Lviv Turu

15/11/2019 - 15/11/2020 tarihleri arası 2 sonuç bulundu

Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Lviv, Ukrayna'nın son yıllarda parlayan yıldınıza dönüştü ve Avrupa'nın dikkat çeken turizm destinasyonlarından biri haline geldi. Aynı zamanda Ukrayna'nın kültürel anlamda en önemli merkezlerinden de olan Lviv adını Rutenya Kralı Daniel'in en küçük oğlu Leo'dan alır. Özellikle mimari yapısı ve şehir dokusuyla dikkatleri çeken Lviv, müzeleri, restoranları ve parklarıyla tipik bir Doğu Avrupa kentidir. Sovyet işgali ve II. Dünya Savaşını az hazarla atlatmış, dokusunu korumayı başarmış ve üslubuyla dikkatleri çeken eserleriyle UNESCO Dünya Mirası listesine girmeyi başarmıştır. Lviv Tarihi Şehir Merkezi, söz konusu listede yer almaktadır.  

Lviv'e Balkan turları gibi vizesiz turlar ile gitmek mümkündür. Lviv'in önemli bir özelliği de tarhi şehirde yer alan pek çok önemli lokasyonun birbirine yürüme mesafesinde olması ve yürüyerek gezilebilmesidir. Ayrıca Ratusha Kulesi, Market Meydanı, House of Scientists, Etnografya Müzesi, Arsenal Müzesi, Çikolata Müzesi, Lviv Tren İstasyonu, And Paul Kilisesi, Dominican Katedrali, St Peter Kilisesi ve St Andrew Kilisesi muhakkak görülmeli, şehrin onlarca leziz et restoranından birinde leziz Lviv et yemekleri tadılmalıdır.

Lviv, Avrupa turları ile gidebileceğiniz en güzel şehirlerden biridir. Çok farklı kültürel grupların bir arada yaşadığı ve ortak bir gelenek oluşturduğu, renkli ve güvenli gece hayatıyla dikkatleri çeken bir şehirdir Lviv. 2500'den fazla tarihi eser ve görülecek mimari eser barındırır. Doğu ve Batı Avrupa üslubunun buluştuğu, Sovyet döneminden de izler taşıyan, son derece kendine has ve son derece keyifli bir şehirdir.

Her yıl Lviv'den 100 civarında yerel festival gerçekleştirilir. Hava koşullarına aldırmadan neredeyse her hafta sonu bir etkinliğin olduğu Lviv'de yerel giysileriyle eğlenen insanlar görmek işten bile değildir. Çünkü festivallerin çoğu yerel müzikle ilgilidir. Ayrıca özellikle yılbaşı dönemlerinde daha geleneksel festivaller de düzenlenmekte ve misafirler Lviv gelenekleriyle tanışabilmektedirler.

Lviv, 30'dan fazla park, koru ve botanik bahçesine de ev sahipliği yapar. Kuzeyde yer alan ve yeşil dokusuyla dikkatleri çeken Lviv'in kesinlikle parkıları ve botanik bahçeleri de ziyaret edilmelidir. The Stryisky Park şehrin en eski ve en güzel parkı olarak biliniyor ve hem yerel halk tarafından, hem de turistler tarafından ziyaret ediliyor. Ayrıca Ivan Franco Parkı ve High Castle Park da görülmeye değer parklar arasındadır. Tüm bunların yanı sıra Lviv'in tiyatro ve opera binaları da görülmelidir. Mimari yapılarıyla dikkatleri çeken bu yapılar, misafirlerine enfes gösteriler sunmakta ve izleyicileri mest etmektedirler. Lviv bir üniversite şehri olarak da bilinmektedir. Akademik binaları, kampüsleri ve yeşil alanlarıyla Lviv üniversiteleri şehrin dinamik yaşantısına da renk katıyorlar. Lviv ayrıca söylendiğine göre Hürrem Sultan Roxselana'nın doğduru şehirdir...

 

Lviv Turu Fiyatları ve İndirim Fırsatları

Lviv turu Pronto'nun 25 yıllık güvencesi ise sizleri bu harikulade şehre davet ediyor. Lviv turu 2 gece olarak değil, tıpkı İtalya turları gibi 3 gece 4 gün olarak operasyonlaştırıldı. Turun ilk gününde misafiler şehrin tadını diledikleri gibi çıkarabilirler. Çünkü ilk gün serbest zaman içermektedir. Lviv turunun ikinci ve üçüncü günleri de tam gün serbest zaman olarak tasarlanmıştır. Lviv şehri, yürüme mesafesinde yüzlerce eser, kafe ve restoranla doludur. Prontotour misafirleri şehrin tadını diledikleri gibi çıkarmak konusunda özgür olacaklardır.

Lviv, son yıllarda Ukrayna'nın ve de Avrupa'nın en gözde destinasyonlarından biri halini aldı. Doğu Avrupa'yla batı Avrupa'nın birleştiği ve birbirini bulduğu bu eşsiz şehri görmek, hem geçmişe bir yolculuk gibi, hem de günümüzde yapılan keyifli bir kaçamak gibi...

Devamını Oku
MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?