Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

OTELLER


ATLAS ASNI HOTEL - MARAKEŞ /


SUISSE HOTEL - KAZABLANKA /


VOLUBILIS HOTEL - FEZ /

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

ISTANBUL - KAZABLANKA ROYAL AIR MAROC HAVAYOLLARI AT911 17:45 20:40
KAZABLANKA - ISTANBUL ROYAL AIR MAROC HAVAYOLLARI AT91009:40 16:15

 • Royal Air Maroc Havayolları ile İstanbul-Kazablanka ve Kazablanka-İstanbul hattında  ekonomi sınıf uçuş
 • Havalimanı vergileri
 • Fas'ta toplam 7 gece seçeceğiniz kategorideki otelde konaklama
 • Otellerde alınacak 7 kahvaltı ve 6 akşam yemeği
 • Alan/Otel/Alan transferleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Panoramik Kazablanka, Fez, Rabat, Marakeş şehir turları
 • Profesyonel Türkçe rehberlik

 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Öğle yemekleri ve turun ilk günü akşam yemeği
 • Ekstra turlar
 • Akşam yemeklerinde alınacak içecekler
 • Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %15 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

GENEL UYARILAR & NOTLAR
 

 • Ekstra turlar minimum 10 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
 • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 • Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
 • Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
 • Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
 • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.  Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir.  Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
 • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
 • Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
 • Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
 • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.
Alternatifler yükleniyor

1.Gün İstanbul-Kazablanka

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Prontotour kontuarı önünde 15:15'de buluşma. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Royal Air Maroc Havayolları'na ait AT911 sayılı sefer ile saat 17:45'de Kazablanka'ya uçuş. Saat 20:40'daki varışımızı ve pasaport işlemlerimizi takiben yerel kurallar gereği terminal dışında yetkililerle buluşma ve aracımızla otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.Gün Kazablanka-Rabat-Fez

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından panoramik Kazablanka turuna başlıyoruz. Avangart ruhlu beyaz şehir Kazablanka’yı gezmeye Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı ile başlıyoruz. Tarihi Habus Meydanı ve Hassan II Camii’ni ziyaret edeceğiz. (Camiye giriş tura dahil değildir.) İç mekanda 25.000 kişinin aynı anda namaz kılabildiği caminin avlusunda 80.000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lambası 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. 20 bin metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Atlas Okyanusu kıyılarındaki Corniche semti, günün ilginç duraklarındandır. Kazablanka turumuzun bitiminde Fez’e hareket. Yolumuzun üzerinde Fas’ın başkenti Rabat’ı ziyaret ediyoruz. Afrika kıtasından Endülüs İspanya’sına yapılan seferler için bir askeri üs olarak kurulan Rabat bir dönem korsanların hüküm sürdüğü bir kaleye dönüşmüştür. Fransız koloni döneminde başkent ilan edilmiş döneminin en modern binaları ile süslenmiştir. Günümüzde de Fas Krallığının başkentidir. Şehirde yapılacak panoramik gezinin ardından Hasan II Kulesi ve Muhammed V Anıt Mezarı, Kraliyet Sarayı Meydanı ziyaret edilecektir. Turumuzun bitiminde Fez’e doğru yola çıkıyoruz. Varışta otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün Fez (Meknez)

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Fez şehir turumuza başlıyoruz. Endülüs’ün kutsal bilim merkezlerinden Fez şehrini gezmeye Borj tepesine çıkarak başlıyoruz. Fez şehri hakkında bilgi alıyor şehir manzarasını seyrediyoruz. Günümüz Mellah Musevi Mahallesi ve Endülüs semti, Karavin Camisi ve Medresesi,  Neccarin Çeşmesi ve Attarin Medresesi ile devam ediyor. Öğleden sonra binlerce yıllık geleneksel üretimin devam ettiği deri tabakhaneleri, Fez çarşı ve medinası keşfedilecektir.  Turumuzun bitiminde gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Meknez turuna katılabilirler.  Yapacağımız keyifli bir yolculuk ile Fas tarihinin efsane sultanlarından Mulay Ismail’in başkent olarak inşa ettirdiği Meknez kentine gidilecektir. Kentte doğunun en güzel şehir kapısı olarak bilinen Mansur Kapısı, Mulay Ismail Türbesi ve eski şehir surları gezilecektir. Turumuzun bitiminde Fez’e ve otelimize transfer. Akşam yemeği otelinizde. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Fez Medinasi’ndaki Arap gecesi turumuza katılabilirler. Geceleme otelinizde.

4.Gün Fez (Chefchaouen)

Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Chefchaouen-Mavi Şehir turuna katılabilirler. Bu turumuzda Fas’ın eskiden İspanyol bölgesi olarak bilinen kuzeyinde muhteşem bir manzara sunan, özgün ve çekici mavi şehir Şafşavan’a gidiyoruz. Yemyeşil dağların arasına  unutulmuş hissiyatı veren  nazar boncuğu şehri önce panoramik olarak görecek ardından yüzlerce yıllık dünyaca meşhur mavi badanalı evlerin arasında eski şehir medineyi keşfedeceğiz. UNESCO koruması altındaki şehirde özgürce dolaşabilir  Ulu Cami ve Kasbah’ın yer aldığı Hammam meydanında Nane çayı içebilirsiniz. Verilecek serbest zamanın bitiminde Fez’e ve otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.Gün Fez-Marakeş

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Atlas Dağları'nın etkilileyici manzarası eşliğinde Benimelal Şehri'ne doğru yolculuğumuz başlıyor. Azru ve İfran gibi sedir ağaçları ve doğal yaşam alanları ile meşhur berberi kasabalarında molalar vererek öğle yemeği molası için Benimelal de duruyoruz. Ardından akşam saatlerinde Marakeş'e ulaşıyor ve  otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.Gün Marakeş

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Marakeş şehir turumuza başlıyoruz. Anıtsal Koutoubia Camii ilk göreceğimiz eser olacak. Yöresel el sanatlarının tüm örneklerini bulabileceğimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarında, renkli görüntülere tanık olacağız. Geleneksel aktarlarda yöreye özgü bitkilerden yapılan binbir çeşit esans ve çaylar ilgi çekerken, günümüz UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da bitecek. Gezimizin ardından verilecek molanın bitiminde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Marakeş’in Gizemleri turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak; Yves Saint Laurent’ın anıt mezarı kabul edilen, bir dönem ikametgah olarak kullandığı, 20. yy başında Fransız ressam Majorel tarafından oluşturulan özel bahçeyi gezeceğiz. Ardından, Medina ‘nın sokaklarında adeta kaybolarak ulaşılan Endülüs döneminin kültür merkezi yüzyıllarca önemli alimleri ağırlamış Ben Yussef medresesi ve müzesi gezilecektir. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak ödeyecekleri fark ile akşam yemeğini Chez Ali‘de geleneksel gösteriler eşliğinde alabilirler. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

7.Gün Marakeş (Essaouira)

Sabah kahvaltısı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Essaouira turuna katilabilirler. Atlas Okyanusu kıyısında yer alan, yıllar öncesinin Bodrum’unu andıran dünyaca meşhur eski Portekiz şehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir . Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri bir çok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy'da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas Okyanusu'nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and Gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar, tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 

8.Gün Kazablanka-İstanbul

Sabah erken saatte uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Kazablanka Havalimanı'na transfer. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Royal Air Maroc Havayolları'na ait AT910 sefer sayılı uçuşla saat 09:40’da İstanbul'a hareket. 16:15'de varış ve turumuzun sonu.

Nejla-Ahmet Hamdi MERT 25/03/2019 10:33:42

Guzel bir tur du,ancak bu tur un hakki 10 gun civari,cok hizli,tempolu acele ile gezebildik,daha yavas sindire sindire gezilecek yerler buralar,bunun yaninda rehberimiz Rustem bey olmasa tur bir felakete donusebilirdi,cok basarili,titiz,disiplinli ve samimi,Rustem bey e tekrar tekrar tesekkurler......1/1

Sinan Kabadayı 18/03/2019 00:56:23

13_17mart 2019 Kazablanka Marakeş turuna 3 aile 6 kişi katıldık. Rehberimiz Eyüp Yılmaz sayesinde çok detaylı bilgiledik . Çok entellektüel pozitif ve idareci teşekkür ederiz. Otel odaları vasat kesinlikle 3 yıldız fakat lokasyonları mükemmel.Birde bu tur bize göre tersten yapılmalı ilk geceleme Marekeş olmalı dönüşte Kazablanka da bir gece kalınmalı çünkü gece 3’5 da yola çıkıp 3 saat otobüs ardından 5 saat uçak güzel bir tatilin tadını kaçırıyor....1/1

Semra Yasar 30/01/2019 11:28:20

Bu turumuzu güzel bir şekilde yaptık çok memnun kaldım teşekkür amaçlı yazıyorum.Rehber Rüstem bey güleryüzlü ve çok bilgiliydi aksayan bir durum yoktu herşey için teşekkürler PRONTO...1/1

Umut Ceyhun 29/01/2019 11:58:39

2019 Ocak ayında 19-26 haftasında düzenlenen Kraliyet kentleri turuna 2 yetişkin 3 çocuk olarak katıldık, daha önce birkaç kez Fas’a gitmeme rapmen görmediğim kentleri görmek çok ilginç oldu. Ancak geziyi güzelleştiren kesinlikle ve kesinlikle rehberimiz Eyüp Rüstem Yılmaz’ın entellektüel aktarımı, tatlı sohbeti, güleryüzü, pozitif tutumu ve gerek tur gerekse gezinin akışıyla ilgili an ve an verdiği bilgi ve yönlendirmeler oldu, Fas turuna katıldığımıza memnun olduk ancak bunun ötesinde rehberimiz Rüstem Bey’i tanımış olmaktan daha büyük memnuniyet duyduk. Uzun otobüs yolculukları, ortaya yakın konfor ve hijyendeki oteller ve bu otellerdeki ortaya yakın yemek çeşit ve tadı gibi zayıf halkalar Rüstem Bey’in tura kattıkları ile kompanse oldu. Bu arada gezilen kentlerin tümü büyğkeyici idi ve ekstra olarak alınan turlar kesinlikle buna değer, herkese tavsiye ederiz...1/1

KEMAL ANKARALI 12/01/2019 03:54:49

2018 Şubat ayında 3 arkadaş gittik. Çok güzeldi. Rehber Eyüp Rüstem Yılmaz'ın tatlı muhabbetin için bu sene tekrar gitmek istiyoruz....1/1

Berrin Kahraman 17/12/2018 22:18:33

12-16.12.2018 tarihli Casablanca-Marakeş turundaki rehberimiz Eyüp Rüstem Yılmaz Bey'in ilgi ve alakası sayesinde turumuz inanılmaz güzel geçti.Çok güzel anlatımlarda bulundu.Kendisine sonsuz teşekkürler ediyorum....1/1

burcu görgülü 05/11/2018 15:59:16

10 Ekim-14 Ekim tarihlerinde Eyüp Yılmaz'ın rehberliğinde Casablanca ve Marakeş turuna katıldık. Rehberimizin bilgisi ve ilgisi sayesinde çok güzel bir tatil geçirdik. Başta Eyüp Bey olmak üzere tüm Pronto tour ailesine teşekkür ederiz. Gitmeyi düşünen herkese hiç tereddütsüz tavsiye edebiliriz....1/1

Derya Akşahin 22/10/2018 13:04:54

Katıldığım 13 Ekim 2018 tarihli "Büyülü Sahra Çölü Turu" nun rehberi Eyüp Rüstem Yılmaz dı. Fas'a gitmek isteyen tüm katılımcılara kesinlikle onu tercih etmelerini tavsiye ediyorum. Çünkü konusunda gerçekten bir entelektüel. Konusuna hakim olmasının yanı sıra bir de son derece güler yüzlü ve ilgili olması, programın akışını etkin bir şekilde yönetmesi turda oluşan tüm olumsuzlukları (havanın yağışlı olması, seçilen hava yolu şirketinin pek iyi olmaması vb. )unutturdu.Kendisine çok ama çok teşekkür ediyorum. Pronto benden bu tur için iyi bir puan aldı fakat seçilen hava yolları şirketi THY olsaydı gerçekten memnuniyetim daha da yüksek olacaktı.Çünkü Royal Air Maroc uçusunda, hijyen konusunda hiç memnun kalmadım....1/1

Dilek Kayahan 13/05/2018 21:36:58

Merhabalar, 28.04.2018 tarihli turumuz Eyüp Rüstem Yılmaz'ın rehberliğinde çok keyifli geçti. Eyüp Bey bölgeye çok hakim ve çok pozitif bir rehber. Fas hakkında herşeyi sıkılmadan dinlememizi sağladığı için teşekkür ederiz....1/1

Ayşe Şuşoğlu 08/05/2018 20:37:23

Merhaba bizlerde 4 arkadaş olarak Prontotour"un Fas Büyülü Sahra Çölü turuna katıldık.Eyüp Rüstem Yılmaz gibi mükemmel bir rehber ve güzel bir grupla çok keyifli bir hafta geçirdik.Eyüp bey ile başka turlar da tekrar buluşmak ümidiyle herşey için çok çok teşekkür ediyoruz........1/1

BİLSEN BEYAZ 08/05/2018 16:43:51

Merhabalar...28.04.2018/05.05.2018 tarihleri arasında dört kişilik bir arkadaş grubuyla Büyülü sahra çölü turuna katıldık.Turumuz katılımcılar ve Rehberimizin eşliğinde mükemmel geçti..Güzel ve samimi dostluklar edindik.Büyülü çöl yolculuğu ve cez -ali gecesi,ambiansını ,diğer güzel anılarla birlikte biriktirip şimdiden arşivledik. Gerçekten muhteşemdi....Gezimiz boyunca bizimle aynı duygu,heyecan ve bir okadarda sorumluluk sahibi rehberimiz EYÜP RÜSTEM YILMAZ beyin payı çok büyük.Sabrınız ,anlayışınız,mesleki tecrübeniz,insani dialoglarınız ve en önemlisi samimiyetiniz için teşekkürler eyüp bey ..Teşekkürler PRONTOTOUR.......1/1

Erdag ailesi 08/05/2018 15:47:18

Erdag ailesi olarak bizi gercekten evimizdeymis gibi hissettiren, sanki yillardir tanidigimiz bir yakinimizi ziyaret ediyormusuz gibi muhtesem vakit gecirten, verdigi bilgilerle ufkumuzu acip, Fas'in lokal hayatini hayalimizin otesinde yasamamizi saglayan Eyup Rustem kardesimize cok tesekkurler. Hangi turda varsa bizde variz. Pronto'ya da duzenledigi bu tur icin tesekkurler. Tek tavsiyemiz belki tura 1-2 gun daha ilave ile Casablanca ve Marakesh gibi sehirlerin aksamlarinda lokal bir gece gecirmenin saglanabilmesi. bazi otellerde temizlik ve servisin de gelistirilmesi bu turu gercekten unutulmaz yapar. Grup harikaydi, Rehberimiz +10 yildiz. sevgiler...1/1

AYSEL BEYAZ 08/05/2018 15:33:11

Merhabalar 28 Nisan-5 Mayıs FAS Büyülü Sahra Çölü turuna 4 kişi olarak katıldık Farklı bir kültürü Eyüp Rüstem Beyin bakış açısından güzel anlatımlarıyla son derece keyifli zamanlar geçirdik Bana göre bu tur kapsamında en önemli olan Çöl aktivitesi tek kelimeyle büyülü bir atmosferdi .Fas tercih edecek olan tatilcilerin mutlaka Çöl deneyiminide yaşaması gerekir.Rehberimiz Rüstem Beyin keyifli anlatımlarıyla çok hoş ve güzel bir tatil geçirdik işini keyifle yapan ve bunu bizlerede hissettirdiği için öncelikle kendisine ve diğer tur arkadaşlarıma çok teşekkür ederim...1/1

NERİMAN ÖNGEL 07/05/2018 23:09:42

28 Nisan-05 Mayıs 2018 FAS “BÜYÜLÜ SAHRA ÇÖLÜ” turuna dört kişi katıldık. Diğer katılımcıların uyumu, Eyüp Rüstem Yılmaz‘ın şahane rehberliğiyle birlikte unutulmaz, keyifli, eğlenceli bir tatil geçirdik. Farklı bir kültür tanıdık. Eyüp Rüstem Bey bölgeye hakim, stres yönetimi mükemmel, misafirperver bir ev sahibi diyebilirim. Kendisine ve Prontotour ailesine çok teşekkür ederiz....1/1

Yasemin narin 30/04/2018 12:53:35

Merhaba Prontotour un mart ayında düzenlediği Kazablanka-Marakeş turuna katıldık.Bu turdaki en büyük şansımız değerli Rehberimiz Emrah Çetiner oldu.Gelmeden önce kafamızdaki Fas ülkesi hakkındaki tüm düşüncelerimizin değişmesine sebebiyet oldu.Bölgeyi yakından tanıması ,bilgisi ve hakimiyeti ile bize çok keyifli bir gezi yaşamamızı sağladı.İnanın Bu gezi bize az geldi şimdi tekrar fas programı yapmak için tarih bakmaya başladık bile umarım kendisinin rehberliğinde yeni bölgelerde görüşmek üzere iyi günler kolaylıklar hepinize çok teşekkür...1/1

Ebru Şen 17/04/2018 13:10:12

Merhaba;07-14 Nisan Fas turunda rehberimiz EYÜP RÜSTEM YILMAZ'a göstermiş olduğu mükemmel rehberlik hizmeti için çok teşekkürler. Anlatım içeriklerinin doluluğu, grupla olan iletişimi, her konuda tüm misafirlerine yardımcı olması ve Fas'ı en iyi şekilde bize gezdirdiği için teşekkürler. Fas turu kesinlikle Eyüp Bey ile yapılmalı....1/1

Zeynep ünalmış 16/04/2018 13:22:55

07_14/04/2018 tarihlerinde Fas kraliyet şehirleri turuna 4 kişi katıldık. Her zaman yanımızda olan, hiçbir soruyu cevapsız bırakmayan sohbeti ve bilgisiyle bizlere güzel bir gezi yaşatan Rehberimiz Eyüp Rüstem Yılmaza çok teşekkür ederiz....1/1

Celal Suat Özdemir 12/04/2018 14:59:39

04/08-04-2018 tarihli Kazablanka, Marakeş turuna katıldık. büyük keyif aldığımız bu turda rehberimiz Emrah Çetiner'in akıcı anlatımına ve verdiği bilgilere hayran kaldık. Fas için intenetde ve sosyal medyada yazılanları unutun, hepsi yanlış. Gülümsüyen, kültürlü ve ahlaklı insanların ülkesi. Görülmesi gereken güzel bir ülke. Prontotour ailesine teşekkürler....1/1

Gülsün Okutan 18/03/2018 19:31:23

08-15.03.2018 tarihlerinde Sn.Ayhan Kalyanla yaptığımız Fas turumuz olağanüstü güzel geçti .Fas ın tüm güzelliklerini ,tarihi geçmişini ve bu gününü bize güleryüzlü ,esprili ve neşeli anlatımı,yakın ilgisi ,deneyimi, candan kişiliğiyle gösterip rüya gibi bir hafta yaşatan Rehberimize çok teşekkür ederim .Prontotour la bir çok geziye katılmış bir gezgin olarak Prontotour un böyle donanımlı bir rehberle uzun yıllar yoluna devam etmesini diliyorum ve umut ediyorum. ----------------...1/1

Jale Bozer 06/02/2018 21:58:56

Dört kişilik grubumuza 27 Ocak-03 Şubat 2018 tarihlerinde Fas Kraliyet Başkentleri turuna katıldık.Bu gezide Fas'ın dününü bugününü hissetmemizi sağlayan, hiçbir soruyu yanıtsız, hiçbir sorunu çözümsüz bırakmayan; günün her saatinde, ihtiyaç duyulan her anda misafirlerinin yanında olan değerli rehberimiz Eyüp Rüstem Yılmaz 'a çok teşekkür ediyoruz. Onun rehberliğinde gezimiz keyifli bir tatile dönüştü. Bir başka gezide bir başka dünyayı onun rehberliğinde keşfetmek dileğiyle......1/1

DEMET KARAMAN 05/02/2018 14:11:12

27.01/03.02.2018 tatilde Fas'taydık.Çok güzel bir tatil geçirdik.Yorucuydu ama çok güzeldi.Şehirde hiçbir sorumuzu yanıtsız bırakmayan , bilgisiyle muhabbeti ile gezimizin keyfli geçmesi için elinden gelenin fazlasını yapan rehberimiz Eyüp Rüstem Bey'e çok teşekkür ederim. Prontotour olarak böyle bir rehberin ailenizde olması büyük şans.Tekrar teşekkürler Eyüp Bey......1/1

Hulya Baskan 28/01/2018 17:02:17

13-20 Ocak 2018 tarihleri arasinda Buyulu Sahra Turuna katildik. Tipki adi gibi buyulu bu gezimizde cok guzel dostlar edindik. Tum gezi boyunca kocaman bir aile gibi hissetmemizi saglayan, her turlu kaprisimizi ceken, isini profosyenelce yapan rehberimiz Eyup Rustem Bey'e ve Pronto ailesine cok tesekkur ederiz. Ayni dostlarla ve tabi ki Eyup Rustem Bey rehberliginde Dunyamizi kesfetmek dilegiyle.......1/1

Nezihe Bozkurt 27/01/2018 21:41:31

13 -20 Ocak tarihlerinde Fas'taydık...Evet her yerde karşınıza bir güzellik çıkıyor,her adımda bir sürprizle karşılaşabiliyorsunuz...Eski çağlardan kalma hala yaşayan sokaklarda yürürken hangi değişikliği resme alayım diye telaşlanırken ...İşte tam burada devreye sevgili rehberimiz ''Eyüp Rüstem '' giriyor...İşini ne güzel yapıyor,ne güzel bizlerle diyalog kurabiliyor...Bizleri müşteri değil her birimizi kendi misafiri gibi memnun etmeye çabalıyor...Gerçekten ilgisine ,alakasına, sabrına ve işine saygısına benden de kocaman bir teşekkür......1/1

İlke Dalbayrak 25/01/2018 09:17:08

13-20 ocak katıldığım büyülü sahra turunda rehberimiz Eyüp Rüstem bey sayesinde kusursuz bir tatil geçirdim. Bu muhteşem tatil için pronto tur ve rehberimiz Rüstem beye çok teşekkürler....1/1

İDRİS SEVER 22/01/2018 16:41:52

Merhaba, 13-20 Ocak 2018 de Fas (büyülü sahra) turunuza aile olarak katıldık. Rehberimiz güzel insan Eyyüp Rüstem Beye, hiç düşmeyen pozitif enerjisi ve güler yüzü ve doğallığı için çok teşekkür ediyoruz. Bir rehberin, bir turu ne kadar güzel bir hale getirebileceğini bize gösterdi. Umarım başka turlarda da rehberimizle ve Pronto Tur ile tekrar birlikte oluruz. Selamlar, sevgiler....1/1

Ceren Yalçın 19/12/2017 19:56:16

13-17 Aralık tarihleri arasında katıldığım casablanca-marakeş turunda rehberımız Eyüp Rüstem Yılmaz Bey’ in ilgisi , güleryüzü , samimiyeti ve bilgi birikimiyle çok keyifli bir tatil geçirdik. Çok güzel dostluklar edindik. Teşekkürler Pronto ... İspanya destinasyonuna aynı rehberi istiyoruz :)...1/1

Serhat ÖRNEKSOY 19/12/2017 00:12:14

13 Aralık Tarihli FAS turumuzun başında sonuna kadar bizlere güler yüzü ve bilgisi ile aydınlatan Eyüp Rüstem YILMAZ'a ilgisi için çok teşekkür ederiz. Keyifli ve sorunsuz bir gezi olması bizleri çok mutlu etti. Teşekkürler Rüstem bey, teşekkürler Pronto Tur...1/1

Ramazan ALTINKURT 18/12/2017 13:34:23

13-17 Aralık Tarihleri arasında Fas gezimizde Rehberimiz olan Rüstem Beyin yakın ilgi ve alakası engin bilgisi ve güleryüzlü yardımsever kişiliği ile daha da güzel hale geldi..Kendisine ve Pronto yetkililerini teşekkür ederim.....1/1

Gizem Şamlıoğlu 13/11/2017 11:58:10

8-12/11/2107 tarihileri arasında katıldığım casablanca-marakeş turunda Rehberimiz olan Eyüp Rüstem Yılmaz'a ilgisi, bilgisi, güleryürüzü, yardımseverliği için çok teşekkür ediyorum. Edinilen güzel dostluklarla tekrar başka bir destinasyonda buluşmak üzere......1/1

ERCAN CANIMANA 07/11/2017 08:41:29

Pronto tur rehberimiz Emrah bey olmasaydı kesinlikle çekilmez bir tur olurdu. Tüm ücretli turlara da katıldım. son derece gereksiz bir zaman kaybı...1/1

Ayfer DAĞLI 31/10/2017 13:29:12

14.10.2017-21.10.2017 arası katıldığımız Büyülü Sahra Çölü Turunda rehberimiz Eyüp Rüstem YILMAZ'a güler yüzü ve ilgisi için çok teşekkürler. Çok keyifli ve sorunsuz bir gezi oldu.....1/1

Sevgi AKTÜRK 11/10/2017 13:49:00

30.09/07.10.2017 tarihleri arasında katıldığım Büyülü Sahra Çölü turunda rehberimiz Rüstem Eyüp Bey'e samimiyeti, ilgisi, güler yüzü, en ufak detaylarla bile ilgilenerek sorunsuz bir tatil geçirmemizi sağladığı için teşekkürler,...1/1

Bahar Aktaş 09/10/2017 17:36:13

Merhaba, 30/09-07/10/2017 tarihlerinde katıldığım "Büyülü Sahra Fas Turunda rehberimiz Eyüp Rüstem Yılmaz ' a 1 hafta boyunca bize Harika bir tatil yaşattığı için çok teşekkür ederim. Fas gerçekten çok farklı ve gizemli bir ülke. Pronto Tur la katıldığımız ikinci tur ve gerek otellerden gerek programdan son derece memnum kaldık. Program oldukça tempolu ve dolu bi programdı rehberimiz Eyüp Bey' in işine olan sevgisi ve yüksek enerjisi ile bu yoğun tempoyu oldukça eğlenceli bir hale getirdik. Grubumuzda son derece tatlı olduğundan inanılmaz bir tatil geçirdik bunun için pronto tura ve Eyüp bey e çok teşekkürler. Fas inanılmaz güzel bir ülke...1/1

Hürriyet Bal 08/10/2017 18:27:43

Bence , Fas turu çok güzel geçti öncelikle PRONTO tura tşkler ediyorum sonra rehberimiz EYÜP RÜSTEM beyfendiye çok tşkler ediyorum bilgisi, saygısı ve efendiliği ön plana çıkmış ender rehberlerden biri olarak düşünüyorum güler yüzü ve samimiyeti hepsi bir araya gelince örnek rehber görüyorum , zira çok turlara katıldım, çok yerler gezdim ama Rüstem bey den çok memnun kaldım bilgisi tartışılmaz herşey çok güzel di inş başka gezilerde buluşmak üzere PRONTO tura tekrar tşkler ve RÜSTEM beyede............1/1

Bahar Mutlu 04/10/2017 18:16:09

Rehberimiz Eyyüp Rüstem Bey ile çok keyifli bir seyahat deneyimi yaşadık. Kendisinden dakikalarca çok çeşitli konularda bilgi alabilmeniz mümkün. Bölgeye çok hakim. Bilgi birikiminin yanı sıra güleryüzü, samimiyeti hatta yemek siparişlerimizle bile tek tek ilgilenmesi bizleri çok mutlu etti. Hava alanında yanımızda olamayacağı için orada yaşayacaklarımızı bile adım adım bizlere aktarmıştır. Kendisine çok teşekkür ederiz. Yalnızca Royal Maroc Havayolları bizlere sıkıntı yaşattı keşke THY ile uçma şansımız olsa o zaman herşey dört dörtlük olacaktı....1/1

Nurcan P. 27/09/2017 14:00:04

Beyaz, mavi, sarı sokaklar arasında, çölde develerin gözlerinde, kerpiç yıkık dökük evlerde, her akşam kurulan meydanlarda, çarşılarda, kapılarda, toprak kaplarda, çinilerde ancak uzun zaman kalırsam doyabileceğim bir binbir gece masalları örneği yaşadım. Erol Nilgün hocam olmasa eminim hava sıcak yollar sıkıntılı olurdu. O kadar içime sindiki yolculuk öyle samimi ve duruydu ki sadece bizim için değil yerli halkı da koruyup gözetme haline hayranlık duydum. Dünyanın heryerine giderim kendisiyle. Tursuz gezen biriyim. Uzun uzadıye çok daha fazla şey yazmak isterim kendisi ve Fas hakkında ama acizlik bana ait. Rehber adı üzerinde mihmandar. Hiç poz vermeden bir tüccar gibi davranmadan Fas'ın büyüsünün önünü kapatmadan son derece ustalıkla yönetti yolculuğumuzu. Varsa ki olmadan olmaz tüm terslikleri manevra kabiliyeti ile yumuşatıp hissettirmedi. Hem mesafeli hem herkesle ayrı ayrı ilgiliydir. Teşekkürler Erol Nilgün. Teşekkürler Pronto....1/1

Bahadır SEÇGEN 09/09/2017 02:36:30

Çok güzel bir turdu. Turun böyle güzel geçmesini sağlayan rehberimiz Eyüp Rüstem Bey'e teşekkürler. Hem bilgi hem de organizasyon yönünden çok başarılı bir rehberlik yaptı. Yine Rüstem Bey'in rehberliğinde başka bir tura katılmak ümidiyle......1/1

TUGBA AKYUZ 06/09/2017 15:21:28

Sevgili seyahat severler , Kurban Bayramı 2017 Fas turuna katıldık. En büyük şansımız şüphesiz rehberimizin Erol Nilgün olması idi.. Kendisinin rehberliği eşliğinde unutulmaz anıları biriktirip çok mutlu bir şekilde turumuzu tamamladık. Kendisi ile daha nice destinasyonlara gitmeyi arzu ederiz....1/1

DİLARA ÖZDEN 10/07/2017 17:43:48

Pek değerli seyyahkarlar, Fas'taydık. Gittik, gezdik, gördük, yetti mi yetmedi. Sanmayın bu yazıyı gönderirken size nispet yapıyorum, sadece bir daha ki sefere birikecek anılarımdan kurtulmaktır niyetim. Tabii ki sizlerde birçok yeni yerler görüyorsunuz, tabii ki bir dolu fotoğraf kareleriniz var ama gönlümüzde yer edinenler ne kadar? Doğu felsefesiyle, orada ki ruhlarla işbirliği yapan ben acayip beslendim. Beklentisizlik yine işe yaradı bizi zirveye taşıdı. Casablanca sadece film değilmiş meğer...Kaos Marakeş meydanlarında kobrayla göz göze geldik, dingin Atlas Dağları’na atmaca gibi konduk, Jimi Hendrix topraklarındaydık düşünsenize onun adımladığı sokaklarda, neredeyse üç kişiden birinin sanatçı olduğu dünya mirası Mogador da Atlantik kumlarına ayaklarımızı gömdük, kah bir devenin hörgücüne kah Fenike, Kartaca esintili berberi evine konuk olduk.Yüzlerindeki çöl çizgileri, tebessümleri bizi nasıl etkiledi hiç bilemeyecekler. Bir daha karşılaşmayacağımız insanlarla yargısız, kaygısız naneli çay içmek çok iyi geldi. Geceleri hiç o değil gibi ilkel anılardan, ortaçağ sokaklarından hem tropikal, hem oryantal barlara transfer olduk. Tüm dünyadan insanlar, her dilden şarkılar, deli şovlar deli coştuk. Yedik, içtik, güldük, dans ettik, şarkı söyledik. Kesmedi. Baharata doyduk bir tek. Anlatılmaktan çok görülmesi gereken yerlerden. Size mutlaka işleyecek bakışlardan birini yakalamak hiç zor değil. Onlara da kapitalist tuzaklar kurulmuş tabii, maymunlar maskara olmuş, keçiler dağlarda değil ağaç dallarına bir fotoğraf karesi için tutsak edilmiş, bizde bu işin bir parçasıyız ne yazık ki. İşin en nirengi noktası ise rehberimizin Emrah Çetiner olmasıydı. Ona teslim olduk. İyi ki olmuşuz. Bir kere çok hoş hikayeler anlatıyor, bir dolu yeni bilgi. (takdir edersiniz ki gönüllü anlatan varsa meraklı dinleyen birileri de olmalı)Keşfetmeye gerek kalmadı keşfedilmiş olanı onun elinde vardı. Yerel esnafın, sokak satıcılarının aklı ondan sorulur, çözmüş işi. Yeri geldi özgü...1/2

DİLARA ÖZDEN 10/07/2017 17:43:48

r bıraktı, yeri geldi dizginledi, tam kıvamında.Hem sempatik hem mesafeli. Anlattıklarının, uyarılarının izini sürdük yolumuzu şaşırmadık, az harcadık, çok öğrendik ama sınava tabi olmadık. Geçtik yani sayesinde Morocco dan. Allah için iyi de dans ediyor. Sazlıydı, sözlüydü, nazlıydı, kınalıydı, kızları hoş, erkekleri alımlıydı, kaktüsleri bol, duvarları çinili, hem sade hem debdebeliydi. Abarttığım düşünülürse de, bilinsin ki bunlar bana işleyenler......2/2

Hülya Karaduman 24/05/2017 10:29:17

20-23 Mayıs tarihinde Marakeş turu yaptık.Rehperimiz Eyyüp Rüstem Bey'e çok teşekkür ederiz.Sırf bayan olan bir gurubu bu kadar güzel idare ettiği ve tüm isteklerimizi kimseyi kırmadan büyük bir hoşgörüyle yerine getirdiği için çok teşekkürler.Şöförümüz Muhammed 'e de ayrıca teşekkür ederiz :)

Meryem YİĞİT 04/05/2017 19:55:06

22-29 nisan tarihleri arasında arkadaşlarımla kraliyet kentleri turuna katıldık. Değerli rehberimiz Eyyüp Rüstem Bey in bilgisi ve tecrübeleriyle dolu dolu mükemmel bir tur oldu. Kendisine sabrı ve ilgisi için teşekkür ederiz. Fas insanının iyiliği ve yardım severliğini Türklere olan sevgisini görmek bizi daha da mutlu etti. Biz çok eğlendik zamanı ve imkanı olan herkese Fas ı tavsiye ediyorum. Teşekkürler pronto :)

Yücel İnce 04/05/2017 14:47:45

22-29 Nisan tarihleri arasında Kraliyet Başkentleri gezisini eşimle birlikte katıldık.Beklentilerimizin üzerinde bir gezi gerçekleştirdik.Rehberimiz Eyyüp Rüstem beyin engin tarih,etnik,sosyolojik ve ekonomik birikiminden ziyadesiyle yararlandık.Kendisine bizzat teşekkür eder,böyle değerli bir rehberi bünyelerinde barındıran Pronto Turu kutluyorum.Ayrıca turun ahenk ve uyum içide geçmesini sağlıyan gezicilere teşekkür ediyorum.Başka turlarda görüşmek dileğiyle...

DİLARA ÖZDEN 03/05/2017 11:14:05

Pek değerli seyyahkarlar, Fas'taydık. Gittik, gezdik, gördük, yetti mi yetmedi. Sanmayın bu yazıyı gönderirken size nispet yapıyorum, sadece bir daha ki sefere birikecek anılarımdan kurtulmaktır niyetim. Tabii ki sizlerde birçok yeni yerler görüyorsunuz, tabii ki bir dolu fotoğraf kareleriniz var ama gönlümüzde yer edinenler ne kadar? Doğu felsefesiyle, orada ki ruhlarla işbirliği yapan ben acayip beslendim. Beklentisizlik yine işe yaradı bizi zirveye taşıdı. Casablanca sadece film değilmiş meğer...Kaos Marakeş meydanlarında kobrayla göz göze geldik, dingin Atlas dağlarına atmaca gibi konduk, Jimi Hendrix topraklarındaydık düşünsenize onun adımladığı sokaklarda, neredeyse üç kişiden birinin sanatçı olduğu dünya mirası Mogador da Atlantik kumlarına ayaklarımızı gömdük, kah bir devenin hörgücüne kah Fenike,Kartaca esintili berberi evine konuk olduk.Yüzlerindeki çöl çizgileri, tebessümleri bizi nasıl etkiledi hiç bilemeyecekler. Bir daha karşılaşmayacağımız insanlarla yargısız, kaygısız naneli çay içmek çok iyi geldi. Geceleri hiç o değil gibi ilkel anılardan, ortaçağ sokaklarından hem tropikal, hem oryantal barlara transfer olduk. Tüm dünyadan insanlar, her dilden şarkılar, deli şovlar deli coştuk. Yedik, içtik, güldük, dans ettik, şarkı söyledik. Kesmedi. Baharata doyduk bir tek. Anlatılmaktan çok görülmesi gereken yerlerden. Size mutlaka işleyecek bakışlardan birini yakalamak hiç zor değil. Onlara da kapitalist tuzaklar kurulmuş tabii, maymunlar maskara olmuş, keçiler dağlarda değil ağaç dallarına bir fotoğraf karesi için tutsak edilmiş, bizde bu işin bir parçasıyız ne yazık ki. İşin en nirengi noktası ise rehberimizin Emrah Çetiner olmasıydı. Ona teslim olduk. İyi ki olmuşuz. Bir kere çok hoş hikayeler anlatıyor, bir dolu yeni bilgi. (takdir edersiniz ki gönüllü anlatan varsa meraklı dinleyen birileri de olmalı)Keşfetmeye gerek kalmadı keşfedilmiş olanı onun elinde vardı. Yerel esnafın, sokak satıcılarının aklı ondan sorulur, çözmüş işi, hem özgür bırakıyor biz

Müjde kavaklı 01/05/2017 14:35:46

22-29 nisan kraliyet şehirleri turuna arkadaşlarım ile katıldık. Beklentilerimin üzerinde bir gezi oldu rehberimiz Rüstem Eyyüp Bey e sabrı bilgisi ve anlayışı ile Fas turumuza kattığı güzellikler için teşekkürleri bir borç bilirim eşsiz tarihi dokusu bize çok iyi davranan Fas vatandaşları ile kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri

Müjde kavaklı 30/04/2017 17:07:09

22-29 nisan kraliyet kentleri turuna katıldık. Beklediğim den çok daha güzel geçen turumuz için ilk olarak neşeli ve bize her şeye rağmen sabırlı davranan rehberimiz Eyyüp Bey e bilgisi ve sabrı için teşekkürederiz (şükran) Türk olmak Fas da bir ayrıcalık gibi bizden yardım ve hoşgörüsünü eksik etmeyen Fas halkını ve hala tüm eski gelenek ve tarihi yapısını koruyabilen Fas ı imkanı olan herkese tavsiye ederim.

Seher Barlas 19/04/2017 15:39:22

8nisan - 15 Nisan tarihleri arasında eşimle birlikte yaptığı mız Fas gezisindeki rehberimiz Rüstem Bey tüm guruba mükemmel hizmet verdi hepimiz le ilgilendi kendisine ve Prontoya teşekkür ederiz

MİNE SUCUKA 19/04/2017 10:58:56

11 nisan cıkışlı fas turunuz ile ilgili, tur gayet güzel geçti, rehberimiz Emrah bey son derece donanımlı ve ilgili idi yalnız turun kalkış ve iniş saatleri cok yorucu idi, bilgilerinize.

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

ÖDEME SEÇENEKLERİ

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?