Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Baltık Başkentleri Turu
Baltık Turları

7+ Kişi
01/09/2019 - 08/09/2019
7 Gece - 8 Gün
3* - 4* HOTEL
4,575 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

Helsinki (1 Gece 4* Scandic Grand Marina Hotel vb.), Tallinn (2 Gece 4* Tallink City Hotel vb.), Riga (2 Gece 4* Radisson Blu Daugava Hotel vb.), Vilnius (2 Gece 3* Corner Hotel vb.), Toplam 7 Gece (7 Kahvaltı), Türk Hava Yolları Helsinki Gidiş - Vilnius Dönüş, İstanbul Yeni Havalimanı **Pasaportlarının 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. Yeni Pasaport ve vize almak mecburidir. **Pasaport kontrol esnasında kapıda ‘Seyahat Sağlık Sigortası’ sorulmaktadır. Misafirlerin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
4,575 TL
İlave Yatak
4,575 TL
Tek Kişi
6,210 TL
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 4,375 TL

OTELLER


CORNER HOTEL / Vilnius


RADISSON BLU HOTEL DAUGAVA / Riga


SCANDIC GRAND MARINA HOTEL / Helsinki


TALLINK CITY HOTEL / Tallinn

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

TÜRK HAVA YOLLARI
TK1761 İSTANBUL - HELSİNKİ 08:30-11:55
TK1408 VILNIUS - İSTANBUL 20:00-22:40

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Helsinki gidiş, Vilnius - İstanbul dönüş ekonomi sınfı uçak bileti
 • Belirtilen kategori otellerde 7 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Alan - Otel - Alan ve Otel - Feribot - Otel transferleri
 • Helsinki, Tallinn, Riga ve Vilnius panoramik şehir turları
 • Helsinki - Tallinn feribot bileti
 • Helsinki - Tallinn arasında bagajların araç ile taşınması
 • Yol üzeri Parnu ve Haçlar Tepesi Ziyareti
 • Prontotour Türkçe Tur Liderliği hizmeti
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • KDV Dahildir

 

 • Programlarda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Programa dahil olan yemeklerdeki içecekler
 • Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Ekstra turlar
 • Vize ücreti 120 Euro  www.prontotour.com/Others/Visa.aspx
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Uçaklardaki fazla bagaj ücretleri
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

 

TÜM TURLARIMIZ İÇİN GENEL NOTLAR VE UYARILAR :

** Tura katılacak olan misafirlerinizin pasaportlarının 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. Eski pasaportlarla üzerinde Schengen vizesi dahi olsa giriş yapılamaz. Yeni Pasaport ve vize almak mecburidir.
** Baltık gruplarında pasaport kontrol esnasında kapıda ‘Seyahat Sağlık Sigortası’ sorulmaktadır. Bu sebeple misafirlerin seyahat sigortalarının yapılmış olması ve yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
** Programımızda yer alan bazı otellerin DBL odaları bulunmamaktadır. Yani yataklar 2 adet tek kişilik yataklardan oluşmaktadır. Bazı otellerde ise yataklar birleştirilmektedir. 3. yatak ek yatak olup yaklaşık 120 cm'dir.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farklarısayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
**Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
**Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.  Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir.  Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.
**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
**Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
**Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
**Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
**Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Alternatifler yükleniyor

1.GÜN İSTANBUL - HELSINKI

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Prontotour kontuarı önünde saat 06:00'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1761 numaralı tarifeli seferiyle saat 08:30'da Helsinki’ye hareket. Yerel saate göre 11:55'te Helsinki'ye varış ve havalimanında bekleyen özel aracımız ile panoramik Helsinki şehir turumuz başlıyor. Helsinki şehir turunda, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli gezip göreceklerimiz arasında yer alıyor. Sonrasında serbest zamanımız oluyor. Şehir turu sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra Suomenlinna Kalesi Turu'na katılabilirler. Sumenlinna, Finlandiya’nın en önemli tarihi askeri yapılarından biridir. Helsinki yakınında yer alan ada üzerinde kurulu kale, 18. yüzyılda İsveçliler tarafından yapılmış. 1991 yılında UNESCO tarafından “Dünya Mirası” listesine alınan kaleye teknelerle gidiyoruz. Kale çevresinde 850 kadar kişinin yaşadığı bu ada oldukça ilginizi çekecek. Tur sonrası otele hareket ve odalara yerleşme. Geceleme Helsinki’deki otelimizde.

2.GÜN HELSİNKİ - TALLİNN

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemleri ve rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Porvoo Turu'muz başlıyor. Porvoo turumuzda eski şehir, şehir meydanı ve Porvoo Katedrali’ni geziyoruz. Kültürel açıdan harika bir atmosfere sahip Porvoo, turizm dışında ticaret ve hizmet sektörü ile de Finlandiya’nın önemli bir şehridir. Küçük Porvoo, Finlandiya’nın en eski ikinci şehri olup, Helsinki’nin 50 km. doğusunda bulunmaktadır. 1346 yılında kurulan şehir, Ortaçağ Arnavut kaldırımı sokakları, kafeleri, restoranları, müzeleri, galerileri ve butikleri ile de çekici bir bölgedir. Dar yolları ve renkli tuğla depoları ile ünlüdür. Finlandiya’nın en büyük şairi olan Johan Ludvig Runeberg’in evi de Porvoo’da yer almaktadır. Tur sonrası şehir merkezine geri dönüş ve devamında feribotla Tallinn’e hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Tallinn’e varış. Varışımıza istinaden panoramik Tallinn şehir turumuz başlıyor. En iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehir turumuzda, UNESCO’nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ediliyor. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz ve Toompea Tepesi’nden şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğraflarını çektikten sonra St. Nicholas Kilisesi’ne geçiliyor. Şehir turunun bitiminde serbest zaman ve ardından otele hareket. Geceleme Tallinn'deki otelimizde.

3.GÜN TALLINN

Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için ekstra Rocca Al Mare Turu'na katılma imkanı. Avrupa’da sayısı az olan açıkhava müzelerinden In Rocca–Al-Mare turunda 18. yy Estonya kırsal yaşamına tanık oluyoruz. Geniş bir alan üzerine kurulu açıkhava müzesi, 18.yy dönemini yansıtan köy evleri, yel değirmenleri, ahşap kilisesi, köy okulu ile sizi zamanda yolculuğa çıkartarak Estonya’nın geçmişine tanık ediyor. Birbirinden farklı evlerde, eski dönem Estonyalılar’ın yaşantısı teatral olarak anlatılıyor. Turumuzun ardından şehir merkezine geri dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek akşam yemeği dahil  Viking Köyü Turu’na katılabilirler. Viking yaşam tarzını yansıtan bu şirin restoranda ok ve balta atma, mancınık kullanma gibi aktiviteleri deneyimleyeceğiz. Bu heyecan ve eğlence dolu dakikaların ardından akşam yemeğimizi yiyoruz. Sonrasında otele geri dönüş ve geceleme Tallinn'deki otelimizde.

4.GÜN TALLINN - RİGA

Sabah odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Letonya’nın başkenti Riga'ya hareket. Yol üstünde Estonya'nın yazlık kasabası olan Parnu'da mola veriyoruz. Estonya ve Letonya’nın ormanları içinde devam eden yaklaşık 5 saat süren yolculuğumuz sonrasında Riga’ya varıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra panoramik Riga şehir turumuz başlıyor. 1201 yılında kurulan Riga şehir turunda, Old Town denilen tarihi merkezdeki şehrin dokusuna tanık olacağımız önemli yapılar ziyaret ediliyor. St. Peter’s Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob’s Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız yapılarıyla süslü sokakları görülecekler arasında yer alıyor. Şehir turunun ardından serbest zaman. Geceleme Riga'daki otelimizde.

5.GÜN RİGA

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Sigulda Turu'na katılma imkanı. Riga’ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya’nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası’nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları, ovaları, Gauja Nehri’nden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek. Turumuzun ardından Riga’ya geri dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Jurmala Turu'na katılma imkanı. Letonya’nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya’nın sayfiye bölgesi ziyaret ediliyor. Tertemiz çam kokulu havası, dingin atmosferi, şifalı suları, çamur kürleri ile Baltık Ülkeleri’nin en ünlü SPA otelleriyle yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon merkezi Jurmala… Hava kirliliğini önlemek amacıyla araba girişlerinin ücretli olduğu bu şirin sahil kasabasında dilerseniz ünlü SPA’larının tadını çıkartabilirsiniz. dilerseniz yol boyunca uzanan şirin kafelerinde keyif yapabilirsiniz. Turumuzun ardından otele geri dönüş. Geceleme Riga'daki otelimizde.

6.GÜN RİGA - VILNIUS

Kahvaltının ardından Vilnius’a hareket. Yol üstündeki ilk durağımız, Litvanya sınırlarında yer alan Haçlar Tepesi (Hill of Crosses) olacak. Burası Katolik Litvanya’nın kutsal yerleşim bölgesi. Bu bölgede yaklaşık 50.000 adet birbirinden farklı boylarda Hac bulunduğu tahmin ediliyor. Litvanya’nın en etkileyici yerlerinden biri olan Hill of Crosses’i gezdikten sonra, yolumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz. Sonrasında serbest zamanımız oluyor. Arzu eden misafirlerimizle ekstra akşam yemeğimizi almak üzere Belmontas Restaurant’a hareket ediyoruz. Dere kıyısında yemyeşil bir alan üzerine kurulu bu geniş tesiste ağaçların altında serinleyerek, suyun rahatlatıcı sesi eşliğinde günün yorgunluğunu atacağımız keyifli bir akşam yemeği yiyoruz. Akşam yemeğinin ardından otelimize geri dönüyoruz. Geceleme Vilnius’taki otelimizde.

7.GÜN VILNIUS (TRAKAI)

Kahvaltının ardından panoramik Vilnius şehir turumuz başlıyor. Vilnius’ta 1200’den fazla Ortaçağ dönemine ait yapı ve 48 adet büyük kilise bulunuyor. Neris Nehri kenarında 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius'un panoramik şehir turunda; Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli, St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve Amber Galerisi gezildikten sonra Subacius Tepesi’nden şehrin panoramik manzarasının fotoğrafını çekme fırsatı. Ardından Vilnius’un önemli bir sembolü olarak kabul edilen Dawn Kapısı’nı da gezerek turumuz tamamlanıyor. Öğleden sonra ise, arzu eden misafirlerimiz için ekstra Trakai Turu başlıyor. Vilnius’a 29 km. uzaklıktaki Trakai turunda, 15.yy’da Galve Gölü’nün ortasındaki bir yarımadaya inşa edilmiş Trakai Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Turun bitiminde otele geri dönüş. Geceleme Vilnius’taki otelimizde.

8.GÜN VILNIUS - İSTANBUL

Kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ardından, serbest zaman. Rehberimiz tarafından belirtilen saatte Vilnius Havalimanı’na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1408 numaralı tarifeli seferi ile saat 20:00'da İstanbul’a hareket. Yerel saate göre 22:40’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

SUOMENLINNA TURU 35 EURO (02-12 YAŞ 20 EURO)

Sumenlinna, Finlandiya’nın en önemli tarihi askeri yapılarından biridir. Helsinki yakınında yer alan ada üzerinde kurulu kale, 18. yüzyılda İsveçliler tarafından yapılmış. 1991 yılında UNESCO tarafından “Dünya Mirası” listesine alınan kaleye teknelerle gidiyoruz. Kale çevresinde 850 kadar kişinin yaşadığı bu ada oldukça ilginizi çekecek.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik 

PORVOO TURU 50 EURO (02-12 YAŞ 30 EURO)

Eski şehir, şehir meydanı ve Porvoo Katedrali’ni kapsayan bu turumuzda kültürel açıdan harika bir atmosfere sahip bir olan Porvoo'yu geziyoruz. Porvoo turizm dışında ticaret ve hizmet sektörü ile de önemli bir yerdedir. Küçük Porvoo, Finlandiya’nın en eski ikinci şehri olup, Helsinki’nin 50 km. doğusunda bulunmaktadır. 1346 yılında kurulan şehir, ortaçağ Arnavut kaldırımı sokakları, kafeleri, restoranları, müzeleri, galerileri ve butikleri ile de çekici bir bölgedir. Dar yolları ve renkli tuğla depoları ile ünlüdür. Çok sayıda turistik mekanların yer aldığı bu bölgede en önemli yerlerden biri de Finlandiya’nın en büyük şairi olan Johan Ludvig Runeberg’in evidir.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik

ROCCA AL MARE TURU 50 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Avrupa da sayısı az olan açıkhava müzelerinden Rocca-Al-Mare Turunda 18. yy Estonya kırsal yaşamına tanıklık edeceğiz. Geniş bir alan üzerine kurulu açıkhava müzesi 18. yy dönemini yansıtan köy evleri , yel degirmenleri, ahşap kilisesi, köy okulu ile sizi zamanda yolculuğa çıkartarak birbirinden farklı evlerde Estonyalıların yaşantısı teatral olarak anlatılıyor. Bu turda , bir yandan yerel dansları öğrenme fırsatı bulurken, diğer yandan Estonyalıların nasıl ekin biçtiklerini de görebileceksiniz. 

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik + Müze Girişi

SIGULDA TURU 50 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Riga ya 51 km uzaklıktaki  Letonya nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupasinda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları, ovaları, Gauja Nehrinden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek.

Dahil olan hizmetler; Müze ve Kale girişleri + Ulaşım + Rehberlik

JURMALA TURU 40 EURO (02-12 YAŞ 20 EURO)

Letonya nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya nın sayfiye bölgesi ziyaret ediliyor. Tertemiz çam kokulu havası, dingin atmosferi, şifalı suları, çamur kürleri ile Baltık Ülkeleri nin en ünlü SPA otelleriyle yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon merkezi Jurmala... Hava kirliliğini önlemek için araba girişlerinin ücretli olduğu bu şirin sahil kasabasında dilerseniz ünlü SPA'ların tadını çıkartabilirsiniz. Dilerseniz yol boyunca uzanan şirin kafelerinde keyif yapabilirsiniz. Mevsime göre bembeyaz kumsallarda güneşlenebilir, Baltık denizine girebilirsiniz.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik

BELMONTAS RESTORANT AKSAM YEMEĞİ 35 EURO

Dere kıyısında yemyeşil bir alan üzerine kurulu bu geniş tesiste ağaçların altında serinleyerek, suyun rahatlatıcı sesi eşliğinde günün yorgunluğunu atacağımız keyifli bir akşam yemeği yiyoruz.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Set Menü Akşam Yemeği + Rehberlik (içecekler hariçtir)

TRAKAI TURU 50 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Vilnius a 29 km uzaklıktaki Trakai turunda, 15 yy da Galve Gölü nün ortasındaki yarımadaya inşa edilmiş Trakai Kalesi ve müzesinin ziyaret edileceği bu turumuzda birçok gölün bulunduğu tepelerin ve ormanların arasında konumlanan bir doğa harikası Trakai de keyifli zaman geçirme fırsatı bulunacaktır. Trakai, Karaites olarak adlandırılan bir Musevi Türk etnik grubunun da evi olarak kabul edilir. Bugün hala Trakai de yaşayan ve yaklaşık 300 kişi kalan bu etnik grup, Litvanya ya 14. yy da Crimea dan Büyük Dük Vytautas in savaşçısı olarak getirilmiştir. Litvanya nın turistler tarafından en çok tercih edilen bu tarihi bölgesi aynı zamanda nikah sonrası gelin ve damadın uğur getirmesi için de ziyaret ettikleri popüler bir mekandır.Turumuzda öğle yemeği molasında bölgenin meşhur yiyecekleri arasında olan Kibin (çiğ böreğe benzeyen hamur işi) ve 1 soft içecek verilmektedir.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik + Kale Girişi + Öğle Yemeği (Kibin + 1 Soft içecek)

*VİKİNG KÖYÜ'NDE AKSAM YEMEĞİ TURU 50 EURO

Bu turumuzda Vikinglerin yaşam tarzını gözlemleme fırsatı bulup ayrıca ok ve balta atma, mancınık kullanma gibi aktiviteleri deneyimleyeceğiz. Ardından Viking atmosferinde somon balığı, patates ve salata ile güzel bir akşam yemeği yiyoruz. Eski Leton tarzında özel olarak inşa edilmiş ve 5 hektarlık bir alan üzerine kurulu Lido Center hem yetişkinlerin hem de ailelerin hoşça vakit geçirebileceği her daim hem Letonların hem de turistlerin uğrak yeri olan bir mekan. Leton kültürünü ve geleneksel mutfağını yansıtan mekanda özel dekore edilmiş ve 3 katlı, Yaklaşık 500 çeşit yemeğin sunulduğu geniş bir menüye sahip Lido restoran, çocuklara yönelik eğlence parkının yanı sıra, 5.102 m2 büyüklüğünde Batıklardaki en büyük açıkhava yapay buz pateni pisti de bu merkezde yer alıyor.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Set Menü Akşam Yemeği + Rehberlik (içecekler hariçtir)

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Haluk Karagül 20/08/2019 11:55:31

8-15 Temmuz 2019 tarihleri arasında katıldığımız Baltık Başkentleri turu beklediğimizin çok ötesinde farklı, güzel ve eğlenceli bir tur oldu. İnanılmaz bir tabiat şölenini ve Kuzeyin muhteşem şehirlerini, Akdeniz insanına çok farklı gelebilecek tarihi ve kültürel bir bölgeyi çok bilgili ve çok üst performansta bir rehberle gezmek mükemmeldi. Rehberimiz Sn. Can Bölükemini detaylara verdiği önem, entellektüel bilgisi, tarih ve çevre hakkındaki karşılaştırmalı bilgileri sunumu, turu yönetimi, beyefendiliği ve sakinliği ile sanki bir masal diyarı olan Bölgeyi gözlerimize nakşetti. Rehberimize ve rehberler konusunda çok titiz davrandığını bildiğimiz Pronto Tur'a teşekkür ederiz....1/1

Tuğçe Dikici 17/07/2019 13:41:39

8-15.07.2019 tarihleri arasında Baltık Başkentleri adlı tura altı kişi olarak katıldık. Harika bir tatil geçirdik. Rehberimiz Can Bölükemini bey ile ilgili yorumları okuduğumda abartı mı acaba demiştim ama sonuna kadar hakediyor. Nezaketi ve beyefendiliği için teşekkür ederiz.. Sanıyorum şimdiye kadar gördüğümüz en nazik rehberdi......1/1

Gökhan Şengül 11/06/2019 13:18:36

2019 Ramazan bayramı tatilinde ailece Baltık turuna katıldık.Bu zamana kadar geçirdiğimiz en güzel turdu diyebilirim.Rehberimiz Can Bölükemini 'e çok teşekkür ederiz.Sayesinde ço kkeyifli ve mutlu bir tatil geçirdik.Her yönüyle pozitif duruşu ve yardımseverliği ile herkesin takdirini kazandı.Herkese bu turu tavsiye ederim....1/1

SERHAT DAVRAN 10/06/2019 22:02:19

02.06-09.06.2019 tarihinde eşim ve oğlum ile Baltık başkentleri turuna katıldık.beklentimizin üzerinde keyif aldık.rehberimiz Can beye gösterdiği ilgi ,yakınlık ve beyfendiliği için çok teşekkürler.o bölgede yaşayan bir kişi olduğundan çevreye çok hakim ve bilgili kendisine Davran ailesi olarak çok teşekkür ediyorum.Serhat Davran-10.06.2019...1/1

Aysel Su YARIŞ 25/05/2019 11:03:33

DONANIMLI VE İŞİNİN EHLİ OLAN REHBERİMİZ CAN BEY İLE MÜKEMMEL BİR GEZİ GEÇİRDİK. BİR ÇOK DEFALAR YURT DIŞINDA TURLARA KATILMIŞ BİRİSİ OLARAK REHBERİMİZ SAYIN CAN BÖLÜKEMİNİ BEYFENDİYE ÖNCELİKLE TEŞEKKÜR EDERİM. KENDİSİ BİLGİSİ VE GÖSTERDİĞİ PROFÖSYONEL İŞ AHLAKI İLE BİZE VERDİĞİ HİZMET KUSURSUZDU, EKSTRA TURLAR İLE GEZİMİZ KEYİFLİ BİR HAL ALDI VE ÇOK MEMNUN AYRILDIM TEŞEKKÜR EDERİM..........1/1

Demet Kaya 28/12/2018 11:21:58

Ailecek katıldığımız Baltık turunu çok sevdik.Turu güzel kılan en önemli kişi tur rehberi Can Beye çok teşekkür ederim....1/1

Filiz Aktaş 28/05/2018 09:36:40

Baltıklar (20-27 mayıs)turundan yurduma döndüğümde aklımda kalan tüm güzellikleri bana ve tur ekibine yaşatan sayın can büyükemini beye sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim. Saygısı, bilgisi, mesafesi tam kıvamında olan bu güzel ruhlu insan pronto ailesine büyük kazançtır. Tüm gruba yaşattığı çok güzel bir hafta ile kendisini hep güzel anılar ile anacağım çok çok teşekkürler can bey...1/1

Canan Bayraktar 10/11/2017 09:55:01

3-8/10/2017 tarihleri arasında Arzu Karacar ardaşım ile 17 kişillik olan grubun olduğu tura bizde bireysel olarak katıldık ve onlarla da orada tanıştık söylenenlere aynen katılıyoruz . Rehper seçiminiz konusunda size Pronto ailesi olarak çok çok teşekkür ederiz . Bu benim pronto ile ilk turum değil yurtdışı turlarında prontonun göstermiş olduğu hassasiyeti biliyorum ve bu yüzden sizi tebrik ediyorum . CAN BÖLÜKEMİNİ nin rehperlikten ziyade insanlığına , hoşgörüsüne ,nezaketine ilgi ve alakasına çok çok teşekkür ederiz ..keşke her tura kendisini gönderebilseniz :) hayır demeyiz .... başka turlarda görüşmek üzere......1/1

EROL KOCACIK 10/10/2017 17:28:03

3.10.2017 8.10.2017 Tarihleri arasında şirketinizin organizasyonu ile Baltık ülkelerini kapsayan 5 gün 6 gece bir kültür turu yaptık. Turunuza toplam olarak 17 kişi bir arkadaş grubumuz ile katıldık. Yapmış olduğunuz organizasyona arkadaşlarım ve kendi adıma çok teşekkür ederiz, ederim. Sayın yetkili Baltık turunda bizlere Rehberlik hizmeti veren CAN BÖLÜKEMİNİ Rehberinize çok ama çok teşekkür ederiz. Kurum olarak böyle bilgili Nazik ve Mütevazi bir kişiliğe sahip bir personelle çalıştığınızdan kurumunuzu tebrik ederiz, ederim. Sayın yetkili bu tür Rehberler kurumunuzu çok ama çok daha yukarılara çıkmasına vesile olur inancındayız. Para ve Paralar çeşitli yöntemlerle kazanılabilir ama müşteri kazanmak ( Dost ) kazanmak kolay olmuyor. Fakat Tüm açık yüreklilikle ifade ediyoruz ki Pronttotour 17 kişiyi dost edinmiştir. CAN BÖLÜKEMİNİ nin rehberliği ve organizasyonundaki davranışından ötürü. Şahsınızda CAN BÖLÜKEMİNİ' ye çok ama çok teşekkürlerimizi 17 kişi adına iletmenizi dileriz. Umarın sizlerin organizasyonunda başka turlarda görüşmek dileğiyle;...1/1

NESRİN SEZEN 07/09/2017 13:57:02

Kurban bayramında Arkadaşlarımızla Baltık turuna katıldık, çok güzeldi. Özellikle rehberimiz Fuat Aydemir sayesinde son derece keyifli bir gezi yaptık, çok ilgili, nazik ve yardımcı idi, kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Başka turlarda umarım tekrar görüşürüz Fuat Bey ile....1/1

Hülya Biçmen 06/09/2017 17:21:11

Merhaba Kurban Bayramında baltıklarda 3 ülke turunuza katıldık.Çok keyifli bir turdu.Rehberimiz Fuat Aydemir bey son derece nazik ilgili ve yol gösterici idi Sayesinde problemsiz keyifli bir tur yaptık Kendisine bir kez daha teşekkür ederiz Bir daha Pronto tur ile seyahat etmeyi dileriz İyi günler ,,...1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?