Yunan Adaları (Gemi Turları)


*Louis Olympia Gemisinde 3 gece 4 Gün tam pansiyon konaklama
*Yemeklerde alınan çay, kahve, süt, açık su 
*Özel içki ve içecek paketi (günlük 8 adet)
*Gemideki tüm eğlence ve aktiviteler
*Gemi firmasının verecegi Türkçe rehberlik veya hostes hizmeti
*Liman vergileri + gemi personel bahşişi (82.-€)
*Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Aile yanında 0-16 yaş çocuklar sadece vergi+sigorta öder.

Fiyata dahil olan özel içecek paketi:
Yetişkinler için
2 adet alkollü içki (Kırmızı, Beyaz, Rose Şarap veya Uzo)
4 adet alkolsüz (soft) içecek (tercihinize göre)
2 adet şişe su

Çocuklar için
8 adet alkolsüz (soft) içecek (tercihinize göre Kola, Meyve suyu, Soda, Limonata vb)

*Gemideki tüm alkollü ve alkolsüz içecekler (Özel içki ve içecek paketine dahil olan ve/veya öğünlerde ikram edilen içki ve içeceklerin dışında kalan)
*Herşey dahil limitsiz paket farkı (alkollü ve alkolsüz limitsiz içki ve içecek paketi 9.-euro günlük. Kabinde kalan bütün kişilerin alması gerekmektedir. 1 kişinin almasına gemi tarafından izin verilmemektedir. )
*Kişisel harcamalar
*Gemi şirketi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
*Vize Bedeli (120.-euro)
*Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kişi başı 1000 €uro ile sınırlı olarak ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.


Önemli : 10 yıldan eski olmasına rağmen halen süresi olan yeşil pasaportların 24 Kasım 2015 tarihine kadar kullanabileceği öngörülse de bu tip pasaportların bazı ülkelere girişi engellenmektedir.Seyahat öncesi gideceğiniz ülkenin ilgili Konsolosluk ve Büyükelçiliklerine danışılmasını tavsiye ederiz.
Tek girişli Schengen vizesi gerekmektedir.

Pasaportunda Kıbrıs giriş-çıkış kaşesi olan misafirler Yunan Adalarına giriş yapamazlar.
Alternatifler yükleniyor

1.GÜN KUŞADASI - PATMOS

Gemiye biniş saatleri 09:00 - 11:00 arasındadır. Kuşadasından saat 13:00de hareket

Patmos'a saat 16:00da varış. Bembeyaz evleri ile tipik Akdeniz mimarisini ve kültürünü yansıtan Patmos, bir yeryüzü cenneti. Feribotlar, yatlar ve gezi tekneleri genellikle, adanın merkez ve liman şehri olan Skala`da demirliyor. Çok sık ve lüks bir havaya sahip olan şehirde çok sayıda hediyelik eşya dükkânı ve butik var. Limandan adanın büyük kumsallarına her gün kayık ve küçük tekne turları düzenleniyor. Gemimizin hareketi saat 21:00de
(Hava şartlarına göre limana inişler tekne ile yapılabilir)

2.GÜN GİRİT-SANTORİNİ

Girit e varış saat 07:00.Girit`in en önemli ve ticari limanı olan Heraklion, ünlü Knossos antik kenti turistlerin en çok ilgisini çeken yerdir. Heraklion için Girit`in başkenti diyebiliriz.Gemimizin hareketi saat 11:30

Santorini'ye saat 16:30 da  varış
Siyah kum sahillerinin yukarısında volkanik kayalara tutunan beyaz köyleriyle ünlü Santorini Adası, ismini 13. Yüzyılda Azize Irene`ye atfen almış. Ada`daki en önemli yerler Akrotiri, Antik Thira, Fira ve Oia bölgeleri. Adanın merkezi olan Fira, 1956 depreminden sonra yeniden kuruldu. Harika bir manzaraya sahip olan bu merkez, küçük liman Skala Fira`ya 580 basamak uzaklıkta. Bu limana teleferik veya basamaklar üzerinden katırla ulaşmak mümkün. Adanın üçüncü büyük limanı olan Oia depremden sonra geleneksel bir yerleşim birimi halini almış. Neo-klasik malikânelerle çevrili Oia gizemli olarak kabul edilir. Gemimizin hareketi saat 21:00de
(Hava şartlarına göre limana inişler tekne ile yapılabilir)

3.GÜN PİRE - MİKONOS

Pire'ye saat 06:00 da varış. Pire, başkent Atina`nın şirin bir limanı, küçük otelleri sevimli görünümü ile güzel bir kenttir. Atina da Eski Yunan Medeniyetlerinin en güçlü sembolü Pantheon, Akropolis`in üzerinde yer alır. Daha aşağıda tavernalar ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu Plaka`da günün ve gecenin ritmini yakalamak mümkündür. Gemimizin hareketi saat 11:00 da

Mikonos'a saat 18:00 da varış
. Mikonos kasabası beyaz renkli dar sokakları ve küp seklindeki evleriyle en çok ziyaret edilen ve en pahalı Yunan Adası`dır. Adanın asıl müdavimlerini dünya jet sosyetesi oluşturur. Yunanistan`ın en gösterişli adalarından biri olan Mikonos 1615 yılında kurulmuş. Kumsallarıyla ünlü olan bu Ada`nın en iyi kumsalı güney kıyısında yer alıyor. Mikonos kasabasından 4 kilometre mesafede olan bu kumsalın adi Platis Gialos. Arkasında otel ve restaurantlarin yer aldığı bu kumsal adanın başlıca plajı. Mikonos; daracık sokakları, beyaz evleri, yollara taşmış pembe, beyaz çiçekleri ile bir Ege klasiği. En sıra dışı özelliği ise Ada`da yer alan Çıplaklar Kampı. Gemimizin hareketi saat 23:00 da
(Hava şartlarına göre limana inişler tekne ile yapılabilir)

4.GÜN KUŞADASI

Kuşadası'na saat 07:00de varış

GEMİ ÖZELLİKLERİ

TEKNİK ÖZELLİKLER
Yıldızı: 4****
Tonaj: 37.584 GRT
Uzunluk: 215 m
Genişlik: 28.4 m
Seyir hızı: 20 knots
Güverte: 11
Asansör: 7
Stabilizatör: Var
Geminin Klası: DNV
Elektrik Akımı: 110/220
KABİNLER VE PERSONEL
Toplam Kabin: 724
İç Kabin Sayısı: 306
Dış Kabin Sayısı: 418
Personel Sayısı:550
Personel uyruğu: Avrupa ve Uluslar arası
KABİN ÖZELLİKLERİ 
Bütün kabinlerde özel banyo,tuvalet,kilima,TV, kasa,saç kurutma makinesi ve suitlerde buzdolabı standarttır.
GEMİ KULLANIM ALANLARI
Seven Seas Restaurant Lido Cafe Pool Grill Mast Bar Lido Bar SKY Bar (360°) Blake’s Can Can Lounge Royal Casino Clipper Bar Oklahama Lounge Badminton, Jogging,basketbol 2 Büyük Yüzme Havuzu Çocuk Havuzu Saunalar Fitnes Merkezi Çoçuk Kulübü Video Salonu Oyun Salonu Güzellik Salonu & SPA Kütüphane İnternet Cafe Duty Free Mağazaları Sağlık Merkezi

CELESTYAL OLYMPIA

Tonaj: 40,876 grt
Uzunluk: 207,10 m
Genişlik: 27,6 m
Derinlik: 6,2 m
Hız: 16 mil
Yolcu katları: 10
Asansörler: 6

KABİNLER

İÇ KABİN

DIŞ KABİN

BALKONLU KABİN

KAT PLANI

WEB SİTESİ

http://www.celestyalcruises.com

GEMİ ŞİRKETLERİ GENEL İPTAL ŞARTLARI

Gemi şirketlerinin iptal şartları şirketlere göre değişiklik göstermektedir.

Celestyal Cruises

Kayıttan itibaren: 40 gün kalatoplam tutarın %25
39 gün: 15 gün kalatoplam tutarın %50
14 gün: 0 gün kala toplam tutarın %100

** Promosyon turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesine dikkat ediniz.
** Promosyon turlarımızda otel mesafeleri şehir merkezlerine uzaktır.  
** Misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda bir program için 2 farklı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu programların rehberi ve kullanılan otobüsleri ortaktır.
** Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür.  
** Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
** Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
** Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
** Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
** Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
** Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teğit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
** Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
** Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
** Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
** Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
** Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.
** Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
** Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda Prontotour sorumlu tutulamaz.
** Programda verilen yol mesafeleri resmi KM mesafeleridir. Ancak trafik, hava şartları, yol çalışmaları, gidilen ülkenin coğrafi konumu ve yol şartları gibi durumlar ile karşılaşıldığında verilen yaklaşık süreler değişebilir.
** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
** Türk Hava Yolları uçuşlarıyla düzenlenen turlarımızda gidiş uçağını kaçıran ya da bir sebepten dolayı gidiş uçuşunu kullanmayan misafirlerimizin dönüş uçuşlarını kullanmaları mümkün değildir. THY, gidiş-dönüş olarak düzenlenen biletlerde gidiş uçuşunda check-in yapılmaması ve boarding alınmaması durumunda bileti tümden iptal etmektedir. Turumuzun gidiş uçuşunu kullanmayan misafirlerimizin, tura katılacaklarsa gidiş-dönüş biletlerini münferit olarak kestirmeleri gerekmektedir.
** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru
** Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizin kopyasını yanınıza alınız.

Ece Atilla 15/08/2017 13:37:10

08/08/17-12/08/17 tarihlerinde 4 gece 5 gün konaklamalı ve vizeli celestyal olympia gemisi ile Kuşadasından tura katıldık. Herşey dahil ve dış kabin olması turu daha güzel hale getirdi. Kaptanın galasına katılmak değişik bir tecrübe :) Gemideki mürettebat ve rehberlerimiz Yiğit, Nazan ve Hakan da gülen yüzleri ve yardımseverlikleriyle hep yanımızda oldular. Yemekler çok güzeldi düşünmeye gerek yok onlar yani gemi sizin için düşünmüş :) Turu satın aldığımız Burcu Bıyıklıya da ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederiz. Sıra bir sonraki turumuzda ;)...1/1

Serkan cengiz 31/05/2016 18:16:07

Selam 17-05 28-05 tarihleri arasında sanfirancisko başlangıçlı pasafik turumuzda bizimle çok ilgilenen rehberimiz Serhan bülbüle çok teşekkür ediyorum ben çok sayıda farklı firmalarla yurt dışı seyahatler yaptım bu seferki Amerika kesinlikle şu ana kadar yaptığım en iyi seyahatti Serhan bey bizim çok alakalı davrandı bir tur rehberi değilde bizim arkadaşımız gibiydi ve ayrıca bizi newyorka karşılayan rehberimiz Engin beye ayrıca teşekkürederim Serhan'a ve Engin'e selam Pronto ile seyahatlere devam

Emel Köse 22/03/2016 15:21:58

Pronto ile yine bir Amerika ve yine muhteşem bir Serhan Bülbül rehberliği:) Serhan'a selam pronto ile turlara devam. 30 Ocak çıkışlı Miami-Bahamalar ve Orlando turu muhteşemdi. Özellikle dokuz yaşındaki kızımla olacağım ve daha önce hiç gemi yolculuğu yapmamış olmamızın verdiği endişeler yine Pronto ve Serhan sayesinde son bularak keyfe dönüştü. Gemi ile tur deneyimi yaşamak ve gemideki yemekler için de Sehan'dan tavsiye almak, çocukla hem Amerika hem de gemili tura cesaret etmek için Serhan çok önemli bir neden... Teşekkürler...

Ferhan ATEŞ 11/01/2016 14:37:47

5-23/ Aralik/2015 tarihinde Prontotour ile Arap yarimadasını gemi ile kesfet gezisine 14 kisilik bir grup ile katildık.Rehberimiz Verda Aymete ile bu inanılmaz güzellikleri beraberce yasadik.Rehberimiz Verda mukemmel kisiligi ve bilgisiyle bizlere çok güzel günler yaşattı. Bu tura katılmakla ne kadar isabetli bir karar vermisiz.Gemi harika idi.Ama her şeyden önce harika olan kisi Verda hanimdı,kendisine ve pronto ailesine boyle bir rehbere sahip oldukları için teşekkürler...Diğer gezilerde buluşmak dileğiyle sevgiler.

Alim Gürerk 11/01/2016 11:48:39

28 Kasım-18 Aralık 2015 tarihleri arasında, Firmanızın organizatörlüğünde, Costa Pasifica Transatlantiği ile Güney Amerika Turuna katıldık. İstanbul’dan bindiğimiz THY uçağıyla önce Torino’ya, buradan da gemiye binmek üzere, otobüsle Savona Limanına geldik. Buraya kadar her şey güzel geçmişti. Ancak limanda durum tam bir facia idi. Geziye katılacak diğer yolcularla birlikte, çok geniş, içinde oturabilecek bir yer olmayan, hangar görünümlü büyük bir salona alındık. Adım atacak yer yoktu. Çoğu insan yerlere uzanmıştı. Geminin hareketine de oldukça uzun bir zaman vardı. Ancak bastonumdan destek alarak zorlukla ayakta durabiliyordum. Bu durumda, yaklaşık, 2-2,5 saat geçtikten sonra, bana zorlukla bir tekerlekli sandalye bulundu. Onun sayesinde, eşim ve ben biraz ilerleyebildik. Nihayet uzun çabalardan sonra polis kontrolünü geçebildik. Tam her şey bitti, artık gemiye girebiliriz derken bu defa çok daha uzun bir kuyrukla karşılaştık. Bu kuyruk dar bir koridordaydı. Sonunda ise gemi girişinde fotoğraf çekilen nokta bulunuyordu. Oradan da geçtikten sonra gemiye girip kamaramıza ulaştık. Öyle bir oh çektik ki, anlatamam. Buraya kadar anlattığım bölümde geçen olayların Pronto Tur’la ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Bundan sonra gezi, önceden bize anlatılanlara uygun olarak geçti. Her hangi bir tatsız sürpriz ile karşılaşmadık. Oldukça güzel bir geziydi. Fiyatlar uygundu. Ancak rehberler tarafından düzenlenen ekstra turların fiyatlarının yüksek olduğunu düşünüyorum. Rehberlerimiz; Sn. Ayhan Kalyan ve Sn. Sertaç Apanay, turun başlangıcından bitimine kadar, katılımcıları memnun etmek için canla başla gayret gösterdiler. Bunda da gayet başarılı oldular. Kendileriyle görüştüğüm diğer misafirler de genel olarak aynı görüşteydiler. Böylesine beyefendi, kibar, nazik, bilgili ve çalışkan rehberlere sahip olduğunuz için sizleri kutlarım. Bundan sonra yapacağımız gezilerde, Pronto Tur’u öncelikle dikkate alacağımızı memnuniyetle belirtmek isterim. Saygılarımla, Alim Gürerk E.Kurmay Albay

cengiz alabaz 28/12/2015 11:58:55

28 Kasımda başlayan Costa Pasifica Translantik ile Güney Amerika turunu başarıyla realize Pronto şirketinden Umut bey, Bilgi birikimi açısından donanımlı ve vizyonlu rehberlerimiz beyefendi kişiliklerinin yanında sorumlu, yönetme konusunda, mahir konumundaki başta Sertaç Apanaya ve Ayhan Kalyana teşekkür ve takdirlerimi sunuyorum.. Umarız sizler hancı bizler yolcu olduğumuz sürece yollarımız yine kesişecek RÜYA GEZİLER devam edecek..Teşekkürler pronto ..Teşekkürler yakışıklı beyefendi rehberlerimiz..Sevgilerimi gönderiyorum..

Mihrican Ulubent 14/10/2015 14:24:50

6-10 Ekim tarihlerinde Celestyal Odiessia gemisi ile yunan adalarında 4 günlük bir seyahat geçirdik.Eşim ve ben özellikle Aytunç bey ve ekibine ayrıca gemide bulunan animasyon grubuna en sonda güler yüzlü gemi personeline çok teşekkür ederiz. Çok eğlenceli ve hareketli bir tatil oldu bizim için herkese şiddetle tavsiye ediyorum.

ÖDEME SEÇENEKLERİ

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?