Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Bir Cennet Rüyası Endonezya & Bali Adası
Prontoplus Turları

7+ Kişi
18/01/2020 - 30/01/2020
12 Gece - 13 Gün
4* - 5* Merkezi
Kişi Başı Ek%20 İndirim İmkanı
2,599 EUR
2,239EUR
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

Bir Cennet Rüyası Endonezya & Bali Adası Jakarta ( 1 gece 4* Otelde oda-kahvaltı konaklama) - Bandung ( 1 gece 5*Otelde oda-kahvaltı konaklama) - Baturaden( 1 gece 4*Otelde oda-kahvaltı konaklama) - Yogyakarta ( 2 gece 5*Otelde oda-kahvaltı konaklama) - Bromo (1 gece 4*Otelde oda-kahvaltı konaklama ) - Kalibaru ( 1 gece 4*Otelde oda-kahvaltı konaklama ) - Bali ( 3 gece 5*Otelde oda-kahvaltı konaklama) Tüm Turlar - 2 Öğle - 5 Akşam Yemeği Dahil Katılımcı sayısı 24 kişi.
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
17,050 TL 14,690 TL
İlave Yatak
17,050 TL
Tek Kişi
20,330 TL 17,315 TL
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 17,050 TL 14,690 TL

OTELLER


ASTON IMPERIUM PURWOKERTO / Baturaden


GRAND MIRAGE RESORT THALASSO & SPA / Bali


JİWA JAWA RESORT / Bromo


MARGO UTOMO HİLL VİEW RESORT / Kalibaru


PRAMA GRAND PREANGEN BANDUN / Bandung


ROYAL AMBARRUKMO HOTEL / Yogyakarta


SANTİKA HAYAM WURUK HOTEL / Jakarta

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

QATAR HAVA YOLLARI

18 OCAK 2020 SABİHA GÖKÇEN - DOHA QR242 20:15 /00:20 ( 19 OCAK)

19 OCAK 2020 DOHA - JAKARTA QR956 02:00 /14:45

30OCAK 2020 BALİ / DOHA QR961 00:30 /05:30

30 OCAK 2020 DOHA -SABİHA GÖKÇEN QR243 07:30 /12:00

Güneydoğu Asya’da cennetten bir köşe Endonezya… Yüzlerce inanç ve kültürün harmanlandığı yemyeşil topraklar , tanrılara adanmış görkemli tapınaklar, volkanlar , dağların tepesinden nefes kesici manzaralar , adeta bir kartpostal görüntüsü veren pirinç tarlaları , Dünyanın en gözde tatil mekanı Bali adası , Asya kültürünün yerel yaşamını devam ettiren köyler ve çok daha fazlası bu gezide sizleri bekliyor…

 • Evinizden  Havalimanı ‘na gidiş – dönüş özel transfer. ( İstanbul , Ankara , İzmir , Adana , Antalya’da geçerlidir)
 • Qatar  Havayolları  ile Sabiha Gökçen /Doha / Jakarta , Bali/Doha/Sabiha Gökçen  gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • Yerel Hava Yolları ile  Yogyakarta / Surabaya arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yolculuk boyunca özel araç ile ulaşım
 • Kalibaru – Bali arası feribot bileti
 • Jakarta’da 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Bandung’ta 1 gece 5*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Puwokerto(Baturaden) ‘de 1 gece 4*’lı otelde oda kahvaltı konaklama
 • Yogyakarta’da 2 gece 5*’lı otelde oda kahvaltı konaklama
 • Bromo’da 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Kalibaru’da 1 gece resort otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Bali’de 3 gece 5*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen 2 Öğle Yemeği
 • Programda belirtilen 5 Akşam Yemeği
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Jip ile Bromo Yanardağı gezisi
 • ProntoPlus profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat sigortası
 • KDV

ÜCRETSİZ TRANSFER DETAYLARI ;

 • Transfer yapılan İllerimiz:
 • İstanbul Yeni  havalimanı için (Pendik - Beylikdüzü Tüyap arası)
 • Sabiha Gökçen havalimanı için ise (Atatürk havalimanı - Gebze arası)
 • İzmir Adnan Menderes havalimanı (Çiğli’ye kadar)
 • Ankara Esenboğa (Ankara şehir merkezi)
 • Antalya havalimanı (Antalya şehir merkezi)
 • Adana Şakir Paşa Havalimanı (Adana şehir merkezi).
 • Transfer için Vito – Caravelle cinsi araçlar kullanılmakta olup , aynı güzergahta diğer katılımcılar ile maksimum 4 kişi paylaşımlı olarak transferler gerçekleştirilmektedir

 • Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Yemeklerde  alınan içecekler
 • Programda belirtilmeyen Öğle Yemekleri ve Akşam Yemekleri
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Fazla bagaj ücreti
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
Alternatifler yükleniyor

1.GÜN (18/19.01.2020) İSTANBUL – DOHA - JAKARTA

Evinizden sizi alacak araç ile havalimanına transfer. Sabiha Gökçen  Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 18:00’de  rehberiniz ile buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Qatar Hava Yolları’nın QR242  sefer sayılı uçuşu ile  saat 20:15’de Doha’ya hareket. Yerel saat ile 00:20’de Doha’ya varışımızın ardından uçak değiştiriyor ve yine Qatar Hava Yolları’nın QR956 sefer sayılı uçuşu ile saat 02:00’da Jakarta’ya hareket. Gece uçak yolculuğu. Öğlen yerel saat ile 14:45’te Jakarta’ya varıyoruz. Varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile Jakarta şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Küçük Endonezya Parkı , Ulusal Müze , Sunda Kelapa Limanı , Wayang Müzesi , Ulusal Anıt , Fatahillah Meydanı ve eski kent bölgesi göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında buradaki otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeğine kadar dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

2.GÜN (20.01.2020) JAKARTA –BANDUNG – TANGKUBAN PERAHU

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Bandung’a doğru yola çıkıyoruz.Şehre varışımızı takiben şehir merkezine 20 km mesafede bulunan Perahu Volkanı’nı ziyaret edeceğiz. Perahu Volkanı Halen kükürt çıkışı devam eden bir volkandır.Turumuzun ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Bandung aynı zamanda büyük alış veriş merkezleri ve Fabrika satış mağazalarının bulunduğu bir bölgedir. Alış veriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3.GÜN (21.01.2020) BANGDUNG – BATURADEN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Baturaden’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Naga Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Burada Sudan’lı yerlilerin geleneksel yaşam tarzlarını görme imkanına sahip olacağız. Sonrasında Baturaden’e varıyor ve buradaki otelmize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN (22.01.2020) BATURADEN – YOGYAKARTA

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Yogyakarta’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Dieng Yaylası’nda mola veriyor ve buradaki Antik Hindu Tapınaklarını görüyoruz. Sonrasında ise Borubudur Tapınak’larını ziyaret edeceğiz. Sonrasında Yogyakarta’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

5.GÜN (23.01.2020) YOGYAKARTA

Otelde alacağımız kahvaltının  ardından , Prambanan Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Prambanan Tapınağı Endonezya’da yer alan en büyük Hindu Tapınağı olma özelliğine sahiptir. Buradaki gezimizin ardından Kraton bölgesini göreceğiz. Öğle Yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Son olarak Gümüş sektörünün merkezi Kotagede bölgesinde eski bir Batik fabrikasını ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası konaklama otelimizde.

6.GÜN (24.01.2020) YOGYAKARTA – SURABAYA – TOSARİ BROMO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel hava yolları ile saat 09:00’da Surabaya’ya uçuş ve 10:10’da varışımızı takiben Tosari Bromo bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuz sonrası Bromo’daki otelimize varış ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.GÜN (25.01.2020 ) TOSARİ BROMO (JİP İLE YANARDAĞ TURU ) – KALİBARU

Sabah çok erken saatlerde , 04:00 sularında Penanjakan Dağı’nın seyir noktasından gün doğumunu seyredebileceğimiz Bromo Dağı turu için jiplerle ve katırlarla bölgeye çıkacağız. Zirve bölgesine ulaşıp , bölge hakkında bilgi alıyoruz.( Hava soğuk olacaktır! Sıkı giyinmek gerekir ) Dünyanın sayılı manzaralarından birini gözler önüne seren Bromo’daki fotoğraf molamızın ardından kahvaltı için otelimize geliyoruz. Kahvaltı sonrası Kalibaru köyüne devam edeceğiz. Burası tropikal bitki ve baharat bulabileceğimiz bir Doğu Java Köyüdür. Tipik köy biberleri , kahve , kakao , hardal ve benzeri ürünlerde yetişir. Gezilerimiz sonrası Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.GÜN (26.01.2020 ) KALİBARU – BALİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından uzun bir yolculuk bizi bekliyor olacak. Yaklaşık 6,5 saat sürecek yolculuğumuzun ilk etabında feribot ile Bali adasına geçeceğiz. Feribottan indiğimiz yerden sonra yol üzerinde Bali’nin simgelerinden biri olan Tanah Lot Tapınağını göreceğiz. Bali’deki önemli tapınaklardan biri olan Tanah Lot , denizin ortasında kayaların üzerinde kuruludur. Yorucu yolculuğumuz sonrası buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

9.GÜN (27.01.2020 ) BALİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Bali’nin önemli cazibe noktalarından Kutsal Su Tapınağı , dünyaca ünlü prinç terasları , Ubud’daki Maymun Ormanı göreceğimiz yerler arasında olacak. Daha sonra Bali’ye özgü tropik meyvelerin , baharatların ve özellikle ilginizi çekecek olan Luwak kahvesinin yetiştirildiği bahçeleri ziyaret edeceğiz. Burada farklı yerel tatları barındıran çay ve kahvelerden tatma imkanına sahip olacaksınız. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alcağız.  Geziler sonrası konaklama otelimizde.

10.GÜN (28.01.2020 ) BALİ

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün kişisel aktiviteler ve denize girmek için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

11.GÜN (29/30.01.2020 ) BALİ – DOHA – İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Akşam havalimanına transfer ve Qatar Hava Yolları’nın QR961 sefer sayılı uçuşu ile saat 00:30’da Doha’ya hareket. 05:30’da Doha’ya varış ve uçak değiştirmenin ardından Qatar Hava Yolları’nın QR243 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.30’da İstanbul’a hareket. 12:00’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Gülsün Okutan 15/10/2019 15:16:24

10-13Ekim2019 Sorento Amalfi turumuz Rehberimiz Sn.Ayhan Kalyanla son derece eğlenceli ve doyurucu geçti.Grup uyumu da çok güzeldi.Basta Rehberimize ,organizasyonda emeği geçen herkese ve gezi arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim ....1/1

TÜLİN KUTSAL 26/09/2019 13:00:18

15-24 Eylül 2019 tarihleri arasında Bir Cennet Rüyası Endonezya turuna katıldım. Birçok yerde görülemeyecek kadar değişik ortamlarda, son derece güzel vakit geçirdik. Gezdiğimiz yerler, kalınan oteller son derece dikkatlice seçilmişti. Aynı tur içerisinde uçak, otobüs, tren, feribot, jip ve atlarla yolculuk yapmak turu daha da ilginç hale getirdi. Tur arkadaşlarımız da ayrıca son derece uyumluydu. Bir aile ortamında turumuzu tamamladık. Kendileri ile tanışmaktan son derece memnun oldum. Bu turun bu kadar güzel geçmesi profesyonelliği, çok bilgili ve donanımlı olması, herkesle bire bir ilgilenmesi, verdiği bilgilerle doğru yönlendirme yapması ile rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan ve yaptığı düzenlemeler, otel, yolculuk imkanları ve restoran seçimleri ile Prontoplus turlar sorumlusu Sayın Neslihan Kılıç Gediz sayesinde gerçekleşti. Tur da emeği geçen tüm Pronto çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir organizasyonda görüşmek üzere....1/1

canan ozan 04/05/2019 14:49:16

Merhaba, Pronto Plus'ın 20 Nisan -1 Mayıs 2019 tarihli İpek Yolu'nun İncileri turu,uzun süredir görmek istediğim bu topraklara gitmek için bir fırsattı. Rehberimiz Selim Kahvecioğlu'nun kim, ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin sorularına cevap verecek şekilde anlatımı bazen de aklımızda yeni soru işaretleri oluşturarak bizi düşündürmesi, bilgi aktarmadaki çabası ve tur programında olmayan yerleri göstermesi takdire şayan. Kalınan oteller, yemek için seçilen lokal restoranlar güzeldi. Ufak tefek aksaklıklar turdan kaynaklı olmayıp bulunduğumuz ülkelerin hizmet sektörü anlayışından kaynaklanıyordu. Bu turu düzenlediğmiz için başta size ve çalışanlarınıza teşekkür ediyorum....1/1

TÜLİN KUTSAL 06/02/2019 11:14:39

26 Ocak-3 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılan Büyük Göç Zamanında Tanzanya&Zanzibar turuna katıldım. Turumuz doğal ortamlarında yaşayan binlerce hayvanı bir arada görmeye olanak sağlayan safariler, değişik bir coğrafya ve sonunda Zanzibar da deniz olmak üzere düzenlenmişti. Yerel rehberler, kullanılan arazi araçları çok iyi organize edilmişti. Kalınan otel ve kamplar, özellikle benim gibi yalnız seyahat edenleri bile rahatsız etmeyecek şekilde seçilmişti. Öğle yemeklerinin doğal ortamlarda piknik şeklinde alınması da iyi düşünülmüştü. Ayrıca yol arkadaşlarımızın hepsi de son derece uyumluydu. Kendileriyle tanışmaktan çok mutlu oldum. Bu turun güzel geçmesinde en önemli pay rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan'a aitti. Son derece işini seven, çok bilgili ve donanımlı, herkesle ayrı ayrı ilgilenen, profesyonelliği ve verdiği bilgilerle bizleri yönlendiren Ayhan'a, organizasyonda emeği geçen başta Sayın Neslihan Kılıç Gediz olmak üzere tüm Prontoplus çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir organizasyonda görüşmek dileğiyle....1/1

Çiğdem 19/11/2018 20:04:24

Norveç turuna katıldık rehberimiz ayhana çok teşekkür ediyoruz harika bir geziydi...1/1

SEMA ANAK 09/07/2018 17:52:42

Ben teşekkür etmek istiyorum... Şeker bayramında yaptığımız Bask lezzetleri turu çok güzeldi... Bunun da en önemli nedeni rehberimiz Ekin Tutluoğlu idi... Her zamanki turla özdeşleşti, renk kattı, bizi adeta kendi evinde ağırladı... Prontotur ‘a değer katan bu değerli insanlara gerçekten teşekkür etmek boynumuzun borcu... Ekin hanım varsa biz de varız......1/1

Başak Milli 22/05/2018 16:46:20

geçen sene aynı tur ile güzel Peru ve Bolivya'yı keşfettik. Gitmeyi düşünmeyi bırakıp bir an önce gidip bu güzel yerleri görmelisiniz. Ve şanslısınız ki bu turu yine götüren rehberin Ayhan Kalyan olması. Ayhan genel olarak tüm dünyaya hakim olsa bile güney amerikayı baştan aşagı keşfetmiş biri ve dolayısı ile bu destinasyonu Ayhan ile gezmek, paha biçilemez bir şans. Peru çok güzel, tekrar tekrar gitmek isteyeceksiniz. gidilen oteller, yemekler turlar hepsi birbirinden güzel. Salar de Uyuni'yi görmek ise paha biçilemez. Hiç bir turda bulamayacağınız bir destinasyon....1/1

Gönül Ceylan 20/05/2018 12:41:40

Kazablanka, Marakeş turuna katıldık ,rehperimiz Eyyüp Rüstem Yılmaz beydi bizi Kazablanka’da karşıladı girişte doldurulması gereken formları bile nasıl dolduracağımızın bilgisini telofonlarımıza göndermişti , bölgesine hakimdi her konuda bizleri detaylı bilgilendirdi , son gün sabaha karşı yola çıkacağımız için kumanya yerine hotele standart kahvaltıyı hazırlatacak kadar detaycıydı , her günümüz dolu dolu geçti zaten Pronto turu herzaman seçmemizin asıl nedenide seyahatimizi şansa bırakmamaktı her vaadini yerine getiren Pronto tur yetkililerine ve Eyyüp beye çok teşekkür ederiz ....1/1

Tülin KUTSAL 19/05/2018 11:36:14

02-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılan İnka Kültürünün izinde Peru-Bolivya turuna katıldım. Turumuz çok yorucu bir parkurdan oluşmaktaydı. Ayrıca yükseklik faktörü de diğer turlarda karşılaşmadığım şekilde beni ve katılan herkesi etkiledi. Fakat turumuz, hem kaldığımız oteller, hem yemekler, hem de gezi programı olarak çok güzel organize edilmişti. Bizi fazla yormadan tüm güzellikleri görebildik. Son derece renkli bir ortamda unutulmaz anılarımız oldu. Gezinin bu kadar güzel ve doyurucu geçmesinde en önemli pay rehberimiz Sayın Ekin Campanini Peres' e aitti. Son derece özverili, her katılımcı ile bire bir ilgilenen, bitmeyen enerjisi, profesyonelliği ve verdiği tavsiyelerle bizleri yönlendiren Ekin'e, organizasyonda emeği geçen Başta Sayın Neslihan Kılıç Gediz olmak üzere tüm Prontoplus çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir Prontoplus organizasyonunda görüşmek üzere....1/1

ekin 04/05/2018 16:33:21

Prontoplus'un Nisan ayında düzenlediği Görkemli Loire Şatoları ve Normandiya turuna katıldım.Turun güzergahı çok güzeldi.Tur esnasında ziyaret ettiğimiz tüm yerler çok güzel ve görülmeye değerdi.Normandiya kıyılarındaki ve Bretagne bölgesindeki pek çok güzel kasaba ve şehri ziyaret ettik, Normandiya çıkarmasının yapıldığı yerleri gördük.Mont Saint michel çok güzeldi.Turun devamında ise şatoları ve Giverny'yi ziyaret ettik.Her yerin güzelliği önemi dousu farklıydı.Hiç sıkılmadan tekrara düşmeden gezdik.Rehberimiz Arzu Zeytun Hanım çok deneyimli, donanımlı, çok bilgili ve çok ilgili bir rehberdi.Bize her zaman her konuda sabırla ve güleryüzle yardımcı oldu ,heryerde bizimleydi ve bizi hiç sıkmadan gezdiğimiz her yer hakkında (kasabalar, şehirler, Normandiya çıkarması, şatolar, Monet, empresyonizm vb ) çok detaylı güzel bilgilerle donattı.Olanagım olduğunda tekrar katılmak isteyecek kadar güzel bir geziydi.Şimdi tüm arkadaşlarıma öneriyorum.Rehberimiz Arzu Hanım'a da çok teşekkür ediyorum....1/1

Halil AKTUTAY 01/05/2018 12:30:32

18-29 /Nisan /2018 tarihleri arasında Güney Afrika turuna eşim Serap hanımla beraber katıldık. Programın tamamen doluluğu , gezi rotalarının çok iyi seçilmiş olması , programa dahil olan yemeklerin ve lokantaların özenle seçimi , kalınan otellerin kalitesi bizlere çok rahat ve keyifli bir seyahat yaşattı. Bagaj tesliminden , yükleme ve oda teslimine kadar biz hiçbir şeye el sürmedik.Lodge'lar da çok keyifli günler geçirdik . Keşke Bostwana Cresta Mowana Lodge'de 1 gece daha kalsaydık. Tadı damağımızda kaldı. Özetle çok ama çok güzel bir seyahat idi. Burada en önemli olan husus yol arkadaşlarımızın hepsinin son derece iyi , kibar , uyumlu ve birbirine saygılı kişiler olmasıydı. kendileri ile tanışmaktan ve seyahat etmekten çok mutlu olduk. İnşallah yine beraber oluruz. Bu gezide bizlere rehberlik eden Funda ve Tanzer SARIALAN çiftinin , dost ve profosyenelce rehberliği , bir an olsun aksamayan progralamaları nedeniyle kendilerine çok teşekkür eder başarılarının artarak devamını dilerim. Tabi ki bu programı hazırlayan ve bizlere sunan , başarılı turizmci , Prontoplus Müdiresi Sn.Neslihan Kılıç Gediz'e teşekkür ederiz. Tüm gezginlere bu programı şiddetle tavsiye ederiz....1/1

Aylin Sayer 30/04/2018 09:31:44

21-28 Mart tarihinde Fransa ve Ispanya turumuzda bize tur liderligi yapan rehberimiz Selim Kahvecioglu sayesinde cok bilgilendik ve inanilmaz dolu bir tur yaşadik. Kendisi uzun zamandir karşilasmadigimiz türden, yaptiği işe saygisi elle tutulur derecede somut, liderlik yaptigi grubun %100 memnuniyeti icin her turlu ozveriyi gosteren, son derece donanimli bir rehber. Selim bey liderliginde düzenlenecek diğer turlardan haberdar olmak isterim. Teşekkurler...1/1

Aslı Çakan 24/04/2018 12:03:47

19-23 Nisan tarihleri arası Pronto Plus'ın Cote D'Azur turuna katıldım. Tek kelime ile dört dörtlük bir tur oldu. Gerek konakladığımız oteller gerekse gezilen yerler çok iyi idi. Ama gezinin en önemli kısmı rehberimiz Ayhan Kalyan idi. Gerek bilgisi ve gerekse ilgisi ile bize bu seyahati en iyi şekilde yaşattı. Bunun dışında diğer katılımcıların da uyumu turun kalitesini arttırdı. İlk kez denediğimiz Pronto Plus'tan çok memnun kalarak döndük. Katkılarınız için tekrar teşekkürler Ayhan Bey....1/1

Muzaffer Toklu 15/04/2018 14:38:59

06-15 Nisan tarihleri arasındaki Japonya turumuz çok iyi geçti.Japonya’nın en önemli görülmesi gereken yerlerini keyifli bir şekilde gezdik.Yorgun ama mutlu döndük.Grubumuz çok uyumlu idi.Rehberimiz Ayhan KALYAN ise anlatılamaz,kelimeler kifayetsiz kalır.:) Bir rehber ancak bu kadar “tam”olabilir..O’nu izleyen her gezgin fazlasıyla mutlu olacaktır.Kendisini ve Prontotour’u tebrik ediyorum.Teşekkürler Ayhan kardeş,teşekkürler Prontotour....1/1

H.F.Ece Sarı 06/02/2018 09:56:49

Tatilde kuş cıvıltıları ile uyanmak istemezmisiniz.Evet biz bunu yaşadık.Güler yüzü derin bilgisi ,herkesi kucaklaması ile mutluluğumuza mutluluk katan bizim minik serçemiz Ekin hanımdı.pronto plus nezdinde kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletirim .İyiki böyle başarılı insanlar var....1/1

Tülin Kutsal 31/01/2018 13:07:24

19-29 Ocak 2018 tarihleri arasında Karayip İncileri -Panama, Kosta Rika, Nikaragua- turuna katıldım. Gezimiz beklediğimden çok daha güzel ve doyurucu oldu. Program dolu dolu, hiç sıkmadan devam etti. Grubumuz çok uyumluydu. Başta rehberimiz Bengi Işıl Göktürk olmak üzere, Sayın Neslihan Kılıç ve organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Bir başka Pronto Plus turda görüşmek dileğiyle. Tülin KUTSAL...1/1

Merve Dede 28/01/2018 13:30:50

ProntoPlus ile 'Büyüleyici Kuzey Işıkları ile Laponya' turuna katıldık. Muhteşem, masalsı 6 gün geçirdik. Tur programı, oteller, restaurantlar her şey çok güzeldi. Tur öncesinde her aşamayla titizlikle ilgilenen ProntoPlus yetkilisi Sayın Neslihan Kılıç Gediz'e ve tur sırasında çok keyifli ve sorunsuz vakit geçirmemizi sağlayan rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan'a sonsuz teşekkürler. Tekrar görüşmek dileğiyle... İyi çalışmalar....1/1

fatma duman yetim 25/12/2017 11:58:36

19.12.2017 de katıldığımız Alman köylerinde noel pazarları turu muhteşemdi, ilgisinden ve verdiği bilgilerden ötürü öncelikle tur rehberimiz Şafak beye ve uyumlu grup arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Rahatlıkla Prontotour u tercih edebilirsiniz. Fatma&Serdar Yetim...1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?