İzlanda Turları

24/04/2019 - 24/04/2020 tarihleri arası 119 sonuç bulundu

Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

İzlanda, Avrupa'nın en kuzeyde yer alan ülkesi. Anakara Avrupa'dan uzakta volkanik bir ada ülkesi olan İzlanda, Nordik bir ülke ve soğuk tundra iklimi ile biliniyor. Adanın neredeyse tamamı kış mevsimini kalın bir kar ve buz tabakası altında geçiriyor. Bazılarına göre adeta bir Elf diyarı ya da mitik bir masal ülkesi olan, kimilerinin ise Vikingler diyarı olarak adlandırdığı İzlanda'nın kültürel kökleri İskandinavya'ya uzanmaktadır.

İzlanda'nın başkenti Reykjavík'tır ve Reykjavík aynı zamanda ülkenin en kalabalık şehridir. İzlanda nüfusunun yüzde 64'ü başkent Reykjavík'ta yaşar. Bazı seyahat yazarlarına göre başkent, Avrupa turlarıyla ziyaret edibileceğiniz Orta Avrupa ülkelerinin başkentleri ile mimari ve kültürel anlamda benzerlikler göstermektedir. Ancak İzlanda'nın özellikle anakaradan uzak bir ada olmasından kaynaklı olarak, son derece özgün ve farklı bir kültürü olduğu inkar edilemez.

Soğuk doğasıyla bilinen İzlanda, seyahat tutkunlarına Rusya turlarında deneyimleyebilecekleri gibi soğuk, ama kültürel anlamda yüklü bir seyahat vaad ediyor. Öte yandan İzlanda'nın doğası da bu Kuzey Avrupa ülkesini eşsiz kılıyor. Aktif volkanlar, çölü andıran düzlüklerin orta yerinden akan nehirler, adanın güney sınırlarına kadar dayanan buz tabakaları İzlanda'yı gerçekten de ateş ve buzun diyarı yapıyor ve adeta bambaşka bir gezegeni ziyaret etmişsiniz gibi hissetmenize sebep oluyor. Kuzey kutbuna en yakın ülke olan ve kuzey ışıklarının da gözlemlenebildiği ender coğrafyalardan biri olan İzlanda, özellikle ahşap işçiliği ve kendine has mutfağıyla da dikkatleri çekmektedir. Bu bağlamda İzlanda turları, İngiltere turlarından farklılıklar göstermektedir.

İzlanda Avrupa'nın en düşük nüfuslu ülkelerinden biri. Buna rağmen renkli bir yapıya sahip ve İzlanda'da yapılacaklar saymakla bitmiyor. Çünkü bu ada ülkesi, müzelerle ve doğa parklarıyla bezeli. İzlanda'ya gidip Black Sand Kumsalı ya da Kerid Kraterini görmeden dönmemek gerekiyor. Bunların yanı sıra ülkenin onlarca ulusal parkından bazıları gezilebilir. Tingvellir Ulusal Parkı, Arbaejarsafn Açıkhava Müzesi gezilebilir. Ayrıca Hallgrimskirkja muhakkak görülmeli ve İzlanda Ulusal Müzesi ziyaret edilmeli. İzlanda, belki Uzakdoğu turlarında olduğu gibi egzotik bir destinasyon değil; ancak İzlanda'nın özelliği buzla ateşi buluşturan ve birbirine değdirmeden bünyesinde saklayan o özgün doğasıdır.

 

İzlanda Kuzey Işıkları Turu

İzlanda kuzey ışıkları turu 6 gece 7 gün sürüyor ve İzlanda'nın tüm önemli lokasyonlarını görmenizi sağlıyor. Kopenhag üzerinden aktarmalı olarak gerçekleşen İzlanda turu, başkentten start alıyor.  Reykjavík'tan başlayan tur misafirleri şehrin kuzeyine taşıyor ve gün Tingvellir Ulusal Parkında bir gezi ile başlıyor. Park, aynı zamanda bir UNESCO Dünya Mirası alanı. Daha sonra Geysir  Jeotermal alanına geçiliyor ve Hvita Nehri kanyonunda yer alan Gulfoss Şelalesini görülüyor.

Gezinin devamında Myrdalsjökull buzulu görülecek, Skogar Nehri üzerinde yer alan 20 şelalenin sonuncusu Skogarfoss Şelasi ziyaret edilecek, Reynisfjara’nın siyah volkanik plajlarını ve Reynisdrangar kayalıkları görülecektir. Ertesi gün Jokulsarlon Buzulu görülecek ve daha sonra Höfn’e geçilecektir. Turun beşinci gününde Reykjanes yarımadası ve buradaki Krisuvik jeotermal alanı gezilecektir. Tüm dünyaya nam salmış olan bu jeotermik alanda Blue Lagoon görülecektir ve ardından Reykjavik’a dönülecektir.

Turun altıncı gününde kuzey buz denizi kıyısındaki İzlanda'nın meşhur balıkçı kasabalarından biri görülecek ve ardından otele geri dönülecektir. Tur bitiminde İstanbul'a dönüş gene Kopenhag üzerinden sağlanacaktır. İzlanda ziyati sırasında kuzey ışıklarını görmek isteyen misafirler, zaman çizelgesini inceleyebilir ve tur programı seçimini yaparken bu dönemi tercih edebilirler. Kuzeyin bu soğuk ve özgün ülkesi, yeryüzünde bambaşka bir coğrafyanın izini sürmek isteyenleri, yabancı ve çetin bir doğayı deneyimlemek isteyenleri davet ediyor.

ÖDEME SEÇENEKLERİ

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?