Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

UÇAKLI EGE NİN BİLİNMEYENLERİ TURU 2 GECE PEGASUS HY İLE
Ege Köy Turları

Son 2 Kişi
12/10/2019 - 14/10/2019
2 Gece - 3 Gün
1,050 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

AKYAKA - AZMAK ÇAYI - MUĞLA - BELEN KAHVESİ - ESKİHİSAR - DİDİM - DOĞANBEY - SEFERİHİSAR - SIĞACIK - BADEMLER KÖYÜ - BARBAROS KÖYÜ
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
1,050 TL
İlave Yatak
970 TL
Tek Kişi
1,200 TL
Çocuk
(3 - 6 Yaş) 700 TL
(7 - 12 Yaş) 850 TL

OTELLER


EGEHAN (MUĞLA) /


NEA EFESSOS (SELÇUK) /

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

GİDİŞ: PEGASUS HY İLE / SABİHA GÖKÇEN - DALAMAN HAVAALANI / SAAT: 06.55 UÇUŞU İLE

DÖNÜŞ: PEGASUS HY İLE / İZMİR ADNAN MENDERES HAVAALANI - SABİHA GÖKÇEN / SAAT: 21.50

*  Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*  Selçuk Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

*  Turizm Belgeli Araçlar İle Ulaşım

*  Prontotour Güvencesi       

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Prontotour Otobüs İçi İkramları

*  Açık Büfe Veya Serpme 2 Sabah Kahvaltısı

*  Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Tüm Öğlen Yemekleri

*  Selçuk Akşam Yemek

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

*  Azmak Çayı Tekne Turu

Alternatifler yükleniyor

1. GÜN: MUĞLA – YAĞCILAR HANI – SAATLİ KULE - AKYAKA - AZMAK ÇAYI TEKNE TURU - KÖYCEĞİZ GÖLÜ - LEYLEK KÖY - AŞIKLAR YOLU

Değerli misafirlerimiz, sizleri sabah 03.00 Beylikdüzü Bizimkent Plaza İş Merkezi Önü - 03.30 Yenibosna Airport AVM (Metrobüs Yenibosna Durağı Yanı)  04.00 Şişli Prontotour Merkez Ofis Önü, 04.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önünden bineceğimiz servis aracımız ile Sabiha Gökçen havalimanına hareket ediyoruz. Alana kendi imkânlarıyla gelen yolcularımızın en geç saat 05.00’de Sabiha Gökçen Havalimanı’nda olması gerekmektedir. Havaalanında nüfus cüzdanı / ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi yapıyoruz. Pegasus Hava Yollarının 06:55 İstanbul (Sabiha Gökçen) - Dalaman uçuşu ile Dalaman'a hareket ediyoruz. Dalaman'da bizi bekleyen aracımıza binerek Köyceğiz şehir merkezine hareket ediyoruz. Dalyan çayının ana kaynağı olan Köyceğiz Gölü kenarında vereceğimiz kısa bir molanın ardından sırtını yemyeşil dağlara, eteklerini masmavi sulara yaymış sessiz, huzur dolu, Sakin Şehir unvanına sahip olan Akyaka’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi Azmak Nehri kenarındaki restoranımızda aldıktan sonra  ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek Gökova Körfezi’ne akan doğal bir akvaryum gibi olan Kadın Azmağında küçük bir motor turu (Ekstra) yapacağız. Koruma altına alınan bu bölge kahverengiyle, yeşilin ahenginin olağanüstü olduğu, yaz ortasında bile suyun sıcaklığı 8 dereceyi geçmemesi, şiirsel güzellikteki su altı bitki örtüsü, elinizle tutuverecekmiş hissine kapılacağınız balıkları, kaplumbağaları, üzerinde süzülen ördekleri sizleri kendisine hayran bırakacak. Sokaklar arasında kısa bir gezintinin ardından eski Türk filmlerin çekildiği mekânlardan biri olan devasa okaliptüs ağaçlarıyla çevrili eski Marmaris yolunda fotoğraf molası vereceğiz. Bugün son gezi alanımız ise Leylek Köy olarak da adlandırılan Akçapınar Köyü olacak. Binlerce yıldır Afrika ile Gökova arasında mekik dokuyan leylekler; barınma, yumurtlama ve kuluçka döneminde Gökova düzlüğünde yer alan Akçapınar Köyü'nü kullanıyorlar. Leylekleri kendi yuvalarında görüp fotoğrafladıktan (zamanına bağlı olarak) sonra köy meydanında alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından otelimizin olduğu Muğla Şehir merkezine hareket ediyoruz.  İlk olarak eskiden önemli bir ticaret merkezi olan günümüzde ise el dokuması halıların satıldığı Yağcılar Hanı’na gidiyoruz. Sonrasında yöreye has tahin helvasının tadına bakmak için kısa bir lezzet molası veriyoruz. Saatli Kuleyi gördükten sonra otelimize hareket ediyoruz.


Öğle Yemeği: Akyaka’da Balık Menusu (Ekstra) 
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Muğla Egehan Otel, Vb.
Rota: Dalaman - Köyceğiz (60 km) Köyceğiz - Akyaka (50 km) Akyaka - Muğla (30 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 140 Km
Otele Giriş Saati: 18.00

2.GÜN : DOĞANBEY KÖYÜ – BAFA GÖLÜ – ESKİHİSAR KÖYÜ – STRATONİKEİA ANTİK KENTİ – BELEN KAHVESİ - ŞİRİNCE AKŞAM YEMEĞİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Ormancı Türküsünün çıkış noktası olan Gevenes Köyü (Çaybükü’nde) Belen Kahvesinde çay ve kahve molası veriyoruz. Çay molamızın ardından antik kentin tam da içinde kurulmuş olan terkedilmiş Eskihisar köyünü ve Stratonikeia Antik Kenti’ni geziyoruz. Antik kentte göreceğimiz yerler; Halk Meclisi Binası, Agora, Tiyatro olacaktır. Köy gezimizin ardından Ege Bölgesinin en büyük gölü olan Bafa Gölünü (Panoramik) olarak görerek  hem öğle yemeğini almak için hem de antik dönemde inşa edilmiş üçünçü büyük tapınağı ziyaret etmek için Didim'e hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi eşsiz Apollon Tapınağın karşısında aldıktan sonra bu muazzam eseri geziyoruz. Tapınak gezimizin ardından Söke’ye bağlı geçmişteki ismi Domatia olan Doğanbey’e hareket ediyoruz. Köyümüzde ilk olarak Dilek Yarımadası Milli Parkına ait müzeyi ziyaret edip, milli park hakkında slayt gösterisi izliyoruz. Tarihi dokusunu koruyan köy içinde yürüyüş yaparak geçmişe geri döneceğiz. Entel Köy Efe Köye Karşı – Dedemin İnsanları filmlerinin çekildiği köyde çay molamızın ardından Selçuk'ta yer alan otelimize yerleşmek için hareket ediyoruz. Akşam yemeği için Şirince Köyüne (Ekstra) hareket ediyoruz. Akşam yemeğinden sonra köyde alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Didim'de Ev Yemekleri ve Balık Menusu (Ekstra)
Akşam Yemeği: Şirince Artemis Restaurantta Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Selçuk Nea Efessos, Vb.
Rota: Akyaka - Belen Kahvesi (50 km) Belen Kahvesi - Eskihisar (25 km) Eskihisar - Didim (100 km) Didim - Doğanbey (40 km) Doğanbey - Selçuk (70 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 285 Km
Otele Giriş Saati: 18.30

3.GÜN : BARBAROS KÖYÜ – BADEMLER KÖYÜ – SEFERİHİSAR – SIĞACIK – URLA - NECATİ CUMALI EVİ - DÖNÜŞ

Değerli misafirlerimiz, otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı veya serpme sonrasında Özdere - Gümüldür üzerinden Seferihisar'a hareket ediyoruz. Yöresel mimarisine, geleneklerine,  göreneklerine, sahip çıktığından dolayı 2009 yılında Türkiye’de Cittaslow (Yavaş Şehir) unvanını kazanmış olan Seferihisar’a gidiyoruz. bazı dizi filmlerin çekildiği Sığacık’ı geziyoruz. Burada, Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesi’ni, iç kalede inşa edilmiş ve otantikliğini kaybetmemiş evleri ve sokakları yürüyerek geziyoruz. Deniz kenarındaki molamızın ardından Susuz Yaz filminin çekildiği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığın 2012 yılında yaptığı yarışmayı kazanan Türkiye’nin en temiz köyü, ülkemizin tiyatrosu olan ilk ve tek köyü Bademler köyünü geziyoruz. Sonrasında buradan ayrılarak Yorgo Seferis – Neyzen Tevfik – Necati Cumalı ve Tanju Okan’ın memleketi olan Urla’ya ulaşıyoruz. Urla’da ilk olarak ünlü sair, oyun ve roman yazarı Necati Cumalı’nın Evini ziyaret ediyoruz. Evin yakınında yer alan Yorgo Seferis’in doğduğu evi görüp (panoramik), fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molası sonrası otantikliğini bir nebze kaybetmemiş olan bir nevi sanat sokağı haline gelen Zafer Caddesi’nde yürüyüş yapıp, Tanju Okan anısına yapılmış ve içinde heykeli barındıran Tanju Okan Parkında fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında İonya bölgesinin en önemli kentlerinden biri olan Klazomenai Antik kent kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Burada göreceğimiz yerler arasında; şehir surları, saray, ev yapıları, fırınlar ve bilinen Anadolu’da ilk zeytinyağı üretim tesisi olacaktır. Ardından son gezi noktamız olan Türkiye’de ilk temalı festivali olan Oyuk (Korkuluk Festivalini) gerçekleştiren Barbaros Köyü’ne hareket ediyoruz. Festival sonrasında köylülerin yaptıkları bu korkuluklar köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergileniyor. Hem bu korkulukları göreceğiz hem de çat kapı evi yazan bir köy evininin kapısını çalıp eve konuk oluyoruz. Ev gezimizin ardından İzmir Adnan Menderes Havaalanına hareket ediyoruz. Pegasus Havayollarına ait 21.50’de kalkacak olan İzmir – İstanbul Sabiha Gökçen uçağına check / in işlemlerimizi yaptırarak İstanbul’a ulaşıyoruz. İstanbul’a indiğimizde servis aracımız sizleri aldığı noktalara bırakıyor. Bir başka Prontotour organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz. Hoşçakalın…

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe veya Serpme Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Urla'da Serbest Menü (Ekstra)

Akşam Yemeği: Rehberimizin Tavsiye Edeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Rota: Selçuk - Sığacık (75 km) Sığacık - Bademler Köyü (15 km) Bademler Köyü - Urla (10 km) Urla - Barbaros Köyü (20 km) Barbaros Köyü - Havaalanı (65 km)

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 185 Km
Toplam Tur Mesafesi: 610 Km

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

SULTAN OTOGAR: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

** Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

** Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir.

** Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir.

** Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

** Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

** Program zamanlamasında Hava,Yol,vb... nedenler ile rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

** T.C. kimlik numaralı hüviyeti olmayan misafirlerimiz (yabancı uyruk, çifte vatandaşlık vb...), tur paket rakamına ek olarak ödeyecekleri bedeli kayıt esnasında öğrenebilirler.

** Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 5 Yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

** Uçaklı tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir. Tur hareketine 24 saat kalaya kadar tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri vb... detaylar iletilecektir.

** Uçaklı tur programlarımızda uçakta taşınabilir valiz hakkı, bagaj bölümü için 15 Kg, kabin bölümü için 8 Kg ile sınırlıdır.

** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda kabin bölümünde bulundurulabilir sıvılar için kısıtlamalar sözkonusudur. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru

** Batum (Gürcistan) çıkışında, TC nüfus cüzdanı veya pasaport dışında hiçbir kimlik geçerli değildir. Yurtdışı çıkış harcı misafirlerimize aittir. 18 yaş altındaki çocuklar, annesi ve babası ile aynı anda turda değil ise (tek ebeveyn veya akraba vb…), Noter onaylı Muvafakatname ile çıkış yapabilir. Tüm kimliklerde (çocuk kimliği olsa dahi) fotoğraf olma zorunluluğu vardır. Pvc kaplaması, yıpranmış, eskimiş, açılmış kimlikler giriş esnasında Batum polisi tarafından kabul edilmemektedir. **

** Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.**

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?