Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Mihraceler Diyarı Nepal & Kuzey Hindistan
Prontoplus Turları

7+ Kişi
22/09/2019 - 02/10/2019
10 Gece - 11 Gün
4* - 5* HOTEL
2,599EUR
16,790 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

Mihraceler Diyarı Nepal & Hindistan Kathmandu ( 2 gece 5* Otel -Yarım Pansiyon ) - Delhi (2 gece 5*Otel -Yarım Pansiyon ) - Jaipur ( 2 gece 5*Otel -yarım pansiyon ) -Agra ( 1 gece 5*Otel -yarım pansiyon ) -Khajuraho ( 1 gece 4*Otel -Yarım Pansiyon ) -Varanasi ( 1 gece 5* Otel -Yarım Pansiyon ) Tüm Turlar ve programda belirtilen öğle yemekleri dahil Türk Hava Yolları
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
16,790 TL
İlave Yatak
16,790 TL
Tek Kişi
20,030 TL
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 16,790 TL

ULAŞIM BİLGİLERİ

TÜRK HAVA YOLLARI

22 EYLÜL 2019 İSTANBUL - KATHMANDU TK726 20:35 / 06:35 ( 23 EYLÜL)

02 EKİM 2019 DELHİ - İSTANBUL TK717 06:25 / 10:30

 • Evinizden  Havalimanı ‘na gidiş – dönüş özel transfer. ( İstanbul , Ankara , İzmir , Adana , Antalya’da geçerlidir)
 • Türk Hava Yolları  ile İstanbul /Kathmandu / Delhi /  İstanbul uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile  Kathmandu /Delhi   uçak bileti
 • Yerel Hava Yolları ile  Khajuraho / Varanasi / Delhi uçak bileti
 • Kathmandu’da 2 gece 5*’lı otelde  yarım pansiyon ( kahvaltı ve akşam yemeği ) konaklama
 • Delhi’de 2 gece 5*’lı otelde yarım pansiyon konaklama ( kahvaltı ve akşam yemeği)
 • Jaipur’da  2 gece 5* otelde yarım pansiyon konaklama (kahvaltı ve akşam yemeği)
 • Agra’da 1 gece 5*otelde yarım pansiyon konaklama (kahvaltı ve akşam yemeği)
 • Khajuraho’da 1 gece 4* otelde yarım pansiyon konaklama (kahvaltı ve akşam yemeği)
 • Varanasi’de 1 gece 5*’lı otelde yarım pansiyon konaklama (kahvaltı ve akşam yemeği)
 • Programda belirtilen tüm öğle yemekleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • PRONTOPLUS Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat sigortası
 • KDV

ÜCRETSİZ TRANSFER DETAYLARI ;

 • İstanbul Atatürk havalimanı için (Pendik - Beylikdüzü Tüyap arası)
 • Sabiha Gökçen havalimanı için ise (Atatürk havalimanı - Gebze arası)
 • İzmir Adnan Menderes havalimanı (Çiğli’ye kadar)
 • Ankara Esenboğa (Ankara şehir merkezi
 • Antalya havalimanı (Antalya şehir merkezi)
 • Adana Şakir Paşa Havalimanı (Adana şehir merkezi).
 • Transfer için Vito – Caravelle cinsi araçlar kullanılmakta olup , aynı güzergahta diğer katılımcılar ile maksimum 4 kişi paylaşımlı olarak transferler gerçekleştirilmektedir

 • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Hindistan Vize bedeli 120 Euro www.prontotour.com/Others/Visa.aspx (Vize Ofisimizden Bilgi Alabilirsiniz. Yeşil pasaporta vize uygulanmaktadır. Hindistan Başkonsolosluğu online vize başvuru sistemine geçmiştir ve parmak izi uygulaması ile çalışmaktadır. Bu sebeple tüm misafirlerimizin müracaat esnasında konsolosluğa şahsen gitmeleri gerekmektedir.
 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde  alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Fazla bagaj ücreti
 • Seyahat Güvence Paketi  (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli  ile sınırlı olarak ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.Sigorta firmasının %20 muafiyeti olduğundan tur bedelinizin %80’nini geri ödemektedir)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir
 • *** TRPL odalarda 3. Yatak açılır kapanır ek yatak ve ya sofa bed şeklinde olabilir.
 • ***SNG oda konaklamalarında çift kişilik oda ve ya yatak garantisi verilemez.
Alternatifler yükleniyor

1.GÜN (22.09.2019) İSTANBUL – KATHMANDU

Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer. İstanbul Yeni  Havalimanı Dış Hatlar ProntoPlus kontuarında saat 18:00’de buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK726 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:35’de Nepal’e   hareket. Gece uçak yolculuğu.

2.GÜN (23.09.2019) KATHMANDU

Yerel saat ile 06:35’te Kathmandu’ya varış. Bizi bekleyen aracımız ile şehir merkezine transfer ve kahvaltı. Kahvaltı sonrası Kathmandu turumuza başlıyoruz.İlk olarak Pashupatinath ‘ı göreceğiz. Bagmati Nehri kenarında bulunan Pashupatinath Tapınağında düzenlenen ölü yakma töreni açık havadaki bir gösteriye dönüşüyor. Hinduizm’in üç temel tanrısından olan Shiva adına 1600 yıl önce yapılan Pashupatinath Tapınağında aynı anda 4-5 ölü yakıldığı için izleyenler görsel bir şölene tanık oluyor. Beş bin yıldır sürdürülen ölü yakma törenini izleyeme gelen ve Hindu olmayanlar , Bagmati Nehri’ni diğer tarafına geçemiyorlar. Ayrıca kral Yaksha Malla tarafından yaptırılan bu tapınak iki önemli özelliğe daha sahip ; biri bu meydandaki en eski tapınak olması , diğeri ise tapınağın üzerindeki birbirinden ilginç erotik oymalar. Bu ilginç tapınağı gördükten sonra  UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan Boudhanath Stupa’sını göreceğiz. Bu devasa  stupanın üzerinde Lord Buda’nın her şeyi gören gözlerin görebilirsiniz. Mana Deva tarafından 5.yy’da günahlarının kefareti olarak yaptırdığı stupa sekizgen bir taban üzerine oturtulmuş ve etrafı dua çemberleri ile donatılmıştır. Asya Pasifiğin en büyük Budist tapınağıdır. Gezimiz sonrası Bhaktapur olarak da bilinen Katmandu’nun kardeş şehri olarak görülen ve ismi adanmışlar “ Dindarlar Şehri” anlamına gelen Bhadgaon’a hareket edeceğiz. Katmandu Vadisindeki en büyük üçüncü şehir olan Bhadgaon’un 9 yy’da Kral Anda Deva tarafından kurulduğu düşünülmektedir. Şehir içindeki yapılarda görülen eşsiz güzellikteki taş kesme ve ahşap oyma işçilikleri 17.yy’da Kral Bhupantindra Mallas zamanından kalmadır. Gezimiz sırasında Durbar Meydanında 55 Pencereli Sarayı’da görme imkanına sahip olacağız. Bu saray UNESCO Dünya Mirasları  Listesinde yer almaktadır. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN (24.09.2019) KATHMANDU

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk olarak Swayambhunath Tapınağını göreceğiz. Bu tapınak aynı zamanda Maymun Tapınağı olarak ta bilinmektedir. Burada yaşayan maymunlar kutsal kabul edilmektedir. Nepal’deki en büyük Budist tapınaklarından biridir. Mitolojiye göre bu tapınağın 2500 yıl önce tanrısal bir güce sahip olduğuna inanılan Manjushri tarafından vadidedi suların çekilmesiyle oluştuğuna inanılmaktadır.  Sonrasında ise Nepal’in üçüncü büyük şehri olan ve bir çok Budist tapınağına ev sahipliği yağan Llitpur şehrini keşfedeceğiz. Patan ismi ile de anılan şehir özellikle kültürel mirası , sanat ve zanaat alanındaki gelenekleri ile dikkat çekmektedir. Yüzyıllar boyunca bir çok sanatçı ve zanaatçının bolca üretim yaptığı Llitpur’da tapınaklar, saraylar ve anıtlar ülkenin en iyi örneklerini oluşturmaktadır. Buradaki gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN (25.09.2019) KATHMANDU – DELHİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyor ve yerel hava yolları ile Delhi’ye uçuyoruz. Varışımızı takiben öğle yemeğimizi alıyor ve bizi bekleyen aracımız ile Delhi şehir turu için hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Qutub-ud-Din Aibek tarafından 1199 yılında yaptırılmış olan 73mt. yüksekliğindeki Qutab Minaresini göreceğiz. Kırmızı kum taşından yapılmış olan minare içinde bir iskelet yapı olmadan kendi kendine ayakta durabilen dünyanın en yüksek tuğladan yapılma kulesi.  UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer almaktadır.Aracımızla resmi cadde olan Rajpath boyunca gezecek, heybetli Hindistan kapısı Yeni Delhi ‘nin ortasında, 42 metre yüksekliğinde ve kavşakta yer alır. Fransız Savaş anıtının bir benzeridir. Parlemento Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Hindistan kapısından (India Gate) geçeceğiz. Hindistan kapısı Yeni Delhi ‘nin ortasında, 42 metre yüksekliğinde ve kavşakta yer alır. Fransız Savaş anıtının bir benzeridir.

5.GÜN (26.09.2019) DELHİ – JAİPUR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Eski Delhi’yi keşfedeceğiz. İlk önce 1648 yılında Moğol imparatoru Şah Cihan tarafından yaptırılmış olan ve Şah Cihan’ın gücünü ve zerafetini sembolize eden Kızıl Kaleyi dışarıdan görerek Hindistan’ın en büyük Camii Jama Masjid’i ziyaret edeceğiz. Sonrasında 3 tekerlekli rikşalarla farklı bir macera yaşayacağımız Chandni Chowk’un dar sokaklarına gireceğiz. Burası eski şehrin en renkli pazarı olup eski Delhi’nin ticaret merkezidir. Bu kalabalık merkezin içinde 3 Tekerlekli bir bisikletle gezi sizleri bekliyor. Daha sonra. Hindistan’ın ulusal babası olan, 1948‘de Nathuram Godse tarafından öldürülen MAHATMA GANDHI’nin anıtsal mezarının bulunduğu Raj Ghat parkını gezeceğiz. Her Cuma burada anıtsal bir tören yapılmaktadır. Hindistan’ın ilk başbakanı olan Jawahar Lal Nehru’nun mezarı da anıt mezarın kuzeyinde bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra Jaipur’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

6.GÜN (27.09.2019) JAİPUR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Jaipur’a 11 km uzaklıktaki Amber Kalesi ziyareti için yola çıkıyoruz. Amber Kalesi aşağısında Maota Gölü bulunan Rajput mimarisinin en ihtişamlı örneğidir. Kaleye filler ile çıkacağız. İç kısmındaki Kraliyet salonları , fildişi aynalar , zarif duvar resimleri ve cam işçilikleri ile donatılmıştır. Öğleden sonra Şehir Sarayı Müzesi’nde geleneksel Rajasthan ve Moğol sanatından örnekler göreceğiz. Müzede kraliyet kıyafetleri , halılar , eski silahlar , mahkeme ve savaş sahnelerinin tasvir edildiği minyatürler ve porselenler görülebilir. Şehrin kurucusu Sawai Jai Singh ve kentin en görkemli mimarisi , sanat ve zanaat yapısı hakkında bilgiler verir. Kraliyet ailesi hala bu sarayda yaşamaktadır. Sonrasında Jaipur şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz  Şehir turumuz sırasında City Palace ve Hawa Mahal göreceğimiz yerler arasında . Kraliyet ailesi hala sarayda yaşamaktadır. Kral ailesindeki kadınların ve haremdekilerin şehrin ana caddesini gözlemleyebilmeleri için yapılmış olan pembe renkteki Hawa Mahal ( Rüzgar Sarayı ) burada ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Sawai Jai Singh tarafından yaptırılmış olan Hindistan’daki 5 gözlem evinden en meşhur olanı MS 1728 yılında inşa edilmiş olan Jantar Mantar gözlem evi City Palace’ın karşısında yer almaktadır.Kralın astronomi ve numeroloji tutkusundan dolayı taştan yontulmuş astronomik aletlerden oluşturmuş olduğu koleksiyonu günümüze kadar kendini korumuştur. Şehir turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.GÜN (28.09.2019) JAİPUR – FATEHPUR SİKRİ – AGRA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Agra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde  Moğol İmparatorluğu hükümdarlarından Akbar Şah tarafından 1569’da inşa edilmiş , susuzluk nedeni ile tamamlanması 12 yıl sürmüş olan kırmızı şehir olarak ta bilinen Fatehpur Sikri’yi ziyaret edeceğiz.. Bu ıssız kentin ihtişamı kelimeler ile tarif edilemez. Akbar Şah Chittor ve Ranthambore zaferlerinden sonra Şeyh Salim Chishti kendisine üç erkek çocuk sahibi olacağı kehanetinde bulununca başkenti buraya taşıdı . Kehanetten çok memnun kalan imparator burada bir mescid ile Chishti için gösterişli bir de türbe inşa ettirdi. Fetihpur Sikri’de su kaynakları yetersiz olduğu için başkent 1586’da Delhi’ye taşınmıştır. Öğle yemeğini gezimiz sırasında lokal bir restoranda alacağız. Sonrasında Agra’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Agra’ya varışımızı takiben TAJ MAHAL’i gezeceğiz. Önce Moğol egemenliğindeki başkent olan Agra , bugün Moğol Kralı Şah Cihan tarafından eşi Kraliçe Mümtaz Şah için yaptırdığı TAJ MAHAL ile dünyaca tanınmaktadır. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Taj Mahal , 1631 yılında inşası başlamış , 20 bin kişi tarafından 22 yılda tamamlanmıştır. Mimarı Üstad Ahamed Lahori olduğu söylenir. Şair Abu Talıb Kalım , bu muhteşem eserin sanatını yüceltmek adına Kuran-ı Kerim’den de alınan ayetler yazmıştır. Mermer taşlardan oyma çiçeklerle bezenmiştir. Şah Cihan’ın simetri tutkusu nedeniyle , mimarisi ziyaretçilerde yansıma duygusu uyandırır. Son olarak ise UNESCO Dünya Mirası olan Agra Kalesi’ni gezeceğiz. Ekber tarafından 1565 yılında yapılmaya başlanan ve çeşitli eklerin inşası ile Şah Cihan tarafından bitirilen kale  önceleri askeri amaçlı yapılmış olsa da Şah Cihan burayı bir saray olarak kullanmıştır. Yukarıda belirttiğimiz gibi Şah Cihan yaşamının son günlerinde büyük oğlu Alemgir tarafından buraya hapsedilmiş ve penceresi Taj Mahal’e bakan bir odada ölmüştür. Kalenin çevresi 2.5 km uzunluğunda ve 20 metre yüksekliğindeki duvarlarla koruma altına alınmıştır. Turumuzun bitiminde buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.GÜN (29.09.2019) AGRA – JHANSİ – ORCCHA – KHAJURAHO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve tren istasyonuna transfer oluyoruz. Tren ile Jhansi’ye hareket edeceğiz. Varışımızı takiben Orccha’ya doğru yola çıkıyoruz . Betwa Nehri üzerindeki Orchha Adası’nda muhteşem taş mimarisi ile göz kamaştıran Jahangi Mahal Sarayı , Ramraja Temple ve Chaturbhuj Temple burada göreceğimiz önemli yerler.  Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra Khajuraho’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

9.GÜN (30.09.2019) KHAJURAHO – VARANASİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Khajuraho’da erotik rölyefleri ile ünlü Lakshamana Tapınağı ile açık hava müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında hava limanına transfer oluyor ve yerel hava yolları ile Varanasi’ye uçuyoruz. ( Bugün öğle yemeği alınmayacaktır ) Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

10.GÜN (01.10.2019) VARANASİ – DELHİ

Sabah erkenden ( güneşin doğuşunda ) Ganj Nehri’nde yapacağımız tekne turumuzda ; Sadhular  yoga yapanlar , hacılar, çamaşır yıkayanlar , yıkanma ayinleri ve Manikarnika Gath’da ölü yakma törenlerini izleyip nehrin kenarında bulunan “ gath” olarak bilinen yerleri geziyoruz.  Gezimiz sonrası kahvaltımızı almak için otele dönüyoruz. Kahvaltı sonrası  Varanasi’den ayrılmadan önce buranın en önemli Budist noktası olan Saranath Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Bu tapınak , Buda’nın 6 yıl boyunca banyan ağacının altında oturup aydınlandıktan sonra döndüğünde , öğretilerini ilk paylaştığı yer olarak bilinmektedir. Sonrasında hava limanına transfer oluyor ve  yerel hava yolları ile Delhi’ye uçuyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

11.GÜN (02.10.2019) DELHİ – İSTANBUL

Sabah erkenden otelden ayrılıyor ve havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK717 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:25’te İstanbul’a hareket. 10:30’da İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

canan ozan 04/05/2019 14:49:16

Merhaba, Pronto Plus'ın 20 Nisan -1 Mayıs 2019 tarihli İpek Yolu'nun İncileri turu,uzun süredir görmek istediğim bu topraklara gitmek için bir fırsattı. Rehberimiz Selim Kahvecioğlu'nun kim, ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin sorularına cevap verecek şekilde anlatımı bazen de aklımızda yeni soru işaretleri oluşturarak bizi düşündürmesi, bilgi aktarmadaki çabası ve tur programında olmayan yerleri göstermesi takdire şayan. Kalınan oteller, yemek için seçilen lokal restoranlar güzeldi. Ufak tefek aksaklıklar turdan kaynaklı olmayıp bulunduğumuz ülkelerin hizmet sektörü anlayışından kaynaklanıyordu. Bu turu düzenlediğmiz için başta size ve çalışanlarınıza teşekkür ediyorum....1/1

TÜLİN KUTSAL 06/02/2019 11:14:39

26 Ocak-3 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılan Büyük Göç Zamanında Tanzanya&Zanzibar turuna katıldım. Turumuz doğal ortamlarında yaşayan binlerce hayvanı bir arada görmeye olanak sağlayan safariler, değişik bir coğrafya ve sonunda Zanzibar da deniz olmak üzere düzenlenmişti. Yerel rehberler, kullanılan arazi araçları çok iyi organize edilmişti. Kalınan otel ve kamplar, özellikle benim gibi yalnız seyahat edenleri bile rahatsız etmeyecek şekilde seçilmişti. Öğle yemeklerinin doğal ortamlarda piknik şeklinde alınması da iyi düşünülmüştü. Ayrıca yol arkadaşlarımızın hepsi de son derece uyumluydu. Kendileriyle tanışmaktan çok mutlu oldum. Bu turun güzel geçmesinde en önemli pay rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan'a aitti. Son derece işini seven, çok bilgili ve donanımlı, herkesle ayrı ayrı ilgilenen, profesyonelliği ve verdiği bilgilerle bizleri yönlendiren Ayhan'a, organizasyonda emeği geçen başta Sayın Neslihan Kılıç Gediz olmak üzere tüm Prontoplus çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir organizasyonda görüşmek dileğiyle....1/1

Çiğdem 19/11/2018 20:04:24

Norveç turuna katıldık rehberimiz ayhana çok teşekkür ediyoruz harika bir geziydi...1/1

SEMA ANAK 09/07/2018 17:52:42

Ben teşekkür etmek istiyorum... Şeker bayramında yaptığımız Bask lezzetleri turu çok güzeldi... Bunun da en önemli nedeni rehberimiz Ekin Tutluoğlu idi... Her zamanki turla özdeşleşti, renk kattı, bizi adeta kendi evinde ağırladı... Prontotur ‘a değer katan bu değerli insanlara gerçekten teşekkür etmek boynumuzun borcu... Ekin hanım varsa biz de varız......1/1

Başak Milli 22/05/2018 16:46:20

geçen sene aynı tur ile güzel Peru ve Bolivya'yı keşfettik. Gitmeyi düşünmeyi bırakıp bir an önce gidip bu güzel yerleri görmelisiniz. Ve şanslısınız ki bu turu yine götüren rehberin Ayhan Kalyan olması. Ayhan genel olarak tüm dünyaya hakim olsa bile güney amerikayı baştan aşagı keşfetmiş biri ve dolayısı ile bu destinasyonu Ayhan ile gezmek, paha biçilemez bir şans. Peru çok güzel, tekrar tekrar gitmek isteyeceksiniz. gidilen oteller, yemekler turlar hepsi birbirinden güzel. Salar de Uyuni'yi görmek ise paha biçilemez. Hiç bir turda bulamayacağınız bir destinasyon....1/1

Gönül Ceylan 20/05/2018 12:41:40

Kazablanka, Marakeş turuna katıldık ,rehperimiz Eyyüp Rüstem Yılmaz beydi bizi Kazablanka’da karşıladı girişte doldurulması gereken formları bile nasıl dolduracağımızın bilgisini telofonlarımıza göndermişti , bölgesine hakimdi her konuda bizleri detaylı bilgilendirdi , son gün sabaha karşı yola çıkacağımız için kumanya yerine hotele standart kahvaltıyı hazırlatacak kadar detaycıydı , her günümüz dolu dolu geçti zaten Pronto turu herzaman seçmemizin asıl nedenide seyahatimizi şansa bırakmamaktı her vaadini yerine getiren Pronto tur yetkililerine ve Eyyüp beye çok teşekkür ederiz ....1/1

Tülin KUTSAL 19/05/2018 11:36:14

02-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılan İnka Kültürünün izinde Peru-Bolivya turuna katıldım. Turumuz çok yorucu bir parkurdan oluşmaktaydı. Ayrıca yükseklik faktörü de diğer turlarda karşılaşmadığım şekilde beni ve katılan herkesi etkiledi. Fakat turumuz, hem kaldığımız oteller, hem yemekler, hem de gezi programı olarak çok güzel organize edilmişti. Bizi fazla yormadan tüm güzellikleri görebildik. Son derece renkli bir ortamda unutulmaz anılarımız oldu. Gezinin bu kadar güzel ve doyurucu geçmesinde en önemli pay rehberimiz Sayın Ekin Campanini Peres' e aitti. Son derece özverili, her katılımcı ile bire bir ilgilenen, bitmeyen enerjisi, profesyonelliği ve verdiği tavsiyelerle bizleri yönlendiren Ekin'e, organizasyonda emeği geçen Başta Sayın Neslihan Kılıç Gediz olmak üzere tüm Prontoplus çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir Prontoplus organizasyonunda görüşmek üzere....1/1

ekin 04/05/2018 16:33:21

Prontoplus'un Nisan ayında düzenlediği Görkemli Loire Şatoları ve Normandiya turuna katıldım.Turun güzergahı çok güzeldi.Tur esnasında ziyaret ettiğimiz tüm yerler çok güzel ve görülmeye değerdi.Normandiya kıyılarındaki ve Bretagne bölgesindeki pek çok güzel kasaba ve şehri ziyaret ettik, Normandiya çıkarmasının yapıldığı yerleri gördük.Mont Saint michel çok güzeldi.Turun devamında ise şatoları ve Giverny'yi ziyaret ettik.Her yerin güzelliği önemi dousu farklıydı.Hiç sıkılmadan tekrara düşmeden gezdik.Rehberimiz Arzu Zeytun Hanım çok deneyimli, donanımlı, çok bilgili ve çok ilgili bir rehberdi.Bize her zaman her konuda sabırla ve güleryüzle yardımcı oldu ,heryerde bizimleydi ve bizi hiç sıkmadan gezdiğimiz her yer hakkında (kasabalar, şehirler, Normandiya çıkarması, şatolar, Monet, empresyonizm vb ) çok detaylı güzel bilgilerle donattı.Olanagım olduğunda tekrar katılmak isteyecek kadar güzel bir geziydi.Şimdi tüm arkadaşlarıma öneriyorum.Rehberimiz Arzu Hanım'a da çok teşekkür ediyorum....1/1

Halil AKTUTAY 01/05/2018 12:30:32

18-29 /Nisan /2018 tarihleri arasında Güney Afrika turuna eşim Serap hanımla beraber katıldık. Programın tamamen doluluğu , gezi rotalarının çok iyi seçilmiş olması , programa dahil olan yemeklerin ve lokantaların özenle seçimi , kalınan otellerin kalitesi bizlere çok rahat ve keyifli bir seyahat yaşattı. Bagaj tesliminden , yükleme ve oda teslimine kadar biz hiçbir şeye el sürmedik.Lodge'lar da çok keyifli günler geçirdik . Keşke Bostwana Cresta Mowana Lodge'de 1 gece daha kalsaydık. Tadı damağımızda kaldı. Özetle çok ama çok güzel bir seyahat idi. Burada en önemli olan husus yol arkadaşlarımızın hepsinin son derece iyi , kibar , uyumlu ve birbirine saygılı kişiler olmasıydı. kendileri ile tanışmaktan ve seyahat etmekten çok mutlu olduk. İnşallah yine beraber oluruz. Bu gezide bizlere rehberlik eden Funda ve Tanzer SARIALAN çiftinin , dost ve profosyenelce rehberliği , bir an olsun aksamayan progralamaları nedeniyle kendilerine çok teşekkür eder başarılarının artarak devamını dilerim. Tabi ki bu programı hazırlayan ve bizlere sunan , başarılı turizmci , Prontoplus Müdiresi Sn.Neslihan Kılıç Gediz'e teşekkür ederiz. Tüm gezginlere bu programı şiddetle tavsiye ederiz....1/1

Aylin Sayer 30/04/2018 09:31:44

21-28 Mart tarihinde Fransa ve Ispanya turumuzda bize tur liderligi yapan rehberimiz Selim Kahvecioglu sayesinde cok bilgilendik ve inanilmaz dolu bir tur yaşadik. Kendisi uzun zamandir karşilasmadigimiz türden, yaptiği işe saygisi elle tutulur derecede somut, liderlik yaptigi grubun %100 memnuniyeti icin her turlu ozveriyi gosteren, son derece donanimli bir rehber. Selim bey liderliginde düzenlenecek diğer turlardan haberdar olmak isterim. Teşekkurler...1/1

Aslı Çakan 24/04/2018 12:03:47

19-23 Nisan tarihleri arası Pronto Plus'ın Cote D'Azur turuna katıldım. Tek kelime ile dört dörtlük bir tur oldu. Gerek konakladığımız oteller gerekse gezilen yerler çok iyi idi. Ama gezinin en önemli kısmı rehberimiz Ayhan Kalyan idi. Gerek bilgisi ve gerekse ilgisi ile bize bu seyahati en iyi şekilde yaşattı. Bunun dışında diğer katılımcıların da uyumu turun kalitesini arttırdı. İlk kez denediğimiz Pronto Plus'tan çok memnun kalarak döndük. Katkılarınız için tekrar teşekkürler Ayhan Bey....1/1

Muzaffer Toklu 15/04/2018 14:38:59

06-15 Nisan tarihleri arasındaki Japonya turumuz çok iyi geçti.Japonya’nın en önemli görülmesi gereken yerlerini keyifli bir şekilde gezdik.Yorgun ama mutlu döndük.Grubumuz çok uyumlu idi.Rehberimiz Ayhan KALYAN ise anlatılamaz,kelimeler kifayetsiz kalır.:) Bir rehber ancak bu kadar “tam”olabilir..O’nu izleyen her gezgin fazlasıyla mutlu olacaktır.Kendisini ve Prontotour’u tebrik ediyorum.Teşekkürler Ayhan kardeş,teşekkürler Prontotour....1/1

H.F.Ece Sarı 06/02/2018 09:56:49

Tatilde kuş cıvıltıları ile uyanmak istemezmisiniz.Evet biz bunu yaşadık.Güler yüzü derin bilgisi ,herkesi kucaklaması ile mutluluğumuza mutluluk katan bizim minik serçemiz Ekin hanımdı.pronto plus nezdinde kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletirim .İyiki böyle başarılı insanlar var....1/1

Tülin Kutsal 31/01/2018 13:07:24

19-29 Ocak 2018 tarihleri arasında Karayip İncileri -Panama, Kosta Rika, Nikaragua- turuna katıldım. Gezimiz beklediğimden çok daha güzel ve doyurucu oldu. Program dolu dolu, hiç sıkmadan devam etti. Grubumuz çok uyumluydu. Başta rehberimiz Bengi Işıl Göktürk olmak üzere, Sayın Neslihan Kılıç ve organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Bir başka Pronto Plus turda görüşmek dileğiyle. Tülin KUTSAL...1/1

Merve Dede 28/01/2018 13:30:50

ProntoPlus ile 'Büyüleyici Kuzey Işıkları ile Laponya' turuna katıldık. Muhteşem, masalsı 6 gün geçirdik. Tur programı, oteller, restaurantlar her şey çok güzeldi. Tur öncesinde her aşamayla titizlikle ilgilenen ProntoPlus yetkilisi Sayın Neslihan Kılıç Gediz'e ve tur sırasında çok keyifli ve sorunsuz vakit geçirmemizi sağlayan rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan'a sonsuz teşekkürler. Tekrar görüşmek dileğiyle... İyi çalışmalar....1/1

fatma duman yetim 25/12/2017 11:58:36

19.12.2017 de katıldığımız Alman köylerinde noel pazarları turu muhteşemdi, ilgisinden ve verdiği bilgilerden ötürü öncelikle tur rehberimiz Şafak beye ve uyumlu grup arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Rahatlıkla Prontotour u tercih edebilirsiniz. Fatma&Serdar Yetim...1/1

Beyhan Songür 12/09/2017 15:50:10

31.08.2017 Kurban Bayramında pronto plus Bask turuna eşimle katıldık. Tur programı, oteller, seyahati paylaştığımız gurup arkadaşlarımız tek kelime ile mükemmeldi.Bu geziden mutlu ve huzurlu dönmemizi sağlayan Grup Rehberimiz Şafak Beye ektra teşekkürlerimizi iletiyoruz.Bir başka Pronto Plus Turda görüşmek dileriz.Beyhan Songür...1/1

Nesrin Değirmencioğlu 11/09/2017 13:25:33

Güney Afrika, Zimb. ve Bots. turunda sizlerle tanıştığımıza çok memnun olduk ve çok keyifli bir tur geçirdik. Tüm organizasyon için size çok teşekkür ederiz. Yemek yediğimiz restaurantlardan kaldığımız otellere hersey özenle seçilmişti. Bizimkilerin evlilik yıldönümünde hazırlamış olduğunuz süprizler de onları çok mutlu etti. Herşey için çok teşekkür ederiz. Kıbrıs'a gelirseniz detaylarımız sizde var; mutlaka haber verin. :) Tekrardan görüşmek dileğiyle! Sevgi ve selamlar, Nesrin Değirmencioğlu & Ceyhun Dalkan...1/1

Ece sarı 11/09/2017 11:33:32

29.08.2017 tarihinde başlayıp 09/09/2017 biten Peru Bolivya turunda inanilmaz güzellikleri inanılmaz bir tarihi yaşatan sayın Ayhan Kalyan beye ve bu programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Profosyonelliği ve mükemmel kişiliği ile bizleri pronto tura düğümleyen Ayhan beye minnettarız ....1/1

Ayse Arzu 09/09/2017 17:34:30

Pronto Plus ile 31 Agustos cikisli Israil ve Filistin turuna katildim. Tek kelimeyle muhtesem bir 5 gun gecirdim. Bu turun bu kadar verimli gecmesinde buyuk emegi olan rehberimiz Emre Ersen'e cok tesekkur ederim. Ayrica, tur boyunca bizi yalniz birakmayan yerel acentanizdan Oktay Bey ve esi Zelda hanim'a da sonsuz tesekkurlerimi sunarim. Israil ve Filistin kanimca mutlaka gorulmesi gereken, insana degisik duygular yasatan ulkeler. Benim Pronto Plus'a onerim, bu tur suresinin 6 veya 7 gune cikarilmasidir. Soz konusu turun gerceklesmesinde emegi gecen herkese cok tesekkur ederim....1/1

Emre Ün 07/09/2017 09:25:31

Prontoplus 31 Ağustos Çıkışlı İsrail Turu teşekkür: Prontotur dahil defalarca çeşitli acentaların yurtdışı turlarına katılmış, gerek acenta ile gerekse münferit olarak dünya üzerinde 74 ülke görmüş biri olarak geçen hafta katıldığımız İsrail Turunun en çok keyif aldığım turlardan biri olduğunu bildirmek isterim. 5 günün son derece verimli ve dolu dolu planlandığı tur programının hazırlanmasında emeği geçenlere, tur boyunca bizimle bizzat ilgilenen yerel acenta sahibi Oktay Bey ve Zelda Hanım'a özellikle de tur programını tamamlamayı amaçlamaktan çok öte bir gayretle tur boyunca turu en iyi şekilde geçirmemiz ve hakkını vermemiz için elinden geleni yapan rehberimiz Emre Erşen'e teşekkürlerimi ve memnuniyetimi sunarım....1/1

Ahmet Recai Kutbay 05/09/2017 09:19:13

31.8 - 4.9.2017 tarihinde İsrail-Filistin turunuza katıldık . Mükemmel bir tur geçirmemizi sağlayan rehberimiz Sn. Emre Erşen'e sonsuz teşekkürler . Ayrıca turun organizasyonunda emeği geçen , bu programda payı olan herkese , bizi tur boyunca yalnız bırakmayan İsrail'deki acentanız Oktay Bey'e ve eşine , bu tura gitmeye bizi motive eden Suadiye bürosundan Sn. Hüseyin Pehlivan'a teşekkürü borç bilirim . Ahmet Recai Kutbay...1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?