Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

OTELLER


IBIS MARSEILLE HOTEL CENTRE PRADO VELODROME / Marseille


IBIS STYLES MARSEILLE VIEUX PORT / Marseille

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

PEGASUS HAVA YOLLARI
4-11-18-25 OCAK
1-8-22 ŞUBAT
1-8-15-22-29 MART
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN - MARSİLYA 11:50 13:10
MARSİLYA - İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN14:10 19:20

5-12-26 NİSAN
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN - MARSİLYA 12:45 15:10
MARSİLYA - İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN 15:50 19:55

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul Sabiha Gökçen – Marsilya – İstanbul Sabiha Gökçen  parkuru ekonomik uçak bileti
 • Marsilya’da belirtilen kategorideki otelde veya benzeri otelde 2 gece oda-kahvaltı (2 continental kahvaltı) konaklama
 • Havaalanı ve güvenlik vergisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • KDV

 • Vize ücreti,servis bedeli 120 EURO (Vize için gerekli evrakları lütfen isteyiniz.)
 • Her türlü kişisel harcamalar, otel ekstraları 
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Şehir Turları
 • Şehir vergileri
 • Rehberlik hizmeti
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı Transferleri (Ekstra olarak hizmet verilebilir.)
 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
GENEL UYARILAR & NOTLAR

**Programımız grup programı olmayıp, sadece münferit otel ve uçak hizmeti içermektedir.
**Arzu eden misafirlerimiz ekstra havalimanı – otel – havalimanı transferi satın alabilirler.
**Tur kaydı itibari ile biletleme işlemi yapılacak olup iptal tarihine bakılmaksızın bilet bedelinin tamamı ceza olarak kesilmektedir. Tur satın alındıktan sonra yapılacak değişiklik işlemleri ancak bilet iptali ve bilet bedeli kadar ceza karşılığında gerçekleştirilecektir. Turu satın alan misafirlerimiz bu maddeleri kabul etmiş sayılırlar. Tur tarihine 30 gün ve daha az kala yapılan iptallerde sözleşmede yer alan iptal koşulları geçerlidir. Konser, festival, kongre gibi özel dönemlere gelen rezervasyonlarda otellerin uyguladığı ceza şartları aynen yansıtılır.
**Uçuşlar, müsaitlik durumuna göre Pegasus Havayolları, Türk Hava Yolları ile Atatürk veya Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapılabilir.
**Belirtilen otellerde müsaitlik bulunmaması halinde alternatif otel önerisi sunulacaktır.
**Fransız Turizm Bakanlığı'na göre 2* ve 3* otellerde klima bulundurma zorunluluğu yoktur. Bu sebeple 3* otellerde klima olmama ihtimali bulunmaktadır.
**Triple odalarda (3 kişilik oda: 1 dbl yatak + 1 ekstra yataktan oluşur) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır.
**Double+Child (2 yetişkin+1 çocuk) odalarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir.
**Otellerde genellik check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
**Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir.
**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa,Bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
**Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
**Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol etmeniz tavsiye edilir.

 
Alternatifler yükleniyor

Gök Mavisi Sahil, COTE D'AZURE... Marsilya

İklim ;

Şehir, yazları sıcak, kışları ılık geçen tipik bir Akdeniz iklimine sahiptir. Hava sıcaklıkları yıl boyu 3 ile 30 derece arasında değişiyor. Yılın büyük bölümü güneşli geçiyor. En sıcak ay Temmuz, en soğuk ay ise Ocak. Kar çok nadir görülüyor.Yağışlar yaz ve bahar aylarında daha az, sonbahar ve kış aylarında ise daha çok görülüyor.

Yemek ;

Liman kenti olduğu için hemen her mevsimde taze bulabileceğiniz deniz ürünleri yemek seçeneklerinin başında geliyor.Eski limandaki birçok restoranda lezzetli deniz ürünleri yiyebilirsiniz.Patates ve çeşitli balıkların pişirilmesiyle yapılan, ekmek ve acı sosla servis edilen bir tür balık çorbası La Bouillabaisse,Sarımsak, limon, zeytinyağı ve yumurtadan yapılan genellikle fırında pişmiş balığın yanında servis edilen Aïoli,Tipik, kalın kabuklu Güney Fransa ekmeği Fougasse,Kapari, ezilmiş zeytin ve zeytinyağından yapılan, yemeklerin öncesinde ekmekle servis edilen bir tür meze Tapenade, Bot şeklinde, portakal aromalı bisküvi Navette, Ana maddesi ançuez, siyah zeytin, sarımsak olan, kereviz, karnıbahar, havuç gibi çiğ sebzelerle servis edilen bir sos Anchoïade denemeyi ihmal etmiyoruz.

Restaurant önerileri ;

Miramar ,http://www.bouillabaisse.com

Chez Fonfon http://www.chez-fonfon.com

Le Petit Nice Passedat http://www.passedat.fr

Four des Navettes http://www.fourdesnavettes.com

Peron http://www.restaurant-peron.com

Le Cafe Des Epices http://www.cafedesepices.com L’epuisette http://www.l-epuisette.fr

Alışveriş ;

Şehrin en popüler alışveriş caddeleri Eski Liman’ın arkasında kalan “Rue Paradis”, “Rue Saint Ferreol” ve “Rue de Rome”. “Cours Julien” ve “Cours Honore” gibi yürüyerek mağaza gezeceğiniz ve daha bohem butiklerle karşılaşacağınız caddeleri de alışveriş için sayabiliriz.Büyük bir alışveriş merkezi arıyorsanız Eski Liman’ın hemen arkasında yer alan “Centre Bourse” alışveriş merkezine.“Les Terrases du Port” alışveriş merkezi de içerisinde restoranları modern bir seçenek sunuyor.Marsilya’da pazarlar da  bir hayli ilgisini çekiyor.“Cours Julien” ’de semt pazarından organik meyve ve sebze satın alabilirsiniz. Marsilya’dan hediyelik olarak alınabileceklerin başında ise sabunlar, el yapımı biblolar, Navattes kurabiyeleri ve Pastis isimli rakıya benzeyen bir Fransız içkisi geliyor. Pastis’in çeşitli meyveli karışımları da var.

Eğlence ve gece hayatı ;

La Caravelle, Misafirperver ve sakin ambiyansında konuklarını ağırlayan bu barda ister birbirinden lezzetli kokteylleri deneyin isterseniz de Fransa’nın iddialı şaraplarının tadına baktın.

La Part des Anges ,sakin bir gece geçirebilir, çeşit çeşit şarabı deneme imkanı bulabilirsiniz.

Bar de la Marine , Love Actually filmini izlediyseniz tanıyor olabilirsiniz, Colin Firth’ün birkaç kelime Portekizce parçalayıp aşkını ilan ettiği bir sahne Bar de la Marine’in ta kendisi!

Métal Café, Şehrin en çok konuşulan mekânı

Le Trolleybus , Marsilya gece hayatının en hareketli olduğu mekânlardan biri Le Trolleybus... Aynı anda hem kulüp hem bar hem de konser salonu olarak konuklarını ağırlıyor.

Görmeden dönmeyin ;

Aziz Victor Manastırı, şehrin bu en eski tarihi yapıtında düzenli olarak dini müzik konserleri de yapılıyor.

Notre Dame de la Garde Manastırı, Marsilya’nın sembollerinden birisi ,terasında vakit geçirebilir ve nefes kesen manzaranın tadını çıkarın.

Vieux Port (Eski Liman), Balık pazarı ile deniz ürünleri yiyebileceğiniz birçok restorana da ev sahipliği yapıyor.

La Panier (Eski Şehir),Marsilya’nın en eski tarihi ve kültür merkezi olan bu renkli mahalle.Otantik Cezayir mutfağı, yerel esnaf dükkanları, gurme gıda mağazaları ve sanat galerilerini de görebilirsiniz.

Akdeniz Arkeoloji Müzesi ,modern ve büyük müze binasında Akdeniz medeniyetinin tarihini keşfedebilirsiniz.

Chateau d’ıf,1527 yılında denizin ortasındaki adaya Fransız kralı tarafından yaptırılan bu kale, 17 yy’da hapishane olarak kullanılmış.

The Vielle Charite, yıl boyunca çağdaş sanat sergilerine de ev sahipliği yapıyor.

Longchamp Sarayı,önünde büyük bir çeşmesi olan bu muhteşem saray, Marsilya’ya Durance nehrinden su getirilmesini kutlamak için inşa edilmiş.

Marsilya Katedrali,Beyaz ve yeşil kireçtaşı kullanılarak 1800’lü yıllarda deniz kenarında inşa edilen ve kubbeli kuleleri ile zamanının en büyük dini yapısı olan bu katedral, şehrin siluetinin de önemli bir parçası.

Pharo Sarayı, harika manzaralı bir park içerisinde duruyor

1.GÜN İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN-MARSİLYA

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olmanızı öneriyoruz. (Uçak saatleri,seyahat edeceğiniz döneme göre programda uçuş tarihleri bölümünde belirtilmektedir.)Bilet ve bagaj işlemlerinizin ardından Pegasus Havayolları'nın  tarifeli uçuşu ile seyahat tarihinize istinaden belirtilen saatte Marsilya'ya hareket.Havalimanına varışı takiben otelinize serbest ulaşım ve otelinize giriş işlemleri ve odanıza yerleşme. Dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.GÜN MARSILYA

Kahvaltının ardından tam gün şehirde keyifli keşifler imkanı..  Geceleme otelimizde.

3.GÜN MARSILYA - İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve otelden çıkış işlemleri ve havalimanına serbest ulaşım.Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasını takiben Pegasus Havayolları'nın  tarifeli uçuşu ile seyahat tarihinize istinaden belirtilen saatte İstanbul’a hareket. Atatürk Havalimanı'na varış. Bir sonraki "Şehir Kaçamağı"nızda görüşmek üzere...

Derviş Zorlu 03/04/2019 10:40:42

Turumuz muhteşemdi. Hele de MERT. Çok rehber tanıdım ama MERT gibisini ilk defa . 5/4 lük bir rehber. Avrupada sanırım Avrupa tarihini onlaerdan daha fazla biliyor. Teşekkürler sevgili MERT: Turda oluşan sorunlara gelince . Uçağın check in işlemlerini bizim yapmamız istendi ama THY sayfasında verilen PNR dan yapamadık. Şirketin bunu yapması gerektiğine inanıyorum. Bir de kaldığımız hotelde ikinci bir yastık istedim . maalesef yedek yastıkları yoktu....1/1

Sibel Kayapalı 14/12/2018 21:43:19

10-13 Kasım 2018 tarihinde katıldığım Paris turunda öncelikle Paris havalimanında bizi karşılayan Tur Rehberlerimize çok teşekkür ediyorum.Hepsi çok güleryüzlü ve ilgililerdi.Turu satın alırken kalacagımız otel için şehir merkezine 70-80 km uzakta demelerine karşılık hiç de öyle degıldı.Gerek Metro,gerekse otobus duragına cok yakındı.Bu durumda satışta bulunan müşteri temsilcilerinin bizleri yanıltmamalarını dilerim.Ayrıca Paris’te bulunan Rehberimiz Mert bey e tekrar tekrar ılgılerınden dolayı tesekkur edıyorum.Ufak bir kaza gecırmıstım,kendısı gerek arayarak gerekse mesaj yazarak sagolsun cok ılgılendı.Yabancı bir ülkede bunu hissetmek cok ıyı geldı.En kısa zamanda tekrarlamak uzere,tesekkurler Pronto Tur......1/1

Nehir&Erim Yılmaz 20/11/2018 16:46:48

Paris'e yalnızca konser izlemek için gitmeyi planlamıştık, en azından biz öyle sanıyorduk. 4 gün zaten çok kısa bir süreydi (o konuda da yanılmışız). Pronto Tur'un deneyimli rehberleri olabileceğini tahmin ediyordum tabi. Ama Mösyö Mertiy ( MG) , Mert Güler yani:)), bizi neşeye, sanata, tarihe, keyife, müziğe ve uzun zamandır bünyemizin ihtiyacı olan bir tatil rehavetine bıraktı. Kendisi bir tur rehberinden fazla, Alaadin'in Lambası'nın cininden bir parmak az. Bazen insan 10 gün tatil yapar dinlenemez, bazense 4 günde her dakikayı dolu, meraklı, keşifle geçirebilirmiş demek, bunu anladık. Bir kente geldiğinizde elbette kendiniz gezebilirsiniz, heyecanlı bile olur belki. Ama Paris, yol, yordam, bilet, müze, Navigo, RER derken yorulunup, kaçırılacak bir şehir değilmiş. Hiçbir şey düşünmeksizin sadece gezdik, sadece bir kenti ve hikayelerini öğrendik. Sadece kültürüne tanıklık ettik. Mert Güler olmadan geçirdiğimiz serbest zamanlar, yine onun verdiği nokta atışı bilgiler, tavsiyeler ve küçük tüyolarla hiçbir olumsuz an yaşanmadan keyifle geçirildi. Bildiğinizi düşündüğünüz şeyleri unutmak bazen iyi gelir belki kimbilir. Çünkü Eiffel kulesi sadece demir yığını değil, çünkü otelde kahvaltıda sadece kahve-kruvasan yok, çünkü fransızlar keyifle gülümsediğinizde ( tüm dünyada ve ilişkilerinizde olduğu gibi) çok kibar insanlar :) Pronto Tur'a güzel işbirliği, hizmeti için teşekkür ederiz.. Mert Güler, güleryüzünüz ve emeğiniz sayesinde, çok mutlu ayrıldık Paris'ten. Her şey harikaydı. Ama yakında yine görüşeceğiz. İsmet Abi'ye de saygılarımızı gönderiyoruz. Sevgiler.....1/1

Gokhan Celik 20/11/2018 13:45:52

Bir insan üç günlük tur sonrasında rehberinden ayrıldığı için ne kadar üzülebilir ki ? Ben anormal derecede üzgünüm. Herşey bir yana Mert abi gibi bir insan tanıdığım için çok ama çok mutluyum. Daha ilk dakikada top noktada olan enerjisine hayran oluyorsunuz . Kültür bilgisiyle enerjisi birleştiğinde ise sayesinde hayatınıza inanılmaz bir anı eklenmiş oluyor. Paris’i kolaylıkla araştırabilirsiniz size göre mi değil mi diye, ama Emre abiyi araştırarak bulmanız zor, o yüzden hakkındaki görüşlerimi sizinle paylaşmayı kendime borç bildim. Umarım kendisiyle tekrar bir araya gelme şansı bulurum....1/1

Zülal&Seda Sönmez 01/10/2018 16:03:36

Merhabalar,19-23 Eylül 2018 tarihinde katıldığımız Güney Fransa turundan çok memnun kaldık.Genellikle turlarımızı Pronto Tur'la yapmaktayız ve daha öncede Benelux turunda da rehberimiz olan Murat İşçi ile şans eseri bu turda da denk geldik.Kendisinin bilgisi,pozitif enerjisi ve her zaman bizlere yardımcı olması sayesinde çok güzel vakit geçirdik.Aracımız ve şöförümüzde gayet iyi ve güvenliydi.Herkese önerebileceğimiz bir tur oldu.Teşekkür ederiz....1/1

Tevfik Ali Küçükbaş 28/08/2018 09:52:28

18-25 Agustos tarihleri arasinda düzenlenen Büyük Fransa Turuna katildik. Önceden de turlariniza ailece katilmistik. Bu tur da farkli anlayista oldugumuz Fransa’nin guzel bir ülke oldugunu, insanlarin bekle timizden daha sicak iletisim kurdugunu, begenebilecegimiz yemeklerinin bulundugunu ( Bir Paris gezimizde yanlis seçimler yapmistik ) ve basarili bir rehber ile gezinin çok daha doyurucu oldugunu yasadik. Rehberimiz Sayin Gökhan Erkorol’ a samimi olusu, bilgilerini ve deneyimlerini açiklikla paylasmasi, dengeli ve sabirli yönetimi dolayisyla çok tesekkur ederiz. Ayrica Prontotur’un extra geziler için yaptigi jest için de yöneticilerine tesekkür ederiz. Unutamayacagimiz anilarla dolu güzel bir gezi yasamis olmaktan dolayi memnuniyetimizi bildiririz....1/1

T. Akkurt 24/07/2018 12:18:38

18-22 temmuz tarihleri arasında 13 yaşındaki oğlumla katıldığımız Paris- Disneyland turundan çok memnun kaldık. Paris; efsane kulesi Eyfel ile, Seine nehri ile, kiliseleriyle, müzeleriyle efsane bir şehir. Disneyland zaten büyük küçük herkesin rüyası. Rehberlerimiz, Mert Bey, Zafer Bey, Louvre Müzesi gezimizde bize rehberlik eden Emre Bey her konuda bizlere yardımcı oldu. Otelimiz Paris merkezdeydi. Bu sayede kendimiz de gezme şansı yakaladık. Beklentimizin de ötesinde bir tur oldu bizim için . Rehberlerimize ve Pronto Tur’a sonsuz teşekkürler......1/1

Aliye Çakır 19/07/2018 12:03:39

Merhaba,14_17 Nisan 2018 tarihleri arasında 17 yaşındaki oğlumla Paris'e gittik.İlk yurt dışı seyahatimizdi.Havaalaninda bizi Zafer bey ve İsmet bey karşıladı.İkiside çok güler yüzlüydü.Allaha şükür hiç sorun yaşamadık.Her iki rehberde işine çok hakim.Prontoda bilet alırken neler konuştuysak aynen otel herşey aynıydı.İnsallah kısa zamanda gene buluşmak temennisiyle......1/1

Rumeysa Yasemin ÇİÇEK 04/07/2018 15:00:37

28.06.18-1.07.18 arasında yaptığımız Paris turumuz son derece keyifliydi. Havaalanında bizi karşılayan Zafer bey, transferler esnasında tanıştığımız İsmet bey, brugge ve disneyland turlarında yanımızda olan Mert beye sonsuz teşekkür. Mert bey enerjisi, güleryuzu ayrılırken havaalanında son ana kadar bizi yalnız bırakmamış olması çok ince bir davranıştı. Hepsine çok teşekkürler.....1/1

Candan demirturk 27/06/2018 22:20:21

Mert guler beye coklu besın alerjısı olan ogluma buzdolabı sıkıntısı yasamamamız ıcın evınden temın ettıgı akulu buzdolabı ıle destegınden oturu de nezdınızde tekrar tekrar tesekkur edıyorum....1/1

Candan demirturk 27/06/2018 22:16:40

18-22 hazıran tarıhlerı arasında acentanızın sozkonusu turuna aılece katıldık. Rehberımız mert guler ve ekıbı tarafından bılgılendırıldıgımız gezımızde cok buyuk bır memnunıyetle gezımızı tamamladık. Basta rehberımız olmak uzere tum emegı gecenlere bu guzel tatıle vesıle oldukları ıcın cok tesekkur edıyoruz....1/1

Ramazan EFE 26/06/2018 15:09:45

18.22 Haziran 2018 Tarihinde Paris - Disneyland Turuna katıldık 2 çocukla tereddütteydik hatta birisi 10 aylık olduğu halde inanılmaz keyifli geçti vip araçla karşılandık bebek koltuğuna kadar düşünülmüş Pronto Tura çok teşeşkkür ederim Özellikle Rehberimiz Mert GÜLER'e Teşekkürler....1/1

nagehan ozkan 07/06/2018 18:38:30

hayatimda ilk defa bir tur sirketiyle avrupaya gittim ve belirtmek isterim ki Pronto Tur cok dogru bir secim olmus ben 24-27 mayis Paris gezinize katildim hersey cok mukemmeldi ama bunda en cok payi sevgili rehberimiz Mert Guler ve her kilit noktada arka planda yardimci olan Ismet Yilmaz a veriyorum...Mert Guler in misafirlerine ilgisi,yaklasimi ve ayni zamanda bilgisi muhtesemdi...bundan boyle butun Fransa gezilerimin rehberi MERT GULER ve ISMET YILMAZ beylerdir....1/1

Nilgün Durmaz 28/05/2018 11:29:38

24-27 mayıs Paris turundan 1 gün oldu döneli,ve ben hala geçirmiş olduğum o rüya gibi tatilin etkisindeyim,tatilden 10 gün önce evde yaşadığım bir kazada ayağımdan ciddi şekilde yaralanmıştım,koltuk değneklerimle katıldım tura...Ama rehberimiz Mert Güler öyle yardımcı olup muhteşem turumuza o güzel desteklerini ekledi ki,emin olun acımı bile unuttum...Defalarca pronto turu kullandık,her turdan inanılmaz memnun ayrıldık,ama özellikle bu tur resmen anlatılmaz yaşanırdı...İSMET YILMAZ bey,MERT GÜLER bey,bizim gözümüzde çıtayı resmen zirveye taşıdı...Hepinize sonsuz teşekkürler,en kısa sürede başka bir PRONTO turunda yeniden karşılaşmak ümidiyle,sevgiler saygılar...1/1

Oguzhan Durmaz 25/05/2018 22:37:52

Merhabalar; suanda 24-27 mayis paris turumuzun ikinci gununden yaziyorum. Daha oncede defalarca pronto tur ile seyahat etmis ve memnun kalmistim iyiki buseferde pronto turu seçmişim. Rehberlerimiz sayin Mert Guler ve Ismet Yilmaz a cok cok tesekkur ederiz. Havaalaninda ilk karsilastigimiz andan itibaren hep yardimci olup yanimizda oldular. Esimin malesef tatilimize 10 gun kala ayak bileginde gerçekleşen burkulma ve sonucunda koltuk degnegi ile tura katilmamiza ragmen ozellikle Mert bey turumuzun guzel gecmesi icin herdaim yardimci oldu . Hem ilgisi hem bilgisi ile gercekten mükemmel bir evsahipligi sergilediler..Mert beyin ismini tura giden arkadaşlardan daha once duymustum fakat bukadar mükemmel bir yonetim ve rehberlik hizmeti alacagimizi tahmin etmemistim.. Evet paris mükkemmel bir sehir ama Mert bey ve ismet beyler ile gercekren ruya gibi bir tatil yapiyoruz..Herşey icin tesekkurler Mert bey Ismet bey.....1/1

Ayşe Güven 14/05/2018 17:39:16

Merhabalar, 10-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Paris turuna eşimle birlikte katıldık.ilk Paris deneyimimizdi biraz heyecanlı ve tedirgindik. Ancak havalimanında İsmet Yılmaz ve Zafer San beylerin bizi güzel enerjileriyle karşılamaları tüm tedirginliğimizi aldı. Daha sonra muhteşem enerjisi ve güler yüzüyle Mert Güler beyle geçirdiğimiz muhteşem Paris turu ayrıca VIP araçlarla yaptığımız extra Brugge turu aşırı keyifliydi. Ayrıca otellerin kalitesi süperdi. Aile sıcaklığında unutulmayacak bir Paris rüyası yaşadık. İsmet Yılmaz, Zafer San ve özellikle MERT GÜLER sizlere teşekkür ederiz. Prontoturla seyahatımızın ayrıcalığını hissettik başka turlarda görüşmek dileğiyle......1/1

Halil - Burcu YÜCEL 06/05/2018 14:24:32

Merhabalar, düğün sonrası balayımızı Paris ' te geçirme isteğimiz ilk yurt dışına çıkma deneyimimizden dolayı kafamızda soru işaretleri olsa da havaalanında Mert Bey ' in bizleri karşılaması ile o an bitmişti :) Enerjisi , samimiyeti , bilgisi ve ilgisi ile inanılmaz bir balayı tatilimiz oldu. Her şey için çok teşekkürler Prontotour ve tabi ki Mert GÜLER. Adamsın...1/1

Göksel & Leyli Yaman 05/05/2018 13:41:26

17-20 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen Paris turuna 2 çocuğumuzla beraber katıldık. Rehberimiz İsmet Yılmaz ile her şey kusursuzdu. Otel, 3 yıldızlı olmasına rağmen kahvaltı ve odaların kalitesi süperdi. Tur esnasındaki tüm yolculuklarınızı 8 kişilik VIP Mercedesle yapmak ise ayrı bir keyifti. Prontotur'a bu konuda ayrıca teşekkür ederim. Müşteri memnuniyeti sağlamakta çok başarılısınız.Saygılarımla....1/1

ASUMAN GÖKGÖZ 02/05/2018 23:09:46

Merhabalar, 28 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında Prontotourun Paris gezisine kankamla birlikte katıldık.Bize göre Paris’ite en kötü hava koşullarına denk geldik çünkü soğuktu ancak Mert ve Zafer Beylerin sıcaklığı,ilgisi,enerjisi ve dostluğu hepimizin içini ısıttı.İlk kez bir tur şirketi ile yurtdışı seyahatine karar verirken çok endişelenmiştik çünkü daha önceki yurtdışı seyahatlerimizde hep münferit hareket etmiştik.Açıkçası Prontotour’un ve ekibinin sağladığı konfor inanılmazdı...Tur satışında vadedilen her detay fazlası ile yerine getirildi, üstelik kibarlıkla ve çok büyük incelikle bizim aklımıza gelmeyen detaylarla ilgilendiler.Öncelikle,sanki evlerine ziyarete gielmiş eski dostları gibi hissettiren rehberlerimiz Mert ve Zafer Beye çooookkkkk teşekkür ediyorum....Prontotour Ailesi olarak hayatımıza güzellik katmaya devam edin lütfen......1/1

Saniye UĞURCAN 01/05/2018 21:49:39

Merhabalar, bu yıl 8-11 Mart Paris turuna katıldım. Öncelikle tek bayan olarak katılmakta çekincelerim vardı. Ancak tüm endişem Paris'te havaalanında bizi karşılayan rehberimiz MERT GÜLER sayesinde daha ilk andan sonra erdi. Inanılmaz enerjisi , güler yüzü , harika anlatımı ve engin bilgisiyle Paris'i kesinlikle onun gözünden görmeniz lazım. Sayesinde çok güzel an(ı)lar biriktirdim ve dolu dolu bir Paris turu geçirdim. Iyi ki gitmişim. En kısa zamanda tekrar görüşmek üzere Mert bey......1/1

Melissa Kundakçı 13/03/2018 19:32:00

Merhaba, 8-11 Mart Paris turuna katıldım. Beni bu turda iki güzel sürpriz karşıladı. Birincisi; annemlerin önceden katıldıkları bir turda tanıştıkları ve döndüklerinde anlata anlata bitiremedikleri MERT GÜLER bizim rehberimizdi. Annemler bu haberi duyunca yıllardır görüşmediği akrabalarından haber almış kadar sevindi:) Mert bey; her şeyimizle tek tek ilgilendi, yanımızda olsun/olmasın tüm sorularımızı bıkmadan yanıtladı, her zaman güler yüzlüydü, bilgisiyle ve muhteşem anlatımıyla bizi gerçekten donattı. Her şey için çok çok teşekkür ederim Mert Bey, ailecek sizi seviyoruz ve bir sonraki turumuz için sabırsızlanıyoruz:) Ayrıca, dönüşte bizi havaalanına yetiştiren ve biletlerimizi almamıza kadar yardımcı Mehmet Genç’e de çok teşekkürler, neredeyse bizi özel jetle evimize teslim etmiş kadar oldunuz ilginizle :) bu turun ikinci güzelliği ise; sanki özenle seçilerek bir araya gelmiş birbirinden tatlı, sıcak ve eğlenceli insanlarla bir arada olmaktı. Zamanın bu kadar güzel ve eğlenceli geçeceğini asla tahmin etmezdim. Emeği geçen herkese çok teşekkürler !!...1/1

Begum Aksoy 06/03/2018 16:32:05

Merhaba, bu sizlerle yaptığım 2. Yurtdışı seyahatim ve devamı da gelecek:) biz bu seyahate 24-27 Şubat tarihleri arasında 2 arkadaş katıldık.Uçaktan indiğimiz andan itibaren bizlerle ilgilenen Güleryüzlü işlerinde tecrübeli Rehberlerimiz Mert, İsmet ve Mehmet beye sonsuz teşekkürler. Sayelerinde Sorunsuz, Unutulmaz en önemlisi de tam hayallerimizdeki gibi bir Paris seyahati gerçekleştirdik.Emeği geçen Tüm Pronto Ailesine tekrar Teşekkürler. Sevgiler...1/1

Vildan Sevgi 01/03/2018 13:14:38

24-27 Şubat 2018 tarihinde arkadaşımla Paris turuna katıldık, ilk karşılamamızı yaparak bizlere yabancılık hissettirmeden güleryüzü ile bize panaromik turda rehberlik eden Mert beye ve dönüşümüzde havalimanında bizimnle yakından ilgilenen İsmet Bey'e çok teşekkür ederiz.. Ve tabiki gezi sırasında takside kaybettiğim telefonumu, yoğun çabası ve ilgisiyle bularak bana iade edilmesini sağlayan Mehmet Beye sonsuz teşekkür ederim, anıalrımın kaybolmasını engellediği için minnettarım ... Rüya gibi bir Paris turu yaşadık.....1/1

Hülya Yıldız 20/12/2017 14:09:05

14/12/2017 Paris turuna katıldım.Bu Paris'e 2.gidişimdi.Tur rehberimiz Mert Güler'in sayesinde hiç zorlanmadan çok güzel bir seyahat gerçekleştirdik.Araçlar VIP ve diğer turlar gibi 20-30 kişiyle dolaşıp boşa geçen vaktimiz olmadı.Gerek orada yaşıyor olması gerekse işini gerçekten severek yapıyor olması çok büyük bir avantaj oldu diyebilirim.Bundan sonra Paris denilince aklıma Eiffel Kulesi değil,Mert Bey ve Pronto Tur gelecek.Başka bir seyahatte görüşmek dileğiyle......1/1

Firuzan - Hicri ATAK 24/11/2017 16:51:50

Sevgili Prontotour yetkilileri, 18 Kasım 2017 tarihinde yapmış olduğumuz 3 günlük Paris turumuzu tamamlayarak yurdumuza döndük. Çok güzel bir tur oldu şirketinizi kutlarım. Henüz tur satınalma aşamasından başlayarak tur başlama tarihine kadar tüm detayları bize bildirerek tam profesyonel mantık ve nezaketle çalışan, tüm sorularımızı nezaketle cevaplayıp bizi bilgilendiren Serap Özcan hanıma çok teşekkür ederiz. Bizi Paris'te güleryüzle ve sempatik cümleleriyle karşılayan ve gezimizi kolaylaştıran açıklamalarıyla tam bir profesyonel olduğunu kanıtlayan Mert Güler beye de çok teşekkür ederiz. Mert bey dönüşte de havaalanında bizden ayrılmayıp tüm ekip biletlerimizi alıp pasaport kontrol kapısına gidene dek bize eşlik etmiştir. Bu tavırlar da ne kadar iyi bir insan olduğunun göstergesidir benim açımdan. Tüm Prontotour ailesinin özenle seçilmiş kaliteli bir ekip olduğu bariz bellidir. Bir kez daha memnuniyetimizi yineler, hepinize iyi çalışmalar dileriz. Firuzan - Hicri ATAK...1/1

Cengiz Bölükbaş 11/09/2017 09:09:19

28ağustos 2017-4 eylül 2017 tariheler arasında büyük fransa tuuna katıldık. REHBERİMİZ EMRECAN ERDOĞAN tüm turlardad olamsı gerken ve kaliteli- dolu ve işini seven biri olarak turumuzun mükkemmel geçmesini sağladı. Kendisne binlerce teşekkur....1/1

SAADET TÜKEL 05/09/2017 12:09:04

Büyük Fransa turuna 28.09.2017 tarihinde kurban bayramı vesilesiyle 7 gecelik bir turdu. Bordoya indiğimizde bizi karşılayan Rehberimiz emre can erdoğan güler yüzüyle içimizi ısıttı. Bu grup 25 kişilikti Otobüse bindiğimiz andan itibaren işini çok ciddiye alan Fransa'nın tarihine hakim hatta her gecen yerin tarihini ve şimdiki durumu bilerek bizi bilgisiyle donattı. İnanılmaz keyifli gecen bu tatilin baş mimarı Emre Bey oldu. Ancak Pronto Tour şirketinin eksiklerini de belirtmeden gecemiycem. Şehir büyüdükçe Otellerin kalitesi düştü. Ayrıca yol üstünde görülecek yerleri ekstra tur olarak ücretli yapmasın da 3-4 kişilik bir aileye oldukça masraflı oldu. Bu organizasyona başka çözümler bulmasını öneriyorum. Bütün bu tür olumsuzlukları tek keyifli kılan turda ki insanların iletişiminin iyi olması ve tabii tur rehberi emre bey. Emre beye ve otobüs şöforumuz serj beye çok teşekkür ederim....1/1

Zeynep Balkaya 04/09/2017 11:49:49

Büyük fransa turuna katıldım.(28.08.2017-04.09.2017) Emre Can Erdoğan rehberimizdi. Harika bi tur oldu hem grubumuzdaki insanların sıcaklığı hem rehberimizin harikalığı birleşmişti. Unutamayacağım bi tur oldu. Özellikle çok bilğili ve tarihe dayanarak her şeyin hikayesini anlatabilen bi rehber için çok teşekkür ederim....1/1

Özge Bayrakaçan 17/08/2017 13:12:54

Biz paris turunun 4-7 agustos tarihine kardeşimle beraber katıldik. Tur rehberlerimiz ismet bey ve oktay bey tur boyunca bizimle cok iyi ilgilendiler.Havaalani karsilamasindan gidisimize kadar hersey mükemmeldi.Bu muhtesem tatil icin ismet bey ve oktay beye sonsuz tesekkurler....1/1

Araz ailesi 07/08/2017 22:54:57

3-6 Ağustos arası ailece Paris turuna katıldık.Tur rehberimiz İsmet bey çok ilgiliydi.Güleryüzü,samimiyeti ,gezi boyunca kendimizi evimizde gibi hissettirdi.parisi vip araçlarla gezmek çok keyifliydi.Louvre gezimizde 4 saat bize eşlik eden ve bilgilerini bizimle paylaşan Helin hanımada çok teşekkür ederiz.sayesinde sanata ve tarihe doyduk.Otelimizin konumuda muhteşemdi.Herşey için tekrar İsmet Bey'e teşekkür ederizParis'i Paristekiler gibi yaşamak güzeldi......1/1

Sevgi Korkmaz 07/08/2017 14:21:05

3-6 Agustos 2016 arasında katıldık. çok memnun kaldık. özellikle rehberimiz Ismet bey çok ilgiliydi. karşılamadan otele yerleştirmeye ve ekstra tur ayarlamalarına kadar herşey sorunsuz geçti. çok teşekkür ederiz....1/1

Tuğba yıldırım 21/06/2017 12:59:57

16/19 haziran tarihinde arkadaşımla katılmış olduğum Paris turundan inanılmaz memnun kaldık.. Özellikle rehberlerimiz Mert Bey,İsmet Bey ve Oktay Beye çok teşekkür ederim.. Bizleri kendi ailelerinden birini karşılar gibi misafir ettiler.. Hepsi çok güler yüzlü ,samimi ve işlerinde oldukça tecrübeliler..Sayelerinde rüya gibi bir tatil geçirdik.Bundan sonra ki seyahatlerimiz de tek adresimiz Prontotour olucak.. Herşey için tekrar çok teşekkürler..

Gülçin Gaga 20/06/2017 23:27:23

Kızımla katıldığım 4 günlük Paris turumuzda gösterdikleri ilgi ve samimi yaklaşımlarıyla tüm tur grubumuzu mutlu eden, Vip araçlarla 6-7 kişilik gruplarla ulaşımımızı sağlayan , güleryüzleriyle, sistemli ve iyi planlanmış bir hizmet veren rehberlerimiz İsmet Yılmaz , Mert Güler ve Oktay Bey'e sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Gerek verdikleri bilgiler, gerekse sıcak sohbetleri ile bundan sonra Paris'e gitmeyi düşünen herkese önerim kesinlikle Pronto Tur .....Ayrıca Louvre gezimizde bize 3 saat boyunca inanılmaz derin bilgi hazinesini sunan, sanat tarihine - mesleğine olan sevgisini, bizlere saygısını ve beyefendiliğini gerçekten takdir ettiğimiz rehberiniz Emre Ülker'e sonsuz teşekkürler.

Eda Kalkan 20/06/2017 16:12:57

16-19 Haziran tarihinde arkadaşımla Paris turuna katıldık, ilk karşılama anından, ayrılıncaya kadar herşeyle ilgilenen Mert Bey ve İsmet Bey'e çok teşekkür ederiz.. ekstra turlar muhteşem, geziler çok konforlu, tur detaylarında yazmadığı halde Belçika Brugge için günübirlik bir tur düzenlediler (en güzeli de bu oldu) unutulmaz anılarla döndük.. herşey için tekrar teşekkür ederiz, Mert Bey'e, İsmet Bey'e ve böyle bir ekiple çalışan Pronto Tur'a ..

Mine TOKATLI 30/05/2017 13:03:53

Pronto Tur şirketi ile Nisan 2017 de Paris Seyahatim oldu, oradaki seyahatimde Sn. İsmet YILMAZ beyefendi bize her konuda elinden gelen yardımı yaptı kendisine ve ekip arkadaşlarına sonsuz teşekkürler. Çalışma hayatlarında başarılarının devamını dilerim. Mine TOKATLI

Evren Çelik 25/05/2017 13:01:53

11-14 Mayıs 2017 tarihlerinde eşimle bu tura katıldık. Le Pera Opera Otel'de kaldık. Prontotour bu oteli yarı merkezi otel olarak adlandırıyor ama merkezi otel bile denilebilir. Konum çok iyiydi. Tur boyunca hiçbir aksilik olmadı. Ne söz verildiyse yerine getirildi. Rehberlerimiz Ismet Bey, Mert Bey ve Oktay Bey tüm misafirlerle son derece ilgiliydiler. Bir rehber değil de Paris'teki bir akrabanız sizi karşılamış ve gezdiriyor gibi düşünebilirsiniz. Prontotour'un vaat ettiklerini yerine getirmenin yanında işlerini güzel bir enerjiyle yapıyorlar. Prontotour'un gülen yüzü olmuşlar Paris'te. Rehberlerimize ve Prontotour'a tekrar teşekkürler.

İsmail-Seher KAYA 22/05/2017 21:25:03

12-15 Mayıs 2017 tarihinde 4 günlük Paris turuna ailecek katıldık. Kaldığımız otel (Campanile otel) şehrin 20-30 dk. dışında. Genel temizliği ve yatak takımı temizliği iyi ancak otelin fiziki şartları kötüydü. İlk gün çocuğumuzun parmağı kapıya sıkıştı. Rehberimiz Mert Bey ve resepsiyonist Vilademir çok ilgilendiler ayrıca ambulans ve muayene için hiçbir ücret ödemedik. Bu tura asıl anlamını veren ise tabi ki geziler. Gezilerin de kalitesi rehberlere bağlı. Rehberlerimiz Mert Bey ve İsmet Bey çok ama çok ilgililerdi. Her şey için teşekkürler Mert Bey, teşekkürler İsmet Bey, teşekkürler Prontotour...

Burak YİĞİT 17/05/2017 21:23:37

12-15.05.2017 tarihleri arasında eşim ve 6 yaşında oğlum ile katıldığımız Paris turunda Paris'in güzel ve tarihi bir yer olmasından aldığımız keyiften fazlasını tur Rehberlerimiz İsmet Bey ve Mert Beyin göstermiş olduğu müthiş ilgi, bilgi, nezaket, sayesinde aldık. Müthiş enerjik ve yardımsever insanlar. Bir işlem için Büyükelçiliğe gitmemiz gerektiğinde İsmet Beyin bizimle beraber koşması, bir gece dışarı çıktığımızda arkadaşımızın üşümesi üzerine Mert Beyin montunu bize bırakması gibi çok ama çok fazla hususta her an bizden desteklerini esirgemediklerine bizzat tanık olduk. Çok kaliteli insanlar. Misafirperverliklerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederiz. Ayrıca Eifel Bölümünde Rehberlik eden Oktay Bey ile louvre müzesini bizlere gezdiren Helin Hanıma da çok teşekkür ederiz. Paris ise bu rehber ekiple kesinlikle Prontotur.

Serhat-Ayçim KİŞİ 15/05/2017 20:26:33

28.04/01.05/2017 tarihleri arasında eşim ile katıldığımız Paris turu gezisinden çok memnun kaldık. Bu gezide bize rehberlik eden öncelikle Mert Beye (yakışıklı rehberimiz),Savaş Beye,İsmet Beye yardımlarından, bize vermiş oldukları güzel bilgilerden ve misafirperverliklerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederiz.Ayrıa Lour müzesi ziyaretinde bizlere yardımcı olan Helin hanımada çok teşekkür ederiz.

Gülay Şahin 15/05/2017 16:16:59

08.05-12.05.2017 tarihleri arasında çıkmış olduğumuz Fransa turundan çok memnun kaldık.Pronto Tour ile 2. Seyahatimiz rehberlerimiz İsmet Bey ve Mert Bey'e tabiki Pronto Tour'a çok teşekkür ederiz. Fransa turunun içine Belçika Bruge turunu mutlaka eklemelisiniz. Bir daha ki seyahatte görüşmek üzere

yasemin aşık 12/05/2017 22:49:07

21.04.2017-24.04.2017 Paris turuna tek kişi olarak seyahat ettim. Seyahate çıkamadan önce aklımda açıkcası soru işaretleri vardı... Fakat hava alanına vardığım anda, karşılaştığım sıcak karşılama bütün kaygılarımı yerle bir etti. Seyahatim boyunca da devam eden bu hoş misafir perverliği asla unutmayacağım. Benim için unutulmaz bir tur du. İsmet Bey'e, Mert Bey'e ve oktay bey'e can-ı gönülden teşekkür ederim.

Burcu Uzun 12/05/2017 14:37:26

08.05.2017-12.08.2017 tarihleri arasında Paris disneyland turuna eşim ile birlikte katıldık.O kadar güzel ilgi ve samimiyet içerisinde bir tatil oldu ki rehberlerimiz İsmet Bey ve Mert Bey'e çok teşekkür ederiz.Karşılama ve uğurlamaları harikaydı .Ayrıca brugge turu mükemmeldi.Tura eklemeleri bizim içinde süpriz oldu, Paris'e gelip Brugge gitmemek olmaz tavsiyemiz herkes gitmeli ☺️Pronto tour'a da bizi böyle rehberler ile buluşturduğu için teşekkür ederiz.

betül uzer 25/04/2017 11:05:01

07.04.2017-10.04.2017 Paris turuna yakın arkadaşımla katıldım.Rehberimiz İsmet Bey'in bilgisi ve samimiyeti Paris turumuzu güzelleştirdi. Paris'e inişimizden itibaren her sorumuza cevap verdi ve her problemimizi çözdü. (hatta powerbank'ini bile bize verdi:)) İzmir prontotour acentasının vize takibimizi yapmaması ve vizemizin son gün çıkması tatilimizin tadını kaçırmıştı ama Paris'te karşılaştığımız ilgi ve alaka herşeyi unutturdu. İsmet bey'e ve prontotour'a çok teşekkür ederim.

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

ÖDEME SEÇENEKLERİ

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?