Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Uçakla Antakya Samandağ Keşif Ve Gurme Turu 2 Gece Pgs Hy İle
Gurme Ve Keşif Turları

Son 6 Kişi
30/12/2019 - 01/01/2020
2 Gece - 3 Gün
1.270 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

ANTAKYA - SAMANDAĞ - VAKIFLI KÖYÜ - ÇEVLİK - TİTUS TÜNELİ - MOZAİK MÜZESİ - KATOLİK KİLİSESİ - İPEK DOKUMA EVİ - MOZAİK ATÖLYESİ - KÜNEFE VE HUMUS YAPIMI
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
1,270 TL
İlave Yatak
1,200 TL
Tek Kişi
1,470 TL
Çocuk
(3 - 6 Yaş) 850 TL
(7 - 12 Yaş) 1,100 TL

ULAŞIM BİLGİLERİ

GİDİŞ: PEGASUS HY İLE / SABİHA GÖKÇEN - HATAY HAVAALANI / SAAT: 09.10 UÇUŞU İLE

DÖNÜŞ: PEGASUS HY İLE / HATAY HAVAALANI - SABİHA GÖKÇEN / DÖNÜŞ: 17.40 UÇUŞU İLE

*  Otellerde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

*  Turizm Belgeli Araçlar İle Ulaşım

*  Prontotour Güvencesi      

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Prontotour Otobüs İçi İkramları

*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

*  Gidiş - Dönüş Havaalanı Servisleri

*  Tüm Öğlen  Ve Akşam Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

Alternatifler yükleniyor

1.GÜN: DÖVER KÖYÜ KÖY KAHVALTISI – HARBİYE ŞELALELERİ – HATAY ARKEOLOJİ VE MOZAİK MÜZESİ – MOZAİK ATÖLYESİ - HABİB- İ NECCAR CAMİİ – KATOLİK KİLİSESİ

Turumuz, sizleri 04.30 Beylikdüzü Migros Önü, 05.00 Yenibosna Airport AVM, 05.30 Şişli Prontotour Merkez Ofis Önünden, 06.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanından, bineceğimiz servisimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanına transfer oluyoruz. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Alana kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızla 06.30‘da Pegasus Havayolları Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor Pegasus Hy ile saat 09.10 Sabiha Gökçen - Hatay uçuşu ile Doğu’nun Kraliçesi olarak adlandırılan Hatay’a uçuyoruz. Bizi burada karşılayan aracımızla şehri keşfetmeye başlıyoruz. İlk başta sabah kahvaltımızı alacağımız Döver Köyüne hareket ediyoruz. Serpme şeklinde alacağımız kahvaltımızın (Ekstra) ardından Tarihi şehrimizi gezmeye başlıyoruz. Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan şelaleleriyle meşhur Harbiye’ye hareket ediyoruz. Bu doğal güzelliği yakından gördükten sonra Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği ve an itibariyle Türkiye’nin en büyük Mozaik Müzesi konumundaki Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi'ne hareket ediyoruz. Hizmete yeni açılan bu muhteşem müze, sizleri büyüleyecek cinsten. Müze gezimizin ardından mozaik ustası Mehmet Ustanın atölyesini ziyaret ediyoruz. Ustamızdan mozaiklerin ve heykellerin öyküsünü dinleyip mozaik ve taşın nasıl işlendiğini öğreniyoruz. Sonrasında Boğaziçi Neccar Konağına giderek yöresel tatları deniyoruz. Ardından Anadolu coğrafyasında ilk inşa edilen camilerden biri olan Habib- i Neccar Camii’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında eski Antakya caddelerinden yürüyerek tarihi evleri ve yapıları görerek Katolik Kilisesini ziyaret ediyoruz. Kilise gezimizin ardından tarihi bir yapıda olan otelimize hareket ediyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Döver Köyünde Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Boğaziçi Neccar Konağında Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Antakya Otelleri

Rota: Antakya Çevre Gezileri (60 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 60 Km

Otele Giriş Saati: 18.00

2.GÜN: SAMANDAĞ – HZ. MUSA’NIN AĞACI – VAKIFLI KÖYÜ – ÇEVLİK PLAJI – TİTUS TÜNELİ – BEŞİKLİ MAĞARA – SAİNT PİERRE KİLİSESİ – KÜNEFE YAPIMI

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Hatay’ın sahil kenti olan Samandağ ilçemize hareket ediyoruz. İlk olarak Hıdırbey Köyü’nde Hz. Musa’nın Asası’nın yeşerip bir çınar ağacına dönüştüğü asırlık çınar ağacını görerek gölgesinde kahvelerimiz içtikten sonra tandırda katıklı ekmeğin tadına bakıyoruz. Daha sonra köylülerin elleriyle yaptıkları nar ekşisi, zeytinyağı biber salçası, zeytin alma şansı buluyoruz. Ardından Türkiye’de başka bir örneği olmayan ve toplu bir halde bir köy yerleşimi şeklinde yaşayan tek Ermeni Köyü olan ve Türkiye’de ilk organik tarımın yapıldığı Vakıflı Köyü’ne hareket ediyoruz. Vakıflı Köyü’nde kiliseyi ziyaret edip yöresel ürünleri almanız için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Türkiye’nin en uzun sahili olan Samandağ sahillerini görebileceğimiz Dor Mabedi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Dor Mabedi’ni ziyaret ettikten sonra Romalılar tarafından sel sularından Limanı korumak için yapılan Titus Tünelini hareket ediyoruz. Titus Tüneli içersinde yürüyüşümüz sırasında kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olan Beşikli Mağara’yı da geziyoruz. Daha sonra deniz mahsulleri ağırlıklı öğle yemeğimizi aldıktan sonra Hatay şehir merkezine dönerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen ve “Hristiyanlık” isminin ilk kez zikredildiği Saint Pierre Kilisesini geziyoruz. Sonrasında Çınaraltı Künefeye giderek künefenin yapılışını görüp, tadıyoruz. Ardından otelimize hareket ediyoruz. İsteyen misafirlerimiz ile müzikli bir akşam yemeği (Ekstra) için otelimizden hareket ediyoruz. (Gece Turları, Ekstralar: Tüm gece turları ekstra olup katılıma ve kişi sayısına bağlı olarak gerçekleştirilir.)

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Dervişhan Restaurantta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Rota: Antakya – Hıdırbey Köyü (25 km) Hıdırbey Köyü – Vakıflı (5 km) Vakıflı – Çevlik (10 km) Çevlik – Antakya (30 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 70 Km
Otele Giriş Saati: 17.00

3.GÜN: DEFNE KOZA EVİ – AFFAN KAHVESİ – HAYTALI TATLISI – UZUN ÇARŞI – HUMUSCU İBRAHİM USTA - DEFNE SABUN YAPIMI - PÖÇ KASABI VE KEBAP SALONU

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Antakya’da devam eden zanaat dallarından biri olan ipek dokumacılık hakkında bilgi almak için Defne Koza Evine gidiyoruz. İpek böceği yetiştirme, kozadan iplik elde etmek, tezgâh hazırlama ve ipek dokumasını görerek bilgi alıyoruz. Burada hem ipek dokuma hem de yöresel ev yapımı reçelleri almanız için kısa bir mola veriyoruz. Sonrasında Defne yağından yapılmış sabunların üretimini görmek için Semir Ustanın Atölyesine hareket ediyoruz. Sabun üretimini gördükten sonra  tarihi kahvelerden biri olan Affan Kahvesine giderek hem kahvelerin hem de buraya özgü Haytalı tatlısının tadına bakıyoruz. Sonrasında Humuscu İbrahim Ustanın yerine giderek humus yapımını görerek tadıyoruz. Son olarak alışveriş molası için Uzun Çarşı'da (baharat, yöresel peynirler, vs) serbest zaman veriyoruz. İsteyen misafirlerimiz Uzun çarşı yakınındaki Pöç Kasabı ve Kebap Salonunda Tepsi kebapı veya Kağıt kebabının tadına bakabilirler.  Alışveriş molamızın ardından Havaalanına hareket ediyoruz. Pegasus havayollarının 17.40 uçağı ile İstanbul’a dönüyoruz. Havaalanında bizi bekleyen servisimiz siz sayın misafirlerimizi, diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Humuscu İbrahim Ustada Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Antakya Çevre Gezileri (40 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 40 Km

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 170 Km

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

** Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

** Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir.

** Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir.

** Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

** Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

** Program zamanlamasında Hava,Yol,vb... nedenler ile rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

** T.C. kimlik numaralı hüviyeti olmayan misafirlerimiz (yabancı uyruk, çifte vatandaşlık vb...), tur paket rakamına ek olarak ödeyecekleri bedeli kayıt esnasında öğrenebilirler.

** Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 5 Yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

** Uçaklı tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir. Tur hareketine 24 saat kalaya kadar tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri vb... detaylar iletilecektir.

** Uçaklı tur programlarımızda uçakta taşınabilir valiz hakkı, bagaj bölümü için 15 Kg, kabin bölümü için 8 Kg ile sınırlıdır.

** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda kabin bölümünde bulundurulabilir sıvılar için kısıtlamalar sözkonusudur. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru

** Batum (Gürcistan) çıkışında, TC nüfus cüzdanı veya pasaport dışında hiçbir kimlik geçerli değildir. Yurtdışı çıkış harcı misafirlerimize aittir. 18 yaş altındaki çocuklar, annesi ve babası ile aynı anda turda değil ise (tek ebeveyn veya akraba vb…), Noter onaylı Muvafakatname ile çıkış yapabilir. Tüm kimliklerde (çocuk kimliği olsa dahi) fotoğraf olma zorunluluğu vardır. Pvc kaplaması, yıpranmış, eskimiş, açılmış kimlikler giriş esnasında Batum polisi tarafından kabul edilmemektedir. **

** Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.**

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?