Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Polonya - Almanya Turu
Polonya Almanya Turu

7+ Kişi
12/10/2019 - 19/10/2019
7 Gece - 8 Gün
3* - 4* HOTEL
4,955 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

Poznan (1 Gece 3* Ibis Poznan Centrum Hotel vb.), Varşova (1 Gece 3* Ibis Warszawa Reduta Hotel vb.), Krakow (2 Gece 3* Hampton by Hilton Krakow Hotel vb.), Wroclaw (1 Gece 3* Novotel Wroclaw Hotel vb.), Berlin (2 gece 4* NH Hotel vb. Postdam Bölgesi), Toplam 7 Gece (7 Kahvaltı), Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı, Berlin gidiş/dönüş.
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
4,955 TL
İlave Yatak
4,955 TL
Tek Kişi
6,820 TL
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 4,825 TL

OTELLER


HAMPTON by HILTON KRAKOW / Krakow


IBIS POZNAN CENTRUM HOTEL / Poznan


IBIS WARSZAWA REDUTA HOTEL / Varşova


NH POTSDAM CONFERENCE CENTER / Berlin


NOVOTEL WROCLAW CITY / Wroclaw

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

TÜRK HAVA YOLLARI

TK1721 İSTANBUL -BERLİN 07:50 09:45
TK1924BERLİN - İSTANBUL 20:10 00:05+1

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Berlin - İstanbul parkuru ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havaalanı ve güvenlik vergileri, İstanbul  Havalimanı yer hizmetleri
 • Poznan'da belirtilen kategorideki otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Varşova'de belirtilen kategorideki otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Krakow'da belirtilen kategorideki otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Wroclaw'da belirtilen kategorideki otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Berlin'de belirtilen kategorideki otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri
 • Panoramik Poznan, Varşova, Krakow, Wroclaw ve Berlin şehir turları
 • Prontotour Türkçe Tur Liderliği hizmeti
 • Havaalanı ve Güvenlik vergisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • KDV dahildir

 • Vize ücreti,servis bedeli 120 EURO (Vize için gerekli evrakları lütfen isteyiniz.)
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel extraları.
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • Rehber ve şoför tipleri
 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 
TÜM TURLARIMIZ İÇİN GENEL NOTLAR VE UYARILAR :
** Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür, bu sebeple trp odalarda sıkışıklıklar yaşanabilmektedir.
** Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür. 3 ayrı yatak verilmemektedir. Bazı otellerde ranza sistemi bulunmaktadır.
** Triple odalar (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Trp odalar, ek yatak gelmesi sonucu daha küçüktür.
** Double+Child (2 yetişkin+1 çocuk) odalarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir.
** Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
** Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
** Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
** Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
** Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
** Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teğit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
** Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
** Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
** Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
** Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
** Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir. Programın grup biletlerinin upgrade sınıfından olup olmadığını kayıt öncesinde kontrol etmenizi rica ederiz.
** Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
** Rehbersiz giden turlarımızda aktarma yapılacak noktalarda, aktarma saatine, bineceğiniz diğer uçağın hangi kapıdan/terminalden kalkacağını ekranlardan mutlaka kontrol ediniz. Gerek gördüğünüz takdirde havayolu/havalimanı danışmasına mutlaka sorunuz.
 
Alternatifler yükleniyor

1.GÜN İSTANBUL - BERLİN - POZNAN

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Prontotour kontuarı önünde saat 05:30'da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1721 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:50'de Berlin'e hareket. Yerel saate göre 09:45'de Berlin’e varış ve Poznan’a hareket. Varışımıza istinaden panoramik olarak, Warta Nehri etrafına kurulmuş Poznan'ı ziyaret ediyoruz. İlk olarak Warta nehrinin iki kolunun birleşme noktasında kurulu olan şehrin eski yerleşim yerlerinden olan Ostrow Tumski adasini geziyoruz. Polonyalıların ilk Hristiyanlığı kabul ettikleri yer olan Poznan Katedrali, eski Poznan Belediye binası, Polonya’nın en büyük serası “The Palm House”, Market Meydanı, ülkedeki en güzel Barok yapılardan biri olan St.Maria Magdelana Collegiate Kilisesi ve Özgürlük Meydanı grülecek yerler arasında.Tur bitiminde otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

2.GÜN POZNAN - VARŞOVA

Sabah kahvaltısının ardından Polonya'nın başkenti Varşova'ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde tüm misafirlerimizin katılımı ile ekstra olarak düzenlenecek olan Lodz Turu. Polonya’nın merkezinde, birçok önemli Avrupa yolunun geçiş noktası üzerinde yer almaktadır. Şehirde Leh, Alman, Rus ve Yahudi kültürü iç içe yaşanmaktadır. Bu çok kültürlü yapı, şehre eşsiz bir karakter kazandırmaktadır. Turumuz esnasında şehir merkezi (Stare Rynek), Piotrkowska caddesi, Polonya’nın en büyük alışveriş merkezi Manufaktura ve Lodz Üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında Varşova’ya devam ediyoruz. Varışmıza istainden gerçekleştireceğimi panoramik şehir turumuzda Üç Haç Meydanı, yeni şehir merkezi, Charles de Gaulle Meydanı, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden olan Bilim ve Kültür Sarayı ile yeni şehir merkezi göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından II. Dünya Savaşı sırasında tarihin gördüğü en büyük bombardımanı yaşamış kentin kalbi olan, 1997 yılından beri Unesco'nun “Dünya Kültür Mirası” listesinde yer alan Stare Miasto'ya geçiyoruz. Burada, Lehistan İmparatorluğu'nun başkentini Krakow'dan Varşova'ya taşıyan III. Zygmunt Vasa'nın sütun heykeli, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesi, eski şehir meydanını ve Varşova'nın simgesi olan “Syrena” heykelini görüyoruz. Ardından şehre giriş anıtsal kapısı “Barbakan”'dan geçerek XIII. yy.dan kalan yeni şehre Novy Miasto'ya giriyoruz ve Madam Curie'nin gunümüzde müze olan evini görüyor, Fransızların hediyesi olan Madam Curie heykelini ve yeni şehir meydanını ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrası otelimize dönüş ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

3.GÜN VARŞOVA - KRAKOW

Sabah kahvaltısının ardından Lehistan'nın eski başkenti Krakow'a gidiyoruz. Varışımıza istinaden panoramic şehir turumuzda Lehistan Krallarının ikametgahı olan Wawel Şatosunu (dışarıdan), Eski Şehir Meydanını, Maria Magdalena Meydanını ve 12 Havariler Kilisesi'ni, farklı kuleleri ve Hejnal melodisi ile ünlenmiş Azize Meryem Kilisesi'ni, Florianska caddesi, Barbakan, Slowacki Tiyatrosu ve Kumaş Pazarı-Kapalı Çarşı Sukiennice görülecek yerler arasında. Turumuz sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

4.GÜN KRAKOW

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile rehberimiz tarafından organize edilecek olan ekstra Auschwitz-Birkenau Toplama Kampı ve Wieliczka Tuz Madeni Turu’na katılabilirler. Avrupanın en büyük toplama kampı, Avrupa'daki diğer ülkelerden de toplanarak getirilen, insanlık disi yöntemlerle tarihin en büyük katliamının yapıldığı, utancın yaşandığı yeri ziyaret ediyoruz. Sonrasında Wieliczka Tuz Madeni gezisi. 15 milyon yıl önce iç deniz olan bu bölgede zamanla sular çekilmiş ve bu deniz tuz madenine dönüşmüş. 1996 yılına kadar aktif olarak çalıştırılan bu maden bu tarihten sonra turistik bir mekana olmuştur, madenin içinde yer alan odalar, salonlar, kilise, sayısız heykel ve kabartmalar tamamen bu madenden çıkarılmış kaya tuzundan yapılmıştır. Turumuz sonar otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

5.GÜN KRAKOW - WROCLAW

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Wroclaw’a hareket. Yol üzerinde tüm misafirlerimizin katılımı ile ekstra Katowice Turu. Polonya'nın kömür madenleri ile ünlü şehri Katowice'yi ziyaret ediyoruz. Gezimizde 2. Dünya savaşı sırasında Nazilere karsı ayaklanan Polonyalıların, Silesian ayaklanmasının simgesi olan Silesian müzesi, ayaklanmada hayatini kaybedenler anısına Silesian anıtı ve Goldstein sarayı görülecek yerler arasındadır. Ardından Wroclaw’a devam ediyoruz. Polonya'nın nehir üstünde 12 ada uzerine kurulmuş ve birçok köprü bulunan 4. büyük sehri Wroclaw'a varisimiza istinaden yapılacak panoramik şehir turumuzda Eski sehir merkezi, 2. Dünya savaşından az hasarla kurtulmuş eski Ratuzs Belediye binası şimdiki Burjuva müzesi, St. Elizabeth Kilisesi, John ve Margaret Evleri olarak bilinen ikiz evler, halk arasında Hansel ve Gratel Evleri olan bu binalar 1400'lü yıllardan gunümüze kalan eselerdir, St John Kilisesi, Opera Binası, Wroclaw Üniversitesi ve 100. yıl Halk Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

6.GÜN WROCLAW - BERLİN

Sabah kahvaltı sonrası Berlin’e hareket. Yol üzerinde tüm misafirlerimizin katılımı ile ekstra olarak düzenlenecek Dresden Turu. Bu turumuzda Kadınlar Kilisesi, Zwinger Sarayı, Tiyatro Meydanı ve Opera Binası, Furztenzung görülecek yerler arasında. Turumuzun ardından Berlin’e devam ediyoruz. Varışımıza istainden otelimize yerleşme ve geceleme.

7.GÜN BERLİN

Sabah kahvaltı sonrası panoromik Berlin turu. Görülecek yerler arasında Alexanderplatz, Fernsehturm (TV Kulesi), Rotes Rathaus (Berlin Belediye binası), Nikolai Meydanı, Berlin Katedrali, Schlossplatz ve Unter den Linden Bulvarı, Friedrichstraße ve Gendarmenmarkt, Berlin duvarı kalıntıları, Checkpoint Charlie, Brandenburg Kapısı, Potsdamer Platz ve Kurfürstendamm bulvarı bulunmaktadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

8.GÜN BERLİN - İSTANBUL

Kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimiz tarafından belirtilecek saate kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Potsdam Turu. Berlin'in güneybatısındaki Havel nehri üzerinde konumlanan Potsdam, 1918 yılına kadar Prusya krallarının eski rezidansı olarak bilinir. Şehir, birbirleriyle birleşen gölleri, parkları ve biricik kültürel manzaralarıyla özellik kazanır. Sans – Souci Sarayı bahçesi, ünlü değirmen, trafiğe kapalı Brendenburg caddesi, Nauen Kapisi, Aziz Peter ve Paul kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Berlin havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları'nın TK 1724 seferi ile saat 20:10'da İstanbul’a hareket 00:05'de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

AUSCHWITZ-BIRKENAU KAMPI - WIELICZKA TUZ MADENI TURU 110 EURO (02-12 YAŞ 85 EURO)

Avrupanın en büyük toplama kampı, Avrupa'daki diğer ülkelerden de toplanarak getirilen, insanlık disi yöntemlerle tarihin en büyük katliamının yapıldığı, utancın yaşandığı yeri ziyaret ediyoruz. Sonrasında Wieliczka Tuz Madeni gezisi. 15 milyon yıl önce iç deniz olan bu bölgede zamanla sular çekilmiş ve bu deniz tuz madenine dönüşmüş. 1996 yılına kadar aktif olarak çalıştırılan bu maden bu tarihten sonra turistik bir mekana olmuştur, madenin içinde yer alan odalar, salonlar, kilise, sayısız heykel ve kabartmalar tamamen bu madenden çıkarılmış kaya tuzundan yapılmıştır.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik Hizmeti + Giriş Biletleri

DRESDEN TURU 40 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Bu turumuzda Kadınlar Kilisesi, Zwinger Sarayı, Tiyatro Meydanı ve Opera Binası, Furztenzung görülecek yerler arasında.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik Hizmeti

KATOWICE TURU 40 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Polonya'nın kömür madenleri ile ünlü şehri Katowice'yi ziyaret ediyoruz. Gezimizde 2. Dünya savaşı sırasında Nazilere karsı ayaklanan Polonyalıların, Silesian ayaklanmasının simgesi olan Silesian müzesi, ayaklanmada hayatini kaybedenler anısına Silesian anıtı ve Goldstein sarayı görülecek yerler arasındadır.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik Hizmeti

LODZ TURU 35 EURO (02-12 YAŞ 20 EURO)

Lodz Polonya’nın merkezinde, birçok önemli Avrupa yolunun geçiş noktası üzerinde yer almaktadır. Şehirde Leh, Alman, Rus ve Yahudi kültürü iç içe yaşanmaktadır. Bu çok kültürlü yapı, şehre eşsiz bir karakter kazandırmaktadır. Turumuz esnasında şehir merkezi (Stare Rynek), Piotrkowska caddesi, Polonya’nın en büyük alışveriş merkezi Manufaktura ve Lodz Üniversitesi görülecek yerler arasındadır.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik Hizmeti

POTSDAM TURU 50 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Berlin'in güneybatısındaki Havel nehri üzerinde konumlanan Potsdam, 1918 yılına kadar Prusya krallarının eski rezidansı olarak bilinir. Şehir, birbirleriyle birleşen gölleri, parkları ve biricik kültürel manzaralarıyla özellik kazanır. Sans – Souci Sarayı bahçesi, ünlü değirmen, trafiğe kapalı Brendenburg caddesi, Nauen Kapisi, Aziz Peter ve Paul kilisesi görülecek yerler arasındadır.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik Hizmeti

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?