Dubai Turu

15/12/2019 - 15/12/2020 tarihleri arası 3 sonuç bulundu

Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Dubai Turları 2019

Ortadoğu’nun turistik ve ilgi çekici şehirlerinden Dubai, ihtişamlı şehir yapısıyla en popüler seyahat destinasyonlarından biri. Modern ve lüks yaşamı fazlasıyla hissettiren bu şehirde görmeye değer birçok nokta var. Dubai, hava durumu sürekli sıcak olduğundan her mevsimde sizi ağırlayabilir bir şehirdir. Daha önce karşılaşmadığınız büyüklükte alışveriş merkezleri, oteller, plazalar ve binaların yanı sıra çöl safarisi gibi muhteşem deneyimler sizi bekliyor! Arap kültürüne ait çarşıları, plajları ve müzeleri gibi saymakla bitiremeyeceğimiz birçok aktivitenin tamamına Dubai turları 2019 kapsamında sahip olabilirsiniz.

Dubai Gezilecek Yerler

Bu güzel şehirde gezilecek yerlere şehrin simgesi olan Burj Khalifa’dan başlanılmalı. Yine Dubai denildiğinde akla gelen bir diğer yapı ise Burj al-Arab. Şehrin sahilindeki yapay bir adada bulunan bu otel dünyanın en uzun oteli olma ünvanına sahip. Yelkene benzeyen yapısıyla şehri ziyaret eden herkesin ilgisini çekiyor. Ayrıca dünyanın en pahalı otellerinden biri olmakla birlikte en üst kattaki odalardan muhteşem manzaralar sunmaktadır. Eski şehir meydanı olarak kabul edilen Bastakiya, kısıtlı tarihe sahip Dubai’nin geçmişini en iyi yansıtan yerlerden biridir. Deniz havası alabileceğiniz Dubai Körfezi, şehrin balıkçılarının en önemli yaşam alanıdır. Tekneleriyle güzel bir görüntü sunmanın yanı sıra turlara katılarak körfezi keşfedebilir veya küçük teknelerden kiralayarak kendi yolculuğunuza çıkabilirsiniz. Körfezin yakınlarında bulunan Dubai Müzesi ise geleneksel teknelerin ve şehrin eski yapısının eserlerinin sergilendiği önemli bir kültürel merkezdir. Modern camileriyle de dikkat çeken Dubai’de Jumeirah Camii ve Bastakia Camii görmeye değer mimariye sahip. Dinlenmenin en güzel yolu ise Jumeirah Plajı’nın kumlarına uzanmak.

Dubai’de Alışveriş

Bilindiği üzere Dubai, ihtişamlı alışveriş merkezleriyle ve devasa vitrinli mağazalarıyla dünyada alışveriş anlayışına çok farklı bir boyut kazandırmıştır. Bu alışveriş merkezlerinin yanı sıra Arap kültürünü yansıtan çarşı ve pazarlar da çok fazla ilgi görür. En popüler alışveriş merkezleri –aynı zamanda birer turistik nokta- Dubai Mall ve Emirates Mall. İçinde alışveriş yapılabilecek birçok mağazanın yanı sıra sinema, oyun, tiyatro, spor ve daha birçok aktivite sunarlar. Ayrıca Dubai Mall içerisinde bulunan akvaryum yüzden fazla deniz canlısını görebileceğiniz görülmesi gereken noktalardan biri.Dubai’nin en güzel aktivitelerinden biri şüphesiz çöl safarisidir. Dubai turları ile çıkacağınız yolculukta safariye katılabilirsiniz. Çöl safarisinde 4X4 jiplerle çölde unutulmaz anlar yaşayabilir, deve çiftliklerini ziyaret edip onlarla fotoğraf çekilebilir, muhteşem bir gün batımı anına tanıklık edebilir ve çölün keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz! Gece ister kendi tarzınıza uygun bir eğlence mekanına gidebilir isterseniz de Arap gecesi adı altında düzenlenen, Arap kültürünü yansıtan ve geleneksel birçok eğlenceyi içeren organizasyonlara katılabilirsiniz.

Dubai Turları Fırsat – Dubai Turları Fiyatları

Dubai turları fırsat ve avantajlı fiyatlarıyla daha uygun fiyata getirilebilir. Erken rezervasyon fırsatları kapsamında bu güzel şehri daha ucuza keşfedebilirsiniz. Ortadoğu’nun incisi Dubai’yi kapsamlı tur paketleriyle tercih edip uzman rehberlerimiz eşliğinde tüm bilgilere sahip olabilirsiniz. 19 Mayıs, Sömestr, Bayram tatil, Yılbaşı veya diğer resmi tatillerde de düzenlenen turlar ile izin günlerinizi bu heyecanlı şehre ayırırsanız, pişman olmayacağınızdan eminiz. 2019 Dubai turlarının tamamı bu sayfamızda yer almaktadır.

Devamını Oku
MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?