Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

UÇAKLI KEMALİYE (EĞİN) TURU 2 GECE PEGASUS HY İLE ELAZIĞ GİDİŞ SİVAS DÖNÜŞ
Uçaklı Kemaliye (eğin) Turu

Son 6 Kişi
18/10/2019 - 20/10/2019
2 Gece - 3 Gün
1,220 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

ELAZIĞ - HARPUT - OCAK KÖYÜ - KEMALİYE - MANİ YOLU - APÇAĞA KÖYÜ - DİVRİĞİ ULU CAMİİ - KANGAL BALIKLI KAPLICA - SİVAS
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
1,220 TL
İlave Yatak
1,140 TL
Tek Kişi
1,470 TL
Çocuk
(3 - 6 Yaş) 950 TL
(7 - 12 Yaş) 1,050 TL

ULAŞIM BİLGİLERİ

Gidiş: Pegasus HY// Sabiha Gökçen - Elazığ: 06.35

Dönüş: Pegasus HY// Sivas - Sabiha Gökçen: 21.50

*  Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*  Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım

*  Pronto Tour Güvencesi    

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Pronto Tour Otobüs İçi İkramları

*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

*  Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

*  Gidiş - Dönüş Havaalanı Servisleri

*  Tüm Öğlen Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

Alternatifler yükleniyor

1.GÜN: ELAZIĞ - HARPUT - ARAP BABA TÜRBESİ - APÇAĞA KÖYÜ - VALİ RECEP YAZICIOĞLU KÖPRÜSÜ - OCAK KÖYÜ - KEMALİYE

Değerli misafirlerimiz, sizleri sabah 02.30 Beylikdüzü Migros Önü, 03.00 de Yenibosna Airport AVM 03.30 Şişli Pronto Tour Merkez Ofis Önünden, 04.00 da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı, servislerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanına kendi imkânlarıyla gelecek misafirlerimizin en geç saat 04.30’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nda olması gerekmektedir. Havaalanında nüfus cüzdanı ya da ehliyet ile uçağımıza c/ın işlemlerimi yapıyoruz. Güvenlik kontrolünden geçerek 06.35’de hareket edecek olan Pegasus HY İstanbul Sabiha Gökçen – Elazığ uçağı ile Elazığ’a hareket ediyoruz. Elazığ’da bizleri bekleyen aracımızla buluşarak, kısa bir kent turu yapıyor ve Elazığ’ı yakından tanıma fırsatı buluyoruz. İlk başta rehberimizin yönlendireceği restauranttımızda kahvaltımızı (Ekstra) alıyoruz. Sonrasında Elazığ'ı gezmeye başlıyoruz. Harput kültürüne şahit olmak için Harput Kalesini, yine Selçuklu eseri olan Ulu Cami’yi, Tarihi Harput Evlerini, Arap Baba Türbesini  ziyaret ediyoruz. Balak Gazi Parkı’nda Elazığ manzarası ile yemeklerimizi alıp, çay-kahvemizi yudumlayarak Elazığ'ı seyrediyoruz. Sonrasında aracımıza gecerek Kemaliye'ye hareket ediyoruz. Alevi kültürünün önemli yansımalarını göreceğimiz ve kültür bakanlığına bağlı köyde bulunan tek müze Ali Güler Müzesi’ni görmek için Ocak Köyü’ne geçiyoruz. Müze müdürümüz Hüseyin beyin yakın ilgisi sonrasında Dutluca  Dondurma evinden keçi sütünden dondurmalarımızı alıp Kemaliye'ye hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde olan Vali Recep Yazıcıoğlu Köprüsünün önünde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Şair Ahmet Kutsi Tecer’in doğduğu ve  “Orda Bir Köy Var” şiirine konu olan Apcağa Köyü’ne ulaşıyoruz. Kayabaşı Kır Kahvesinde Mehmet beyin sunduğu çay ve kahvelerimizi Kemaliye’yi 360 derecelik manzara seyir açısıyla yudumluyoruz. 2005 yılında köy ihtiyar heyetinin almış olduğu kararla “sit alanı” ilan edilen Apcağa Köyü gezimizin ardından köy çarşı fırınında Osman ustanın sıcak, boylu ekmeğini küçük parçalarla tadıyoruz. Sonra kayaların başında kartal yuvası gibi inşa edilen emekli öğretmen çifti Bekir-Nermin Taştan evini (Panoramik) olarak görerek otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Bozkurt Veya Yeşil Eğin Hotelde Konaklama

Rota: Elazığ - Kemaliye (145 km) Çevre Gezileri (35 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 180 km

Otele Giriş Saati: 18.30

2.GÜN : KEMALİYE - SARIKONAK KÖYÜ – FIRAT NEHRİ – APÇAĞA KÖYÜ - KENT MÜZESİ - TAŞDİBİ MAHALLESİ - KARANLIK KANYON TEKNE TURU - MANİ YOLU - LÖG YAPIMI - ZİNCİRLİKAYA - TAŞ YOL

Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Sırakonak Köyü’ne gidiyoruz. Eğin evlerinin özgün dokusunun örneklerinin bulunduğu sokaklardan köy halkıyla sohbet ederek yürüyoruz. Köy gezimizin ardından Taş Yolundan yolculuğumuza başlıyoruz. Yapımı 150 yıl süren, amacı Kemaliye’nin ulaşım sorununu çözerek yaşamı kolaylaştırmak olan bu kararlılığın göstergesi Taş Yolu, bizleri farklı dünyalara götürecek. Kısa yürüyüşlerle fotoğraflayacağımız bu yol ayrıca yukardan Karanlık Kanyonu da bizlere gösterecek. Sonrasında  yaklaşık 1 saat süren tekne gezimize çıkıyoruz. (EKSTRA) Tekne gezimiz sırasında Dünya'nın en büyük kanyonlarından biri olan Karanlık Kanyonu da (yaklaşık 9 km uzunluğunda) yakından görebileceğiz. Geri dönüşümüzde teknemizi durdurup 4 dakikalık sessizlikte Fırat’ın sessiz çığlığını duymaya çalışacağız ve bu sessizliği bir Eğin türküsüyle sonlandırıyoruz. Ve türkü bitiminde teknemizi çalıştırıp kıyıya yanaşıyoruz. Sonrasında bölgede Tübitak destekli 7 yıl düzenlenen doğa gezileri sırasında toplanan bitki, hayvan ve maden türlerinin sergilendiği ülkemizin de en kapsamlı Doğa Tarih Müzesi’ni geziyoruz. Buradan da eski bir kilise binası olan ve yöre halkının fedakârca bağışladıkları eserlerle dolu olan Kent Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimizin ardından Kapı Tokmakları Yapım Atölyesi’nde Mustafa-Ali ustalarımızı ziyaret edeceğiz. Sonra yöreye özgü fırınlı soba yapan Mehmet Akbaş ustamızı ziyaret edip zincirle düşmemesi için bağlanan Zincirlikaya ve tamamını Eğinli hanımların ayrılık üzerine yazdıkları manilerin sergilendiği Mani Yolu’nu geziyoruz. Seyit Ali parkında çay-kahve molası veriyoruz. Sonrasında tarihi Taşdibi Mahallesini ve salim ustadan Lög Yapımını öğreneceğiz. Burada Bebik Kahvemizi içip Kemaliye’den Şair Ahmet Kutsi Tecer’in doğduğu ve  “Orda Bir Köy Var” şiirine konu olan Apcağa Köyü’ne ulaşıyoruz. Kayabaşı Kır Kahvesinde Mehmet beyin sunduğu çay ve kahvelerimizi Kemaliye’yi 360 derecelik manzara seyir açısıyla yudumluyoruz. 2005 yılında köy ihtiyar heyetinin almış olduğu kararla “sit alanı” ilan edilen Apcağa Köyü gezimizin ardından köy çarşı fırınında  ustanın sıcak, boylu ekmeğini küçük parçalarla tadıyoruz. Sonra kayaların başında kartal yuvası gibi inşa edilen emekli öğretmen çifti Bekir-Nermin Taştan evini  (Panoramik)gördükten sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Rota: Kemaliye Çevre Gezileri (35 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 35 km

Otele Giriş Saati: 18.30

3.GÜN : DİVRİĞİ ULU CAMİİ - KANGAL BALIKLI KAPLICA - SİVAS - KONGRE BİNASI - ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE

Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında valizlerimizi alıp otel çalışanlarımızla vedalaşıp Kemaliye Kent Merkezin'den ayrılarak Divriği yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak 800 yıllık Selçuklu eseri, 1986 yılında Unesco listesine alınan muhteşem eser Divriği Ulu Cami ve Şifahanesini (Restorasyon devam ediyorsa dışaradan sadece fotoğraf molası verilecektir.) geziyoruz .  Taşı, hamuru işler gibi şekil verilişine şahit olacağımız bu eserden ayrılarak Divriği Kalesini panoramik olarak görerek Kangal'a hareket ediyoruz. Kangal Balıklı Kaplıcalara giderek tedavi amaçlı olarakta kullanılan kaplıca havuzlarını kullanıyoruz.  Kangal Balıklı Kaplıca turumuzun ardından Sivas'a hareket ediyoruz.  Sivas'ı gezmeye başlıyoruz. Sivas'ta göreceğimiz yerler ; Buruciye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Şifaiye Medresesi,  Sivas Kongre Binası olacaktır.  Sivas gezimizin ardından Sivas Havalimanı’na hareket ediyoruz. 21.50’de kalkacak olan Pegasus Havayolları’na ait olan uçağımız ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Havaalanı çıkışında bizleri bekleyen servis aracımıza binerek, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor, bir sonraki gezimizde buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz. Hoşcakalın…

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Bugün Dönüş Günü. Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT DÖNÜŞ GÜNÜ. BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Kemaliye - Divriği (95 km) Divriği - Kangal (95 km) Kangal - Sivas (90 km) Sivas Çevre Gezileri (20 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 300 km

TOPLAM TUR MESAFESİ: 515 KM

İKLİM

Kemaliye ilçesinde karasal iklim mevcuttur. İlçenin arkasındaki sıradağların varoluşuna dayalı olarak yazlar oldukça sıcak geçer. Buna rağmen kış ayları fazla soğuk olmaz. Keban Barajı’nın iklime etkisi büyüktür. Doğu Anadolu Bölgesi’nin karakteristik iklimi olan karasal iklim Kemaliye iklimi ile uyum göstermez. Kemaliye iklimi daha çok Karadeniz iklimine yakın bir özellik arzeder. İlçe merkezi ve köyler bol miktarda dut ve meyve ağaçları ile örtülüdür. Bir çok köylerinde de kümeler halinde meşeler yer alır. Su başlarında yükselen kavaklıklar, bağlar ve bahçeler, dinlenmek ve eğlenmek için kullanılan piknik alanlarını oluşturur. Kemaliye ve dışarıdan gelen halk bu piknik alanlarını dinlenmek için kullanırlar.

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

      **  Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

        **  Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında ve Tek Bir Çocuk İçin Uygulanabilir. 0–6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir.

        **  Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 3 yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

        **  Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

        **  Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

        **  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

        **  Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

        **  2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

        **  Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

        **  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

        **  4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılarak rotasyon uygulaması gerçekleştirilir.

        **  Uçaklı turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Uçakların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır.

        **  Uçaklı turlarda Pronto Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Atatürk Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen’e ya da tersi değişikliklerde Pronto Tur, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

        **  Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Pronto Tur’un bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

        **  Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, Pronto Tur’un Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

mert can karagöz 08/04/2019 12:52:11

Merhaba, Genel anlamda turumuzdan ve rehberimiz Busra Hanim’dan memnun kaldik. Erzincan turunu kaldirmaninizi oneririm pek cazip gelmedi bizlere, diger guzergahlar ve kaldigimiz Bozkurt otelden cok memnun kaldik. İlginize tesekkurler,...1/1

Bingül Çekal 07/04/2019 20:30:30

4.nisan 7.nisan tarihlerinde rehberimiz Büşra hn eşliğinde yapmış olduğumuz turumuzdan çok çok çok memnun kaldık güler yüzü misafirlerine karşı olan saygısı programı hiç aksatmadan birebir uygulaması her koşulda bizi rahat ettirmesi . Teşekkürler pronto böyle güzel rehberlerle çalıştığınız için....1/1

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?