Peşin Fiyatına 18 Ayda Ödeme Fırsatı Yurt içi tur, otel ve uçak biletinde 15 taksit + 3 ay sonra ödeme
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
Taksit Seçenekleri
Nereye
Destinasyon veya tema yazabilir veya boş bırakıp tüm seçenekleri görebilirsiniz.
Nereye gideceğinize karar veremediniz mi?
Her yeri aramak için buraya tıklayın
AraDeğiştir
Sıralama
Önerdiklerimiz
Fiyata Göre
Tarihe Göre
Yıldıza Göre
Fiyat
Fiyat Aralığı
Uygula
Tarih & Süre
Süre
Tarih
Uygula
Uçak
Uçak
Uygula
Sırala
Fiyat Aralığı
Tarih & Süre
Uçak
Üzgünüz aradığınız tarihlerde turumuz yok. Diğer tarih alternatiflerini getirdik. Dilerseniz buradan devam edebilirsiniz.
Londra Turu Gallery Image
Uçak + Otel
Londra Turu - 3 Gece - 4 Gün
İstanbul Londra(4)
Son 6 Kişi
THY
IBIS LONDON EARLS COURT
Benzer Turlar
{{ this.ImagePath }}
{{ this.DiscountText }}
{{ this.PackageName }} - {{ this.DayNightString }}
{{ this.KalkisBolgesi }} {{ this.CityList }}{{ this.PackageExplanation }}
{{ this.Quota }}
{{ this.StartDate }} {{ this.EndDate }}
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.TransportDetail }}
{{ this.ClassStyle }}
{{ this.ClassName }}
  • Alternatifler yükleniyor
Daha fazla
göster

Batıda Buda, ortada Tuna ve doğuda Peşte... Adeta tek bir masalın iki adı gibi. Ying ve yan gibi. Geceyle gündüz gibi. Yüzyıllardır karşılıklı duran ve birbirini seyreyleyen şehrin iki yakası. Maceristan'ın gözbebeği. Başkenti. 19. yüzyılın Budin ve Peşte'si; 20. yüzyılın Budapeşte'si...

1873'te Chain Köprüsü açılana kadar bu iki yaka, iki farklı şehir olarak kabul ediliyordu. Köprünün açılmasıyla iki şehir birbirine bağlanmış ve adı da Budapeşte olmuştur. O günden beri de Avrupa'nın kültürel ve ekonomik anlamda en önemli şehirlerinden biri olmuştur. Bugün bile Budapeşte, AB'nin en büyük şehirlerinden biridir ve global bir şehir olma yolunda ilerlemektedir. Maceristan'ın kültürel merkezidir. Avrupa turları ve kültür turları için vazgeçilmez destinasyonlardandır. Çünkü Avrupa'nın hem en güzel, hem en ögün, hem de en sanatsal şehirlerindendir Budapeşte. Özel tutkunlarının sıklıkla ziyaret etmekten geri durmadığı, her yıl milyonlarca turist alan, termal baharlarıyla ünlü, antik çağlardan beri bir insanların üzerinde yaşamaktan asla vazgeçmediği özel bir şehirdir Budapeşte.

Dünyanın en büyük üçüncü parlamento binasını barındırır. Eşsiz mimarisi ile dikaktleri çeken bina, Tuna Nehri kıyısındadır. Budapeşte ayrıca anakara Avrupa'daki en eski metro sistemini de barındırmaktadır. Budapeşte metrosu 1896'da açılmıştır. Şehirde 40'dan fazla tiyatro binası ve 100'den fazla müze bulunmaktadır. Şehir, dünyanın en büyük ikinci sinagoguna ev sahipliği yapar. Ayrıca şehir Tuna Nehri kıyısında Yahudi katliamı mağdurlarına adanmış meşhur ayakkabı heykelleriyle de bilinmektedir. Tiyatro, opera ve bale alanında Avrupa'nın en önemli şehirlerinden biridir Budapeşte. Opera Binası, dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilir. Ayrıca Budapeşte hamamlar şehri olarak da anılmaktadır ve şehirde gerçekten de bir çok hamam bulunmaktadır.

Budapeşte sanata büyük değer verirken, doğayı da ihmal etmemiştir. Budapeşte Hayvanat Bahçesi, Avrupa'daki en eski hayvanat bahçelerinden de biridir. Geniş bir alana konuçlanmış olan hayvanat bahçesi, Art Nouveau tarzında binaları ve yapılarıyla da dikkatleri çeker. Bunlar arasında meşhur Fil Evi ve Palm Evi bulunmaktadır.  Budapeşte aynı zamanda Avrupa'daki Osmanlı varlığının ulaştığı en kuzey nokta olarak da bilinmektedir ve şehir, sufi derviş Gül Baba'nın doğum yeridir ve Gül Baba'nın türbesi, Budapeşte'de bulunur.

Budapeşte mutfağı ne Balkan turlarını ve Balkan yemeklerini, ne de İtalya turlarını ve İtalyan lezzetlerini aratır. Çünkü Macaristan ve Budapeşte, Avrupa'nın en güzel mutfaklarından birine sahiptir. Gulaj, Macaristan'ın geleneksel yemeğidir ve en güzeli Budapeşte'de yenir. Ayrıca tavuk paprika, lokmayı andıran kızarmış hamur çörekleri langos, lahana sarması (evet doğru okudunuz), Macar salamı ve sucuğu; yani meşhur Macar şarküteri ürünleri ve meşhur baca tatlısı da muhakkak denenmelidir.

 

Uygun Fiyatlı Budapeşte Turu

Prontotour'un 25 yıllık tecrübesi ile hazırladığı uygun fiyatlı Budapeşte turları 3 gece 4 gün olarak tasarlandı. Turun birinci günü erken saatlerde otele yerleşmenin ardından, misafiler şehrin tadını gönüllerince çıkarabilsinler diye serbest zaman içeriyor. Ancak dileyenler ekstra Borkatakomba Çigan Gecesi turuna katılabilecekler.

Turun ikinci günü Budapeşte'nin güzelliklerini solumak için serbest zaman. Dileyenler için ise ekstra Esztergom - Visegrad - Szentendre turu mevcuttur. Ayrıca akşam saatlerinde ekstra Tuna nehrinde tekne gezisi yapılacaktır. Turun üçüncü günü de serbest zamanlı ve misafirlerin gönüllerince Budapeşte'nin tadını çıkarabilecekleri bir gün olacak. Dileyenler için ekstra Bratislava - Viyana turu. Budapeşte; gerek tarihi eserleri, gerek mimari dokusu, şehir yapısı ve sanatsal yönüyle, gerek gece hayatı, gerek restoranlarıyla dünyanın en klas şehirlerinden biri. Ölmeden önce görülmesi gerekiyor ve Prontotour sizleri bu unutulmaz yolculuğa davet ediyor.

+ Devamını Oku
Talep Formu
Bizi Arayın