Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

KONAKLAMALI DOĞAL YAŞAM KÖY TURU (BAĞBOZUMU) 1 GECE
Doğal Yaşam Köy Turları

Son 6 Kişi
12/10/2019 - 13/10/2019
1 Gece - 2 Gün
580 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

BAĞBOZUMU - PİDE YAPIMI - DAĞ GEZİNTİSİ - KÖY YEMEĞİ VE KAHVALTISI - EKÖ KÖY KURŞUNLU KÖYÜ
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
580 TL
İlave Yatak
500 TL
Tek Kişi
680 TL
Çocuk
(3 - 6 Yaş) 300 TL
(7 - 12 Yaş) 450 TL

ULAŞIM BİLGİLERİ

OTOBÜS İLE ULAŞIM

*  Köy Evlerinde 1 Gece Tam Pansiyon Konaklama

*  Turizm Belgeli Araçlar  İle Ulaşım

*  Prontotour Güvencesi     

*  Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri

*  Prontotour Otobüs İçi İkramları

*  2 Sabah Yöresel Köy Kahvaltısı

*  1 Yöresel Öğle Yemeği

*  Köy Evlerinde 1 Akşam Yemeği

*  Kına Gecesi Eğlencesi Ve İkramlar

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Tüm Özel Harcamalar

* 1 Öğle Yemeği

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Alternatifler yükleniyor

Orda bir köy var uzakta şiiriyle yola çıktığımız bu turlarımızda sevdiklerinizle beraber köy evlerinde konaklamak istemez misiniz? Kent yaşamından uzaklaşmak veya köy yaşantısına ortak olmak istiyorsanız Doğal Yaşam Köy turlarımız tam size göre. Bu turlarımızda yaşamın devam ettiği köy evlerine misafir olup, köy yaşantısını birebir yaşayacağız. Kahvaltı ve yemek hazırlıklarına ortak olmak için ekmeklerimizi pişirip, folluktan yumurta toplayıp, ineklerden süt sağacağız. Dönemine bağlı olarak bahçelerden sebze, dallarından meyveleri toplayıp, zanaatkârların işlerine ortak olacağız. Dağlarda adaçayı, kekik toplayıp doğal ürünlerin hazırlanmasında yardımcı olacağız. Sadece köylerin işlerine değil eğlencelerine de ortak olacağız. Sessiz sakin hayat, doğal ürünler, temiz hava ve daha fazlası bu turlarımızda. Gittiğimiz köy bizimdir diyerek sizleri de bu turlarımıza bekliyoruz. Sadece gezdirmeyip yaşatıyoruz da!

BİLECİK KURŞUNLU KÖYÜ : Osmanlılar döneminde Göldağı’nda oturan Ermeniler ipek böcekçiliği yapmakta ve şu anda Kurşunlu’nun bulunduğu bölgede ipek böcekçiliği için gerekli olan yaprak dutu bahçeleri bulunmaktaydı. 1920’li yıllarda ve 1951 yılındaki mübadelelerden gelen Bulgaristan, Yugoslavya ve bilhassa Tikveşlili göçmenler bu bölgeye yerleşmiş ve köylerinin adı Kurşunlu köyü olarak devam etmiştir. Bir süre sonrada Göldağı’nın ve Bostancılar mahallesinin bir kısmı buraya taşınmıştır. Sonradan kurulan bir köy olmasına karşın 1970’li yıllarda 130 öğrencisi ve 11 öğretmeni bulunan ikili öğretim yapılan bir köy olmuştur.  Günümüzde Kurşunlu Köyünde hemen hemen her evde bir bahçe bulunmaktadır. Anadolu’daki yaygın kullanımın aksine bu bahçelerde meyve - sebze degil cicek yetistirilmektedir. Bu durum bölge halkının Bulgaristan’dan göçerken beraberinde getirdikleri bir yaşam kültürünün yansımasını ifade etmektedir. Bu köy evleri eko turizm kapsamında degerlendirilmektedir. Köy evleri, turistlerin bahcelerinde kendi elleriyle cicek bakımı yapabildikleri ve cesitli cicekleri yetistirebildikleri birer konaklama noktasına donusturulmustur. Botanik turistleri de endemik bazı cicek türlerinin cicek acma zamanlarında bu bolgeye gelmektedir. Bulgaristan ve Makedonya’dan gelen ailelerden oluşan Kurşunlu köyünde evlerin bahçelerindeki çiçeklerin tohumları Türkiye’ye gelirken atalarının getirdiği tohumlar.

 

1.GÜN: EKO TURİZM KÖYÜ KURŞUNLU - BAĞBOZUMU - BALKAN KINA GECESİ

Turumuz, sizleri 07.00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı - 07.30 Şişli Prontotour Merkez Ofis Önü - 08.00 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Yanı (Ayrılık Çeşme Metro İstasyonu İspark Otoparkı) - 08.15 Kartal Yemek Center - 08.30 Gebze Center Avm Önünden - 09.00 İzmit Halk Evi Durağı (İzmit - Adapazarı yönünden) - 09.10 İzmit Otogar Önü Otobüs Durakları (ROMATEM Karşısı) – önünden alarak, eko turizm köyümüz olan Gölpazarı İlçesine bağlı Kurşunlu Köyüne hareket ediyoruz. Kurşunlu köyünde sıcak bir karşılamanın ardından köy kahvaltılımızı alıyoruz. Kahvaltımız sırasında uyumak için değil, uyanmak için okuduğunu söyleyen sıra dışı bir kişiliğe sahip olan Bedriye ablamız ile tanışıyoruz. Köy kahvaltımızın ardından Bilecik'in en temiz köyü seçilen köyümüzde tertemiz sokaklarında, çiçeklerle süslenmiş köy evlerinin arasında küçük bir gezinti yapıyoruz. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi akademisyenleri ve öğrencileri köyün duvarlarını, kapılarını ve köyün önemli noktalarını köye özgü motiflerle boyamışlar. Bu güzel motiflerin önünde fotoğraf molası verdikten sonra üzüm toplayacağımız köye hareket ediyoruz. Burada üzüm bağlarında bağbozumunu yaptıktan sonra köyün yakınındaki Osmanlının ilk kurduğu yerleşim alanlarından biri olan Gölpazarı ilçesine hareket ediyoruz. Burada tarihi Taş Hanı gezdikten sonra Gölpazarında yorgunluk çaylarımızı içiyoruz. Sonrasında köyümüze giderek konaklayacağımız eko köy evlerine yerleşiyoruz. Akşam yemeklerimizi konakladığımız evlerde aldıktan sonra köy meydanında yapılacak sözlü sazlı ve küçük ikramların sunulduğu Balkan gelenek ve kıyafetleriyle yapılacak Kına gecesine katılıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Köy Kahvaltısı (Serpme Kahvaltı)

Öğle Yemeği: Kurşunlu Köyünde Yöresel Menü (Pirinçli Yoğurt Çorbası, Pilav, Güveçte Etli Güveç, Salata, Ayran, Sütlaç)

Akşam Yemeği: Kurşunlu Köyünde Yöresel Menü (Düğün Çorbası, Etli Güveç, Balkan Böreği, Yoğurt, Ev Baklavası, Karışık Turşu, Vişne Suyu)

Konaklama: Kurşunlu Köyünde Eko Köy Evlerinde Konaklama.

Rota: İstanbul – Kurşunlu Köyü (215 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 215 Km

2.GÜN: KÖY KAHVALTISI – YÖRESEL ÜRÜN HAZIRLIĞI – DAĞ GEZİNTİSİ – DOĞAL ÜRÜNLERİ TOPLAMA – DÖNÜŞ

Turumuz, köy evlerinde yapacağımız kahvaltının hazırlıklarına yardımcı oluyoruz (Folluktan yumurta toplama, inek sağma, vs..). Bilecik ilimizin en temiz köyü seçilen köyümüzde, yürüyerek çiçeklerle süslenmiş köy evlerinin arasında köy içinde küçük bir gezinti yapıyoruz. Sonrasında mevsimine bağlı olarak yöresel ürün yapımına ortak oluyoruz (erişte). Dağda küçük bir gezinti yaparken mevsimine göre doğal ürünleri topluyoruz. İsteyen misafirlerimiz ile pide yapıyoruz. Öğle yemeğini (Ekstra) tertemiz dağ havası eşliğinde aldıktan sonra semaverde çaylarımızı içiyoruz. İstanbul’a dönmeden önce doğal köy ürünlerini (yumurta, tavuk, reçel, vs)  alışverişlerimizi yapıyoruz. Sonrasında bu güzel köyümüzü arkamızda bırakarak güzel anılarla birlikte İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Adapazarı üzerinden akşam saatlerinde İstanbul’a dönüyoruz. Siz sayın misafirlerimizi bir dahaki Prontotour organizasyonun da görüşmek üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz. Hoşçakalın.

 

Sabah Kahvaltısı: Konakladığımız Evlerde Köy Kahvaltısı (Bal, Reçeller, Köy Peyniri, Yayık Tereyağı, Zeytin, Balkan Böreği, Yumurta, Çörek)

Öğle Yemeği: Kurşunlu Köyünde Mantı Menüsü (Mantı, Yaprak Sarma, Dolma, Yoğurt, Ev Baklavası, Semaverde Çay) (Ekstra)

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Kurşunlu Köyü – İstanbul (215 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 215 Km

TOPLAM TUR MESAFESİ: 430 Km

İstanbul’a Varış Saati: 21.00

 

NOT: TURUN AMACINA UYGUN OLMASI AÇISINDAN, TURDAKİ KATILIMCI SAYISI MAKSİMUM 25 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR. BUNDAN KAYNAKLI KULLANACAĞIMIZ ARAÇLAR 27’LİK VEYA 16’ LIK KOLTUK SAYISINA SAHİP ARAÇLAR OLACAKTIR.

 

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

 

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

      **  Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

        **  Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında ve Tek Bir Çocuk İçin Uygulanabilir. 0–6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir.

        **  Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 3 yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

        **  Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

        **  Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

        **  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

        **  Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

        **  2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

        **  Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

        **  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

        **  4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılarak rotasyon uygulaması gerçekleştirilir.

        **  Uçaklı turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Uçakların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır.

        **  Uçaklı turlarda Pronto Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Atatürk Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen’e ya da tersi değişikliklerde Pronto Tur, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

        **  Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Pronto Tur’un bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

        **  Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, Pronto Tur’un Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

Filiz Ecer 22/04/2019 08:34:13

Hafta sonu için harika bir tur. Sehirden biraz uzaklasmak ve dogal yasami tatmak isteyen herkese tavsiye ederim👍Rehberimiz Didem Hanım'a da ayrıca teşekkür ederim....1/1

Saniye yılmaz 21/04/2019 13:57:00

Katıldığım dogal köy yaşamı turundan müthiş keyifli yemekleri harika vede en önemlisi rehberimiz Didem çaloglunun enerjisi güler yüzlülügügü bizlerle gösterdiği ilgi takdire şayen idi pronto tura teşekkür ederim...1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?