Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

İZMİR ÇIKIŞLI UÇAKLI VAN HAVZASI TURU 2 GECE
İzmir Çıkışlı Kültür Turları

Son 6 Kişi
20/09/2019 - 22/09/2019
2 Gece - 3 Gün
1,360 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
1,360 TL
İlave Yatak
1,240 TL
Tek Kişi
1,490 TL
Çocuk
(3 - 6 Yaş) 1,130 TL
(7 - 12 Yaş) 1,240 TL

ULAŞIM BİLGİLERİ

Sun Express Havayolları İle

İzmir - Van Gidiş 11.55

Van - İzmir Dönüş 14.35

*  Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama               

*  Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım                                             

PRONTOTOUR Güvencesi                                                         

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti                         

*  PRONTOTOUR Otobüs İçi İkramları                                        

*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı                               

*  Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 *  Ek Hizmet Bedelleri

 *  Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar     

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar                                                                                         

*  Müze Giriş Ücretleri

*  Akdamar Adası Tekne Turu

Alternatifler yükleniyor

1.GÜN : VAN – MURADİYE ŞELALESİ – KEDİ EVİ – VAN KALESİ –URARTU HARABELERİ – GÜMÜŞ ATÖLYESİ –  VAN MÜZESİ

Değerli misafirlerimiz, Havalimanı’na en geç saat 10.30 da check-in işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi yapıyoruz. 11.55' de hareket edecek olan Sun Express Havayolları İzmir – Van uçağı ile Van’a hareket ediyoruz. Van Havaalanına vardığımızda bizleri bekleyen özel aracımızla şehir merkezine doğru ilerlerken önce birbirimizle tanışıyoruz. Ardından Van’ı gezmeye başlıyoruz. İlk olarak şehrin birazcık dışına çıkıp, Van’ın Muradiye ilçesine giderek, yaklaşık 20 metre yükseklikten dökülen Muradiye Şelalesi’ni geziyoruz.  Köprü üzerinde geçireceğimiz heyecanlı dakikaların ve içeceğimiz keyif çaylarının ardından tekrar şehir merkezine dönerek Van Gölü ve çevresini tüm manzarasıyla görebileceğimiz Van Kalesi’ne (Tuşpa Kalesi) çıkıyoruz. Burada Urartu Kral Mezarlarını ve diğer Urartu harabelerini görüp, Van Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzesi’nde (Restorasyon nedeni ile kapalı değil ise) kale gezimizi taçlandırıyoruz. Ardından bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van Kedi’lerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Bu şirin dostlarımızla çekeceğimiz güzel fotoların ardından bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı atölyemize ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

 

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Van Otelleri.

Rota: Van İçi (20 km) Van – Muradiye – Van (140 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 160 km

Otele Giriş Saati: 18.30

2.GÜN: ÇAVUŞTEPE - VAN GÖLÜ – EDREMİT – AKDAMAR ADASI – AKDAMAR KİLİSESİ - AHLÂT – GEVAŞ - SELÇUKLU MEZARLARI –- ULU KÜMBET - EMİR BAYINDIR CAMİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, yönümüzü bir sahil kasabasını andıran Edremit’e çeviriyoruz. Edremit’ten bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan Akdamar Adası’na (Ekstra) hareket ediyoruz. Akdamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar. Buradan Van Gölü’ne baktığınızda “Aynı deniz gibi” demekten kendinizi alamıyorsunuz. Zira içerisinde bulunduğunuz Van Gölü, 3713 km²  lik ölçüsüyle Türkiye’nin en büyük gölü olma özelliğine sahiptir. Göl kenarında geçireceğimiz hoş vakitler sonrasında yeniden Edremit’e dönüyor ve buradan da Gevaş’a ilerliyoruz. Vizontele film serisinin de çekildiği Gevaş’ı da görerek bölgenin en büyük krater gölünün bulunduğu Nemrut Dağı’na hareket ediyoruz. Nemrut Dağı’nın zirvesine vardığımızda bir yandan Van Gölü’nün o uçsuz bucaksız muhteşem manzarası, diğer bir yanda ise Nemrut Dağı Krater Gölü’nün büyüleyici görüntüsü sizleri çok etkileyecek cinsten. Nemrut Dağı Krateri içerisinde bulunan Büyük Krater Gölü, Küçük Göl, Ilıkgöl ve Volkanik taşları ve Lav Kalıntılarını görüp büyülenmiş olarak Nemrut Dağından iniyoruz. Öğle yemeğimizi Tatvan’da yiyoruz (ekstra). Ardından Türk sanat ve kültürünün çok önemli bir merkezi olan Ahlat’a geri dönüp, Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Ulu Kümbet, Emir Bayındır Camii ve Kümbetini görüp Tatvan şehir merkezinde panoramik tur yapıp, Tatvan gezimiz sonrasında Tatvan’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Akdamar Restorant: Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi: İnci Kefali

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Taşer Deluxe Otel (Tatvan) Vb.

Rota: Van – Edremit (80 km) Edremit - Ahlat (60 km) Ahlat – Tatvan (45km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 185 km

Otele Giriş Saati: 18.30

3.GÜN: KIZ KALESİ - ÇAVUŞTEPE - DÖNÜŞ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, son dönemde restore edilen Kız Kalesine çıkarak kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında arkeolojik sit alanlarından biri olan ve Urartu kalıntılarını görebileceğimiz Çavuştepe'ye hareket ediyoruz. Çavuştepe gezimizin ardından dönüş yolculuğumuz için Van Havalimanına doğru yol alıyoruz. Bir başka PRONTOTOUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz. Sun Expess havayollarının 14.35 uçağı ile İzmir'e dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak ALınacak.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: BU AKŞAM OTEL KONAKLAMASI OLMAYACAKTIR.

Rota: Tatvan - Çavuştepe (130 km) Çavuştepe - Havaalanı (30 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 160 km

Toplam Tur Mesafesi: 505 Km

 

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

 

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

** Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

** Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir.

** Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir.

** Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

** Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

** Program zamanlamasında Hava,Yol,vb... nedenler ile rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

** T.C. kimlik numaralı hüviyeti olmayan misafirlerimiz (yabancı uyruk, çifte vatandaşlık vb...), tur paket rakamına ek olarak ödeyecekleri bedeli kayıt esnasında öğrenebilirler.

** Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 5 Yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

** Uçaklı tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir. Tur hareketine 24 saat kalaya kadar tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri vb... detaylar iletilecektir.

** Uçaklı tur programlarımızda uçakta taşınabilir valiz hakkı, bagaj bölümü için 15 Kg, kabin bölümü için 8 Kg ile sınırlıdır.

** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda kabin bölümünde bulundurulabilir sıvılar için kısıtlamalar sözkonusudur. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru

** Batum (Gürcistan) çıkışında, TC nüfus cüzdanı veya pasaport dışında hiçbir kimlik geçerli değildir. Yurtdışı çıkış harcı misafirlerimize aittir. 18 yaş altındaki çocuklar, annesi ve babası ile aynı anda turda değil ise (tek ebeveyn veya akraba vb…), Noter onaylı Muvafakatname ile çıkış yapabilir. Tüm kimliklerde (çocuk kimliği olsa dahi) fotoğraf olma zorunluluğu vardır. Pvc kaplaması, yıpranmış, eskimiş, açılmış kimlikler giriş esnasında Batum polisi tarafından kabul edilmemektedir. **

** Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.**

Namık Kemal Marmara 20/02/2019 11:26:51

Başarılı bir organizasyon ve ayrıntılı düşünülmüş bir turdu.Rehberimiz Didem hanım özverisi ve sempatikliği ile ayrı bir teşekkürü hak ediyor.Bu güzel gezi için teşekkürler....1/1

Ayşe Marmara 19/02/2019 22:10:41

Merhabalar.15-18 şubat İzmir çıkışlı Kars turumuzu Pronto Tur ile tamamladık.Proğram çok iyi düşünülmüş ve ayarlanmıştı.Gezilmesi,görülmesi gereken yerler gezginleri yormayacak şekilde ayarlanmıştı.ÖzellikleKars'tan Erzurum'a tren yolculuğu şahaneydi.Rehberimiz Didem Çaloğlu işini çok severek yapan harika bir rehberdi.Geziden herkesin mutlu ayrılması için insanüstü bir çaba gösterdi.Geziye katılan bütün gezgin arkadaşlara ve Pronto Tura teşekkürler....1/1

Özgür Karaer 18/02/2019 18:41:15

Merhaba... Kars turunu tamamladik. Pronto ile ilk organizasyonum oldu. Biraz acabalarla dolu baslamistim ama Rehberimiz Didem Hanim (Çaloğlu) harika anltimi,destegi ve en maksimum memnuniyetle ayrilmamizi saglayan yaklasimi ile herseyin cok guzel gecmesini sagladi... Tesekkurler......1/1

Zerrin Akca 18/02/2019 18:38:02

15-18 subat izmir cikisli kars erzurum turu almistim. Rehberimiz Didem Caloglu idi. Sayesinde tatilimiz cok keyifli gecti. İsine hakimdi ve surekli bilgilendirdi. Ekibi ve gezi rotasini yonetimi gayet basariliydi. Ek olarak, soforlerimiz ilkay ve emin bey in ilgi ve alakasindan, enerjilerinden cok memnun kaldik. Tesekkur ederim.Bundan sonraki seyahatlerimde pronto turu tercih edebilirim....1/1

Aybüke Gençer 18/02/2019 18:36:36

Gerçekten çok başarılı bir programdı ,karsta geçirdiğimiz süre boyunca çok keyif aldık. Rehberimiz Didem Çaloğlu"na , şöförümüz İlkay Abi ve Emin Abiye çok teşekkür ederim:) Şiddetle tavsiye ederim. Ekip her zaman tam destek :)...1/1

Murat Gül 18/02/2019 18:35:06

Kars turumuz cok guzeldi, ozellikle rehberimiz Didem calogluna cok tesekkur ederiz, her konuda destek oldu...1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?