Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Yunanistanın Saklı Cennetleri (Selanik - Evia Adası - Meteora)
İtalya Ve Yunanistan Sahilleri

7+ Kişi
20/09/2019 - 28/09/2019
7 Gece - 9 Gün
3* - 4*
3,150 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

Selanik (1 gece 4* Golden Star City Resort vb.), Halkis (5 Gece 3* John's Hotel vb.), Meteora (1 Gece 4* Hotel Kastraki vb.), 7 gece 9 gün (7 gece otel konaklaması ve 1 gece otobüs yolculuğu, 8 kahvaltı), Özel Otobüs ile
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
3,150 TL
İlave Yatak
3,150 TL
Tek Kişi
4,650 TL
Çocuk
(0 - 2 Yaş) 520 TL
(2 - 12 Yaş) 2,620 TL

OTELLER


Golden Star City Resort / Selanik


Hotel Kastraki / Meteora


John's Hotel / Evia

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

Özel otobüs ile

 • Programda belirtilen tüm özel otobüs yolculukları
 • Belirtilen oteller veya benzerlerinde Selanik’te 1 gece, Halkis (Evia-Eğriboz Adası) 5 gece, Meteora bölgesi 1 gece olmak üzere toplamda 7 gece oda-kahvaltı konaklama
 • İskeçe, Kavala, Selanik, Halkis, İstefe, Kamela, Vourla, Lamia, Kardiça, Triklala, Meteora, Gümülcine ve Dedeağaç Panoramik şehir gezileri
 •  Otobüs içi yapılacak ikramlar
 •  İskeçe’de dahil olduğu belirtilen kahvaltı
 •  Programda dahil olduğu belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri
 •  Şehir konaklama vergileri
 •  Mesleki Sorumluluk Sigortası
 •  Profesyonel Prontotour turkçe tur liderliği hizmeti

 • Vize ücreti ve vize hizmet bedeli           110 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)(Yurt dışı cıkış harclarını seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız gerekmektedir.)
 • Ekstra tur ücretleri
 • Beyaz Kule giriş bedeli
 • Rehber ve Şöför bahşişleri
 • SEYAHAT GÜVENCE: Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır. Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.. Alınmış vize hizmeti ve sigorta bedeli iade kapsamında değildir.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
*Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
 

GENEL UYARILAR & NOTLAR
**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları

sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

**Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.  Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir.  Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.

**Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

**Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.

**Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

**Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalı

Alternatifler yükleniyor

1.GÜN - İSTANBUL – İPSALA

Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden saat 21.00 de, Beşiktaş Hamidiye Cami önünden saat 22.00 de Özel otobüsümüz ile Selanik’e hareket. Yaklaşık 260 km ve 3 saat 30 dakika sürecek yolculukla İpsala Sınır Kapısına gidiyoruz.

2.GÜN İSKEÇE-KAVALA- SELANİK

İpsala Sınır Kapısında yapacağımız gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından, yaklaşık 150 km ve 2 saat sürecek yolculukla İskeçe’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızla birlikte meşhur Batı Trakya börekleri ve çaydan oluşan kahvaltımızı alıyoruz (fiyata dahildir) Ardından yapacağımız turumuzda, Dedeağaç ve Gümülcine ile birlikte Batı Trakya’da en çok Türk nüfusunun yaşadığı şehirlerden birisi olan İskeçe’yi yakından tanıma fırsatımız oluyor. Burada yapacağımız turumuzda, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerine sahip ve çoğunlukla Türklerin yaşadığı Ahiriyan Mahallesi, 1870 yılında Hacı Emin Ağa tarafından yaptırılan İskeçe Saat Kulesi, İskeçe Nehri ve üzerindeki köprü, ve meşhur İskeçe Pazarı görülecek yerler arasındadır. Ardından, sizlere ikramımız olan közde pişmiş Türk (Yunan) kahvelerini içiyoruz. Yine ikramımız olan meşhur Yunan çikolatası Karyoka’yı en güzel yapan yer olarak bilinen Paparaskeva Pastanesinden aldığımız çikolataları tadıyoruz. Buradaki gezintimizin ardından, yaklaşık 1 saat sürecek 50 km’lik yolculukla Kavala’ya gidiyoruz. Yunanistan’ın Doğu Trakya Bölgesi’nin en güzel sahil kentlerinden birisi olan Kavala,’da Osmanlı döneminden kalan en önemli eserlerden biri olarak kabul edilen ve bugün otel olarak işletilen, 1817’de yaptırılan İmaret’e ilk olarak uğruyoruz. Hemen akabinde eski Türk evleri, Tütün Müzesi (giriş ücretsizdir, ancak tur liderimiz zaman sıkışıklığı sebebiyle sadece panoramik olarak gösterebilir), Kavala Kalesi’ni (panoramik) geziyoruz. Daha sonra Roma döneminden kalma Su Kemeri, eski şehir merkezinde bulunan Aziz Nikola Kilisesi, Halil Bey Camii, Dört Köşe Cami görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından, Selanik’e doğru yaklaşık 2 saat sürecek 130 km’lik yolumuza çıkıyoruz. Otobüste sizlere meşhur Kavala Kurabiyesi ve Yunanlıların ‘’Koulouri’’ adlandırdıkları ve çok sevdikleri simitlerden ikram edeceğiz. Selanik’e varışımızla birlikte, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. İzmir’e de benzetilen bu güzel şehirde yapacağımız panoramik turumuzda, Kanuni Sultan Süleyman’ın emri ile Mimar Sinan tarafından yapılan Beyaz Kule, Aristoteleus Meydanı, kordon bölgesi, Bizans döneminden kalma ve UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Ladadika bölgesi, Selanik Şemsiyeleri Simgesel Anıtı’nı görüyoruz. Kapani Çarşısı, Kastra bölgesi ve şehrin kalburüstü bölgesi Tsimiski’den sonra Atatürk’ün doğduğu ve çocukluğunun bir kısmını geçirdiği müze evi ziyaret ederek duygusal anlar yaşıyoruz. Turumuzu bitimi ile birlikte otelimize transfer

3.GÜN - SELANİK-HALKİS (490 Km)

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Halkis’e doğru yaklaşık 6 saat sürecek 490 km’lik yolumuza başlıyoruz. Keyifli yolculuğumuzda, Methoni sahil kasabası, Olimpos Dağlarının eteklerinde kurulu tarihi Katerin şehri gibi yerlerden geçeceğiz. Yolda, öğle yemeği için mola vereceğiz. Halkis’e varışımızla birlikte turumuza başlıyoruz. Evia , Yunanistan’ın Girit’ten sonra en büyük ikinci adasıdır. 12 ay boyunca yemyeşil kalan ada; masmavi denizi, ve heybetli dağları ile nefes kesici bir doğaya sahiptir. Evia Adası’nın başkenti olan ve 6 saatte bir gerçekleşen ‘’gel git’’ olayları ve asma köprüsü ile ünlü Halkis, 60 binden fazla nüfusu ile yaz kış hareketli bir şehirdir. Şehirde yapacağımız panoramik turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, tur liderimiz tarafından düzenlenecek limitli içecekli ve akşam yemekli Halkis Gece Turu ve Taverna ekstra turuna katılabilirler Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

4.GÜN - HALKİS

Kahvaltı otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, tur liderimiz tarafından düzenlenecek ekstra tam günlük öğle yemekli Kuzey Evia (Eğriboz) turuna katılabilirler. (Bu turumuzu katılan misafirlerimiz için otelde akşam yemeği 5 Euro’dur) Adanın kuzey kısımları; denize kadar ulaşan çam ormanları, dağ köyleri ve tipik Ege sahil kasabaları, kristal berraklığındaki denizi ve muhteşem plajları ile ünlüdür. Turumuz için otelimizden sabah erken saatlerde hareket ediyoruz ve öncelikle yaklaşık 2 saat sürecek 110 km’lik yolculukla adanın en kuzeyinde yer alan Aidipsos’a (Edipsos) gidiyoruz. Bu bölge, termal suları ve tesisleri sebebiyle, antik dönemden beri Yunanistan topraklarının en çok ziyaret edilen yerlerinden birisidir Burada yapacağımız turumuzun ardından sahilde ikram edeceğimiz kahvelerimizi içip, yaklaşık 15 dakika sürecek 15 km’lik yolculukla Orei’ye gidiyoruz. Yolda, ‘’Yunanistan’ın Seyşelleri’’ adıyla da bilinen Lihada Yarımadası’ndan geçeceğiz ve Kyneo Burnunda taştan yapılmış Deniz Feneri’ni ziyaret edeceğiz. Evia Adası’nın en bilinen ve en güzel yerlerinden birisi olan Orei’de yapacağımız turumuzun ardından, sahilde bulunan ve Argyronissos Adası manzaralı tavernada öğle yemeğimizi alacağız. S onra, yaklaşık 10 dakika sürecek 5 km’lik yolculukla Evia Adası’nın kuzeybatı bölgesinin en büyük şehri olan İstiaia’ya gideceğiz. Sonrasında, amfi tiyatro şeklinde yapılmış ve Evoikos Körfezine bakan muhteşem bir manzaraya sahip olan balıkçı kasabası Limni’ye gidiyoruz.. Ardından, yaklaşık yarım saat sürecek 20 km’lik yolculukla, ormanları ve nehirleri ile Kuzey Evia’nın en yeşil ve en şirin yerlerinden birisi olan Prokopi’ye uğruyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek (50 Km) yolculukla otelimize geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz, tur liderimiz tarafından düzenlenecek ekstra Akşam Yemekli ve Limitli İçecekli Nea Artaki Köyü Turuna katılabilirler. Yaklaşık 15 dakika sürecek 10 km’lik yolculukla 1922 yılında, Kurutuluş Savaşımız sonrasında Türkiye’den göç eden Rumlar tarafından kurulan ve bu yüzden ‘’Küçük Asya’’ olarak da adlandırılan Nea Artaki’ye gidiyoruz. Burada yapacağımız keyifli gezinin ardından, şehrin en güzel tavernalarından birinde mükellef bir akşam yemeği yiyoruz, ve buzikili, sirtakili bir eğlence yaşıyoruz.

5.GÜN - HALKİS

Kahvaltı otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, tur liderimiz tarafından düzenlenecek ekstra tam günlük öğle yemekli Kuzey Evia (Eğriboz) turuna katılabilirler. (Bu turumuza katılan misafirlerimiz için otelde akşam yemeği 5 Euro’dur) Bu bölge, yeşilin her tonunu ve rengarenk çiçekleri barındıran doğası, ünlü doğal dağ geçitleri ve kanyonları ve berrak denizi ve kum plajlarıyla ünlüdür. Sabah erken saatlerde otelimizden hareket ederek, yaklaşık 2 saat sürecek 120 km’lik bir yolculukla Karystos’a gidiyoruz. Evia Adasında mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir burası…. Burada yapacağımız turumuzda, Venediklilerden kalma Bourtzi Kulesi ve Castello Rosso (Kızıl Kale), Belediye Binası, Kylindroi’de bulunan antik dönem mermer ocakları, Arkeoloji Binası, Aghios Nikolaos Katedrali, Roma döneminden kalma sütunlar dizesi ile çevrelenmiş Mozale, hala eski takvimi kullanan Aghia Mavra Manastırı, Taxiarches Manastırı, muhteşem manzaraları ile öne çıkan Kava Doro, ve şehrin muhteşem güzellikteki plajları görülecek yerler arasındadır. Ardından, Ochi Dağında megalitik döneme ait gizemli binalar olan ve halk arasında ‘’ejder evi’’ olarak bilinen drakospitaları görüyor ve bunlar hakkında anlatılan efsaneleri dinliyoruz. Sonrasında, yaklaşık 15 dakika sürecek 12 km’lik yolculukla kaliteli mermerleri ile ünlü ve şirin bir balıkçı kasabası olan Marmari’ye gidiyoruz. Havanın müsait olması durumunda, ufak teknelerle Petalion Adası’na da gideceğiz. Ardından yaklaşık 15 dakika sürecek 10 km’lik yolculukla şirin Paradisi Köyüne gidiyoruz. Öğle yemeğimizi, bu sakin ve güzel köyün tavernasında alıyoruz. İkramımız olan kahveleri de içtikten sonra yaklaşık 1 saat sürecek 35 km’lik yolculukla Hellenistik dönemden kalma surları ile ünlü Platanistos Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Dönüş yolumuzda, bölgede bulunan ve muhteşem doğaları, geleneklerine sıkı sıkıya bağlı halkları ile ön plana çıkan Pothi, Giannitsi, Aghia Triada gibi küçük köyleri vaktimiz oranında gezeceğiz. Plataniston ile Halkis arası mesafe 140 km’dir ve yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Dileyen misafirlerimiz, tur liderimiz tarafından düzenlenecek ekstra Akşam Yemekli ve Limitli İçecekli Gimno Köyü Turuna katılabilirler. Halkis’e yaklaşık 30 km ve 45 dakikalık mesafede bulunan ve yaz kış turist çeken Gimno’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte, bu güzel köyü gezdikten sonra, köyde bulunan ünlü tavernalardan birinde geleneksel köy yemekleri menüsü ve limitli içecekler dahil olarak akşam yemeğimizi alacağız. Gezimizin bitimi ile birlikte otelimize transfer.

6.GÜN HALKİS

Kahvaltı otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, tur liderimiz tarafından düzenlenecek ekstra tam günlük yemekli Atina&Gurme Lezzetler turuna katılabilirler. (Bu turumuza katılan misafirlerimiz için otelde akşam yemeği 5 Euro’dur) Sabah saatlerinde otelimizden hareket ederek, yaklaşık 1 saat sürecek 80 km’lik yolculukla Atina’ya varıyoruz. Gezimizde ilk durağımız Akropolis. (giriş ücreti ve rehberlik dahildir) Sonrasında, Akropolis’in eteklerinde ve Monastraki ile Sintagma Meydanlarının tam ortasında yer alan, şehrin en önemli bölgelerinden Plaka Semtine gidiyoruz. Tur liderimiz sizlere bölgeyi anlattıktan sonra, serbest zaman veriyoruz. Sonrasında, tur liderimizle buluşarak Atina Gurme Yürüyüş Turumuza başlıyoruz. “Lezzet Sarayı’’ lakabını hak eden Atina’da, yerli halk dışında turistlerce bilinmeyen sokaklarda, şehrin gastronomi kalbi Merkez Pazarı, Baharat Caddesi gibi özel yerlerinde gezintiye çıkacağız. Yunanistan’a ait özel lezzetleri tadacağız. Ardından yapacağımız panoramik turumuzda; Agora, Zeus Tapınağı, Parlamento Binası ve burada gerçekleşen törensel askeri nöbet değişimi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimou Bulvarı, Ulusal Kütüphane ve Akademi Üniversitesi Binası görülecek yerler arasındadır. Sonrasında, dünyanın en dar ve en ünlü kanallarından birisi olan Corinth Kanalı’na gidiyoruz. Muhteşem manzaraları, üzerindeki nefes kesen köprüsü ve tarihteki yeri ve önemi sebebiyle mutlaka görülmesi gereken bu yeri ziyaret ettikten sonra geri dönüş yoluna çıkıyoruz. Eğer, bu turumuza katılan tüm misafirlerimiz tercih ederlerse, tur liderimiz ekstra Yemekli ve Limitli İçecekli Pire Turu ve Paşalimanı Taverna Gecesi düzenleyecektir. Pire, Atina’nın güney batısında yer alan ve günümüzde Atina ile birleşmiş tarihi bir liman şehridir. Yemek öncesi burada yapacağımız panoramik gezimizde, Kent Tiyatrosu, Tarihi Şehir Surları, Megalo Limanı, Zeas Limanı, Kastella Tepesi, Kaminia Bölgesi, Barış ve Arkadaşlık Stadyumu, Karaiskakis Stadyumu, Eetioenia Kapısı, Maniatica ve Paşalimanı görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeğimizi canlı müzik, danslar ve limitli içecekler eşliğinde Paşalimanı’nda bulunan tavernalardan birinde alacağız. Atina ya da Pire-Halkida dönüş yolumuz yaklaşık 1 saat ve 80 km’dir. Otelimize varışımızla birlikte serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7.GÜN HALKİS

Kahvaltı otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, tur liderimiz tarafından düzenlenecek ekstra tam günlük yemekli İç ve Orta Evia (Eğriboz) Adası turuna katılabilirler. (Bu turumuzu katılan misafirlerimiz için otelde akşam yemeği 5 Euro’dur) Adanın iç ve orta bölgeleri Dirfy Dağları ile kaplıdır. Dağ aktivitelerini ve doğasını sevenler için Steni başta olmak üzere birçok dağ köyü, ve Agali Kanyonu gibi birçok doğa harikası bulunmaktadır. Orta bölgelerde yer alan ve büyük bir Artemis Tapınağına ev sahipliği yapan Vathy Avlidas, deniz kenarında kurulu tarihi Eretria kasabası, Stropones adlı şirin dağ köyü, kamp severlerin uğrak noktası ve Evia’nın en ünlü plajlarından ola Chiliadou, ‘’Ege’nin Balkonu’’ olarak da bilinen ve ‘’kapetanospita’’ (deniz kaptanlarının evleri) ile dünyaca ünlenmiş Kymi Kasabası turistlerin en çok tercih ettiği yerlerdendir. Otelimizden hareketle, yaklaşık 1 saat 30 dakika sürecek 85 km’lik yolculukla varacağımız Kymi ile günümüze başlıyoruz. Antik kent Sivila’ya ev sahipliği yapan mistik Kymi, Evia’nın görülmesi gereken yerlerinin başında gelir. Nefes kesen manzaraları ile ‘’Ege’nin Balkonu’’ olarak da bilinen Kymi’de, rüzgarın binlerce yıldır rüzgarların aşındırarak yarattığı mantar kayaları ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Antik kent kalıntıları, taş evleri ve eski sokakları ile görsel güzellikler sunan Aghios Athanasios, 1849’da inşa edilmiş Panaghia Liaoutsanissa Kilisesi, kasabanın en doğusunda yer alana Aghios Panteleimon, bölgenin kültürel eserlerini sergileyen Etnografya Müzesi, bazı sağlık problemlerine iyi geldiğine inanılan Choneutiko maden sularının kaynağı, 17. Yüzyıldan kalma rahibeler manastırı Metamorfosi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından, ikram edeceğimiz kahveleri de içtikten sonra yaklaşık 45 dakika sürecek 40 km’lik yolculukla, tarihte Osmanlı’ya karşı başlatılan ayaklanmanın merkezi konumundaki Aliveri’ye gidiyoruz. Buranın güzel tavernalarından birinde alacağımız öğle yemeğinin ardından, yapacağımız turumuzda, şehir limanı ve turistlerin uğrak yeri olan Karavos, bu bölgede bulunan tavernalar, barlar ve kafeler, neolitik dönemden kalma Dystos Antik Kenti, Yunanistan’ın en eski kalelerinden birisi olan Rizokastro, 14. Yüzyılda inşa edilmiş Panaghitsa Kilisesi, Bizans döneminden kalma Kızıl Kilise, Roma döneminden kalma hamamlar göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından, yaklaşık yarım saat sürecek 25 km’lik yolculukla antik dönemde, İyonyalıların başkenti ve en güçlü, en zengin merkezi olan Eretria’ya gidiyoruz. Şehir, tarihte; denizcilik, ticaret, tarım alanlarındaki gücü ile Ege ve Güney İtalya’da bir çok koloni kenti kurmuştur. İkram edeceğimiz kahveleri de içtikten sonra, yaklaşık yarım saat sürecek 25 km’lik yolculukla üzüm bağları, şarapları, ormanları ve mısırı ile ünlü olan Vathi’ye gidiyoruz. Ardından, geri dönüş yoluna çıkıyoruz. Yaklaşık 15 dakika sürecek 10 km’lik yolculuk sonunda otelimize varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz, tur liderimiz tarafından düzenlenecek ekstra Akşam Yemekli ve Limitli İçecekli Steni Dirfi Köyü Turuna katılabilirler. Halkis’e yaklaşık 30 km ve 45 dakikalık mesafede bulunan Steni, Dirfi Dağın’da ve Evia’nın en yüksek noktasında kurulmuş geleneksel bir Ege dağ köyüdür. Evia Adası’nın en gözde tavernaları (restoranları) burada bulunmaktadır ve her mevsim ziyaretçi çekmektedirler. Akşam yemeğimizi, köyde bulunan ünlü tavernalardan birinde geleneksel köy yemekleri menüsü ve limitli içecekler dahil olarak alacağız. Gezimizin bitimi ile birlikte otelimize transfer.

8.GÜN HALKİS-THEBAİ-KAMENİ-VOURLA-LAMİA-KARDİÇA-TIRHALA-METEORA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından yeni rotamıza doğru yola çıkacağız. Yaklaşık 300 km’lik yolculuğumuz biraz zaman alacak, zira yolumuz üzerinde bulunan Yunanistan’ın en eski şehirlerinden birisi olan Thebai’yi (İstefe), termal tesisleri ile Yunanistan’ın önemli turistik merkezlerinden olan Kamena Vourla’yı, Rumeli’nin merkezi olan Lamia’yı ve doğası, tarihsel ve kültürel mirasları ile etkileyici Kardiça’yı, Osmanlı’nın Tırhala adını verdiği Triklala’yı kısaca da olsa gezerek yolumuza devam edeceğiz. Öğle yemeğimizi yol üzerinde vereceğimiz molada serbest olarak alabilirsiniz. Yunancada ‘’Göklerde Asılı’’ ya da ‘’Göklerdeki’’ anlamına gelen Meteora, Yunanistan’ın en mistik yeri belki… Ama dünyada gezdiğiniz yerler arasında, sizi en çok etkileyecek, en çok aklınızda kalacak yerlerden biri olmaya da aday! Dik uçurumların ve kayaların tepesine konumlandırılmış Kalambaka ve ve Kastraki Köyleri, ve yine korkutucu yamaçların tepesine kondurulmuş manastırları ile zihninizde sürekli ‘’ama nasıl?’’, ‘’ama neden?’’ sorularının sorulmasına yol açacak muhteşem güzellikteki yer, sizlere muhteşem bir görsel şölen sunacak… Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer, odalara yerleşme ve dinlenebilmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, tur liderimiz tarafından düzenlenecek ekstra Akşam Yemekli ve Limitli İçecekli Kastraki ve Kalambaka Köyleri Turuna katılabilirler. Tur liderimizle birlikte bu iki muhteşem köyü gezdikten sonra, akşam yemeğimizi, köyde bulunan ünlü tavernalardan birinde geleneksel köy yemekleri menüsü ve limitli içecekler dahil olarak alacağız. Gezimizin bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

9.GÜN METEORA-GÜMÜLCİNE-DEDEAĞAÇ-İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İstanbul’a doğru geri dönüş yoluna çıkıyoruz. Yaklaşık 800 km’lik yolculuğumuz çok keyifli geçecek. Çünkü önce 1920 yılında bugünkü Yunanistan topraklarına katılan Gümülcine’yi göreceğiz. Ardından Türkiye sınırına en yakın kent olan şirin Dedeağaç’u uğrayıp, Tekirdağ’da köfte molası vereceğiz. İstanbul’a varışımızla birlikte, gezimizin sonu

Aksam yemekli Gimno turu 55 Euro

Halkis’e yaklaşık 30 km ve 45 dakikalık mesafede bulunan ve yaz kış turist çeken Gimno’ya doğru yola çıkıyoruz. Antik Eretria döneminin en önemli merkezlerinden olan kasaba, tarihi ve kültürel zenginlikleri, geleneklerine bağlı misafirperver halkı ve lezzetli yemekleri sunan tavernaları (restoranları) ile her daim yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeridir. Varışımızla birlikte, bu güzel köyü gezdikten sonra, , köyde bulunan ünlü tavernalardan birinde geleneksel köy yemekleri menüsü ve limitli içecekler dahil olarak akşam yemeğimizi alacağız.

Aksam yemekli Kastraki ve Kalambaka koyleri turu

Tur liderimizle birlikte bu iki muhteşem köyü gezdikten sonra, Akşam yemeğimizi, köyde bulunan ünlü tavernalardan birinde geleneksel köy yemekleri menüsü ve limitli içecekler dahil olarak alacağız. Gezimizin bitimi ile birlikte otelimize transfer.

Aksam Yemekli Nea Artaki Koyu Turu 55 Euro

Yaklaşık 15 dakika sürecek 10 km’lik yolculukla 1922 yılında, Kurutuluş Savaşımız sonrasında Türkiye’den göç eden Rumlar tarafından kurulan ve bu yüzden ‘’Küçük Asya’’ olarak da adlandırılan Nea Artaki’ye gidiyoruz. Günümüzde dahi, Türkçe bilen çok sayıda insanla karşılaşılabilir. Marinasında birçok yat, sahilinde ise çok sayıda taverna, bar ve kafe bulunmaktadır. Agios Nikolaos Kilisesi ise küçük olmasına rağmen, ziyaretçilerini oldukça etkilemektedir. Burada yapacağımız keyifli gezinin ardından, şehrin en güzel tavernalarından birinde mükellef bir akşam yemeği yiyoruz ve buzikili, sirtakili bir eğlence yaşıyoruz.

Halkis Gece Turu 35 Euro

Limitli içecekli ve akşam yemekli Halkis Gece Turu ve Taverna ekstra turu.

Ogle yemekli Güney Evia turu 65 Euro

Sabah erken saatlerde otelimizden hareket ederek, yaklaşık 2 saat sürecek 120 km’lik bir yolculukla misafirperver halkı, tarihi ve doğal güzellikleri ile Karystos’a gidiyoruz. Evia Adasında mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir, burası. 19. Yüzyılda Kral Othonas döneminde, kralın, soyluların ve ülkenin önde gelenlerinin uğrak yeri haline gelen Karystos, müthiş bir gelişme içine girmiş; Yunanistan’ın müzesi, kütüphanesi ve fuar alanlarının tamamı olan ilk kenti haline gelmiş. Burada yapacağımız turumuzda, Venediklilerden kalma Bourtzi Kulesi ve Castello Rosso (Kızıl Kale), Belediye Binası, Kylindroi’de bulunan antik dönem mermer ocakları, Arkeoloji Binası, Aghios Nikolaos Katedrali, Roma döneminden kalma sütunlar dizesi ile çevrelenmiş Mozale, hala eski takvimi kullanan Aghia Mavra Manastırı, Taxiarches Manastırı, muhteşem manzaraları ile öne çıkan Kava Doro, ve şehrin muhteşem güzellikteki plajları görülecek yerler arasındadır. Ardından, Ochi Dağında megalitik döneme ait gizemli binalar olan ve halk arasında ‘’ejder evi’’ olarak bilinen drakospitaları görüyor ve bunlar hakkında anlatılan efsaneleri dinliyoruz. Sonrasında, yaklaşık 15 dakika sürecek 12 km’lik yolculukla kaliteli mermerleri ile ünlü ve şirin bir balıkçı kasabası olan Marmari’ye gidiyoruz. Burası, temiz plajları kristal berraklığındaki denizi, otelleri, sahil boyunca dizili lezizi yemekleri uygun fiyatlara sunan tavernaları (restoranları), gece hayatı, plaj partileri ve su sporları ile turistlerin en gözde yerlerindendir. Burada yapacağımız turumuzda, St. George Kilisesi, Meçhul Asker Anıtı, St. Irene Şapeli, ve muhteşem plajlardan bazıları görülecek yerler arasındadır. Havanın müsait olması durumunda, ufak teknelerle Petalion Adası’na da gideceğiz. Ardından yaklaşık 15 dakika sürecek 10 km’lik yolculukla şirin Paradisi Köyüne gidiyoruz. Öğle yemeğimizi, bu sakin ve güzel köyün tavernasında alıyoruz. İkramımız olan kahveleri de içtikten sonra gezeceğimiz köy, huzurlu ortamı ile sizleri etkileyecek. Ardından, yaklaşık 1 saat sürecek 35 km’lik yolculukla Hellenistik dönemden kalma surları ile ünlü Platanistos Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Dönüş yolumuzda, bölgede bulunan ve muhteşem doğaları, geleneklerine sıkı sıkıya bağlı halkları ile ön plana çıkan Pothi, Giannitsi, Aghia Triada gibi küçük köyleri vaktimiz oranında gezeceğiz. Plataniston ile Halkis arası mesafe 140 km’dir ve yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir.

Öğle yemekli Kuzey Evia turu 65 Euro

Tam günlük öğle yemekli Kuzey Evia (Eğriboz) turumuzda otelimizden sabah erken saatlerde hareket ediyoruz ve öncelikle yaklaşık 2 saat sürecek 110 km’lik yolculukla adanın en kuzeyinde yer alan Aidipsos’a (Edipsos) gidiyoruz. Burada yapacağımız turumuzda, Doğa Tarihi Müzesi, eski tavernaları ile meşhur Platania Meydanı, Arkeoloji Koleksiyonları Müzesi, Roma Dönemi Eserleri Koleksiyonu Müzesi, ve şehrin belli başlı plajları görülecek yerler arasındadır. Sahilde ikram edeceğimiz kahvelerin ardından, yaklaşık 15 dakika sürecek 15 km’lik yolculukla Orei’ye gidiyoruz. Yolda, ‘’Yunanistan’ın Seyşelleri’’ adıyla da bilinen Lihada Yarımadası’ndan geçeceğiz ve Kyneo Burnunda taştan yapılmış Deniz Feneri’ni ziyaret edeceğiz.

 Ardından, sahilde bulunan ve Argyronissos Adası manzaralı tavernada öğle yemeğimizi alacağız. Sonra, yaklaşık 10 dakika sürecek 5 km’lik yolculukla Evia Adası’nın kuzeybatı bölgesinin en büyük şehri olan İstiaia’ya gidiyoruz. Burada yapacağımız turumuzda, şehrin eski bölümünde; Agios Georgios, Agios Panteleimon, Yeni Sinasos, Vistritsa, Neochori Kanatadika mahalleleri, Doğa Tarihi Müzesi, St. Athanasius Katedrali, St. Nicholas Şapeli, eski mezarlık ve burada bulunan Xirochoriou Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında, yaklaşık 45 dakikalık 35 km’lik yolculukla çok eski bir yerleşim olan ve geleneklerine sıkı sıkı bağlı olan Aghia Anna’ya gidiyoruz. Amfitiyatro şeklinde kurulmuş beldeyi geziyoruz ve ardından, Kerassia Köyünü ve yakınındaki ‘’Fosilleşmiş Orman’’ ı ziyaret ediyoruz. Sonrasında, amfitiyatro şeklinde yapılmış ve Evoikos Körfezine bakan muhteşem bir manzaraya sahip olan balıkçı kasabası Limni’ye gidiyoruz. Buranın denizcilik gelenekleri çok eskilere dayanmaktadır.  Ardından, yaklaşık yarım saat sürecek 20 km’lik yolculukla, ormanları ve nehirleri ile Kuzey Evia’nın en yeşil ve en şirin yerlerinden birisi olan Prokopi’ye gidiyoruz. Buranın ilk kurucuları, Kapadokya’dan göç ile gelmiş halktır. Kapadokya’dan yanlarında getirdikleri St. İoannis Rossos’un naaşı, bugün tüm Yunanistan’dan ibadet için gelen ziyaretçileri yıl boyunca çekmektedir. Tamamen ahşap kullanılarak yapılmış ‘’Orman Müzesi’’ ve St John Kilisesi kalıntıları göreceğimiz yerler arasındadır.

Yemekli Atina & Gurme lezzetler turu 80 Euro

Sabah saatlerinde otelimizden hareket ederek, yaklaşık 1 saat sürecek 80 km’lik yolculukla Atina’ya varıyoruz. Gezimizde ilk durağımız Akropolis. (giriş ücreti ve rehberlik dahildir) Antik Yunan kentlerinin tepelik kısımlarının hepsinde bulunan akropolislerin en önemlisi Atina’dakidir. Denizden 152 metre yüksekte bulunan bu alanda; M.Ö. 480 yılında tanrıça Athena için inşa edilen ve Atina’nın birçok yerinden görülebilen sembol yapı Partheon Tapınağı, büyük eserlerin bulunduğu meydana açılan giriş kapısı Propylaion, Karyalı Kadınlar Heykelleri ile bilinen Erektheion, Dionysos Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Sonrasında, Akropolis’in eteklerinde ve Monastraki ile Sintagma Meydanlarının tam ortasında yer alan, şehrin en önemli bölgelerinden Plaka Semtine gidiyoruz. Gezinizde, Monastraki ve Sintagma Meydanları ve Ermou Caddesini de gezmenizi tavsiye ederiz. Sonrasında, tur liderimizle buluşarak Atina Gurme Yürüyüş Turumuza başlıyoruz. Binlerce yıllık tarihi, bulunduğu coğrafi bölge, ev sahipliği yaptığı çeşitli medeniyet ve kültürler, kozmopolit yapısı ve iklimi ile ‘’lezzet sarayı’’ lakabını hak eden Atina’da, yerli halk dışında turistlerce bilinmeyen sokaklarda, şehrin gastronomi kalbi Merkez Pazarı, Baharat Caddesi gibi özel yerlerinde yapacağımız yürüyüş turunda, çeşitli zeytinler, peynirler, zeytinyağlılar, lokmalar, tüketiyorsanız şarap ve uzo, soğuk etler, börekler, ızgara kurutulmuş ahtapot, ballı peynir, baklava, kurabiyeler ve diğer pastane mamulleri, çeşitli mezeler, kuzu şiş, kalamar şiş, Yunan döneri Gyros, özel sıcak ve soğuk kahveler gibi Yunanistan’a ait özel lezzetleri, yerel halk arasında en beğenilen yerlerden tatma şansınız olacak. Ardından, yapacağımız panoramik turumuzda; Agora, Zeus Tapınağı, Parlamento Binası ve burada gerçekleşen törensel askeri nöbet değişimi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimou Bulvarı, Ulusal Kütüphane ve Akademi Üniversitesi Binası görülecek yerler arasındadır. Sonrasında, dünyanın en dar ve en ünlü kanallarından birisi olan Corinth Kanalı’na gidiyoruz. Uzunluğu 6.5 km, derinliği 8 metre, genişliği 21 metre civarında olan kanal Yunanistan’ın kuzey ana karasını, Mora Yarımadasından ayırmaktadır. Muhteşem manzaraları, üzerindeki nefes kesen köprüsü ve tarihteki yeri ve önemi sebebiyle mutlaka görülmesi gereken bu yeri ziyaret ettikten sonra geri dönüş yoluna çıkıyoruz.

Yemekli ic ve orta Evia adasi turu 65 Euro

Adanın iç ve orta bölgeleri Dirfy Dağları ile kaplıdır. Dağ aktivitelerini ve doğasını sevenler için Steni başta olmak üzere birçok dağ köyü, ve Agali Kanyonu gibi birçok doğa harikası bulunmaktadır. Orta bölgelerde yer alan ve büyük bir Artemis Tapınağına ev sahipliği yapan Vathy Avlidas, deniz kenarında kurulu tarihi Eretria kasabası, Stropones adlı şirin dağ köyü, kamp severlerin uğrak noktası ve Evia’nın en ünlü plajlarından olan Chiliadou, ‘’Ege’nin Balkonu’’ olarak da bilinen ve ‘’kapetanospita’’ (deniz kaptanlarının evleri) ile dünyaca ünlenmiş Kymi Kasabası turistlerin en çok tercih ettiği yerlerdendir. Otelimizden hareketle, yaklaşık 1 saat 30 dakika sürecek 85 km’lik yolculukla varacağımız Kymi ile günümüze başlıyoruz. Antik kent Sivila’ya ev sahipliği yapan mistik Kymi, Evia’nın görülmesi gereken yerlerinin başında gelir. Antik kent kalıntıları, taş evleri ve eski sokakları ile görsel güzellikler sunan Aghios Athanasios, 1849’da inşa edilmiş Panaghia Liaoutsanissa Kilisesi, kasabanın en doğusunda yer alan Aghios Panteleimon, bölgenin kültürel eserlerini sergileyen Etnografya Müzesi, bazı sağlık problemlerine iyi geldiğine inanılan Choneutiko maden sularının kaynağı, 17. Yüzyıldan kalma rahibeler manastırı Metamorfosi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından, ikram edeceğimiz kahveleri de içtikten sonra yaklaşık 45 dakika sürecek 40 km’lik yolculukla, tarihte Osmanlı’ya karşı başlatılan ayaklanmanın merkezi konumundaki Aliveri’ye gidiyoruz. Denize yakın bir tepede, amfitiyatro şeklinde kurulmuş Aliveri, zengin linyit madenleri sebebiyle Evia’nın endüstri merkezi konumundadır. Buranın güzel tavernalarından birinde alacağımız öğle yemeğinin ardından, yapacağımız turumuzda, şehir limanı ve turistlerin uğrak yeri olan Karavos, bu bölgede bulunan tavernalar, barlar ve kafeler, neolitik dönemden kalma Dystos Antik Kenti, Yunanistan’ın en eski kalelerinden birisi olan Rizokastro, 14. Yüzyılda inşa edilmiş Panaghitsa Kilisesi, Bizans döneminden kalma Kızıl Kilise, Roma döneminden kalma hamamlar göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından, yaklaşık yarım saat sürecek 25 km’lik yolculukla antik dönemde, İyonyalıların başkenti ve en güçlü, en zengin merkezi olan Eretria’ya gidiyoruz. Şehir, tarihte; denizcilik, ticaret, tarım alanlarındaki gücü ile Ege ve Güney İtalya’da bir çok koloni kenti kurmuştur. M.Ö. 5. Yüzyıldan kalma etkileyici tiyatrosu, Dafniforos, Apollo, Dionyssos, Dimitria ve Isidia Tapınakları, M.Ö. 370 yılında yapılmış Mozaik Evi, antik tonozlar, Makedon mezarları, Ditiki, Pili ve Batı Kapıları, Arkeoloji Müzesi, sahilde bulunan Heykelli Kule, Modern Sanatlar Müzesi, 1847 yılında inşa edilmiş tarihi Kanaris Evi, Olympus Dağında bulunan Geroda, tavernalar ve plajlar ile dolu sahil bölgesi, dar sokaklı ve eski köy evleri ile tipik Ege mahalleleri turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. İkram edeceğimiz kahveleri de içtikten sonra, yaklaşık yarım saat sürecek 25 km’lik yolculukla üzüm bağları, şarapları, ormanları ve mısırı ile ünlü olan Vathi’ye gidiyoruz. Burası, en çok antik Avlida Antik Kenti ile ziyaretçi çekmektedir. Artemis Tapınağı buranın mutlaka görülmesi gereken eserlerindendir ve gezimizde göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından, geri dönüş yoluna çıkıyoruz. Yaklaşık 15 dakika sürecek 10 km’lik yolculuk sonunda otelimize varıyoruz.

Selanik Buzuki eşliğinde Taverna 45 Euro

Limitli icecekli ve aksam yemekli taverna 'da buzuki gecesi ... Buzukilerle yapılan yunan müzikleri eşliğinde keyifli bir gece sizi bekliyor

Pire ve Paşalimanı taverna turu 45 Euro

Pire, Atina’nın güney batısında yer alan ve günümüzde Atina ile birleşmiş tarihi bir liman şehridir. Tarihi antik Yunan Dönemine kadar uzayan Pire, Atina’nın dünyaya açılan bir liman kenti olabilmesi için tasarlanmış ve günümüze kadar gelişerek gelmiştir. Yemek öncesi burada yapacağımız panoramik gezimizde, Kent Tiyatrosu, Tarihi Şehir Surları, Megalo Limanı, Zeas Limanı, Kastella Tepesi, Kaminia Bölgesi, Barış ve Arkadaşlık Stadyumu, Karaiskakis Stadyumu, Eetioenia Kapısı, Maniatica ve Paşalimanıgörülecek yerler arasındadır. Akşam yemeğimizi canlı müzik, danslar ve limitli içecekler eşliğinde Paşalimanı’nda bulunan tavernalardan birinde alacağız. Atina ya da Pire-Halkida dönüş yolumuz yaklaşık 1 saat ve 80 km’dir.Otelimize dönüş

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?