Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Sri Lanka Tatili
Dünya Denizleri

Son 4 Kişi
19/09/2019 - 24/09/2019
5 Gece - 6 Gün
10,275 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

**Dünya Denizleri** Sri Lanka 1 gece Topaz Hotel 3*, Kandy (Standard Oda),2 gece Marina Hotel 3*, Passikudha (standard oda) 1 Gece Kassapa Lions Rock 3*, Sigiriya (Standard Oda), 1 Gece The Mirage Hotel 3*,Colombo(Standard Oda) Atatürk Havalimanı'ndan Türk Havayolları'yla, Colombo Havalimanı Gidiş - Dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti** **Ülkeye girişte (Kapıda) veya online vize uygulaması mevcuttur**
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
10,275 TL
İlave Yatak
9,705 TL
Tek Kişi
11,695 TL
Çocuk
(0 - 2 Yaş) 565 TL
(2 - 12 Yaş) 8,160 TL

OTELLER

3* HOTEL
Kassapa Lions Rock /

3* HOTEL
Marina Passikudha Hotel /

3* HOTEL
The Mirage Hotel /

3* HOTEL
Topaz Hotel /

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

Türk Hava Yolları ( Turkish Airlines)

TK730 ISTANBUL - COLOMBO 02:10 - 15:10

TK731 COLOMBO - ISTANBUL21:30 - 06:25

 • Türk Havayolları ile direk uçuş İstanbul - Colombo gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı transfer hizmeti
 • Havaalanı ve güvenlik vergileri
 • 1 gece Kandy - Topaz Hotel'de standard odada konaklama
 • 2 gece Passikudha - Marina Passikudha Hotel'de standard odada konaklama
 • 1 gece Sigiriya - Kassapa Lion Rock Hotels'de standard odada konaklama
 • 1 gece Colombo - The Mirage Hotel'de standard odada konaklama
 • Tüm sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri(genelde otelde, öğle yemekleri seçili restoranlarda.
 • Programda belirtilen tüm transferler klimalı araç ile
 • Otellerde hoşgeldiniz içeceği
 • Programda yazılı olan tüm müze ve örenyeri girişleri
 • Programda yazılı olan tüm geziler
 • Kandy'de yerel dans gösterisi
 • Tuk Tuk gezisi
 • Tapınakların gezisi esnasında gereken çoraplar
 • İngilizce yerel asistan servisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
 • Fiyatlarımıza K.D.V Dahildir

 • Programda belirtilmeyen yemekler ve içecekler
 • Programda belirtilmeyen ekstra turlar
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz) •Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Video/ Kamera izinleri
 • Kişisel harcamalar
 • Rehber / Şoför bahşişleri
 • Sri Lanka kapı vizesi ücreti (35,00 USD tahminidir), veya https://eta.gov.lk linki üzerinden önceden vize alabilirsiniz.
 • Seyahat Güvence Paketi(Seyahat sağlık ve tur iptali sigortalarını kapsar)
 • Yurtdışına çıkış fonu

 

Alternatifler yükleniyor

KONAKLAMA

Topaz Hotel Kandy 4*

KONUM: Kandy kasabasına 2 km, Habarana Kasabasına 95 km mesafededir.

ODALAR: Otelin Standard odalarında, minibar, kasa, televizyon, çay/kahve ünitesi, klima, saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Marina Passikudha, Passikudha 3*

KONUM: Passikudh kasabasına 600 m, Colombo Havalimanı’na 260 km mesafededir.

ODALAR: Otelin Standard odalarında, minibar, kasa, televizyon, çay/kahve ünitesi, klima, saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

RESTORANLAR: Tamarind Restoran, Dünya mutfağının lezzetli yemekleri servis edilmektedir. Orchid Lounge ‘da alkollü ve alkollü içecekler servis edilmektedir.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kassapa Lions Rock, Sigiriya 3*

KONUM: Habarana kasabasına 8 km, Colombo uluslar arası havalimanına 145 km mesafededir.

ODALAR: Otelin toplam 31 odası bulunmaktadır. Odalarında klima, sıcak/soğuk su, küvet, açık hava duşu, televizyon, minibar, televizyon bulunmaktadır.

RESTORANLAR: Kassapa Lion Restoran’da, Doğu ve Batı mutfağının lezzetli yemekleri servis edilmektedir.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

The Mirage, Colombo 3*

KONUM: Sri Lanka Bandaranaike havalimanına 3 km mesafededir.

ODALAR: Otelin toplam 68 odası bulunmaktadır. Standard odalarında, yağmur duşu, minibar, , televizyon, çay/kahve ünitesi, klima, saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

RESTORANLAR: Platinum Pier Restoran, Dünya mutfağının lezzetli yemekleri servis edilmektedir. The Aquarium Bar ‘da alkollü ve alkollü içecekler servis edilmektedir.

 

Otellerde odaya giriş saati : 14:00 // Otelden çıkış saati : 12:00

İSTANBUL - COLOMBO - KANDY

İstanbul'dan Türk Hava Yolları' TK30 sefer sayılı uçuşuyla 02:10'da hareket, yerel saat 15:10'da Colombo'ya varış. Sizi bekleyen özel aracımız ve rehberlerimizle otelinize bir buçuk saatlik kara transferi, odaya giriş işlemlerinin ardından serbest zaman ve akşam yemeği, geceleme otelimizde.

*Uçuşunuzdan 3 saat önce bagaj, pasaport ve checkin işlemleri için havalimanında olmanızı tavsiye ediyoruz.

KANDY / MATALE/ DAMBULLA/ PASSIKUDAH

Otelde kahvaltıdan sonra Kandy Gölü'nü ziyaret. Devamında Kraliyet Sarayı ve müzesini gezip, içindeki giysiler, silahlar, seremoni maskeleri ve mücevheri göreceğiz.Ziyaret bitiminde adanın en yüksek tapınağı olan ve Buddha'nın kutsal diş kalıntısının bulunduğu Kutsal Diş Tapınagı'nı gezip adanın doğu kıyısında bulunan ve Maldiv'lere benzeyen plajları ile ünlü Passikudah'a doğru hareket. Yolumuzun üzerindeki Matale Baharat Bahçeleri'ni gezip öğlen yemeğimizi yedikten sonra Budist'ler tarafından dini amaçla kullanılmış olduğundan dolayı kutsal addedilen ve yine bir Unesco Dünya Mirası olan Dambulla mağaraları ziyaret edilecektir. Üç ana mağarada 1. yüzyıldan kalma freskler ve heykeller göreceğiz. Otele varış ve akşam yemeği.

PASSIKUDAH

Tam pansiyon esasında konaklama. Plaj ve denizden yararlanmak için serbest gün.

PASSIKUDAH / POLONNARUWA / SIGIRIYA / HABARANA

Kahvaltıdan sonra Unesco Dünya Mirası olan Sri Lanka’nın eski başkenti Polonnaruwa'ya hareket. 12. yüzyılda en zengin çağını yaşayan ve Sri Lanka krallıklarının ikinci en eski krallığı olan Polonnaruwa, 1070 yılında Chola istilacılarını yenip yerel bir lider altında ülkeyi bir araya getirerek Kral Vijayabahu tarafından ilk kez başkent ilan edilmiştir. 11 ila 13. yüzyıllar arasında 3 asır Sri Lanka'nın başkentliğini yapan kent'te bu yıllardan kalma Kraliyet Sarayı kalıntılarını, Budha’nın değişik duruşlardaki heykellerini, kabul holünü, nilüfer havuzunu, Kral Parakramabahu’nun heykelini ve kendisinin yaptırdığı gölü göreceğiz. Shiva Tapınağı, Lankathilake, Watadage, Galoptha ve Kiri Vehera tapınak kalıntılarını gezisinden sonra öğlen yemeğini lokal bir restoranda yenilecek ve devamında yine bir Unesco Dünya Mirası olan Sigiriya'ya hareket. İsminin anlamı "aslan kayası" olan ve milattan önce 4. yüzyılda kurulmuş olan Sigiriya'da Aslan Kayası'na çıkıp, bu iri kırmızı kayalıktan 300 metre aşağıdaki yeşil vadiyi ve ekilmiş tarlaları göreceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

HABARANA / PINNAWELA / COLOMBO

Kahvaltıdan sonra Colombo'ya hareket. Yolda Pinnawela'daki fil yetimhanesi ziyareti. Burada muhtelif sebeplerden dolayı annelerinin bakamadığı yavru filler beslenip, insanlar için makinelerin yapamadığı işleri yapmayı öğrenmeleri için eğitilen bir yerdir. Öğlen yemeğini lokal bir restoranda yiyip Colombo'ya varacağız. Öğleden sonra şehri gezmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

COLOMBO / NEGOMBO / ISTANBUL

Otelde kahvaltı dan sonra ingilizce rehberlimiz ile Colombo ziyareti. Gezi bitiminde restoranda öğle yemeği ve devamında Negombo'ya hareket. Deniz kıyısındaki bu kasabanın ziyaretinden sonra Colombo Havalimanı'na transfer. Pasaport, checkin, bagaj işlemlerinin ardından TK 731 sefer sayılı uçuş ile yerel saat 21:30'da hareket.06:25'de İstanbul'a varış.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?