Peşin Fiyatına 18 Ayda Ödeme Fırsatı Yurt içi tur, otel ve uçak biletinde 15 taksit + 3 ay sonra ödeme
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
Taksit Seçenekleri
Nereye
Destinasyon veya tema yazabilir veya boş bırakıp tüm seçenekleri görebilirsiniz.
Nereye gideceğinize karar veremediniz mi?
Her yeri aramak için buraya tıklayın
AraDeğiştir
Sıralama
Önerdiklerimiz
Fiyata Göre
Tarihe Göre
Yıldıza Göre
Fiyat
Fiyat Aralığı
Uygula
Tarih & Süre
Süre
Tarih
Uygula
Uçak
Uçak
Uygula
Sırala
Fiyat Aralığı
Tarih & Süre
Uçak
Üzgünüz aradığınız tarihlerde turumuz yok. Diğer tarih alternatiflerini getirdik. Dilerseniz buradan devam edebilirsiniz.

Benzer Turlar
{{ this.ImagePath }}
{{ this.DiscountText }}
{{ this.DestinationStateText }}

{{ this.PackageName }}

- {{ this.DayNightString }}
{{ this.KalkisBolgesi }}

{{ this.CityList }}{{ this.PackageExplanation }}

{{ this.Quota }}
{{ this.StartDate }} {{ this.EndDate }}
  • Alternatifler yükleniyor
Nereden
{{ this.FromStr }}
  • Alternatifler yükleniyor
Başlangıç Tarihi
{{ this.DateStr }}
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.NightStr }} Gece
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.TransportDetail }}
{{ this.ClassStyle }}
{{ this.ClassName }}
{{ this.HotelSelectClass }}
Daha fazla
göster

Kapadokya Turu

Doğa eliyle oluşan coğrafyaların en güzellerinden biri olan Kapadokya, UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesindeki yerini, volkanik dağların püskürttüğü lavlarla oluşan peri bacaları ve vadilerinin yapısı ile koruyan bir bölge. Kapadokya turu gezinizde görebileceğiniz bu doğa harikaları, Asurlar'dan Hititler'e, Roma ve Bizans'tan günümüz insanına bırakılan mirasların eseri. Doğanın oluşumuyla başlayıp insan dokunuşuyla yaratılan peri bacalarındaki mağara evler, Kapadokya turu ziyaretçileri için şık, otantik ve lüks otel odalarına dönüşüyor. Görkemli vadiler ile uçan balonların gösterisi arasında seyir tercihi yapmak ise oldukça zor. Yıl içinde dinlenmek, eğlenmek ve farklı aktivitelere katılmak isteyen yerli ve yabancı turistler, Kapadokya turu ile sanata, yerel lezzetlere spor ve eğlenceye doyuyor. Yeraltı şehirleri, güzel atların gözdesi yeryüzü ve güneşin en güzel doğduğu gökyüzü manzarası ile Kapadokya, Kayseri, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Nevşehir'in çerçevelediği İç Anadolu Bölgesi'nde yer alıyor. 


Kapadokya turu programı kapsamında uçak ya da otobüsle düzenlenen gezilere katılmak mümkün. Yolculuk, İstanbul üzerinden başlayabileceği gibi Kapadokya turu İzmir çıkışlı olarak da düzenleniyor. Bu gezi için kaç gün ayıracağınıza bağlı olarak, Kapadokya turu güzergahları ve gezilecek yerler belirleniyor.  Tur programları ise kalınacak gün sayısına göre en verimli planlamayı sizin için yapıyor. Kapadokya turu kapsamında burada geçireceğiniz zaman, yapılacaklar listesinde mümkün olan her maddenin üzerini çizebilmeniz için tasarlanıyor.


Kapadokya Turunda Sizi Neler Bekliyor?

Kalacağınız gün sayısına göre içeriği değişen programda, Kapadokya balon turu Kapadokya turu kapsamındaki en ünlü alternatiflerinden. Turlar genellikle, otobüsle ya da uçakla, 1 gece ve 2 gece konaklamalı olarak düzenleniyor. Bu günler içinde tarihi geziler, doğa yürüyüşleri, atölye gezileri ve yerel lezzet tadımları yer alıyor. Daha farklı bir konsept isteyenler için ise hızlı tren ile gidilebilen, Kapadokya ve Konya Lale Tarlaları gezisini birleştiren turlar bulunuyor. Kapadokya turu, bölgenin mümkün olan her özelliğini görmek, yöreye özgü doğal manzaraları izlemek ve tarihi mekanları gezmek için sistemli bir içeriğe sahip. Özellikle Kapadokya'ya ilk kez gidecekler için ideal bir rehberlik sunan Kapadokya turları, bölgeyi tanımaya olanak sağlıyor. Bir geziden bekleyebileceğiniz en sıra dışı deneyimleri bir arada sunan Kapadokya, spor, eğlence, heyecan ve gastronomi meraklıları için dizayn edilmiş bir hediye paketi niteliğinde. Kapadokya turu için kaç gün ayırabileceğiniz, katılacağınız aktiviteleri planlamanız için önemli. Kapadokya'da geçireceğiniz birkaç gün, standart gezi programının dışında ekstra katılabileceğiniz aktivitelere de olanak sağlıyor. Kapadokya'yı ilk kez ziyaret edenler için listenin başında Göreme Açık Hava Müzesi, Ürgüp'teki Asmalı Konak ve Üç Güzeller Peri Bacaları, Güvercinlik Vadisi, Çavuşin Kalesi ve Aşk Vadisi bölgenin en güzel manzaralarını görebileceğiniz vadiler ve yapılar yer alıyor.


Adrenalin Dolu Bir Seyahat: Balon Turu, ATV, Doğa Sporları...

Hem gözlerinize, hem damak zevkinize, hem hayal gücünüze hitap eden Kapadokya turu, çevre gezilerini, gün doğumu seyrini sıra dışı araçlarla yapmanıza imkan sağlıyor. Dilerseniz bölgeyi, kiralayabileceğiniz ATV araçları ya da deve gezileri ile keşfedebilirsiniz. Bu turlar genellikle hava koşullarına bağlı olarak yapılıyor. Tırmanış, doğa sporları ve balon turu yapmak isteyenler için mevsim şartları önemli. Rüzgârlı ve yağışlı havalarda balonlar için uçuş izni çıkmayabiliyor. Özellikle balon turu yapmak istiyorsanız yaz ve bahar ayları Kapadokya turu için ideal. Böylece bir Kapadokya turunda olduğunuzu hissettiren en büyülü anlardan birini rahatça yaşayabilirsiniz. Bölge, karasal bir iklime sahip. Doğa yürüyüşleri ve akşam gezileri için yanınızda uygun kıyafetler getirmeniz tavsiye ediliyor. Gündüz ise rahat ayakkabılar, güneş koruyucu ve küçük bir sırt çantası ile gezinizin konforunu artırabilirsiniz. Kapadokya turu sırasında verilen küçük molalarda alışveriş yapabileceğiniz duraklar da bulunuyor.

+ Devamını Oku
Talep Formu
Bizi Arayın