İtalya Turları

22/05/2019 - 22/05/2020 tarihleri arası 19 sonuç bulundu

Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

İtalya Turları 2019 Herşey Dahil Seçenekleriyle

İtalya, Avrupa’nın en dikkat çeken ülkelerinden birisi olurken tarihi yapısı ve farklı kent dokusu ile milyonlarca kişiyi her yıl ağırlamaktadır. Yılın her döneminde yoğun bir ziyaretçi trafiği olan İtalya, en fazla ziyaret edilen ülkelerden biri. Kent trafiğinden organizasyonlara, turistik turlardan etkinliklere her detay çok iyi bir şekilde sistem haline getirildiği için şehri gezmek çok kolaydır. Her yapının bir anlamı var ve tarihi yapıların detaylı geçmişi araştırma gerektiriyor. Bu yüzden Prontotour İtalya turları ile tarihin derinliklerine yolculuk yapabilirsiniz. Birçok yapıtın bulunduğu ülkede, her şehre ve bilgilere hakim bir gezi rehberiyle çıkacağınız tur, seyahatinizi oldukça verimli geçirmenizi sağlayabilir.

Prontotour

İtalya Turları ile Keşfe Çıkın

İtalya denildiğinde akla pek çok farklı simge gelir. Kendi başına ülke içerisinde özel bir yönetime sahip olan Vatikan, dünyada başka bir eşi olmayan su kenti Venedik ve Rönesans'ından sanat dünyasına uzanan uzun bir yolculukta Michelangelo gibi sanatçıların izinde İtalya… İtalya turu bu bakımdan tarihi, doğayı, sanatı, Akdeniz’i seven kişilerin tutkusu haline gelecektir. Öyle ki İtalya’yı dolaşan bir kişinin tekrar tekrar buraya gitmek istemesi ve gitmesi şehrin bu tutkusundan kaynaklanır.

İtalya Turu ile En İlgi Çekici Şehir: Roma

İtalya’nın başkenti Roma, paket turların en ilgi çekici şehridir. Dünya tarihinin önemli yapıtlarına ev sahipliği yapar. Roma Forumu, Pantheon, İspanyol Merdivenleri, Aşk Çeşmesi, Kolezyum, Aziz Petrus Bazilikası bunlardan sadece birkaçı.

İtalya’yı dolaşan bir kişinin klasik olarak yaptığı şeylerin başında Aşk Çeşmesi’ni ziyaret etmek yer alır. Burada her yıl atılan paralar görevliler tarafından özenli bir şekilde toplandığı gibi ciddi bir gelir kaynağı da yaratmaktadır. Bu da İtalya için ilginç noktalardan bir tanesidir. Aşk Çeşmesi’nin başında suya para atarak dilek dilemek genel bir inanış biçimi oluşturmuştur.

Ziyaret edilen her yapıt ve bölgenin bir tarihi geçmişi oluşu, Roma’yı gezerken doğru bilgi edinmenin önemini ortaya çıkarmaktadır. Belirlenecek rota ile en verimli İtalya gezisi Prontotour tarafından sağlanır.

Papa’nın Şehri: Vatikan

İtalya turları gezilecek yerler listesinin en üstlerinde Vatikan yer alır. Çoğu kişi için buranın yapısı ve yönetimi ilgi uyandırır ve Katolikler için başkent olarak kabul edilen Vatikan bu bakımdan mutlaka ziyaret edilir. Bölgede dini yapılar yoğunlukta olduğundan dolayı ziyaretler genelde dini ağırlıklı olacaktır. Fakat kilise ya da katedrallerde sanatın, tarihin ve Hristiyanlık’ın önemli izlerini görmek mümkündür. Pek çok ünlü sanatçının eserlerinin olduğu yapılar bu bakımdan oldukça önemsenmektedir. Vatikan’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yapıların başında St. Pietro Katedrali gelir. Yapının farklı bölgelerinde Michelangelo'nun izlerini görmek mümkündür.

Vatikan’daki bu yerlerin ziyaret edilmesinin ardından yine tarihin çok eski dönemlerine tarihlenen özel yapıları ziyaret edebilirsiniz. Collesseo olarak adlandırılan özel bir anfitiyatro, İspanyol merdivenleri ve tabi ki Aşk Çeşmesi de ziyaret edilmelidir.

Sıcak Bir Kent: Pompei

İtalya’da Vezüv yanardağının pek çok iz bıraktığı ve hala sıcak olarak görülen bir kent Pompei de görülmesi gereken yerlerdendir. Burada pek çok özel yapı hala korunarak ziyarete açılmıştır. Pompei, İtalya turları ile seyahate çıkan kişilerin görmesi gereken ilk yerlerden.

Suların Üzerinde Yüzen Kent: Venedik

İtalya’nın vazgeçilmezi, suların üstündeki kent: Venedik. Gondollar ile yapacağınız şehir turu size farklı bir deneyim sunar. Aynı zamanda Venedik’te yer alan pek çok farklı yeri bu tur ile kısa süre içerisinde görebilirsiniz. Bölgede kanallar ile ulaşım sağlandığından dolayı kurulan pek çok köprü de bu yolculuk sırasında size eşlik edecektir. Venedik ziyaretinde de yine pek çok farklı önemli yapı, sanat eserleri ve dini eserleri görebilmeniz mümkündür.

İtalya turları 2019 fırsatlarıyla çok cazip seçenekler sunuyor. Vakti olmayanlar için sadece bir veya iki İtalya şehrini kapsayan tur, İtalya’yı detaylı keşfetmek isteyenler için Büyük İtalya Turu gibi birçok olanak bulunmaktadır. Seyahat tarihinize göre en uygun fiyatlı İtalya turu seçiminizi yapabilirsiniz.

Prontotour İtalya turları ile en uygun kapsamlı İtalya seyahati fırsatını kaçırmayın!

ÖDEME SEÇENEKLERİ

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?