Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Kadın Eli İle Kurşunlu (Bilecik) Köyü Turu 1 Gece
Kadın Eli İle Anadolu Turları

7+ Kişi
14/09/2019 - 15/09/2019
1 Gece - 2 Gün
580 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

AĞACINDAN ELMA TOPLAMA - SİRKE YAPIMI - DAĞ GEZİNTİSİ -HARMANKAYA KANYONU - KÖY YEMEĞİ VE KAHVALTISI
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
580 TL
İlave Yatak
500 TL
Tek Kişi
680 TL
Çocuk
(3 - 6 Yaş) 300 TL
(7 - 12 Yaş) 450 TL

ULAŞIM BİLGİLERİ

OTOBÜS İLE ULAŞIM

*  Köy Evlerinde 1 Gece Tam Pansiyon Konaklama

*  Turizm Belgeli Araçlar  İle Ulaşım

*  Prontotour Güvencesi     

*  Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri

*  Prontotour Otobüs İçi İkramları

*  2 Sabah Yöresel Köy Kahvaltısı

*  1 Yöresel Öğle Yemeği

*  Köy Evlerinde 1 Akşam Yemeği

*  Kına Gecesi Eğlencesi Ve İkramlar

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Tüm Özel Harcamalar

* 1 Öğle Yemeği

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Alternatifler yükleniyor

BEDRİYE BERBER ENGİN: 55 yıllık hayatına 3 bin küsur kitap sığdıran, yaşadığı köyden dışarı çıkmayarak tüm dünyayı ayağına getiren Bedriye Ablanın hikayesinin peşinden gittiğimiz turda Bedriye Ablayı yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Kültür Bakanlığı tarafından “sıra dışı okur” seçilen Bedriye Berber Engin zamanla kitaplardan öğrendiği eko turizme kafa yormaya başladı. Köydeki kadınların da katıldığı çalışmalarla Kurşunlu Köyü’nü bir eko köye çevirdi. Eko turizm dolayısıyla tarım ürünlerinin satışı ve köy hayatını deneyimlemeye gelen yerli ve yabancı turistlerden elde edilen kazanç ile köydeki kadınlara da ek gelir sağlanmış oldu. Bedriye Berber Engin, bir kitap okudu ve bir köyün kaderini değiştirdi. Kurşunlu Köyü’nde başlattığı çalışmalarla köyden şehre göçü durdurup geri dönüşlerin başlamasını sağladı. Kadınların üretime katılmasına, ekonomik özgürlüklerini kazanmasına yardımcı oldu. Hem Anadolu’daki binlerce köye örnek oldu, hem de köyde yaşayan kadınların hayatında nesiller boyu unutulmayacak kocaman bir fark yarattı.

BİLECİK KURŞUNLU KÖYÜ : Osmanlılar döneminde Göldağı’nda oturan Ermeniler ipek böcekçiliği yapmakta ve şu anda Kurşunlu’nun bulunduğu bölgede ipek böcekçiliği için gerekli olan yaprak dutu bahçeleri bulunmaktaydı. 1920’li yıllarda ve 1951 yılındaki mübadelelerden gelen Bulgaristan, Yugoslavya ve bilhassa Tikveşlili göçmenler bu bölgeye yerleşmiş ve köylerinin adı Kurşunlu köyü olarak devam etmiştir. Bir süre sonrada Göldağı’nın ve Bostancılar mahallesinin bir kısmı buraya taşınmıştır. Sonradan kurulan bir köy olmasına karşın 1970’li yıllarda 130 öğrencisi ve 11 öğretmeni bulunan ikili öğretim yapılan bir köy olmuştur.  Günümüzde Kurşunlu Köyünde hemen hemen her evde bir bahçe bulunmaktadır. Anadolu’daki yaygın kullanımın aksine bu bahçelerde meyve - sebze degil cicek yetistirilmektedir. Bu durum bölge halkının Bulgaristan’dan göçerken beraberinde getirdikleri bir yaşam kültürünün yansımasını ifade etmektedir. Bu köy evleri eko turizm kapsamında degerlendirilmektedir. Köy evleri, turistlerin bahcelerinde kendi elleriyle cicek bakımı yapabildikleri ve cesitli cicekleri yetistirebildikleri birer konaklama noktasına donusturulmustur. Botanik turistleri de endemik bazı cicek türlerinin cicek acma zamanlarında bu bolgeye gelmektedir. Bulgaristan ve Makedonya’dan gelen ailelerden oluşan Kurşunlu köyünde evlerin bahçelerindeki çiçeklerin tohumları Türkiye’ye gelirken atalarının getirdiği tohumlar.

 

1.GÜN: EKO TURİZM KÖYÜ KURŞUNLU -ELMA BAHÇELERİ – SİRKE YAPIMI - HARMANKAYA KANYONU YÜRÜYÜŞÜ VE YÜZME MOLASI – BALKAN KINA GECESİ

Turumuz, sizleri 07.00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı - 07.30 Şişli Prontotour Merkez Ofis Önü - 08.00 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Yanı (Ayrılık Çeşme Metro İstasyonu İspark Otoparkı) - 08.15 Kartal Yemek Center - 08.30 Gebze Center Avm Önünden - 09.00 İzmit Halk Evi Durağı (İzmit - Adapazarı yönünden) - 09.10 İzmit Otogar Önü Otobüs Durakları (ROMATEM Karşısı) – önünden alarak, eko turizm köyümüz olan Gölpazarı İlçesine bağlı Kurşunlu Köyüne hareket ediyoruz. Kurşunlu köyünde sıcak bir karşılamanın ardından köy kahvaltılımızı alıyoruz. Kahvaltımız sırasında uyumak için değil, uyanmak için okuduğunu söyleyen sıra dışı bir kişiliğe sahip olan Bedriye ablamız ile tanışıyoruz. Köy kahvaltımızın ardından Bilecik'in en temiz köyü seçilen köyümüzde tertemiz sokaklarında, çiçeklerle süslenmiş köy evlerinin arasında küçük bir gezinti yapıyoruz. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi akademisyenleri ve öğrencileri köyün duvarlarını, kapılarını ve köyün önemli noktalarını köye özgü motiflerle boyamışlar. Bu güzel motiflerin önünde fotoğraf molası verdikten sonra elma bahçelerine gidiyoruz. Dallarından elmaları toplayarak, pestil yapımı için köy evlerine topladığımız elmaları götürüyoruz. İsteyen misafirlerimiz sirke yapımına ortak oluyorlar. Sonrasında Köyün yakınındaki Osmanlının ilk kurduğu yerleşim alanlarından biri olan Gölpazarı ilçesine hareket ediyoruz. Burada tarihi Taş Hanı gezdikten sonra 4 km uzunluğunda ki içerisinde iki tane şelale barındıran doğa harikası Harmankaya Kanyonu'na hareket ediyoruz. Kanyon içerisinde soğuk suyun tadını çıkararak kısa bir yürüyüş ile şelaleye ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz yüzme molamızın ardından suyun tadını yeterince çıkardıktan sonra köyümüze geri dönüyoruz. Konaklayacağımız eko köy evlerine yerleşiyoruz. Akşam yemeklerimizi konakladığımız evlerde aldıktan sonra köy meydanında yapılacak sözlü sazlı ve küçük ikramların sunulduğu Balkan gelenek ve kıyafetleriyle yapılacak Kına gecesine katılıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Köy Kahvaltısı (Serpme Kahvaltı)

Öğle Yemeği: Kurşunlu Köyünde Yöresel Menü (Pirinçli Yoğurt Çorbası, Pilav, Güveçte Etli Güveç, Salata, Ayran, Sütlaç)

Akşam Yemeği: Kurşunlu Köyünde Yöresel Menü (Düğün Çorbası, Etli Güveç, Balkan Böreği, Yoğurt, Ev Baklavası, Karışık Turşu, Vişne Suyu)

Konaklama: Kurşunlu Köyünde Eko Köy Evlerinde Konaklama.

Rota: İstanbul – Kurşunlu Köyü (215 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 215 Km

2.GÜN: KÖY KAHVALTISI – YÖRESEL ÜRÜN HAZIRLIĞI – DAĞ GEZİNTİSİ – DOĞAL ÜRÜNLERİ TOPLAMA – DÖNÜŞ

Turumuz, köy evlerinde yapacağımız kahvaltının hazırlıklarına yardımcı oluyoruz (Folluktan yumurta toplama, inek sağma, vs..). Bilecik ilimizin en temiz köyü seçilen köyümüzde, yürüyerek çiçeklerle süslenmiş köy evlerinin arasında köy içinde küçük bir gezinti yapıyoruz. Sonrasında mevsimine bağlı olarak yöresel ürün yapımına ortak oluyoruz (ekmek pişirme, salça yapımı). Dağda küçük bir gezinti yaparken mevsimine göre doğal ürünleri topluyoruz (Kızılcık, ada çayı vs..). Öğle yemeğini (Ekstra) tertemiz dağ havası eşliğinde aldıktan sonra semaverde çaylarımızı içiyoruz. İstanbul’a dönmeden önce doğal köy ürünlerini (yumurta, tavuk, reçel, vs)  alışverişlerimizi yapıyoruz. Sonrasında bu güzel köyümüzü arkamızda bırakarak güzel anılarla birlikte İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Adapazarı üzerinden akşam saatlerinde İstanbul’a dönüyoruz. Siz sayın misafirlerimizi bir dahaki Prontotour organizasyonun da görüşmek üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz. Hoşçakalın.

 

Sabah Kahvaltısı: Konakladığımız Evlerde Köy Kahvaltısı (Bal, Reçeller, Köy Peyniri, Yayık Tereyağı, Zeytin, Balkan Böreği, Yumurta, Çörek)

Öğle Yemeği: Kurşunlu Köyünde Mantı Menüsü (Mantı, Yaprak Sarma, Dolma, Yoğurt, Ev Baklavası, Semaverde Çay) (Ekstra)

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Kurşunlu Köyü – İstanbul (215 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 215 Km 

TOPLAM TUR MESAFESİ: 430 Km

İstanbul’a Varış Saati: 21.00

 

NOT: TURUN AMACINA UYGUN OLMASI AÇISINDAN, TURDAKİ KATILIMCI SAYISI MAKSİMUM 25 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR. BUNDAN KAYNAKLI KULLANACAĞIMIZ ARAÇLAR 27’LİK VEYA 16’ LIK KOLTUK SAYISINA SAHİP ARAÇLAR OLACAKTIR.

 

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

 

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

** Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

** Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir.

** Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir.

** Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

** Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

** Program zamanlamasında Hava,Yol,vb... nedenler ile rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

** T.C. kimlik numaralı hüviyeti olmayan misafirlerimiz (yabancı uyruk, çifte vatandaşlık vb...), tur paket rakamına ek olarak ödeyecekleri bedeli kayıt esnasında öğrenebilirler.

** Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 5 Yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

** Uçaklı tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir. Tur hareketine 24 saat kalaya kadar tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri vb... detaylar iletilecektir.

** Uçaklı tur programlarımızda uçakta taşınabilir valiz hakkı, bagaj bölümü için 15 Kg, kabin bölümü için 8 Kg ile sınırlıdır.

** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda kabin bölümünde bulundurulabilir sıvılar için kısıtlamalar sözkonusudur. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru

** Batum (Gürcistan) çıkışında, TC nüfus cüzdanı veya pasaport dışında hiçbir kimlik geçerli değildir. Yurtdışı çıkış harcı misafirlerimize aittir. 18 yaş altındaki çocuklar, annesi ve babası ile aynı anda turda değil ise (tek ebeveyn veya akraba vb…), Noter onaylı Muvafakatname ile çıkış yapabilir. Tüm kimliklerde (çocuk kimliği olsa dahi) fotoğraf olma zorunluluğu vardır. Pvc kaplaması, yıpranmış, eskimiş, açılmış kimlikler giriş esnasında Batum polisi tarafından kabul edilmemektedir. **

** Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.**

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?