Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Minsk Turu
(Belarus Turları)

7+ Kişi
06/06/2019 - 09/06/2019
3 Gece - 4 Gün
3* HOTEL
509 EUR
3,370 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

ŞEKER BAYRAMI...Minsk (3*Willing Hotel veya benzeri), 3 gece(3 kahvaltı), Türk Hava Yolları, Atatürk Havalimanı, Minsk gidiş/Minsk dönüş (VİZESİZ!)
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
509 EUR
İlave Yatak
509 EUR
Tek Kişi
619 EUR
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 499 EUR

OTELLER


WILLING HOTEL / Minsk

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

İSTANBUL-MINSK TÜRK HAVA YOLLARI TK283 13:00 15:30
MINSK-İSTANBUL TÜRK HAVA YOLLARI TK284 16:25 18:55

• Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul/Minsk/İstanbul hattında ekonomi sınıf uçak bileti
• Havalimanı vergileri
• Belirtilen otel ya da benzerinde Minsk'te 3 gece oda-kahvaltı konaklama
• Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
• Panoramik Minsk şehir turu
• Zorunlu Seyahat Sigortası
• Türkçe Rehberlik Hizmetleri

 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Rehber ve şoför bahşişleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %15 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

 •  

GENEL UYARILAR & NOTLAR
 

 • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
 • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 • Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
 • Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
 • Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
 • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.  Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir.  Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
 • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
 • Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
 • Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
 • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.
Alternatifler yükleniyor

1.Gün İstanbul-Minsk

İstanbul Atatürk Havalimanı Prontotour kontuarında saat 10:00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK283 tarifeli seferi ile saat 13:00’da Minsk’e  hareket. Yaklaşık 2 saatlik uçuş sonrası yerel saat ile 15:30’da Minsk’e varıyoruz. Pasaport işlemlerimizin ardından özel otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz. Dünyanın en temiz ve düzenli şehirleri listesinde her zaman üst sıralarda yer alan Minsk, zengin bir tarihe sahiptir. Panoramik şehir turumuzda; tarihi Verhniy Gorod’ta çevresinde bir yürüyüşe çıkıp, şehir kapısı, belediye binası, Özgürlük Meydanı, katedral, Zybitskaya ve Karl Marks sokakları, Ulusal Sanat Müzesi ve en meşhur katolik kilisesi olan Kırmızı Kilise göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme otelimizde.

2.Gün Minsk

Serbest uyanma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Stalin Hattı Tarihi ve Kültürel Kompleks turumuza katılabilirler. Turumuzda dünya savaş tarihinde önemli bir yeri olan Stalin Hattı'nı ziyaret edeceğiz.  Bugün burada gerek Büyük Anavatan Savaş dönemi, gerek savaş sonrası döneme ait olan, BMT Ülkelerinin de en büyük olan savaş ve mühendislik ekipmanlarının koleksiyonu toplanmıştır, ayrıca farklı savunma tesisleri temsil edilmiştir. Müze alanında 1930'lı yılların açık alan sığınakları olan restore edilmiş uzun süreli atış noktaları vardır. Bunlar, bütün ekipman ve teçhizat ile donatılmış güçlü atış noktalarıdır. Burada savaş ve savaş sonrası dönemden kalan askeri ve mühendislik araçlarının en büyük koleksiyonu, siperler ve hendekler mevcuttur. Büyük Anavatan Savaşı'ndan kalan av tüfekleri ve makineli tüfeklerden ateş edebilir, amfibi tanka binebilirsiniz. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün Minsk

Serbest uyanma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen  misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dudutki Kültür Müzesi turuna katılabilirler. Dudutki - Belarus'un en çok ziyaret edilen müzelerinden biridir. Dudutki'yi ziyaret etmek bir Belarus köyünün atmosferine dalmak, geleneksel el sanatları tanımak, Belarus gelenekleri ve ritüelleri hakkında daha fazla bilgi edinmek demektir. 1995 yılında E. Budinas liderliğindeki meraklıların çabalarıyla yaratılan bu etnografik müze, artık Belarus'taki en sıra dışı ve gezilen yerlerden biri haline gelmiştir. Eski bir yel değirmeni ziyaret edecek, eski model arabaların sergisini göreceğiz. Çömlek atölyesinde kendi ellerinizle bir sürahiyi ya da şans getiren bir at nalı yapabilirsiniz. Verilecek serbest zamanda  taze süt, tereyağı ve peynir gibi yöresel ürünlerin tadına bakabilir, Belarus’un ulusal yemeği olan draniki de deneyebilirsiniz. Ayrıca, dilerseniz  at sırtında veya at arabasıyla gezip, bölgeyi daha yakından tanıyabilirsiniz. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün Minsk-İstanbul

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberiniz tarafından bildirilecek saatte Minsk Havalimanı'na transfer. Türk Hava Yolları’nın TK284 tarifeli seferi ile saat 16:25’de İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 18:55’de varışımızın ardından turumuzun sonu.

DUDUTKI KÜLTÜR MÜZESİ TURU 35 EURO (02-12 YAŞ 20 EURO)

Dudutki - Belarus'un en çok ziyaret edilen müzelerinden biridir. Dudutki'yi ziyaret etmek bir Belarus köyünün atmosferine dalmak, geleneksel el sanatları tanımak, Belarus gelenekleri ve ritüelleri hakkında daha fazla bilgi edinmek demektir. 1995 yılında E. Budinas liderliğindeki meraklıların çabalarıyla yaratılan bu etnografik müze, artık Belarus'taki en sıra dışı ve gezilen yerlerden biri haline gelmiştir. Eski bir yel değirmeni ziyaret edecek, eski model arabaların sergisini göreceğiz. Çömlek atölyesinde kendi ellerinizle bir sürahiyi ya da şans getiren bir at nalı yapabilirsiniz. Verilecek serbest zamanda  taze süt, tereyağı ve peynir gibi yöresel ürünlerin tadına bakabilir, Belarus’un ulusal yemeği olan draniki de deneyebilirsiniz. Ayrıca, dilerseniz  at sırtında veya at arabasıyla gezip, bölgeyi daha yakından tanıyabilirsiniz.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik+Müze Giriş Ücreti

STALIN HATTI TARİHİ VE KÜLTÜREL KOMPLEKS TURU 35 EURO (02-12 YAŞ 20 EURO)

Turumuzda dünya savaş tarihinde önemli bir yeri olan Stalin Hattı'nı ziyaret edeceğiz.  Büyük Anavatan Savaş dönemi, gerek savaş sonrası döneme ait olan, BMT Ülkelerinin de en büyük olan savaş ve mühendislik ekipmanlarının koleksiyonu toplanmıştır, ayrıca farklı savunma tesisleri temsil edilmiştir. Müze alanında 1930'lı yılların açık alan sığınakları olan restore edilmiş uzun süreli atış noktaları vardır. Bunlar, bütün ekipman ve teçhizat ile donatılmış güçlü atış noktalarıdır. Burada savaş ve savaş sonrası dönemden kalan askeri ve mühendislik araçlarının en büyük koleksiyonu, siperler ve hendekler mevcuttur. Büyük Anavatan Savaşı'ndan kalan av tüfekleri ve makineli tüfeklerden ateş edebilir, amfibi tanka binebilirsiniz.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik+Müze Giriş Ücreti

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

ÖDEME SEÇENEKLERİ

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?