Peşin Fiyatına 18 Ayda Ödeme Fırsatı Yurt içi tur, otel ve uçak biletinde 15 taksit + 3 ay sonra ödeme
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
Taksit Seçenekleri
Nereye
Destinasyon veya tema yazabilir veya boş bırakıp tüm seçenekleri görebilirsiniz.
Nereye gideceğinize karar veremediniz mi?
Her yeri aramak için buraya tıklayın
AraDeğiştir
Sıralama
Önerdiklerimiz
Fiyata Göre
Tarihe Göre
Yıldıza Göre
Fiyat
Fiyat Aralığı
Uygula
Tarih & Süre
Süre
Tarih
Uygula
Uçak
Uçak
Uygula
Sırala
Fiyat Aralığı
Tarih & Süre
Uçak
Üzgünüz aradığınız tarihlerde turumuz yok. Diğer tarih alternatiflerini getirdik. Dilerseniz buradan devam edebilirsiniz.
Benzer Turlar
{{ this.ImagePath }}
{{ this.DiscountText }}
{{ this.PackageName }} - {{ this.DayNightString }}
{{ this.KalkisBolgesi }} {{ this.CityList }}{{ this.PackageExplanation }}
{{ this.Quota }}
{{ this.StartDate }} {{ this.EndDate }}
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.TransportDetail }}
{{ this.ClassStyle }}
{{ this.ClassName }}
  • Alternatifler yükleniyor
Daha fazla
göster

Barcelona, İspanya'nın Katalan bölgesinin en büyük şehri ve aynı zamanda da başkentidir. Ayrıca kapladığı alan bakımından Akdeniz bölgesindeki en büyük şehir olduğu söylenir. Kendine has ve kural koyan mimarisi, rengarenk sosyal hayatı ve dillere destan gece hayatıyla, Arvupa'nın en özgün şehirlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle olsa gerek, Barcelona her yıl ortalama olarak 8 milyon turist ağırlamaktadır. Böylece şehir, Avrupa'nın Paris ve Londra'dan sonra en çok turist alan üçüncü şehri konumuna oturur. Başka bir deyişle Avrupa turlarının ve kültür turlarının en çok dikkat çeken destinasyonlarından biri ve İspanya turları denince ilk akla gelen lokasyonlardan da ilkidir. İspanyol ve Katalan kültürüyle Akdeniz kültürünü buluşturan bu şehir, görülmeden ölünmemesi gereken şehirlerden de biri olarak kabul ediliyor.

Barcelona, Avrupa'nın en eski şehirlerinden biri. Öncelikle çok önemli bir liman şehri. Bu da yüzyıllar boyunca Barcelona kültürünün hiç durmadan devinmesini ve gelişmesini sağlamıştır. Hatta bir söylentiye göre şehir bizzat Herkül tarafından, Roma kurulmadan tam 400 yıl önce kurulmuştur. Barcelona'nın bir şehir olarak en çok öne çıkan özelliği, hala bozulmamış olan şehir planıdır. Tipik bir Roma planıyla kurulu olan bu plan hala Barcelona'nın en eski yerleşim noktalarından olan Barri Gotic'te yaşıyor. Ayrıca Barcelona Art Nouveau tarzındaki mimari eserler için adeta bir başkent konumundadır. Pek çok İspanyol ve Katalan mimarın, 20. yüzyılda tüm Avrupa'yı etkisi altına alan bu eşsiz üslupta Barcelona'da sayısız eser bıraktığı görülebilir. Bu mimarlardan en çok dikkat çekeni Antoni Gaudi, Gaudi'nin en dikkat çeken eseri ise bir türlü tamamlanamayan katedral, La Sagrada Familia'dır. Bu bağlamda Barcelona bünyesinde neredeyse tamamı Gaudi'ye ait olan 9 UNESCO Dünya Mirası alanı barındırır. Bunlar La Sagrada Família, Casa Milà, Park Güell, Casa Vicens, Palau Güell, Casa Batlló ve Colonia Guell'deki Crypt of the Church'tür. Barcelona'ya gidip görülmeden gelinmemesi gereken yerlerden biri de elbette Picasso Müzesi'dir. Dünyaca ünlü kubik ressam yıllarını Barcelona'da geçirmiş ve en önemli eserlerini bu şehirde yaratmıştır.

Barcelona ayrıca tüm İspanya'nın en kalabalık caddesi olan Portal De L'Angel caddesini de barındırmaktadır ve cadde çok önemli bir alışveriş noktası olarak bilinmektedir. Bu caddede her saat 4 bine yakın insanın dolaşmakta olduğu söyleniyor. Bu caddede dolaşıp daha sonra Barcelona'nın geniş halk plajlarına doğru bir yürüyüşe de çıkılabilir. Bugün Avrupa'nın en ferah plajlarından bazılarını barındıran şehirde aslında 1992'ye kadar hiçbir plaj bulunmuyordu.

 

Barcelona Turu 3 Gece 4 Gün Uygun Fiyatlarla...

Prontotour, 2020 Barcelona turu fırsatlarıyla misafirlerini İspanya'nın en özel şehirlerinden birine davet ediyor. 3 gece 4 gün süren Barcelona turu, şehrin görülmesi gereken tüm önemli lokasyonlarını içermektedir. 

Turun birinci günü panoramik şehir turu yapılacaktır. Turda; Endülüs Arenası, La Sagrada Familia,  Montjuic Tepesi, Cristof Colomb Heykeli, Kraliyet Sarayı, İspanya ve Catalunya Meydanı, Olimpic Liman ve La Ramblas Caddesi görülecektir.

Turun ikinci günü, misafirler bu doyumsuz şehri diledikleri gibi deneyimleyebilsinler diye serbest zaman içermektedir. Ancak dileyenler ekstra Gerona-Figueras Dali Müzesi turuna katılabilecekler. Ayrıca akşam saatlerinde dileyenler ekstra Flamenco Gecesinin tadını çıkarabilecekler.

Turun son günü misafirlerin diledikleri gibi değerlendirmeleri için serbest zaman içermektedir. Ancak dileyenler ekstra Guell Park, Poble Espanyol ve Gotik Mahalle  turuna katılabilecekler. Barcelona turları, tıpkı Yunanistan turları gibi bol bol serbest zamanla misafirlere hareket imkanı tanımak için özenle hazırlanmıştır. Çünkü Akdeniz'in en özgün şehirlerinden Barcelona, sokaklarını solumadan gezdim sayılmaz.

+ Devamını Oku
Talep Formu
Bizi Arayın