan taraflarındaki lombarların içinden dışarı çıkan toplardan bir selamlama atışı yapılır.Güçlü gemi liman çıkışına doğru yavaş yavaş yol alırken, aniden şiddetli bir fırtına çıkar. Vasa yana yatar ancak kendi kendine tekrar toparlanır. İkinci bir fırtına darbesi gemiyi yan yatırır. Açık top lombarlarından içeri su dolar. Vasa, 150 tayfasının en az otuzunu, belki de ellisini de kendisiyle beraber dibe batırır. Vasa’nın tekrar gün ışığını görmesi, 333 yılı bulmuştur.Özel araştırmacı Anders Franzen1950’lerin başlarında Vasa’yı aramaya başlamıştır ve 1956’da Vasa’yı yeniden keşfetmiştir. Vasa sonrası bir başka ziyaret edeceğimiz yer aynı ada üzerindeki 1891 yılında İsveç’in doğal yaşamının korunması amacıyla açılan Skansen Açık Hava Müzesi'dir. Zooloji Parkı, İsveç doğal yaşamını destekleyen merkez içerisinde yüz altmış tarihî odun çiftliği, İsveç kır evleri, hayvanat bahçesi, çiftlik, doğal yaşam parkı, sirk, oyun parkı ve akvaryum tesisi yer almaktadır. Doğanın kalbinde zaman geçirmek ve İsveç kırsal yaşamını yakından tanımak isteyenler için ideal bir gezi planıdır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.GÜN STOCKHOLM - OSLO (NORVEÇ)

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Oslo'ya hareket. Yol üzerinde serbest öğle yemeği için mola veriyoruz. Daha sonra yolumuza devam ederek Oslo'ya varış ve varışımıza takiben yapılacak panoramik Oslo şehir turunda; Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Karl Johans Caddesi, Vigeland Parkı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.
** Oslo'ya varış saatimize göre şehir turu ertesi güne yapılabilir veya 2 güne bölünebilir.

4.GÜN OSLO

Sabah kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Fyord turuna katılabilirler Tam gün sürecek bu muhteşem gezide ana kara içerisine 250 km girmiş olan dünyanın en en geniş alanı kapsayan Fyordunu görme şansını yakalıyoruz. Sabah erken saatte otelimizden ayrılıp Flam’a hareket ediyoruz. Olağan üstü tabiat güzellileri eşliğinde yapacağımız otobüs yolculuğumuzda, 12.yüzyıldan kalan ve inşaatında çivi kullanılmayan Borgund kilisesini görüp dünyanın en uzun tüneli olan Laerdal’dan geçerek Flam’a varıyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda arzu eden misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde ekstra Flambana Dağ Treni turu yapalbilirler. Norveç'in en nefes kesen aktivitesi olarak bilinen ve ölmeden önce yapılması gerekenler listesinde bulunan Flamsbana dağ treni ile Myrdal'a hareket ediyoruz. Muhteşem vadiler ve göller arasında bir saat sürecek gezimizde trenimiz Kjosfossen Şelalesi önünde kısa bir fotoğraf molası verip Flam'a geri dönüyoruz. Serbest zamanın ardından iki saat sürecek Flam – Gudvangen arasındaki tekne yolculuğumuzda yüksek,dar fyordlar, metrelerce yüksekten akan şelaleler ve küçük fyord köyleri sizlere muhteşem bir görsel ziyafet sunacak. Gudvangen’e varışımızın ardından Oslo’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5.GÜN OSLO - DFDS

Sabah kahvaltı sonrası saat 10:00'da odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Transfer saatinde limana transfer ve DFDS firmasının yolcu gemisi ile Kopenhag'a hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde. Seyahat esnasında misafirlerimiz geminin Duty Free, Restoran, Eğlence ve Barlarından yararlanabilir. (Gemideki aktiviteler ekstra ücrete tabidir.)

6.GÜN DFDS - KOPENHAG (DANİMARKA)

Sabah gemide kahvaltı ve yaşayan en eski krallıklardan biri olan Danimarka'nın başkenti Kophenag'a varış. Vikingler zamanında bir balıkçı kasabası olan Kopenhag, 1167 yılında keşfedilip, kısa zamanda önemli bir ticaret liman kentine dönüşmüştür. Şehri "ticaret limanı" anlamına gelen "Kopenhag" ismi verilmiştir. Varışımızı takiben panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Christianborg Kalesi, Nyhavn, Danimarka Kraiyet Ailesi'nin kış mevsimini geçirdikleri ve hakla seslenecekleri durumlarda ünlü balkon sahnelerinin yaşandığı Amelienborg Sarayı, Opera Binası, Langelinie Rıhtımı ve Küçük Deniz Kızı Heykeli görülecek yerler arasındadır. Ünlü Deniz Kızı Heykeli, 1913 yılında heykeltıraş Edvard Eriksen tarafından yaratılmıştır ve her yıl milyonlarca kişi ziyaret etmektedir. 1.25 metre yüksekliğinde, kayanın üzerinde oturan çıplak göğüslü ve kuyruklu bir denizkızı formundan oluşan heykel, havanın rüzgârlı olduğu günlerde dalgaların üzerinde oturduğu kayaya çarpması ile birlikte ortaya çıkan görüntüyle daha da gerçekçi bir hâle bürünmektedir. Edvard Eriksen; heykelin yüzünü balerin Ellen Price’ı model alarak tasarlamış, balerinin çıplak poz vermek istememesi dolayısıyla vücudu, kendi eşinin modellik yapmasıyla tamamlamıştır. Ardından Kopenhag’ın alışveriş merkezi konumunda olan 3,2 kilometre uzunluğundaki Strøget Sokağı, dünyanın en büyük yaya kaldırımıdır. Oldukça uzun olan bu kaldırım; Frederiksberg, Nygade, Vimmelskaftet ve Øster sokaklarını ayrıca Nytorv, Gammeltorv ve Amagertorv meydanlarını kapsamaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde..

7.GÜN KOPENHAG

Sabah kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Danimarka Şatoları ve Rivierası Turu’na katılabilirler. Sabah otelden başlayacak bu turumuzda Kopenhag şehrine yaklaşık 45 dakikalık mesafede bulunan Hillerod’a varıyoruz. Şehirde Danimarka Rönesansının en güzel örneği olarak kabul edilen Frederiksborg Sarayı'nın etkileyici barok bahçelerini ve sarayın içerisini geziyoruz. Kuzeyin Versailles’i olarak kabul edilen saray ziyaretimizin ardından yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk sonrası Helsingor’a ulaşıyoruz. Burada Shakespear'in Hamlet adlı eserine konu olan Danimarka Krallarının kurduğu Kronborg Kalesinde fotoğraf molası verdikten sonra dönüş yolumuzda Danimarka Rivierası olarak bilinen sahil şeridinden geçerken eski balıkçı evlerini ve güzel villaları görüyoruz. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

8.GÜN KOPENHAG - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlermiz ile ekstra Malmö - Dragor turu. Avrupa'daki tren ve karayolunun birlikte kullanıldığı en uzun köprü olan Øresund Boğazı üzerindeki Øresund Köprüsü'nden geçişimiz ile başlayan turumuzda İsveç topraklarındaki Malmö şehrine ulaşıyoruz. İsveç'in en büyük 3., Nordik Ülkeler içinde ise 6.büyük şehir olan Malmö'de Stortorget ve Lilla Torg Meydan ları ile St.Peter Katedrali ve ana alışveriş caddesi olan Södergatan'ı keşfesiyoruz. Uzun yıllar Kopenhag'tan sonra Danimarka'nın en büyük 2.şehri konumundaki Malmö, 1658 yılında imzalanmış olan Roskilde Antlaşması ile İsveç'e bağlanmış olup günümüz İskandinavya coğrafyasının en kozmopolit şehirlerinden bir tanesidir. 174 farlı dilin konuşulduğu telaffuz edilen Malmö'de, kent nüfusunun %27'sine yakını İsveç dışında doğmuştur. Antalya ile kardeş şehir statüsündeki Malmö'de toplam nüfusun %48'i 35 yaşın altında olması sebebiyle genç ve dinamik bir şehirdir. İsveç'ten Danimarka topraklarına geri dönmek için tekrar kullanacağımız, denizin ortasında biterek bizleri şaşırtacak olan Øresund Köprüsü 7845 m köprü uzunluğu; 15,9 km proje uzunluğu ile yapımı 4 milyar Amerikan Doları'na malolup, tasarımı ile 2002 yılında ABSE Sıradışı Mimari Yapı Ödülü ile taçlandırılmıştır. Turumuzun devamında Kopenhaglılar'ın da çok sevdiği bir balıkçı kasabası olan Dragør'de yerel balık çeşitleri tatma şansımız olacak. Arnavut kaldırım taşlı sokaklarında kendine özgü, tek katlı evlerini keşfedebileceğimiz Dragør'de, 16.yy'da Hollanda'dan gelip yerleşmiş 24 ailenin torunları halen burada yaşamaktadırlar. Havuç, bu çiftçi ailelerinin 16.yy itibari ile Danimarkalılar'a tanıttığı bir sebze olmuştur. Turumuz sonrası havalimanına transfer. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1786 seferi ile saat 18:40'de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 22:50'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

DANIMARKA ŞATOLARI ve RIVIERASI - ÜCRET 85 Euro (02-12 yaş 50 Euro)

Sabah otelden başlayacak bu turumuzda ilk olarak 45 dakikalık bir yolculuğun ardından şirin bir kent olan Hillerod’a varıyoruz. Burada 825 yıllık Danimarka krallığına ait ünlü Frederiksborg şatosunu geziyoruz. Şato ziyaretimiz ardından yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk sonrası Helsingor’a ulaşıyoruz. Burada  Shakespear'in Hamlet adlı eserine konu olan Danimarka krallarının kurduğu Kronborg kalesinde ulaşıp fotoğraf molası veriyoruz. Dönüş yolumuzda Danimarka rivierası olarak bilinen sahil yolundan geçerek Kopenhag’a geri dönüyoruz..

Dahil Olan Servisler : Ulaşım + Rehberlik
 

FLAM DAĞ TRENİ - ÜCRET 90 Euro

Norveç'in en nefes kesen aktivitesi olarak bilinen ve ölmeden önce yapılması gerekenler listesinde bulunan Flamsbana dağ treni ile Myrdal'a hareket ediyoruz. Muhteşem vadiler ve göller arasında bir saat sürecek gezimizde trenimiz Kjosfossen Şelalesi önünde kısa bir fotoğraf molası verip Flam'a geri dönüyoruz.
 
Dahil Olan Servisler :Ulaşım + Tren bileti + Rehberlik

MALMÖ - DRAGOR TURU - ÜCRET 80 Euro (02-12 yaş 60 Euro)

Avrupa'daki tren ve karayolunun birlikte kullanıldığı en uzun köprü olan Øresund Boğazı üzerindeki Øresund Köprüsü'nden geçişimiz ile başlayan turumuzda İsveç topraklarındaki Malmö şehrine ulaşıyoruz. İsveç'in en büyük 3., Nordik Ülkeler içinde ise 6.büyük şehir olan Malmö'de Stortorget ve Lilla Torg Meydan ları ile St.Peter Katedrali ve ana alışveriş caddesi olan Södergatan'ı keşfesiyoruz. Uzun yıllar Kopenhag'tan sonra Danimarka'nın en büyük 2.şehri konumundaki Malmö, 1658 yılında imzalanmış olan Roskilde Antlaşması ile İsveç'e bağlanmış olup günümüz İskandinavya coğrafyasının en kozmopolit şehirlerinden bir tanesidir. 174 farlı dilin konuşulduğu telaffuz edilen Malmö'de, kent nüfusunun %27'sine yakını İsveç dışında doğmuştur. Antalya ile kardeş şehir statüsündeki Malmö'de toplam nüfusun %48'i 35 yaşın altında olması sebebiyle genç ve dinamik bir şehirdir.

İsveç'ten Danimarka topraklarına geri dönmek için tekrar kullanacağımız, denizin ortasında biterek bizleri şaşırtacak olan Øresund Köprüsü 7845 m köprü uzunluğu; 15,9 km proje uzunluğu ile yapımı 4 milyar Amerikan Doları'na malolup, tasarımı ile 2002 yılında ABSE Sıradışı Mimari Yapı Ödülü ile taçlandırılmıştır. Turumuzun devamında Kopenhaglılar'ın da çok sevdiği bir balıkçı kasabası olan Dragør'de yerel balık çeşitleri tatma şansımız olacak. Arnavut kaldırım taşlı sokaklarında kendine özgü, tek katlı evlerini keşfedebileceğimiz Dragør'de, 16.yy'da Hollanda'dan gelip yerleşmiş 24 ailenin torunları halen burada yaşamaktadırlar. Havuç, bu çiftçi ailelerinin 16.yy itibari ile Danimarkalılar'a tanıttığı bir sebze olmuştur.

Dahil Olan Hizmetler :Ulaşım + Rehberlik

NORWAY IN NUTTSHELL (FYORD) TURU - ÜCRET 185 Euro (02-12 yaş 100 Euro)

Tam gün sürecek bu muhteşem gezide ana kara içerisine 250 km girmiş olan dünyanın en geniş alanı kapsayan Fyordunu görme şansını yakalıyoruz. Sabah erken saatte otelimizden ayrılıp Flam’a hareket ediyoruz. Olağan üstü tabiat güzellileri eşliğinde yapacağımız otobüs yolculuğumuzda, 12.yüzyıldan kalan ve inşaatında çivi kullanılmayan Borgund kilisesini görüp dünyanın en uzun tüneli olan Laerdal’dan geçerek Flam’a varıyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından iki saat sürecek Flam – Gudvangen arasındaki tekne yolculuğumuzda yüksek,dar fyordlar, metrelerce yüksekten akan şelaleler ve küçük fyord köyleri sizlere muhteşem bir görsel ziyafet sunacak.  Gudvangen’e varışımızın ardından Oslo’ya dönüyoruz.

Dahil Olan Hizmetler : Ulaşım + Tekne + Rehberlik

** Bu turumuz sırasında Flam Dağ Treni turumuz yapılmakta olup, ayrıca ücretlendirilmektedir.

STOCKHOLM KOMBINE - ÜCRET 75 Euro (02-12 yaş 45 Euro)

İskandinav yarım adasının en güzel şehri olan Stokholm’ü detaylı bir şekilde tanıma fırsatı buluyoruz. Turumuza ilk  olarak Djurgarden adasından başlıyoruz. Bir zamanlar İsveç kraliyet ailesinin av mekanı olan, günümüzde ise bir çok müzeyi bünyesinde barındıran bu adada ilk durağımız dünyaca ünlü Vasa müzesi. 17.yy’dan kalma bir savaş gemisi olan Vasa denize indirildikten kısa bir süre sonra batar. Gemi 1961 yılında, battıktan tam 333 yıl sonra tekrar gün ışığına çıkarılır. Dünyada ki 17.yy gemisi olarak tek örnek olan Vasa aynı zamanda dünyanın en çok ziyaret edilen müzelerindendir. Vasa sonrası bir başka ziyaret edeceğimiz yer gene aynı ada üzerindeki açık hava müzesi olan Skansen. 18. ve 19.yy’a ait İsveç’in birbirinden farklı bölgelerinden getirilen 150 adet evin bulunduğu bu müzede İsveç yaşantısını ve kültürünü izleme fırsatı bulacaksınız. .

Dahil Olan Hizmetler :Ulaşım + Rehberlik

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Leylim Cetin 19/08/2019 09:30:56

Kurban Bayramında İskandinav Başkentleri turuna katıldım. Gerçekten tek kelime müthişti. Kaldığımız oteller şehre uzak değildi. Rehberimiz Rıza Bey çok bilgili ve ilgiliydi. Boş kalan zamanlarımızda şehirde yapmamız gerekenler hakkında bizi çok bilgilendirdi. Şehri doya doya yaşadık. Ekstra turlara kesinlikle katılmanızı öneririm kendiniz yapmaya çalışırsanız inanın dah yorucu oluyor. Herşey için bir kez daha teşekkürler özellikle Rehberimiz ALİ RIZA KIZILTAN ....1/1

Serdar Saruç 12/08/2019 13:31:05

1-10 Ağustos arası İskndinavya ve fiyortlar turuna 3 kişi ailece katıldık.Rehberimiz Gökhan Bektaş tüm heyacanı,Bilgi birikimi ve samimiyetiyle bu geziden keyif almamıza yardımcı oldu.Bu işi gerçekten severek yapması ve grupla iletişimi ve disiplini bizim açımızdan çok önemli göstergeler.Organizasyon olarak Kopenhag,Oslo ve Stockholm’da daha merkezi otelller olabilse daha iyi olurdu.Sonuçta özellikle Rehberimiz faktörünü düşünerek keyif aldığımız,mutlu olduğumuz bir gezi yaptık.Emeği geçenlere Başta Gökhan Bektaş olmak üzere teşekkür ederiz....1/1

SÜHEYLA subaşı 31/08/2018 12:14:13

19-28 ağustosta ailece İskandinavya ve fyortlar turuna katıldık çok güzel bir seyahat deneyimi oldu 10 günlük yorgunluğa kesinlikle değdi özellikle rehberimiz Enis beyin sayesinde gerçekten hiç bilmediğimiz bu coğrafya hakkında çok şeyler öğrendik. Gerek efendiliği, gerek sakinliği, gerek bilgisi ile taktir ettiğimiz Enis bey bize her konuda yardımcı oldu ve unutulmaz bir tatil keyfi yaşattı. Aksilikler olmadımı tabiiki oldu fakat gördüğümüz,gezdiğimiz yerler o aksilikleri bize unutturdu şu anda aklımızda kalan sadece yaşadığımız gördüğümüz o muhteşem yerler. Teşekkürler pronto teşekkürler Enis bey....1/1

Kamil Adalet 27/08/2018 17:33:07

1. Tur rehberi hakan bey mükemmel. Tüm turlara onu yollasınlar. 2. Danimarka-Norveç-İsveç gezisi idi. İstanbul-Kopenhag uçuşu ve Danimarka-İsveç gemi (konaklamalı) çok güzel. Norveç harika. Bergen mutlaka görülmeli. Tren gezisi ve fyord gezisi şart. 3. Oslo-Stocholm otobüsle gidildi. Yol 12 saat. Arada gereksiz bir konaklama yapıldı, mecburen. Oslo-Stocholm arası uçakla olmalı ve aradaki konaklama kalkmalı. 4. Oteller fena değil, ama 5 otelden sadece birinde minibar vardı; minibarsız otel olmamalı. Sıonuç olarak memnun kaldık. Çok teşekkür ederiz. saygılarımla....1/1

Zeynep Bilgehan 25/08/2018 15:14:35

10-19 Ağustos 2018 tarihli Fyordlar turuna katıldık Eşim ile birlikte, ekstra turların hepsine de katıldık, iyiki de katılmışız, kendimiz bu kadar gezemezdik muhtemelen. Mutlaka görülmesi gerekenler listesinde yer almalı.... turun organizasyonu ve konaklamalar bizce gayet iyiydi. Tur rehberimiz Göhhan Bey' e de teşekkür ederiz, çok detaylı ve doğru bilgiler aktarıyor, kalabalık grubun ortak noktada tutabiliyor. Çok güzel anılarla döndük.......1/1

ali akkuş 05/08/2018 22:48:52

20-29 ağustos 2018 iskandinavya fiyortlar turuna eşimle birlikte katıldım.ülkelerin bizim ülkemize nispeten çok pahalı olmasına rağmen gerek kaldığımız oteller ,gerek ulaşım araçlarımız çok mükemmeldi.çok zengin sabah kahvaltıları vemükemmel bir dfds (gemi)unutulmaz. başta engin ve deneyimli bilgilerinle bizleri bilgilendiren sevgili rehberimiz serhat ertem'e çok çok teşekürlerimizi sunuyoruz.pronto turla ikinci kez seyahat ettik çok memnun kaldık teşekkür ederiz. başka bir tur tercihinde buluşmak üzere hoşçakalın...1/1

Yeniay Ailesi 25/07/2018 17:23:16

16-23 Temmuz 2018 İskandinavya Başkentleri turuna ailece katıldık. Hepimiz adına söyleyebilirim ki turumuzda en ufak bir eksiklik dahi yoktu. Havaların tahmin ettiğimizden kat be kat sıcak olması dışında tabii ki :) Şanslı olmalıyız ki ekip olarak herkes güler yüzlü ve anlayışlıydı. Programımızda hiçbir aksama yaşanmadı. Tabii ki rehberimiz Gökhan BEKTAŞ’ın samimi ama bir o kadar da disiplinli duruşunun da etkisi vardı bunda. Bilgisi ve ilgisiyle herkesin sevgi ve saygısını topladı. Bir rehber grubun çoğunluğuna “bir sonraki gezimizi de Gökhan Bey nereye gidiyorsa oraya yapsak” diye düşündürebiliyorsa gerisini siz düşünün. Macera aramaya gerek yok. Gökhan Bey ile bir geziye gidiyorsanız tüm önerilerini dikkate alın, dinlememezlik yapmayın pişman olmazsınız. Turun içeriği, konaklama yerleri hepsi yeterli ve hatta güzel, tertemiz. Belki İsveçte konaklayacağınız oteli çok yeterli bulmayabilirsiniz ancak turunuz güzel geçince onu da umursamıyorsunuz açıkçası. Ekstra turlar da gayet verimli geçiyor. Fiyort turu, Flamsbana dağ treni ve Dragor turlarını almamazlık yapmayın sakın :) Bugüne kadar turlara hiç katılmamıştık ailece. Hep kendimiz geziyorduk. İlk defa prontotur ile böyle bir deneyim yaşadık ve muhtemelen bundan sonra da -özellikle gözlerimiz Gökhan Bey’i arar tabii ki- pronto ile gezmeye devam ederiz umarım. Ayrıca satış danışmanlarınızdan Hüseyin Pehlivan’ı da atlamak istemeyiz. Kendisine de ilgisinden dolayı sonsuz teşekkür ederiz. Her türlü sorunun çözümü için uğraşıp bizleri çok mutlu ettiniz. Tekrar görüşmek dileğiyle....1/1

Aysun Temel 21/07/2018 17:44:36

6-15 Temmuz 2018 tarihinde bu tura katıldım. Pronto tur ile yaptığım ilk seyehatti ama gerçekten çok iyiydi. Rehberimiz Gokhan Bektas bey her konuda ve uçağa binişimizden inişimize kadar her konuda bize rehberlik etti. Bölge hakkinda bize ayrintili bilgiler sundu. Gerek oteller, gerek ulaşım, gerek ekstra turlar olsun herşey cok güzeldi. Gökhan Bey'e, pronto çalışanlarına ve güzel bir tur olmasinda katkilari cok olan tur arkadaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum. En kısa zamanda baska bir turda görüşmek ümidiyle......1/1

Serhan Şentürk 20/07/2018 16:08:58

06/15 Temmuz 2018 “İskandinavya&Fyortlar” turuna katıldım. Beklediğiminden de konforlu ve keyifli bir seyahat oldu. Tur programı doyurucu bir içeriğe sahipti. Extra turlar için ödediğim paranın karşılığını fazlasıyla aldım. Otobüsler ve oteller konforlu ve temizdi. Oteller lokasyon açısından da oldukça iyiydi bana kalırsa. (Tur fiyatı açısından bakıldığında) Sabah kahvaltıları zengin ve lezzetli idi. Oldukça pahalı 3 ayrı ülkede bu tur fiyatına böylesine keyifli bi seyahat beklemiyordum açıkçası. Diğer taraftan; bizler nefis doğanın, kentlerin, yemeklerin tadını çıkarırken bir an olsun sıkılmadan, boş vermeden profesyonel rehberlik işinin hakkını veren, donanımlı, anlık bile olsa işini savsaklamayan rehberimiz Gökhan BEKTAŞ’ın bütün bu düşündüklerimin mihenk taşı olduğunu da eklemek isterim. İngilizce bilmediği için iletişimde güçlük çekebilecek bütün misafirlere her yerde, her koşulda yardımcı olması benim açımdan inanılmazdı. Rehber kalitesinden bilhassa memnun kaldığım için, bir dahaki seyahatimi planlarken öncelikle Pronto Tur’un paket turlarını inceleyip karar vereceğim. Gerçekten çok teşekkür ederim....1/1

Eğlen Akdeniz 19/07/2018 16:23:44

6-15 Temmuz 2018 İskandinavya Fiyortlar turuna katıldık,Pronto Tour ile ikinci seyahatim ilki yıllar önceydi,çok memnun kalmıştık özellikle rehberlerinden İsmail bey ve Orhan beyler,burdan slmlar saygılar tekrar,sonrasında hep arkadaşlarla tursuz dolaşmayı tercih ettik,İskandinavya içinde ilk tercihimiz kendi ayarlamalarımızla yollara düşmekti ama fiyatları görünce mümkün olmadığını anladık,bizim için inanılmaz pahalıydı ve turlara bakmaya başladık Pronto ile iyi anılarımız olduğundan ilk tercihimizde o oldu,gerek tur programı gerek fiyatı ki o program için çok çok iyiydi Pronto’yu tercih ettik.iyikide etmişiz çook güzel bir tur yaptık,program çok iyiydi bu kadar kısa zamanda bir çok yer gördük,oteller çok iyiydi,gerçi Stockholm ve Kopenhag’da oteller biraz daha merkeze yakın olabilirdi.otel kahvaltıları bir çok Avrupa ülkesine göre iyiydi,çeşit bol ve lezzetli.Optional turlara mutlaka katılınmalı bence,hepsi ayrı ayrı görülünmesi gereken yerler muhteşemdi.Tur otobüslerimiz gayet konforluydu,memnun kaldık,kaptanlar güler yüzlü ve kibar insanlardı,rehberimiz GÖKHAN BEKTAŞ çok donanımlı,bölgeye hakim ve ilgili bir rehberdi,sorunsuz rahat güzel bir tur yapmamızdaki en önemli etkendir kendisi,turu planlama,zamanı iyi değerlendirme,boş zamanlarda kendi dinlenme zamanından feragat edip anlatıma ve yönlendirmeye devam edişi,çalışma disiplini ve titizliği,bütün misafirlerine aynı mesafe ve ilgiyle yaklaşması,profesyonelliğinin göstergesiydi,rehber turun kalbidir diye düşünürüm ve iyi bir kalp güzel anılar bırakır sizde,biz çok güzel anılarla bitirdik turumuzu,teşekkür ederiz,Pronto Tour’un rehber seçme konusundaki titizliğini bir kez daha deneyimledim,sizi seçmekte haksız olmadığım bir kez daha tescillendi,Gökhan bey’in diğer turlarınada katılmayı çok isteriz,”rehbersiz gezmek sessiz film izlemeye benzer” demişti kendileri çok haklıymış,biz çok memnun kaldık kendilerinden sizin aracılığınızla tekrar teşekkür ederiz sevgili rehberimize,saygılar......1/1

Melike moramollu 02/07/2018 14:05:58

22haziran 1temmuz iskandinavya fiyordlar tur rehberi gökhan bektaş Harika bir rehberdi.gerek turu idare etmesi gerekse verdiği cevaplarla almamız gerekenden fazlasını aldık ıskandınavyaya göçecekler keskinlikle gökhan beyi tercih edin...1/1

Muhsin Yanpar 27/09/2017 16:18:09

16- 25 eylül kuzenim ve eşlerimizle birlikte İskandinavya turuna katıldık. Hani ayağımız alıştı derler ya pronto turla 3.seyahate gidişimizdi. Kalitesine ve bizlere verdikleri hizmetten dolayı pronto tura çok teşekkür ediyoruz.Ufak tefek hatalar olsa da çok önemli değildi. Tur süresince, gerek doğasıyla,gerek havasıyla,eşsiz manzaralarıyla mutlaka görülmesi gereken yerleri gezdik.Ama şu bir gerçek ki müşteri memnuniyetinde en son noktayı koyan kişi REHBER dir .Rehberimiz GÖKHAN BEKTAŞ'a gösterdiği yakın ilgi ve alakasından dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. ....1/1

birsen güler 26/09/2017 00:37:27

16-25 eylül iskandinavülkeler ve fiyortlar turuna katıldık arkadaşım ve ben, kelimeler yetmez gezdiğimiz yerleri ve rehberimızı anlatmaya Danimarka İsveç Norveç ve fiyortlar anlatılmaz yaşanır yesellligi doğası muhakkak gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerdir ben önce gitmek istemedim bu tura fakat iyi ki gitmişim gitmeseymisim hayatımın hatasini yapardım çok saygıdeğer insanlarla da tanıştım grubumuz mükemmeldi ben hiçbir eksik görmedim turda her ani dolu dolu yaşadım ve biliyorum ki diğer arkadaşlar da yaşamıştır Pronto turla 3 defa değişik yerlere gittim ve 3 de memnun kaldım çok hem de şimdi gelelim en önemli noktaya Rehberimız Gökhan Bektaş oni nereden anlatmaya başlasam bilmiyorum ilk onu hava alanında gördüğümde bana itici geldi biraz içimden dedim bu rehberle işimiz var fakat fakat hiç göründügu gibi değil dünya tatlısı bir insan gerek bilgiiyle gerek duruşuyla gerek insanlara olan yaklaşımı o kadar Profsyonel bir rehber ki. Gökhan Bektaş icin kelimeler az kalır sayfalar dolusu kitaplar yazilir. Gruptaki herkes ona bayıldı ve onu sevdi bir arkadaşımız ona havaalanında dedi ki sen çok iyi bir rehbersin o bence muhteşem ki ne muhteşem bir rehber katıldığimiz bütün ekstra turlar çok güzeldi iyi ki varsın Gökhan Beyçim ve şunu da söylemeden geçemeyecem onun katıldığı bütün Turlara sadece ben değil başka kişiler de çok katılmak ister. Muhteşem Rehberimıze 1-2 kişi laf söylemeye kalktı hemen anında cevabını verdi Gökhan Bey elbette muhakkak birileri begenecek birileri eleştireçek ama Memnun kalanların oranı %99 Ben herkese bu iskandonaya ve fiyortlar turuna katılmasını tavsiye ederim ve lütfen pronto tur Gökhan Bektasin kıymetini iyi bilin verinin gibi Profsyonel rehberlere çalışın kaldığimiz oteller güzel teşekkürler Gökhan Bey rehber muz...1/1

Bircan Terzi 14/09/2017 22:48:57

Gökhan bey merhaba... Herkesi memnun ve ikna etmenin çok zor olduğu bir görevi ifa ettiginiz için sizi tebrik ederim. Ben kendi adıma turda aradığım ilke ve nitelikleri bulduğumu itiraf edebilirim. Sözkonusu turu, yılın belli dönemlerinde icra edilen rutin ve monoton bir işlev olmaktan çıkarmanız gerçekten çok iyidi. Konuşmalarınıza özellikle farklı, nükteli, nitelikli ve güncel konuları da enjekte etmeniz otobüste uyuyan veya rehavet içindeki kitlenin can kulağı dinlemesine olanak sağladı. Sonuç olarak, çoğu insanın yurt dışında bile korku ve tedirginlikten görüşlerini itiraf etmekten çekindiği bir ortamda, ülkesinden binlerce kilometre uzakta vatansever bir vatandaş olarak görüş ve düşüncelerini korkmadan ve özgürce söylemeniz, Cumhuriyetimizin kurucu mimarı Atatürk'ün ilke ve inkilaplarına bağlı olmamızın önemini vurgulamanız, her türlü takdir-i şayanın üzerindedir. Turda tek eksiklik son otel (İsveç) sabah kahvaltısı ve otel yeri merkezden uzak olup, uygun değildi. Bircan Terzi...1/1

Betül Bolatkale 06/09/2017 13:47:05

20-29 Ağustos tarihleri arasında katıldığım İskandinavya&Fiyord turundan genel anlamda memnun kaldım.. Özellikle rehberimiz Gökhan Bektaş'a yaşadığımız bazı sorunları çözme noktasındaki yaklaşımından dolayı çok teşekkür etmek istiyorum. Modumuzun düşmesine izin vermedi 👍 Gerek gruba hakimiyetiyle,gerek ilgi ve alakasıyla,gerek genel kültürü ve anlatımıyla gerçekten iyi bir rehber👍 Grubun uyumunu ve beraber hareketini çok güzel sağladı.. Kaliteli rehber seçiminizden dolayı Prontur tur olarak sizlere ve sizlerin nezdinde Gökhan Bey'e tekrar teşekkür ederiz.. Başka bir sehayatte görüşmek dileğiyle......1/1

Elif Gönpekin 04/09/2017 23:31:44

20-30 Agustos tarihleri arasindaki tura ailem ve arkadasim ile birlikte katildim.Tur hem dogal guzellikleri hem de son derece uyumlu grup arkadaslari ile cok keyifli ve cok eglenceli gecti.rehberimiz gokhan bektas'in bilgisi ve son derece ilgili tutumundan da son derece memnun kaldik.kendisi soz konusu bu ilgisini daha tur baslamadan once tarafimi arayip detayli bilgi vermesi ile zaten belli etmis ve bende kendisi ile ilgili bu dusuncelere sahip olacagim izlenimini uyandirmisti.rehberimiz gokhan bektas'a ve uyumlu tur arkadaslarima bu guzel tatil icin kendim ve ailem adina cok tesekkur ederim.bir baska turda gorusmek dilegiyle......1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?