Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

OTELLER

4* AYARINDA
4* AYARINDA OTEL /

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

XQ9114 07.45İzmir- Kars ve;
XQ9395 19.35 Erzurum -İzmir uçuşları.

* 4 gün 3 gece yarım paniyon konaklama,
(Otelde alınan 3 akşam yemeği, 3 Kahvaltı,)
* Bölgedeki araçlarla ulaşım,
* Tüm çevre gezileri,
* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri ve hizmet bedelleri,
* Profesyonel rehberlik hizmetleri,
* Zorunlu seyahat sigortası,
* İzmir-Kars / Erzurum-İzmir uçak biletleri,
* Kars-Erzurum tren bileti,


Tüm Müze ve Ören yeri girişleri + Hizmet bedeli Toplam : 100.00 TL
17 yaş altı - 65 Yaş üstü, Sarı Basın- Müze ve Gazi kimlik kartı yanında olanlar için Toplam : 80.00 TL olup ;
Bu bedel, yeni turizm yasası gereği paket fiyata DAHİL edilmiştir.

* Otelde yapılan özel harcamalar,
* Tüm yemeklerde alınan içecekler,
* Öğle yemekleri,

GEREKENLER:
* Uygun yürüyüş ayakkabısı ( rahat edebileceğiniz )
* Dudak Koruyucu
* Ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük (Hırka, yelek...)

* Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir,
* Çocuk fiyatı, iki büyükle aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir.
* Otelde alınan yemekler konseptine ve doluluğa göre set menü olabilir,

GENEL NOTLAR:
* Program zamanlamasında Hava,Yol,vb... nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
* Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.
* TC. kimlik numaralı hüviyeti olmayan misafirlerimiz (yabancı uyruk, çifte vatandaşlık vb...), tur paket rakamına ek olarak ödeyecekleri bedeli kayıt esnasında öğrenebilirler.
* Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sukunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebeple turlarımız 5 Yaş ve altındaki çocukları kabul etmiyoruz.
* Belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir. Tur hareketine 24 saat kalaya kadar tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri vb... detaylar iletilecektir.

Alternatifler yükleniyor

1.GÜN (İZMİR-KARS)

06:00 İzmir Havalimanından SunExpress Havayollarının XQ9114 sefer sayılı 07.45 İzmir - Kars uçuşu ile kendine özgü mimari tarzını ön plana çıkan tarihi Kars’a varış. Bizi burada karşılayan aracımızla şehri keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız, Rus işgali sırasında kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile camiye çevrilen Fethiye Camii. Sonrasında Havariler Kilisesi'ne geçiyoruz. Ermeni-Gürcü mimari tarzını inceleyebileceğimiz bu yapının ardından Kars sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Rus mimarisinin bütün inceliklerinin yansımasını görebileceğimiz yapıların arasında gezerken Türkiye’de olduğumuzu unutuyoruz. Doğunun son dönemde yıldızı parlayan bu fantastik şehrinin büyüsüne tamamen kapılıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize varış ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN (KARS-ÇILDIR-KARS)

Sabah kahvaltı sonrası, “Aşıklar” diyarında yapılan keşif sırasında, bal, kaşar peyniri, gravyer peyniri, piti, hangel, kete, kaz eti, sarı balık….tatları da bizi gurme olmamız yolunda teşvik edecek. Roma döneminden günümüze ulaşıp halen kullanılan taş köprüyü, tarihi hamamı görüyor, günümüzde merkez kale yada iç kale olarak adlandırılan Kars Kalesi'nden şehri panoramik olarak fotoğraflama imkanı buluyoruz. Ardından Arpaçay yol güzergahı ile Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Göle istikametinde Boğatepe (Zavot) köyüne uğruyoruz. 19. yy’da malakanların yaylak olarak kullandığı, 20. yy başlarında kurulan ilk "Zavot" ile birlikte yerleşim görmeye başlayan bu köyde peynir müzesi ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Çıldır Gölü'ne ulaşıyoruz. Kış aylarında genel olarak buzla kaplı göl üzerinde dileyenler atlı kızak ile gezme şansı yakalıyorlar. Akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN (KARS-SARIKAMIŞ-KARS)

Sabah kahvaltı sonrası otelden hareket. Savaşlarda stratejinin ne kadar önemli olduğunu gösteren, Dünyada kristal kar örneğinin görülebileceği ender mekanlardan Sarıkamış’a gidiyoruz. Kayak merkezinde kısa bir yürüyüşün ardından, 93 harbi (1877-78 Osmanlı-Rus savaşı) sonrası Kars ve civarına hakim olan Ruslar döneminde inşa edilmiş, devasa ahşap görüntüsü ile büyüleyen Katerina Av Köşkü’nü geziyoruz. Sonrasında serhat şehrimiz Kars’ta Unesco Dünya Miras listesine eklenen Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Günümüz Ermenistan sınırını oluşturan Arpa Çay’ın yanı başında kurulu Ocaklı köyü nde buluna ören yerinde Tigran Honents Kilisesi, Ani Katedrali, Bakireler Manastırı, Manuçehr Camii, Havariler kilisesi görülecek anıtsal yapılar olarak bizi bekliyor. Akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN (KARS-ERZURUM-İZMİR)

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Saat 08.00 de Doğu ekspresi ile Erzurum’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık dört saatlik keyifli yolculuk sonrası Dadaşlar diyarı Erzurum’a varışta Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii, Üç Kümbetler, Erzurum Kongre ve Milli Mücadele Müzesi… gezileri yapılıyor. Erzurum’un olmazsa olmazı Oltu Taşı için Taşhan’a (Rüstem Paşa Kervansarayı), Cağ Kebabı ve Kadayıf Dolması için de restoranımıza gidiyoruz. Serbest zaman sonrası havalimanına gidiyoruz. Sunexpress havayollarının XQ9395 sefer sayılı 19.35 uçağı ile İzmir'e dönüyoruz. Siz sayın misafirlerimizle, diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere, vedalaşıyoruz.

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

ÖDEME SEÇENEKLERİ

BBDK yönetmeliğine göre seyahat sektörü harcamalarında 6'dan fazla taksit yapılması yasa dışıdır.
MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?