Italya-Yunanistan (İtalya Turları)


OTELLER


MICHELANGELO HOTEL


NH MONTEGNA HOTEL


PRINCESS HOTEL

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

LUX OTOBÜS İLE

 • Tüm tur programı boyunca lux otobüs ile ulaşım
 • İstanbul-Selanik—Igoumenitsa-Bari-Roma-Floransa-Venedik-Ancona- Igoumenitsa-Kavala-İstanbul arası Lüks Otobüslerle Konforlu ulaşım hizmeti.
 •  Roma – Floransa -  Venedik –  Ancona – Selanik – Kavala’ da  gerçekleştirilecek şehir turları.   
 • Venedik ‘te ( Treviso )   4*.Otelde  2  Gece  Oda Kahvaltı Konaklama
 •  Floransa’da ( Montecatini) 4* Otelde  2  Gece  Oda Kahvaltı Konaklama.
 • Roma ‘da      4* Otelde  2  Gece  Oda Kahvaltı Konaklama..
 • Igoumenitsa – Bari- Ancona – Igoumenitsa  arası  Feribot yolculuğu.
 • Şehir vergileri
 • Igoumenitsa ve Ancona Gümrük vergileri
 • Vaporetto ücreti
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri.
Otobüs Hareketleri:
Kadıköy Salı Pazarı Otoparkı saat 19:00
Beşiktaş Barbaros Bulvarı Hamidiye Camii önü saat 20:00

* Feribotta pulman koltukta seyahat edilmektedir. Feribotta kabin konaklaması, müsaitliğe bağlı olarak, ekstra ücrete tabidir. Fiyat için satış temsilcinizden bilgi alabilirsiniz..
** Türkiye sınırları içerisinde otobüste çay, kahve ve su ücretsiz olup, ülke sınırları dışında ücrete tabidir.
*** Programların otel açıklamaları hakkında lütfen satış temsilcinizden detaylı bilgiyi alınız.

 • İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli 110 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Yurt dışı çıkış konut fonu bedeli 15 TL (Yurt dışı cıkış harclarını seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız gerekmektedir.)
 • Ekstra turlar
 • Ören yerleri giriş ücretleri
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Otel konaklama vergileri; (beher gece icin kişi başı 4 eur / rehbere ödenir)
 • Vaporetto ücreti ( kişi başı 15 eur / rehbere ödenir)
 • Feribot yolculugunda kullanılacak ayak bastı liman vergisi ücreti (kişi başı 35 eur / rehbere ödenir)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kişi başı 1000 €uro ile sınırlı olarak ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
** Trp odalarda 3.yatak ek yatak olup standart yataklardan küçüktür.
** Grup continental kahvaltıları ayrı salonda servis edilebilir. Continental Kahvaltı krosan, bal, reçel, yağ, çay ve kahveden oluşmaktadır.
 • Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımıyla gerçekleşmektedir . 15 kişinin altında katılım olması halinde fiyatlar artış gösterir
Alternatifler yükleniyor

1. GÜN İSTANBUL – KAVALA – IGOUMENITSA

Sabah saat 07.00’da İstanbul'dan hareketle Tekirdağ üzerinden İpsala'ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan'a giriş. Dedeağaç, Gümülcüne, İskeçe, üzerinden Kavala’ya varış. Ardından Kavala Şehir Turumuz başlıyor. Şehir turumuz esnasında Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman turumuz esnasında görülecek yerler arasında.. Şehir turunun ardından  serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket Yapılacak gümrük işlemlerini takiben Gemide Grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve  hareket. Gecemiz Gemi yolculuğu ile geçecektir.
 

2.GÜN BARİ – ROMA &NAPOLİ&POMPEİ

Sabah yerel saatile 09.30’da İtalya’nın Liman kenti Bari’ye varışı takiben otobüsümüz ile Yol güzergahımızdaki Antik Kent Pompe’yi indirimli fiyatla (Ekstra69€) gerçekleştirebilme imkanı bulacağız. Bu turumuzda Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Ardından İtalya’nın başkenti Roma’ya  hareket ve varış. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Bir süre dinlendikten sonra, dileyen misafirlerimizle (Ekstra 20€) Işıklar Altında Roma ( By Night) Gece Turu’nu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Roma’nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi’nden  Romanın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız, ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum,  Via Del Corso , Piazza Del Popolo  akşam ışıkları altında göreceğimiz yerlerdir. Geceleme otelimizde.
 

3.GÜN ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Roma Şehir Tanıtım Turunu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır.  Şehirde serbest zaman , Geceleme otelinizde.
 

4.GÜN ROMA – FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından  odaların boşaltılması ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ediyor ve varıyoruz. Şehre varışın ardından, Floransaşehir turunu gerçekleştiriyoruz.. Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır.Gezi sonrası şehir merkezinde serbest zaman misafirlerimiz zamanlarını şehri daha yakından tanıyarak ve alışveriş yaparak değerlendirebilirler. Otelimize geçiş, oda dağılımı  ve  Geceleme otelimizde

5.GÜN PİSA – SİENA - FLORANSA

Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası  Ekstra Pissa –Siena (70 €) Gezisini gerçekleştirmek üzere hareket ;Gezimizde Toscana bölgesinin  iki tarihi şehri olan Siena ve  Pissa ‘yı göreceğiz. Etrüxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacağız. Siena meydanını ve Gotik Roman mimarisinden örnekler göreceğiz. Ayrıca , Yine Etrüxlerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan,Campo die miracoli ( Doumo meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pissa’da göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle Floransa’ya geliş, Konaklama otelimizde.
 

6.GÜN FLORANSA - VENEDİK

Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel Venedik şehir turumuzu yapmak üzre hareket. Venedik’i tanımak üzere, Özel vapurettolar ile tarihi San Marco Meydanına varıyoruz , Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Ekstra(25€) Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları su üstünden daha detaylı gezme imkanı yakalıyoruz.. Ayrıca, rehberlerimizin düzenleyeceği  Ekstra Dünyaca ünlü dantel el işçiliğinin üretildiği atölyeleri görüp alış-veriş yapabilecekleri Burano Adası (35 €) turuna katılabilirler.  Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman. Geceleme otelde.
 

7. GÜN VENEDİK – VILLACH & BLED GÖLÜ

Alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman, Dileyen misafielerimizle Tam gün süreli Ekstra(90€)   Avusturya Villach Şehri& Bled Gölü gezisini gerçekleştiriyoruz.   Avusturya’nın yedinci büyük şehri ve Karintiya Federal Devletinin ikinci  büyük şehridir. Drava Nehri kıyısındaki Şehir, Güney Avusturya ve bütün Alpe-Adria bölgesinin önemli  kavşağı olma özelliğini temsil eder1759 yılında, Habsburg İmparatoriçesi Maria Theresa, resmen bir milyon gulden fiyat karşılığında Karintiya Bamberg topraklarını satın aldı. Villach, Habsburg Monarşisi topraklarına dahil olarak bir Karintiya ilçe idarisi oldu. 1813 yılında Avusturya İmparatorluğu'nun güçleri tarafından yeniden fethedilene kadar Napolyon Savaşları sırasında şehir, 1809'da Fransız İlirya illinin parçası oldu. Nazi Almanyası'nın (1938-1945) Anschluss döneminde, Villach'ın belediye başkanı Oskar Kraus coşkulu bir Naziydi.  II. Dünya Savaşı  sırasında, müttefik kuvvetler Villach'ı 37 kez bombaladı. Günümüzde Villach, ticaret ve eğlence ile hareketli bir şehir olup, Muhteşem  Mimarisi ile halen tarihsel arka planını korumuş ve Avusturya ve Alplerin en yaşanası kenti seçilmiştir. Gezimizin ikinci durağı Slovenya’nın Doğa Harikası Bled Gölü olacaktır. Bred Gölü, Slovenya'nın Alplere yakın kesiminde bulunan harika manzarasıyla ülkenin en çok ilgi çeken doğal güzelliklerinden biri. Göl çevresindeki yürüyüş parkları, yeşil alanları ve göl ortasında küçük bir kiliseye ev sahipliği yapan adasıyla dünyanın her yanından turist çekmektedir. Göle ulaştığımızda ilk olarak  Bled Gölü çevresinde yürüyüş yapıyoruz, verilecek serbest zamanda muhteşem göl plajlarında yüzme imkanı yakalıyoruz. Gölden hareketle otelimize varış. Konaklama otelimizde.
 

8.GÜN VENEDİK – ANCONA - IGOUMENİTSA

Sabah kahvaltısının ardından  odaların boşaltılması ve  serbest zaman. Rehberinizin bildireceği saatte Ancona limanına gitmek üzere  hareket. Ancona’ya geliş saatimiz uygun ise şehri tanıma fırsatı bulacağız.  Yapılacak bilet bagaj ve gümrük işlemleri sonrası işlemlerini takiben Grubumuz için özel olarak ayırtılmış yerlere geçiş ve saat 14:30’da hareket. Feribot içerisindeki Havuz, Bar, Restaurant, Cassino bölümlerinde keyifli zaman geçirerek değerlendirebileceğiz. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.
.

9.GÜN SELANİK– İSTANBUL

Sabah erken saatlerde Igoumenitsa Limanına varış ve Grubumuza ait otobüs ile Selanik’e doğru hareket ve varış. Varışımızı takiben Selanik Şehir Turunu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in Cafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp Cafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından  serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte Selanik’ten ayrılıyor ve İpsala sınırına doğru hareket ediyoruz. Gümrük işlemleri sonrası yapılacak otobüs yolculuğunun ardından İstanbul’a varış. Gezimizin ve servislerimizin sonu.
 

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Alperen kucuk 17/04/2018 19:58:00

07-14 nisan tarihleri arasinda duzenlenen Buyuk Italya turuna katildik. Gezinin cok guzel gecmesinde buyuk emegi olan rehberimiz Goksel Beye tesekkur ederim. Turdan geleli 3 gun olmasina ragmen ruyamda bile hala sesini duyuyorum....1/1

Alperen kucuk 17/04/2018 19:57:30

07-14 nisan tarihleri arasinda duzenlenen Buyuk Italya turuna katildik. Gezinin cok guzel gecmesinde buyuk emegi olan rehberimiz Goksel Beye tesekkur ederim. Turdan geleli 3 gun olmasina ragmen ruyamda bile hala sesini duyuyorum. Pronto tur ve kendisi ile yeniden seyahat etmek ve sesini duymak gercekten buyuk keyif olur....1/1

Nuran Selçuk 11/04/2018 15:27:56

Merhabalar, 31Mart-07Nisan İtalya Turu'nu harika geçirmemizde büyük katkısı olan rehber İzi Hakim'e huzurlarınızda bir kere daha teşekkür ederiz. Hem mesleki bilgisi hem de tura hakimiyeti çok çok iyiydi. Tüm emekleri için teşekkürler. (Nuran-Muberra-Nalan-Nebahat-Filiz)...1/1

İbrahim Yücel Altay 03/04/2018 17:34:48

26 mart 2018 Malta -Sicilya turundan yeni geldik. rehberimiz Göksel beyin mükemmel bilgisi ve anlatımı ile çok güzel bir gezi oldu.Bizlerle çok sıcak bir iletişim kurdu. Bahar aylarında yapılacak gezi için herkese bu geziyi öneririm....1/1

Zeki Alibeyoğlu 28/03/2018 20:35:35

14-18 Mart Roma Venedik Floransa turuna katıldık. Rehberimiz Burak Onay Bey ile dolu dolu bir gezi gerçekleştirdik. Otellerin kalitesi genel olarak pek iyi değildi. Özellikle Montecatini deki otel son derece bakımsız ve eski bir oteldi. Prontotour a böyle bir otel ile çalışmak pek yakışmıyor. Rehberimiz çok iyiydi. Kendisine teşekkür ediyoruz....1/1

A.Bahadır GÜNEY 22/03/2018 22:34:00

14-18 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen İtalya turunda, bilgisi, tecrübesi ve bizlere yaklaşımıyla güzel olan turumuzu daha da güzelleştiren Burak Bey'e tekrar teşekkür ederiz, bu işi iyi yapıyorsunuz....1/1

Aslı Çıtak 20/03/2018 18:18:26

14-18 Mart 2018 deki İtalya turumuzun güzel geçmesini sağlayan rehberimiz Burak Önay a teşekkür ederiz....1/1

Marja Atlayan 26/02/2018 15:24:16

Merhaba, Ağustos 2017 senesinde katılıdığımız ve yüksek memnuniyetle ayrıldığımız, şu anda ismini hatırlayamadığım rehberimize teşekkür etmek istiyorum...1/1

Fatih SUNTAY 09/02/2018 12:58:45

Merhaba, 22.11-26.11.2018 tarihleri arasında Roma-Floransa-Venedik turuna eşimle katıldık. Genel olarak turumuz çok başarılıydı. Rehberimiz Barış Gedik bey donanımlıydı. Yalnız Montecatini oteli çok kötüydü. Bence Pronto Tour' un bu oteli değiştirmesi gerekir. Bir de Barış beyden halen Vedenik fotograflarını beklemekteyiz.......1/1

Soner Duman 05/02/2018 13:03:55

26-31 Ocak 2018 tarihleri arası katıldığımız Napoli-Roma-Floransa-Venedik turundan aile çok memnun kaldık.Özellikle de rehberimiz Burak gerçekten çok bilgili ve insan ilişkileri çok kuvvetli bir arkadaşımızdı.Tek olumsuz olan Floransa’da kaldığımız oteldi.(***)Bunun dışında herşey çok ama çok güzeldi.Başta Burak olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz....1/1

Lale Divitlioğlu 31/01/2018 11:27:48

25_28 Ocak 2018 tarihinde yapmış olduğum Napoli turu ilk deneyimim idi.Fazilet hanımın tavsiyesi ile pronto turu tercih ettim.Çok memnun kaldım.Güvenilir olmanız benim için çok önemli.Rehberimiz Serdar Türkoğlu ise mükemmel bir rehberdi.Herşey için çok teşekkür ediyorum....1/1

Oya Başak Akyol 29/01/2018 10:38:27

24-28 Ocak 2018 tarihleri arasında yaptığımız Roma-Floransa-Venedik seyahatimizden çok memnun kaldık. Özellikle rehberimiz Selami bey süperdi. Normal görev tanımının dışında da çok şey kattığını düşünüyorum, teşekkür ediyorum. Ayrıca İzmit ofisten Embiya bey de tüm süreç boyunca çok ilgiliydi, çok yardımcı oldu. Kendileri bir sonraki seyahatimde Prontotur'u tercih etme nedenim olacaklardır. Seyahatte gelişmesi gereken tek şey Montecatini'de kaldığımız MASSIMO D’AZEGLIO HOTEL. Prontotur bu otelden kesinlikle vaz geçmeli....1/1

Özlem Zeynep Pekcan 27/01/2018 14:44:14

20-27 ocak tarihlerinde kızlarmla katıldığım büyük italya turunda aldığımız hizmetten çok memnun kaldık..Özellikle grup rehberi Hakan Büyükünal çok kültürlü , ilgili bir beyefendi ..kendisi turun kalitesini daha da arttırıyor..Haziran ayında planladığım İspanya turunda gene aynı rehbere denkgelmek isterdim .. teşekkürler Pronto ekibi .....1/1

Diren Çakar 03/01/2018 20:55:24

25aralık-1 ocak büyük italya turu...Filmlerde izlediğim kitaplarda okuduğum o bölgeyi anlatan bilgisayar oyunlarını oynadığım :) bu hayallerimde ki bölgeyi gözlerimle görmeyi ellerimle dokunmayı yaşattığınız için binlerce teşekkür...Bu arada bana 40 yıllık arkadaşımmış gibi davranan her istediğimi yapan :) rehberimiz Selami KALEMCİ bey'e saygılar sevgiler......1/1

Şebnem Kıvrak 29/12/2017 17:29:05

20-24 Aralık 2017 tarihleri arasında Roma Floransa Venedik turunuza eşimle birlikte katıldık.Rehberimiz Burak ONAYın engin bilgisi,tecrübesi ve mükemmel yönlendirmeleriyle dolu dolu 5 gün geçirdik.Kendisine çok teşekkür ederiz...1/1

Banu inan 18/12/2017 11:23:17

09.12.2017//16.12.2017 büyük italya turuna katıldım.Tur proğramı tüm ekstra turlarla beraber harikaydı.Rehberimiz İnanç bey;kişiliği,sabrı,hoşgörüsü ve muhteşem bilgisiyle bizlere rüya gibi bir tatil yaşattı.En uygun nerden ne alınır,nerede yemek yenir vb gibi konularda bizlere yol gösterdi.Sayesinde İtalya’ya doyamadık.PRONTOTOUR ve rehberimiz İNANÇ beye çok tşk ediyorum bir başka turda buluşmak ümidiyle.......1/1

FATMA UZUN 18/12/2017 11:19:38

09.12.2017 ile 16.12.2017 Büyük İtalya Turuna Katıldım.İlk yurt dışı deneyimim ve bunu hiç daha önce Pronto tur şirketi ile yapmamıştım ve bir sürü soru işaretleri vardı kafamda. Öncelikle tur boyunca bizlerle ilgilenen İnanç Ergin'e tüm profesyonelliği, bilgisi, her konuya hakim oluşu, yardımsever ve samimi davranışı bunu ancak işini gerçekten seven biri yapabilir diye düşünüyorum. Sabrınız, herkez ile tek tek ilgilenmeniz takdir edilesi bir durum. Bu kadar bilgi dolu bir tur rehberi ile seyahat etme şansım olduğu için çok şanslı hissediyorum kendimi.Pronto turu tebrik ediyorum bu şekilde kaliteli,bilgisi ile tam donanımlı bir tur rehberini bünyenizde çalıştırdığınız ve bizlerinde bilgisinden faydalanmamızı sağladığınız için, aklımdaki soru işaretlerini tümüyle yok ettiğiniz için, sizleri tekrar tercih etmeme neden olduğunuz için tekrar teşekkür ederim....1/1

Halil İbrahim ANKAY 06/12/2017 17:12:49

26.11.2017 ile 03.12.2017 Tarihleri arasında büyük italya turuna eşim ile birlikte katıldık.Rehberimiz Hakan Büyükünal tam bir porfesyonele yakışır bir şekilde bize rehberligini yaptıgı için kendisine sonsuz teşekkürlerimizi iletiriz.Ayrıca pronto tur un organizasyonunda katılmış oldugumuz bu ikinci tur idi.Balkan turunda memnun oldumuz gibi İtalya 8 gunluk bu turundada çok memnun kaldık.Bütün planlanan ekstra turlar dahil en iyi bir şekilde uygulandı ve herbirindende çok memnun kaldık.pronto tur un ayrıcalıgını her zaman farkettik.Bundan sonrada gerek yurt içi gerekse yurt dışı gezilerimizde tabiki pronto turu tercih edecegiz....1/1

ÖZGÜL YILMAZ 05/12/2017 15:24:54

26 Kasım 04 Aralık 2017 Büyük İtalya turundan 9 yaşında kızım ve 20 yaşında yeğenim ile birlikte çok memnun kaldığımız için memnuniyetimi teşekkür ile dile getirmek istedim. Tur programı çok tatmin ediciydi. ekstra turlara da katıldım ve hepsinden çok memnun kaldım. Bütün tur tecrübelerimde tur rehberinin gezinin en önemli kısmı olduğunu düşünürüm. Özellikle Rehber Hakan BÜYÜKÜNAL' ın bilgisi, donanımlı olması, yabancı dil iletişimi, grup üyelerine tek tek nazik, yapıcı ve yardımsever yaklaşımı turun keyfini bizim için çok arttırdı. Tekrardan Pronto tur ve rehberimiz Hakan beye çok teşekkürler......1/1

Selma doruk cura 02/12/2017 08:08:52

25.11_02.12 tarihleri arasi promosyon buyuk italya turuna katildk.her ayrintisiyla mekemmel gecti....Turun basladigi andan itubaren her sehri ayri guzel olan italyayi rehberimiz inanc bey sayesinde tum ayrintilariyla dolastik.isini cok severek yaptigi her halinden belli olan inanc bey e samimiyeti ve yardimlari icin simdiden cok tesekkurler....turu aldigimiz andan itibaren ilgisini eksik etmeywn serap hanim a da cok tesekkur ederiz..bir dahaki seyehatimizde gorusmek uzere.......1/1

FÜRKAN KUN 27/11/2017 12:01:50

07.10.2017-14.10.2017 tarihleri arası italya promosyon TURUNA KATILDIM ÖNCELERİ COK KORKMUŞTUM FAKAT ÖNCESİNDE VE SONRASINDA PRONTO TUR YETKİLİLERİNİN İLGİSİ ALAKASI HAVANINDA KARŞILAMASI TEK TEK TÜM İŞLEMLERLE İLGİLENMELERİ SONRASI ZATEN DEĞERLİ REHBERİMİZ SEDAT TÜRKOĞLU İLE TANIŞMA BİZE TEK TEK İLGİSİ TARİH HAKİMİYETİ ,SABIRLA İTİNAYLA ,BEYEFENDİLİĞİ İLE SAYGISI VE BİZE AİLE İLGİSİ KORUMASIYLA İLE ALÇAKGÖNÜLÜĞÜ VE PROFESYONELİĞİ İLE İTALYAYI CENNET GİBİ YAŞATTI MUHTEŞEM BİR İTALYA TURU YAŞADIK OTELLER COK İYİDİ TURU TUR YAPAN BİR KALİTEDE UNUTULMAZ ANILAR BİRİKTİRDİM KATILANLARIN KALİTESİ EĞİTİM SEVİYESİ SÜPERDİ BİR DAHAKİ TURU HEYECANLA BEKLİYORUM ÇÜNKİ PRONTO TURDAN ASLA VAZGEÇMEM...1/1

Murat Cengil 14/11/2017 17:41:47

Merhabalar 5/11/2017-12/11/2017 tarihleri arasında italya turunuza eşimle birlikte katıldık başta feneryolu acentanız canan hanım a bu tura aracılık ettiği için teşekkürlerimi sunuyorum.Muhteşem bir tur geçirdik. Bize bu turu böyle keyifli geçirten unutulmaz anlar yaşatan rehberimiz GÖKSEL GÖKSOY a ne kadar teşekkür etsek yetersiz kalır.34 kişilik birbirini tanımayan insanları birbirine kaynaştırarak bir aile gibi olmamıza çok güzel dostluklar kurmamıza neden oldu .Çok derin bilgilerini bize aktarması ,espirilerle bizleri yerlere yatırması ve çok güzel organize olması nedeni ile bizlere unutulmaz bir seyahat geçirmemize neden oldu buradan kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.Bundan sonra da PRONTO TUR un sıkı bir takipçisi olacağım .Emeği geçen herkese TEŞEKKÜRLER............1/1

Elif Dilara Koç 13/11/2017 16:37:08

28 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Büyük İtalya Turuna 3 kişi olarak katıldık. Bu tur için her firmayi araştırmış biri olarak söylemeliyim ki iyiki Pronto. Fiyat olarak çok çok uygun. Rehberimiz Burak bey gerçekten işinde uzman, kibar donanimli biriydi. Her konuda özveri ile yardımcı oldu.Tüm ekstra turlara katıldık. Bunun için zaten ayrı bir bütçe oluşturup gitmiştik. Memnuniyet beklentilerle alakalıdır tabiki. Çok muhteşem oteller yada kahvaltılar beklemeyin. Özellikle Roma da 2 gece konakladigimiz otel gerçekten vasattı. Ama otele zaten geç ve yorgun geliyorsunuz, bu sebeple pek önemsediğimiz bir ayrıntı olmadı. Yurtdışı için gezi programı düşünen arkadaşlara şiddetle bu tur ile seyahat etmelerini öneririm. Önümüzdeki sene için yine bu firma ile tatil düşünüyorum. Gerçekten bizim için inanilmaz keyifli, eğlenceli bir hafta geçirdik. Teşekkürler pronto....1/1

Fatih Altıntaş 13/11/2017 15:53:45

Merhaba,05/11/2017-12/11/2017 tarihleri arasında promosyon italya turu na katıldım ve çok memnun kaldım.Tur rehberimiz Göksel Göksoy bize inanılmaz bir tur geçirmemizi sağladı.Hem anlatımları ile hemde ikili ilişkileri ile bize tarifi bulunmayacak kadar eylenceli bir tur geçirtti.Kendisine çok teşekkür ediyorum.Ayrıca Göksel Göksoy un rehberliği olacak turların tarafıma mail yolu ile bilgilendirilmesini talep ediyorum.iyi çalışmalar....1/1

Sanem Bal 03/11/2017 13:29:10

21-28 Ekim Büyük İtalya turuna katıldık. Tamamen sorunsuz bir tatil oldu bizim için. Rehberimiz İnanç Bey'e, her yerde ufak bir araştırmayla bulunabilecek bilgiler dışında çok daha farklı, erişilmesi zor ama gezdiğimiz yerleri asıl anlamlandıran sıra dışı bilgiler verdiği için teşekkür ederiz. Konusuna olan hakimiyetine ve enerjisine hayran kaldık. Turun beklediğimizden daha keyifli geçmesini sağladı. Emeği geçen herkese tekrar teşekkürler......1/1

Tarık Petan 24/10/2017 13:10:25

19-22/10/2017 Napoli turuna eşim ile birlikte katıldık. Özellikle rehberimiz Ayhan Kalyan'a göstermiş olduğu ilgi ve alaka için teşekkür ederiz. Çok keyifli bir gezi idi....1/1

Esra Özkan 20/10/2017 12:05:31

16-23 Eylül 2017 tarihleri arasında İtalya Promosyon turuna eşimle katıldık. Öncelikle tur organizasyonunda Burcu Aldemir hanıma ve derin bilgisi, harika tavsiyeleri bize İtalyayı masal gibi anlatarak yaşatan muhteşem rehberimiz İzi Hakim Bey'e sonsuz teşekkürler. İtalya Pronto ile gezilir sözünü hep duymuştum, yaşayarak da öğrendim. Bu işi olması gerektiği gibi yapıyorsunuz. Çok teşekkürler tüm emeği geçenlere......1/1

YAŞAR KOCAMAN 19/10/2017 17:23:47

07-14 Ekim İtalya Harikası turuna ailece katıldık. Turun sorunsuz geçmesinde; bilgisi, tecrübesi ve sabrıyla bizlere önder olan tur rehberimiz Hakan Büyükünal'a, ustalığı ile otobüs sürücümüze ve işini çok iyi yapan Ankara Bahçelievler acentesinde görevli Zeynep Ülfeti hanıma içten teşekkürler....1/1

Handan Gürel 18/10/2017 11:57:10

7-14 Ekim tarihleri arasında İtalya harikası turuna eşimle birlikte katıldık.Rahberimiz Hakan Büyükünal' a turun baştan sona iyi geçmesini sağladığı için çok teşekkür ederiz.Bu arada tur öncesi işlemlerimizi gerçekleştiren merkez ofis çalışanlarından Özlem Hanıma da teşekkür eder,kolaylıklar dileriz....1/1

Cüneyt Bozhan 17/10/2017 13:04:48

12-15 Ekim tarihinde roma turuna katıldım.Müthişti.Rehberimiz Murat Kanca bey Engin bilgisi ve efendiliği ile bizden tam puan aldı.Herkese öneririm.Gidin gezin mutlu olursunuz😃...1/1

Hasene Özçam 17/10/2017 12:56:08

12-15 Eylül tarihlerinde Roma turunuza katıldım. Öncelikle muhteşem bir İtalya tatili geçirmemizi sağlayan rehberimiz Murat Kanca Bey'in çok değerli bilgilerini, mükemmel anlatımı için ve her konuda bizlere yardımcı olmasından dolayı çok teşekkür ederim. Ayrıca satış temsilcisi Sedef Aksoy Hanım ve tüm prontotour ekibine teşekkür ederim. En yakın zamanda umarım tekrar sizlerle seyahat edebilmek dileğiyle....1/1

İbrahim ÜNLÜ 17/10/2017 00:42:51

07-14/10/2017 tarihinde italya turuna eşim ve arkadaşlarımla katıldık.Tura katilmamiza vesile olan adana temsilcisi ceytap turizme ve seyahatimizde gösterdiği ilgiden dolayı rehberimiz sedat Türkoğlu na çok teşekkür ederiz.Yeni turlarda görüşmek üzere...1/1

Gülser Bingöl 16/10/2017 17:37:25

12 -15 ekım roma napolı floransa gezimizde rehberlik yapan Sayın Murat Kanca nın bilgisi , kibarlığı ve yardımseverliği sayesinde gezimiz çok güzel geçti..mükemmel bir rehberdi.pronto tur olarak gerçekten kıymetli bir rehbere sahipsiniz:)) Tüm pronto ailesine iyi çalışmalar......1/1

Fatma BÜYÜKYAPRAK 16/10/2017 14:12:34

07-14 Ekim 2017 tarihleri arasında İtalya promosyon turunuza katıldım rehberimiz Sedat Türkoğlu önderliğinde herşey çok güzeldi pronto turla gezmeye devam teşekkürler ....1/1

Fatma Beyhan Gürkan/Feza Gürkan 15/10/2017 14:53:48

07.10/14.10/2017 tarihinde pronto tu firması ile italya turuna katıldık,Rehberiniz Sedat Türkoğlu eşliiğinde muhteşem bir hafta geçirdik .Sedat beyin inceliği,nezaketi ve ilgisi olağan üstüydü ara ara sinirlerinin alınmış olduğunu bile düşündük .Firmanız nezdinde Sedat Türkoğluna Feza by ve ekibi olarak bir kez daha teşekkür ediyoruz.Pronto ile nice turlara inş...1/1

Sevda Ünlü 14/10/2017 22:25:52

07-14/10/2017 tarihli İtalya promosyon turundan yeni dönmüş olmama rağmen memnuniyetimi belirtmek istedim . özellikle bizleri güler yüzüyle Atatürk Havalimanında karşıladığı andan itibaren yabancı bir ülkede olduğumuzu hissettirmeden her anımızda yanımızda olan ve desteğini esirgemeyen rehberimiz Sedat Türkoğlu’na sizin aracılığınızla burdan bir kez daha teşekkür ederim. Bir başka turda görüşmek dileğiyle....1/1

melek yasemin görgel 08/10/2017 11:40:33

merhabalar 23-30 Eylül 2017 tarihleri arasında büyük italya turuna katıldım. İnanılmaz memnun kaldım.Rehberimiz inanç bey sayesinde italya yı keşfettik.İnanç bey çok donanımlı ilgili alakalı bir rehberdi. Herşeyimizle yakında ilgilendi. Serbest zamanımızda bile bizi yalnız bırakmadı. Herşey için çok teşekkür ederiz. Grubumuzda çok uyumlu ve neşeli insanlardı. onlarada çok teşekkür ederim.Tur ile ilk çıkışımdı kaygılıydım ama bundan sonra tüm yurtdışı çıkışlarım prontotur ile olacak.Bu arada otobüs şöförümüz senay beye de teşekkür ederim . Bizi bir hafta boyunca güvenli bir şekilde gezdirdiği için.Herşey için tekrar teşekkürler inanç bey .....Dolu dolu geçen bir tur oldu.Turu düşenen varsa hiç düşünmesin inanç beyle keyif ile gezsin .. iyi günler herkese........1/1

Engin DÖLEK 06/10/2017 10:57:07

Merhabalar,23-30 Eylül 2017 tarihleri arasındaki büyük İtalya turuna katıldık ve çok memnun kaldık başta rehberimiz İnanç Bey çok donanımlı çok güzel bilgiler veren güzel yerlerde yiyip içmemizi sağlayan çok ilgili bir rehberdi kendisine çok teşekkür ederiz ayrıca şöförümüz Senayi Bey'e de bizi bir hafta boyunca sağlıkla gezdirdiği içinçok teşekkürler bundan sonra diğer tatillerimiz içinde Pronto Tour diyoruz. Mutlu günler herkese...1/1

Ayhan Dinç 05/10/2017 12:45:46

23-09/30-09 2017 Büyük İtalya turuna eşim ile birlikte katıldık.İtalyada daha önce uzunca bir süre yaşamamdan dolayı ekstra turlara katılmayı düşünmüyorduk.Bizi bu fikrimizden caydıran yegane unsur rehberimiz İnanç bey oldu.İyiki de bütün ekstra turlara katılmışız,sadece gezip görme değil bunun yanı sıra gezip gördüğümüz bu yerleri anlamlandıran sevgili İnanç beyin konusuna hakim bir şekilde tarihi anlatımları ve çok espirili sunumuyla resmen gezinin tadını çıkardık.Sevgili İnanç her şey için bir kez daha teşekkürler...İtalya pronto tur ile keşfedilir,inanın buna.Grazie per tutto.Sevgilerimle......1/1

İLKNUR ALTIOK 03/10/2017 14:24:24

Merhabalar , (27 eylül - 1 ekim ) tarihleri arasında (Roma-Floransa-Venedik) turunuza katıldım. Tur program bakımından dolu dolu geçen bir tur oldu. Özellikle bize rehberlik eden Sedat Beye ayrıca teşekkür ediyorum. Bize olan ilgi alakası ve bize katmış olduğu panaromik rehberlik bilgileri için. Sayesinde İtalya da keyifli bir kültür turu yapmış olduk....1/1

birsen güler 30/09/2017 14:25:10

17-21 mayis tarihleri arasinda Venedik ,Floransa ve Roma turuna katildik ben ve kardesim ve de guzeldi her sey memnun kaldik tehberimiz iyidi oteller iyidi ve ozellikle satış temsilcimiz Dilek Aydogan da cok ilgiliydi bizimle daha once kendisinden Paris turunu da satin almistik her zamanki gibi cok ilgili nazik ve yardimseverdi.Prontotura ve Dilek Aydoğan a cok tesekkur ederim....1/1

IŞIL DİNÇ 26/09/2017 12:10:26

28 Ağustos-03 Eylül tarihleri arasında İtalya Harikası Turu'na eşimle birlikte katıldık. Öncelikle tura büyük ön yargılarla çıktığımızı belirtmeliyim.Ancak rehberimiz sayın HAKAN BÜYÜKÜNAL tüm ön yargılarımızı yerle bir etti. Diksiyonu,hitabı,kalitesi,ilgisi,enerjisiyle farkını hemen hissettirdi. Bölgeye ve kültüre inanılmaz hakim bir rehber. Tüm ülkeyi masal anlatır gibi anlattı ve biz de dinledik. Eşimle önceden ekstra turlara katılmayız diye düşünürken Hakan Bey'in büyüsüne kapılarak kendimizi bir anda turlarda bulduk. :) Turumuz kapsamı merkezi oteller oldukça iyiydi. Sadece Milano' da son anda değişen otel hakkında çok iyi şeyler söyleyemeyeceğim.Umarım başka turlarda bu olay tekrar etmez.Tura katılan tüm arkadaşlara teşekkürler.Sorunsuz ve güler yüzlü bir ekiptik. Bu güzel tatil için Pronto Tur'a ve rehberimiz Hakan Bey'e sonsuz teşekkürler......1/1

Mustafa O 24/09/2017 17:32:24

15 Ağustos tarihinde Büyük İtalya Turuna katıldık. 5 yaşındaki oğlumuzla birlikte çok güzel ve keyifli bir tatil geçirdik. Herşey çok güzeldi. Pınar Er Hanımefendi rehberimiz olduğu için çok şanslıydık. Hiçbir yerde beklemedik. Planlama çok güzeldi. Pınar Hanım Engin bilgisi ile hiç bir anın boş geçmesine izin vermedi. Otobüste geçirdiğimiz zamanlar da bile bilgi vermeye İtalya'nın müziğinden örnekler dinleterek devam etti. Çocukla giden ailelere turla ve özellikle de pronto turu öneririm. Ayrıca ekstra turları da mutlaka alın derim. Gezinin en güzel yerleri, en akılda kalanları buralarıydı. Bundan sonrakileri de pronto ile gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Selamlarımla...1/1

Esin albakir 20/09/2017 11:28:10

Her seyiyle harika bir Büyük İtalya turuydu otellerimiz temiz ve sehre yakindi tur programi bittiginde sehirde kendi kendimize de gezme imkanimiz oldu bu sayede .Ozellikle rehberimiz Ayhan Kalyan turumuzu butun enerjisini tuketerek cok guzel ve eglenceli kildi .İnanilmaz donanimli ve bilgili bir rehber.Bu kadar kulturlu bir rehbere denk geldigimiz icin kendimi sansli hissediyorum . Sordugumuz butun sorulara tatmin edici yanitlar alabildik ekstra efor harcayarak bize her konuda yardimci oldu . Ekstra turlara mutlaka katilmanizi tavsiye ederim cunku sehirleri biri anlatmadan tek basiniza gezmenizin pek bi anlami olmuyor.Tekrar pronto turla araciligiyla seyahate cikmayi isterim ....1/1

leylim cetin 20/09/2017 09:35:48

Senelik iznimi Pronto tur ile değerlendirdim. Büyük İtalya Turunu tercih ettim. İyi ki de tercih etmişim. Baştan sona her şeyi ile mükemmeldi. Türkiye’den çıktığımız andan dönene kadar her şeyimizle ilgilendiler. Kaldığımız oteller temiz ve şehre yakındı. İtalya’yı baştan sona sorunsuz bir şekilde gezdik. Ekstra turlara kesinlikle katılmanızı tavsiye ederim. Tek başınıza aynı yerleri görseniz dahi gideceğiniz yerler hakkında bu kadar bilgi edinmeniz imkânsıza yakın. Tek başıma bu kadar yeri görmem de imkânsızdı, tek başınıza gezmek sandığınız kadar kolay değil inanın. Rehberle gezdikten sonra farkı anlayacaksınız. İtalya da bize tahsis ettikleri otobüsler gayet rahattı ve şoförler kibardı. Rehberimiz Ayhan Kalyan’a özellikle teşekkür etmek istiyorum. Gittiğimiz her yer hakkında dolu dolu bilgisi vardı. Sanattan, coğrafyaya, arkeolojiye, mitolojiye kadar her konuya hakim. Çok bilgili, kesinlikle bu turda çok şey öğrendim bakış açımı genişletti. Bu kadar bilgili olmasının yanında mütevazi ve içten biri. Sorduğumuz her soruya içten bir şekilde cevap verdi. Yaşayabileceğimiz her soruna karşı önlem almıştı ve bizleri uyardı. Güler yüzü ve neşesi sayesinde tur daha eğlenceli geçti. Bundan sonra ki yurt dışı tatillerimin yanında kesinlikle rehbere dikkat edeceğim. Bu güzel tatil için Pronto tur ekibine ve Ayhan Bey ‘e tekrardan teşekkürler....1/1

hasan kalyon 15/09/2017 22:03:48

7/14 Mayıs 2017 tarihlerinde katıldığım BÜYÜK İTALYA turunda, benim en büyük kazancım rehberimiz GÖKSEL GÖKSOY'un dostluğunu kazanmak oldu....1/1

Figen Yiğit 15/09/2017 13:20:36

Merhaba, Bu bir teşekkür mesajıdır, 3-10 eylül büyük italya turunda; araç sürücümüz Günver Bey: kibar tavırları ve dikkatli sürüşleri ile; rehberimiz Göksel Bey: her anlamda kalitesi ve bilgisi ile bizleri çok çok memnun ettiler. Bu kişiler ile çalışıyor olmaktan dolayı ne kadar gurur duysanız azdır. Teşekkürler....1/1

Ebru Toblum 11/09/2017 16:22:56

07-14 Ağustos 2017 de Büyük İtalya turuna katıldık eşim Üzeyir Toblum ile birlikte.İnanılmaz güzel Tarihi zenginliklerle dolu bir gezi geçirdik.Kaldığımız otellerde iyiydi.Her şey planlı programlı ilerledi bu sayede hiçbir anımız boşa gitmedi.Başta değerli Rehberimiz Hakan BÜYÜKÜNAL' a teşekkür ediyorum.Tur arkadaşlarımızın uyumuyla keyifli bir tatil oldu.Pronto tur ve HAKAN beye saygılar teşekkürler :-).......1/1

asuman oz 08/09/2017 19:43:12

07-14 agustos 2017 tarihinde italya turuna esimle beraber katildik.Rehberimiz Hakan bey sayesinde gayet keyifli,stresten ve endiseden uzak bir 7 gun gecirdik.Gerek keyifli anlatimi,gerek verdigi guzel ve eglenceli bilgiler ve gerekse canayakinligiyla seyahatleri kolaylastiran rehberimize bir daha tesekkur etmek istiyoruz....1/1

Murat Kesim 08/09/2017 14:46:11

21.08.2017-28.08.2017 tarihinde Prontotour'un düzenlemiş olduğu Büyük İtalya turuna ailecek (eşim ve kızım)katıldık. Gezimiz çok güzel geçti. Rehberimiz İnanç Ergin Bey müthiş bir rehber. Mesleğine hakim, tarihi ve gezilecek yerleri ile İtalya'yı iyi bilen, espirili biri. Turdaki katılımcılar ayrıca çok uyumlu ve gezmeyi seven insanlardı. Onlarada ayrıca teşekkür etmek lazım. Prontotour'a bu güzel organizasyonu için teşekkür ediyoruz. Bir daha seferki Prontour'un organizayonlarında görüşmek üzere diyerek sözümü tamamlıyorum. Her şey için teşekkürler....1/1

Aslıhan Güneş 07/09/2017 09:24:25

26 agus-2 eylul 2017 de buyuk italya turunuza esimle beraber katildik rehberimiz sayin murat kanca beyefendi sayesinde buyuk bir memnuniyetle turumuzu tamamladik kultur ve sanat konusunda bizde yarattigi farkindaliktan oturu kendisine ve size buradan sonsuz tesekkurlerimi sunarim...1/1

Merve Altay Çelikçi 07/09/2017 08:53:14

21.08.2017-28.08.2017 tarihleri arası büyük İtalya turuna balayı amacıyla katıldık. Öncesinde çok ciddi korkularım vardı otellerle,rehberle ve turla ilgili. İlk kez katılıyordum çünkü. Ve katılma amacım balayı olduğu için pişman olmak istemiyordum. Ama tüm korkularım,endişelerim Pronto tour sayesinde ve tabi ki tecrübeli,canayakın, ilgili,anlayışlı çok sevdiğimiz rehberimiz İNANÇ ERGİN Bey sayesinde oldu. Oteller tertemizdi. Rehberimiz esprileriyle,sohbetiyle turumuza ayrı bir tat kattı. Grubumuzda çok uyumluydu.Bu kadar memnun kalacağımızı tahmin etmedik eşimle. Şuan hala özlüyoruz güzel grubumuzu ve rehberimizi. Tüm hayatımız boyunca unutamayacağımız günler geçirdik. Bundan sonraki gezilerimizde de Pronto Tour'u gözümüz kapalı tercih edeceğiz. Çok teşekkürler Pronto Tour ve Rehberimiz İNANÇ ERGİN......1/1

Bülent Sivrikaya 06/09/2017 22:27:23

26 Ağustos-2Eylül/2017 tarihleri arasında eşim ve 2 oğlumla birlikte Büyük İtalya Turuna katıldık. Otel standartlarının düşük olması dışında herşey güzeldi. Otel seçimi konusunda daha titiz davranmanızı öneririm. Seyahatimizin sorunsuz geçmemesinin ve mutlu bir şekilde tamamlanmasının başrolünde rehberimiz Yiğit Buray Önay'ın olduğunu özellikle belirtmek isterim. İşine olan bağlılığı, insan ilişkilerindeki başarısı, bilgi birikimi ve bu bilgileri karşısındakine aktarabilme becerisiyle bizi gerçekten çok etkiledi. Bizler Yiğit Burak Önay gibi bir rehberle seyahat ettiğimiz için, sizler de şirketinizi bu şekilde temsil eden bir rehbere sahip olduğunuz için çok şanslıyız. Kendisine buradan tekrar teşekkürlerimi iletiyor, başarılarının devamını diliyorum....1/1

Mehmet Uysalol 06/09/2017 11:18:21

26.08.17 - 02.09.17 tarihlerinde büyük İtalya turuna katıldım. Gerçekten organizasyon ve düzen anlamında çok başarılı bir tur gerçekleşti. Mesleki tecrübesi ve insan sevgisini birleştirerek bizlere iyi bir rehberin nasıl olmasını gösteren Yiğit Burak Önay'a ayrıca teşekkür ederim. Pronto turun Burak bey gibi kaliteli ve işini severek yapan rehberlerle çalışması ne kadar profosyonel bir şirket olduğunu bizlere tekrar kanıtladı. Teşekkürler Burak bey....1/1

Yağmur Saygın 05/09/2017 16:13:31

Öncelikle çok keyifli bir turdu,bu kadar eğleneceğimi düşünmezdim. Her şey çok güzeldi. Özellikle tur rehberimiz Yiğit Burak Onay gerek verdiği bilgilerle gerek rehberliğiyle bizleri çok memnun etti. Her şey için çok teşekkür ederiz Pronto Tur....1/1

Damla Saygın 05/09/2017 16:12:10

Pronto tour ile İtalya Turuna gittik. Başlarda şüphelerim olsa da şu an o kadar mutluyum ki iyi ki de bu tura katılmışız. Her türlü sorularımıza cevap veren, bizlere her şeyi teker teker açıklayan ve hep yardımımıza koşan rehberimiz Sayın Burak Onay' a çok teşekkür ederiz. Şüphesiz en iyi rehber. Rehberimizden oldukça memnun kaldık. Bir dahaki sefere de turunuzu ve özellikle de rehberinizi tercih edeceğimizden kuşkunuz olmasın....1/1

Zeynep Mamara 01/09/2017 11:20:59

14-21 tarihlerinde katıldık ve çok güzel bir turdu hakan abi yi çok sevdik çok iyi bir insan herşey onun söylediği gibi oldu hiç aksilik olmadı....1/1

Arda Marmara 01/09/2017 11:19:03

14-21 Ağustos arası büyük İtalya turuna katıldık, Hakan Abi'ye yorum yazacağıma söz vermiştim. Hakan abi adamsın harika bir tatil geçirdik sayende çok teşekkürler (zeynep ve kapanmayan çenesi yüzünden tekrar özür dilerim) :))...1/1

Kibar çora 26/08/2017 11:19:29

15 -23 temmuz arasındaki büyük italya turuna katıldık herşey çok güzeldi tur boyunca bizimle ilgilenen tur rehperimiz pınar hanıma çok teşekkür ederiz...1/1

melis uzundurukan gürsoy 23/08/2017 12:42:10

merhabalar, 4.09.2016 tarihinde eşimle beraber balayı tatili için büyük italya turunu tercih ettik.iyiki etmişiz rehberimiz Sadettin Bey bizlere çok yardımcı oldu, güleryüzlü oluşu,anlatım dili, gruba hakimiyeti çok iyiydi. italyada ne yenilir,ne içilir, serbest zaman dilimi içerisinde nerelerden alışveriş yapılır hepsini bir bir anlattı. eşim ile birlikte turdan çok memnun kaldık. diğer tur acentalarından biriyle ispanya turu yaptık. hiç mennun kalmadık. ama pronto tur ve sadettin beyi ayrı tutuyorum. keşke her tur rehberi Sadettin bey gibi bilgili ve ilgili olsa. hemen kısa bi anımıda anlatmak isterim. başka tur acetasıyla yaptığımız ispanya turunda sanki eşimle beraber birini Sadettin beye benzettik yaklaştığımızda kendisinin olmadığını farkettik. düşünün ispanya turundaki rehberimizden ne kadar mennun kalmadığımızı. sadettin beye sevgiler.başka bir tatilde görüşmek dileğiyle. (tabiki sadettin bey ile) teşekkürler....1/1

Aslı Karatepe 17/08/2017 21:51:23

Merhabalar, 29 /07-05.08 haftasi İtalya turuna arkadaşlarımla katildik klasik bir tur standartlarının çok üstünde butik bir tur oldu.Çok memnun kaldık bu değerlere çok büyük katkısı olan Rehberimiz Fırat Alagöz e teşekkürler kesinlikle gidecek olanlara turlarında olmalarını tavsiye ediyorum .Pronto tura herşey için çok teşekkür ederiz ....1/1

Ömer Sert 15/08/2017 15:45:38

Sayin Yetkili, 29 Temmuz -05 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen turumuzundan döneli kısa bir zaman oldu .Çok keyifli her anı dolu geçen bir tur gerçekleşti eşimle birlikte sizlere teşekkür ediyoruz pronto turla gezen arkadaşlarımızın referansı bizler için çok iyi oldu bu bitmeyen bir tarih İtalya Rönesansın şehirlerinde olmak bile tur adına yeterli olacaktır.Tur rehberimiz Fırat Alagöz'e çok teşekkürler çok profesyonel aynı zamanda bir bilgi deposu otobüste uyumamak için çok çaba sarfetsemde anlattığı hikayeler hafızamda kendisine çok teşekkürler.Pronto tur tebrikler....1/1

Gülçin Karadeniz 15/08/2017 13:57:02

Merhaba; Ben, aslında turlara karşı olanlardandım! Bir şehri keşfetmek için tek başına kaybolmak, şaşırmak,... gerektiğini düşünürdüm, ama ilk kez katıldığım Pronto bu şemamı yıktı. Migren hastası olduğum için cogu zamanimi otelde geçirmem gerekti. Seçilen otel ve personeli muhteşemdi, hiçbir aksaklık olmadığı gibi annemin tansiyonu düştüğünde limonlu sıcak suyu bile biz rica etmeden kendileri getirdiler! Tur rehberimiz Sn. Murat KANCA her anımızı muhteşem planlamıştı. Kendilerine ve tüm Pronto tur ekibine sonsuz teşekkürler ederim....1/1

Nilüfer Aybayar 09/08/2017 22:55:27

31 temmuz 7 agustos arası İtalya turuna ailece katılarak hayalimizi gerçeklestirdik. Çok keyifli ve dolu dolu geçen gezimiz sırasında emeği geçen herkese, tur rehberimiz sayın Hakan Büyükünal ve sürücümüz Senay Bey'e mükemmel gezimize katkılarından dolayı çok çok teşekkür ederiz.Tüm gezi boyunca anlayışlı, uyumlu, dakik ekibimize de ayrıca teşekkür ederiz. Pronto Tur herkese tavsiyemiz ve tercihimizdir. Sevgilerimizle....1/1

Hasan Ünveren 08/08/2017 09:29:42

Sayın Prontotour yetkilileri 28 temmuz İzmir çıkışlı (daha sonra 18 gün önce klasik İtalya turu olarak değiştirilmiş) Klasik İtalya turuna eşim Nevin,kuzenlerim Melek-Yalçın Karaca ve Aliye Ergisönmez ile katılıp İLK tur gezime biraz tedirgin başlamıştım.Ne varki İzmir de bizi karşılayan ilgilil arkadaşımızın güzel çabaları,akabinde gezi başlangıcında Venedikte bizleri karşılayıp,tüm tur boyunca bilgi,anlatım ve nazik tavırlarıyla mükemmel bir gezi yaptıran rehberimiz sn.MUSTAFA ÇAVUŞOĞLUNA ve tüm PRONTOTOUR ekibine tur a katılan arkadaşlar adına TEŞEKKÜR ederim.İyi bir tüketiciyim iyi veya kötü reklamı iyi yaparım SELAM ve SAYGILAR....1/1

İlkay YURDUŞEN 04/08/2017 22:56:50

19-23 Temmuz 4 gecelik İtalya turu programında eşimle ben ikinci kez İtalya seyahatimiz olmasına rağmen çok mutlu olarak döndük,bu turda sanki bir hafta kalmış gibi hissettik herşey için çok teşekkürler otel otobüs Ve sayamayacağım bir sürü güzellikler.Sizlere ayrıca teşekkür etmek isterim bunun sebebi tur rehberi Fırat Alagöz ismini bizlere tanıştırıp çok kaliteli bir rehberle turumuza katkıda bulunduğunuz için Pronto Tour'a sonsuz teşekkürler. Kesinlikle 3.kez Fırat Alagözle italyada gezmek isterim. Sevgilerimle...1/1

NilgünÇeyiz 04/08/2017 22:54:23

19-23 Temmuz İtalya turuna arkadaşımla katıldık,çok yorucu olmasına rağmen grubumuzun uyumlu ve neşeli olması tüm yorgunlukları unutturdu .Otel ,kahvaltı konularına çok turlarda takılmaya gerek bence gerek yok .Öğretmen olduğum için zaman açısından en uygun bu dönem oldu İtalya ve yurtdışı benim ilk tecrübem Unutamayacağım bir tatil oldu ,pronto turla gezmenin verdiği kalite ve güven birde turun çok güzel geçmesini sağlayan bizlerde büyük etki bırakan rehberimiz "Fırat Alagöz" herşey için çok teşekkürler .Artık bizde Pronto turla heryerde varız....1/1

Hamdi OKUR 04/08/2017 00:57:14

26-30 Temmuz tarihleri arasında Roma-Floransa-Venedik turuna katıldım. Tüm ekstra turlara da gittim ve hepsinden çok memnun kaldım. Rehberimiz Nimet SARGÜNEY bilgili, güleryüzlü ve sempatikti. Turdaki herkesle tek tek ilgilendi. Şoförümüz İtalyan Victoria'da bizi güvenli şekilde her noktaya ulaştırdı. Tur'a katılanlar birbirlerine saygılı ve hürmetkar davranınca 5 gün boyunca turu dolu dolu her anı farklı bir heyecanla geçti. Oteller de gayet iyiydi. Tur programında Venedik biraz daha ağırlıklı olsa daha güzel olurdu. Sonuç olarak çok memnun kaldım. Rehberimiz Nimet Hanım ve Prontotur'a teşekkür ederim. Başka turlarda görüşmek üzere...1/1

Sergül Hidayetoğlu 02/08/2017 00:58:14

22-29 Temmuz tarihleri arasındaki İtalya turumuzu Hakan Büyükünal rehberliğinde gerçekleştirdik. İnanılmaz güzel bir deneyimdi. Rehberimiz son derece bilgili ve donanımlı üstelik nazik ve grubu yönetmeyi - yönlendirmeyi bilen bir kişi idi. Şoförümüz Kazım Bey'de son derece dikkatli ve nazikti. Çok memnun kaldık. Onların sayesinde güzel bir tatil geçirdik. Her ikisine de teşekkür eder, Pronto Tur'u böyle güzel kişilerle çalıştığı için kutluyoruz. Bundan sonra yurtdışına Pronto Tur ile çıkmaya devam edeceğim ve herkese de öneriyorum....1/1

Rahim Topsakal 26/07/2017 16:06:50

17-24 temmuz tarihli büyük italya turuna eşimle katıldım. Tur rehberimiz Göksel Göksoy bey idi. Turumuz. Torino, Milano, Venedik, Floransa, Roma ve Napoli şehirlerini kapsıyordu. Bu bölgelerdeki tüm eksta turlarına da katıldım. Grubumuzda bulunan tüm misafirler harika kişilerden oluşuyordu. Sanki özel mülakat ile seçilmiş gibi. Göksel bey ise gerçekten çok beyefendi bilgili konuşkan insan pisikolojisini bilerek ona göre davranan yani dörtdörtlük bir kişi. Her günümüz dolu dolu geçti. Şoförümüz Sena bey de harika idi. Otellerimiz 3 ve 4yıldız denilmesine rağmen 6 gece 4 yıldız 1 gece 3 yıldız otelde kaldık, hepsi de iyi idi. İşin açıkçası çok çok memnun kaldık. Teşekkürler Göksel bey, teşekkürler Pronto tur. İnşallah başka bir turda buluşmak dileğiyle....1/1

Bircan Kutlu 26/07/2017 12:31:22

19-23 Temmuz tarihli İtalya turuna annemle birlikte katıldım. Yurtdışına sıkça çıkmama rağmen, ilk defa bir tur tecrübesi yaşadım. Düşündüğümün çok daha ötesinde keyifli ve güzel tatil için prontotour ve Fırat Alagöz'e çok teşekkür ederim. Fırat bey bilgisi ve engin tecrübeleriyle tatili her birimiz için eşsiz kıldı. Tüm katılımcılarla birebir ilgilenmesi, sabrı ve yaklaşımlarıyla herkesin takdirini kazandı. Tekrar teşekkürler. Yeni turlarda görüşmek üzere....1/1

Mehmet Altundağ 26/07/2017 11:41:08

Yeni bitirmiş olduğumuz İtalya turunda bize Tur Opertörlüğü yapan Firat Alagöz e çok Teşekkür ederiz. Çok bilgili , kültürlü ve kaliteli bir insan ile tanıştırdığı için bizi Pronto tura teşekkürler;)...1/1

ADVİYE ÇETİN 24/07/2017 11:55:16

15-22 Temmuz tarihleri arasında katıldığım büyük İtalya turundan ve rehberimiz Sedat Türkoğlu nun sabırlı ve detaylı anlatımlarından çok memnun kaldım. Çok şehir gezdik buna rağmen organizasyonda ciddi bir sıkıntı yaşamadık, her gittiğimiz yeri tarihi detaylarıyla anlatan ve gösterdiği sabır ile güzel bir hafta geçirmemizi sağlayan rehberimiz Sedat Türkoğluna teşekkür ederim...1/1

Beyza Türkyılmaz 24/07/2017 09:10:13

10 - 17 temmuz arasında gerçekleştirdiğiniz büyük italya promosyon turunuzla birlikteyim. Benim için çok keyifli geçen bir tur oldu. Rehberimden çok memnun kaldım özellikle Fırat Alagöz'e çok teşekkür ediyorum. Kimse bu kadar güzel gezdiremezdi bizi herhalde. Rehberin ilgisi alakası çok iyiydi. Çok memnun kaldım hem pronto turdan hemde rehberimden. Teşekkür ederim bu güzel tatil için...1/1

Nil Kılıç 21/07/2017 13:56:26

10-17 Temmuz Büyük İtalya Turu harikaydı :) İtalyanın tüm güzelliklerini görmemizi sağlayan özenle hazırlanmış tur planından çok memnun kaldık. En büyük alkışlar ise Rehberimiz HAKAN BEY'e gelsin! Bundan sonra o nereye biz oraya :))...1/1

Orçun ALTINBAŞ 20/07/2017 08:46:15

Büyük İtalya Turuna katılırken yanınıza almanız gereken 3 şey, para, iyi bir spor ayakkabı ve HAKAN BÜYÜKÜNAL... Rehberiniz Hakan Bey ise gerisi teferruattır=) Teşekkürler... (10-17 Temmuz 2017)...1/1

İlknur-Tahir Taşdemir 19/07/2017 22:33:22

10-17 Temmuz 2017 tarihleri arasında katılmış olduğumuz Büyük İtalya turundan çok memnun kaldık. Tabi bu memnuniyette rehberimiz Hakan Büyükünal Bey'in katkısı çok büyük. Engin bilgi birikimi ve anlayışıyla bizim unutulmaz bir balayı yaşamamızı sağladı. En ufak sıkıntımızı bile kendi sıkıntısıymış gibi üstlenerek hemen çözüm üretti. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz....1/1

Ferhat Karakoç 19/07/2017 22:32:30

14-18 temmuz roma-floransa-venedik turuna katildim. Rehberimiz Burak Onay sayesinde gayet güzel bir gezi oldu, tarih bilgisi ve yardımsever yaklaşımı ile türü kolaylaştırdı. Avrupa da otel kalitesi zayıf olduğunu biliyorum ancak Venedik yakınında kaldığımız oteli degismeniz gerekir....1/1

Bahire Camur 19/07/2017 15:18:24

10-17 Temmuz 2017 tarihleri arasında katıldığımız büyük İtalya turundan ve Rehberimiz Hakan Büykünal Beyden çok memnun kaldık. Turda aldığımız gibi hiç bir turu atlamadan hatta fazlasıyla gezebilmek bizi memnun etti. Bunun yanında rehberimizin çok bilgili olması ve bize de bilgisini aktarabilmesi de bizler için büyük bir şans oldu. Çok teşekkürler Pronto tur :)...1/1

Cansu Özemen 19/07/2017 14:07:19

10-17 Temmuz tarihli Büyük İtalya turu her şeyiyle kusursuz planlanmıştı. Sadece Montecatini'de konakladığımız otel kötüydü. Ancak rehberimiz Hakan Bey, her konuda bize çok yardımcı oldu. Kendisine her şey için çok teşekkür ederiz. Bundan sonraki seyahatlerimizde de tercihimiz hep Pronto'dan yana olacaktır:)...1/1

Tümay A. 19/07/2017 13:18:38

5-9 Temmuz 2017 'de Roma-Floransa-Venedik turuna katıldım. Görülmeye değer muhteşem şehirlerdi. Rehberimiz Ceren Oral hanım'a özverisi, bilgi ve donanımı, zerafeti, her konuda yardım ve desteği, iletişim becerisi için sonsuz teşekkürler. Kaldığımız otellerin merkeze yakın olması ve ekstra turların zaman olarak daha uzun tutulması dileklerimle, teşekkürler Pronto Tur....1/1

Nazan Kaptan 18/07/2017 23:16:23

10-17 temmuz tarihleri arasında katıldığımız Büyük İtalya turundan genel anlamda memnun kaldık. Organizasyondan ve rehberimiz Hakan beyden oldukça memnun kaldık, ancak montecatini bölgesinde kalmış olduğumuz otel arnolfo maalesef çok kötü idi. Ana binadaki odalarda sorun yokmuş şayet bize ek binadan verilen odalar hem sigara kokulu hem de bol böcekli idi. 2 gün kalınan otelin daha iyi olması pronto tura tavsiyemizdir, bundan sonra düzenleyecekleri turlarda arnolfo otel ile anlaşma yapmazsa pronto tur, çok daha isabetli olacaktır. Bu otel dışında gezimiz çok güzel geçti keşke bu aksaklık da olmasa idi....1/1

Gökçehan A. Y. 18/07/2017 18:10:56

12-17 Temmuz tarihlerinde Roma-Floransa-Venedik turuna eşimle birlikte katıldık. Rehberimiz Ceren Oral Hanım'ın bilgisine, katılımcılarla olan iletişimine ve ilgisine hayran kaldım. Tur bizim açımızdan oldukça verimli geçti, çok memnun kaldık. Ancak Pronto Tur gibi büyük ve kaliteli bir firmaya, araç içinde küçük pet şişe suları 1 euro ücretle satmasını yakışıksız buldum....1/1

Aydan Filiz 14/07/2017 16:00:31

Merhaba, 26.06/03.07 tarihleri arasında oğlum Deniz Efe ile katıldığım İtalya turundan inanılmaz derecede keyif aldım. Özellikle rehberimiz Sedat Türkoğluna çok teşekkür ederim. Bilgisi ve tecrübesiyle muhteşem bir gezi oldu, ayrıca Pronto Tur gerçekten bu işte bir numara çok güzel rüya gibi bir geziydi. Ve İtalya harika bir yer devamı olacak :) Pronto Tur ve Sedat Beye sonsuz teşekkürler :)...1/1

Emine Çadırcı 13/07/2017 16:40:01

6-10 temmuz arasında katıldığımız İtalya turunda bize eşsiz bilgisi,nezaketi ve sabrı ile eşlik eden rehberimiz sayın Ayhan KALYAN'a sonsuz teşekkürler....1/1

fatih öcal 13/07/2017 10:29:32

Sayın ilgili, 5-10 Temmuz 2017 tarihleri arasında annem ve kız kardeşimle birlikte Roma, Floransa ve Venedik'i kapsayan bir tura katıldık. Bu bağlamda, rehberimiz Sn. Ceren Oral ile ilgili olarak özellikle teşekkür etmek istedim. Donanımı ve tarihi, kültürel birikimi ile tüm grubu etkilemeyi başardı kendisi. Ayrıca sorun çözmedeki pozitif yaklaşımları ve daima güler yüzlü olması harikaydı. Bununla birlikte grup üzerinde öyle bir otorite sağladı ki, hiç kimse hiçbir buluşmaya geç kalmadı. Daha söyleyecek çok şey var aslında ama bitmez... Sonuç olarak tekrar teşekkür ederim Ceren Hanım için. Saygılarımla, Dr. Fatih Öcal...1/1

Sueda Kubuş 12/07/2017 19:58:35

06-11.07.2017 tarihlerinde Venedik-Floransa-Roma turuna Pronto tur aracılığıyla ailecek katıldık. Rehberimiz Ayhan Kalyan'ın deneyim ve bilgilendirmeleri eşliğinde çok güzel bir İtalya turu geçirdik. Rehberimizin böylesine kısa sürede verimli zaman yönetimi politikasıyla dolu dolu bir seyahat deneyimledik. Rehberimizin gerek tarih gerek sanatsal gerekse mitolojik bilgilendirmeleri ile adeta gezdiğimiz her durağın ruhunu hissettik. Şehirler arası geçişlerimizde Ayhan Bey'in eski hikayeleri ve şehirlerin tarihi geçmişlerinin anlatımlarıyla otobüs yolculuklarımız eğlenceli bir hal aldı. Ayhan Bey'e teşekkürlerimizi iletmek ister, herkese bu 3 şehri içeren seyahat rotasını tavsiye ederim....1/1

Serdar Çadırcı 12/07/2017 18:29:35

merabalar ilk defa yurt dışı seyahat etme olanagını turunuzda yaşadım.diğer turlarla seyahat imkanı yaşamadığım için fazla yorum yazamıyorum çok guzel organızyondu menmun kaldık. fakat en çok hoşumuza giden rehberiniz ayhan bey di.mükemmel insan kültürlü saygılı dolu insan böyle rehberlerle çalıştıgınız için sizlere çok teşekkür ederiz.yurt dışına çıkmayı hersene yapacagız tabiki ayhan bey sayesinde pronto turu seçecegim.ayhan bey küçük bir tartışma yaşadı turdaki bayanla , inanın ayhan beyin hiç bir suçu vede hatası yoktu bayanın ukalalıgı yüzünden küçük bir tartışma oldu zaten herkeste bayanı haksız buldu size vede bizlere italya turumuzu mükemmel yaşatan ayhan beye çok çok teşekkür ederiz.ayhan bey gibi rehberlerle çalıştıgınız içinde ayrıca tebrik eder saygılarla ıyı günler dilerim....1/1

Ayhan Sevincok 11/07/2017 00:22:03

01/08/07/2017 tarihlerinde oglumla buyuk italya turuna kadildim,firmanizla ikinci kez tur keyfi yasadim .Bize guzel bir hafta gecirten yorumlari, espileri ve dolgun bilgileri ile aydinlatan sayin Izi HAKIM beye tesekkurlerimi sunarim....1/1

Selçuk Gülerman 08/07/2017 16:30:59

Sayın Yetkili, 7-11 Haziran İtalya turuna katıldık çok güzel bir gezi yaşadık katılımcı arkadaşlarla halen görüşüyoruz özellikle belirtmek isterim ki İtalya harika bi ülke mutlaka görülmesi lazım. Sevgili rehberimiz Fırat Alagöz "e çok teşekkürler harika bir insan kendisine buradan saygılarımı sunuyorum gördüğüm en iyi rehber kesinlikle kendisini bir an önce TV lerde program yaparken görmek isterim, Pronto tura çok teşekkürler.

Şevin mercan 07/07/2017 21:02:23

Öncelikle ilk defa gittiğim pronto tour verdiği hizmet ve tur programı için teşekkür ederim ama öncelikle BURAK Onay a engin bilgisiyle bize İtalya da tarih kokan şehri yaşatarak anlatımından dolayı pronto tourada rehber seçimi için teşekkürler arayıp soran arkadaşlara sizi tavsiye ederken Burak beyin olduğu turu seçmelerini öneriyorum,en yakın zamanda görüşmek dileğiyle

Murat Şahinli 06/07/2017 11:29:30

Öncelikli olarak size ve Prontotour ekibine çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten çok güzel bir İtalya turu gerçekleştirdik. Sizin güleryüzlülüğünüz, programın dolu dolu olması, ve içerik kalitesi gerçekten kayda değerdi. Tabii bu turu en değerli kılan Sedat Türkoğlu Bey'in hakkını vermek lazım, beyefendi kişiliği, ağır başlılığı, tarih bilgisi, gezilen yerlerle ilgili çok detaylı bilgiye sahip olması, yönetim ve organizasyon kabiliyeti gerçekten bence bu turdaki en önemli etken. Kültür turuna ilave olarak gurme turunu da ilave etmiş olmak bence çok ciddi kalite kattı tur programına. Kendim ve ailem adına size tekrar teşekkür ediyor, bir sonraki turlarınızda görüşmek dileği ile. Saygılarımla Murat Şahinli

Kadriye Tandoğan 03/07/2017 13:43:48

10-17 haziran 2017 Büyük İtalya Turu gezisiyle Avrupa kıtasına, hem de en merak ettiğim ROMA topraklarına ayak basarak başladım.Romadan başlayıp Milano ya kadar koca İTALYA'yı büyük bir zevkle ve hayranlıkla gezmekten çok mutlu oldum.Baştan başa tarih kokan şehirleri, modern ve düzenli yaşamı içinde İtalya beni çok etkiledi.Ayrıca belirtmek isterim ki rehberim Hakan BÜYÜKÜNAL beye buradan teşekkürlerimi iletmek görevimdir..Genel kültürü, bitmeyen sabrı ve iş aşkı ile İtalya gezim rüya gibi geçti.Pronto tur ve Hakan BÜYÜKÜNAL'a bana güzel bir tatil yaşattığı için çok teşekkür eder ,diğer tatillerim de onları takip edeceğimden emin olabilirler:)) Teşekkürler

Serdar Boran 02/07/2017 15:22:37

Bayramda büyük italya turuna katildim ve muhtesem gecti rehberimiz BURAK ONAY sayesinde cok guzel vakitler gecirip ve kendisinin tarih bilgisi sayesinde cok bilgilendik.Bizimle ilgilenen Sedef Aksoy a rehberimiz Burak Onaya ve Pronto tura cok tesekkur ederiz

serkan öğren 01/07/2017 14:56:34

24 Haziran tarihli büyük İtalya türünün son günündeyiz. Keyifli ve güzel bir tur yaşadık. Tüm seyahat boyunca bizi bilgilendiren ve ilgilenen rehberimiz Pınar Hanım'a çok teşekkür ediyoruz. Acentamız Fun Travel a da teşekkür ediyoruz. Selamlar.

Öznur&Tolga&Mustafa Onur ÜNSAL 24/06/2017 18:02:05

7 günlük İtalya programı çok hoşumuza gitmişti ama bu kadar yoğun bir programa çocuklu bir aile olarak uyum sağlayabilirmiyiz diye çekiniyorduk. İtalya seyahatimizi daha da keyifli hale getiren Sevgili rehberimiz Hakan' a çok teşekkürler. Bilgisi ve ilgisiyle hem bizim hem de 2,5 yaşındaki oğlumuzun gönlünü fethetti, çocuklu ama sorunsuz bir seyahat geçirdik. Umarız ki başka seyahatlerde de birlikte oluruz..

Murat Güler 21/06/2017 10:54:31

Sayın Yetkili, Ailece 10 Haziran da Roma dan başlayan ve 17 Haziran da Milano da biten büyük İtalya turunuza katıldık.Çok memnun kaldığımızı ve keyf aldığımızı belirtmek isteriz.Ayrıca turun böyle güzel geçmesini sağlayan,hakikaten herşeyiyle özel insan, rehberimiz Hakan beye de sizin vaıstanızla çok teşekkür ederiz. Çalışmalarınızda başarılar diler,umarız tekrar görüşürüz.

Abdurrahman ÇAVUŞ 20/06/2017 15:58:50

Yurt dışı turlarında bence en önemli etkenlerden biri rehberin bilgi düzeyi, pozitif enerjisi, sabırla bire bir ilgisi, çözüm önerileri,eprileri ve akıcı anlatımı ile gezi programını sıkılmadan dolu dolu yaşatarak misafirlerin kültür dağarcığını doldurarak daha zevkli geçmesini sağlamasıdır. 10-17 Haziran 2017 İTALYA Turumuzun Rehberi Sayın Hakan BÜYÜKÜNAL' ın akıcı ve güzel anlatımı ile İTALYA' nın tarihi, ekonomisi, kültür ve siyasi yapısı, inançları, değer yargıları, gezi, alış-veriş,yiyecek-içecek önerileri ile Turumuzu daha anlamlı ve güzel hatıralar biriktirerek tamamladık. Rehberimiz Hakan bey'e teşekkür eder başka gezilerde buluşmak ümidi ile...

Ramazan Yılmaz 15/06/2017 15:51:17

merhaba. 7-11 haziran italya turuna katıldım. herşey için teşekkür ederim. özellikle fırat abi gerek genel kültürü gerek insan psikolojisine yatkınlığıyla gerek insan idaresi konusundaki olgunluğu ve kabiliyetiyle bizlere çok yardımcı oldu. farklı ülkelere yapmayı düşündüğüm turlarda önceliğim pronto olacaktır. birde oteller şehrın uzağında olmasaydı çok daha keyifli olurdu. tekrar herşey için teşekkurler

S.karakış 14/06/2017 20:28:09

Merhabalar , gezimize teyzemle beraber Avrupa nın en güzel yerinden İtalya dan, tur rehberimiz Fırat ALAGÖZ önderliğinde başladık.Yorularak ,sıcaktan bunalarak ama bir o kadar da güzel geçen ve gerçekten bilgi birikimiyle bize de aydınlanma çağı yaşatan,sabırlı bir o kadar saygıdeğer tur rehberimiz , beş günde tanıdık yüzlerden arkadaşlığa ordan da aile ortamına dönüşen 44 kişiyle ve tabiki Ünver kaptanla italya tatilimizi bitirdik.(İtalya sanırsam anlatılamıyor yanınıza yazlık kıyafetleriniz ,şanslıysanız tur rehberiniz Fırat bey ve pronto turla İtalya ya neden küçük katolik Türkiye dendiğini görerek ,yaşarak gezin. İyi tatiller şimdiden)

Berran 14/06/2017 19:31:30

07-11 Haziran italya tutunuz katıldık rehberimiz Firat Alagöz sayesinde rüya gibi bir tatil geçirdik.Tecrübesi bilgisi ve herkesle tek tek ilgilenmesi bizi çok mutlu etti.Grup olarak da çok guzel uyum saglamamizi sebep oldu.Cok güzel dostlara sahip olduk.Firat Alagöz ile tekrar başka turlarda görüşmek üzere.

Nurten Kocabıyıkoğlu 14/06/2017 18:32:36

7/11Haziran (Roma Floransa Venedik) Promasyon turuna katıldım. Yerler muhteşem, tur ise çok iyiydi.Bundan sonraki geziler için kesinlikle yine Prototour. Ancak tek şart REHBER FIRAT GERİSİ TEFERRUAT...

Alev demir 14/06/2017 16:01:05

7-11haziran italya turu ben cok uzun yazmiycam bu tura gulerek gittim gulerek dondum rehberimiz FİRAT ALAGOZ mukemmel otesi bir insan donanimli babacan tavriyla gonulleri fethetti minnettarim firat alagoze ve pronto tura tesekkurler

YILDIRAY YILDIRIM 14/06/2017 14:38:48

7-11 Haziran Roma Floransa Venedik turuna katıldım, Muhteşem bir tur oldu diyebilirim, ekibimizde 44 kişi vardı , herkesin sinerjisi, birbirine yakınlığı , anlayış ve sohbeti inanılmaz bir bütünleşme oldu. Bunu sağlayan ise şüphesiz rehberimiz fırat alagöz oldu. fırat abime yardımları , tarih bilgisi ,esprileri ve gerçekten cana yakınlığı için sonsuz teşekkürler. 44 farklı birey ile başlanan tur 44 kişilik bir aile ile soluksuz ve enfes deneyimler kazandırarak sona erdi. Herkese şiddetle tavsiye ederim. Fırat abimizi de takipteyiz, onunla daha Dünyayı keşfetmeye devam edeceğiz :)

Melih Solakoğlu 14/06/2017 13:34:34

Merhaba 7-11Haziran Roma Floransa Venedik turuna eşim ve çocuklarımla birlikte katıldık. Tur rehberimiz Fırat Alagöz göstermiş olduğu dostluk ilgi ve koordinasyon için çok teşekkür ederiz. Harika bir italya seyahati geçirmemizi sağladı. pronto tur ile gitmeyi planladığım gezilerde öncelikli seçimim tur rehberi olarak seçme şansım olursa,Fırat bey'in olmasını talep edeceğim. Ayrıca tura katılan diğer arkadaşlarada göstermiş oldukları dostluk ve arkadaşlıkları için teşekkür ederim. Pronto tur'dan otel konusunda biraz daha iyi ve şehre yakın otelleri seçmenizi rica ederim . Tur rehberimiz Fırat bey içinse söylenecek söz yok, kendisine tekrar çok teşekkür ederim.Yeni bir seyahatte buluşmak dileği ile hoşçakalın...

Gonca Ayaz 14/06/2017 13:28:04

Gonca Ayaz 14/06/2017 13:26 7-11 Haziran Roma Floransa Venedik turuna 2 arkadaş olarak katıldık. Rehbermiz Fırat Alagöz sayesinde harika vakit geçirdik, 44 kişiyi organize etme becerisi ve herkes ile tek tek ilgilenmesi işini ne kadar iyi yaptığını gösterdi. 2 arkadaş olarak gidip 44 arkadaş olarak dönmek süper bir duygu. Prontotur'u rehber seçimindeki basarısı için tebrik ederiz. Bir sonraki tatilimizi de Fırat Bey'in önderliğinde yapmayı planlıyoruz. Herkese Prontotur'u ve Fırat Alagözü tavsiye ederiz.

Berna 14/06/2017 13:11:33

Tavsiye üzerine geçen hafta İtalya turunuza katıldım. Rehberimiz Fırat bey sayesinde harika bir tatil yaşadık. Kendisi grubun uyumunu enerjisini çok güzel şekilde sağladı. Turda rehberin önemini çok güzel şekilde göstermiş oldu. Burdan yorumu gören okuyan herkese taviseyem ise İTalya turu Fırat Alagöz ile giderek tadı çıkar.. Israrla Fırat beyin turlarını talep edin derim.. Pronto turdan isteğim Fırat Beyle olan tüm turları haberdar etmenizi rica ederim. Fırat beye de herşey için çok tesekkür ederim.

Binnur Temel 14/06/2017 13:02:50

7-11 Haziran tarihleri arasında anne ve babamla Roma-Floransa-Venedik Promosyon Turunuza katıldık. Daha önce pek çok kez yurtdışına bireysel olarak gitmiş birisi olarak başta turla gitmenin tedirginliğini yaşamıştım, ancak tur rehberimiz sayın Fırat Alagöz ile tanışınca bu tura katılmakla doğru tercihi yaptığımı anladım. Bizleri engin bilgisiyle İtalya'nın o muhteşem kültürüyle bir araya getirmesi, samimiyetiyle de bütün grubu kendine hayran bırakması gerçekten takdire şayandı. Bıkmadan usanmadan bütün isteklerimizi yerine getirmeye çalıştı ve hiçbir sorumuzu yanıtsız bırakmadı. Sayın Fırat Alagöz'e ve tabi ki de Prontotour a sonsuz teşekkürler. Bir başka macerada görüşmek dileğiyle...

Berna 14/06/2017 12:59:09

Tavsiye üzerine geçen hafta İtalya turunuza katıldım. Rehberimiz Fırat bey sayesinde harika bir tatil yaşadık. Kendisi grubun uyumunu enerjisini çok güzel şekilde sağladı. Turda rehberin önemini çok güzel şekilde göstermiş oldu. Burdan yorumu gören okuyan herkese taviseyem ise İTalya turu Fırat Alagöz ile giderek tadı keyfiı çıkar.. Israrla Fırat beyin turlarını talep edin derim.. Pronto turdan isteğim Fırat Beyle olan tüm turları haberdar etmenizi rica ederim. Fırat beye de herşey için çok tesekkür ederim.

Didem Gökmen 14/06/2017 12:32:37

Başta Pronto Tur ve Rehberimiz Fırat Bey ve Turu satın alma sürecinde telefondan tüm yardımları aldığım Sedef hanım olmak üzere tüm pronto ailesine çok teşekkür ederim. Harika bir tatil geçirdim. Rehberimiz Fırat bey İtalyanın tüm güzelliğine daha da güzellik kattığı için ayrıca teşekkür ederim. En kısa sürede tekrar görüşmek üzere.

Pınar Ugurluay 14/06/2017 12:23:21

7-11 Haziran Roma Floransa Venedik turuna ailemle 3 kişi olarak katıldık. Rehbermiz Fırat Alagöz sayesinde harika vakit geçirdik. Çok kalabalık bir gurup olamamıza ragmen, Fırat Bey herkes ile tektek ilgilendi, bizi her konuda bilgilendirdi. Ailecek cok keyif aldık. Prontotur'u rehber seçimindeki basarısı için tebrik ederiz. Bir sonraki tatilimizde Fırat Bey'in önderliğinde gezmek isteriz. Herkese Prontotur'u ve Fırat Alagözü tavsiye ederiz.

barış yılmaz 14/06/2017 12:19:22

7-11 haziranda italya turuna iki arkadaş katıldık. 45 arkadaş bitirdik. kuşkusuz bunda romanın görkemli tarihi floransanın sanatsal dokusu pisa nın etkileyici estetiği montecatinin naif ambiansı venediğin eşsiz romantizmi kadar fırat abinin nüktedan kişiliğinin engin tarih bilgisinin olgun insan yönetiminin de payı büyük oldu. yalnız otellerin şehir merkezlerine bu kadar uzak olması da zamanı ekonomik kullanabilmek açısından kısmen sorunlara yol açtı. yinede fırat abinin tiyatro geçmişinden dolayı başarılı kaptan pilot taklidi için tekrar bi italya turu düşünmüyor değilim. hangi ülke olursa olsun pronto tur onceliğim olacak. tekrar herşey için teşekkürler

Türkan Köktaş 14/06/2017 12:05:32

Sayın pronto tur yetkilileri.07/06/2017 4 gece 5 gun Italya gezimiz sevgili rehberimiz Firat Alagoz esliginde sorunsuz baslayip sorunsuz bitmistir .Gittiğimiz gördüğümüz sehirleri o kadar güzel sade bir ifadeyle anlattıkı .Gerçekten isine çok hakim ve pozitif bir insan havaalanindan ve gezip göreceğimiz ve kinaklama yapacağımiz noktalara transferlerimiz aksaklıga ugramadı.Bir aile atmosferi yaşadık ve bu Fırat beyin sayesinde oldu kimseye farklı yada ayrıcaliklı davranmadı.Bir sonraki avruoa turumda yine Fırat bey rehberliginde tatıllerime devam etmek istiyorum.Pronto tur çalışanlarına sevgılı rehberimiz Fırat beye hersey için teşekkür ediyorum görüşmek üzere..

Gözde Tüfekcioğlu 14/06/2017 12:01:54

merhabalar, 7-11 haziran 2017 tarihinde katıldığımız roma-floransa-venedik turu için sevgili rehberimiz Fırat Alagöz'e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Geziyi anlamlandıran onun desteği, saygısı ve sevgisiydi. Gezip gördüğümüz, tadına vardığımız her şey çok güzeldi. Bu programı herkese öneriyoruz. Umarım başka turlarda da Fırat Bey rehberimiz olur yine şanslı oluruz :)

Hale idil GENÇ 14/06/2017 11:44:30

Hayatımda ilk defa annem ile yurtdışına çıktık.. annemin yaşı ve benim tecrübesizliğim ile birlikte 2 gece uykularım kaçarak havaalanında tur rehberimiz sayın "Fırat ALAGÖZ" ün profesyonel yaklaşımı ile roma'ya uçarken annem ile emin ellerdeyiz diyerek uçuşa geçtik.. 4 gün boyunca 44 birbirini hiç tanımayan ve bilgi ağırlıklı turumuzdan yüzümüzden gülümseme eksik olmadan annem ile huzurlu bir tatilin yanında bir sürü dost edinebildik.. döner dönmez çevremdeki herkesi özellikle Fırat bey'in önderliğinde kültür turuna katılmaları konusunda seferber ettim.. çok teşekkürler prontotur kaliteli rehber seçiminiz ve hizmetiniz için ve teşekkürler Fırat bey....

Ozan FICICIOGLU 11/06/2017 23:44:12

Sayın yetkili, 14-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlediğiniz İtalya turuna eşimle katıldık ,İtalya "ya ve yurtdışına ilk çıkışımız Pronto tur bizim için tur arayışları içerisinde tercihimiz oldu Venedik bizim için her zaman en çok merak uyandıran şehirlerden biriydi bu yüzden içerisinde Venedik programı olan haftalık turu seçtik .Rehber Fırat Alagöz"ün internette venedik gondollarını anlatan programını izlemiştim görünce tatil kaçınılmaz oldu. Oteller verilen tüm servisler çok iyidi hatta fazlasını bile aldık unutulmayacak bir hafta geçirdik herşey bir anı kaldı grubumuzda son derece uyumluydu . Turlarda en büyük faktörlerden biride bu grup uyumu , bu turda rehberimiz Fırat bey İtalya turlarında aranan bi isim sanırım bu işin ehli kesinlikle bilgi ansiklopedisi adeta tebrik ederim kesinlikle gezmenizi öneririm sayesinde izlediğimiz venedik gondolları hikayesi bizim gitmemize en büyük etken oldu,ayrıca İtalyan mafyasının hikayesini anlatırken baba filminin müziği muhteşem oldu.Pronto turla dünyayı gezmeye devam edeceğiz ,herşey için teşekkürler.

NurÖzkenderci 11/06/2017 23:41:53

14-21 Mayıs İtalya turundaydık çok güzel izlenimlerle döndük ,Bireysel olarak gitmeyi düşündüğümüz İtalya turunu pronto tur ile seyahat edenlerin yorumlarını da okuduktan sonra fikrimizi değiştirdik.Turlarla gidildiği zaman otel kahvaltı beklentim pek olmaz gezilen yerlerin güzelliklerini görmek daha önemli, ayrıca rehberle gezmek te bu işin en önemli noktası bunu da bu turda gördüm ,önce insancıl ,dost olarak takdir ettiğim sonrasında bir rehber olarak iş hakimiyetine hayran kaldığım bizlerde bundan sonraki gezilerde bağımlılık yaratacak olan rehberimiz Fırat Alagöz"e teşekkürler .(Sevgili Fırat İtalyan mafya hikayesini anlatırken baba filminin müziği ile dinlemek harikaydı)

Arzu Ulucan 06/06/2017 22:10:15

26-mayıs -3 haziran tarihleri arasında pronto tur ile büyük italya turuna katıldık.huzurlu güvenli,mutlu olduğu kadar bir o kadar da yorulduk.gerçekten çok memnun kaldık.oteller temiz ve güzeldi.bizim kahrımızı çeken ,otel girişlerimizi yapıp anahtarlarımızı bile elimize kadar getiren rehberimiz Pınar Hanıma özellikle ben ve eşim çok çok teşekkür ederiz.işine hakim ,alışveriş ,yemekler,serbest zamanda yapılabilecekler konusunda bize seçenekler sunup programımıza yardımcı olmuştur.ayrıca Ankara Pronto tur yeklimiz Neslihan Hanım'a da teşekkür ederiz. arkadaşlar biz tura 6 kişi katıldık.hepimiz ayrı ayrı fiyatlar ve tur seçenekleri değerlendirdik.daha ucuz turlarda bulduk ancak etrafımızda herkes ve daha evvel giden arkadaşlardan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda prontoda karar verdik.doğru karar olduğuna tur sırasında ve serbest zamanlarda diğer turdaki kişilerle yaptığımız dedikodular dan öğrendiğimize göre her bölge giriş ücretleri otel giriş ücretleri hatta şehir turları için bile ekstra ücretler alındığını dolayısı ile bizimkinden çok daha fazla paraya gezdikleri öğrendik.kesinlikle tavsiye ediyorum ve öneriyorum italya çok güzel değişik,doğal ve tarih kokan bir ülke her yerinde farklı hisler ile geziyorsunuz .biz kasım ayında dubai turumuzuda pronta tur ile yapmıştık.yine yanılmadığımızı ve bundan sonraki turlarımızdada yine PRONTO diyoruz .teşekkürler

Derya Eroğlu 06/06/2017 15:45:34

07-14 mayıs tarihlerinde Büyük İtalya turuna eşim ve ben katıldık.Prontotourun iyi ve güvenli bir tur olduğunu duymuştum.Ancak turumuzu güzelleştiren kolaylaştıran ve sayın misafirlerim diye hitap edip bir otobüs insanı kaynaştıran sayın tur rehberimiz Göksel Göksoy beye teşekkür ederiz.Tüm prontotour ailesinede teşekkür ederiz.Göksel Göksoy beyin olduğu programları lütfen bize mail atınız

Nursev KARAHAN 06/06/2017 09:46:06

19-26 Mayıs 2017 tarihinde annem ile birlikte Büyük İtalya turuna katıldık. İlk tur ya da ilk yurt dışı tecrübemiz değildi ancak yine de tedirginliklerimiz vardı. Ama rehberimiz HAKAN BÜYÜKÜNAL o kadar mükemmeldi ki, hiç sorun yaşamadan çok güzel bir tatil geçirdik. Kültür birikimi, bizlerle olan iletişimi, organizasyonu, paylaşımları, sürprizleri sayesinde dolu dolu bir hafta yaşadık. Tabi ki ekibimiz de çok uyumluydu, şöförümüz anlayışlıydı ve otellerimiz de güzeldi.Bütün bunlar birleşince tadına doyum olmaz bir tatil oldu. Hakan Bey ile bizleri tanıştırdığı için Prontotour ailesine teşekkürler. Yine bir tura gidecek olsam Hakan Bey'le giderim.

Nesrin Çağatay 05/06/2017 22:34:18

19-26 Mayıs tarihleri arasında Büyük İtalya turuna dört bayan katıldık. Araştırmalarımız sonucu arkadaşlarımız Pronto turla seyahat etmemizi önerdiler ve iyiki onların önerilerini dikkate almış şirketinizle seyahat etmişiz😀 İlk yurt dışı seyahatimiz değildi fakat ilk turla yurt dışı gezimizdi.Özellikle tur rehberimiz Hakan Beyin önderliğinde deneyimlemiş olmamız büyük şanstı bizim için. Hakan beyin gerek bilgi birikimi gerek kültürü gerek bizleri organize edişi konusunda çok başarılıydı. Biz gezimizden grubumuzdan ve Hakan beyden çok memnun kaldık.Şirketiniz aracılığı ile kendisine çok teşekkür ederiz. Son derece keyifli ve güvenli bir hafta geçirdik. Herşeyden memnun kaldık hiçbir konuda sıkıntı yaşamadık. Başka turlarda tekrar görüşmek dileğiyle tekrar teşekkürler. Nesrin-Neslihan-Merve-Aleyna Çağatay

semra kayra 05/06/2017 17:39:22

7-14 mayıs tarihlerinde büyük italya turuna katıldım.Prontotour için sadece internetten okuduğum yorumlarla tercih ettim.İlk kez bir grupla yanlız gidiceğim için başta endişelerim vardı,fakat sonrasında gittiğimizde gerçekten işini iyi yapan işine çok hakim,işini özveri ve severek yapan bir rehberle karşılaştık.7 gün boyunca bize çok güzel vakit geçirmemizi sağlayan rehber Göksel beye çok teşekkür ediyorum,grup arkadaşlarım çok iyi insanlardı İtalya bu kadar güzel anlatılamazdı.İlk turumun bu kadar harika geçeceğini tahmin edemezdim.Bundan sonra tercihim her zaman prontotour olucak tabiki özellikle göksel beyin olduğu programlara kesinlikle katılmak istiyorum.Göksel beye çok teşekkür ediyorum.

FARUK TAŞDEMİR 01/06/2017 10:07:38

19-26 mayıs büyük italya turu.Eşim ve ben hayatımızın ilk yurt dışı gezisinde hakan bey gibi bilgili,insan ilişkileri mükemmel bir tur rehberine rastladığımız için kendimizi çok şanslı hissediyoruz,başta HAKAN BÜYÜKÜNAL olmak üzere tüm prontotour ailesine teşekkür ederiz...

EBRU DİNÇER 31/05/2017 12:08:35

20-27 mayıs 2017 tarihleri arasında Büyük İtalya Turuna katıldık. Gezdiğimiz gördüğümüz yerler gerçekten de insanın ölmeden önce mutlaka görmesi gereken yerler, bunun yanında tabi ki rehber detayı çok önemli!öncelikle bizi rehberimiz Burak Onay ile tanıştırıp kendisiyle bu geziyi gerçekleştirmemize öncü olan Prontotour'a çok teşekkür ederiz. Burak Bey gerek kültürü gerek bilgi birikimi gerek grubu organize edişi konusunda çok başarılıydı. Bir çok tur markasıyla yolculuk ettik fakat hiç bir rehberden bu kadar memnun kalmamıştık. Kendisine buradan sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz, umarım başka bir turda tekrar karşılaşma fırsatımız olur, biz prontotur ile gezmeye devam edeceğiz :) Ebru&Yaşar Dinçer

Zümrüt Akdemir 30/05/2017 10:02:08

19-26 Mayıs tarihlerinde Hakan Büyükünal'ın rehberliğindeki Büyük İtalya turuna eşim ve arkadaşlarımızla beraber katıldık. Gerçekten çok keyifli bir tur oldu. Bol bol yürüdük, güldük, eğlendik bilgilendik. Hakan Bey'in tarih bilgisine, bilgisini aktarma şekline, zekasına, insan ilişkilerine hayran kaldık. Tur boyunca hep güler yüzlü, paylaşımcı ve hep sabırlıydı. Herkesi memnun etmek için elinden geleni yaptı. İşini hakkıyla ve çok başarılı bir şekilde yapan ender nadir insanlardan olduğunu düşünüyorum. Yeni bir tura katılacak olsam kesinlikle Hakan Bey'in rehberliğini yaptığı bir turu tercih ederim.Konaklama yapılan oteller de gayet iyiydi. Çok güzel ve keyifli bir geziydi. En başta Hakan Bey'e ve emeği geçen tüm ekibe yürekten teşekkürler.

Eray Akdemir 29/05/2017 23:46:40

19-26/05/2017 büyük italya turuna 5 kişilik akdemir ailesi olarak katıldık. Herşey oldukça güzel ve keyifliydi. Tabiki bunda tur rehberimiz HAKAN BÜYÜKÜNAL beyin katkısı çok çok büyüktü. Tüm tur misafirlerine karşı olan saygı, sevgi ve esprili tutumu mükemmeldi. Kısa sürede tatlı bir samimiyet oluşmasında payı yadsınamazdı. İnsan ilişkilerinin çok iyi olması dışında çok iyi bir tarih bilgisine ve çok akıcı bir anlatım yeteneğine sahip. Kaldığımız oteller, şoförümüz, rehberimiz çok güzeldi. Pronto tura ve Hakan beye sonsuz teşekkür ederiz.

Mehmet Uçak 29/05/2017 12:03:32

19-26/05/2017 tarihleri arasında İtalya turuna katıldım. Gezi boyunca herhangi bir sorun yaşamadım. Kaldığımız oteller iyi. Tur rehberimiz Hakan BÜYÜKÜNAL konusunda son derece başarılı. Misafirleri ile ilişkileri son derece iyi. Bize bu geziyi sorunsuz bir şekilde yaşatan şirkete ve Rehberimiz Hakan beye teşekkürler.

BAHAR AKBIYIK 27/05/2017 09:21:05

Pronto Tour'un düzenlemiş olduğu 16.05 20.05 tarihleri arası çok güzel bir İtalya turu yaşadık.Başta rehberimiz Barış Gedik olmak üzere bizi bu süre içinde kazasız belasız taşıyan şoförümüz Leonardo ve tüm pronto tur ekibine teşekkürler Bu tür sonunda tek üzüntümüz ise rehberimiz hakkında güzel sözleri kaleme alamamak oldu

Özlem Ofluoğlu 21/05/2017 19:17:52

13-21 mayıs tarihleri arasında büyük İtalya turuna dokuz yaşındaki kızımla birlikte katıldım.Rezervasyon öncesi asla başka bir turla gezmeyi aklımdan geçirmedim , çünkü Prontotour benim için güven demekti ayrıca çok kaliteli rehberler, konforlu oteller anlamına geliyordu , yanılmamışım . Öncelikle turumuzun masal tadında geçmesini sağlayan , boş vakitlerinde dahi misafirlerinin yanında olup onların her ihtiyacında elini uzatan sevgili rehberimiz İNANÇ ERGİN'e çok teşekkür ederim , sınırsız bilgisi , üstün anlatım yeteneği, problem çözme becerisi sayesinde bir otobüs dolusu insanın birarada çok keyifli bir hafta geçirmesini sağladı , yine boş vakitlerinden fedakarlık edip programda olmadığı halde , Vatikan ve İsviçre'yi görmemizi sağladı , çok isabetli tavsiyeleri sayesinde en iyi yemekleri en uygun fiyata yedik ve de hesaplı ve kaliteli alışverişler yaptık.Bir tarihçi kadar engin ve doğru bilgisi ve etkileyici anlatımıyla kalıcı tarih kültürümüz oldu, Venedik'te ''iç çekme köprüsünün ''hikayesini öyle güzel anlattı ki dinlerken gözlerimin dolmasını engelleyemedim.Her ziyaret noktasında anlatımlarını keyif ve ilgiyle dinledik. Yabancı bir ülkede kendi vatanımdaymışım gibi güvenle ve keyifle dolaşmamı sağlayan İnanç Ergin Bey'e ve böyle yüksek kaliteli ,işini çok seven ,tecrübeli rehberleri bünyesinde bulunduran Prontotour'a çok teşekkür ederim . Bundan sonra da ilk ve tek tercihim olmaya devam edeceksiniz. Özlem Ofluoğlu

Adnan YENİ 10/05/2017 19:26:33

22-29 Nisan Fransa / İtalya turu unutulmaz bir tatil oldu bizler için ,Fransa'da konaklama süresi bir günde olursa Marsilya şehride görülebilir.Sevgili rehberimiz Fırat Alagöz Efsane olduğunun kanısındayız grupça bilginle rehberliğinle ,herşey için çok teşekkürler.Pronto tura ayrıca teşekkür ediyoruz bu muhteşem gezilere devam edin. Ankara"dan sevgilerimizle

Gülfem GÜNGÖR 10/05/2017 19:24:53

Sayın Yetkili, 22-29 Nisan tarihleri arasında İtalya -Fransa turunuza Ankara"dan arkadaşlarımızla katıldık.Pronto turla benim ilk arkadaşlarımın ikinci seyehati,pronto turun özellikle İtalya turlarında iddialı olduğunu sosyal medyadan duyuyordum.Bu turun en güzel olan tarafı İtalya'dan Fransa'ya geçerken yol üstünde geçilen şehirler gözümüzü manzaradan alamadık adeta,Oteller standartlara ve fiyata göre çok iyidi sadece Montecatını deki otel değiştirilirse daha iyi olur.Yorumlardan ismini okuduğum Fırat Alagöz "bu turda bizim rehberimizdi bizler için tura başlangıçta tabiki büyük avantaj öylede oldu.Rehberliğinden ve dostluğu bende büyük etki bıraktı.Her konuda inanılmaz bilgisi var anlatımları çok etkileyici akılda düşündüren olaylarla dolu .Kendisiyle başka yerlerde gezmek isterim ayrıca gitmek isteyenlerede tavsiye ederim.Pronto tura ve Fırat Alagöz'e Keyifli bir hafta için teşekkürler.

Ceyda Yıldız 09/05/2017 10:50:06

29 Nisan - 6 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirmiş olduğunuz Büyük İtalya turuna katıldım ve memnuniyetimi dile getirmek için size bu iletiyi hazırlıyorum. Başta; bilgi birikimi ve aktarım kabiliyeti muazzam olan, bizi yalnız bırakmayan rehberimiz İnanç Ergin olmak üzere tüm Pronto tur ailesine teşekkür ederim. Önümüzdeki seyahatlerde beraber olabilmek dileğiyle

Burcu Ertaner 04/05/2017 21:55:40

22-29 Nisan tarihlerinde yaptigimiz Italya turu benim icin inanilmaz onemliydi cunku annemin cok istedigi bir turdu ve benim ona hediyemdi. Guzel gecmesi ve annemin mutlu olmasi benim onceligimdi. annemin mutlu olmasini saglayan pronto tura ve en onemlisi bilgi birikimiyle bizi etkileyen kendisine hayran birakan rehberimiz Burak Onay'a tesekkur ederiz. Ayrica turda sicak bir atmosfer yakaladigimiz katilimcilara da tesekkur ederim.

NİHAL SAVCI 02/05/2017 16:41:56

26 Nisan 30 Nisan Tarihleri arası Roma Floransa Venedik turuna rehberimiz Pınar ER ile yapma fırsatı bulduk seyehatimiz süresince birlikte keyifli ve huzurlu vakit geçirdik mesleğini hakkı ile yerine getirdiği için kendisine çok teşekkür ederiz.

Taylan Özçelik 29/04/2017 21:25:35

22-29 Nisan 2017 tarihleri arasında katıldıdımız İtalya Turu Harikası paket tatili için, başta değerli rehberimizi Burak Önay Bey'e ve pronto ailesine teşekkür ederiz. İtalyalı tarih öğretmeninden bukadar net, detaylı ve keyifli öğrenemeyeceğimiz bilgileri aldık. Tüm katılım yapan grup bireyleri Uzun yıllardır tanıyormuşçasına samimi bir ortam yakaladık. Herşey için teşekkür ederiz, ne kadar söylesek azdır. Saygı ve sevgilerimle Taylan özçelik ...

FUNDA DEMİRTAŞ 26/04/2017 14:55:55

ile 19.04.2017- 23.04.2017 tarihleri arasında gitmiş olduğumuz Roma- Floransa -Venedik turundan çok memnun kaldık. Çok teşekkür ederiz herşey için. Şimdiden Yen'i yurt dışı planları yapmaya karar verdik eşim ile. Sık sık tur için sayfanızı inceleyeceğiz. Tur rehberimiz İnanç beye de çok teşekkür ederiz. Böyle uygun turlarınız sürekli olur inşallah. İyi günler

Gökhan Elyetiştiren 25/04/2017 12:41:27

Pronto Tour, 19 – 23 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirdiğim Puglia gezisinde; rota planlaması, tesis seçimi ve organizasyon kalitesi farkını bir kez daha ortaya koydu. Geçtiğimiz yıl katıldığım İtalya turununun ardından yeniden karşılaşma şansına sahip olduğum sevgili rehberimiz Göksel Göksoy, bu seyahatimizde de emsalsiz bir deneyim yaşattı bizlere. Kendisi ile seyahat etmiş misafirlerinin halihazırda yapmış oldukları “çok iyi rehber” yorumlarına “çok iyi insan”ı ilave etmeden geçemeyeceğim. Rehberliğinin ötesinde, arkadaşlığın, dostluğun için teşekkürler ‘kardeşim’… ve teşekkürler Pronto… Yepyeni yerler, yepyeni dostlar, yepyeni aşklarla buluşturduğun için bizleri… Kalbim Pruglia’da kaldı ‘sayenizde’…

saadet zeren 24/04/2017 16:13:47

Bu gün Puglia turundan döndük,sevgili rehberimiz Göksel Göksoy eşliğinde çok güzel bir bolgeyi gezdik herşey çok güzeldi teşekkürler pronto,teşekkürler Goksel Göksoy.

ERŞEN ŞENOL 24/04/2017 12:27:36

19-23 NİSAN SEYEHATİMİZ GERÇEKTEN ÇOK GÜZELDİ.REHBERİMİZ GÖKSEL BEY HEM GEZDİRDİ HEM EĞLENDİRDİ HEMDE MUHTEŞEM BİLGİLER VERDİ.BÖLGE ÇOK BAKİR VE OTANTİK.İTALYA YI SEVENLERE KESİN TAVSİYE EDERİM.KALDIĞIMIZ OTEL TESİSİYLE,TEMİZLİĞİYLE,YEMEKLERİYLE MUHTEŞEMDİ.İTALYAYA DEFALARCA GİTTİK AMA KALDIKLARIMIZIN EN İYİLERİNDENDİ DİYEBİLİRİM.AMA EĞER GECELERE AKMAK İSTEYENLER VARSA ONLARA GÖRE DEĞİL.BU TURLA İLGİLİ PRONTOYA VE REHBERİMİZE ÖZELLİKLE TEŞEKKÜR ETMEK İSTEDİM.YENİ TURLARDA GÖRÜŞMEK ÜZERE

Tutku-Sercan Hendem 17/04/2017 16:24:04

08-15.04.2017 İtalya promosyon turumuzu rehberimiz Hakan Bey ile gerçekleştirdik. Tur boyunca olumsuz hiçbir sürprizle karşılaşmadık. Konakladığımız oteller gayet güzeldi, genellikle şehir merkezlerine yakındı. Özellikle Hakan Bey e tur boyunca göstermiş olduğu samimiyeti, güzel anlatımı için çok teşekkürler. Sayesinde Prontotour u hiç çekinmeden tavsiye edebiliriz.

Burcu Çuruk 11/04/2017 13:56:29

Merhaba, 01.04.2017-08.04.2017 tarihleri arasinda Napoli girişli gerçekleştirilen Büyük italya turuna katıldım. Verdiğiniz Profesyonel hizmet için çok teşekkür ederim. Özellikle Rehberimiz Göksel Göksoy beyfendiye teşekkür etmek isterim , harika bi deneyim yaşattı, sıcaklığı ,samimiyeti buyuk bır grubu aileymişçesine kaynaştırması, aktardığı bilgiler ile unutulmaz bi deneyim yaşattı. pronto turu tercih etmemin nedeni uygun fiyat olmasıydı,8 günlük harika bi deneyimden sonra; Göksel bey in güzel analtımları , prontoturun verdiği kaliteli hizmetten dolayı ilk tercihim olacaktır. Ki tur programı içerisinde Puglia , Sicilya ve İspanya turlarınızı inceledik. bizleri müşteri olarak değil kendi misafirlerini gezdiriyormuş hissiyatını bizlere yaşattığı için bütün içtenliğimde Pronto tur ekibinize ,rehberimiz Göksel beye ve yolculuğumuz boyunca bizi güvenle seyahat ettirdiği için Kazım beye teşekkür ederim. başka bi seyehatta rehberimiz göksel beyle gezmek dileğiyle.

oguzhan durmaz 02/04/2017 17:38:41

Suan italya turundan donus yolundayiz. Iki aile 29 mart-2 nisan tarihleri arasinda roma floransa venedik turuna katildik. Rehberimiz Burak Önay beyfendiye ilgisi ve yardimlari icin cok tesekkur ederiz. 5 gun gibi kisa surede sorunsuz olarak buyuk italya turunun hızlandırılmış halini yaptik. Monteccaccini otelimiz disindaki ozellikle treviso bolgesindeki otelimiz cok güzeldi. Rehberimiz Burak bey ve pronto tur ailesine cok tesekkurler.

Çiğdem 30/03/2017 21:30:48

Sayın yetkili, 22-26 Mart İtalya turundan çok memnun döndük, bir hekim olarak yoğun iş hayatımızın izin dönemini Pronto turu seçerek arkadaşlarımla İtalya da gezmeye karar verdik.Turumuz çok keyifli dinlendirici , bizler için tam bir tatil oldu ama bunda bir ismin çok önemi var Rehberimiz Fırat Alagöz alkışlar bu muhteşem adama olsun aslında az bile gezmeyenler yada İtalya'ya henüz gitmeyenler çabuk olun derim , Fırat beyle ama harika tatili bize sunan Pronto tura ise sonsuz teşekkürler bizleri gezdirmeye devam edin.

gürsel eroğlu 28/03/2017 10:44:07

Sayın yetkili, 22-26 Mart 2017 tarihleri arasında Roma-Floransa-Venidik turuna eşimle beraber katılarak İlk yurtdışı gezimizi gerçekleştirdik. Gezi süresince tur rehberimiz Fırat Alagöz 'ün bizlere karşı gösterdiği yakın ilgi, alaka ve hoşgörüden çok etkilendiğimizi belirtmek isterim. Ayrıca Fırat beyin samimi ve yardımsever tavırları ile beraber İtalya hakkında engin tarih bilgisine sahip olduğunu da gördük. Gezdiğimiz tüm bölgelerde görmüş olduğumuz tarihi eserler ve mekanların tamamı hakkında bizlere akıcı ve kusursuz anlatımı ile tatmin edici bilgiler verdi. Fırat beyin tarih bilgisine , hafızasına ve insan idaresindeki hoşgörülü yaklaşımına, koordine ve planlama becerisine (insan idaresi ile yıllarca uğramış birisi olarak ) hayran kaldığımı belirtmek isterim. Hiç kimseyi kırmadan, üzmeden ,herkesi eğlendirerek tur proğramını çok güzel planlayarak başarılı bir şekilde organize etmesine tanıklık ettik. Bundan sonra yapmayı düşündüğüm yurtiçi-yurtdışı turlarında rehber olarak öncelikle tercihim Fırat bey olacaktır. Böyle aydın, bilgili, donanımlı ve hoşgörülü personelinizi şahsınızda tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Teşekkürler Pronto Tur, teşekkürler Fırat Alagöz. Saygılarımla

cansu övür 13/03/2017 11:04:54

Merhabalar... 5 Mart-12 mart 2017 tarihleri arasında annem ve kardeşimle Büyük italya turu seyahatine katıldık... Öncelikle Pronto turun farkını kesinlikle hissedeceksiniz. Diğer tur acentaları tüm turları birleştirip tek tur verirken pronto tur asla böyle bir şey ypmıyor ve sadece pronto ura katılanlarla gezinizi gerçekleştiriyorsunuz. Bunun dışında rehberimizi Hakan BÜYÜKÜNAL çok tatlı bir beydi ve inanılmaz bir rehber... Kesinlinlikle İtalya turunu Hakan Büyükünalla gerçekleştirimenizi öneririm. 20 yılı aşkın süredir italya gezilerinin vazgeçilmez rehberlerinde birisi kendisi.... Umarım başka bir turda yine kendisi ile beraber oluruz... Sevgiler...

Tuğba 13/03/2017 09:52:18

Pronto; ne güzeldi seninle İtalya :) 1 gün önce döndük, ruhum dönmedi.. Hizmet anlayışınız için size ve harika tur rehberimiz Hakan Büyükünal'a çok teşekkür ediyorum..

Berna Tunçay 01/03/2017 10:29:46

Annem,babam ve kızımla 23-26/02/2017 tarihlerinde Fırat Alagöz eşliğinde Roma turu yaptık. Rehberimiz inanılmazdı. Roma zaten muhteşem.Pronto turla Roma yı tavsiye ediyoruz.

Merve 20/02/2017 07:49:09

Sayın Yetkili, 28.01.17 Sömestr Büyük İtalya turuna arkadaşlarımla katıldım .Pronto turla ilk kez italya turuna katılmış oldum çok olumlu bir tur geçti bundan sonraki tur programlarımı Pronto turla gerçekleştiriceğim. Fikirlerimi Pronto tura yönelmesinde büyük emeği olan Rehberimiz Fırat Alagöz'e sonsuz teşekkürler bir haftayı bizlere , anlatımlarıyla eğitici ve kalıcı muhteşem bilgileriyle her sabah bizlere "Dostlar muhtesem bir gune hazirmiyiz "diye yorgunluklarimizi unutturan anlatirken bile elinden hic dusurmedigi italyan purosuyla ( hastasiyiz)...rehberimize ve Pronto tura arkadaslarim adina hersey icin tesekkurler.Herkese pronto turu tavsiye ederim.

Şerif YENEN 17/02/2017 21:35:42

28.01.17 / 04.02.17 Şubat Sömestr Sürecinde öncelikle oğluma Karne hediyesi olarak ve bunun yanı sıra yeni coğrafyalar, yeni yerler tanısın diye ailece İtalya turuna katıldık. Ocak ayına denk gelmesi sebebiyle hava durumu konusunda biraz tedirgindik ama bir haftayı çok güzel bir hava eşliğinde turumuzu tamamladık.Güzellikleri saymaya devam edersek eğer bir tur için fazlası bile diyebilirim, Pronto Turun özellikle İtalya turları konusunda çok iddialı olduğunu çevrem ve yorumlardan okuyordum bende bu yorumlarda düşüncelerimle neden olmayayım diyerek Pronto Turu seçtim. Oteller , şehir turları gezileri ,zamanın iyi kullanımı , herşeyden önce. Serbest zamanlarda cafe yada alışverişe gitmektense o anları bile yaşanmış tarihi incelemecek harika.Bu turumuzda bizde kalıcı izler bırakan kendisini çok iyi yetiştiren rehberlik mesleğinin çok üstünde araştırmacı yönüyle anlatımıyla bilgisiyle insanlığıyla aynı zamanda bir inşaat mühendisi olarak Roma dönemi ve sonrası yapılardaki detayları anlatarak bilgisiyle hayranlık uyandıran ayrıca pronto turu en iyi şekilde temsil eden dost insan Fırat Alagöz'e Pronto turizme çok teşekkür ederim .Lütfen böyle profesyonellerle daha güzel turlar yapmaya devam edin. Saygılarımla

feyzi dener 13/02/2017 10:15:14

Daha Önce 2015 şubat gibi İtalya Turu Organizasyonumuzda Bize Yardımcı Olan ERER MED TURZ . San. Tic. Ltd. Şirketinin Acenta Müdürü Olan Sayın Ömer Faruk ERER Beyefendinin Organizasyonu İle Ocak 2017 Sonunda Ailecek PARİS Seyahati Yaptık Her iki Seyahatimizde Ailemize Gösterdiği Yakın İlgiden Dolayı Seyahat Tarihlerinin Seçiminde Bizi Yönlendirmelerinden Ömer Beye Teşekkürler Ve Firmanız Elamanlarından İtalya Seyatimizde tur Rehberimiz Göksel GÖKSOY beye Muhteşem Sunumları Ve Bilgileri Bilgilendirmeleri Paris Seyahatimizde Önce Bizi PARİS Hava Alanında Karşılayan İsmet Yılmaz Beye Eyfel Gezisinde Ve Disneyland Gezisinde Emre Beye Louvre Müzesindeki Zamanlaması Sunumları ve Gene Bilgi Ve bilgilendirmelerinden Dolayı Emre Ülker Beye Şahsım Ve Ailem Adına Sizler Arayıcılığı İle Teşekkür Etmek İstiyorum Şimdi Ramazan Bayramı Yunanistan Kurban Bayramı Orta Avrupa Seyahatimizi PRONTO TUR İle Yapmayı Düşüyoruz İyiki Varsınız SİZE Tur Organizasyonumuzda ÖMER FARUK ERER Beye Fransa'da İsmet YILMAZ Beye Eyfel ,Disneylad Emre Beye Ve Louvre Müzesi İçin Emre ÜLKER Beye Tekrar Teşekkürler Yeni Yapacağımız Gezilerimizdede Bu Tarz Arkadaşlarla Yapabilmek Dileğiyle Feyzi DENER / ANKARA

elçin özer 13/02/2017 10:13:20

21.01.2017-28.01.2017 Pronto büyük İtalya turuna annemle katılmış olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Tur beklentimin üzerinde keyifli geçti. Bilgi dağarcığımız rehberimiz Göksel Göksoy beyin bağlantılı ve zengin anlatımları sayesinde artırdık.Rehberimiz sayesinde tarihin gerçek yüzüne ışık tutabildik.Göksel beyin önerileri ve güzel anlatımları olmasa İtalya bu kadar anlam kazanamazdı.Sonuç olarak rehberimiz Göksel Göksoy beye buradan teşekkürlerimizi göndermek istiyorum.Çevremdeki gezgin arkadaşlarıma Göksel bey ile gezi planlamaları için özel tavsiyelerde bulunuyorum. Pronto turun Göksel bey gibi bir rehberle çalışıyor olmasını da büyük bir başarı olarak görüyorum.Göksel beyin çok daha fazlasını hakkettiğini düşünüyorum.Bu sorunsuz ve bilgi dolu İtalya gezimizi yaşayabilmemizi Göksel Göksoy beyin başarısı olduğunu düşünüyor ve sizlerin aracılığıyla kocaman bir teşekkürü fazlasıyla hakkettiğini bildiriyorum.İyi çalışmlar dilerim. Sevgiler ve saygılar Elçin.

Engin ÇITAK 03/02/2017 20:56:40

Merhabalar, 14-18 Aralık İtalya turuna eşimle katıldık bizler için unutulmaz hakkının fazlasıyla verildiği bir turdu sanıyorum diğer tur arkadaşlarımızda aynı fikirleri paylaşıyordur.Kendimi bu sefer tur konusunda şanslı hissediyorum bunun sebebi tur rehberimiz Fırat Alagöz'ü tanımak oldu . Muhteşem Bir adam her şey için teşekkürler Mayıs ayında annemle babamı İspanya turuna göndereceğim yine Pronto Turla her zaman Pronto tur bundan sonra teşekkürler her şey için.

Aydın GÜNEŞ 03/02/2017 20:16:03

21-28 Ocak 2017 İtalya Promosyon turuna eşimle beraber katıldık. Başlangıçta bir çok acabalarımız olmasına rağmen gerçekten de çok memnun kaldık. Hayatımız boyunca unutamayacağımız bir geziyi gerçekleştirmemizde bize rehberlik eden, anlatım tarzı ve farklı kişiliğiyle bizlerde derin izler bırakan Göksel Göksoy Bey başta olmak üzere Prontotur' un değerli çalışanı Dilek Aydoğan' a teşekkür ederiz.

OYA ÇETİNKOL 01/02/2017 11:25:48

21-25 Ocak tarihinde Venedik-Floransa-Roma turuna katıldım.Tur çok güzel ve keyifli geçti.Öncelikle rehberimiz Barış GEDİK beye güler yüzü,samimiyeti ve tarihi bilgisinden dolayı çok teşekkür ediyorum.Başka bir seyahatte karşılaşmak üzere........

SEVDA AKSU 30/01/2017 10:36:55

21-25 Ocak 2016 Venedik-Floransa-Roma turuna katıldık. Çocuklarımızla katıldığımız için endişelerimiz vardı ama tur çok keyifli geçti.Özellikle Rehberimiz Barış Gedik Bey'e çok teşekkür ediyoruz. Sabrı, güleryüzü ve en önemlisi tarih bilgisi sayesinde turumuzdan keyif almamızı sağladı. Eksiklik olarak söyleyebileceğim şey kulaklık sisteminin sürekli olamaması.Sadece Pompei gezisinde kullanıldı.Tüm turda kullanılması gerekirdi. Özellikle çocuklu aileler için son derece gerekli. Çocuklar ortamdan uzaklaştığında onları takip etmekten Rehberin anlattığı hiçbir şeyi duyamadım. Özellikle kalabalık yerlerde sesini bize duyurabilmek için boğazını bir hayli zorladı.Diğe r ülkelerin turlarının hepsinde kulaklık sistemi vardı.

Mehmet TOKLAÇ 25/01/2017 20:14:43

14.01.2017 - 21.012017 büyük italya turuna katıldım bu fiyata bu tur mükemmel pronto tour yetkilisine teşekkür ediyorum italya tartışmasız guzel bir ülke gezip görülmesi gereken bir ülke ama italya turunu zevkli kılan rehberimiz inanç Ergin beydir ilgili alakalı kendimde bir turizmci olarak kendisini tebrik ediyorum inşallah başka bir seyahatimizde karşılamak üzere teşekkürler

NURİYE YILMAZ 24/01/2017 11:31:16

18-22 ocak roma-floransa-venedik turuna 2 aile 7 kişi katıldık.kısa sürede yapılabilecek eniyi tur olması rehberimiz burak bey sayesinde gayet güzeldi bizleri yönlendirmesi alışveriş,yemek konularındaki uyarıları keyifli bir tatil geçirmemizi sağladı.tüm yolculuğu sunumları ve anlatımlarıyle sıkılmadan geçirebildik.otobüs şöförümüz LEO yada ayrıca teşekkürler sabrı ve dikkati için.bir teşekkürde uyumlu tur arkadaşlarımıza.tüm katılımcıların ortak hareketi ve memnuniyetleri sonucunda gayet güzel bir geziydi.burak tekrar teşekkürler diğer turlarımızıda pronto tur ile yapmaya devam.

mustafa kaya 11/01/2017 15:57:46

Merhaba Sevgili Pronto tur yetkilisi Adım mustafa Kaya ve 14-18 aralık 2016 arasında İtalya turu ile sizinle tura çıktım ve inanın bazı acabalarım vardı ve sadece floransa'da bir otel dışında hiç birşey kötü değil mükemmeldi.Özellikle Rehberimiz Sayın Fırat Alagöz İnanılmaz bir insan size gerçekten çok teşekkür edereim böyle bir insanın bünyenizde bulundurduğunuz için sevgilerle en kısa zamanda tekrar görüşmek üzere

Aslı YİĞİT 08/01/2017 22:41:25

Sayın yetkili, 14-18 Aralık 4 günlük İtalya turunuza eşimle katıldım.Çok keyifli bir tur oldu, turumuzun ilk Roma'dan başlaması çok iyi oldu gezimiz boyunca bizlere yakın ilgisini ve engin hiç bir yerde bulacağımı sanmadığım bilgilerini dar zamanda bile bizimle paylaştığı için Rehberimiz Fırat Alagöz 'e teşekkürler. Pronto Tur'a Bu güzel gezileri için Ayrıca teşekkür ederiz.

sevcan özaltın 31/12/2016 11:48:16

17 aralık -24 aralık buyuk ıtalya turuna katılarak hayatımızın en ozel tatıllerınden bırını gecırdık .rehberımızın olan İNANÇ BEYİN sıkmadan keyıfle anlatımdan dolayı sıkılmadan eylenerek öğreten hoca statunedekı beye sonsuz tessekurler. yıne pronto yenıden prontu

Ülkü K. 26/12/2016 02:03:25

18-25 Aralık THY ile İtalya promosyon turunda bize eşlik eden tur rehberimiz Hakan bey ve şöförümüz Pio'ya ve turdaki uyumlu arkadaşlara teşekkür ederim.

Mehmet AKYÜREK 25/12/2016 22:03:34

17/12/2016-24/12/2016 tarihleri arasında Napoli'de başlayıp Torino'da biten İtalya turuna katıldık. Bize eşlik eden rehberiniz İnanç Ergin beye sonsuz teşekkürler. Zengin bilgisinin yanında samimi tavırlarından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Güzel bir gezi yaptık. Pronto Tura da teşekkür ediyoruz.

figen tasalı 22/12/2016 10:40:39

14.12.2016 tarihinde eşimle gerçekleştirdiğimiz Roma FloransaVenedik turu için Rehberimiz Fırat Alagöz e tşk ediyoruz.Kendine ,işine ,misafirine saygılı ve çok donanımlı olması sayesinde muhteşem bir tur yaşadık.Ve tabi ki bize bu imkanı sağladığınız için kocaman bir tşk PRONTOTOUR a??Ayrıca bu tur için Bursa Burkomda olan Simge hanım ve Deniz hanıma kocaman tşk??????Yen'i bir turda birlikte olmak dileğiyle. .......

HÜLYA ŞAHİN 10/12/2016 17:29:34

30 Kasım- 4 Aralık Catania- Palermo gezimiz muhteşemdi. Rehberimiz Sn. Cem Tüzün Bey'e ilgisi, dikkati ve engin bilgisi için ayrıca teşekkürler... Tüm tatilimiz boyunca güvenli ve konfAntonienli ve kona

Huseyin Cengel 05/12/2016 11:26:18

20 Kasim da tura katildik esim ile birlikte. Bizim icin cok guzel bir tur oldu. Ama tur arkadaslarimiz icin ayni seyi soyleyemeyiz. Bukadar kotu niyetli insanlarin bir arada tura katildigini ilk defa gordum. Sansli oldugumuz nokta Firat Alagoz gibi bir rehberimiz olmasiydi. Gergin anlarimizda bile surekli iyimser oldu bizler icin alternatifler uretti. Tek istedigi baskalari yuzunden bizimde turumuzun kotu gecmemesiydi. Saolsun cok yardimci oldu. Kendisi gezdigimiz her noktada bizi fazlasiyla bilgilendirdi. Bircok tura katildim ama biz Firat bey kadar bilgili iyimser bir rehber ile karsilasmadik. İtalya guzeldi rehberimiz guzeldi insanlar kotuydu ama 2 olumlu dusunce tek olumsuz dusunceyi yenmis oldu. Tesekkurler Pronto Tour , Tesekkurler Firat Alagoz

Başak Ş. 04/12/2016 19:03:54

Sayın yetkili, 30 Ekim Organizasyonlu italya turuna katıldım. Grubumuzunda uyumlu ve gezgin bir kitle olmasından dolayı çok güzel bir tur geçirdik.Merkez satış ofisine başta olmak üzere tur rehberimiz Fırat Alagöz"e çok teşekkür ederiz. Tarih ve sanat alanındaki anlatımlarının yanı sıra , Sürükleyici komplo teorisi hikayelerini italya ile birleştiren aynı zamanda Organizasyon yeteneği ile sorunsuz bir tur geçirmemizi sağlayan rehberimize teşekkür ederiz.( Fırat bey jül Sezar'ın sözleri aklımızda) Pronto tura sonsuz teşekkürler italyada number öne..

Gürbüz KESER 04/12/2016 19:01:44

Sayın Yetkili, 30 Ekim -06 Kasım tarihlerinde haftalık İtalya turuna katıldık,gezi izlenimlerimiz çok iyi geçti özellikle Milano'dan turun başlaması çok iyi oldu italya hayranlığımız bir kat daha arttı . Turu çok öncesinden satın almıştım bundan ötürü bazı kuşkularım vardı tur programı ve otellerle ilgili . Bir tüketici olarak tebrik ederim öncelikle herşeyi fazlasıyla sundunuz oteller ve hizmet kalitesi çok iyidi. İtalya turumuz öncesi "Dan Brown "un Cehennem filmine gitmiştik , adeta biz italyadayken filmi yaşadık Floransa şehrinde rehberimiz sayesinde Bu turumuzda rehberimiz Fırat Alagöz bizlere eşlik etti.Kendisini anlatmak istersem eğer , turlarına katılmanızı tavsiye ederim Konuları bağlaması anlatımı bilgisi ki bu muhteşem gizemli detayları ile herşey çok iyidi . İtalya'ya yeniden gelicez turlarınızı takip edicem internetten Pronto tura tesekkürler.

turan kaya 29/11/2016 10:31:13

yılbaşı için gezi programlarınıza bakarken yorumlarıda okudum... 11 eylül_18 eylül 2016 tarihleri aralığında büyük italya turunuza bizde katıldık açıkçası gezi başlangıcında biraz tereddütüm vardı doğru turu seçtimmi diye ancak mükemmel ve dolu dolu bir seyahat oldu sizlere teşekkür eder özelliklede rehberimiz SELİM BEY'e de sonssuz sabrı engin bilgisinden dolayıda ayrıcateşekkür ederim..

Figen Yıldıray Uzun 24/11/2016 22:09:57

16-20.11.2016 tarihlerinde Sicilya turuna katıldık.Güzel bir turdu.Sicilyanın güzelliklerinin yanı sıra Sayın rehberimiz Cem Tüzün'ün ilgi,bilgi ve alaksından çok memnun kaldık.Ayrıca arkadaşlığı içinde teşekkür ederiz.

Hikmet gümüş 23/11/2016 19:03:16

19_22 .10 16 da gercekleştirdiğimiz Roma turu rehberimiz Selim Bey sayesinde oldukça güzel geçti. Kendisine burdanda tekrar tesekkür ederiz. Selim Bey bizim için büyük bir şanstı. Onun kadar bilgili vefakar işini layığı ile yapan özverili bir rehber daha bulunamaz

Serkan-Hülya Güney 23/11/2016 18:36:56

19-23 Kasım 2016 tarihli Roma turumuzda başta derin bilgi dağarcığıyla bizi aydınlatan, ufkumuzu genişleten rehberimiz Sevgili Selim Bey' e, tur öncesinde tüm soru ve sorunlarımızla hassasiyetle ilgilenen müşteri ilişkilerinden Serap Hanım'a ve bize bu denli sevimli bir grupla seyahat etmemize vesile olan tüm ProntoTour çalışanlarına teşekkür ederiz. Seyahatlerimizde ProntoTour' u tercih etmeye devam ediyor olacağız. Sevgilerle, Hülya-Serkan Güney

SERMA SEYMEN 16/11/2016 19:42:44

9-13 kasım 2016 SİCİLYA(CATANİA-PALERMO)turuna kuzenimle birlikte katıldık.Gezdiğimiz,gördüğümüz yerler harikaydı.Ama rehberimiz Sayın CEM TÜZÜN'e özellikle teşekkür ederiz,kendisini tanımaktan çok memnun olduğumuz gibi engin bilgilere sahip olması bir yana,harika işler gerçekleştirdiği için özellikle teşekkür ediyoruz.Sizin gibi insanlara TÜRKİYE'nin ihtiyacı var,iyi ki sizi tanımışız...iyi ki varsınız...yolunuz açık olsun,saygılar....

Özge Cumhur 16/11/2016 15:38:25

06-13 kasım tarihlerinde italya turuna katıldık. özellikle tur rehberimiz hakan büyükünal dan çok memnun kaldığımızı belirtmek isterim. Gezilen bölge ile ilgili bilgisi, yaşadığımız sorunlarla ilgili alakası için kendisine tekrar teşekkür ederiz.

Beril As / Bürge Özandaç 15/11/2016 08:52:51

Kasım / 12 Kasım tarihlerinde yapmış olduğumuz büyük İtalya turu gerçekten çok güzel ve eğlenceli geçti. Özellikle belirtmek isterim ki rehberimiz Selami bey işinde gerçekten çok başarılı, gruba karşı yaklaşımı çok iyi, ve mesleki bilgisi gerçekten çok başarılıydı. Sayesinde turumuz çok güzel geçmiştir. Şirket olarak böyle donanımlı kişilerle çalıştığınız için sizleri tebrik ederim. Teşekkür ederiz. BERİL AS/ BÜRGE ÖZANDAÇ...

AYGUL KAYA 12/11/2016 19:37:39

02.-06 Kasım trihinde eşimle birlikte katıldığımız İtalya(Roma-Floransa-Venedik) turunuz;Rehberimiz Barış Gedik sayesinde mükemmel geçti.Tarihinden başlayarak bize İtalya'yı tanıttığı için kendisine çok teşekkür ederiz.Pronto böyle bir rehberi el üstünde tutmalı.

Aslı YİĞİT 09/11/2016 17:25:17

Sayın Yetkili, 28 Eylul -03 Ekim İtalya turuna  ailemle katıldık. Beklentilerimizin çok üstünde bir tatil oldu, bunun sebebi daha önce katıldığımız turlarda yaşadığımız sorunlar olmuştu . Pronto Tur' la ilk gezimiz  bizleri kazandığınızı şimdiden söyleyebilirim.Sanıyorum İtalya turlarinda kesinlikle en iyisisiniz, tur rehberimiz Firat Alagöz'e  buradan çok teşekkür ederim, İtalya bilgisi , konuların içine çekerek sizi etkilemesi  acaba nasıl sonlanacak diye merakla bekletmesi ve geziyi yönlendirmesindeki becerisi aynı zamanda pratik zekası ile sorunları farkettirmeden başarıyla çıkması  ve mutsuz olan kitleyi bile mutlu etmesi harikaydi. Böyle rehberler le bizler her zaman gezmeye hazırız.Pronto Tur'a ve Firat Bey'e kocaman Grazie :) Herşey için teşekkürler.

niyazi temizkan 06/11/2016 10:58:12

pronto tur ilr çok seyahat ettim hepsinde çok memnun kaldık özellikle italya da bir numara şubat ayında oda arkadaşı arıyorum tek gitmek iştemiyorum bayan tercihimdir

ZEYNEP KARADENİZ 28/10/2016 11:16:55

Torino'dan başlayıp Napoli'de sonlanan İtalya turunda bize eşlik eden rehberiniz İnanç Ergin beye sonsuz teşekkürler. Zengin bilgisinin yanında samimi tavırları akılda kalacak türdendi. Kendisine başarılar, sağlık diliyorum.

M.Deniz Göral 07/10/2016 12:10:55

24 Eylül 1 Ekim tarihleri arasında Pronto tur ile büyük ispanya turuna ailemle birlikte katıldım. Turumuz promosyon turu idi bu nedenle gitmeden önce oteller ile ilgili fazla beklentim yoktu ve beklediğim gibi şehir merkezlerine uzak ve vasat otellerdi. Ancak turumuza katılan sayısı çok fazla olmasına rağmen çok planlı ve aksaklık yaşanmadan gerçekleşti. Bu organizasyondan dolayı Pronto Tur'a teşekkürlerimi sunarım. Bir teşekkürü de rehberimiz Ali Oğuz'a iletmek gerekir. Çok tecrübeli, bilgili ve idare yeteneğine sahip bir rehber. Serbest zamanlarda bile bize çok yardımcı oldu ve bizi yalnız bırakmamak için elinden geleni yaptı. Neredeyse 24 saat bizlerle ilgilendi. Pronto tur ve Ali bey çok iyi bir uym sağlayarak bize unutulmaz bir 8 gün geçirtti. Çok teşekkürler.

Adnan KÖKEN 03/10/2016 15:33:38

Sayın yetkili, 10-15 Eylül İtalya turuna katıldım, başarılı program içerisinde ailem adına çok keyif aldık, İtalya gibi bir ülkeyi gezmek her anını dolu yaşamak hatta akılda kalıp bir daha geleceğim diye ayrılmak çok özel olsa gerek. Rehberimiz Fırat Alagöz ilk gün bizlere " Bu ülkeye hayran kalmamak mümkün mü" demişti. Şimdi o kelime aklıma geldi gerçekten gidecek olanlara kesinlikle tavsiye ederim hayran kalacaksınız. Rehberimiz Fırat Alagöz ile İtalya'yı gezmenizi tavsiye ederim çok enteresan bilgiler öğrendim genel kültürü muhteşem , sayesinde Baba filminin hikayesinden girip Romayı kurup Venedik gondollarında bulduk kendimizi. Pronto turla yılbaşında Prag turunda olmayı planlıyoruz şimdiden hazırlıklara başladık. Pronto tura ve üstad Fırat Bey'e sonsuz teşekkürler..

GÖRSEV SEZEN 03/10/2016 12:49:08

Otellerin merkezi yerlere uzak ve bir kaç otelin kötü olması dışında hiçbir aksaklık yaşamadan güzel bir hafta geçirdim. Rehberimiz İnanç ERGİN Beye teşekkür ediyorum. Bu kadar donanımlı bilgi birikimi olan bir rehberden dolu dolu faydalandık. Olanaklar elverdiği ölçüde yakın çevrede yol üstünde görülmeye değer bir yer varsa bizi o güzelliklerden mahrum etmediği içinde ayrıca teşekkür ederim...

Feray UZUNÇAYIR 21/09/2016 10:43:38

11.09/18.09 tarihleri arası İtalya turunuza katıldım.İlk defa yurt dışına gittim. Tur şirketi konusunda tedirgindim aslında. Ve hep kötü geçecek hissi vardı. Taki hava alanına gelip Selim Hocanın bizi karşılamasına kadar.Arkadaşımla öncelikle bir güven hissi yaşadık. İtalya’ ya vardığımızda otobüste Selim Hocanın konuşmaya başlamasıyla içimde güzel geçecek tur galiba hissi uyandı. Yanılmışım çünkü güzel değil Çok çok çok güzel geçti. Ben Prontoyu bilmem ama Selim Hoca’yı bilirim artık. Kendisine çok ama çok teşkkür ederiz. Tarih çok ilgimi çekmemesine rağmen Şuan tarih okumaya başladım kendisinin sayesinde. Tabi haddimize değil o kadar bilgiye sahip olmak. Ama azda olsa bişeyler öğrenmek istediği oldu. Ayrıca özverili tavrı, herşeyi anlatmak için kendisini paralaması, tüm arkadaşlarımızla ayrı ayrı ilgilenmesi ,engin bilgileri, Yardımseverliği vs. vs hocam herşey için tüm samimiyetimle teşşürkür ederim. Sizi tanıma şansını bulduğum için çok mutluyum. Özellikle sizin turlarınıza katılıcam. Benim için yurt dışı seyahati Selim Hocadır. Yurt dışına çıkmak isteyenelre tavsiyelerimde bu şekilde olacaktır. Hakkınızı helal edin. Yorduk sizi. Birde bi itiraf birazcık arkadaşlar arasında taklidinizi da yapmaya çalıştım. Saygılarımla Feray UZUNÇAYIR

hülya ibrahim 21/09/2016 10:37:35

11 Eylul-18 Eylul tarihinde Pronto Tour ile Buyuk Italya turuna katıldık. Rehberimiz Selim Bey ile ilgili yüksek memnuniyetimizi belirtmek adına bu mesajı paylaşmaktayım. Selim Bey tüm seyahat boyunca yüksek enerjisi, herkes ile yakın ilgisi ve de entellektüel aktarımları ile gezimize yüksek katma değer sağladı. Belirtmek isterim ki gezide seçilen oteller hayal kırıklığı oluşturmasına rağmen Selim Beyin olumlu yaklaşımları ve gezi boyunca sergilediği profesyonel yönlendirmesi ile gezimizi olumlu bir his ile tamamladık. Kendisine ailece çok teşekkür ediyoruz.

ÖMER ALBAYRAK 21/09/2016 09:27:42

Merhabalar, 11-18 Eylül 2016 tarihleri arasında şirketinizle Büyük İtalya turunuza katıldık. Rehberimiz Selim KAHVECİOĞLU her yönüyle donanımlı ve geniş bir kültüre sahip bir kişilik olarak bizleri çok doğru yönlendirdi, onun gibi birisini tanıma fırsatı bulduğumuz için çok şanslıyız.Hem kendisinden hem de şirketinizden çok memnun kaldık. Sadece Floransa yakınlarında yer alan ''Hotel Moderno'' adlı otel biraz eski ve bakımsızdı. Otellerin merkeze biraz daha yakın olması ve extra tur fiyatlarının biraz daha uygun olması çok güzel olacaktır diye düşünüyorum. Her şey için çok teşekkürler...

FAZLI UÇAN 20/09/2016 20:37:09

10-14/09/2016 italya turuna ailecek katılan misafirleriz. Öncelikle tur muhteşemdi.tur rehberimiz Pelin hanıma sonsuz teşekkür ediyoruz. Bizlerie italyayi öyle güzel anlattıki mest olduk.işini öyle güzel ve severek yapan bir insan görmedim. Bizlerle aile gibi oldu.Hele veda konuşmasında söylediği bir söz varki aklıma geldikçe duygu seline kapılıyorum. Aynen şöyle dedi '' sizlerden ayrılınca üç gün sokaklarda sizleri arıyorum sanki.'Gelde ağlama. Öncelikle Pelin hanımın ailesine binlerce teşekkürlerimizi iletmenizi isteriz böyle bir insan yetiştirdikleri için.Ve pronto tur olarak böyle bir insan bünyenizde bulundurdugunuz için çok şanslısınız. FAZLI UÇAN VE AİLESİ.

EZGİ KARACA 20/09/2016 20:24:57

Merhaba. Bu bayram, teyzem ile birlikte Büyük İtalya Turunuza (11-18 Eylül) katıldık. Normalde tur şirketleri ile sık sık seyahat ediyorum ancak Pronto Tur ile ilk defa seyahat ettim. Pronto turu seçmeden önce, turlarınıza katılmış arkadaşlarım rehberlerinizin çok bilgili ve donanımlı olduklarını iletmişti. Ben de bu sebeple İtalya'ya sizin şirketinizle gitmek istedim ve çok çok memnun kaldım. Benim için kalınan otel ve konfordan çok rehberin bilgi birikimi önemli. Bu kapsamda SELİM KAHVECİOĞLU'nun şimdiye kadar gördüğüm en donanımlı rehber olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bizlerle bildiklerini paylaşmak ve kısıtlı zaman kapsamında azami eser tanıtmak/bilgi paylaşmak için çok büyük çaba gösterdi. Hem teyzem hem de orada tanıştığımız arkadaşların büyük bir kısmı sanırım benimle aynı görüştedir. Şubar- Mart gib Selim Hocanın Küba turu olacak mı veya Selim Hocanın rehber olacağı turlarla ilgili bana tur öncesinen mail atıp bilgilendirmeniz mümkün mü? Teşekküler & Saygılarımla

Çetin Kılıç 19/09/2016 09:33:12

11 Eylül-15 Eylül tarihleri arasında fLORNSA/VENEDİK'E yaptığımız gezi için öncelikle PRONTO tur'a bizlere verdiği güven ve kusursuz organizasyonları için, tur rehberimiz Sn.ERKAN ÇAN'a beş günlük kısa süre içerisinde bize sağladığı program, göstermiş olduğu ilgi ve serbest zamanlarımızda kullanmak üzere bizlere verdiği kapsamlı ve değerli bilgiler/öneriler için çok teşekkür ediyorum. Yeni bir organizasyonunuzda tekrar buluşmak dileği ile Pronto tur'a iyi çalışmalar dilerim.Selam ve saygılar...

Melike tabur 17/09/2016 02:43:54

Merhaba, 10-15 eylül italya turuna katıldık. Öncelikle prontotour ile katıldığımız için çok şanslıyız. Çünkü gerçekten rehberimiz , tura katılacağımız ana kadar ki danışma arkadaşlarımız bizimle çok ilgilendi. Tur süresi boyunca çok eğlendik. Ve en büyük şansımız tur rehberimiz oldu. Gerek tecrübesiyle gerek bilgileriyle bizim gerçekten bir İtalya turu yapmamızı sağladı. Ulaşım , kaldığımız oteller , iptal sorunları gibi hiçbir sıkıntı yaşamadan turumuzu tamamladık. Birdaha ki turumuz yine pronto ;) ama en önemlisi rehberimiz. Fırat bey bizimle çok ilgilendi. Gerek bilgisi gerek anlayışlı yaklaşımıyla bize gerçekten bayram tatili yaşattı . Kendisine sizin nezdinizde teşekkür etmek istedim. Teşekkürler FIRAT ALAGÖZ. Teşekkürler PRONTOTOUR :) Bir daha görüşmek üzere :)

Özlem canadiker 15/09/2016 12:27:11

Merhaba,10-15 eylül kurban bayramı İtalya turundayım,ekstra turlarla birlikte oldukça verimli,kısa zamanda maksimum yapılabilecek ne varsa yapabildiğimiz,deneyimli ve donanımlı rehberimizin sayesinde de İtalyanın hakkını vermeye çalıştığım güzel bir seyahat oluyor benim için.Ancak tur ile ilgili bir takım şikayetlerin gelmiş olduğunu duyduğumda,aynı turda yeralan biri olarak olaya kayıtsız kalmak istemedim.Yorgunluktan,rehberimizin davranışlardan,otellerden,otobüsün şoföründen,müziğin sesinden,klimanın çok ya da az olmasından hatta ve hatta HAVA ŞARTLARINDAN bile şikayet eden çoğunluğun oluşturduğu bir grupta açıkcası gösterdiği sabırdan dolayı ben rehberimiz Fırat Alagöz'e gıpta ettim.Her an bir gerginlik çıksın diye fitili ateşlemeye çalışan ciddi bir sayı olmasına rağmen oldukça soğukkanlı olmasından dolayı teşekkürlerimizin kendisine ulaştırılmasını rica ediyorum.Her koşulda tatilin keyfini çıkarmaya çalışan biz azınlık bir gruba,bilgi ve deneyimi katmış olduğu onca bilgi için de ayrıca teşekkürler.Son olarak sorun tur ile ilgili değil ,direk egosal bir takım problemlerden kaynaklanmaktadır!

M.Ali Egemen-Zahide Egemen 30/08/2016 00:27:42

21-28 Ağustos tarihleri arasında Büyük İtalya turuna katıldık. 8 günün her anı dolu dolu geçerken boşa geçen yarım saatimiz bile inanın olmadı. Hem İtalya hem de rehberimiz İNANÇ ERGİN tek kelimeyle mükemmeldi. Bu güzel tatil için teşekkürler Pronto.

Gönül GÖZ 29/08/2016 12:42:09

19-26.08.2016 tarihindeki İtalyan turuna 16 yaşında oğlumla katıldım gerçekten çok rahat ettim kendimi güvende hissetim özellikle rehberimiz Saadettin ESEN beye çok teşekkür ediyorum hasta olmasına ragmen bizlere yardımcı olmak için elinden geleni yaptı.Teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

TAYYİP DOĞAR 17/08/2016 20:10:07

07.08.2016-14.08.2016 tarihleri arasında büyük İtalya turuna eşim ve iki arkadaşımla katıldık. Tur öncesi rezervasyon ve tur kayıt işlemleri sırasında (ayrıca 23.07.2016 tarihinde başlayan tura kayıtlıydık, 15 temmuz günü ülkemizde yaşanan üzücü olay sonrasında yeşil pasaportluların yurtdışı çıkış yasağı nedeniyle yaşanan tur iptal işlemlerini yakınen takip etmesi) gösterdiği yakın ilgi ve alakalarından dolayı Erva SAYIN hanfendiye ve turda bize rehberlik eden Pınar ER hanfendiye ( Pınar hanım kadar işinin ehli, sıcak kanlı, Cana yakın, güler yüzlü bir tur rehberi bu güne kadar görmedim) sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. ( bından sonra o tur mu, bu tur mu? Diye Araştırma yapmam, Pınar er hanım neredeyse orada tatile çıkarım)

Berrak Taşcı 03/08/2016 11:22:09

Eşim ve kızımla birlikte bayram tatilinde İtalya turuna katıldık. İtalya'ya Pronto ile gidilir diye çok duymuştuk,hak verdik. Rehberimiz Saadettin Esen son derece tecrübeli, işini iyi yapan bir kişi. Sayesinde İtalya'ya dair çok şey öğrendik. Tüm ekstra turlara katıldık, İsviçre ve Avusturya'ya da geçtik. Umduğumuzun ötesinde rehberimizin de motivasyonuyla yepyeni yerler gördük. Sadece ilk gün Roma'ya indiğimiz için o biraz havada kaldı. Tekrar daha uzun kalmalı Roma'ya gelmek istiyoruz. Oteller beklediğimizden iyiydi. Tura katılan insanlar kaliteliydi. Kısaca iyi ki Pronto'yla bu geziyi yapmışız diyoruz. Başta rehberimiz Saadettin Esen olmak üzere bu gezide emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Tekrar görüşmek üzere:)

MERVE YILMAZ 14/07/2016 10:17:41

Merhabalar; 3-8 Temmuz Puglia turuna katılma fırsatım oldu ve bu izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim açıkçası. Her başlangıç yeni bir nefestir aslında ve her nefes bir hayattır. Nikos Kazancakis’in Zorba adlı eserinde dediği gibi ‘Hayatımda bana en çok iyiliği dokunan şeyler gezilerle düşler olmuştur.’ Ve bu gezide bizlere anlatımları ile, duruşu ile, insanlığı ve arkadaşlığı ile, samimiyeti ve erdemi ile ışık tutan sadece bakmayı değil görmeyi de öğreten mükemmel bir rehberimiz vardı. Kendisi Göksel GÖKSOY. Rotamız tamda güneye yakışan bir samimiyetle belirlenmiş. Elbette aksilikler ve daha iyi olmasını istediğimiz şeyler mümkündü ancak işte tamda burada devreye giren biri vardı ve güzellikleri ve hep iyiyi görmemizde bizlere yol gösterdi. Kısacası sanırım bu turda Göksel Bey olmasa bu kadar anlamlı da olmazdı hiç bir şey. Bizim her zaman ki gibi kalbimiz geride kaldı ve hepimiz biliriz ki mutlaka geri döneceğiz. Her şey için Teşekkürler. P.S : Göksel Bey’i her ne sebeple olursa olsun hiç kaybetmemeniz dileğiyle

Ezgi ERDOĞAN 13/07/2016 10:08:22

5-9 Temmuz 2016 İtalya Roma turuna 2 arkadaş katıldık. Pronto tur gerçekten çok başarılı, kaldığımız otelin merkeze çok yakın olması, otel hizmetinin çok güzel oluşu ve özellikle rehberimiz Murat Özgüvenin profesyonelliği bizi çok memnun etti. Yurt dışına gezi planladığımda tekrar Pronto tur ile gideceğim. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Uğur Öngel 12/07/2016 14:01:25

2-9 Temmuz 2016 İtalya promosyon turuna eşim ile katıldık. Tur her şeyiyle çok güzeldi. Gerek kaldığımız oteller gerekse de kullandığımız otobüs oldukça iyiydi. En büyük teşekkür de bütün yol boyunca kahrımızı çeken, hepimizin tek tek yemek siparişleriyle bile ilgilenen rehberimiz Fırat Alagöz'e. Kendisine ve bütn Prontotour ailesine çok çok teşekkür ederiz.

Didem Güven 09/07/2016 18:27:07

24.06.2016 - 02.07.2016 tarihleri arasında izmir çıkışlı neo klasik italya turuna katıldık. Rehberimiz Sn. Uğur Fırat ile güzel bir gezi oldu. Çok memnun kaldık. Başta Uğur Bey olmak üzere organizasyonda emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.

Seval Kızıldağ 01/07/2016 21:10:54

18-25 Haziran 2016 tarihleri arasında katılmış olduğum İtalya turundan son derece memnun kaldım. Ekstra turlardan Slovenya, Bled Gölü ve Napoli, Pompei turlarını özellikle öneririm. Seyahatimiz boyunca ilgi ve desteğini bizlerden esirgemeyen, engin bilgisini bizlerle paylaşan rehberimiz Fırat Alagöz'e teşekkür ederim.

Yusuf İzzet Tunakan 25/06/2016 12:39:50

17-20 Haziran tarihleri arasında eşim Yasemin Tunakan ile birlikte Sorrento-Amalfi turuna katıldık . Tur her şeyiyle mükemmeldi diyebilirim. Dolu dolu çok hoş vakit geçirdik. Rehberimiz Tolga Temel bey profesyonelliğini konuşturarak bize unutulmaz dört gün yaşattı.Teşekkürler Pronto Tour. En yakın zamanda tekrar görüşmek dileğiyle.

Ali İNAN 16/06/2016 20:11:24

14-21 Mayıs 2016 İtalya promosyon turuna balayı çifti olarak katıldık .Organizasyonda emeği geçen Pronto Tur yetkililerine buradan teşekkür ederim. Ayrıca Tur rehberimiz Sn. Fırat Alagöz'e turu başarıyla yönetip aktardığı bilgi birikimlerinden adeta bir hatip gibi etkileyici anlatımlarindan dolayı teşekkür ederiz. Pronto Tur her şey için teşekkürler.

Dr. A.Nigar Halis 15/06/2016 10:43:05

10-14 haziran 2016 tarihlerinde yapılan İtalya-Puglia turuna katıldık. Memmun kaldığımız için paylaşmak istedim. Otelimiz , kahvaltı ve akşam yemekleri (otel yarım pansiyondu) beklentimizin çok üstünde çıktı. Her akşam sanki bir fine dining restauranta gitmişçesine şık sunum ve lezzetlerde, sınırsız şarap eşliğinde akşam yemekleri yedik. Özellikle beyaz şarap çok başarılıydı. Puglia bölgesini Ferzan Özpetek filmleri ve Mehmet Günsür'un yaşadığı Lecce şehrinden ötürü duymuş, bir psikiyatrist arkadaşımın yaptığı gezi paylaşımlarını da gördükten sonra gitmeye karar vermiştim. İyi ki gitmişim. Tarihi dokusu, yapıları, iklimi, doğal güzellikleri ile şahane bir Akdeniz coğrafyası, gezilesi bir destinasyon. Rehberimiz sayın Göksel Göksoy bölge ve dünya tarihi hakkındaki bilgi birikimi, konuya hakimiyeti, net-anlaşılır hitabeti ile bizleri aydınlattı, fazlasıyla tatmin etti, döner dönmez tarih kitapları karıştırma isteği uyandırdı. Bizlere yeni ufuklar açan bu gezi için teşekkür ederiz...

Reşit Sarıçiçek 14/06/2016 12:23:49

4/11 Haziran, İtalya promosyon turuna katıldık.Kahvaltı yetersizliğini,otellerin merkeze uzak oluşunu,katılımcı misafirlerin ekip uyumsuzluğunu bir tarafa koyarsak iyi bir gezinti yaptığımızı söyleyebilirim.Gezdiğimiz ülkeyi tarihi ile,sanatı ile,sosyo kültürel yapısı ile bilerek görmek çok daha anlamlı.Bu olanağı bize sağlayan, yürüyen ansiklopedi Selim Kahvecioğlu'na ayrıca teşekkür ederiz.

Ali SADIKOĞLU 12/06/2016 14:01:04

Sn yetkili 14-21 Mayis İtalya turuna annem ve kiz kardesimle birlikte katildik ,otellerin kalitesini yada şehre yakınlığını uzaklıgını hiç düşünmeden sadece İtalya'nın güzelliğine bıraktık kendimizi . Bu tip turlarda böyle olması da gerekir aslinda . Özellikle Milano ve Como gölü mutlaka görülmeli , Pronto tur yetkililerine bu güzel organizasyon icin tesekkurler , rehberliginden son derece etkilendigim hic bir yerde bulamayacagim bilgiler edindigim İtalya' yı yaşayarak her detayını anlatan bunu özellikle Pompei turunda gördüm maestromuz bir bilgi hazinesi Fırat Alagöz'e buradan teşekkür ederiz .Bir sonraki Tur programımız Ispanya olucak ,Firat Bey'in aslinda klonlanip diger turlarda da görmek isteriz. Sevgiler Pronto Tur, sevgiler Fırat Alagöz

Çiğdem Karabağ 10/06/2016 17:56:14

1-5 Haziran tarihlerinde gerçekleştirdiğim Roma, Floransa, Venedik turu ile ilgili geribildirimlerimi sizlere aktarmak isterim. Öncelikle ilk yurtdışı deneyimim olacağı için benim için ayrı bir heyecandı. Daha önce bir red durumum olduğu için tedirginde olduğumu söylemeliyim ama Pronto tur yetkilisi İrem hanım’ın da doğru yönlendirmeleri ve süreç boyunca yakın ilgi ve alakasıyla vize işlemleri başarıyla sonuçlandı. Bu süreçle ilgili de ayrıca teşekkür etmek isterim. Tur programının beklentilerimin çok çok üstünde gerçekleştiğini söyleyebilirim. Havalanında karşılama, süreç hakkında bilgilendirme, konaklama (otellerin şehir merkezine uzaklığı dışında ki zaten otele vardıktan sonra yorgunluktan dışarı çıkacak durumumuz kalmıyordu), zengin kahvaltılar, rehberimizin yeme içme, hediyelik eşya alımında bile güzel yönlendirmeleri, seyahatimiz boyunca anlatımıyla bize geçmiş dönemleri yaşatması ki bu konuda özellikle çok başarılı olduğunu söyleyebilirim, dönüşte havaalanında tek tek tüm tur misafirleriyle bagajların kabulüne kadar ilgilenmesi ve beklemesi ve sayabileceğim şu an aklıma gelmeyen bir çok şey. Diğer taraftan tur boyunca yaşanan sıkıntılar olmadımı tabiki oldu, bu kadar kalabalık bir grubu disipline edebilmek zaten bence büyük bir başarı. Herkesin aynı sorumluluk bilincinde olmasını bekleyemeyiz ama hemen hemen her gidişimiz ve dönüşümüzde mutlaka gecikmeler yaşadık, hatta kaybolanlar ve dönemeyenler Bu gecikmelerden kaynaklı programdaki sarkmalar ben dahil bir çok kişiyi rahatsız etmedi değil ama rehberimiz üstün sabrıyla ekip içinde oluşabilecek mutsuzluğuda yönetebilmeyi başardı. Onun dışında beklentiler farklı olabiliyor tabi mesela kahvaltı konusu, ben kaldığımız üç oteldede bu kadar zengin bir kahvaltı menüsü olacağını beklemiyorken, bir kişi çıkıp ikinci sınıf insan mualemesi görüyoruzda diyebildi. Sonuç olarak tur sonunda benim bireysel olarak aldığım keyif ve dönüş yolculuğu dahil herşey çok güzeldi, gülümseyerek hatırlayacağım bir çok anım old

Kübra Çeltiker 09/06/2016 16:28:17

Roma-Venedik –Floransa 01.06.2016-05.06.2016 tarihleri arasındaki prontotur dan aldığımız seyehatimiz çok güzeldi. Vize süreçleri ve seyehat detayları ile ilgili destekleriniz ve yönlendirmeleriniz için öncelikle çok teşekkür ediyorum. Seyahatimizden oldukça memnun kaldığımı belirtmek isterim seyahat süresince başından sonuna keyif aldım. Havaalanındaki rehberin karşılaması bizi yönlendirmesi çok önemliydi bizzat yaşıyor olmak güzel. Havaalanından karşılama yapan araç oldukça konforlu temiz ve güzeldi bize eşlik eden şoförümüz de keza aynı şekilde.rehberimiz özellikle tur programında olmayan ama görmemizi istediği ekstra yerleri bizlere gösterdi tüm turdakilerin isteği sayesinde listede yer alayan yerleri ekxtra tur olmaksızın görmemizi sağladı. Yemekler konusunda yönlendirmesi destek olması aslında en önemlilerinden di bunda da memnuniyetimi özellikle belirtmek isterim. Ufak aksilikler yaşanmadı değil ekibin uyumsuzluğu belirtilen zamanına uyulmaması gibi durumlar söz konusu oldu Rehberimiz bizzat bizleri araçlarımıza bırakıp kişileri toparlmaya çalıştı fakat belirtilen süreinin cok ta üzerine çıkıldığından kişiler kendileri bulunduğumuz otele kendi imkanları ile geldiler(elbetteki rehberimizin yardımları ve yönlendirmeleri ile) geçen yıl da bu yılda prontotourdan aldığım seyahtlerde çok keyif aldım gelecek seyahat planlarımda prontotur üzerinden gerçekleştirmeyi isteyeğim. İlgi ve alakanıza çok teşekkür ediyorum

SADIK SAYGIN 08/06/2016 11:22:03

Eşimle birlikte 14 - 21 Mayıs İtalya Promosyon turuna katıldık. Rehberimiz Fırat Alagöz bölgeye hakim oluşu, tecrübesi ve son derece mütevazi kişiliğiyle bizlere muhteşem bir yurtdışı tur deneyimi yaşattı. Kendisine tekrar teşekkürler.

Ayşe Gül mutlu 04/06/2016 23:43:33

28 Mayıs-4haziran Italya Vera turuna ailece katıldık.Hem grubumuz, hem de tur programımız cok güzeldi.Seyahatimiz çok güzel geçti.Ama bunda rehberimiz Göksel Göksoy'un çok büyük bir Payı var.Göksel beye tekrar bu güzel gezi için teşekkür ederiz.Başka bir pronto turda Görüşmek dileğiyle......

TOLGA & ELİF TAŞLI 26/05/2016 17:57:37

01.05.2016-08.05.2016 tarihleri arasında büyük italya turuna katıldık. rehberimi çok değerli FIRAT ALAGÖZ dü kendisi hem İtalya hemde kültürel olarak kendini geliştirmiş birisi. gerçekten engin tecrübesini ve bilgi birikimini tur boyunca bize kusursuz bir şekilde aktardı. italya inanılmaz bir şehir gerçekten her köşesi buram buram tarih kokuyor tarihi seven insanlar için büyük italya çok doğru bir tercih olacaktır. pronto tur ile yaptığım bu ilk turumda genel olarak her şeyden memnun kaldığımı söyleyebilirim oteller biraz daha iyi olabilir mi evet olabilir fakat en azından temiz otellerde kaldık bu bile bi avantaj. tekrar tur boyunca kahrımızı çeken Fırat ALAGÖZ'e teşekkür ederim :)

Canan Cicekyurt 25/05/2016 10:18:53

30 Nisan-7 Mayis büyük İtalya turuna Arkadaşlarimla katıldım. Herşey mükemmeldi tavsiye ederim.Grup rehberimiz Saadettin Esen bey'in muhteşem anlatımıyla çok keyifli vakit geçirdik. 2017 yılında tekrar pronto tur ile başka ülkeler planlarimizda:))(Saadettin Esen ile)

Tansel TANIR 22/05/2016 21:43:42

Merhabalar ,16-23 Nisan tarihinde İtalya turuna arkadaşlarımızla katıldık, çok güzel bir tatil geçirdik, her gün dolu programlar, gün boyunca gördüğümüz yerler, mükemmeldi.Tur fiyatının çok üstünde hizmetler aldık oteller bunun en güzel örneği oldu,tam bir gezgin olduk bu güzelliği birleştiren tur rehberimiz Fırat Alagöz aslında. Yazar kişiliği ve olayları bu yönde anlatıp yorumlaması etkileyici gerçekten,bilgi birikimi konusunda rastladığım ender kişilerden birisi Radyo programını halen zevkle dinliyorum . bana göre Italya'da Fırat Alagöz " turlarına katılmanızı tavsiye ederim. Pronto Tur'a teşekkürler.

Ebru bascek 22/05/2016 21:04:33

30 nisan /7 mayis büyük İtalya turuna arkadaşlarımla beraber katıldık.Otel kahvaltilari hariç herşey gerçekten çok güzeldi.Gurubumuzdaki insanlar gerçekten her biri çok uyumlu ve eğlenceli insanlardı.Ve özellikle rehberimiz Saadettin beye çok tesekkur etmek istiyorum.Engin bilgisi ve tecrübesi bize oradaki tarihi adeta yaşattı .Hemde keyifli anlatımıyla hic sıkmadan... :)

adile gündoğdu 18/05/2016 20:44:52

Ben Adile Gündoğdu Merhabalar, 08.05.2016 - 15.05.2016 tarihleri arasıda arkadaşlarımla büyük italya turuna katıldık.Gezimiz daha ilk günden güzel geçmeye başladı rehberimiz GÖKSEL GÜRSOY sayesinde ...Harika bir rehber....harika bir insan...son derece sevecen ve cana yakın renkli bir kişilik...Rehberimizin mükemmel yönetimi ve planlaması, engin bilgilerini bizlere aktarması hepimizi çok mutlu etti...Hiçbir olumsuzluk yaşamadan güzel bir gezi oldu..Pronto tura teşekkürler..Bundan sonraki turlarıda pronto turla gezmeye devam (ama GÖKSEL GÜRSOY olursa ) Herşey için teşekkürler

Elif Keskin 15/05/2016 14:41:40

30 Nisan / 7 Mayıs 2016 Büyük İtalya Turuna 3 arkadaş katıldık. Genel anlamda çok keyifli bir geziydi. İlk olarak müthiş bir gruba denk geldik çok şanslıyız. Turumuzdaki herkese uyumundan dolayı çok teşekkür ederim. Lakin bu turu gerek zaman yönetimi gerekse engin tarih bilgisiyle bize muhteşem kılan rehberimiz Saadettin Esen'e ayrıca teşekkür etmek isterim. Bilgisini aktarırken keyifle dinlemenizi sağlıyor. Ve çok yardımcı. Tekrar teşekkürler Saadettin bey ve Pronto. :)

nurel erbağı 11/05/2016 15:55:58

12.3-19.3.2016 tarhinde 3 arkadaş büyük italya turuna katıldık.çok güzel bir seyahat oldu.bizi rahatsız eden kahvaltılardı bazı otellerin buda sanırım turun ekonomik olmasından kaynaklı idi.ancak genede bu yolculara hissettirilmemeli idi.tur sayımız az olduğundan turlara katılım sağlamadaki zorluklarımız oldu ancak tur rehberimizin iyi yönlendirmesi ile bazı turları kendimiz yapmak zorunda kaldık.kendisine burdan çok teşekkür ederim .onunla seyhat ibr zevkti yürüyen kütüphane gibi..

Gulhan Sezer 09/05/2016 09:52:44

Rehberimiz burak beye cok tesekkur ediyorum bize guzel anilari yasattigi icin birde kahvaltilar ve yataklar daha iyi olabilir 3. Cu kisiye sevgiler

MELİKE KOCABURAK 02/05/2016 09:44:00

Melike Kocaburak: 17/Nisan gidis 24/Nisan donus Buyuk Italya olarak,Selami Kalemci Tur rehberimiz esliginde mukemmel bir tatil yaptik.Hersey cok guzeldi.. Tur rehberimizin tarih bilgisini degisik zamanlarda iki uc defa tekrarlamasi sonucu tum bilgiyi hafizama kaydetmis bulunuyorum..Italya'nin her sehrine ayri ayri hayran kaldim.. Fakat her şeye rağmen bu turu gerçek bir kültür turu yapan tek faktör rehberimiz Selami Kalemci oldu! Italya ya ayak bastığımız andan itibaren bizlere gösterdiği yakın ilgi alakanın yanı sıra, ziyaret ettiğimiz her noktada bizlere aktardığı müthiş detaylı bilgilerle bu tatili Mükemmel hale getirdi. Tabi ki Pronto Tur olarak boyle bir rehbere sahip olduğunuz icin kutlamak isterim ve cok rehber görmüş bir tatilci olarak tüm içtenliğimle söylemek isterim ki rehberimiz Selami Kalemci olmasaydi bu kadar mukemmel bir tatil olmazdi

Sedef Ozcan 30/04/2016 23:07:54

23-30 Nisan tarihlerinde gerçekleşen Büyük İtalya turundan bugün döndük. 1 hafta boyunca rehberimiz Saadettin Esen ile muhteşem bir tur gerçekleştirdik. Saadettin Bey çok güleryüzlü, yardımsever, vaktinizi efektif kullanmanız için elinden geleni yapan, hepsinden önemlisi müthiş donanımlı biri. Sayesinde tarihe derin bir yolculuk yaptık, keyifle seyahat ettik ve lezzet duraklarını da keşfettik. Buradan kendisine ve Prontotour çalışanlarına tekrar teşekkür ederim.

Demet Tekin 27/04/2016 09:49:35

16-23 Nisan arasında katıldığımız İtalya turunu anlatmaya nerden başlasam diye düşünüyorum.Dünyanın en güzel ülkerinden biri olan İtalya’ya kesinlike Pronto turla gidilmeli.İlk kayıt işlemlerimizden,dönüşümüze yapılan tüm organizasyonlarda bir turdan beklenilenin çok daha üzerinde gerçekleşti herşey. Bambaşka bir ülke ve bambaşka bir kültürdeyken ufuk ayrıntılara takılmamak,ve Anı’ı yaşayarak, AN’nın tadını çıkarmak lazım herzaman.Ama turumuzda,bizi rahatsız eden,dile getirebileceğimiz, bu ufak ayrıntılar bile olmadı kesinlikle.Herşey çok keyifliydi.Havaalanından alınmamız,otellere yerleşmemiz,şehirlerarası transferlerimiz ancak bu kadar hızlı,planlı,güvenli,eğlenceli ilerleyebilirdi.Bu organizasyonlarda emeği geçen tüm pronto tur çalışanlarına çok teşekkürler. Ve tabi ki gezimizin değerlisi rehberimiz FIRAT ALAGÖZ. Biz çok şanslı bir gruptuk .Çünkü rehberimiz Fırat Bey’di.Bizi karşıladığı İstanbulda’ki havaalanından başlamak üzere,kendisinin güleryüzlü enerjisi,gruplar arasındaki koordinasyonu,planlamaları,bize yol boyunca anlatığı italya hikayeleri,tarih bilgisi,sanat bilgisi,tatilimizin güzel geçmesi için hepimize ayrı ayrı sunduğu çözümler,tavsiyeleri ve profesyonelliği mükemmeldi.Kalabalık bir grupla geziyor olmamıza rağmen,gezi boyunca Fırat Bey’in ilk günden başlamak üzere son güne kadar yaptığı tüm organizasyonlar ve sistemi sayesinde herşey çok güzel ilerledi.İtalya zaten çok güzel bir ülkeydi.Kendisiyle birlikle İtalya’yı gezerek ve ondan dinleyerek bir kez daha İtalya’ya hayran kaldık,hatta dönmek istemedik :) Rehberimiz FIRAT ALAGÖZ’e çooook teşekkürler. Pronto turla birlikte,başka güzel ülkelere,güzel anılarla gezmeye devam… :)

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

ÖDEME SEÇENEKLERİ

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?