Peşin Fiyatına 18 Ayda Ödeme Fırsatı Yurt içi tur, otel ve uçak biletinde 15 taksit + 3 ay sonra ödeme
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
Taksit Seçenekleri
Nereye
Destinasyon veya tema yazabilir veya boş bırakıp tüm seçenekleri görebilirsiniz.
Nereye gideceğinize karar veremediniz mi?
Her yeri aramak için buraya tıklayın
AraDeğiştir
Sıralama
Önerdiklerimiz
Fiyata Göre
Tarihe Göre
Yıldıza Göre
Fiyat
Fiyat Aralığı
Uygula
Tarih & Süre
Süre
Tarih
Uygula
Uçak
Uçak
Uygula
Sırala
Fiyat Aralığı
Tarih & Süre
Uçak
Üzgünüz aradığınız tarihlerde turumuz yok. Diğer tarih alternatiflerini getirdik. Dilerseniz buradan devam edebilirsiniz.
Benzer Turlar
{{ this.ImagePath }}
{{ this.DiscountText }}
{{ this.PackageName }} - {{ this.DayNightString }}
{{ this.KalkisBolgesi }} {{ this.CityList }}{{ this.PackageExplanation }}
{{ this.Quota }}
{{ this.StartDate }} {{ this.EndDate }}
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.TransportDetail }}
{{ this.ClassStyle }}
{{ this.ClassName }}
  • Alternatifler yükleniyor
Daha fazla
göster

Kanallar şehri. Yüzen şehir. Bisikletler şehri. Laleler diyarı. Yeşil şehir. Ressamlar şehri. Müzisyenler şehri. Müzeler şehri... Amsterdam’ın ünvanları saymakla bitmiyor. Her yaştan ziyaretçiye çok çeşitli seçenekler sunan, her kesimden seyahat tutkunları için sayısız eğlenceler vaad eden, herkesi memnun eden eşsiz ve dünyanın en eğlenceli şehirlerinden biri olarak da bilinmektedir.

Avrupa turlarının ve yurtdışı turlarının en çok tercih edilen destinasyonlarından olan Amsterdam, dünyanın kültürel yoğunluk söz konusu olduğunda en kültürlü şehri olma özelliğine sahiptir. Çünkü Amsterdam’da metre kare üzerinden değerlendirildiğinde, metre kareye düşen müze sayısı her yerden daha çoktur. Van Gogh müzesi, Amsterdam’ın en çok ziyaret edilen müzesidir. Her yıl 2 milyon civarında ziyaretçi kabul eder. 

Amsterdam turu 2020 planı, 3 gece 4 gün olarak tasarlanmıştır. Tur kapsamında Amsterdam’ın birer masal diyarını andıran kanallarında dolaşacak, Bloemen çiçek pazarını ziyaret edecek ve şehrin tüm önemli noktalarını görme imkanı yakalayacaklar. Şehir deniz seviyesinden aşağıda inşa edildiği için, Amsterdam’ın gotik ve rönesans üsluundan  izler taşıyan efsanevi ve karakteristik evleri temelsiz inşa edilmiş ve buna rağmen yüzlerce yıldır ayakta kalabilmiş birer mimari harikasıdır. Amsterdam’ı ziyaret eden misafirler, bu eşsiz mimari harikalarını görme fırsatı da yakalamış olacaklar. Tamamı düz ve engebesiz olan ve yürüyerek rahatlıkla gezilebilen Amsterdam, tıpkı Prag turu tercih edenler için olduğu gibi; mimari ile sanatı, doğal güzelliklerle modern şehir kültürünü birleştiren eşsiz bir seyahat olmayı planlıyor. 

Amsterdam’a gidip yemeden dönmemeniz gereken lezzetler arasında Hollanda peyniri, Hollanda usulü patates kızartması, pancake, balık sandviç, bitterballen, stoopwaffle, kibbeling gibi geleneksel lezzetler sayılabilir. Amsterdam özellikel Orta Avrupa mutfağını andıran lezzetleri ile bilinmektedir. Ama kuşkusuz Hollanda’nın imza yiyeceği peynirdir. Buna göre Amsterdam’a gidip denemeden dönmemeniz gereken Hollanda peynirleri arasında gouda peyniri, edam peyniri, leyden peyniri, maasdam peyniri, nagelkaas peyniri, keçi peyniri ve Hollanda mavi peyniri sayılmaktadır.

 

Amsterdam Turu En Uygun Seçeneklerle

Prontotour, uygun fiyatlı Amsterdam turu seçenekleri ile hem ekonomik, hem de dopdolu bir tatil vaad ediyor. Amsterdam turu, tıpkı Roma turu gibi hem kültürel, hem de eğlence dolu bir seyahattir. Çünkü Amsterdam bir müzeler kenti olmasının yanı sıra, Avrupa’nın renkli gece hayatıyla da dikkat çeken şehirlerinden biridir.

Dam Meydanı’yla ünlü olan, ressam Van Gogh ve Rembrandt’ın ana vatanı olan Amsterdam, dünyada en çok ziyaret edilen beşinci şehir olma özelliği taşımaktadır. Şehri ziyaret edenlerin muhakkak görmesi tavsiye edilen noktalar arasında Van Gogh Müzesi ve Ann Frank Müzesi muhakkak yer almaktadır. Ann Frank’ın hikayesi hala II. Dünya Savaşının en dikkat çeken hikayelerinden biri olarak biliniyor. Ann Frank’ın günlüğü ortaya çıktığında tüm dünyayı şoke etmiş ve insanlığı dehşete düşürmüştü. O günden beri Frank’ın saklandığı ev ziyaretçi akınına uğramaya devam ediyor. Günümüzde Amsterdam’ın en çok ziyaretçi alan müzelerinden biri olan Ann Frank Evi sayıyla ziyaretçi kabul etmesi ile de bilinmektedir.

Öte yandan Amsterdam’a gidildiğinde görülmeden dönülmemesi gereken yerler arasında Vondelpark, Central Station, De Waag, Amsterdam Pipe Museum sayılabilir. Bunların yanısıra Amsterdam kanallar bölgesini ve kanal köprülerini saymıyoruz bile. Ayrıca Amsterdam bit pazarı muhakkak gezilmeli ve bit pazarı civarındaki sokak lezzetleri tadılmadan geri dönülmemelidir. Avrupa’nın en kozmopolit şehirlerinden biri olarak da bilinen Amsterdam, dünyanın çeşitli yerlerinden gelen göçmen nüfusu ve bu nüfusun şehre getirdiği birbirinden eşsiz ve leziz sokak lezzetleri ile de tanınmaktadır. Amsterdam’ı görmeden Avrupa’yı gördüm demeyin. Avrupa, Amsterdam’dan başlar.

+ Devamını Oku
Talep Formu
Bizi Arayın