Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Kazablanka-Marakeş Turu
Fas Turları

7+ Kişi
13/03/2020 - 17/03/2020
3 Gece - 5 Gün
Kişi Başı Ek%20 İndirim İmkanı
3,300 TL
2,865TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

Kazablanka (1 Gece 4*Otel), Marakeş (2 Gece 4*Otel), 3 gece (3 kahvaltı ve 3 akşam yemeği) Pegasus Havayolları, Sabiha Gökçen Havalimanı, Kazablanka gidiş/Kazablanka dönüş (VİZESİZ!) **PROMOSYON PAKETTİR. MİSAFİR TARAFINDAN İPTAL YA DA DEĞİŞİKLİK YAPILAMAMAKTADIR**
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
3,300 TL 2,865 TL
İlave Yatak
3,300 TL 2,865 TL
Tek Kişi
4,025 TL 3,445 TL
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 3,300 TL 2,865 TL

OTELLER


4*OTELLER /

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

SABİHA GÖKÇEN-KAZABLANKA PEGASUS HAVAYOLLARIPC65120:15 23:20
KAZABLANKA-SABİHA GÖKÇENPEGASUS HAVAYOLLARIPC65200:20 07:00

 • Pegasus Havayolları ile S.Gökçen- Kazablanka-S.Gökçen uçuşlarında ekonomi sınıf ucak bileti
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri
 • Kazablanka'da 1 gece, Marakeş'te 2 gece konaklama
 • Otellerde alınacak 3 kahvaltı ve 2 akşam yemeği
 • Alan/Otel/Alan transferleri
 • Şehirler arasi transferler
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Panoramik Kazablanka ve Marakeş şehir turlari
 • Türkçe rehberlik hizmeti

 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Öğle yemekleri ve turun ilk günü akşam yemeği
 • Ekstra turlar
 • Akşam yemeklerinde alınacak içecekler
 • Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

GENEL UYARILAR & NOTLAR
 

 • Ekstra turlar minimum 10 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 10 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
 • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 • Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
 • Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
 • Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
 • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.  Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir.  Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
 • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
 • Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
 • Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
 • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.
Alternatifler yükleniyor

1.Gün Sabiha Gökçen-Kazablanka

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde en geç saat 17:15'de hazır bulunmanızı öneririz. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları'nın PC651 sayılı seferi ile saat 20:15'de Kazablanka'ya hareket. Yerel saat ile 23:20'de varış. Varışımızı takiben otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

2.Gün Kazablanka-Marakeş

Sabah uyandırma,  odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Kazablanka şehir turumuza başlıyoruz. Avangart ruhlu, beyaz şehir Kazablanka turumuz Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı ile başlıyor. Tarihi Habus Meydanı ve Hassan II Camii’ni ziyaret edeceğiz. 1980-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii, dünyanın en büyük camisidir (Camiye giriş tura dahil değildir). İç mekanda 25.000 kişinin aynı anda namaz kılabildiği caminin avlusunda 80.000 kişi toplanabilir. Ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lambası 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. 20 bin metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Atlas Okyanusu kıyılarındaki Corniche semti günün ilginç duraklarındandır. Kazablanka'daki turumuzun bitiminde Marakeş'e doğru yola çıkıyoruz. Marakeş'e varışı takiben tarihi şehri kesfe başlıyoruz.  Dar sokakları ile bizleri yüzyıllar öncesine götürecek medinaya ulaştıktan sonra; İspano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresini seyrederek, maceramız Souk adı verilen Marakeş kapalı çarşısının dar ara sokaklarında devam edecek. Dünyaca ünlü bu labirentin tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacaktır. Günümüz, Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ile sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma el Fna için kısaca “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz. Tur sonrasi otelimize transfer ve aksam yemeği otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek ve akşam yemeğini dünyaca ünlü CHEZ ALI geleneksel gösterisini izleyerek yiyebileceginiz Chez Ali Turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

3.Gün Marakeş (Essaouira)

Sabah kahvaltısı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek  Essaouira turuna katilabilirler. Atlas Okyanusu kıyısında yer alan, yıllar öncesinin Bodrum’unu andıran dünyaca meşhur  eski Portekiz şehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir . Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri bir çok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy'da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas Okyanusu'nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and Gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar, tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir. Tur sonrası otelimize transfer ve akşam yemeği. Geceleme otelimizde .

4.Gün Marakeş-Kazablanka

Sabah kahvaltısı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz  ekstra olarak düzenlenecek Urika Vadisi ve Yves Saint Laurent Bahçeleri (Le Jardin Majorelle) turuna katılabilirler. Marakeş şehri ile Atlas Dağları arasında sıkışıp kalmış ve yüzyıllardır zamanı durdurmayı başarmış bir vadi. Renklerin yarattığı karşıtlık sizi şaşırtacak. Vadiye ulaşım için kullanılan yol Haouz Ovasından geçmektedir. Berberi köyleri, geleneksel dükkânlar ve köy evlerini gezecek gezi boyunca fotoğraf çekmeye doyamayacağız. Şehrin hareketli çarşılarında verilecek molanın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Kazablanka Havalimanı'na hareket edeceğiz. Bilet, bagaj, pasaport işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

5.Gün Kazablanka-Sabiha Gökçen

Pegasus Havayolları'nın PC652 sayılı seferi ile saat 00:20'de Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket.  Yerel saat ile 07:00'de varış ve turumuzun sonu.

URİKA VADİSİ (ATLAS DAĞLARI) VE MAJOREL BAHÇESİ TURU 50 EURO (02-12 yaş 25 EURO)

Marakeş şehri ile Atlas Dağları arasında sıkışıp kalmış ve yüzyıllardır zamanı durdurmayı başarmış bir vadi. Renklerin yarattığı karşıtlık sizi şaşırtacak. Vadiye ulaşım için kullanılan yol Haouz Ovasından geçmektedir. Berberi köyleri, geleneksel dükkânlar ve köy evlerini gezecek gezi boyunca fotoğraf çekmeye doyamayacağız.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik+Yemek+Majorel Bahçesi öncelikli giriş bileti

ESSAOUIRA(SUVEYRE) TURU 65 EURO

Sabah kahvaltısının ardından Cichaoua üzerinden Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz Şehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir . Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medina'nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri bir çok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas Okyanusu'nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and Gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar,deri işlemeler, rengarenk tablolar; tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir.

Dahil olan hizmetler:  Ulaşım+Rehberlik

CHEZ ALİ SHOW 60 EURO

Bu turumuzda folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileriyle dünyaca bir ün kazanmış Chez Ali gece kulübüne yapacağımız tura katılıp aksam yemeğini orada alabilirsiniz. Binbir gece masallarını andıran dekorasyonu ile Ali’nin Sarayı şehre her gelen yabancının uğrak yeridir. Duvarlarla çevrili bu arenada, müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunmaktadırlar.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Yemek

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Sinan Bayraktar 26/10/2019 20:38:27

19-26 Ekimde eşimle Büyülü Sahra Turuna katıldık.çok keyifli geçti.Rehberimiz Rüstem bey çok profesyonel bir yönlerdirme yorum ve tavsiyelerle tatilimizin keyifli geçmesine büyük katkısı olmuştur.Kendisine sonsuz teşekkürler......1/1

Seda Bayraktar 26/10/2019 19:24:16

19-26 Ekim Büyülü Sahra turuna eşimle birlikte katıldık. Gerçekten büyülü bir turdu. Muhteşem yerler gördük, çok farklı deneyimler yaşadık. Rehberimiz Eyyüp Rüstem Bey çok çok iyiydi, bir dediğimizi iki etmedi, orada yaşadığı için çok bilgili, tecrübeli bir rehber. Tanımaktan çok memnuniyet duyduk. Fasın güzellikleri dışında turumuz sayesinde çok iyi geçti. Oteller de gayet iyiydi. Teşekkürler Pronto, teşekkürler Rüstem Bey 🙏🙏...1/1

Sinem Karabağlı 12/10/2019 19:20:13

9-13 Ekim 2019 Casablanca Marakesh turuna katıldım. Her konuda ilgili, Fas in kültürüne diline ve tüm konualrdaki yaşamsal deneyim ve bilgilere sahip olan profesyonel rehberimiz EYÜP RÜSTEM YILMAZ sayesinde mükemmel bir tatil geçirdim. Sabah kahvaltisi ve akşam yemegi dahil olan tur oldukca yeterli, uygun ve donanimliydi. Ekstra turlar gerçekten görülmeye ve yaşanmaya değerdi. Özellikle Chez Ali hayatımda kelimelerle tanımlayamayacağım bir deneyim oldu benim için. Hersey icin teşekkürler......1/1

nihat yıldırım 15/08/2019 10:08:46

27 Nisan 2019 da Büyülü Sahra Turuna katıldık. Öncelikle Pronto turun ofis çalışanlarına teşekkür ederek başlamak gerekiyor. İlgi ve alakaları için. Turumuzda birlikte Çin seyahati yaptığım değerli rehberimiz Rüstem Beyle birlikteydik. Kendisine başından sonuna kadar gösterdiği ilgi ve yakınlık için teşekkür ederim. Turumuzda her şey güzeldi. Çölde olmak, güzel coğrafi bölgeleri görmek vb. Kısaca Tur arkadaşım Oktay ile ve turdaki diğer arkadaşlarımızla çok güzel bir programın içindeydik. Bu turda değişmesinde faydası olacak bir konu turun başlangıç günü, saatinin değişmesi ve direk Marakeş'e ulaşarak başlanması olacaktır. Bu zaman kaybını ve yorgunluğu bir miktar azaltabilir. Tekrar Pronto ile yeni seyahatlerde görüşmek dileğiyle, sevgiyle kalın....1/1...1/1

Nejla-Ahmet Hamdi MERT 25/03/2019 10:33:42

Guzel bir tur du,ancak bu tur un hakki 10 gun civari,cok hizli,tempolu acele ile gezebildik,daha yavas sindire sindire gezilecek yerler buralar,bunun yaninda rehberimiz Rustem bey olmasa tur bir felakete donusebilirdi,cok basarili,titiz,disiplinli ve samimi,Rustem bey e tekrar tekrar tesekkurler......1/1

Sinan Kabadayı 18/03/2019 00:56:23

13_17mart 2019 Kazablanka Marakeş turuna 3 aile 6 kişi katıldık. Rehberimiz Eyüp Yılmaz sayesinde çok detaylı bilgiledik . Çok entellektüel pozitif ve idareci teşekkür ederiz. Otel odaları vasat kesinlikle 3 yıldız fakat lokasyonları mükemmel.Birde bu tur bize göre tersten yapılmalı ilk geceleme Marekeş olmalı dönüşte Kazablanka da bir gece kalınmalı çünkü gece 3’5 da yola çıkıp 3 saat otobüs ardından 5 saat uçak güzel bir tatilin tadını kaçırıyor....1/1

Semra Yasar 30/01/2019 11:28:20

Bu turumuzu güzel bir şekilde yaptık çok memnun kaldım teşekkür amaçlı yazıyorum.Rehber Rüstem bey güleryüzlü ve çok bilgiliydi aksayan bir durum yoktu herşey için teşekkürler PRONTO...1/1

Umut Ceyhun 29/01/2019 11:58:39

2019 Ocak ayında 19-26 haftasında düzenlenen Kraliyet kentleri turuna 2 yetişkin 3 çocuk olarak katıldık, daha önce birkaç kez Fas’a gitmeme rapmen görmediğim kentleri görmek çok ilginç oldu. Ancak geziyi güzelleştiren kesinlikle ve kesinlikle rehberimiz Eyüp Rüstem Yılmaz’ın entellektüel aktarımı, tatlı sohbeti, güleryüzü, pozitif tutumu ve gerek tur gerekse gezinin akışıyla ilgili an ve an verdiği bilgi ve yönlendirmeler oldu, Fas turuna katıldığımıza memnun olduk ancak bunun ötesinde rehberimiz Rüstem Bey’i tanımış olmaktan daha büyük memnuniyet duyduk. Uzun otobüs yolculukları, ortaya yakın konfor ve hijyendeki oteller ve bu otellerdeki ortaya yakın yemek çeşit ve tadı gibi zayıf halkalar Rüstem Bey’in tura kattıkları ile kompanse oldu. Bu arada gezilen kentlerin tümü büyğkeyici idi ve ekstra olarak alınan turlar kesinlikle buna değer, herkese tavsiye ederiz...1/1

KEMAL ANKARALI 12/01/2019 03:54:49

2018 Şubat ayında 3 arkadaş gittik. Çok güzeldi. Rehber Eyüp Rüstem Yılmaz'ın tatlı muhabbetin için bu sene tekrar gitmek istiyoruz....1/1

Berrin Kahraman 17/12/2018 22:18:33

12-16.12.2018 tarihli Casablanca-Marakeş turundaki rehberimiz Eyüp Rüstem Yılmaz Bey'in ilgi ve alakası sayesinde turumuz inanılmaz güzel geçti.Çok güzel anlatımlarda bulundu.Kendisine sonsuz teşekkürler ediyorum....1/1

burcu görgülü 05/11/2018 15:59:16

10 Ekim-14 Ekim tarihlerinde Eyüp Yılmaz'ın rehberliğinde Casablanca ve Marakeş turuna katıldık. Rehberimizin bilgisi ve ilgisi sayesinde çok güzel bir tatil geçirdik. Başta Eyüp Bey olmak üzere tüm Pronto tour ailesine teşekkür ederiz. Gitmeyi düşünen herkese hiç tereddütsüz tavsiye edebiliriz....1/1

Derya Akşahin 22/10/2018 13:04:54

Katıldığım 13 Ekim 2018 tarihli "Büyülü Sahra Çölü Turu" nun rehberi Eyüp Rüstem Yılmaz dı. Fas'a gitmek isteyen tüm katılımcılara kesinlikle onu tercih etmelerini tavsiye ediyorum. Çünkü konusunda gerçekten bir entelektüel. Konusuna hakim olmasının yanı sıra bir de son derece güler yüzlü ve ilgili olması, programın akışını etkin bir şekilde yönetmesi turda oluşan tüm olumsuzlukları (havanın yağışlı olması, seçilen hava yolu şirketinin pek iyi olmaması vb. )unutturdu.Kendisine çok ama çok teşekkür ediyorum. Pronto benden bu tur için iyi bir puan aldı fakat seçilen hava yolları şirketi THY olsaydı gerçekten memnuniyetim daha da yüksek olacaktı.Çünkü Royal Air Maroc uçusunda, hijyen konusunda hiç memnun kalmadım....1/1

Dilek Kayahan 13/05/2018 21:36:58

Merhabalar, 28.04.2018 tarihli turumuz Eyüp Rüstem Yılmaz'ın rehberliğinde çok keyifli geçti. Eyüp Bey bölgeye çok hakim ve çok pozitif bir rehber. Fas hakkında herşeyi sıkılmadan dinlememizi sağladığı için teşekkür ederiz....1/1

Ayşe Şuşoğlu 08/05/2018 20:37:23

Merhaba bizlerde 4 arkadaş olarak Prontotour"un Fas Büyülü Sahra Çölü turuna katıldık.Eyüp Rüstem Yılmaz gibi mükemmel bir rehber ve güzel bir grupla çok keyifli bir hafta geçirdik.Eyüp bey ile başka turlar da tekrar buluşmak ümidiyle herşey için çok çok teşekkür ediyoruz........1/1

BİLSEN BEYAZ 08/05/2018 16:43:51

Merhabalar...28.04.2018/05.05.2018 tarihleri arasında dört kişilik bir arkadaş grubuyla Büyülü sahra çölü turuna katıldık.Turumuz katılımcılar ve Rehberimizin eşliğinde mükemmel geçti..Güzel ve samimi dostluklar edindik.Büyülü çöl yolculuğu ve cez -ali gecesi,ambiansını ,diğer güzel anılarla birlikte biriktirip şimdiden arşivledik. Gerçekten muhteşemdi....Gezimiz boyunca bizimle aynı duygu,heyecan ve bir okadarda sorumluluk sahibi rehberimiz EYÜP RÜSTEM YILMAZ beyin payı çok büyük.Sabrınız ,anlayışınız,mesleki tecrübeniz,insani dialoglarınız ve en önemlisi samimiyetiniz için teşekkürler eyüp bey ..Teşekkürler PRONTOTOUR.......1/1

Erdag ailesi 08/05/2018 15:47:18

Erdag ailesi olarak bizi gercekten evimizdeymis gibi hissettiren, sanki yillardir tanidigimiz bir yakinimizi ziyaret ediyormusuz gibi muhtesem vakit gecirten, verdigi bilgilerle ufkumuzu acip, Fas'in lokal hayatini hayalimizin otesinde yasamamizi saglayan Eyup Rustem kardesimize cok tesekkurler. Hangi turda varsa bizde variz. Pronto'ya da duzenledigi bu tur icin tesekkurler. Tek tavsiyemiz belki tura 1-2 gun daha ilave ile Casablanca ve Marakesh gibi sehirlerin aksamlarinda lokal bir gece gecirmenin saglanabilmesi. bazi otellerde temizlik ve servisin de gelistirilmesi bu turu gercekten unutulmaz yapar. Grup harikaydi, Rehberimiz +10 yildiz. sevgiler...1/1

AYSEL BEYAZ 08/05/2018 15:33:11

Merhabalar 28 Nisan-5 Mayıs FAS Büyülü Sahra Çölü turuna 4 kişi olarak katıldık Farklı bir kültürü Eyüp Rüstem Beyin bakış açısından güzel anlatımlarıyla son derece keyifli zamanlar geçirdik Bana göre bu tur kapsamında en önemli olan Çöl aktivitesi tek kelimeyle büyülü bir atmosferdi .Fas tercih edecek olan tatilcilerin mutlaka Çöl deneyiminide yaşaması gerekir.Rehberimiz Rüstem Beyin keyifli anlatımlarıyla çok hoş ve güzel bir tatil geçirdik işini keyifle yapan ve bunu bizlerede hissettirdiği için öncelikle kendisine ve diğer tur arkadaşlarıma çok teşekkür ederim...1/1

NERİMAN ÖNGEL 07/05/2018 23:09:42

28 Nisan-05 Mayıs 2018 FAS “BÜYÜLÜ SAHRA ÇÖLÜ” turuna dört kişi katıldık. Diğer katılımcıların uyumu, Eyüp Rüstem Yılmaz‘ın şahane rehberliğiyle birlikte unutulmaz, keyifli, eğlenceli bir tatil geçirdik. Farklı bir kültür tanıdık. Eyüp Rüstem Bey bölgeye hakim, stres yönetimi mükemmel, misafirperver bir ev sahibi diyebilirim. Kendisine ve Prontotour ailesine çok teşekkür ederiz....1/1

Yasemin narin 30/04/2018 12:53:35

Merhaba Prontotour un mart ayında düzenlediği Kazablanka-Marakeş turuna katıldık.Bu turdaki en büyük şansımız değerli Rehberimiz Emrah Çetiner oldu.Gelmeden önce kafamızdaki Fas ülkesi hakkındaki tüm düşüncelerimizin değişmesine sebebiyet oldu.Bölgeyi yakından tanıması ,bilgisi ve hakimiyeti ile bize çok keyifli bir gezi yaşamamızı sağladı.İnanın Bu gezi bize az geldi şimdi tekrar fas programı yapmak için tarih bakmaya başladık bile umarım kendisinin rehberliğinde yeni bölgelerde görüşmek üzere iyi günler kolaylıklar hepinize çok teşekkür...1/1

Ebru Şen 17/04/2018 13:10:12

Merhaba;07-14 Nisan Fas turunda rehberimiz EYÜP RÜSTEM YILMAZ'a göstermiş olduğu mükemmel rehberlik hizmeti için çok teşekkürler. Anlatım içeriklerinin doluluğu, grupla olan iletişimi, her konuda tüm misafirlerine yardımcı olması ve Fas'ı en iyi şekilde bize gezdirdiği için teşekkürler. Fas turu kesinlikle Eyüp Bey ile yapılmalı....1/1

Zeynep ünalmış 16/04/2018 13:22:55

07_14/04/2018 tarihlerinde Fas kraliyet şehirleri turuna 4 kişi katıldık. Her zaman yanımızda olan, hiçbir soruyu cevapsız bırakmayan sohbeti ve bilgisiyle bizlere güzel bir gezi yaşatan Rehberimiz Eyüp Rüstem Yılmaza çok teşekkür ederiz....1/1

Celal Suat Özdemir 12/04/2018 14:59:39

04/08-04-2018 tarihli Kazablanka, Marakeş turuna katıldık. büyük keyif aldığımız bu turda rehberimiz Emrah Çetiner'in akıcı anlatımına ve verdiği bilgilere hayran kaldık. Fas için intenetde ve sosyal medyada yazılanları unutun, hepsi yanlış. Gülümsüyen, kültürlü ve ahlaklı insanların ülkesi. Görülmesi gereken güzel bir ülke. Prontotour ailesine teşekkürler....1/1

Gülsün Okutan 18/03/2018 19:31:23

08-15.03.2018 tarihlerinde Sn.Ayhan Kalyanla yaptığımız Fas turumuz olağanüstü güzel geçti .Fas ın tüm güzelliklerini ,tarihi geçmişini ve bu gününü bize güleryüzlü ,esprili ve neşeli anlatımı,yakın ilgisi ,deneyimi, candan kişiliğiyle gösterip rüya gibi bir hafta yaşatan Rehberimize çok teşekkür ederim .Prontotour la bir çok geziye katılmış bir gezgin olarak Prontotour un böyle donanımlı bir rehberle uzun yıllar yoluna devam etmesini diliyorum ve umut ediyorum. ----------------...1/1

Jale Bozer 06/02/2018 21:58:56

Dört kişilik grubumuza 27 Ocak-03 Şubat 2018 tarihlerinde Fas Kraliyet Başkentleri turuna katıldık.Bu gezide Fas'ın dününü bugününü hissetmemizi sağlayan, hiçbir soruyu yanıtsız, hiçbir sorunu çözümsüz bırakmayan; günün her saatinde, ihtiyaç duyulan her anda misafirlerinin yanında olan değerli rehberimiz Eyüp Rüstem Yılmaz 'a çok teşekkür ediyoruz. Onun rehberliğinde gezimiz keyifli bir tatile dönüştü. Bir başka gezide bir başka dünyayı onun rehberliğinde keşfetmek dileğiyle......1/1

DEMET KARAMAN 05/02/2018 14:11:12

27.01/03.02.2018 tatilde Fas'taydık.Çok güzel bir tatil geçirdik.Yorucuydu ama çok güzeldi.Şehirde hiçbir sorumuzu yanıtsız bırakmayan , bilgisiyle muhabbeti ile gezimizin keyfli geçmesi için elinden gelenin fazlasını yapan rehberimiz Eyüp Rüstem Bey'e çok teşekkür ederim. Prontotour olarak böyle bir rehberin ailenizde olması büyük şans.Tekrar teşekkürler Eyüp Bey......1/1

Hulya Baskan 28/01/2018 17:02:17

13-20 Ocak 2018 tarihleri arasinda Buyulu Sahra Turuna katildik. Tipki adi gibi buyulu bu gezimizde cok guzel dostlar edindik. Tum gezi boyunca kocaman bir aile gibi hissetmemizi saglayan, her turlu kaprisimizi ceken, isini profosyenelce yapan rehberimiz Eyup Rustem Bey'e ve Pronto ailesine cok tesekkur ederiz. Ayni dostlarla ve tabi ki Eyup Rustem Bey rehberliginde Dunyamizi kesfetmek dilegiyle.......1/1

Nezihe Bozkurt 27/01/2018 21:41:31

13 -20 Ocak tarihlerinde Fas'taydık...Evet her yerde karşınıza bir güzellik çıkıyor,her adımda bir sürprizle karşılaşabiliyorsunuz...Eski çağlardan kalma hala yaşayan sokaklarda yürürken hangi değişikliği resme alayım diye telaşlanırken ...İşte tam burada devreye sevgili rehberimiz ''Eyüp Rüstem '' giriyor...İşini ne güzel yapıyor,ne güzel bizlerle diyalog kurabiliyor...Bizleri müşteri değil her birimizi kendi misafiri gibi memnun etmeye çabalıyor...Gerçekten ilgisine ,alakasına, sabrına ve işine saygısına benden de kocaman bir teşekkür......1/1

İlke Dalbayrak 25/01/2018 09:17:08

13-20 ocak katıldığım büyülü sahra turunda rehberimiz Eyüp Rüstem bey sayesinde kusursuz bir tatil geçirdim. Bu muhteşem tatil için pronto tur ve rehberimiz Rüstem beye çok teşekkürler....1/1

İDRİS SEVER 22/01/2018 16:41:52

Merhaba, 13-20 Ocak 2018 de Fas (büyülü sahra) turunuza aile olarak katıldık. Rehberimiz güzel insan Eyyüp Rüstem Beye, hiç düşmeyen pozitif enerjisi ve güler yüzü ve doğallığı için çok teşekkür ediyoruz. Bir rehberin, bir turu ne kadar güzel bir hale getirebileceğini bize gösterdi. Umarım başka turlarda da rehberimizle ve Pronto Tur ile tekrar birlikte oluruz. Selamlar, sevgiler....1/1

Ceren Yalçın 19/12/2017 19:56:16

13-17 Aralık tarihleri arasında katıldığım casablanca-marakeş turunda rehberımız Eyüp Rüstem Yılmaz Bey’ in ilgisi , güleryüzü , samimiyeti ve bilgi birikimiyle çok keyifli bir tatil geçirdik. Çok güzel dostluklar edindik. Teşekkürler Pronto ... İspanya destinasyonuna aynı rehberi istiyoruz :)...1/1

Serhat ÖRNEKSOY 19/12/2017 00:12:14

13 Aralık Tarihli FAS turumuzun başında sonuna kadar bizlere güler yüzü ve bilgisi ile aydınlatan Eyüp Rüstem YILMAZ'a ilgisi için çok teşekkür ederiz. Keyifli ve sorunsuz bir gezi olması bizleri çok mutlu etti. Teşekkürler Rüstem bey, teşekkürler Pronto Tur...1/1

Ramazan ALTINKURT 18/12/2017 13:34:23

13-17 Aralık Tarihleri arasında Fas gezimizde Rehberimiz olan Rüstem Beyin yakın ilgi ve alakası engin bilgisi ve güleryüzlü yardımsever kişiliği ile daha da güzel hale geldi..Kendisine ve Pronto yetkililerini teşekkür ederim.....1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?