Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

UÇAKLI TUNCELİ VE MUNZUR VADİSİ TURU 2 GECE PEGASUS HY İLE
Uçaklı Tunceli Ve Munzur Vadisi Turları

7+ Kişi
05/09/2019 - 07/09/2019
2 Gece - 3 Gün
1,290 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

ERZİNCAN - GİRLEVİK ŞELALESİ - PÜLÜMÜR - KUTU DERESİ - MUNZUR VADİSİ - MUNZUR GÖZELERİ - HALBORİ GÖZELERİ - OVACIK - PERTEK - ELAZIĞ - HARPUT
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
1,290 TL
İlave Yatak
1,200 TL
Tek Kişi
1,440 TL
Çocuk
(7 - 12 Yaş) 1,050 TL

OTELLER


GRAND ŞAROĞLU (TUNCELİ) /

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

GİDİŞ: PEGASUS HY İLE / SABİHA GÖKÇEN - ERZİNCAN HAVAALANI / SAAT: 09.40 UÇUŞU İLE

DÖNÜŞ: PEGASUS HY İLE / ELAZIĞ - SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI / SAAT : 21.45 UÇUŞU İLE

*  Otellerde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

*  Turizm Belgeli Araçlar İle Ulaşım

*  Prontotour Güvencesi     

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Prontotour Otobüs İçi İkramları

*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

*  Gidiş - Dönüş Havaalanı Servisleri

*  Tüm Öğlen Ve Akşam Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

Alternatifler yükleniyor

1. GÜN: ERZİNCAN - GİRLEVİK ŞELALESİ - PÜLÜMÜR - KUTU DERESİ - KOÇ BAŞLI MEZAR TAŞLARI

Turumuz; sabah 05.00 Beylikdüzü Bizimkent Plaza İş Merkezi Önü, 05.30 de Yenibosna Airport AVM (Metrobüs Yenibosna Durağı Yanı), 06.00 Şişli Prontotour Merkez Ofis önünden, 06.30 da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı, servislerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanına kendi imkânlarıyla gelecek misafirlerimizin en geç saat 07.00’de Sabiha Gökçen Havalimanı’nda olması gerekmektedir. Havaalanında nüfus cüzdanı ya da ehliyet ile uçağımıza c/ın işlemlerimi yapıyoruz. Güvenlik kontrolünden geçerek 09.40’da hareket edecek olan Pegasus HY İstanbul Sabiha Gökçen – Erzincan uçağı ile Erzincan'a hareket ediyoruz. Erzincan'da bizi bekleyen aracımıza binerek ilk durak noktamız bir doğa harikası olan Girlevik Şelalesine hareket ediyoruz. Burada ki molamızın ardından öğle yemeğimizi alaçağımız restauranttımıza gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Pülümür'e hareket ediyoruz. Pülümür yolu üzerinde göreceğimiz yerler arasında; Cemal Süreya Anıtı, Hanım Köprüsü, Koç Başlı Mezar Taşları olacaktır. Sonrasında Munzur Nehrinin en uzun kolu olan Kutu Deresi kenarında günün yorgunluğunu atmak için çay molası veriyoruz. Çay molamızın ardından Tunceli şehir merkezindeki otelimize hareket ediyoruz.

 

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Tunceli Grand Şaroğlu Hotel, Vb.

Rota: Havaalanı - Girlevik Şelalesi (30 km) Girlevik Şelalesi - Pülümür (70 km) Pülümür - Tunceli (75 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 175 km

Otele Giriş Saati: 18.30

2. GÜN: MUNZUR VADİSİ - ANA FATMA MAKAMI - HALBORİ GÖZELERİ - OVACIK - MUNZUR GÖZELERİ - MUNZUR SUYUNDA YÜZME MOLASI - CEMEVİ

Turumuz, otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, Ovacık'a hareket ediyoruz. Yol üzerinde ilk durak noktamız Ana Fatma Makamı olacak. Burada vereceğimiz molanın ardından Munzur vadisi içerisine girerek yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Halbori Gözeleri ve Laş Deresinde durarak fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Ovacık şehir merkezini geçerek bir doğa harikası olan Munzur Gözelerine ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz molanın ardından şehir merkezine giderek Ovacık halkının ürettiği ürünleri almak için satış reyonuna gidiyoruz. Sonrasında nehir kenarındaki restauranttamıza giderek öğle yemeğimizi alıyoruz. İsteyen misafirlerimiz günün yorgunluğunu Munzur Suyuna girerek atabilirler. Nehir kenarında suyun ve doğanın tadını çıkardıktan sonra aynı yoldan Tunceli şehir merkezine dönüyoruz. Şehir merkezinde yeralan Cemevine uğrayarak Cemevi Dedesinden Alevilik hakkında bilgi alıyoruz. Sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam gelmek isteyen misafirlerimizle nehir kenarında yeralan restauranta giderek eğleniyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Tunceli Grand Şaroğlu Hotel, Vb.

Rota: Tunceli Çevre Gezileri (140 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 140 km

Otele Giriş Saati: 19.00

3. GÜN: PERTEK - KEBAN BARAJI FERİBOT - HOZAT - HARPUT

Turumuz, otelde alacağımız kahvaltının ardından, Pertek'e hareket ediyoruz. Pertek ilçemizde Keban Barajı suları altında kalmasın diye sonradan buraya taşınan Çelebi Ağa Camii, Sungur Bey Camii gördükten sonra Sağman Köyüne gidiyoruz. Sağman Camii, Tarihi Çeşme, Sağman Kalesi (Panoramik) gördükten sonra Hozat ilçe yakınlarındaki Geçimli Köyündeki Ergen Kilisesi'ne hareket ediyoruz. Kilise gezimizin ardından Pertek'e geri dönüp, Keban Baraj Gölü üzerinde işleyen feribota binerek Elazığ'a geçiyoruz. Feribot turumuz sırasında tarihe öneme sahip Pertek Kalesini'de (Panoramik) görüyoruz. Feribottan indikten sonra Elazığ şehir merkezi üzerinden Elazığ ilinin tarihte bilinen en eski yerleşim yeri Harput’a ulaşıyoruz. Burada Harput Kalesi, Kurşunlu Camii, Arap Baba Türbesi,  12. Yüzyılda Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yapılmış olan Ulu Camii, Şerif Gül Kültür Evi, Harput Kalesi eteklerinde günümüze kadar ulaşan en eski Süryani kilisesi olan Meryem Ana Kilisesini dışarıdan panoramik görüyoruz. Harput gezimizin ardından Elazığ Havaalanına hareket ediyoruz. 21.45’de kalkacak olan Pegasus Havayolları’na ait olan uçağımız ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Havaalanı çıkışında bizleri bekleyen servis aracımıza binerek, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor, bir sonraki gezimizde buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz. Hoşcakalın…

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Hozat'ta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Bugün Dönüş Günü. Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT DÖNÜŞ GÜNÜ. BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Tunceli - Pertek (50 km) Pertek - Harput (50 km) Çevre Gezileri (50 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 150 km

TOPLAM TUR MESAFESİ: 465 KM

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

SULTAN OTOGAR: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

** Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

** Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir.

** Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir.

** Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

** Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

** Program zamanlamasında Hava,Yol,vb... nedenler ile rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

** T.C. kimlik numaralı hüviyeti olmayan misafirlerimiz (yabancı uyruk, çifte vatandaşlık vb...), tur paket rakamına ek olarak ödeyecekleri bedeli kayıt esnasında öğrenebilirler.

** Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 5 Yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

** Uçaklı tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir. Tur hareketine 24 saat kalaya kadar tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri vb... detaylar iletilecektir.

** Uçaklı tur programlarımızda uçakta taşınabilir valiz hakkı, bagaj bölümü için 15 Kg, kabin bölümü için 8 Kg ile sınırlıdır.

** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda kabin bölümünde bulundurulabilir sıvılar için kısıtlamalar sözkonusudur. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru

** Batum (Gürcistan) çıkışında, TC nüfus cüzdanı veya pasaport dışında hiçbir kimlik geçerli değildir. Yurtdışı çıkış harcı misafirlerimize aittir. 18 yaş altındaki çocuklar, annesi ve babası ile aynı anda turda değil ise (tek ebeveyn veya akraba vb…), Noter onaylı Muvafakatname ile çıkış yapabilir. Tüm kimliklerde (çocuk kimliği olsa dahi) fotoğraf olma zorunluluğu vardır. Pvc kaplaması, yıpranmış, eskimiş, açılmış kimlikler giriş esnasında Batum polisi tarafından kabul edilmemektedir. **

** Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.**

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?