Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Moskova - St.Petersburg
Rusya Turları

Kontenjan Dolu
03/09/2019 - 08/09/2019
5 Gece - 6 Gün
4* HOTEL
4,835 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

St.Petersburg (3 Gece 4* Park Inn Pulkovskaya Hotel vb.), Moskova (2 Gece 4* Holiday Inn Seligerskaya Hotel vb.), 5 Gece (5 Kahvaltı) Türk Hava Yolları, St.Petersburg gidiş/Moskova dönüş, İstanbul Havalimanı. **İptal tarihine bakılmaksızın ara uçak bedeli yanar.
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
4,835 TL
İlave Yatak
4,835 TL
Tek Kişi
6,405 TL
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 4,640 TL

OTELLER


HOLIDAY INN SELIGERSKAYA HOTEL / Moskova


PARK INN by RADISSON PULKOVSKAYA / St Petersburg

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

TÜRK HAVA YOLLARI
TK401 İSTANBUL - ST.PETERSBURG 10:55 - 14:15
TK416 MOSKOVA - İSTANBUL 20:00- 23:05

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - St Petersburg gidiş, Moskova - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçuk bileti
 • Havalimanı vergileri ve İstanbul Yeni Havalimanı yer hizmetleri
 • 3 gece St Petersburg'da belirtilen kategori otelde oda kahvaltı konaklama
 • 2 gece Moskova'da belirtilen kategori otelde oda kahvaltı konaklama
 • Panoramik  St Petersburg ve Moskova şehir turları
 • St Petersburg - Moskova arası yerel havayolları ile tök yön ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri
 • Prontotour profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortası)
 • KDV dahildir

 • Vize ücreti ve servis bedeli 160 Euro. (Yeşil pasaporta da vize uygulanmaktadır.)
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Öğlen ve Akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.TÜM TURLARIMIZ İÇİN GENEL NOTLAR VE UYARILAR :
**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farklarısayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
**Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
**Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.  Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir.  Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.
**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
**Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
**Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
**Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
**Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.
** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru
** Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizin kopyasını yanınıza alınız.

Alternatifler yükleniyor

1.GÜN İSTANBUL - ST PETERSBURG

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Prontotour Kontuarı önünde saat 08:30'da buluşma. Bilet, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK401 seferi ile saat 10:55'de St. Petersburg’a hareket. Yerel saat ile saat 14:15'de varış ve St.Petersburg panoramik şehir turu; şehrin kalbi olarak anılan ünlü Nevski Caddesi, devasa St Isaac Katedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, Şair Puşkin`in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, 70 km`lik ünlü Neva Nehri gibi şehrin simgesi haline gelmiş yerler görülecektir. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme.  Geceleme otelimizde.

2.GÜN ST PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Hermitage Müzesi Turuna katılabilirler. Hermitage Müzesi dünyanın en büyük sanat müzelerinden biridir. Katerina’nın kış sarayı olarak inşaa ettirdiği binalar kompleksi günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. 1760`dan itibaren Rus Çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin baş yapıtları arasındadır. Günümüzde 5 bina ve 1057 adet oda ve salonda Leonardo Da Vinci, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt, Rubens, Velasquez, El Greko,  Raphael ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor. Yaklaşık 2.5 saat sürecek turumuzda, en önemli oda ve salonlar en önemli eserleri göreceğiz. Hermitage Müzesi turu sonrası gününüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği ekstra Kanal Turu gezimize katılabilirler .Kuzey'in Venedik'i olarak adlandırılan St. Petersburg, Neva Deltası'nın oluşturduğu adalar üzerine kurulmuş bir şehirdir. Özel tekne ile yapacağımız kanal turumuzda, doğal nehirler, kanallar üzerinde yaklaşık 1 saat şehri bir başka açıdan görme ve fotoğraflama imkanı buluyoruz. Geceleme otelimizde. Geceleme otelimizde.

3.GÜN ST.PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Peterhoff Sarayı ve Parkı turuna katılabilirler. Şehre 30.km uzaklıkta bulunan Baltık Denizi Kıyısındaki Peterhoff’da Çar 1.Petro tarafından inşa edilen yazlık sarayın eşsiz bahçesi güzelliği ve görkemiyle, 150’yi aşkın altın kaplama fıskiye ve çeşmeleriyle ziyaretçileri hayranlık içinde bırakıyor. Finlandiya Körfezi’nde bulunan Peterhoff Sarayı, Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’deki Versailles’e rakip binası, muhteşem bir saray kompleksidir. Turumuzun ardından gününüz serbest. Geceleme otelimizde.

4.GÜN ST. PETERSBURG - MOSKOVA

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Moskova'ya uçuş. Varışımızı istinaden panoramik olarak yapılacak Moskova şehir turumuzda, Tverskaya Caddesi, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkezi, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Işıklar Altında Moskova Gece Turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.
* Ara uçak saatimize göre görülecek yerlerin içeriği değişmeden, gününde değişiklik olabilir.

5.GÜN MOSKOVA

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük Uzay Müzesi  - Metro -  Arbat Sokağı turumuza katılabilirler. 1950'lerde başlayan Uzay yarışının öncüsü Sovyet Rusya'nın ilk ve tek modern Uzay Müzesinde ilk mekikten, uzaya gönderilen ilk canlı ve Mir uzay istasyonuna kadar tüm detayları görebileceksiniz. Sovyet Rusya'nın ihtişamını sergilemek amacıyla tablolar, heykeller ve değişik süsemelerle adeta bir müze görünümünde olan ünlü Metrosu, Dünyanın en güzel metrosu olarak nitelendirilmektedir. Trafiğe kapalı olan Arbat Sokağı Moskovalıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında gelir. Sanatçılar değişik eserlerini burada sergilerler. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgahlar ve mağazaları gezebilir, şirin kafelerde yorgunluk atabilirsiniz. Rus edebiyatının babası sayılan Aleksandr Puşkin ve Karısı Natalya’nın yaşadığı evde Arbat Sokağı'ndadır. Turumuzun ardından gününüz serbest. Geceleme otelimizde.

6.GÜN MOSKOVA - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kremlin&Katedral -Novodevichi turuna katılabilirler. Kremlin, tarih boyunca Rus Çarları ve Sovyet liderlerine ev sahipliği yapmıştır ve günümüzde de Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in çalışma ofisi buradadır. Çok önemli tarihsel değere sahip olan Kremlin, devlet yönetim merkezi oluşunun yanı sıra kültür ve din merkezidir. Çarların taç giyme töreninin yapıldığı Uspenski (Meryem Ana’nın göğe yükselişi) Katedrali ile Archangel Michael (Başmelek Mikail) Kilisesi burada bulunur. Dünyanın en büyük çanı ve en büyük topu Kremlin'dedir. Tüm bu özellikleri, surları, bahçeleri, binaları ile Kremlin gerçek bir müzedir. Takiben Nazım Hikmet’in mezarının da bulunduğu Rusya tarihinde önemli ve prestijli insanların gömüldüğü mezarlık ziyaret yapılacaktır. Turumuzun ardından Moskova Havalimanı'na transfer. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK416 tarifeli seferi ile saat 20:00'de İstanbul’a hareket. Saat 23:05'de İstanbul’a varış. Turumuzun sonu. 
 

PETERHOFF PARKI & SARAYI 70 Euro ( 02-12 yaş 35 Euro)

Şehre 30 km uzaklıkta bulunan Baltık Denizi Kıyısındaki Peterhoff’da Çar 1.Petro tarafından inşa edilen yazlık sarayın eşsiz bahçesi, güzelliği ve görkemiyle, 150’yi aşkın altın kaplama fıskiye ve çeşmeleriyle  ziyaretçileri hayranlık içinde bırakıyor. Park gezisi sonunda Fin Körfezini ve St. Petersburg’un silüetini izleyebilirsiniz.  Peterhoff Sarayı, Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’deki Versailles’e rakip binası, muhteşem bir saray kompleksidir. 

 
Dahil Olan Servisler : Ulaşım + Giriş +Rehberlik

** Peterhoff Sarayı Pazartesi günleri kapalıdır.

UZAY MÜZESİ & METRO TURU & ARBAT SOKAĞI 60 Euro (02-12 yaş 25 Euro)

1950'lerde başlayan Uzay yarışının öncüsü Sovyet Rusya'nın ilk ve tek modern Uzay Müzesinde ilk mekikten,uzaya gönderilen ilk canlı ve Mir uzay istasyonuna kadar tüm detayları görebileceksiniz. Sovyet Rusya'nın ihtişamını sergilemek amacıyla tablolar,heykeller ve değişik süsemelerle adeta bir müze görünümünde olan ünlü Metrosu Dünyanın en güzel metrosu olarak nitelendirilmektedir. Trafiğe kapalı olan Arbat Sokağı Moskovalıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında gelir. Sanatçılar değişik eserlerini burada sergilerler. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgahlar ve mağazaları gezebilir, şirin kafelerde yorgunluk atabilirsiniz. Rus edebiyatının Babası sayılan Aleksandr Puşkin ve Karısı Natalya’nın yaşadığı evde Arbat Sokağındadır.

Dahil Olan Servisler: Ulaşım + Giriş bileti +  Rehberlik

ST PETERSBURG KANAL TURU 45 Euro ( 02-12 yaş 25 Euro)


Kuzeyin Venediği diye adlandırılan St.Petersburg 50’ye yakın irili ufaklı ada üzerine kurulmuştur. Bu adaların arasında bulunan kanal ve nehirlerde yapılan tekne turunda bu güzel şehrin bir başka yüzünü Şampanya ve Votkalarınızı yudumlayarak keşfetmenin keyfine varacaksınız..

Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım + rehberlik 
                      

HERMİTAGE MÜZESİ ÜCRETİ: 45 Euro (02-12 yaş 25 Euro)

Müzelerin Anası olarak nitelendirilen Hermitaj, büyüklüğü ve sahip olduğu birbirinden değerli eserleri ile bu ünvanı hak ediyor. Beş binadan oluşan Hermitajda 1050 salon vardır. 18. yüzyılın ortalarından itibaren Romanovların yaşadığı kışlık saray Hermitaj’a ait binalardan biridir. Leonardo Da Vinci, Rafael, Michelangelo, Rubens, Rembrandt, Van Gogh gibi dev sanatçıların muhteşem eserlerininde aralarında olduğu dünyanın en büyük sanat koleksiyonunu barındıran Hermitaj her yıl Dünya’nın dört bir yanından gelen yüzbinlerce kişi tarafından ziyaret edilir.


Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Giriş bileti + Rehberlik
** Hermitage Müzesi Pazartesi günleri kapalıdır.

IŞIKLAR ALTINDA MOSKOVA 30 Euro (02-12 yaş 15 Euro)

Moskova, akşamları bambaşka bir kimliğe bürünür. Özellikle yaz aylarında tam kararmayan hava Moskova akşamlarına ayrı bir güzellik ve tat katar. Akşam saatlerinde görkemli binalar üzerine yansıyan ışıklarla Moskova adeta bir masal kentine dönüşür.

 
Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım + Rehberlik  

KREMLİN SAHASI + 2 KATEDRAL +NOVODEVICHI (NAZIM HİKMET MEZARI TURU) - 55 Euro ( 02-12 yaş 25 Euro)

Kremlin, tarih boyunca Rus Çarları ve Sovyet liderlerine ev sahipliği yapmıştır ve günümüzde de Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in çalışma ofisi buradadır. Çok önemli tarihsel değere sahip olan Kremlin, devlet yönetim merkezi oluşunun yanı sıra kültür ve din merkezidir. Çarların taç giyme töreninin yapıldığı Uspenski (Meryem Ana’nın göğe yükselişi) Katedrali ile Archangel Michael (Başmelek Mikail) Kilisesi burada bulunur. Dünyanın en büyük çanı ve en büyük topu Kremlindedir.Tüm bu özellikleri, surları, bahçeleri, binaları ile Kremlin gerçek bir müzedir. Takiben Nazım Hikmet’in mezarının da bulunduğu Rusya tarihinde önemli ve prestijli insanların gömüldüğü Nazım Hikmet mezarlığı ziyareti yapılacaktır.

 

Dahil Olan Servisler :Ulaşım + Giriş ücreti + Rehberlik


** Kremlin Perşembe günleri kapalıdır.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

halil sözüer 16/08/2019 14:50:20

Merhabalar, pronto tour ile birçok yurt dışı tura katıldık. Kurban. Bayramı'nda ,10_15 Ağustos ,2019 tarihleri. arasında * Moskova_St Petersburg * turuna katıldık. Geziden çok memnun kaldık. Rehberlmiz Sn Selim Kahvecioglu bilge bir insandı.Seyahat organizasyonunda,gidilecek gezi alanı ile ilgili tura katılanlara eşlik edip doğru bilgiler vermiştir.Sadece Rusya değil , Avrupa, Asya kıtasında ki oluşumlar hakkında siyasi kültürel ve tarihi hakkında doğru bilgilerle bağlantı kurmayı sağlamıştır..Turun kapsamı ve rehberi sn. Selim. Kahvecioglu ndan memnun kaldık.Kendisine ve tur şirketine teşekkürler.Fikriye_Halil Sözuer...1/1

Yıldız KARAHAN 29/06/2019 00:06:34

Sevgili pronto tour ailesi 18-23haziran 2019 tarihleri arasında St. Petersburg &moskova turunuza katıldım.Öncelikle rehberimiz Osman ÜLKE ye sempatikligi naifliği nezaketi kültür birikimi anlatımı ve bizlere gösterdiğini hoşgörü ve sabırdan dolayı sizin nezdinizde teşekkür ederim. serbest saatlerde bile bizleri yönlendirdiği için çok keyifli ve güzel anılarla döndük.St Petersburg ve Moskova mutlaka görülmesi gereken bir destinasyon🥰 herşey için teşekkür ederim.sevgiler...❣️...1/1

Sibel SEYHAN 27/06/2019 09:50:20

Merhabalar :) 18-23 haziran 2019 tarihinde 4 kişiyle turunuza katıldık. Bu kültür turunuz beni çok etkiledi. Otellerimiz çok konforlu ve güzeldi. Hatta St.peterburgtaki otelin yanındaki devasa parkta (hava kararmadığı için) gece saat 23.30da piknik bile yaptık:) Nevski caddesi Peterhorff sarayı ve bahçesi,Hermitaj müzesi, Arbat sokağı Uzay müzesi ,Kremlindeki Ortodoks katedral ve kilisesi ve Moskova metrosu.. beni çok etkiledi. Bu turu bize unutulmaz kılan, nezaketi, hoşgörüsü ve müthiş bilgisiyle bizler için unutulmaz olacak rehberiniz Osman ÜLKE'ye çok teşekkür ederim. Pronto tur ailesi olarak böyle güzel bir turu düzenlediğiniz ve planladığınız için sizlere teşekkür ederim. Yine sizinle gerçekleştireceğimiz 7.destinasyonda görüşmek üzere hoşçakalın... 😊...1/1

İrem Yarpuz 26/04/2018 15:28:38

Dün akşam Moskova - St Petersburg 18/23-04-2018 tarihli turunuzla ilgili özellikle rehberimiz Osman Ülke’nin muhteşem rehberliği ile ilgili yorumlarımı sayfanızda yayınlamamışsınız, payşaşımlarıınızı en kısa sürede görmek dileğiylle...1/1

nesrin atalay 26/04/2018 14:18:43

18.04.2018-23.04.2018 tarihleri arasında arkadaşlarımla katıldığım St.Petersburg-Moskova turu çok keyifli geçti. Özellikle rehberimiz OSMAN ÜLKE' ye Rusya turunu bize dolu dolu yaşattığı için çok teşekkür ederim. PRONTO TOUR ilk yurtdışı gezimden memnun döndüm. Başka destinasyonlarda görüşmek dileğiyle.....1/1

İrem Yarpuz 25/04/2018 20:51:43

18/24-04-2018 Tarihli gerçekleştirdiğim Moskova-St.Petersburg turunuzda öncelikle rehberimiz Osman Ülke beye , engin tarih ve kültür bilgisinden dolayı bizlere harika bir Rusya turu yaptırdığı için ,sonsuz teşekkürler. Ayrıca nezaketi ,hoşgörüsü ve gezi boyunca bütün misafirlere göstermiş olduğu destek ve özverisinden dolayı da ayrıca müteşekkiriz.Özellikle sıfır beklenti ile katılıp , maximum memnuniyet ile gerçekleştirdiğim turunuzda , mükemmel bir rehberlik hizmeti ile öncelikle Osman Ülke beye , onun nezdinde de siz Pronto Tour ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, Osman Ülke gibi değerli rehberlerimizin değerinin bilinmesini diliyorum....1/1

figentasalı 24/04/2018 15:10:39

Merhabalar...18.04 2018-23.04.2018 tarihleri arasında eşimle birlikte gerçekleştirdiğimiz St.Petersburg/Moskova turumuz için önce rehberimiz OSMAN ÜLKE için , sonra otellerimiz ve her türlü konforumuz için PRONTO TOURA tşk ediyorum.İnanılmaz bilgi ve hoşgörüsüyle,turumuza kattığı extra ilavelerle Osman beyin rehberlik ve ev sahipliğinden çok memnun kaldık....bu kadar kısa zamanda saray bahçesinde piknik bile yaptık.Herşey için tşk ler Osman bey...Pronto tour ile başka bir destinasyonda birlikte olmak dileğiyle...:)...1/1

hülya çam 02/10/2017 10:00:19

22 Eylül ve 28 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirdiğim Rusya turundan ve rehberimiz olan Selim Bey'den ve vermiş olduğu engin bilgileri, gezi boyunca göstermiş olduğu destek, yardım ve öz verisinden dolayı teşekkürlerimi sunmayı kendime bir borç olarak görüyorum. Alışık olduğumuz bir şey vardır hep şikayetlerimizi iletmeyi seviyoruz. Ben bu geleneğimizin dışına çıkarak Selim Bey gibi nadir yetişen insanlarımızın değerinin bilinmesi gerektiğini düşünerek, marifet iltifata tabidir düsturuyla takdir ve teşekkürlerimi iletiyorum. Lütfen rehberinizin kıymetini biliniz, böyle değerler kolay kolay yetişmiyor. Selim Bey'in bütün yurt dışı gezi programlarından beni haberdar ederseniz çok memnun kalacağım. İnşallah sayın Selim Bey'in rehberliğinden tekrar istifade edebileceğimiz geziler yaşayabiliriz. Tekrar teşekkür eder çalışmalarınızda da başarılar dilerim....1/1

can gür 15/09/2017 09:23:05

Son St. Petersburg/Moskova turunuzun rehberi Selim Kahvecioglu'nun derin tarih, felsefe ve o yoreler hakkinda bilgisi biz ve tum tur misafirlerinin takdir ve tebriklerine sayan olmustur. Ayrica Panorama ve Metro istasyon paket turlarinda az sayida katilim olmasi dolayisiyla zarar etmesine ragmen musteri memnuniyeti konusundaki hassasiyeti ayri bir takdir konusu. Selim Bey in bundan sonraki tur seferlerine katilma gayreti icinde olacagiz. Bu vesile ile sizin sahsinizda Pronto Tur a takdir ve tesekkurlerimizi sunariz. Can Gur Genel Mud. Canovate As...1/1

said A 10/09/2017 23:56:20

30 Ağustos 2017tarihli St.Petersburg -Moskova turuna katıldık ve rehberimizle beraber ST.Petersburg şehir turuyla başladık. Şehir turu güzel ve keyifli geçti. Tur süresi boyunca rehberimiz Selim Bey'in kültürel ve tarihsel bilgisi bizi hayran bıraktı. Her iki otel (özellikle Moskova’daki ) şehir merkezine uzak buldum ama konforlu ve temiz idiler. Selim Beyi tanıma fırsatı bulduğumuz için çok memnun oldum.Selim Beye verdiği tüm emek ve aktardığı bilgiler için teşekkür ediyorum. Tur boyunca hiç kimseyi kırmadan bize her türlü bilgiyi aktardı ve tüm katılımcıların isteğini belli bir kural çerçevesinde uygulamaya çalıştı....1/1

Saadettin Murat Serbest 08/09/2017 09:48:04

Şirketiniz ile ailemle birlikte 4 kişi 30 Ağustos ile 04 Eylül 2017 tarihinde St Petersburg Moskova turuna katıldım. Her iki şehirde kaldığımız oteller şehir merkezinden biraz uzak olmasına rağmen temiz ve konforlu idi. Bu turda özellikle seçmiş olduğunuz tur rehberi Selim Kahvecioğlu Rusya tarihi ve şehirler hakkında çok donanımlı ve tecrübeli biriydi. Tur boyunca hiç kimseyi sıkmadan bize her türlü bilgiyi aktardı ve herkesin isteğini belli bir disiplin çerçevesinde gidermeye çalıştı. Şirketinize böyle deneyimli bir rehber ile seyahat etme imkanını verdiğiniz için teşekkürler....1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?