Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Brezilya & Arjantin & Patagonya & Şili Renklerin Ülkelerinden Dünyanın en Ucuna Yolculuk
Prontoplus Turları

7+ Kişi
01/12/2020 - 13/12/2020
12 Gece - 13 Gün
4* HOTEL
Kişi Başı Ek%25 İndirim İmkanı
6,399 EUR
5,349EUR
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

Brezilya & Arjantin & Patagonya & Şili Renklerin Ülkelerinden Dünyanın Sonuna yolculuk Sao Paulo ( 1 gece 4* Otel oda-kahvaltı ) - Rio de Janerio ( 2 gece 4*Otel oda-kahvaltı ) - Iguazu Şelaleleri ( 1 gece 4*Otel oda-kahvaltı ) - Buenos Aires ( 2 gece 4*Otel oda-kahvaltı ) - Ushuaia (1 gece 4*Otel oda-kahvaltı ) - El Calafate ( 1 gece 4* Otel oda kahvaltı ) - Puerto Natales ( 2 gece 4*Otel oda-kahvaltı ) Santiago ( 2 gece 4*Otel oda-kahvaltı ) Tüm Turlar 2 öğle /2 Akşam Yemeği Dahil Türk Hava Yolları ile Katılımcı Sayısı 15 Kişi ile sınırlıdır.
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
42,745 TL 35,735 TL
İlave Yatak
42,745 TL
Tek Kişi
48,090 TL 39,745 TL
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 42,745 TL 35,735 TL

OTELLER


ALTIPLANICO BELLAS ARTES HOTEL / Santiago De Chile


DAZZLER MAİPU HOTEL / Buenos Aires


GLACİARES HOTEL / Puerto Natales


JARAGUA CENVENTİONS HOTEL / Sao Paulo


KAU YATUN HOTEL / Calafate


LOS ACEBOS HOTEL / Ushuaia


VIALE CATARATAS HOTEL / Iguazu Falls (Br)


WINDSOR LEME HOTEL / Rio De Janeiro

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

TÜRK HAVA YOLLARI

01 ARALIK 2020 İSTANBUL / SAO PAULO TK015 10:05 /18:05

13 ARALIK 2020 BUENOS AİRES / İSTANBUL TK016 23:45 / 22:30 ( 14 ARALIK )

Dünyanın en uzak coğrafyasında , doğanın boy gösterisine tanık olmaya ne dersiniz ? Brezilya’nın rengarenk sokakları , heybetli Iguazu Şelaleleri ,Buneos Aires’te muhteşem Tango şovlar , Puerto Madero’da deniz aslanları ve penguenlerin dansları , Dünyanın en büyük buzullarından Moreno Buzulu’nu görme imkanı , vahşi hayatın zor şartları ile büyüleneceksiniz. Güney Amerika’nın enterasan ülkesi Şili ‘nin başkenti Santiago ve Dünyaca ünlü Şili Şaraplarının üretildiği bağlar ve daha bir çok sürpriz sizleri bekliyor…

 • Evinizden  Havalimanı ‘na gidiş – dönüş özel transfer. ( İstanbul , Ankara , İzmir , Adana , Antalya’da geçerlidir)
 • Türk Hava yolları ile İstanbul / Sao Paulo , Buenos Aires / İstanbul uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Sao Paulo  / Rio de Janerio tek yön uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Rio de Janerio / Iguazu  tek yön uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Iguazu / Buenos Aires tek yön uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Buenos Aires / Ushuaia tek yön uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Ushuaia / El Calafate tek yön uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Punto Arenas / Santiago tek yön uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Santiago / Buenos Aires tek yön uçak bileti
 • Sao Paolo’da 1 gece 4* Otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Rio de Janeiro’da 2 gece 4*Otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Iguazu’da 1 gece 4*Otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Buenos Aires’te 2 gece 4*Otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Ushuaia’da 1 gece 4* Otelde oda-kahvaltı konaklama
 • El Calafate’de 1 gece 4*Otelde oda –kahvaltı konaklama
 • Torres Del Paine’de 1 gece 4*Otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Puerto Natales’te 1 gece 4*Otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Santiago’da 2 gece 4*Otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen tüm geziler ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yemekli Tango Şov ve otelde alınacak 1 akşam yemeği ( toplamda 2 Akşam Yemeği )
 • Doğal Parklarda alınacak box şeklinde 2 öğle yemeği
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • KDV

ÜCRETSİZ TRANSFER DETAYLARI ;

 • Transfer yapılan İllerimiz:
 • İstanbul yeni havalimanı için (Pendik - Beylikdüzü Tüyap arası)
 • Sabiha Gökçen havalimanı için ise (Atatürk havalimanı - Gebze arası)
 • İzmir Adnan Menderes havalimanı (Çiğli’ye kadar)
 • Ankara Esenboğa (Ankara şehir merkezi)
 • Antalya havalimanı (Antalya şehir merkezi)
 • Adana Şakir Paşa Havalimanı (Adana şehir merkezi)
 • Transfer için Vito – Caravelle cinsi araçlar kullanılmakta olup , aynı güzergahta diğer katılımcılar ile maksimum 4 kişi paylaşımlı olarak transferler gerçekleştirilmektedir

 • Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz) 50 TL
 • Yemeklerde  alınan içecekler
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Seyahat Güvence Paketi
Alternatifler yükleniyor

1.GÜN (01.12.2020) İSTANBUL – SAO PAULO

Evinizden sizi alacak araç ile havalimanına transfer.İstanbul Yeni Hava Limanı Dış Hatlar kontuarında  07:00’da rehberiniz ile buluşma. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK015 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:05’te Sao Paulo’ya hareket. Yerel saat ile 18:05’te varış ve bizi bekleyen aracımız ile otelimize transfer ve yerleşme . Konaklama otelimizde.

2.GÜN (02.12.2020) SAO PAULO – RIO DE JANEIRO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyor ve yerel hava yolları ile Rıo de Janerio’ya uçuyoruz. Varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile yeni dünyanın en güzel şehri kabul edilen Rio de Janeiro’da şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak ünlü İsa Heykeli’nin bunduğu Cocovado Tepesi’ne çıkacağız. Hz. İsa Heyekeli’nin kollarlı arasındaki uzunluk 28 metreye kadar ulaşırken , 13 katlı bir binaya eş değer olan heykel , tüm şehri bulutların üzerinden daimi bir huzurla izler gibidir. Şehir turumuza Rio de Janeiro’nun meşhur plajlarını  keşfederek devam edeceğiz. Hepimizin filmlerden ve şarkılardan tanıdığı İpenema , Copacabana , Leblon göreceğimiz en önemli plajlar. Gezimizin bitiminde otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

3.GÜN (03.12.2020) RIO DE JANEIRO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , Rio de Janeiro ‘nun güzelliklerini keşfetmeye devam edeceğiz. Bugünkü gezimize Suhar Loaf yani “ Şeker Tepesi” ile başlıyoruz. İki teleferik ile iki farklı ama yan yana duran tepelere çıkıyoruz. Şehir turumuza Rodrigo de Fretias Lagünü , Flamenco Plajı ,İkinci Dünya Savaşı Anıtı , Dünyanın en büyüklerinden Maracana Stadı , Şehir Katedrali , Sambadrom ile devam edecek. Öğleden sonra , Rio Plajlarında okyanusa girebilir, serbest zamanın keyfini çıkarabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

4.GÜN (04.12.2020) RIO DE JANEIRO – FOZ DO IGUAÇU

Otelde erkenden alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve hava limanına transfer oluyoruz. ( Uçuş saatine göre kahvaltımızı box olarak alabiliriz ) Varışımızı takiben Iguazu Şelaleleri’ni öncelikle Brezilya tarafından göreceğiz. 2.7 km boyunca mevsimine göre 100 ila 300 arası şelalenin aktığı görsel bir ziyafete tanık olacağız. Şelalelerin arasında yapacağımız Macuco tekne turu unutulmaz bir anı olacak. Gezi sonrası konaklama otelimizde.

5.GÜN (05.12.2020) FOZ DO IGUAÇU – BUENOS AİRES

Otelde alacağımız kahvaltının ardından bu muhteşem doğa harikasını bu kez Arjantin tarafından göreceğiz. 1320 km uzunluğundaki Iguazu Nehri Brezilya’nın altıncı uzun nehri olup , Arjantin ve Paraguay’dan geçerek Buenos Aires’teki Plata Nehri’ne ulaşıyor. Parana Nehri’ne ulaşmadan 30 km önce “Garganta del Diablo “ yani “ Şeytanın Gırtlağı” adı verilen noktada 82 metre yükseklikten dökülerek bu muhteşem doğa harikasını oluşturuyor. Iguasu Doğal Parkı Arjantin tarafında yapacağımız gezimiz sırasında bu eşsiz deneyimi yaşama fırsatı bulacağız. Turumuzun ardından hava limanına hareket ediyor ve Arjantin’nin başkenti Buenos Aires’e yerel hava yolları ile uçuyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi muhteşem bir tango şov eşliğinde lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

6.GÜN (06.12.2020) BUENOS AİRES

Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuza başlıyoruz. Arjantin’nin başkenti olan Buenos Aires, Güney Amerika’nın Paris’i olarak anılan , son derece zarif ve nostaljik çizgisinden ödün vermeyen etkileyici bir şehirdir. Plata Nehri kıyısına kurulmuş ,Tangonun , edebiyatın ve futbolun şehri Buenos Aires aynı zamanda eski bir İspanyol sömürgesidir. La Boca, Casa Rosada , San Martin Meydanı , Colon Tiyatrosu , Eva Peron’nun mezarı , Avenida de Neueve de Julio , Obelisk ve Palermo Parkı ve San Telmo göreceğimiz önemli yerler arasında. Gezimizin bitiminde otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

 

7.GÜN (07.12.2020) BUENOS AİRES – USHUAİA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, uçuş saatine kadar serbest zaman. Sonrasında hava limanına transfer oluyor ve yerel hava yolları ile Tierra del Fuego’nun başkenti olan , And Dağlarının çevrelediği , dünyanın en güzel şehri ve Patagonya’ya giriş kapımız olan Ushuaia’ya uçuyoruz. Patagonya bölgesi Arjantin ve Şili’nin güneyinde Macellan Boğazı’na kadar uzanan muhteşem buzullar coğrafyasına sahip. Aynı zamanda Güney Amerika’nın en eşsiz vahşi doğal yaşamını da barındırmakta. Ushuia’ya varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

8.GÜN (08.12.2020) USHUAİA - EL CALAFATE

Otelde alacağımız kahvaltının ardından gezimize Beagle Kanalı’nda katamaran turu ile başlıyoruz. Tekne kıyıdan uzaklaştıkça kentin simge yapılarının ve Montes Olivia , Cinco Hermanos , Los Montes Escarpados’un yanı sıra Estancias Fique , Tunel ve Encajondado Nehri gibi adanın çevresindeki dağların muhteşem manzaraları bizleri karşılayacak. Birkaç dakika sonra güney batıya doğru ilerleyecek ve bu bölgeye özgü deniz kuşlarına ev sahipliği yapan  Isla de Los Cormoranes Adası’na yaklaşacağız. Burada suya batıp çıkan karabatkları izleyebilirsiniz. Tekne turumuz sırasında kimi zaman deniz aslanları kolonileri bizlere eşlik edecek. Katamaran , Beagle kanalı boyunca maceralı yolculuğumuzun en büyük sembollerinden biri olan Les Eclaireurs Deniz Feneri’n ulaşacağız. Bize hem doğal yaşamı gözlemleme hem de Dünyanın en güneyindeki feneri görme şansı verecek gezimiz Ateş Toprakları ( Tierra del Fuego ) Ulusal Parkı gezisi ile devam edecek. Parka giriş yaptıktan sonra Ensenada Körfezinde durup Redonda Adası’nın manzarasının tadını çıkaracağız. Ushuaia’nın 11 km dışında yer alan Ulusal park’ta  Susana Dağı’nı geçer geçmez  “ Dünyanın Sonu Treni” simi ile adlandırılan unutulmaz bir tren yolculuğuna başlayacağız. Park içerisinde 7km boyunca devam edecek yolculuğumuzda Patagonya’nın göllerinin ve nehirlerinin muhteşem manzaralarını görme imkanına sahip olacağız. Gezimizin ardındna hava limanına transfer oluyor ve yerel hava yolları ile El Calafate’ye uçuyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

09.(09.12.2020) EL CALAFATE – TORRES DEL PAİNE

Otelde alacağımız kahvaltının ardından buzulların görkemine şahitlik edeceğimiz Perito Moreno buzulunun içinde bulunduğu Los Glaciares Milli Parkı’na gideceğiz. Burada yaklaşık 7 saat sürecek turumuzun ardından Torres del Paine ‘ye hareket ediyoruz. ( Öğle yemeğimizi park içerisinde lunch box olarak alacağız)  Sınır geçiş işlemlerinin ardından Arjantin kara sınırından Şili’ye geçiş yapıyoruz. Konaklama buradaki otelimizde.

10.GÜN (10.12.2020) TORRES DEL PAİNE – PUERTO NATALES

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Torres del Paine Milli Parkı’na gitmek üzere yola çıkıyoruz. Eşsiz manzaraları ile Paine Horns, Paine Towers , Amarga Logoon , Salto Grande Falls ve Gri Göl gün boyunca göreceğimiz ve kendine hayran bırakacak doğa harikaları. Akşamüzeri Puerto Natales’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Konaklama  ve akşam yemeği otelimizde.

11.GÜN (11.12.2020 ) PUERTO NATALES – PUNTO ARENAS – SANTİAGO DE CHİLE

Sabah erken saatte yola çıkıyor ve Punto Arenas’a varıyoruz. Punto Arenas yüzyıllar boyunca Atlas ve Pasifik Okyanusu arasındaki başlıca limanlardan olmuştur. Panama Kanalı’nın açılışına dek süren bu eski ve yeni dünya arasındaki köprü şehir , muhakkak ki Dünyanın en etkileyici konumuna sahiptir. Patagonya’daki pek çok aktivitenin başlangıç noktası olan şehir , Macellan Boğazı’na olan yakınlığ ile okyanus vahşi hayatının en güzel gözlemlenebileceği noktadadır. Macellan Boğazı’nı geçip gelen binlerce penguenin yumurtlama alanı olan park , 2011 yılında kral penguenlerin geldiği bu bölgeyi koruma amacı ile kurulmuştur. En son yapılan sayımlara göre dünyadaki en büyük kolonilere sahip olan Kral Pengunlerinin sayısının  %90 oranında azaldığı göz önünde bulundurulduğunda , bu parkın önemi çok büyük. Park ziyaretimizin ardından muhteşem manzaraları ve vahşi doğayı arkamızda bırakıyor ve hava limanına transfer oluyoruz. Yerel hava yolları ile Santiago’ya uçuyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde. ( Öğle yemeğimizi park içerisinde lunch box olarak alacağız )

12.GÜN (12.12.2020) SANTİAGO DE CHİLE

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün  sürecek UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Valparasio ve Vina del Mar turumuza çıkıyoruz. Valparaiso , XVI.yüzyılda liman olarak kurulmuş ve XIX.yüzyılda Dünyadaki ticaret artışında Avrupalıları topraklarına çekmiştir. Valparasio yüksek tepeleri kaplayan renk renk yapıları , bohem tarzı sokaklarına hakim çeşitli sanat etkinlikleri ile oldukça ilginç bir şehir. Pablo Neruda Evi , Vina del Mar’daki Arkeoloji ve Tarih Francisco Fonck Müzesi gezeceğimiz yerler arasında.

13.GÜN (13/14.12.2020) SANTİAGO DE CHİLE – BUENOS AİRES - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Santiago şehir turumuza çıkıyoruz. Santiago de Chile ya da kısaca Santiago Güney Amerika kıtasının önde gelen  Şili’ninse en popüler şehri olup, And Dağlarının üzerine kurulmuş ülkenin siyasi merkezidir. Şehir turumuz sırasında Mercado Central , San Francisco Kilisesi , Plaza de Armas , San Cristabol Tepesi’den panaromik bakış ve Kolomb öncesi Arkeoloji Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Öğleden sonra hava limanına transfer ve yerel hava yolları ile Buenos Aires’e uçuş. Varışımızı takiben uçak değiştiriyor ve Türk Hava Yolları’nın TK016 sefer sayılı uçuşu ile saat 23:45’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Gece uçak yolculuğu. Yerel saat ile 22:30'da İstanbul'a varış ( 14 Aralık ) Sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Gülsün Okutan 15/10/2019 15:16:24

10-13Ekim2019 Sorento Amalfi turumuz Rehberimiz Sn.Ayhan Kalyanla son derece eğlenceli ve doyurucu geçti.Grup uyumu da çok güzeldi.Basta Rehberimize ,organizasyonda emeği geçen herkese ve gezi arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim ....1/1

TÜLİN KUTSAL 26/09/2019 13:00:18

15-24 Eylül 2019 tarihleri arasında Bir Cennet Rüyası Endonezya turuna katıldım. Birçok yerde görülemeyecek kadar değişik ortamlarda, son derece güzel vakit geçirdik. Gezdiğimiz yerler, kalınan oteller son derece dikkatlice seçilmişti. Aynı tur içerisinde uçak, otobüs, tren, feribot, jip ve atlarla yolculuk yapmak turu daha da ilginç hale getirdi. Tur arkadaşlarımız da ayrıca son derece uyumluydu. Bir aile ortamında turumuzu tamamladık. Kendileri ile tanışmaktan son derece memnun oldum. Bu turun bu kadar güzel geçmesi profesyonelliği, çok bilgili ve donanımlı olması, herkesle bire bir ilgilenmesi, verdiği bilgilerle doğru yönlendirme yapması ile rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan ve yaptığı düzenlemeler, otel, yolculuk imkanları ve restoran seçimleri ile Prontoplus turlar sorumlusu Sayın Neslihan Kılıç Gediz sayesinde gerçekleşti. Tur da emeği geçen tüm Pronto çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir organizasyonda görüşmek üzere....1/1

canan ozan 04/05/2019 14:49:16

Merhaba, Pronto Plus'ın 20 Nisan -1 Mayıs 2019 tarihli İpek Yolu'nun İncileri turu,uzun süredir görmek istediğim bu topraklara gitmek için bir fırsattı. Rehberimiz Selim Kahvecioğlu'nun kim, ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin sorularına cevap verecek şekilde anlatımı bazen de aklımızda yeni soru işaretleri oluşturarak bizi düşündürmesi, bilgi aktarmadaki çabası ve tur programında olmayan yerleri göstermesi takdire şayan. Kalınan oteller, yemek için seçilen lokal restoranlar güzeldi. Ufak tefek aksaklıklar turdan kaynaklı olmayıp bulunduğumuz ülkelerin hizmet sektörü anlayışından kaynaklanıyordu. Bu turu düzenlediğmiz için başta size ve çalışanlarınıza teşekkür ediyorum....1/1

TÜLİN KUTSAL 06/02/2019 11:14:39

26 Ocak-3 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılan Büyük Göç Zamanında Tanzanya&Zanzibar turuna katıldım. Turumuz doğal ortamlarında yaşayan binlerce hayvanı bir arada görmeye olanak sağlayan safariler, değişik bir coğrafya ve sonunda Zanzibar da deniz olmak üzere düzenlenmişti. Yerel rehberler, kullanılan arazi araçları çok iyi organize edilmişti. Kalınan otel ve kamplar, özellikle benim gibi yalnız seyahat edenleri bile rahatsız etmeyecek şekilde seçilmişti. Öğle yemeklerinin doğal ortamlarda piknik şeklinde alınması da iyi düşünülmüştü. Ayrıca yol arkadaşlarımızın hepsi de son derece uyumluydu. Kendileriyle tanışmaktan çok mutlu oldum. Bu turun güzel geçmesinde en önemli pay rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan'a aitti. Son derece işini seven, çok bilgili ve donanımlı, herkesle ayrı ayrı ilgilenen, profesyonelliği ve verdiği bilgilerle bizleri yönlendiren Ayhan'a, organizasyonda emeği geçen başta Sayın Neslihan Kılıç Gediz olmak üzere tüm Prontoplus çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir organizasyonda görüşmek dileğiyle....1/1

Çiğdem 19/11/2018 20:04:24

Norveç turuna katıldık rehberimiz ayhana çok teşekkür ediyoruz harika bir geziydi...1/1

SEMA ANAK 09/07/2018 17:52:42

Ben teşekkür etmek istiyorum... Şeker bayramında yaptığımız Bask lezzetleri turu çok güzeldi... Bunun da en önemli nedeni rehberimiz Ekin Tutluoğlu idi... Her zamanki turla özdeşleşti, renk kattı, bizi adeta kendi evinde ağırladı... Prontotur ‘a değer katan bu değerli insanlara gerçekten teşekkür etmek boynumuzun borcu... Ekin hanım varsa biz de varız......1/1

Başak Milli 22/05/2018 16:46:20

geçen sene aynı tur ile güzel Peru ve Bolivya'yı keşfettik. Gitmeyi düşünmeyi bırakıp bir an önce gidip bu güzel yerleri görmelisiniz. Ve şanslısınız ki bu turu yine götüren rehberin Ayhan Kalyan olması. Ayhan genel olarak tüm dünyaya hakim olsa bile güney amerikayı baştan aşagı keşfetmiş biri ve dolayısı ile bu destinasyonu Ayhan ile gezmek, paha biçilemez bir şans. Peru çok güzel, tekrar tekrar gitmek isteyeceksiniz. gidilen oteller, yemekler turlar hepsi birbirinden güzel. Salar de Uyuni'yi görmek ise paha biçilemez. Hiç bir turda bulamayacağınız bir destinasyon....1/1

Gönül Ceylan 20/05/2018 12:41:40

Kazablanka, Marakeş turuna katıldık ,rehperimiz Eyyüp Rüstem Yılmaz beydi bizi Kazablanka’da karşıladı girişte doldurulması gereken formları bile nasıl dolduracağımızın bilgisini telofonlarımıza göndermişti , bölgesine hakimdi her konuda bizleri detaylı bilgilendirdi , son gün sabaha karşı yola çıkacağımız için kumanya yerine hotele standart kahvaltıyı hazırlatacak kadar detaycıydı , her günümüz dolu dolu geçti zaten Pronto turu herzaman seçmemizin asıl nedenide seyahatimizi şansa bırakmamaktı her vaadini yerine getiren Pronto tur yetkililerine ve Eyyüp beye çok teşekkür ederiz ....1/1

Tülin KUTSAL 19/05/2018 11:36:14

02-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılan İnka Kültürünün izinde Peru-Bolivya turuna katıldım. Turumuz çok yorucu bir parkurdan oluşmaktaydı. Ayrıca yükseklik faktörü de diğer turlarda karşılaşmadığım şekilde beni ve katılan herkesi etkiledi. Fakat turumuz, hem kaldığımız oteller, hem yemekler, hem de gezi programı olarak çok güzel organize edilmişti. Bizi fazla yormadan tüm güzellikleri görebildik. Son derece renkli bir ortamda unutulmaz anılarımız oldu. Gezinin bu kadar güzel ve doyurucu geçmesinde en önemli pay rehberimiz Sayın Ekin Campanini Peres' e aitti. Son derece özverili, her katılımcı ile bire bir ilgilenen, bitmeyen enerjisi, profesyonelliği ve verdiği tavsiyelerle bizleri yönlendiren Ekin'e, organizasyonda emeği geçen Başta Sayın Neslihan Kılıç Gediz olmak üzere tüm Prontoplus çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir Prontoplus organizasyonunda görüşmek üzere....1/1

ekin 04/05/2018 16:33:21

Prontoplus'un Nisan ayında düzenlediği Görkemli Loire Şatoları ve Normandiya turuna katıldım.Turun güzergahı çok güzeldi.Tur esnasında ziyaret ettiğimiz tüm yerler çok güzel ve görülmeye değerdi.Normandiya kıyılarındaki ve Bretagne bölgesindeki pek çok güzel kasaba ve şehri ziyaret ettik, Normandiya çıkarmasının yapıldığı yerleri gördük.Mont Saint michel çok güzeldi.Turun devamında ise şatoları ve Giverny'yi ziyaret ettik.Her yerin güzelliği önemi dousu farklıydı.Hiç sıkılmadan tekrara düşmeden gezdik.Rehberimiz Arzu Zeytun Hanım çok deneyimli, donanımlı, çok bilgili ve çok ilgili bir rehberdi.Bize her zaman her konuda sabırla ve güleryüzle yardımcı oldu ,heryerde bizimleydi ve bizi hiç sıkmadan gezdiğimiz her yer hakkında (kasabalar, şehirler, Normandiya çıkarması, şatolar, Monet, empresyonizm vb ) çok detaylı güzel bilgilerle donattı.Olanagım olduğunda tekrar katılmak isteyecek kadar güzel bir geziydi.Şimdi tüm arkadaşlarıma öneriyorum.Rehberimiz Arzu Hanım'a da çok teşekkür ediyorum....1/1

Halil AKTUTAY 01/05/2018 12:30:32

18-29 /Nisan /2018 tarihleri arasında Güney Afrika turuna eşim Serap hanımla beraber katıldık. Programın tamamen doluluğu , gezi rotalarının çok iyi seçilmiş olması , programa dahil olan yemeklerin ve lokantaların özenle seçimi , kalınan otellerin kalitesi bizlere çok rahat ve keyifli bir seyahat yaşattı. Bagaj tesliminden , yükleme ve oda teslimine kadar biz hiçbir şeye el sürmedik.Lodge'lar da çok keyifli günler geçirdik . Keşke Bostwana Cresta Mowana Lodge'de 1 gece daha kalsaydık. Tadı damağımızda kaldı. Özetle çok ama çok güzel bir seyahat idi. Burada en önemli olan husus yol arkadaşlarımızın hepsinin son derece iyi , kibar , uyumlu ve birbirine saygılı kişiler olmasıydı. kendileri ile tanışmaktan ve seyahat etmekten çok mutlu olduk. İnşallah yine beraber oluruz. Bu gezide bizlere rehberlik eden Funda ve Tanzer SARIALAN çiftinin , dost ve profosyenelce rehberliği , bir an olsun aksamayan progralamaları nedeniyle kendilerine çok teşekkür eder başarılarının artarak devamını dilerim. Tabi ki bu programı hazırlayan ve bizlere sunan , başarılı turizmci , Prontoplus Müdiresi Sn.Neslihan Kılıç Gediz'e teşekkür ederiz. Tüm gezginlere bu programı şiddetle tavsiye ederiz....1/1

Aylin Sayer 30/04/2018 09:31:44

21-28 Mart tarihinde Fransa ve Ispanya turumuzda bize tur liderligi yapan rehberimiz Selim Kahvecioglu sayesinde cok bilgilendik ve inanilmaz dolu bir tur yaşadik. Kendisi uzun zamandir karşilasmadigimiz türden, yaptiği işe saygisi elle tutulur derecede somut, liderlik yaptigi grubun %100 memnuniyeti icin her turlu ozveriyi gosteren, son derece donanimli bir rehber. Selim bey liderliginde düzenlenecek diğer turlardan haberdar olmak isterim. Teşekkurler...1/1

Aslı Çakan 24/04/2018 12:03:47

19-23 Nisan tarihleri arası Pronto Plus'ın Cote D'Azur turuna katıldım. Tek kelime ile dört dörtlük bir tur oldu. Gerek konakladığımız oteller gerekse gezilen yerler çok iyi idi. Ama gezinin en önemli kısmı rehberimiz Ayhan Kalyan idi. Gerek bilgisi ve gerekse ilgisi ile bize bu seyahati en iyi şekilde yaşattı. Bunun dışında diğer katılımcıların da uyumu turun kalitesini arttırdı. İlk kez denediğimiz Pronto Plus'tan çok memnun kalarak döndük. Katkılarınız için tekrar teşekkürler Ayhan Bey....1/1

Muzaffer Toklu 15/04/2018 14:38:59

06-15 Nisan tarihleri arasındaki Japonya turumuz çok iyi geçti.Japonya’nın en önemli görülmesi gereken yerlerini keyifli bir şekilde gezdik.Yorgun ama mutlu döndük.Grubumuz çok uyumlu idi.Rehberimiz Ayhan KALYAN ise anlatılamaz,kelimeler kifayetsiz kalır.:) Bir rehber ancak bu kadar “tam”olabilir..O’nu izleyen her gezgin fazlasıyla mutlu olacaktır.Kendisini ve Prontotour’u tebrik ediyorum.Teşekkürler Ayhan kardeş,teşekkürler Prontotour....1/1

H.F.Ece Sarı 06/02/2018 09:56:49

Tatilde kuş cıvıltıları ile uyanmak istemezmisiniz.Evet biz bunu yaşadık.Güler yüzü derin bilgisi ,herkesi kucaklaması ile mutluluğumuza mutluluk katan bizim minik serçemiz Ekin hanımdı.pronto plus nezdinde kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletirim .İyiki böyle başarılı insanlar var....1/1

Tülin Kutsal 31/01/2018 13:07:24

19-29 Ocak 2018 tarihleri arasında Karayip İncileri -Panama, Kosta Rika, Nikaragua- turuna katıldım. Gezimiz beklediğimden çok daha güzel ve doyurucu oldu. Program dolu dolu, hiç sıkmadan devam etti. Grubumuz çok uyumluydu. Başta rehberimiz Bengi Işıl Göktürk olmak üzere, Sayın Neslihan Kılıç ve organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Bir başka Pronto Plus turda görüşmek dileğiyle. Tülin KUTSAL...1/1

Merve Dede 28/01/2018 13:30:50

ProntoPlus ile 'Büyüleyici Kuzey Işıkları ile Laponya' turuna katıldık. Muhteşem, masalsı 6 gün geçirdik. Tur programı, oteller, restaurantlar her şey çok güzeldi. Tur öncesinde her aşamayla titizlikle ilgilenen ProntoPlus yetkilisi Sayın Neslihan Kılıç Gediz'e ve tur sırasında çok keyifli ve sorunsuz vakit geçirmemizi sağlayan rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan'a sonsuz teşekkürler. Tekrar görüşmek dileğiyle... İyi çalışmalar....1/1

fatma duman yetim 25/12/2017 11:58:36

19.12.2017 de katıldığımız Alman köylerinde noel pazarları turu muhteşemdi, ilgisinden ve verdiği bilgilerden ötürü öncelikle tur rehberimiz Şafak beye ve uyumlu grup arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Rahatlıkla Prontotour u tercih edebilirsiniz. Fatma&Serdar Yetim...1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?