Roma Turları

22/03/2019 - 22/03/2020 tarihleri arası 38 sonuç bulundu

Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Roma, Avrupa turları ya da İtalya turları dendiğinde tartışmasız ilk akla gelen şehirlerden biridir. Dünyanın en köklü imparatorluklarından birine başkentlik yapmış, sayısız tarihi eser barındıran, adeta adım başı bir tarihi eserle karşılaşılabilecek, günümüzde hem modern bir şehir olma özelliği taşırken, hem de tarihi dokusunu hiç bozmamış çok özel bir şehirdir Roma. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alır. Bu bağlamda Prontotour'un da en çok tercih edilen yurtdışı turlarından biri olma özelliği taşır.

Kültür turlarının en çok tercih edilen destinasyonu Roma, 2800 yıllık tarihi ile Avrupa'nın en eski şehirlerinden birisidir. Aslında sadece Avrupa'da değil, tüm dünyada neredeyse 3000 yıl aralıksız olarak yaşam alanı olmayı sürdürmüş şehirlere çok rastlanmıyor. Roma sırasıyla Roma Krallığı, Roma Cumhuriyeti ve Roma İmparatorluğu'na başkentlik yapmıştır. Bazı tarihçilere göre Roma dünyanın ilk metropolüdür. Tarih boyunca “Sonsuz Şehir” ve “Dünyanın Başkenti” gibi sıfatlarla anıldığı olmuş, bildiğimiz anlamda Batı uygarlığının doğduğu yer olarak kabul edilmiştir. Hala günümüzde uygarlık adına bildiğimiz her şeyin kökeninin Roma'ya dayandığına inanılmaktadır.

Roma, sadece 3000 yıla yakın bir süre fiili yaşamın sürdüğü bir şehir olmakla kalmamış, bu 3000 yılın neredeyse tamamında tarihe yön veren bir şehir olma sıfatını da sürdürmüştür. Sayısız sezar görmüş, tarihin ilk cumhuriyetinin doğuşuna ve yıkılışına şahitlik etmiş, daha sonraları aydınlanma çağının ve rönesansın en önemli merkezlerinden biri olmuş ve sanat tarihini bir daha geri dönülmeyecek şekilde değiştirmiştir. Dünyada açıkhava müzesi anlamında bir başkent seçilecek olsaydı, orası kesinlikle Roma olurdu.

 

İndirimli 3 Gece 4 Gün Roma Turları

Prontotour Roma turu; İspanyol Merdivenleri, Vittorio Emanuele Anıtı, Colosseum, Piazza Venezia, Trevi Aşk Çeşmesi, Imperial Forum, Via Del Corso, Roma Forum ve Circus Maximus turunu barındırır. Ayrıca Roma turu, misafirlerin bu eşsiz şehri dilediklerince deneyimlemeleri için bol bol serbest zaman da içermektedir. Ancak dileyenler ekstra Floransa turu ile bu aydınlanmacı şehri gezmeyi tercih edebilirler. Piazza Signoria, Duomo Kilisesi ya da nam-ı diğer Santa Maria Del Fiore, Eski Saray ve Ponte Vecchio gezilecek yerler arasındadır. Roma turu ayrıca ekstra Pompei ve Napoli turları da barındırmaktadır.

Günümüzde Roma'da 280'den fazla çeşme ve 900'den fazla kilise bulunmaktadır. Şehirde bulunan irili ufaklı tarihi eserlerin sayısının ise 10 binlerce olduğu düşünülmektedir. Roma ayrıca İtalya'nın en iddialı pizzası ile de bilinmektedir. Roma'da neredeyse her köşe başında bir pizzacı bulmak işten bile değildir. Roma'da pizzanın tarihi şehrin kendisi kadar eskidir. Roma, İtalya'nın bazı en eski pizzacılarını barındırır. Özellikle napolitan pizzanın tavsiye edildiği Roma'dan pizza tatmadan dönmemek gerekiyor. Pizza, biliyoruz ki İtalya'nın imza yiyeceği. Bir diğeri de elbette makarna ve Roma, taze makarna konusunda da iddialı restoranlarıyla bilinmektedir.

Dünyanın en çok ziyaretçi alan şehirlerinden biri olarak Roma'da yapılacaklar saymakla bitmiyor. Müze ve tarihi eser gezmek bu anlamda başı çekse de, Roma'da yapılacaklar bunlarla sınırlı değil elbette. Bunlar dışında muhakkak yerel bir lokantada pizza ve makarna tatmak, ayrıca Roma ekmeğinin tadına bakmayı da unutmamak sayılabilir. Öte yandan Roma tiyatro ve operaları sanat severlerin asla es geçmemesi gereken yerler. Müzeler, saraylar, katedraller ve kiliselerden bunalanlar, Roma'nın onlarca parkından birinde soluklanabilirler. Gece için enerjisi kalanlar, Roma'nın efsanevi gece hayatına karışabilirler. Ayrıca ne yaparsanız yapın Roma'nın hip ve bohem lokasyonu Trastevere'yi turlamayı ihmal etmeyin. Her yol Roma'ya çıkar mı bilinmez, ama eğer siz Roma'ya gitmek istiyorsanız sizin yolunuz muhakkak Prontotour'a çıkmalı.

ÖDEME SEÇENEKLERİ

BBDK yönetmeliğine göre seyahat sektörü harcamalarında 6'dan fazla taksit yapılması yasa dışıdır.
MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?