Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

New York - Los Angeles - Las Vegas - San Francisco - Pasifik Kıyıları
Amerika Turları

Son 4 Kişi
05/10/2019 - 16/10/2019
10 Gece - 11 Gün
4* HOTEL
16,610 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

Belirtilen Ekstralar Dahil!! New York’ta Lexington Manhattan otelinde 2 gece Los Angeles’da Marriott LAX otelinde 3 gece Las Vegas’da Treasure Island otelinde 2 gece San Francisco’da Four Points by Sheraton (3* Supp) otelinde 2 gece Uçakta 1 gece konaklama. Sabah Kahvaltıları Toplam 10 Gece 12 Gün. Türk Hava Yolları, San Francisco gidiş, New York dönüş
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
16,610 TL
İlave Yatak
16,610 TL
Tek Kişi
21,750 TL
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 16,610 TL

ULAŞIM BİLGİLERİ

TK 079 İSTANBUL - SAN FRANCISCO13:05 Hareket 16:35 Varış
TK 012NEW YORK- İSTANBUL 00:10 Hareket16:45 Varış

Türk Hava Yolları ile İstanbul – San Francisco / New York - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
Las Vegas – New York arası ekonomi sınıf uçak bileti
Havalimanı vergileri ve uçuş sigortaları
San Francisco’da Four Points by Sheraton veya benzeri otelde 2 gece oda kahvaltı bazında konaklama
Los Angeles’da 4* Hilton LAX veya benzeri otel’de 3 gece oda kahvaltı bazında konaklama
Las Vegas’da 4* Tresure Island veya benzeri otelde 2 gece oda kahvaltı bazında konaklama
New York’ta Courtyard New York Manhattan / Herald Square veya benzeri otelde 2 gece oda kahvaltı bazında konaklama
San Francisco'da Havalimanı - Otel transferi
San Francisco şehir turu
San Francisco'da Sausalito ve Tekne turu
San Francisco - Los Angeles arasındaki Route 1 turu
Los Angeles'ta çok detaylı şehir turu
Los Angeles'ta Santa Monica turu
Los Angeles otel – Las Vegas otel – Las Vegas Havalimanı transferleri
Las Vegas panoramik şehir turu
Las Vegas'ta yürüyerek yapılan oteller turu
Las Vegas'ta yapılacak Red Canyon & Best Buy Alışveriş turu
New York'da Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri
New York Şehir turu
New York Simgeleri turu ve turdaki giriş ücretleri (Empire States, tekne ve giriş ücretleri)

Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti.
Zorunlu seyahat sigortası dahildir.

Yurt dışı çıkış ücreti
Öğle ve akşam yemekleri
Kişisel harcamalar
Rehber bahşişi (Amerika'da günlük kişi başı 5 usd önerilir)
İç hat bagaj ücretleri (23 Kilo sınırı ile Bagaj başına 1. bagaj 30 Usd, 2. Bagaj 40 Usd'ır. 23 Kilonun üzerindeki her bagaj için 150 $ ceza uygulamaktadırlar. Tüm Amerikan Havayollarında aynı kural bulunmaktadır)

ÖNEMLİ UYARI : Programımız lokal acentamızın programı olup, diğer acentalar ile ortak olarak yapılmaktadır.

Alternatifler yükleniyor

1.GÜN İSTANBUL - SAN FRANCISCO

İstanbul Atatürk Havalimanında saat 10:00’da buluşma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 079 nolu seferi ile saat 13:05’de Amerika’nın teknoloji merkezi San Francisco'ya hareket. Yerel saat ile saat 16:35'de varış. Havalimanında sizleri bekleyen rehberiniz ile buluşma ve otelinize transferimiz olacak. Odaların dağılımından ve kısa bir dinlenmenin ardından San Francisco Merkezine sizleri götürüyor ve gece turu yapıyoruz. Akşam yemeğinin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

2.GÜN SAN FRANCISCO

Sabah kahvaltıdan sonra bu güzel şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir şehir turu yapacağız. Bu turumuz esnasında Civic Center, Golden Gate Bridge, Balıkçı Rıhtımı ve Çin mahallesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turundan sonra Sausalito ve Tekne ile Alcatraz turunu yapacağız. Bu turumuzda Golden Gate köprüsünün üzerinden geçerek San Francisco’ya yaklaşık 30 dakika mesafede bulunan çok şirin bir kasaba olan Sausalito’ya gideceğiz. Kordon boyunda yürüyüş yaparken birbirinden güzel evleri göreceksiniz. Ardından tekne ile San Francisco’ya geri dönerken bir zamanlar dünyanın kaçılması imkansız tek hapishanesi olarak bilinen Alkatraz’ı fotoğraflama şansını bulacaksınız. Aynı zamanda San Francisco şehrinin muhteşem manzarasına tanık olacaksınız. Tur bitiminde meşhur San Francisco sokaklarını filmlerden de çok iyi bildiğimiz kırmızı tramvaya biniyoruz. Tramvaydan Çin mahallesinde inerek bölgeyi yürüyerek geçiyoruz. Turumuz Çin Mahallesinin öbür ucu olan Union Square'de bitiyor. Daha sonra otelimize döneceğiz, rehberiniz akşam yemeği için sizlere önerilerde bulunacak. Geceleme otelimizde.

3. GÜN SAN FRANCISCO-Monterey-Carmel-Santa Barbara-LOS ANGELES

Sabah otelden çıkış. Yolda kahvaltımızı aldıktan sonra İlk durağımız olan California’nın en güzel sahil kentlerinden birisi olan Monterey’e varıyoruz. Monterey rıhtımında kısa bir mola sonrası buradan ayrılıp yolumuza devam ediyoruz. San Francisco’nun güneyinde yer alan Pasifik okyanusu kıyısında, California’nın mutlaka görülmesi gereken sahil kasabalarından biri olan; George Clooney, Paul Newman gibi birçok ünlünün de tatillerini geçirmek için tercih ettiği Carmel'e varıyoruz. Bu şirin sahil şehrini gördükten sonra Amerika'nın tüm batı sahilinin en keyifli ve en güzel sürüş yolu unvanına sahip Big Sur sahil şeridine geçiyoruz, muhteşem manzaralar eşliğinde ilerleyeceğimiz Big Sur sahil şeridinde kısa fotoğraf molaları vererek Morro Bay’e varmadan ağırlıkları 2,5 tonu bulan Elephant Seals (Deniz Filleri) fotoğraflama şansı bulacağız. Dev volkanik kaya “Morro Rock” bölgesinde öğlen yemeği molası sonrasında Santa Barbara'ya geçiyoruz. Burada panoramik kısa bir tur yaptıktan sonra fotoğraf çekmek ve çevreyi tanımak için kısa bir serbest zamanımız olacak. Akşam yemeği molamızın ardından Los Angeles'a geçiş ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
"Bugünkü yolculuğumuz yaklaşık 11 saat sürecek olup, Dünya'nın en çok rağbet gören yollarından biri ve birçok filme, müziğe konu olmuş olan Pacific Coast Highway 1 üzerinde yapılacaktır."

4.GÜN LOS ANGELES

Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılarak Amerika’nın Melekler Şehri olarak tanınan, 2. büyük şehri olan Los Angeles'ı tanıtan bir tur yapacağız. İlk durağımız filmlerden anımsayacağınız Hollywood Bulvarı. Burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak tiyatrosu (Yeni adıyla "Dolby Theater"), ünlü filmlerin galalarının yapıldığı Çin tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca bu bölgeden şehrin simgesi olan Dev Harflerle yazılı ünlü Hollywood yazısını fotoğraflama şansını bulacaksınız. Daha sonra ünlü Sunset Strip bulvarından Santa Monica bulvarına geçerek Beverly Hills’e ulaşıyoruz. Burada Beverly Hills’in meşhur sembolünü göreceğiz. Daha sonra ’’Pretty Woman’’ filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Drive’da kısa bir yürüyüş yapıp, Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan "Beverly Willshire Otel"ini göreceğiz. Rodeo Drive’dan ayrıldıktan sonra Los Angeles şehrinin merkezi olarak bilinen Downtown'a gidiyoruz. Burada göreceğimiz yerler Olvera caddesi, Los Angeles şehrinin siluetini oluşturan gökdelenler ve şehrin ilk kurulduğunda oluşan tarihi merkezler. Akşam yemeği icin Santa Monica’ya gidiyoruz. Sokak sanatçılarının gösterileriyle dolu ışıl ışıl Santa Monica’da bulunan şık kafelerde bir şeyler içerek yorgunluğunuzu atabilir, akşam yemeğinizi bu güzel yerde bulunan restoranlardan birinde alabilirsiniz. Geceleme Los Angeles'ta.
NOT: Bugünkü programda arzu edilirse "Universal Studios" ekleme imkanımız olacaktır. Dünyanın en teknolojik parklarından biri olan ve aynı zamanda Hollywood filmlerinin çekildiği "Universal Studios Hollywood" deneyimi yaşayabilirsiniz.
Universal Studios giriş ücreti ücrete dahil olmayıp, orada misafirlerimiz tarafından ödenecektir.

5. GÜN LOS ANGELES

Los Angeles'ta üçüncü günümüzde serbest vaktimiz olacak. Rehberiniz günlük programınızda yardımcı olacaktır. Yada mesafe dolayısı ile ekstra olacak muazzam bir tura katılabilirsiniz.Yıllardır Amerika’nin en güzel şehri seçilen San Diego da ilk durağımız La Jolla. Fok plajı ve sahilleriyle ünlü La jolla’ da doğanın ve lüx evlerin uyumunu görecek ve bol bol fotoğraf çekeceksiniz. La Jolla dan ayrılıp 2. durağımız olan Old Town’a gidiyoruz. California’nın doğum yeri olan Old Town da kendinizi adeta Meksika da hissedeceğiniz bir atmosfer sizleri bekliyor. Old Town dan çıkarak sırasıyla Sea Port Village, Midway uçak gemisi, meşhur KISS heykeli ve Amerikan Deniz kuvvetlerini üssünün bulunduğu ve aynı zamanda Amerika'nın en büyük ahşap binası olan ve “Bazıları Sıcak Sever” filminin de çekildiği tarihi Hotel Del Coronado’nunda bulunduğu Coronado adası ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Turdan sonra Otele dönüş ve geceleme otelimizde.
NOT: Midway uçak gemisi ziyareti sadece dışarıdan fotoğraflama olarak yapılacaktır
San Diego turu ücrete dahil olmayıp, misafirlerimiz tarafından ödenecektir. Bu turumuz tam günlük bir turdur kişi başı 150 USD olup minimum 6 kişinin katılımıyla düzenlenir.

6. GÜN LOS ANGELES - LAS VEGAS

Sabah otelden ayrılıyoruz. Nevada eyaletinin en önemli turistik merkezi olan, dünyanın en büyük otellerine de ev sahipliği yapan gecelerin şehri Las Vegas’a hareket edeceğiz. Baş döndürücü şehre girer girmez meşhur Las Vegas Bulvarını ve otelleri anlatan bir panoramik tur yapıyoruz. Otele yerleşme ve ardından otel oryantasyonu. Akşam Las Vegas Strip’te yürüyüş ve otellerin görsel açık hava şovlarını izleme imkânı. Las Vegas’ın dünyaca ünlü şovlarına gitmek isteyen misafirlerimizin transferlerini yapacağız. Akşam şansınız denemek için binlerce masa ve slot sizleri bekliyor. Geceleme otelimizde.

7. GÜN LAS VEGAS

Sabah kahvaltıdan sonra Las Vegas'ta serbest vaktimiz olacak. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Grand Canyon turuna katılabilirler. Özel aracımızla sabah Las Vegas’tan Arizona Eyaletinde bulunan Grand Canyon’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Grand Canyon’a varıyoruz. Varışımızı takiben helikopterleri organize eden görevliler bizleri helikopterlere götürüyor. 5-6 kişilik helikopterler Canyon'un en altında bulunan Colorado Nehrine doğru inerken muhteşem Canyon manzarasıyla büyüleneceksiniz. Aşağıda bizi bekleyen teknelerle nehir üzerinde bir tur yapıyoruz. Daha Sonra Helikopterler bizleri yukarıya çıkarırken yine muhteşem manzaralara tanık oluyoruz. Dönüşte bizlere çevreyi gezdirecek otobüslere biniyoruz. Sn nokta olan Eagle Point'te (Kartal Noktası) Canyon'un muhteşem fotoğraflarını 800 metrelik uçurumun hemen yanından çekme imkanı buluyoruz. Yine burada Hualapai Kızılderelilerin çadırlarını fotoğraflama imkanımız oluyor. Buradan tekrar otobüse binerek Guana Point’e gidiyoruz. Hualapai Kızılderililerin hazırladığı yemekleri yerken yine başka bir muhteşem manzaraya tanık oluyoruz. Yemekten sonra Terminale geri donup aracımıza binerek Las Vegas’a doğru yola çıkıyoruz. Hayatta bir kez mutlaka görülmesi gereken ve Dünya'nın 7 doğal harikasından biri olan bu muhteşem Canyon'un sahibi olan Hualapai Kızılderilileriyle tanışma fırsatı olan bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

8.GÜN LAS VEGAS - NEW YORK

Sabah kahvaltıdan sonra Grand Canyon'u andıran, her yıl bir milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan, oluşumun 180 milyon yıl öncesine dayanan Red Rock Canyon’u panoramik bir şekilde gezeceğiz. Burada dolaşmak ve fotoğraf çekmek için serbest zamanımız olacak. Canyon’dan ayrıldıktan sonra Permium Outlet’e geçiyoruz. Burada vereceğimiz alışveriş molasından sonra turumuz sona erecek. Tur sonrası otele transfer. Akşam Las Vegas Havalimanına transfer ve saat 23:00 gibi bineceğimiz Amerikan iç hat yolculuğu ile New York'a hareket. Geceleme uçakta.

9.GÜN NEW YORK

Sabah saat 07:00 gibi New York’a varış. Havalimanında sizleri bekleyen rehberimiz tarafından karşılanma ve özel aracımız ile ilk önce kahvaltımızı alacağımız restorana geçiyoruz. Kahvaltı sonrası otelimize transfer olmadan önce Manhattan Bölgesini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu tur esnasında Manhattan, Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Times Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrası otelimize geçiş ve odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Rehberiniz akşam yemeği için restoran önerilerinde bulunacak.

10.GÜN NEW YORK

Sabah rehberimiz ile lobide buluşma ve kahvaltı için otelden hareket. Kahvaltı sonrası günümüzü New York’un en önemli simgelerini gezerek değerlendireceğiz. Metro ile yapacağımız bu tur sırasında ilk önce dünyanın en yüksek binalarından biri olan Empire State Building binasına çıkmak için bu muhteşem yapıya geleceğiz. Yüksek hızlı asansörleri ile binanın 320 metre yüksekliğinde bulunan 86.kattaki ısıtma ve soğutma sistemine sahip terastan muhteşem bir New York manzarası seyredeceğiz. Daha sonra tekne ile 1 saat sürecek muhteşem bir tur yapacağız. New York - New Jersey arasında yer alan Hudson Nehrinden hareket ederek New York'un tüm simgelerini görme şansına erişeceğiz. Brooklyn Köprüsü, Dünya Ticaret Merkezi, Özgürlük Heykelinin bulunduğu Liberty Island ve 1892-1954 yılları arasında göçmenlerin kontrol noktası olan Ellis Adaları görülecek yerlerden bazıları. Tur sonrası Manhattan Adasına dönüş ve otelimize transfer. Alış veriş yapmak ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Yemekli ve Canlı müzikli tekne turuna katılabilirler. Bu turumuzda New York'un muhteşem gece manzarasını izlerken açık büfe yemeğimizi yiyecek, yediklerimizi orkestranın çaldığı hareketli melodilere dans ederek eriteceğiz. (140 Usd) Geceleme otelimizde.

11. GÜN NEW YORK - İSTANBUL

Sabah rehberimiz ile lobide buluşma ve kahvaltı için otelden hareket. Kahvaltı sonrası arzunuza göre Manhattan bölgesinde gezerek veya alışveriş yaparak geçirebilirsiniz. Yada mesafe dolayısı ile ekstra olacak Pennsylvania Eyaletinin en önemli şehri Philadelphia & Mall turuna katılabilirsiniz. Bu turumuzda Pennsylvania Eyaletinin en önemli şehri Philadelphia şehrini ziyaret ediyoruz. Amerika Birleşik Devletleri'nin bağımsızlık bildirgesinin imzalanıp ABD Anayasasının yürürlüğe sokulduğu bağımsızlık binası ziyaret ediyoruz. Tur sırasında ayrıca Benjamin Franklin köprüsü, Özgürlük çanı, Benjamin Frankli'nin mezarı, Philadelphia'nın en güzel binası olan belediye binası, Güzel sanatlar akademisi, Kütüphane, Rodin Müzesi, Tarihi eyalet hapishanesi, Rocky filmine sahne olan merdivenleriyle meşhur Philadelphia sanat müzesi ve Delaware nehri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zamanda çok ilginizi çekeceğini düşündüğümüz içinde 100'den fazla restoran ve şarküteri bulunan tarihi Reading Terminal Markette vakit geçirip Meşhur Phili's Cheesesteak'lerin tadına bakabilirsiniz. Tur sonrası New York'a dönerken uğrayacağımız Mall'da son eksikleri tamamlıyoruz. (Arzu edilirse ikinci-üçüncü günün programlarını yer değiştirebiliriz) Akşam üstü New York havalimanına transfer.

12.GÜN İSTANBUL

Türk Hava Yollarının TK 012 sefer sayılı uçuşu ile saat 00:10'de İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.Yerel saat ile 16:45’de İstanbul Atatürk Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

Mesafeler

Las Vegas - Los Angeles arası         271 Mil. Yaklaşık 4,5 saat. 2 Mola ile
Los Angeles - Malibu arası                  33 Mil. Yaklaşık 40 Dakika.
Malibu - Santa Barbara                        75 Mil. Yaklaşık 1,2 Saat
Santa Barbara - Carmel                     240 Mil. Yaklaşık 4 Saat
Carmel - San Francisco                     122 Mil. Yaklaşık 2 Saat

Pacific Ekstra Tur Listesi SFO Başlangıç 2019

San Diego 150 Usd
A.B.D’de yapacağımız en güzel turlardan biri. Yıllardır Amerika’nin en güzel şehiri seçilen San Diego da ilk durağımız La Jolla. Fok plajı ve sahilleriyle ünlü La jolla’ da doğanin ve lüx evlerin uyumunu görecek ve bol bol fotoğraf cekeceksiniz. La Jolla dan ayrılıp 2. durağimiz olan Old Town’a gidiyoruz. California’nin doğum yeri olan Old Town da kendinizi adeta Meksika da hissedeceğiniz bir atmosfer sizleri bekliyor. Old Town sonrasında ;Sea Port Village, Midway uçak gemisi, II Dünya Savasının simgesel gorseli olan Unconditional Surrender Statue heykeli,Amerikan Deniz kuvvetlerini üssünün bulunduğu ve aynı zamanda Amerikanin en büyük ahsap binası olan ve “Bazıları Sıcak Sever” filminin de çekildigi tarihi Hotel Del Coronado’nunda bulundugu Coronado adası ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Turdan sonra Otele donüş ve geceleme otelimizde.

NOT: Midway uçak gemisi ziyareti sadece dışardan fotoğraflama olarak yapılacaktır

Grand Canyon Turu 450 Usd
Sabah otelimizden özel aracımız ile sabah Las Vegas’tan Arizona Eyaletinde bulunan Grand Canyon’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Grand Canyon’a varıyoruz. Varışımızı takiben helikopterleri organize eden görevliler bizleri helikopterlere götürüyor. 5-6 kişilik helikopterler Canyon'un en altında bulunan Colorado Nehrine doğru inerken muhteşem Canyon manzarasıyla büyüleneceksiniz. Aşağıda bizi bekleyen teknelerle nehir üzerinde bir tur yapıyoruz. Daha Sonra Helikopterler bizleri yukarıya çıkarırken yine muhteşem manzaralara tanık oluyoruz. Dönüşte bizlere çevreyi gezdirecek otobüslere biniyoruz. Sn nokta olan Eagle Point'te (Kartal Noktası) Canyon'un muhteşem fotoğraflarını 800 metrelik uçurumun hemen yanından çekme imkanı buluyoruz. Yine burada Hualapai Kızılderelilerin çadırlarını fotoğraflama imkanımız oluyor. Buradan tekrar otobüse binerek Guana Point’e gidiyoruz. Hualapai Kızılderililerin hazırladığı yemekleri yerken yine başka bir muhteşem manzaraya tanık oluyoruz. Yemekten sonra Terminale geri donup aracımıza binerek Las Vegas’a doğru yola çıkıyoruz. Hayatta bir kez mutlaka görülmesi gereken ve Dünya'nın 7 doğal harikasından biri olan bu muhteşem Canyon'un sahibi olan Hualapai Kızılderilileriyle tanışma fırsatı olan bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Philadelphia & Mall turu 140 Usd
Pennsylvania Eyaletinin en önemli şehri Philadelphia turuna katılabilirler. Bu turumuzda Amerika Birleşik Devletleri'nin bağımsızlık bildirgesinin imzalanıp ABD Anayasasının yürürlüğe sokulduğu bağımsızlık binası ziyaret ediyoruz. Daha sonra Benjamin Franklin köprüsü, Özgürlük çanı, Benjamin Frankli'nin mezarı, Philadelphia'nın en güzel binası olan belediye binası,Güzel sanatlar akademisi, Kütüphane, Rodin Müzesi, Tarihi eyalet hapishanesi, Rocky filmine sahne olan merdivenleriyle meşhur Philadelphia sanat müzesi ve Delaware nehri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zamanda çok ilginizi çekeceğini düşündüğümüz içinde 100'den fazla restoran ve şarküteri bulunan tarihi Reading Terminal Markette vakit geçirip Meşhur Phili's Cheesesteak'lerin tadına bakabilirsiniz. Kalan zamanda ise ilgisi olan misafirlerimiz uygun fiyatlarıyla meşhurlaşmış Ross, Marshall, Century 21 ve Gallery gibi mağazaların bulunduğu Merket Street'te alışveriş yapabilirler. Tur sonrası New York'a geri dönüş.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

E.Dolak 23/07/2019 04:34:55

Temmuz 2019 New York-Orlando-Miami turuna ailecek katıldık. Genel olarak oldukça başarılı geçen tur verilen eforu, parayı, zamanı sonuna kadar hak ediyor. Kalınan oteller, rehberlerin bilgisi, planlı, programlı ve zamanında yapılan etkinlikler, grubun da çok büyük olmaması sayesinde hem çok eğlenceli hem de öğretici geçiyor. Ekstra turların tamamına katıldık (seaworld yerine disneyland tercih ettiğimiz gün dışında) ve asıl Amerika kültürünün ve turist çekim noktalarını bu turlarda deneyimleyebiliyorsunuz o yüzden katılmanızı öneririm. New York rehberimiz Anıl Bey in şehirde yıllardır yaşamakta olmasının da rahatlığı ile şehrin altını üstüne getirmeye hazır olun. Turun Orlando Miami bölümü süresince bize rehberlik yapan Fırat beyle de, kendiniz araba kiralasanız bu kadar dolaşamayacağınız 5 yoğun günde bu bölgenin doğa güzelliklerini göreceksiniz. Turun geliştirilmesi gereken bir iki yanı,Orlando ve Miami son gün uçuş akşam olduğu için tam yetiyor ama New York'a 2 gün yetmiyor, 1 gün eklenmeli. Bir de Orlando oteli daha yeni bir otelle değiştirilmeli odalar ve hizmet kalitesi turun zayıf halkası... teşekkürler....1/1

Aytül Oral 19/06/2019 22:35:39

2-10 Haziranda kardeşim ve arkadaşlarımızla katıldığımız Batı Amerika turu çok güzel geçti. Tur oldukça tempolu, yorucu, bir o kadar da keyifliydi. Rehberimiz Serhan Bülbül’ün güleryüzlü samimi, espirili ve fazlasıyla hoşgörülü tavırları sayesinde çok güzel bir tur geçirdik. Ekstra turlar mutlaka alınmalı, yoksa bu tempoda işiniz zor. Doğru yerlerde nokta atış şeklinde görmeniz gerekenler hatta Serhan Bey’in yardımı ile doğru fotograf açılarını bile yakalamanız çok mümkün. Serhan Bey neşesi, ilgisi, alakasıyla mükemmel bir tur yaşattı bize. Umarım bir başka seyahatimde yine Serhan bey rehberimiz olur. Hatta Serhan Bey’in rehberlik edeceği tur ayarlamaya çalışacağız. Turdaki otellerimiz güzeldi. Ayrıca prontotour acentamız Viziotur- Dilek hanıma da çok teşekkür ederiz. Tur alımından itibaren vize işlemleri vs her basamağı ile yakından ilgilendiler. Teşekkürler Prontotour...1/1

cahit erdem 31/10/2018 07:31:38

ben ve eşim birkaçkez prontotourla avrupa seyahatlerim oldu bu gezilerimden çok memnun olduğumdan amerika gezimide prontoyu tercih ettim bu geziminde güzel geçeceğini ümüt eder pronto ailesine şimdiden teşekkür ederim 10 -11-2018 geziye katılan tüm gezi arkadaşlarımada iyi tatiller diliyorum...1/1

Denizcan Özceylan 19/10/2018 21:18:20

18Ağustos ve 26 Ağustos arası katıldığım Batı Amerika Turundan çok memnun kaldım.Özellikle rehberimiz Serhan Bey ile çok şakacı bir rehber Serhan Bey özellikle bize tur öncesi bize otellerin fotoğraflarını gönderdi ve aynı zaman da bizi Los Angelesta karşılayan rehberimiz Görkem Bey ikisine Teşekkür ediyorum bir sevgili Serhan Bey in bir daha ki Turuna katılmak çok istiyorum...1/1

Müzeyyen Şen 18/10/2018 12:52:19

2-10 Eylül tarihleri arasında kız kardeşimle beraber katıldığımız Newyork-Orlando-Miami turundan çok memnun kaldık. Newyork’ta rehberimiz Volkan Kırımlıoğlu’na ve Miami-Orlando rehberimiz Fırat Bakır’a profesyonellik ve bilgileriyle turumuzu daha da güzel hale getirdikleri için teşekkür ederim....1/1

Gamze Gundesli 17/10/2018 22:25:33

2-10 Eylul 2018 tarihinde ablamla katildigimiz Newyork-Orlando-Miami turundaki deneyimlerimiz ve tum gezi surecimizde Orlando ucusunun saatini havayolu şirketinin geri almasiyla yasanan aksaklik disinda hersey muhtesemdi diyebilirim. Yasadigimiz aksaklik giderilene kadar yanimizdan ayrilmayan, problemin cozumu icin ugrasan ve ucus saatine kadar bizlerin havaalanindaki rahatligi icin gorevlilerle iletisim halinde olan rehberimiz Volkan Kirimlioglu’na ilgi alakasi ve Newyork sehir turundaki samimiyeti arkadasligi ve guleryuzlu ev sahipligi icin ayrica tesekkur ediyorum.Ayni sekilde Orlando’da bizi karsiladigi andan itibaren 6 gunluk Florida gezimizin sonuna kadar her dakikasinda yanimizda olup ilgilenen güleryüzü, sicakligi ve samimiyeti sayesinde 12 kisilik bir aile gibi gecirdigimiz gezi icin rehberimiz Firat Bakir’a tesekkur ediyorum....1/1

Mehmet Sami Akbülbül 16/10/2018 00:34:41

17-26 Ağustos 2018 Miami-Orlando-Newyork turuna eşim ve kızımla birlikte katıldık. Oteller ve turlar Kurban Bayramı olmasına rağmen gerçekten çok iyi organize edilmişti. Tur rehberlerinin yardım severliğine hayran kaldık. Bugüne kadar seyahat ettiğimiz hiç bir ülkede böyle profesyonel rehberlik hizmeti görmemiştik. Gittiğimiz her şehirde çok eğlendik. Ama Newyork bir başkaydı. Bu konuda özellikle rehberimiz “Volkan Kırımlıoğlu” na çok teşekkür ediyoruz. Bize öyle bir Newyork gezisi yaptırdı ki unutulması mümkün değil. Hele ki metroda söylediğimiz şarkılar hala dilimizde... kendimizi evimizde gibi hissettirdi. Newyork’un neden bu kadar büyülü ve insanı çeken bir şehir olduğunu sayesinde anladık. Broadway Müzikallerini, hele ki Yanınızda çocuk varsa “Aslan Kral”ı şakın kaçırmayın. Tek kelimeyle inanılmaz. Biraz pahalı ama TR’den gitmeden bir ay evvel biletinizi ayarlayabilirseniz çok ucuza halledebilirsiniz. Brooklyn Köprüsü’nü mutlaka yürüyerek geçin. Müzeler nefis... Central Park’ta faytona binmeyi unutmayın vs. vs. Miami ve Orlando’da Rehberimiz Murat Bey’e, Newyork’ta Rehberimiz Volkan Bey’e bize yaşatmış oldukları bu güzel gezi için çok teşekkür ediyoruz....1/1

Tuba Büdüş 31/08/2018 11:50:23

19-30 Ağustos tarihleri arasında katıldığım San Francisco-Las Vegas-Los Angeles-New York turundan fazlasıyla memnun kaldım. Bunda elbette gezdiğimiz yerlere hayran olmamın yanında birçok sebep var. Ama en önemlisi bu tür turlarda rehberlerin varlığıdır. San Francisco, Las Vegas ve Los Angeles’da bizlere eşlik eden rehberimiz Görkem beyin varlığı bu tatili daha da anlamlı kıldı. İlgisi, alakası, bilgisi ve en önemlisi sabrı ile kusursuz bir tatil geçirmemizi sağlayan rehberimize buradan bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Bir daha Amerika turuna gitsem mutlaka Görkem beyin rehberlik yaptığı turu talep ederim sanırım. Sorunlu sorunsuz her misafirini asla ayırt etmeden itina ile onlara zaman ayırması, ilgilenmesi takdiri gerçekten hak ediyor. Ayrıca New York’da bizlere eşlik eden rehberimiz Volkan beyin de işine olan hakimiyeti, yüksek enerjisi ve ilgisi için de teşekkür etmek isterim. Otellerin gayet güzel olması, incelikle ayarlanmış tur programı ama en önemlisi başarılı, kusursuz rehberleriyle tatili bir rüyaya dönüştüren Pronto tura çok teşekkürler....1/1

Ayfer Kanberoğlu 31/08/2018 09:13:17

Biraz önce eşimle birlikte California-New York turundan döndük. 10 gün nasıl geçti anlayamadık. bu kadar kısa sürede bu kadar çok yer ancak bu kadar iyi gösterilebilirdi. tur içerik olarak ve akış olarak gayet kıvamında idi. ne fazla ne eksik. bunda hem turu planlayanların hem de rehberlerin (Görkem ve Volkan beylerin) payı büyük. elinize sağlık...1/1

Çiğdem Yıkıcı 02/05/2018 12:47:59

10/16mart 2018de gittiğimiz Miami Orlanda turunda 6kisilik küçük gruptukRehberimiz Firat Bakir sayesinde çok güzel bir hafta geçirdik.....1/1

Nezihe Kaplan 26/04/2018 17:13:20

Pronto tur yetkilileri çok insancıl bir rehberGörkem bey sayesinde çok güzel birtur yaşadık yinr bir tur yapmayı düşünürsem Görkem beyle birlikte olmayı isterim...1/1

Mutlu ATAN 17/11/2017 18:11:58

Değerli Pronto Yetkilililerinin dikkatine 05/11/2017-13/11/2017 Tarihleri arasında firmanızdan AMERİKA turu satın aldım. Eleştiri olarak yapabileceğim tek şey Lasvegas hariç diğer iki şehirde otellerin merkeze uzaklığıdır. Bu güzel tatili zor kılan tek şey budur. Onun dışında rehberleriniz Serhan Bey ve Gülçin Hanımın Tatili en Güzel şekilde geçirmemiz için yaptığı Çaba İlgi Güleryüz bu Tatilin en Güzel kısmı olduğunu belirtmek ve Teşekkür etmek istedim. Bu Güzel Tatil için PRONTO Ailesine Teşekkür eder,iyi çalışmalar dilerim....1/1

feryal alpan 17/11/2017 16:31:32

5 -12 Kasım tarihleri arasında katıldıgım Batı Amerika turu inanılmayacak kadar eğlenceli ve keyifli geçti.Gezip görgüğümüz yerlerle ilgili anlatacak çok şey var ancak buraya anlatacaklarım sıgmaz.Bir kez daha tur rehberi ve tura katılanların önemini anladım.Rehberimiz SERHAN BÜLBÜL tur tarihinden 2 gün önce bizleri bizzat arayıp yanımıza almamız gerekenleri hava durmunu vs bildirdi.Uçaktan indiğimizde arrivalda bizleri güleryüzlü bir şekilde karşılayıp transfer araçlarına bagajlarımızı kendi yükledi sonrasında amerika prizlerinin farklı oldugunu söyleyip olmayanlara kendi gidip satın alıp dagıttı.İlk kaldıgımız Sanfrancisco otelinde kahvaltıda ev sahibi gibi Sanfrancısko-Las Vegas arası 9 saat süren yoculuk esnasında bazen isteğe göre molalar verip sürekli insanların ihtiyaçlarını sordu.Las Vegas otelıne gelindiğinde herkesin bagajını tek tek indirip receptıon önüne dizdi ve misafirleri oturtup kendisi kuyrukta bekleyip oda kartlarını alıp dagıttı.Extra turlarda şehir merkezlerine yakın yerlerde aracı park edip gezintileri kolaylaştırdı.Hatta bazen magazalarda alışveriş yapanlara tek tek gelip bilgiler verdi.Yolculuklar sırasında araç klimasını isteğe göre azalttı hiç kimse üşümedi.Hatta rüzgar rahatsız etmesin diye camları bile açarken sordu özen gösterdi.Tüm misafirlere öğle yemegı ısmarladı yine sırada bekleyip herkese dagıttı.Her mola yerınde araca şise suları yerleştirdi.Yol üzerindeki yerler hakkında sorulan tüm sorulara hiç bıkıp usanmadan cevap verdi.Son gün otel çıkışı saat 12 den uçak saatine kadar havaalanına yakın alışveriş merkezlerinin bulundugu yere götürüp güzel zaman geçirilmesini sagladı.Bu tur hakkında daha yazılacak bir çok güzel anı kalmasını saglayan ,insanlarla ilişki kurma düzeyi çok yüksek olan ,saygılı,şakacı,yardımsever,güleryüzlü,sorun oluşmasına izin vermeyen,sürekli kendinden birşeyler üretmeye gayret sarfeden,rehberimiz SN.SERHAN BÜLBÜL ve PRONTO TUR a teşekkür ederim...1/1

BEYZA EKŞİCİ 11/09/2017 14:21:15

24 AĞUSTOS-9 EYLÜL 2017 BÜYÜK AMERİKA TURU'NDA BİZLERİN RAHAT OLMASI İÇİN ELİNDEN GELEN HERŞEYİ YAPAN, HER AN İÇİN BİZE SOĞUK SULARIMIZI SAĞLAYAN, OTEL ANAHTARLARINI ÖNCEDEN DAĞITIP OTELDE BEKLEMEMEMİZİ SAĞLAYAN, İÇ HAT UÇUŞLARIMIZDA BİZLERE SONSUZ YARDIMCI OLAN ÖZVERİLİ , TİTİZ VE MÜKEMMEL İNSAN ONURALP BEY'E SONSUZ TEŞEKKÜRLER:-) 25 SENEDE GÖRDÜĞÜM İŞİNİ EN MÜKEMMEL ŞEKİLDE YAPAN TEK İNSAN:-)...1/1

Murat ADIGÜZEL 24/08/2017 00:36:45

Dopdolu geçen bir 7 gün. Miami-Orlando turu.Tatilde yorulan tek bizmiyiz. Rehberimiz Birol Günay^a sonsuz teşekkürler. Seneye inşallah Los Angeles - Last Vegas - San Francisco turunda beraber olacaz. Hoscakalin......1/1

Orhan Dirkeç 21/08/2017 23:22:04

Değerli pronto tur yetkilileri birçok seyatimizi sizinle yaptık. Büyük Amerika seyahatinde de çok sevecen , işini çok iyi bilen , rehberler seçmişsiniz. Batıda Onuralp bey , New Yorkta Volkan bey, Güneyde Murat bey bize Büyük Amerika yı çok çok iyi tanıtıp gezdirdiler. Size ve rehberlerimize teşekkür ederiz. Biz bu turdan çok memnun kaldık arkadaşlarımıza da tavsiye edeceğiz . Başka seyahatlerde de pronto turla olmak dileğimizle hoşçakalın....1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?