Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

İZMİR ÇIKIŞLI KIBRISTA KÜLTÜR VE TARİH (PGS İLE) 2Gece 3Gün Girne - Güzelyurt - Lefkoşa - Gazimağusa
Kıbrıs Kültür Turları

Son 1 Kişi
05/10/2019 - 07/10/2019
2 Gece - 3 Gün
1,600 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

KÜLTÜRÜMÜZDE KIBRIS'TA VAR
Farklı bir yüzünü göreceğimiz Kıbrıs Girne'de 2 gece 3 gün konaklama,transfer ve çevre gezileri,UÇAK DAHİL
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
1,600 TL
İlave Yatak
1,550 TL
Tek Kişi
2,100 TL
Çocuk
(0 - 6 Yaş) 950 TL
(6 - 12 Yaş) 1,400 TL

OTELLER

5* AYARINDA
SAVOY HOTEL /

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

Pegasus HavaYolları (Adnan Menderes Havalimanı'ndan)PC1860 06.00 uçağı ileİzmir - Ercan gidiş.
Pegasus Hava Yolları PC186721.40 uçağı ile Ercan - İzmir (Adnan Menderes )dönüş.

* 3 gün 2 gece yarım pansiyon konaklama, (Otelde alınan 2 Kahvaltı, 2 akşam yemeği)
* Tüm çevre gezileri,
* Profesyonel rehberlik hizmetleri,
* Zorunlu seyahat sigortası
* Pegasus ile gidiş-dönüş Uçak bileti

* Otelde yapılan özel harcamalar,
* Tüm yemeklerde alınan içecekler,
* Öğle yemekleri

* Müze ve ören yeri ücretleri

GENEL NOTLAR :
 * Çocuk fiyatı, iki büyükle aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir,
 * Otelde alınan yemekler konseptine ve doluluğa göre set menü olabilir,
 * Kıbrıs’a Nüfus Cüzdanı ile çıkılır, Pasaport ile çıkışlarda Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 * Seçilen kategorideki otel isimleri son 48 saatte bildirilir.
 * Program zamanlamasında Hava,Yol,vb... nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir 
* Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.  

*** Kıbrıs çıkışında 18 yaş altındaki çocuklar, annesi ve babası ile aynı anda ( tek ebeveyn veya akraba vb…) turda değil ise Muvafakatname (Noter onaylı) ile çıkış yapabilir.***

OTEL BİLGİSİ:
5* AYARINDA TESİS: SAVOY HOTEL

3* AYARINDA TESİS: ADA BEACH HOTEL

 

Alternatifler yükleniyor

(1. GÜN)İZMİR-LEFKOŞA-GİRNE

Adnan Menderes Havalimanı'ndan Pegasus Hava Yolları'nın saat PC1860 06.00 İzmir - Ercan uçuşu ile Kıbrıs'a hareket. Ercan Havalimanı'nda aracımızla buluşma ve turumuza başlıyoruz. İlk olarak Beşparmak dağları üzerinde kurulmuş üç büyük kuleden en batıda yer alan St. Hilarion Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Girne dağlarının eteklerinde bugünkü ismi ile Beylerbeyi köyü içerisinde, ilk olarak 12.yy da Roma döneminde inşaa edilen temellerin üzerinde ortaçağ eklentileri ile günümüze ulaşan Gotik mimarinin en güzel doğu örneklerinden biri olan Bellapais Manastırını gezip Girne Yat Limanı’na ulaşıyoruz. Bizanslılar tarafından 7. yy’da temelleri atılan ve değişen süreç içerisinde Lüzinyanlar ve Venedikliler tarafından geliştirilerek kullanılan, bugünkü halini ise Osmanlılar döneminde alan Girne Kalesi gezimizin ardından limanda serbest vaktimizde çaylarımızı, kahvelerimizi yudumluyoruz. Sonrasında 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında adaya ilk ayak basılan noktada şehit düşen subay, astsubay, erbaş ve erler anısına inşa edilerek adını, ilk çıkartmada şehit düşen Alay Komutanı Albay İbrahim Karaoğlanoğlu’ndan alan Karaoğlanoğlu Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimiz esnasında gerek Rumlar tarafından kaçarken bırakılan, gerekse Türkler tarafından kullanıldıktan sonra emekliye ayrılan askeri araçların sergilendiği Açık Hava Müzesi’ni gezme, Barış ve Özgürlük Anıtı’nı fotoğraflama imkanı buluyoruz. Ayrıca Yavuz Çıkartma Plajı ve Özgürlük Anıtı, bu ziyaretimizde dikkatimizi çekecek diğer noktalar. Şehitlerimizin anılarını yad edip, ruhlarının şad olması için yaptığımız duaların ardından Mavi Köşk’e (Kaçakçının Köşkü) doğru yola çıkıyoruz. Girne – Güzelyurt dağ yolu üzerinde Çamlıbel köyü’nde bulunan, Rum lider Makarios’un avukatlığını yapan ve aynı zamanda Orta Doğu’nun en büyük silah tüccarı olan İtalyan asıllı Rum Pablo Pavilides’in yaşadığı bu ev günümüzde silahlı kuvvetlerimizin kontrolü altındaki bir müze ev olarak bizleri beklemekte. Müze rehberlerinin anlatımı eşliğinde Mavi Köşk gezimizi tamamlayıp akşam saatlerinde otelimize dönüş.

(2.GÜN) GİRNE

Alış-veriş ve dinlenme için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

(3.GÜN) LEFKOŞA-GAZİMAĞUSA-İZMİR

Sabah kahvaltı sonrası otelden hareket ile ilk ziyaretimiz Boğaz Şehitliği. Ardından Lefkoşa’ya ulaşıp 1963 Aralık ayında Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alayı'nda görevli Binbaşı Nihat İlhan'ın evinin EOKA'ya bağlı Rum çeteciler tarafından basılmasıyla gerçekleşen olaydan sonra müzeye çevrilen ve 1 Ocak 1966 tarihinde ziyarete açılan Barbarlık Müzesi’ni geziyoruz. Yeşil Hat Sınır bölgesine geçiyor ve Kıbrıs Ada’sını ikiye ayıran bu sınır hattından her iki tarafta kalmış mahalleleri fotoğraflama imkanı buluyoruz. Sonrasında 14.yy’da Lüzinyanlar döneminde inşa edilmiş 16.yy’da Venedikliler tarafından şehri Osmanlılara karşı korumak için genişletilmiş Lefkoşa Surları’nı görüyor, devamında şehrin eskiden Girne’ye açılan kapısından (Girne Kapısı) geçiyoruz. Cumhurbaşkanlığı bu gezimizde göreceğimiz diğer bir nokta. Lefkoşa’da son olarak KKTC'nin kurucu cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın mezarına gidiyor ve bu büyük şahsiyete şükranlarımızı sunuyoruz. Takiben Gazimağusa’ya doğru hareket ediyoruz. İlk olarak Kıbrıs'ta 1974 harekatına müteakip yerleşime kapatılan modern zaman Pompei'si olarakda adlandırabileceğimiz, rum bir bakkalın coca-cola sponsorlu tabelasını, inşaat halindeyken harekat gerçekleşince apar topar terk edilen dev bir otel inşaatının yanında hala duran büyük vincini, panjurlarında kurşun izleri farkedilen evlerini, dışarıdan panoramik olarak görebileceğimiz Kapalı Maraş Sınır gezisini yapıyoruz. 1970 li yıllarda dünyanın en büyük turizm merkezlerinden biri olan bu yerden, Lüzinyan surları olarak bilinen ancak sonraları Kıbrıs’ı ele geçiren Venediklilerin Osmanlılara karşı önlem almak üzere, 1550’li yıllarda yeniden elden geçirdiği, Mağusa’nın Osmanlılar tarafından fethinin ardından Osmanlılarca onarılıp bugünkü halini alan Gazi Mağusa Surları’nı geziyoruz. Surlar içerinde hem yeni keşiflerimiz için hem de Alış-veriş için serbest vaktimizi değerlendiriyoruz. Vatan Şairimiz Namık Kemal’in Nisan 1873 tarihinde İstanbul Gedik Paşa tiyatrosunda “Vatan Yahut Silistre” oyununun oynanmasından sonra aynı ay içerisinde Kıbrıs’a sürüldüğü ve Haziran 1876 tarihinde V.Murat tarafından affedilene kadar yaklaşık 38 ay tutsak edildiği, günümüzde adıyla anılan Namık Kemal Zindanı’nı ziyaret ediyoruz. Venedik Sarayı Kalıntılarını görebileceğimiz, günümüzde Lala Mustafa Paşa Camii olarak kullanılan St.Nicolas Katedrali ziyaretlerimizle Mağusa turumuzu tamamlıyoruz. Yol üzerinde panoramik Kral Mezarları’nı görüyoruz. Dönüş yolumuzda St.Barnabas İkon ve Arkeoloji Müzesi gezimiz ile günü noktalıyoruz. Pegasus Hava Yollarının PC1867 21.40 Ercan - İzmir Adnan Menderes uçuşu için havalimanına ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka turda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

** Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

** Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir.

** Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir.

** Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

** Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

** Program zamanlamasında Hava,Yol,vb... nedenler ile rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

** T.C. kimlik numaralı hüviyeti olmayan misafirlerimiz (yabancı uyruk, çifte vatandaşlık vb...), tur paket rakamına ek olarak ödeyecekleri bedeli kayıt esnasında öğrenebilirler.

** Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 5 Yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

** Uçaklı tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir. Tur hareketine 24 saat kalaya kadar tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri vb... detaylar iletilecektir.

** Uçaklı tur programlarımızda uçakta taşınabilir valiz hakkı, bagaj bölümü için 15 Kg, kabin bölümü için 8 Kg ile sınırlıdır.

** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda kabin bölümünde bulundurulabilir sıvılar için kısıtlamalar sözkonusudur. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru

** Batum (Gürcistan) çıkışında, TC nüfus cüzdanı veya pasaport dışında hiçbir kimlik geçerli değildir. Yurtdışı çıkış harcı misafirlerimize aittir. 18 yaş altındaki çocuklar, annesi ve babası ile aynı anda turda değil ise (tek ebeveyn veya akraba vb…), Noter onaylı Muvafakatname ile çıkış yapabilir. Tüm kimliklerde (çocuk kimliği olsa dahi) fotoğraf olma zorunluluğu vardır. Pvc kaplaması, yıpranmış, eskimiş, açılmış kimlikler giriş esnasında Batum polisi tarafından kabul edilmemektedir. **

** Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.**

Dilruba Pektas 12/03/2018 11:37:15

5 /8 mart 2018 tarihleri arasi sizden aldigimiz ucak,otel,transfer paketiyle yapptigimiz seyahatten cok cok memnun kaldik inanin bixi vip agirladilar ,sizlden ilk kez bir hizmet aldim ve bundan da cok memnun kaldik ,sahsiniza ve prontotura cok tesekkur ediyoruz. Bir sonraki seyahatimiz de gorusmek uzere ,sevgiyle kalin....1/1

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?