Batum Turları

22/05/2019 - 22/05/2020 tarihleri arası 12 sonuç bulundu

Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Batum, tatilseverlerin yeni gözdesi olma yolunda ilerleyen, yeşili ve doğası ile dikkatleri çeken Gürcistan'ın en güzel şehirlerinden biri. Prontotour, Batum'a karşı giderek artan bu ilgiyi görmezden gelmedi ve Batum turları ile seyahatseverleri buluşturma kararı aldı.

Batum, son yıllarda özellikle Karadeniz turlarının ayrılmaz bir parçası olmaya başladı. Gerek tur kapsamında, gerekse bireysel olarak ziyaret edilen, kozmopolit ve enteresan kültürü ile dikkatleri çeken bir Karadeniz şehri olan Batum, son yıllarda en çok ziyaretçisini Türkiye'den alıyor.

Batum, Acara Özerk Cumhuriyeti'nin başkentidir. Lazca'nın ve Gürcüce'nin eşit resmi dil statüsüne sahip olduğu şehir, Artvin'e sınır olması ve Sarp Sınır Kapısı ile kolay ulaşım seçeneği ile popülerlik kazanmıştır. Uzun yıllar boyunca Osmanlı Devleti'nin bir parçası olmuş olan Batum, Türk ve Osmanlı kültüründen derin izler taşımakta ve şehrin sokakları herhangi bir Karadeniz şehrinden büyük farklılıklar göstermemektedir. İlerleyen dönemlerde Sovyet Rusya'nın bir parçası haline gelen ve özellikle mimari ve şehir silüeti alanında Sovyet dönemden de izler taşıyan Batum, bugün itibarıyla Gürcistan'ın görülmeye en layık şehri olarak dikkatleri çekiyor. Bu bağlamda Prontotour sizleri 4 gece 5 günlük ya da 6 gece 7 günlük seçenekleriyle, Batum'a ve Karadeniz'e davet ediyor.

 

En Uygun Fiyatlarla Karadeniz Batum Turu

Doğa ve Karadeniz tutkunlarının yeni gözdesi Batum, Prontotour tarafından uçaklı Batum turu ya da günübirlik Batum turu arayanlara farklı fırsatlar sunması için iki farklı güzargahta hazırlandı. Karadeniz Turları kapsamında ele alınan Batum turları, tıpkı kültür turları gibi, şehrin doğal güzelliklerinin yanı sıra, kültürel değerlerini de misafirlere tanıtmayı hedeflemektedir.

4 gece 5 günlük turda misafirler Orgi, Trabzon, Rize ve Ayder Yaylası üzerinden Batum'a geçecek; Batum'un kültürel ve doğal güzelliklerini gördükten sonra, Hopa ve Artvin üzerinden Trabzon'a geçerek havayolu aracılığıyla İstanbul'a döneceklerdir.

6 gece 7 günlük Karadeniz turu ise Samsun'dan başlamakta, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Ayder üzerinden Batum'a uzanmakta ve Batum'dan Hopa'ya, Hopa'dan Artvin'e ve Artvin'den de Erzurum'a dönüş sağlanmaktadır. Prontotour misafirleri daha sonra Erzurum'dan havayolu ile İstanbul'a döneceklerdir.

yurtdışı turları ve Avrupa turları ile dünyayı ve Avrupa'yı görmek isteyen misafirler için bir alternatif de Batum olabilir. Prontotour Karadeniz turlarına dahil ettiği Batum turları ile misafirlerine Doğu Karadeniz'in en güzel şehirlerinden Batum'un doğal ve kültürel misarını tanıma fırsatı sunmaktadır. Prontotour'un Batum turu günübirlik Batum turu olarak düşünülebilir.

Prontotour misafirleri, dünyanın en hızlı akan nehirlerden olduğu varsayılan Çoruh Nehrinin Karadeniz’e kavuştuğu kasaba olan Gonio'yu ve kasabada yer alan Apsaros Kalesi’ni görecek; ardından Batum şehir merkezinde çarlık döneminden kalma Meryem Ana Katedrali'ni ve Orta Camii gezecekler. Poseidon Meydanı ve Avrupa Meydanı gezilebilecek ve akşam saatlerinde Batum'da konaklama olmadan yurda dönüş sağlanacaktır.

Batum, Doğu Karadeniz'in en enteresan şehirlerinden biridir. Hem Osmanlı döneminin, hem de Sovyet döneminin izlerini taşır. Öte yandan İtalyan mimarisinden ilham alınarak tasarlanmış meydanları ile yer yer İtalyan rivierasını andırmaktadır. Sanatsal eserleri, canlı sokak hayatı ve cicvicli kafeleri ile bir Avrupa sahil kasabasını da andıran Batum, restoranları ve mutfağı ile tam bir Karadeniz kenti olduğunu derhal ortaya koyar. Batum'u dünya turizm kamuoyuna oturtan bir diğer özelliği de gece hayatıdır. Gece kulüpleri, festivalleri ve casino'ları ile dikkatleri çeken Batum, kesinlikle serin Karadeniz gecelerinin gözde şehirlerinden ünvanını sonuna kadar hak ediyor. Plajları ve eşsiz doğasıyla da dikkatleri çeken Batum, Artvin'in komşu kapısı ve şimdi yepyeni Karadeniz destinasyonu. Batum'a geçmeden Karadeniz turu bitmez.

ÖDEME SEÇENEKLERİ

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?