Vizesiz Turlar

16/12/2019 - 16/12/2020 tarihleri arası 37 sonuç bulundu

Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Vizesiz Yurtdışı Turları

Yerli ve yabancı turistler, yılın her dönemi dünyayı vizesiz turların rahatlığıyla kucaklıyor. Bu turlar, mekân sınırını ortadan kaldırırken, zamandan da tasarruf etmenizi sağlıyor. Vizesiz seyahatlerde, uzun resmi protokoller, vize işlemleri ile eş zamanlı yürütülmesi gereken rezervasyon işlemleri olmadığından, gezinizin özgür ruhunu kaybetmeden yola çıkabilirsiniz. Üstelik kapılarını açmak için sadece pasaportunuzun yeterli olduğu ülkeler, sanılanın aksine, seçim yapmakta zorlanacağınız kadar çok sayıda. Tatilin tadını, Balkanlar'ın tarih akan sokaklarında, Orta Doğu'nun baharat kokulu çarşılarında, Yunanistan'ın güneşi yudumlayabileceğiniz adalarında, egzotik Phuket Adası'nın bembeyaz kumlarında çıkarmak istediğinizde, vizesiz yurtdışı turları size pek çok seçenek sunuyor.

Tatilin Konforlu Adı: Vizesiz Turlar

Türk vatandaşları için vize istemeyen ülkelere düzenlenen turlarda, yaşamak istediğiniz gezinin Prountotour tarafından ve profesyonellerce organize edildiğini bilmek ise rahat bir seyahat sağlıyor. İlk defa gideceğiniz bir ülkede, vizesiz turların sizin için planladığı bir akışın içinde olmak, kentin güzelliklerine daha rahat odaklanmanızı sağlıyor. Dünyayı keşfe çıktığınızda, zamanın her anını anlamlı kılmak önemli. Vize almak için geçireceğiniz zamanı, işlemler için ayırmanız gereken bütçeyi, vizesiz gidilen turlar sayesinde fazladan tatil günleriyle takas edebilirsiniz. Böylece ekonomik, rahat ve özgürce seyahat etmek, tatilin tadını çıkarmanız mümkün.

Vizesiz Tur Seçenekleri Neler?

Vizesiz yurtdışı turları yılın her dönemi yapılıyor. Gezi ve tatil konseptinize göre gitmek istediğiniz ülkeyi seçmeniz ve pasaportunuzu almanız, vizesiz turlarda hazırlık için yeterli. Tatilin tadı arkadaşlarla çıkar diyenlerdenseniz, rezervasyonunuzu grup olarak da yapabilirsiniz. Spor, kültür, tarih ya da gastronomi... Aynı zevkleri paylaşan grubunuzla katılabileceğiniz vizesiz turlar, çeşitli ülkelerde, yılın belli zamanları yapılan festivallere de rehberlik ediyor. Parkların şehri Belgrad'da, Ağustos ayında düzenlenen Bira Festivali, Dubrovnik Good Food Festivali gibi özel turlar, grup gezileri için en popüler seçeneklerden biri. Avrupa'dan Güney Amerika'ya, İpek Yolu'ndan Japonya'ya uzanan vizesiz turlarla, dünyayı keşfe çıkabilir, vizesiz gemi turları ile seyahatinize deniz manzarasıyla başlayıp Yunan Adaları'nı gezme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Sahra Çölü'nden Maldivler’e Uzanan Vizesiz Turlar Sizi Bekliyor

Vizesiz turlar her şey dahil olarak planlandığında, listeye konaklama, yeme içme, rehberler eşliğinde yapılan şehir gezileri, ulaşım gibi hizmetler giriyor. Tatil konseptinizi belirlerken, seçeceğiniz turun hangi hizmetleri kapsadığını önceden öğrenebilir, rezervasyonunuzu buna göre yapabilirsiniz. Tatilden beklentiniz kayak ve tırmanış sporlarından oluşuyorsa, kış mevsiminde Ukrayna'nın başkenti Kiev'e yapılan vizesiz turları tercih edebilirsiniz. Burada, tarihi kaleleri görüp Odessa'da tur teknelerinde bir geziye çıkabilirsiniz. Kayak, tırmanış ve doğa sporları için tercih edilebilecek vizesiz kayak turları, bu sporu farklı coğrafyalarda yapmaya olanak sağlıyor. Balayı konseptli vizesiz turların favorisi ise genellikle Maldivler oluyor. Muhteşem kumsalları ve her biri görmeye değer adalarına yapacağınız vizesiz turlar, yaz tatilleriniz ya da özel günleriniz için ideal. Kuzey Afrika'nın gizemli kentleri Kazablanka ve Marakeş ise farklı medeniyetleri tek bir gezide tanıyabileceğiniz en iyi seçeneklerinden. Eski kitap kokularının baharat kokularına karıştığı Fas'ta, dinler tarihinin ünlü yapılarını görebilir, Arap, Türk ve Akdeniz mutfağının ilginç lezzetlerini tadabilirsiniz.

Farklı coğrafya oluşumlarını görmek, kendinizi farklı bir kültürün içinde hissetmek için en uygun seçeneklerden biri ise büyülü bir Sahra Çölü turu. Bu turlar, Marakeş'in renkli çarşılarında baharatların ve egzotik çayların tadımını yapabileceğiniz bir geziyle başlıyor. Tarihi yapıları, anıt mezarları görebileceğiniz, gösteri ve konserler ile eğlenebileceğiniz Marakeş, ünlü filmlerin çekildiği mekanların ziyaretiyle sürüyor. Filmlere ve kitaplara ev sahipliği yapan bölgede, ünlü yapıların hikayelerini, tarihe etki eden kişilerin izlerini sürebilirsiniz. Uzun bir gezi planlayan gezginler için vizesiz turlar yakın kültürlerden, egzotik adalara uzanabiliyor. Denizler aşırı bir seyahatin sizi nereye götüreceğini merak ediyorsanız, Bangkok, Bali, Pattaya gibi birçok egzotik ülke, vizesiz turlar kapsamında yer alıyor. Diğer bir egzotik seyahat ise Tayland'ın Phuket Adası. Vizesiz Phuket turu, ülkenin kendine özgü atmosferini yaşayabileceğiniz, deniz ve doğayı iç içe sunan zenginliklerle dolu. Phuket Adası, her yıl dünyanın farklı ülkelerinden turiste kapılarını açıyor.

Hafta Sonu Tatilleri İçin Vizesiz Turlar

Vizesiz turlarda kültür yolculuğu yapanlar, doğa ve mimari hayranları, yüzlerini Ukrayna'nın güneyine çevirdiklerinde ise harita diğer Balkan ülkelerini gösteriyor ve ülkenin geleneksel festival zamanlarını değerlendirmek için harika fırsatlar sunuyor. Sıra dışı bir deneyimle baharı karşılamak isteyenler için adres, Bulgaristan'ın Kazanlık kenti. 1903 yılından beri düzenlenen Gül Festivali için yapılan vizesiz turlar, coşkulu bir bahar şenliğinden çok daha fazlasını vaat ediyor. Avrupa'nın en eski şehirlerinden biri olan Plovdiv, tarih bilgisiyle dolu bir gezinin önemli duraklarından. Kiliseler, antik tiyatro ve eski Plovdiv gezisi, daha derine dalmak isteyenler için ise Sofya turu iyi bir seçenek. Balkanlar'a vizesiz tur için uzun planlamalara gerek duymamak, geziyi daha da cazip kılıyor. Hafta sonları Balkan şehirlerine küçük, eğlenceli bir gezi yapabileceğiniz gibi, geniş zamanlarda, vizesiz turlar kapsamındaki Balkan Başkentleri Turu ya da 8 güne yayılan Büyük Transilvanya turu ile bayram tatillerini kültür, tarih ve dinlenme ile değerlendirebilirsiniz.

Uzun Geziler İçin Bayramda Vizesiz Gidilen Turlar

Her şey dahil konseptli vizesiz turlar, bayramda yeni yerler keşfetmek, eğlenmek ve dinlenmek için elverişli seçeneklere sahip. Prontotour'a rezervasyonunuzu önceden yaptırabileceğiniz gibi, gideceğiniz yere göre değişen fırsatları son dakika yakalamanız da mümkün. Özellikle bayram ve yılbaşı tatillerinde yerli ve yabancı turistlerin gözdesi Kıbrıs, Türk vatandaşları için vizesiz tur yapabilecekleri yakın seçeneklerden biri. Vize alma sürecine bağlı olmadan planlayabileceğiniz vizesiz turlar, yakın ya da uzak fark etmeksizin istediğiniz ülkeye seyahat etme imkânı sağlıyor.

Japonya ve Güney Kore de vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler arasında. Uzun bayram tatillerini farklı kültürlerin, geleneklerin ve lezzetlerin arasında geçirmek isteyenler için Güney Kore - Japonya turu, vizesiz turlar içinde en cazip olanlardan. Asakusa Bölgesi ve Sensoji Tapınağı ziyareti ile başlayan gezide, dünyanın ikinci uzun kulesi Sky Tree ve ihtişamlı Kraliyet Sarayı panoramik manzaralarıyla devam ediyor. Tokyo’nun en ünlü caddesi Ginza ve ünlü yaya geçidi ile bilinen Shinjuku gezinin diğer rotalarından. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Nikko, dünyaca ünlü şelaleler ve diğer doğa harikaları da bu gezinin kapsamında. Japonya'nın kutsal mekanlarından en bilinenlerini görebileceğiniz, uzun nehir turları yapabileceğiniz bu gezide alışveriş için en değişik objeleri bulabileceğiniz çarşı gezileri de bulunuyor.

Vizesiz Gemi Turlarının Vazgeçilmezi: Yunan Adaları

Ailece, dostlarınızla ya da yeni tur arkadaşlarınızla, bayram tatillerinde ya da yılbaşında yapılabilecek Prontotour’un vizesiz Yunan Adaları turu, yıl içindeki kısa tatiller için de sıkça tercih ediliyor. Seyahat tutkunlarının en yakın komşusu Yunan Adaları, yeni gezginler için de iyi bir başlangıç noktası oluyor. Kuşadası'ndan kalkan gemi, ilk demiri Patnos'a atıyor. Yolculuğun ikinci günü, Girit mutfağı ile sağlık, tarih müzelerinde bilgi depolayıp, muhteşem Santorini evlerinin eteğinde gün batımını izleyerek devam ediyor. Atina'dan yel değirmenlerinin, tertemiz plajların, tavernaların şehri Mikonos'a uzanan yolculuk, vizesiz turlar İzmir çıkışlı olarak başlayan rotasını, yine İzmir Kuşadası'nda tamamlıyor.

Ekonomik Vizesiz Turlar İçin Rezervasyon Önerileri

Vizesiz turlar yılın her dönemi, vizesiz ziyaretçi kabul eden her ülke için düzenleniyor. Tatilinizi daha ekonomik hale getirmek için ise birkaç uygulama yeterli. Kış tatiliniz için yaz aylarında, yaz tatiliniz için ise kış aylarında rezervasyon yaptırmak indirimli fırsatlardan yararlanmanızı sağlıyor. Tatil planınız son ana kaldıysa, her şey dahil konseptli vizesiz turlar ile masraflarınızı azaltabilirsiniz. Çıkacağınız turlar, gidilen ülkeye, yapılacak gezilere ve ulaşım aracına göre fiyatlanıyor. Rezervasyon yaptırmadan önce, katılabileceğiniz ekstra aktivite ücretleri hakkında bilgi almak, müze gibi girişlerin fiyata dahil olup olmadığını öğrenmek, tatile çıkmaya son anda karar vermiş olsanız bile size uygun vizesiz turları bulmanıza yardımcı oluyor.

Devamını Oku
MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?