Vizesiz Yunan Adaları

18/10/2018 - 18/10/2019 tarihleri arası 8 sonuç bulundu

Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Vizesiz Yunan Adaları Turları

Devasa cruise gemileriyle yurtdışında, üstelik vize ihtiyacı olmadan tatilinizin tadını çıkarmanız mümkün! Onlarca farklı seçenekten oluşan vizesiz Yunan adaları turları hem bütçenizi zorlamıyor hem de lüks tatil ihtiyacınızı karşılıyor. Pencereli, penceresiz, ultra lüks cruise kamaralarının yanı sıra her şey dahil paketlerle çoğu seferde limitsiz içecek seçenekleri de mevcut. Genellikle üç geceden başlayan vizesiz Yunan adaları turları yedi geceye kadar çıkabiliyor. Yolculuk sırasında Ege Denizi’nin uçsuz bucaksız, müthiş manzarasının tadını çıkarabilir, geminin içinde bulunan diskoda eğlenebilir, restoranlarda partneriniz veya ailenizle hoş bir akşam geçirebilir ya da kamaranızda dinlebilirsiniz. Üstelik istikametteki adaya ulaşmayı beklemeden gemilerde bulunan yüzme havuzunda yüzebilirsiniz. Yerli ve yabancı yaklaşık 300 personelin hizmet ettiği gemilerde, lüks bir otel konforuyla bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacak her şey mevcut. Şimdi vizesiz seyahat edebileceğiniz Yunan Adaları’na bir göz atalım:

Mykonos, Santorini, Midilli, Milos ve Dahası...

Mykonos, Yunan Adaları içindeki popülaritesini asla yitirmedi. 1615 yılında kurulan, mimarisinin en önemli bölümünü dikkat çekici küp biçimdeki evlerin oluşturduğu Mykonos adası, gece hayatıyla da dikkatleri üstüne topluyor. Adayla aynı adı taşıyan kasabaya yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulunan, Güney kıyısındaki Platis Gialos plajı ise adanın en gözde kumsalı. Mykonos adasında her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği çıplaklar kampı ise adanın en gözdeleri arasında.

Dünyaca ünlü bir diğer ada ise Santorini. Mavi ve beyaz renklerle Yunan evlerini yansıtan muhteşem bir görüntüye sahip bu adadan harika bir manzara sunulurken gün batımının eşsiz görüntüsü büyüleyici seviyede. Adayı saran köylerden oluşan Milos, Antik Yunan Uygarlığı döneminden kalan tanrıça Aphrodite ya da Roma mitolojisindeki adıyla Venüs heykeli ve Kiklad mimarisiyle ünlü. Aşk ve güzellik tanrıçası Venüs hissiyatı ise adaya yayılmış durumda. Milos partnerinizle de romantik zamanlar geçirebileceğiniz bir ada dolayısıyla. Mavi – beyaz renklerin ağırlıkta olduğu mimari ise size adeta huzurun kapısını aralıyormuş gibi hissettirecek. Yunanistan’ın Batı’sında bulunan adada deniz mahsülleri de sürekli taze ve uygun fiyatlı. Adada tütsülenmiş balık ve karides yemeden gemiye binmemenizi tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra Milos Adası hakkında bilinmesi gereken en önemli ve vaktinizi eşsiz kılacak şeylerden diğeri ise adanın halen keşfedilmemiş birçok koya sahip olduğu. Ayrıca Cruise hareket saatine dek karada da bir odanız olsun isterseniz limana en yakın otel olan Adamas Otel’de bir oda kiralayabilirsiniz. Hristiyanların Romalılardan kaçarken saklanmak için elleriyle kazdıkları Delikli Mağara’dan, renkli balıkçı evlerine, mimarisinden binlerce yıl öncesini yaşatan tarihi dokusuna kadar belki de Milos Adası turunuzun en huzurlu durağı olmaya aday.Vizesiz Yunan adaları turları ile gidebileceğiniz en gözde adalardan diğeri ise Midilli Adası. Diğer adı Lesbos olan adı Yunanistan’ın en büyük üçüncü adası konumunda. Ortalama nüfus 97.000 civarında. İki büyük körfeze ev sahipliği yapan adada birçok koy ve burun bulunuyor. Ada diğerleri balıkçılığının yanı sıra zeytinyağı ile de meşhur. Arkeolojik açıdan pek de zengin sayılmayan adada Antik Yunan dönemlerinden kalma bir tiyatro da bulunuyor. Sahil şeridinde yer alan kafeler ve turistik dükkanlar Midilli durağında vakit geçirebileceğiniz alternatiflerden biri. Alışveriş konusunda Erbou Caddesi’nin gözde bir yer olduğunu belirtmekte de fayda var. Adanın dikkat çeken bir diğer yeri ise, Agios Therapon Kilisesi. Kilise mimarisiyle epey dikkat çekiyor.

ÖDEME SEÇENEKLERİ

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?