Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

UÇAKLI ADANA LEZZET FESTİVALİ TURU 2 GECE PEGASUS HY İLE
Festival Turları

Son 6 Kişi
05/10/2019 - 07/10/2019
2 Gece - 3 Gün
1,300 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

ODA KAHVALTI - ADANA - FESTİVAL ALANI - YAŞAR KEMAL KÜLTÜR EVİ - PAMUK HASATI - ALMAN KÖPRÜSÜ - KAPIKAYA KANYONU - TARSUS
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
1,300 TL
İlave Yatak
1,200 TL
Tek Kişi
1,500 TL
Çocuk
(3 - 6 Yaş) 900 TL
(7 - 12 Yaş) 1,050 TL

ULAŞIM BİLGİLERİ

GİDİŞ: PEGASUS HAVAYOLLARI İLE / SABİHA GÖKÇEN - ADANA HAVAALANI / SAAT: 07.40 UÇUŞU İLE

DÖNÜŞ: PEGASUS HAVAYOLLARI İLE / ADANA HAVAALANI - SABİHA GÖKÇEN / SAAT: 22.45 UÇUŞU İLE

*  Otellerde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

*  Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım

*  Prontotour Güvencesi

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Prontotour Otobüs İçi İkramları

*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Biletleri

*  Gidiş - Dönüş Havaalanı Servisleri

*  Tüm Öğlen ve Akşam Yemekleri

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

Alternatifler yükleniyor

4– 6 Ekim 2019 tarihlerinde “Gelenekselin Gücü Adına!” temasıyla düzenlenecek 3. Adana Lezzet Festivali, Adana’nın “en” yerel ve “en” geleneksel mutfak kültürünü dünyaya tanıtacak. Adana Valiliği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek festival, uluslararası yıldız isimlerin katılımıyla üç gün boyunca Adana’da bir gastronomi şöleni sunmaya hazırlanıyor. Merkez Park’ta kurulacak dev festival merkezinde, Adana’nın sahip olduğu en geleneksel ve yerel mutfak kültürü uluslararası boyutta bir uygulama ve katılımla tüm ziyaretçilere yaşatılacak. 3. Adana Lezzet Festivali kentin önde gelen lezzet markalarının stantlarıyla renklenirken, alanda kurulacak çeşitli etkinlik noktalarında gastroshowlar, tadım seansları, söyleşiler ve mutfak atölyeleri gerçekleşecek. Birbirinden özgün yerel ve ulusal şeflerin yanı sıra, Michelin yıldızlı uluslararası şeflerin gastroshowlarının yer alacağı festival, Adana’nın birbirinden nefis lezzetlerini doya doya yemeye imkân tanırken; aynı zamanda gastronomi dünyasını Adana’da buluşturacak.

1. GÜN: LAVANTA KOKULU KÖYDE KAHVALTI - ADANA TAŞ KÖPRÜ - SİNEMA MÜZESİ - SABANCI CAMİİ - SEYHAN BARAJ GÖLÜ - FESTİVAL ALANI

Turumuz; Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen – Adana 07:40 uçuşu ile başlamaktadır. Sabiha Gökçen havaalanı için, kullanmak isteyen misafirlerimiz için; 03.15 Beylikdüzü Migros Önü, 03.45 Yenibosna Airport AVM, 04.15 Şişli Prontotour Merkez Ofis Önü, 04.45 da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanından hareket eden ücretsiz servislerimiz bulunmaktadır. (Servis saatleri uçuş saati değişikliğine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Uçaklı turlarda, tur öncesi servis saati bilgilendirilmesi yapılmaktadır.) Servis kullanmayıp, havaalanına kendi imkânlarıyla gelen misafirlerimizin en geç saat 05.30’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nda olması gerekmektedir. Havaalanında nüfus cüzdanı / ehliyet ile uçuşumuz için check-in işlemlerimizi yaptıktan sonra Adana’ya hareket ediyoruz. Adana’da Lavanta kokulu köyde alacağımız kahvaltının (Ekstra) ardından gezimize başlıyoruz. İlk başta Adana şehir merkezindeki gezi noktalarımızı gezmeye başlıyoruz. Adana'daki gezi noktalarımız ise; Sabancı Camii, Tarihi Taş Köprü, Büyük Saat Kulesi, Ramazanoğlu Konağı (Panoramik), Ulu Camii ve Külliyesi, Sinema Müzesi, Seyhan Baraj Gölü olacaktır. Şehir merkezindeki turumuzun ardından festival alanına giderek rehberimizin vereceği uzun serbest zamanda yerel tatları deneme fırsatı (Ekstra) buluyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Festival Alanında Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: 3 Veya 4 * Otelde Konaklama

Rota: Adana Çevre Gezileri (50 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 50 Km

Otele Giriş Saati: 19.00

2. GÜN: PAMUK HASADI - HEMİTE YASAR KEMAL KÜLTÜR EVİ - ASLANTAŞ AÇIKHAVA MÜZESİ - FESTİVAL ALANI

Turumuz; otelde sabah kahvaltımızı alıyoruz. Sonrasında erken bir saatte otelden ayrılarak bizim için ayrılmış olan pamuk tarlasına giderek pamuk hasadına emeğimizi katarak ortak oluyoruz. Pamuk hasadının ardından romanlarında bol bol Çukurova ve Toroslardan bahseden Yaşar Kemal'in doğduğu Hemite köyüne (Gökcedam) Çukurova üzerinden hareket ediyoruz. Burada Yaşar Kemal Kültür Evi'ni ziyaret ederek bilgi alıyoruz. Sonrasında Karatepe Köyü'ne hareket ediyoruz. Cumhuriyetimizin ilk kadın arkeologu olan Halet Çambel'in uzun yollar boyunca kazı yaptığı Aslantaş'a giderek Türkiye'nin ilk Açıkhava Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimizin ardından Adana'ya geri dönerek Festival alanınında serbest zaman veriyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: 3 Veya 4 * Otelde Konaklama

Rota: Adana - Hemite (95 km) Hemite - Karatepe (40 km) Karatepe - Adana (130 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 265 Km

Otele Giriş Saati: 19.00

3. GÜN: ADANA ARKEOLOJİ MÜZESİ - ALMAN KÖPRÜSÜ - KAPIKAYA KANYONU - TARSUS - TARSUS ŞELALESİ

Turumuz; otelde sabah kahvaltımızı alıyoruz.  Otelimizden ayrılarak, ilk başta son yıllarda açılmış olan çok sayıda tarihi eseri barındıran Adana Arkeoloji Müzesi'ni geziyoruz. Sonrasında Karaisalı ilçesine hareket ediyoruz. Burada bazı filmlerde de kullanılmış olan ayrıca İstanbul Hicaz demiryolunun tamamlanması için yapılmış Varda Köprüsünü (Alman Köprüsü) görüp fotoğrafladıktan sonra bir doğa harikası olan Kapıkaya Kanyonu'nda küçük bir yürüyüş yaparak kanyonu ve kanyonu oluşturan Çakıt nehrini yakından görme şansına sahip oluyoruz. Sonrasında bölgenin tarihi bakımından en önemli noktası olan Tarsus'a hareket ediyoruz. Tarsus'ta gezilecek yerler ise; Eski Tarsus Evleri (Panoramik), Tarsus Şelalesi, Kleopatra Kapısı, Nusret Mayın Gemisi, Kırkkaşık Bedesteni olacaktır. Tarsus gezimizin ardından Adana Havaalanına hareket ediyoruz. Pegasus Havayollarına ait uçağımıza binerek İstanbul’a ulaşıyoruz. Sabiha Gökçen havaalanından kullanmak isteyen misafirlerimiz için Kadıköy, Şişli ve Yenibosna için servislerimiz bulunmaktadır. Servislerimizle sizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki Prontotour organizasyonunda görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşçakalın...

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR. DÖNÜŞ GÜNÜ

Rota: Adana - Karaisalı (55 km) Karaisalı - Tarsus (65 km) Tarsus Çevre Gezileri (10 km) Tarsus - Havaalanı (30 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 160 Km

Toplam Tur Mesafesi: 475 Km

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

        **  Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

        **  Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında ve Tek Bir Çocuk İçin Uygulanabilir. 0–6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir.

        **  Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 3 yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

        **  Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

        **  Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

        **  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

        **  Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

        **  2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

        **  Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

        **  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

        **  4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılarak rotasyon uygulaması gerçekleştirilir.

        **  Uçaklı turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Uçakların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır.

        **  Uçaklı turlarda Pronto Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Atatürk Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen’e ya da tersi değişikliklerde Pronto Tur, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

        **  Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Pronto Tur’un bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

        **  Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, Pronto Tur’un Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

        **  Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

        **  Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Pronto Tur’un sorumluluğu yoktur.

        **  Turların hareketi için minimum katılımcı sayısı aranmaktadır. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Pronto Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda Pronto Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

        ** Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 45’dur. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir.

        ** En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHILDIR.

Kübra BIDI 06/06/2019 11:50:50

Ailecek 4 kişi 03-05 haziran tarihli Ramazan Bayramı Gül Hasadı turuna katıldık. Rehberimiz Didem Hanım sayesinde dolu dolu, harika bir tur oldu bizim için. Bölgenin güzelliği ve Didem Hanım'ın enerjisi birleşince 2 günlük gezi bizi alıp götürdü İstanbul'un tüm stresinden. Gerek yurtdışı, gerekse yurtiçi bizi asla yanıltmıyorsunuz Pronto Tur ailesi. Herşey için teşekkürler.....1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?