Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

İZMİR ÇIKIŞLI UÇAKLI VE DOĞU EKSPRESİ İLE KARS ERZURUM TURU
İzmir Çıkışlı Kültür Turları

Son 2 Kişi
23/12/2019 - 25/12/2019
2 Gece - 3 Gün
1.640 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

KARS, ANİ HARABELERİ, ÇILDIR GÖLÜ, ERZURUM
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
1,640 TL
İlave Yatak
1,460 TL
Tek Kişi
1,840 TL
Çocuk
(2 - 7 Yaş) 1,300 TL
(7 - 12 Yaş) 1,500 TL

OTELLER


THE KARSPARK HOTEL /

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

GİDİŞ: SUN EKSPRES HY İLE / ADNAN MENDERES HAVALİMANI - KARS HAVAALANI / SAAT: 11.00 UÇUŞU İLE

DÖNÜŞ: SUN EKSPRES HY İLE / ERZURUM HAVAALANI - ADNAN MENDERES HAVALİMANI / SAAT: 19.35 UÇUŞU İLE

*  Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*  Lüks Otobüsler İle Ulaşım

*  Prontotour Güvencesi

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Prontotour Otobüs İçi İkramları

*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

*  Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

*  Kars - Erzurum Arası Pulman (Koltuklu) Tren Bileti

*  Tüm Öğlen Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

Alternatifler yükleniyor

1. GÜN: KARS - FETHİYE CAMİİ - KARS KALESİ - NAMIK KEMAL EVİ - KANLI TABYA HARP TARİHİ MÜZESİ - AŞIK GELENEĞİ

Değerli Misafirlerimiz, Alanda  09.00‘da Sun Express Havayolları Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor Sun Express Hy ile saat 11.00 İzmir Adnan Menderes - Kars uçuşu ile Serhat şehrimiz Kars'a uçuyoruz. Bizi burada karşılayan aracımızla şehri keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız, Rus işgali sırasında kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile camiye çevrilen Fethiye Camii olacaktır. Sonrasında Havariler Kilisesi'ne geçiyoruz. Ermeni-Gürcü mimari tarzını inceleyebileceğimiz bu yapının ardından Kars sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. “Aşıklar” diyarında yapılan keşif sırasında, bal, kaşar peyniri, gravyer peyniri, piti, hangel, kete, kaz eti, sarı balık….tatları da bizi gurme olmamız yolunda teşvik edecek. Roma döneminden günümüze ulaşıp halen kullanılan Taş köprü’yü, Tarihi Hamam’ı görüyor, günümüzde merkez kale ya da iç kale olarak adlandırılan Kars Kalesi’nden şehri panoramik olarak fotoğraflama imkanı buluyoruz. Rus mimarisinin bütün inceliklerinin yansımasını görebileceğimiz yapıların arasında gezerken Türkiye’de olduğumuzu unutuyoruz. Ünlü şairlerimiz ‘den Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp  Kars'ın önemli bir kültür mirası olan Aşık geleneğini tanıma fırsatı buluyoruz. Sonrasında etnografik malzemeler ile savaşlarda kullanılan silahlar ve yakın tarihimizi belgeleyen taşınır kültür varlıklarımızın sergilendiği Kanlı Tabya Harp Tarihi Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Doğunun son dönemde yıldızı parlayan bu fantastik şehrinin büyüsüne tamamen kapılıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Öğle Yemeği: Kars'ta Ekstra Olarak Alınacaktır (Piti, Kaz eti, Hangel, Vsr).

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Kars Otelleri

Rota: Kars Çevre Gezileri (40 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 40 km

Otele Giriş Saati: 16.00

 

2. GÜN: ÇILDIR GÖLÜ - ANİ HARABELERİ - KAFKAS GECESİ

Turumuz; sabah kahvaltı sonrasında, Arpaçay yol güzergahı ile Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere yola çıkıyoruz. Eşsiz bir manzaraya sahip bu gölde, kış aylarında genel olarak buzla kaplı göl üzerinde dileyenler atlı kızak ile gezme şansı yakalıyorlar (mevsim koşullarına göre buz kalınlığı müsait olması halinde). Öğle yemeğimizi göl kenarında aldıktan sonra Unesco Dünya Miras listesine eklenen Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Günümüz Ermenistan sınırını oluşturan Arpa Çay’ın yanı başında kurulu Ocaklı köyünde bulunan ören yerinde Tigran Honents Kilisesi, Ani Katedrali, Bakireler Manastırı, Manuçehr Camii, Havariler kilisesi görülecek anıtsal yapılar olarak bizi bekliyor olacaklar. Akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteyen misafirlerimiz ile Kafkas Halk Oyunları gösterisine (Ekstra) gidiyoruz. (Gece turları ekstra olup katılıma ve kişi sayısına bağlı olarak gerçekleştirilir.)

Sabah Kahvaltısı: Otelde  Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Çıldır Gölünde Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Kars Otelleri

Rota: Kars - Çıldır Gölü (55 km) Çıldır Gölü - Ani  (80 km) Ani - Kars (45 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 180 km

Otele Giriş Saati: 16.00

3. GÜN: DOĞU EKSPRESİ İLE ERZURUM YOLCULUĞU - YAKUTİYE MEDRESESİ - TAŞ HAN

Turumuz; sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Saat 08.00 de Doğu ekspresi Pulman (Koltuklu) Vagonla, Erzurum’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık dört saatlik keyifli yolculuk sonrası Dadaşlar diyarı Erzurum’a varıyoruz. Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii, Üç Kümbetler, Erzurum Kongre ve Milli Mücadele Müzesi… gezilerini yapıyoruz. Erzurum’un olmazsa olmazı Oltu Taşı için Taşhan’a (Rüstem Paşa Kervansarayı), Cağ Kebabı ve Kadayıf Dolması için de restoranımıza gidiyoruz. Serbest zaman sonrası havalimanına gidiyoruz. Sun Express havayollarının 19.35 uçağı ile İzmir' e dönüyoruz. Havaalanında diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyor.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği: Erzurum'da Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Dönüş Günüdür, Konaklama Yoktur.

Rota: Erzurum Çevre Gezileri (40 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 40 km

Toplam Tur Mesafesi: 260 Km

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı .

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs  Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

** Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

** Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir.

** Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir.

** Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

** Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

** Program zamanlamasında Hava,Yol,vb... nedenler ile rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

** T.C. kimlik numaralı hüviyeti olmayan misafirlerimiz (yabancı uyruk, çifte vatandaşlık vb...), tur paket rakamına ek olarak ödeyecekleri bedeli kayıt esnasında öğrenebilirler.

** Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 5 Yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

** Uçaklı tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir. Tur hareketine 24 saat kalaya kadar tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri vb... detaylar iletilecektir.

** Uçaklı tur programlarımızda uçakta taşınabilir valiz hakkı, bagaj bölümü için 15 Kg, kabin bölümü için 8 Kg ile sınırlıdır.

** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda kabin bölümünde bulundurulabilir sıvılar için kısıtlamalar sözkonusudur. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru

** Batum (Gürcistan) çıkışında, TC nüfus cüzdanı veya pasaport dışında hiçbir kimlik geçerli değildir. Yurtdışı çıkış harcı misafirlerimize aittir. 18 yaş altındaki çocuklar, annesi ve babası ile aynı anda turda değil ise (tek ebeveyn veya akraba vb…), Noter onaylı Muvafakatname ile çıkış yapabilir. Tüm kimliklerde (çocuk kimliği olsa dahi) fotoğraf olma zorunluluğu vardır. Pvc kaplaması, yıpranmış, eskimiş, açılmış kimlikler giriş esnasında Batum polisi tarafından kabul edilmemektedir. **

** Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.**

Namık Kemal Marmara 20/02/2019 11:26:51

Başarılı bir organizasyon ve ayrıntılı düşünülmüş bir turdu.Rehberimiz Didem hanım özverisi ve sempatikliği ile ayrı bir teşekkürü hak ediyor.Bu güzel gezi için teşekkürler....1/1

Ayşe Marmara 19/02/2019 22:10:41

Merhabalar.15-18 şubat İzmir çıkışlı Kars turumuzu Pronto Tur ile tamamladık.Proğram çok iyi düşünülmüş ve ayarlanmıştı.Gezilmesi,görülmesi gereken yerler gezginleri yormayacak şekilde ayarlanmıştı.ÖzellikleKars'tan Erzurum'a tren yolculuğu şahaneydi.Rehberimiz Didem Çaloğlu işini çok severek yapan harika bir rehberdi.Geziden herkesin mutlu ayrılması için insanüstü bir çaba gösterdi.Geziye katılan bütün gezgin arkadaşlara ve Pronto Tura teşekkürler....1/1

Özgür Karaer 18/02/2019 18:41:15

Merhaba... Kars turunu tamamladik. Pronto ile ilk organizasyonum oldu. Biraz acabalarla dolu baslamistim ama Rehberimiz Didem Hanim (Çaloğlu) harika anltimi,destegi ve en maksimum memnuniyetle ayrilmamizi saglayan yaklasimi ile herseyin cok guzel gecmesini sagladi... Tesekkurler......1/1

Zerrin Akca 18/02/2019 18:38:02

15-18 subat izmir cikisli kars erzurum turu almistim. Rehberimiz Didem Caloglu idi. Sayesinde tatilimiz cok keyifli gecti. İsine hakimdi ve surekli bilgilendirdi. Ekibi ve gezi rotasini yonetimi gayet basariliydi. Ek olarak, soforlerimiz ilkay ve emin bey in ilgi ve alakasindan, enerjilerinden cok memnun kaldik. Tesekkur ederim.Bundan sonraki seyahatlerimde pronto turu tercih edebilirim....1/1

Aybüke Gençer 18/02/2019 18:36:36

Gerçekten çok başarılı bir programdı ,karsta geçirdiğimiz süre boyunca çok keyif aldık. Rehberimiz Didem Çaloğlu"na , şöförümüz İlkay Abi ve Emin Abiye çok teşekkür ederim:) Şiddetle tavsiye ederim. Ekip her zaman tam destek :)...1/1

Murat Gül 18/02/2019 18:35:06

Kars turumuz cok guzeldi, ozellikle rehberimiz Didem calogluna cok tesekkur ederiz, her konuda destek oldu...1/1

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?